Komentáře

1 matka matka | 18. září 2018 v 9:39 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že tón v Evropě se stává agresivním .... nikdo jim nezavře komentáře, tak jednoduché to není....

2 nar.soc. nar.soc. | 18. září 2018 v 14:44 | Reagovat

Pane Moldavite, nedumejte nad tím. Žijete v demokratickém státě a máte právo šířit své názory všemi prostředky. Vy máte na to, abyste napsal osvětovou brožuru z vlastní skutečnosti.
O čem? O omezenosti víry vůči pravdě!
Zažil jste manipulativní "víru" vynucovanou i terorem o  "vědeckém socialismu" a ukázalo se, že jde o snůšku lumpáren. Nápodobně každá víra, tedy i ta muslimská, jakmile se změní na šariu, už jde o omezení demokracie a to nemá v demokratickém uspořádání prostor. Je tedy pitomost, jest-liže státní správa povolí výstavbu mešit, kde se podobná moudra nejen přednáší, ale zejména tolerují a nakonec muslimsky i vynucují. Je třeba trvat na odpovědnosti politiků, když umožnili vstup muslimů, aby jim jasně a nekompromisně sdělili, že v evropských poměrech je demokratická svoboda, ale zákaz míchání náboženské víry do společenského uspořádání. Jsou zde dostatečné zkušenosti s následky.
Už 600 let se zdejší společnost snaží krotit flanďáky v jejich roztahovačnosti a přece postavili v Brně pod Petrovem 13m kříž, jako znamení křesťanské ( tedy katolické) misie na moravském území. Vše jen proto, že jim u toho sekundovala kdysi  lidová strana ( měla krajského hejtmana) a sledovala odvozeně příliv voličů. Zatím nepořídila uspokojivě ani jedna strana a jak to vypadá, už se to nezmění.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. září 2018 v 18:11 | Reagovat

Politiky někdo volí. V daném případě tedy Němci. Jako blb zde vystupuje volič zdegenerovaný sociálním cítění pro kohokoli. Až nebudou Němci volit Merkelovou, pak se to třeba zlepší. Můžeme jim půjčit Babiše. Jinak proč nikoho nenapadne, ať se o běžence postarají dvě mocnosti Rusko a USA, které si v Sýrii zkouší zbraně? Merkelová šikovně využívá trauma Němců z války, kteří se snaží smazat své zločiny a rozdávají nalevo, napravo. Není jim to nic platné, protože platí těm, kteří byli válkou poškozeni minimálně. Babiš řekl: nač přijímat běžence z Blízkého východu když máme dost vlastních sirotků a proč se nikdo nestará o sirotky z Ukrajiny? Protože vše je jen politika a klacek používaný před volbami na odpůrce migrace.

4 nar.soc. nar.soc. | 19. září 2018 v 19:32 | Reagovat

[3]:

Osobně bych Babiše půjčil na trvalo. Už si ho tam ozkoušeli! V jednom menším městě převzal pekárnu a další návazné firmy, předal městu dary na životní prostředí. Když to řádně spočítal, zjistil, že dovážet výrobky do Česka lze jen se ztrátou. Ušetřit nemá kde a tak ohlásil propouštění asi 1600 lidí. To město z toho bude mít jen velké problémy o nichž si myslelo, že je Babiš vyřešil. Podobně, ale skrytě to dělá i zde. Vyhází místní lidi a přivede si Rumuny, Poláky a buhví koho do svých výrob ( masokombinát Studená, Vodňanské kuře, mrazírny Dýšina a pod.).

5 nar.soc. nar.soc. | 20. září 2018 v 11:11 | Reagovat

[3]:

Protiví se mi komunistická moudra, obviňující po 70letech "Němce" za zločiny nacistů, které udělali po ovládnutí státu. Většina fyzických viníků odpovědných za německý nacismus pomřela a ti co zůstali, jsou staří lidé většinou nemocní a nad hrobem. Tito lidé nic napravit nemohou, něco může leda stát a ten je spravován jinými a jinak.  Předhazovat tyto věci potomkům, je čistokrevná lumpárna bolševického střihu. Zažil jsem ji na vlastní kůži. Otce označili za kulaka a já to sklízel dalších skoro 30let.

