Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 5. října 2018 v 13:53

Dnes od 14 hod. začínají komunální volby.

Je to guláš. Tady máme 5 kandidátek stran:
ANO - tu si zřídil celostátně stbácký práskač ( člověk sice bez charakteru, ale s chtivostí peněz i moci) po jeho vzoru se  i zde etablovali původně nevolitelní ODSáci a jsou na radnici dodnes.

ODS - minule ztratila hegemonii, což jsem veřejně kvitoval, aby zde byla nějaká opozice ( ovšem přečkávali jen za bukem a nebylo je slyšet 4roky).

KSČM - sesbíraní důchodci, kteří nic nepochopili a nic nezapomněli.

Za zámecké Židlochovice - nostalgici po čemsi ( zdejší zámek a panství užíval arcivévoda Bedřich Habsburský, od Bezruče označený "Markýz Gero", jinak do r.1916 vrchní velitel rakouské armády odpovědný i za popravy v armádě). Jeho předchůdce ( přestavoval zámek ) a vyžadoval do r. 1848 přesné plnění roboty pomocí drábů s lískovkami u trestné lavice. Asi se těm nostalgikům po nějakém výprasku stoná.

TOP 09 - vede je starosta pevnou rukou a krotil i ty ostatní strany. Podle mého vkusu to zalívá svěcenou vodou až moc a to nevydrží. Jinak je poctivý a pracovitý, jen papeže Františka se asi nedrží, spíše otylého Duky.

No jakáž pakáž, vyberu ze všech 75 těch cca 10, ostatní ať rozhodne náhoda. Moje žena rozvažuje, prý je to jedna banda ( nakonec to opíše ode mne). Je to trošku náročnější, ale je dobře, že to je alespoň takto.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 5. října 2018 v 20:33

[1]: nar,soc.
Uvedl jsem zde jednoho člověka, který nadával na komunisty, že nepřipustí demokracii, nepouští mladé lidi do světa... Po roce 1989, když tedy demokracie byla, že se ženou k volbám nejdou, všechno prý jen lumpové. Dcera měla jet do světa, byl to on, ten lump, co ji nepustil. Takový člověk si pochopitelně komunisty mohl nechat. Taky je hned po převratu utíkal volit a stal se z něj komunistický šílenec.

https://www.novinky.cz/domaci/485204-volby-mohou-otrast-tradicnimi-stranami.html
"Teplé počasí může vylákat mnohé lidi od volebních uren do přírody..."

Takže demokracie v ČR je, když... Buď se k volbám nejde, všechno stejní lumpové. Nebo to vypadá na déšť, ještě bychom zmokli. Nebo je zase moc hezky, to jdeme raději do přírody...

Já to sice chápu, ale každý člověk si musí uvědomit, že: "demokracie, to jsem já taky!" Buď ji tedy chci, pak jdu volit, nebo ji nechci, pak si ale na žádný režim nemůžu stěžovat!

3 nar.soc. nar.soc. | 7. října 2018 v 11:58

[1]:

Výsledky kom. voleb:
TOP 09 = 7 lidí v zastupitelstvu,
ODS    = 3
ANO    = 3
KSČM   = 1
Za zámecké Židlochovice = 1.
Dosavadní starosta zůstane ve funkci! Má lepší skóre než před 4 lety (5). Může si k většině přibrat koho chce a dotáhnout započatý velký projekt ( za
250mil. Kč) do konce. Má-li se něco změnit, musí být řádní lidé ve funkce déle než jsou 4 roky volebního období.