6 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. září 2018 v 12:02 | Reagovat

Pro nár.soc: Bratře v triku, já Němcům nic nepředhazuji, pouze konstatuji, že trauma z války šikovně využívá Merkelová a Němci ji volí. To je jejich chyby dnes a s válkou nesouvisí. Pokud máš nějaké údaje o tom, jak Babiš v Německu podnikal, (ale hodnověrné), ne odposlouchané v trolejbusu, nebo hospodě, případně vycucané z prstu, pak uveď zdroj. Můžeš k tomu přidat, co máš k jeho politice přijímání migrantů a vystupování v EU. To si může každý krom blábolů o jeho podnikání sám srovnat v hlavě.

7 nar.soc. nar.soc. | 21. září 2018 v 13:21 | Reagovat

[6]:

Zadejte si do prohlížeče "Babišovo podnikání v Německu", ukázka z textu "...v Babišově německé pekárenské skupině Lieken, kterou koupil v roce 2013. V té době byla ve ztrátě, stále je nejztrátovější firmou holdingu, a od roku 2015 v ní probíhá restrukturalizace. Server E15.cz přinesl zprávu (20. 8. 2018), že v jejím rámci Agrofert propustí celkem 1665 zaměstnanců". Vida spasitele!!!

8 matka matka | 21. září 2018 v 13:54 | Reagovat

[7]:
ad..... Agrofert propustí celkem 1665 zaměstnanců". Vida spasitele!!!....
No a co? Normální kapitalismus.
Myslíte, že v jiných i státních firmách se k zaměstnancům někdo chová decentněji? tAK NA TO VELMI RYchle zapomeňte. V tomto systému, ani žádném jiném nešlo a nejde přece o spasitele.
Z toho už jste už dávno mohl vyrůst. To je jen zbožné přání - tedy náboženství.

9 Míra Míra | 21. září 2018 v 14:11 | Reagovat

[8]:
Jde o to vnutit co největšímu počtu voličů dojem, že spasitel jsem právě já.
"Lid" má spasitele rád. Český lid pak má spasitele rád jen po nějaký čas a pak už zase jen nadává a nadává a nic neudělá. Je to pohodlnější a dá se při tom pít pívo.

10 Míra Míra | 21. září 2018 v 14:15 | Reagovat

Jinak viz například Zákony profesora Parkonsona. Netřeba nic nového vymýšlet.

11 Míra Míra | 21. září 2018 v 14:24 | Reagovat

oprava: Parkinsona.
Prstíky se míhají a netrefují vždy správné písmenko. A nejhorší je funkce zvaná predikce. Je-li člověk nepozorný, počítač pomáhající člověku i proti jeho vůli, vnutí mu úplně jiné výrazy, než dotyčný původně zamýšlel. Na jednom blogu se mi kdysi za to dost krutě vysmáli. Asi to neznali.
Omlouvám se za odbočení od tématu. Ale možná, že to není až tak mimo mísu. Co když počítačová predikce "pomáhá" i politikům?

12 matka matka | 21. září 2018 v 22:41 | Reagovat

[9]: - [11]:
ad. ...Jde o to vnutit...
...."Lid" má spasitele rád.....
...nic neudělá....
Lid si nechává rád vnucovat. A že nic neudělá? Občas dochází k defenestraci, nebo jak já říkám k lítání mostů. Minulej týden jsem opět zbořila a nechala "lítat" most.
Oj, ta úleva. Po 25 - 37. letech.
Nadávat a pít pivo skrz to nebudu.
Raději ty padající mosty.
Ale nezoufám, čas mnohé vyřeší,....

ad. ....Co když počítačová predikce "pomáhá" i politikům?....
No, je-li to stejné, jak na blozích, tož potěš koště,  nebo jak se to říká.

13 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. září 2018 v 18:30 | Reagovat

Proč je podnik v insolvenci? Protože nevyrábí produktivně. Mnohdy je to způsobeno přezaměstnaností a nízkou produktivitou práce. Po podniku Petrof v Hradci králové nastoupila praprapra vnučka, když byl před konkurzem. Zrušila delimitované výrobny po celém kraji zavedené komunisty, změnila výrobu z pianin na klavíry našla odbyt v Rusku a 1 klavír za 2 mil Kč za druhým postavil firmu na nohy. Komunisti by řekli, že vyházela dělníky na dlažbu. Nár.soc to o Babišovi v Německu říká též. Může si to dovolit, protože nikdy patrně nepodnikal, ale pracoval v ROH, kde je hlavní náplní starost o pracující. Měl by začít jako OSVČ, aby poznal zač je v Pardubicích perník.