4 nar.soc. nar.soc. | 7. října 2018 v 12:07

Nijak zvlášť pro našeho starostu nepléduji, ale! Obec značně doplatila na komunistické hokus pokusy. Kdysi zde byl okres ( aby bylo dost koryt pro blbce). Vládlo se!!, a na všechno se sralo, hlavní mantra blbů byla, nestavět žádné výroby, aby nevznikaly problémy. Budeme zkrátka kralovat v zaprděnosti. Kdo to tady zná ví, že obec je přitlačená řekou pod kopec. Aby se to VYLEPŠILO, naplánovali zelené mozky novou silnici po nábřeží, ale nejméně 15m od řeky a od silnice dalších 80m k nové zástavbě. Obec se nemá kam rozšířit, ani změnit na skutečné město s roštovou zástavbou klidových ulic. Aby se něco opravdu změnilo, podal jsem 1991 konkurenční priv. projekt na cukrovar a obec získala bezplatně odstavenou ruinu s dalšími pozemky zdarma, pro možné přestavby a rozvoj. Jde to podle mého odhadu stále pomalu a většinou i šejdrem. Příčina je v korupci a časté výměně řídících garnitur. Už jsem říkal starostovi, máte 50let, to je nejlepší věk na postavení "pomníku", ve formě skutečného rozvoje města na dalších 50let. Když se umístíte dobře v komunálních volbách, je to Vaše životní poslání. Uvidíme, má skoro většinu, co z toho stvoří!!

5 matka matka | 7. října 2018 v 13:33

[3]: No vyhrál, fajn. Ať si ale se stavěním pomníku pospíší, protože příště může propadnout. Odvedená práce, ani rozum totiž při volbách nemá žádnou váhu.
Totiž kdysi jsme u nás přebírali město s dluhem 55 mil, jen za čističku + cca 13 mil. penále. I s pomocí dotací se udělala řada investičních akcí, město je nyní bez dluhů, jako zdroj je připraveno 20 mil. z úvěru.
A lidé volili ty z kandidátu, kdo pouze pomlouvali a vyrývali, že je vše špatně (bez konečného průkazného důkazu)  zato ale povolali v rámci předvolebního guláše, piva či prasete Evu a Vaška a Veselou trojku a udělali ptačí stezku, což znamená, že tudy bloncají lidi se řvoucími dětmi, tranďáky, psy,... jezdí čtyřkolky,... a tak ptáci odletí, další zvěř odejde, ryby zahynou,... a tak jim lidé dali tolik hlasů, že opozice nemá šanci něco usměrnit a já se obávám, že příští předávka bude stejná, jak kdysi - s nasekanými hloupostmi a dluhy, které bude muset další generace pracně odstraňovat.
Holt jsme zapomněli dávat nereálné sliby a nebylo nás vidět, nevtírali jsme se voličům,.... ale jak jsem psala, zdravý rozum s tím nemá absolutně co dělat.

6 gregormoldavit gregormoldavit | 7. října 2018 v 20:29

[1]: nar.soc.
O kvalitu těch vedoucích činitelů tady jde! Už jsem napsal, že existují lidé, kteří postaví letadlo, které pojme 200 lidí a letí s nimi 10 km vysoko přes půl Zeměkoule. Proč nemůžou lidé takovéto mozkové kapacity řídit naši politiku??? Odpověď neznám, všichni ale víme, že na těch nejvyšších místech sedí spíše lidé průměrní.

Jinak můžu českému národu aspoň blahopřát ke špatnému výsledku komunistů. Zřejmě lidé pochopili, že od nich se nedá nic očekávat. Je tady už příliš mnoho výsledků pozorování, od Lenina po dnešní Venezuelu, které nás jednoznačně varují. Kde kdy měli komunisti úspěch? Nemám rád komunisty, vyhodili mě při prověrkách z práce, ale kdybych znal odborníka na nějaké lokální problémy, který může vykázat úspěchy, volil bych ho bez ohledu na jeho politickou stranu. Bohužel je tomu tak, v ČR i v Německu, že nějaké zářící hvězdy se neobjevují.

7 nar.soc. nar.soc. | 13. října 2018 v 12:02

"Vnukové těch, co dokázali hospodářský zázrak, začali stavět Babylonskou věž, v onom biblickém smyslu pro nesmysl".

Nebyl bych tak rigidní. Především ti "vnukové" pokud byli řádně poučení, chtěli rozvíjet svůj život, ale musí stále čelit historii, kterou uchopí i nekontrolovatelní blbci, aby s ní hauzírovali. To "řádné poučení" se ukázalo, jako děravé, když se v AfD ozývaly nacistické argumenty ( u nás zase Zeman hovoří o Cikánech, štítících se práce = pojem zavedený Beranovou vládou za Protektorátu).  I kdyby německý stát udělal nevím co, stále bude v povědomí hitlerovský pojem " i za tisíc let ", jde jen o to, aby zůstal jen historický.

8 matka matka | 13. října 2018 v 17:05

[7]: poznámečka
- dcerka mi občas vypráví o cikánech, které potkává v Brně na poště, kam musí pracovně občas docházet.
- dva známí, kteří se sem přistěhovali z Karlovarska, Sokolovska - neříkejte nám nic o cikánech, my tím na severu republiky prošli, my je měli v sousedství,...
- rozvíjení života našimi dětmi, vnuky  zde v městečku v obecních volbách vyhráli lidé s drogovou minulostí i současností. To mám být jako nadšená?
- jak se to rozvine v Německu? Kdo ví, co unese pýcha německého národa....

9 gregormoldavit gregormoldavit | 13. října 2018 v 21:35

[7]: nar.soc.
Takže zase "Němci". Kdyby ti jednali s migranty jako třeba Švýcaři, Maďaři, Poláci, Australané... začne celý svět řvát, že jsou tam u moci zase nacisté. U těch ostatních se to tak nebere.

10 matka matka | 14. října 2018 v 1:20

[9]: Jenže ti ostatní si je domů nepozvali a nikomu je pomocí kvót nenutili. A pokud jsme k něčemu nuceni, tak zkrátka řveme.

11 gregormoldavit gregormoldavit | 14. října 2018 v 9:01

[10]: matka
Odpověď byla určena pro nar.soc. Na vaší agresi už nereaguji. Určitě to byli Němci, kdo pozval půl Indočíny do Austrálie, černochy z cent. Afriky přes Francii do Anglie, Mexičany do USA...

12 matka matka | 14. října 2018 v 18:29

[11]:Tož včíl jste mne rozesmál :-)))
Nehovoříme zajisté o celém světě, ale pouze o Evropě, respektive střední Evropě.
A té agrese zde bylo v nedávné historii až až. Jo, kolikrát jsme ji vyvolali my, z našeho území?
Ani to nynější vyřvávání na nás není příjemné. Toho jsme si užili až až a nemyslím, že většina z nás je zvědavá na další.
Že jste odpovídal nar.soc. ? No jistě.
Ale je to veřejně dostupný blog.
Jakožto člověk který píše o politice z jiného hlediska,...
je zbytečné zde být, opět a /zase  zjišťuji.
Nechám vás v klidu, chvalte se vzájemně, litujte se vzájemně, posuzujte p. Merkelovou, a další, další,...
A milodary ? Obdarovávaní si většínou dárců neváží. Považují to totiž za cukr a bič (nejen) a stejně jednají v konečné fázi dle svého, muslimové dle islámu.

13 nar.soc. nar.soc. | 14. října 2018 v 19:46

[9]:

Bohužel nevím na co tak obranně reagujete. Napsal jsem s určitým pochopením, že vnuci "Němců" bohužel musí čelit blbcům, kteří obrací historii proti lidem, kteří za ni nemohou. Celé Hitlerovo Německo nebyli jen nacisté, jako Československo po r. 1948 nebyli komunisté. Většina lidí je i v takových poměrech nucena přežít lotry, kteří uchopí moc. Že trvá dlouho a s velkým úsilím nahodit do správných kolejí vykolejenou společnost, je ověřená věc.