14 nar.soc. nar.soc. | 22. září 2018 v 20:37 | Reagovat

[13]:

Jednou jste mne nazval volem a nevzal to zpátky, teď mne chcete navíc vyučovat? Já musil "podnikat", když Vy jste ještě dělal do plínek! Komouši po mně šli jako po červené vši a uživit rodinu nebylo jednoduché. Odkoupil jsem si z STS vyřazený traktor, matka mi dala zděděné pole a na něm jsem hospodařil. Choval jsem  nutrie o prodával kožky. Cca 100kusů ročně á 300Kč v letech 1975. Navíc jsem si sehnal traktorové nářadí a po večerech i nocích jsem lidem obdělával políčka, což nakonec kvitoval i MěNV ( po výměně blbců ). Využít se má každá příležitost.
Nikoli jako Babiš, jen hrabat státní dotace, uplácet lidi na úřadech jako v Německu tamní městskou radu a pak jim předvézt to, co už na ně čekalo ( nerentabilní výrobu omezit či zavřít). Je tedy otázka, nač to kupoval, je snad blbec? Chce nemovitosti, pro strýčka Příhodu, až bude stát před soudem aby měl kam zdrhnout( je otázka jaké má občanství)! Má toho v zahraničí více než by se zdálo ( v podstatě celo slovenskou Šalu).
A v ROH jsem nikdy nebyl. Teprve od r. 1990 jsem se stal odborovým funkcionářem, jen proto, abych pomohl vyndat perka komoušům v STS. Nakonec jsem funkci využil ke zpracování a podání konkurenčního privatizačního projektu, vznikla Mate a.s. Bohužel nedávno zemřelý Ježek ( trouba) předal první pravomoci ke svolání valné hromady a.s. pražským vekslákům (aby prý ušetřil ministerstvu výlohy) a ti už s akciovkou zatočili. Z 580 zaměstnanců to dovedli na 48 ( jen proto, aby nemusili do DR volit zástupce zaměstnanců). Jako člen DR jsem 10let zastupoval zaměstnance proti těm vekslákům. Vyznávám ideu, že organizovaná zaměstnanost musí slušně živit přednostně zaměstnance ( jako koupěschopnost na trhu), veksláci si vždy pomohou sami. Takže asi tolik pane vůl.

15 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 23. září 2018 v 17:23 | Reagovat

Pařez zůstane pařezem a vůl volem tvrdil už Jan Werich. To pokud mám uvěřit, že syn kulaků mohl za komunistů soukromě podnikat. Od takového "chytráka", bych rád slyšel, jak by řešil ztrátový podnik OKD, pokud by se nenašel sponzor, který by ztrátu každý rok hradil a zachoval plný stav horníků i jejich platy a žádného nepropustil. Může využít svých poznatků z soukromého podnikání. Mamce jsem se za urážky omluvil, hned jak jsem si ověřil, že měla pravdu. Bláboly o soukromém podnikání za komunistů, kteří po podnikateli šli, si ověřit nemohu a tudíž jim nevěřím. Pokud po někom StB šla, tak přijel černý Tatraplán a tři muži v kožeňácích.

16 gregormoldavit gregormoldavit | 23. září 2018 v 18:07 | Reagovat

[14]:[15]:
Příspěvky se mají týkat článku. Běžte si nadávat do volů někam jinam!

17 matka matka | 23. září 2018 v 18:25 | Reagovat

[16]: * Ale ono to - vše souvisí se vším. Tedy ad.

-- Tyhle zákony snad napsal Alláh osobně:
nemci-nemohou-vyhostit-nebezpecneho-syrana-v-jeho-vlasti-zuri-valka

-- my platíme a posloucháme jak psi (kteří pro muslimy taky jsme)!

vyuku-v-rakouskych-skolach-likviduje-islam-stezuje-si-ucitelka-z-vidne
Oni se neptají na naše zákony, oni nám přinášejí ty jejich....

* Vypadá to tak, že vyznavači Alláhovi neznají to naše - rozděl a panuj, čili zlom tři pruty Svatoplukovy a vládni sám.
Až se sami zevnitř rozloží tak, jak to my krásně umíme, do volů si nadají, pak teprve možná padnou, pokud se vzájemně nedohodnou, neomluví,.....