14 nar.soc. nar.soc. | 14. října 2018 v 19:55

[12]:

"Jo, kolikrát jsme ji vyvolali my, z našeho území?"
O tom dodnes víme kulový, kdejaký lump se zde učil vražedné komunistické noty. Vždy individuálně, aby jinde rozvinul svoji vražednou tvořivost. Komunistický stát na ty lumpárny opatřoval us dolary, zbraně a jak se "pochlubil" Zeman, ověřoval se zde i novičok. Stát za komunistů měl prsty v nepřeberné změti lumpáren, jen proto, aby se vládnoucí blbci udrželi u vesla, před vrahouny z SSSR. Po tom se stýská Putinovi a snaživý Zeman, na nějž asi mají důkazy v kremelských archivech poslušně panáčkuje i se stádem svých ovčanů.

15 gregormoldavit gregormoldavit | 14. října 2018 v 20:43

Rád bych rychle dopsal poslední díl, abych to tady mohl uzavřít. Tahle debata skutečně není věcná a není vůbec k ničemu.
Bohužel jsem právě zcela přetížen hrabáním listí a pak bych měl do nekonečna práce na domě, stromech, plotech... Zima se blíží. Ale budu se snažit. Při psaní článku chci lidem něco říci a ne vyprovokovat slovní přestřelku.

16 matka matka | Pondělí v 8:33

[14]:Ale to přece nepopírám, o různých poraděncích vím. Ovšem, jak bychom mohli chtít být nějakým četníkem, že ano, tato role nám nepřísluší. Ta je usurpována jinými.
Co se týká těch lumpáren - vezměte si technické  možnosti sledování do r. 1989 a nyní. A že by nebyly využívány? I to je lumpárna, vědět o nás vše.
Po čem se stýská Putinovi? To je totéž jako napsat, po čem se stýská Němcům, či muslimům. Domněnky. Možná vycházející ze zkušeností, ale domněnky.

17 matka matka | Pondělí v 8:36

Slovní přestřelka? No, vše vychází z odlišných zkušeností.
Tu jsme byli zvyklí, že se něco jiného říkalo na veřejnosti, ve škole a něco jiného doma.
Nechceme být umlčováni, hnáni tam, kam jít nechceme,...a dáváme to dost najevo. stejně tak, jak je na nás působeno zvnějšku.

Tak a klekl mi velký počítač, za chvilku tedy zhasne i tento.....

18 nar.soc. nar.soc. | Pondělí v 10:49

[16]:

"Po čem se stýská Putinovi?"
Řekl to pochopitelně i pro blbce, největší katastrofa byl rozpad SSSR. On chce zachovat po SSSR to nejpodstatnější, zastrašování a měkký teror vůči občanům. Toto není žádná domněnka, ale fakt podpořený dodnes nevyšetřenými vraždami ruských novinářů a hlavně organizovaným popichováním a rozeštváváním států i jejich občanů vůči EU i NATO, jak sama většinou dokazujete. Máte na to právo v demokratické společnosti a já mám právo šířit opačný názor.

19 nar.soc. nar.soc. | Pondělí v 10:53

[18]: doplnění

Samozvaní "mluvčí" se vyznačují používáním plurálu majestiku. Píše jednotlivec ale formou "nechceme... a dáváme...".Typické bolševické podání.

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | Pondělí v 10:57

Kvůli Hitlerovi, prchali přes Československo statisíce Němců. Mnozí zůstali a bojovali proti nacismu. Němci v nich viděli zrádce a Češi je nepokládali za hrdiny. Stejně jako dosud mnoho Čechů, nepokládá za hrdiny bratry Mašíny, kteří také bojovali proti totalitě.

21 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | Pondělí v 11:20

Politické paradoxy. Téměř 30 let si Češi neumí poradit s komunistickou stranou. Žádný návrh na její zakázání od roku 1990 neprošel. Až nyní. Ze senátu vypadl poslední komunistický senátor. Preference k volbám balancují na 5%. Stal se zázrak. Přišel Babiš, bývalý komunista, kterého mnozí označují za podvodníka, který členskou základnu spolu s Piráty SPD a různými místními hnutími, luxují komunistům členskou základnu jako kdysi Zeman vyluxoval Sládkovy republikány. Pád komunistů se ale přesně kryje s nástupem Babiše. Mnoho Čechů ještě nepochopilo jeho historický význam a zmítají se v nadhozených pomluvách o tom, že byl estébákem, jako by nevěděli, že hlavní složky StB byly včas skartovány v době, kdy nastupující ministr vnitra polovinu organizace zrušil a druhou polovinu převedl do řad policie. Lidem tak byli předhozeni ve spisech pouze ti, kteří nespolupracovali, nebo nebyli důležití.

22 matka matka | Pondělí v 12:35

[18]:
Putin mne může těžko popichovat a štvát proti EU a NATO. Opačný názor jsem si dovolila říci i na střední škole někdy v r. 1972-1976, kdy jsem se zeptala, že se sice rozpadl jeden vojenský blog (už nevím, co to tehdy bylo za tuším 3 státy) a my (kantor) nad tím jásáme, aniž přemýšlíme nad tím, co se stane, když se "zblázní" nějaký silnější stát mimo tehdejší vojenské pakty např. Kanada, nebo Čína, co se stane pak, když si umanou ve větší míře válčit.

[19]:
Ach, jednotné číslo - V4 těžko můžete degradovat na jednotné číslo.
Že by jejich smýšlení bylo rovněž bolševické?

[20]: Jsme měkcí, nemáme rádi podřezávání krku, střílení do hasiče, krádeže a další činy, jakkoliv politicky dobře zdůvodněné.

A ani pálení archivů StB ničemu dobrému neprospělo. Protože lidé si dosud pamatují i tak, kdo kým byl. Tedy alespoň v nejbližším okolí.
A netřeba se řídit tím, co StB napsala, jako něčím svatým, pravdivým.
Jaký to paradox - demokraté by se chtěli řídit dílem StB. Kdyby to nebylo smutné, bylo by to směšné a hlavně hloupé.

23 matka matka | Pondělí v 16:33

než dám pryč počítač s internetem, vyjmu z článku:

"...oni nezůstanou menšinou, jednou můžeme být v naší zemi menšinou my. Co potom?..."

Co potom? Totéž, co my. V Evropě jsme také menšinou. Evropa bude Vaše, stejně jako naše, dokonce i Německo stejně tak, stanete-li se menšinou.

Chápete? To není má, naše agrese. Jen zkušenost nejen má. :-)

Listí létá, křižuje se,
padá pod stromy....

24 gregormoldavit gregormoldavit | Pondělí v 18:05

Jestliže si obyvatelé Pardubic a HK (bývala dvě "znepřátelená" města) vzájemně nadávají do blbců, pak je to přeci jen jiné, než když se suniti a šiiti po tisících vyvražďují a na tržištích vybuchují bomby. Jestli žiji ve městě Liberec, či Třeboň, pak je to taky trochu jinak, než když někdo žije ve městě Chánov. Jestli má ČR dnešní zákony, je to jistě příjemnější, než když někde řeže hlavy IS.
Jestli jednou bude v ČR více muslimů, (Arabů a černochů) než původního obyvatelstva, nebude to určitě nikomu z těch starých jedno. Ať jde žít na pár týdnů třeba do Afghánistánu, aby si udělal představu! Nebo aspoň do nějaké muslimské čtvrti třeba v Belgii.
Pokud ovšem tohle někdo neví sám, pak mu to asi nemá cenu vysvětlovat.

25 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | Úterý v 9:23

Gregu, mám na tebe velkou prosbu. Pokud zamýšlíš blog uzavřít, ponechej alespoň první článek o králi Gilgamešovi. Má vysokou literární i historickou hodnotu a rád se k němu vracím, nejen k půvabným ilustracím. byl bych rád, kdyby místní pochopili, že celá historie lidstva je protknuta bojem o území a moc. Od prvotně pospolné společnosti až po dnešek. Jistě všichni pochopí, že Velká Morava nevznikla smlouvami, ale byla založena na vojenské síle a stejně tak zanikla.

26 matka matka | Úterý v 12:35

[24]: Rozdíl chápu. Ale ten rozdíl nebude, když se u nás dají hordy třeba v tom Chánově, dohromady. Zbabělci vytváří hordy a pak podřezávají krky.
Tak, jak jsou jiné evropské státy bezmocné v muslimských čtvrtích, tak se to lehce může stát i u nás. A stát vyplácí dávky, dávky na bydlení, děti, ...jednoduše na všechno možné i nemožné. Jo, že pouhým Romům a ne muslimům? Máme svého až nad hlavu, další "cikorky rodu termitího" nepotřebujeme. A tak pokud nejsou na hranicích dráty, pokud nepraktikujeme
výstražnou střelbu, tak případní migranti našim (zatím) územím mnohdy jen prochází....
A jestli jich u nás jednou bude více? Samozřejmě, nám starým to jedno nebude. Jenže nebude se kam vystěhovat. A různá doporučení, že můžeme jít do Koreje, Číny,... jsou na stejné úrovni, jako bych někoho druhého mínila poslat do USA, Německa, Anglie,...  Tímto tempem to totiž je a bude jen z bláta do louže.
Jenže máme demokracii a demokrati si poradí, jak se jim bude hodit. Jestli přežijem? Koho to zajímá?

27 matka matka | Úterý v 12:43

Afgánistán, Kosovo,....ano, nebyla jsem tam, jen pár místních v rámcí vojenských výprav, zvaných mise. Synovec mi něco málo řekl, ale nepsala bych o tom.

Co se týká našich cikánů, zvaných Rómové - nic proti nim. Ale potěšilo mne, když jejich skupinka na koupališti kdesi v Brně svými skoky do bazénu ohrožovala ostatní koupající se, plavčík se ohradil. Když šli proti němu, okamžitě pár našich bílých se postavilo za plavčíka, co se děje, jestli potřebuje pomoci.
Takto situaci uklidnili.
Zbabělosti, partě, hordě je nutné se beze strachu postavit, také ve skupině, odpovídající silou ohrožující skupiny.
Jenže ten, kdo ohrožuje, bývá velmi záludný, bez skrupulí,... o tom Vám psát zajisté nemusím.

28 matka matka | Úterý v 12:50

[25]: nevyžádaná poznámečka -
ad. "...celá historie lidstva je protknuta bojem o území a moc...."
možná to začalo již bojem spermií, předhánějících se na cestě k vajíčku. Nejsilnější vyhrává..... :-)

Zavřít blog? Nesmysl, pokud to autora baví, ... i to naše hašteření o jedině správných názorech je pouhým odrazem společnosti.

29 gregormoldavit gregormoldavit | Úterý v 19:54

[25]: JP
Mám ten problém, že mě v mém věku a po životě před obrazovkou zradily oči. Psát už pro mě není tak snadné. Co se týče Gilgameše, toho bych mohl tady v té předvánoční době po kouskách vyprávět. Je už napsaný (ač ne dopsaný) a možná z něj udělám v zimě knihu. Ta ovšem nikdy nevyjde, je málo lidí, kteří ten epos v této formě chápou.
Žena říká, že mám nechat politiky, než mě někdo zabije, a raději zase vyprávět pohádky a příběhy, jako kdysi před lety. Možná si někdo vzpomene na Nibelungy, Rytíř Iwein, Tristan a Isolda... snad někdo slyšel i pojem Sága krále Laurina. Začít vyprávět Gilgameše není špatná nápad, ale možná budeš jediný čtenář.

Komentáře jsou uzavřeny.