[15]: Tedy doufám, že jsem omluvu přijala. Ano, důvěřuj, ale prověřuj a pokud zjistím snahu o nahnání do stáda a ovládnutí, tak za mnou "padaj mosty". Vyčuranost, rozkazování, ponižování, výsměch,... také nemusím , i když ji hodně dlouho vydržím trpět či tolerovat. Ale pak to přijde ráz na ráz a "mosty padají" stejně rychle,
jak v Janově :-)

18 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. září 2018 v 11:55 | Reagovat

Gregu, článek je o lžích, které nám jsou islamisty a jejich sponzory podsouvány. Nelze tedy přehlížet lži z dob komunistů. V té době nemohl nikdo vlastnit výrobní stroje, zařízení ani polnosti, krom záhumenků. Vše bylo nejen podnikatelům, ale i živnostníkům znárodněno. Do poslední ohýbačky na plech nebo hoblovky. Řezníci museli odebírat hotové masné výrobky z Masny, kde se vyrábělo na jim znárodněných strojích. Všechny výrobní prostředky patřily N.P. nebo družstvům. Dobytek byl sveden do společných ustájení a kdo odporoval tak byl internován v Jáchymově. Zažil jsem lži tenkrát a tak je nechci akceptovat dnes od islamistů a nevzpomenout na komunistické lži. Tak mi poraď, jak nazvat osobu, která se nestydí takto činit.  To bych mohl rovněž akceptovat povinnost přijmout 50 syrských dětí ve věku do 17 let a podléhat dojmu, že činím laskavost, ačkoliv se v podstatě jedná o špinavý předvolební boj. Zlu se musí člověk umět postavit na začátku, jinak bude pozdě.

19 nar.soc. nar.soc. | 25. září 2018 v 11:08 | Reagovat

[15]:

Dobrý den.
"Pařez zůstane pařezem a vůl volem ...."
V takovou sebekritiku jsem ani nedoufal, děkuji.

20 matka matka | 26. září 2018 v 0:48 | Reagovat

[18]: Dovolím si poznámečku - ano, ve zdejším úrodném kraji bylo vše znárodněno.
Ale znám případ kdesi u Lovosic, kdy se družstvu nehodil pozemek kdesi mezi kopci, protože nešel včlenit do celku a tak byl ponechán člověku, který soukromě hospodaří do dnešní doby. S tím, že dříve musel dodávat mléko, vejce,... nevím přesně, kolik čeho musel dodávat.
Jednalo se o pozemky se sadem ovocných stromů a nějaká část na obilí, brambory, řepu, zeleninu,...
Jak to obdělávali? No, přesně nevím, ale jeden jejich příbuzný (veterán z války, který jako partyzán prošel s manželkou celou Jugoslávii) měl hvězdu (což snad byla průkazka pro veterány, na kterou si mohl přednostně zakoupit nějaké stroje. Toho příbuzní využívali k nákupu strojů.

Ale to myslím není tento případ.
Ti lidé nikdy do žádné partaje nevstoupili a tedy ani vystupovat nemuseli, když se jim členství přestalo hodit,...
Tedy kromě onoho příbuzného, který si ovšem dovolil velmi drsně spolustraníkům říci, že  "Za to jsme bojovali? Ke zdi a zastřelit,...), když se mu nelíbilo chování některých z nich...
Škoda, že si to dnes nikdo netroufne říci politikům EU...

21 matka matka | 26. září 2018 v 0:52 | Reagovat

[19]: Podobné invektivy slýchám od sousedů přes plot. Tedy občas nás častují i s hlasitým řevem.

Myslím, že byste si to mohli nechat na doma.

22 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. září 2018 v 9:50 | Reagovat

Za novodobou okupaci Evropy nenesou odpovědnost islamisté, ale západoevropští korektní politici v čele s Merkelovou, která je sem pozvala a vlády Německa i Švédska jim dávají tučné dávky za nicnedělání. Jak je blokaci provést se ukázalo jednoduše tím, že lodi Akvarius, která islamisty do Evropy pašovala, odebrala Panama, pod jejíž vlajkou plula licenci a šmytec. "Lidumilné organizace, které na pašování vydělávají a hradí si tak svou činnost řvou o sto šest. Zaplať Bůh, že za Evropu účinně bojuje alespoň středoamerický stát. Švédský sociální stát se už hroutí a nyní to čeká Německo.

23 Míra Míra | 27. září 2018 v 0:16 | Reagovat

[21]:
Záleží na tom, kdokoliv komu a jak, viďte matko, že 😀

24 matka matka | 27. září 2018 v 14:14 | Reagovat

[23]:bingo.
S tím rozdílem, že tentokrát se zde v matrixu nejedná přímo o mě osobně, ale o dva jiné lidi, kteří se častují vzájemně.
Ale přiznávám - jednomu bych dala za pravdu, leč pochybuji, že by o mé zastání stal.
A co se týká Vás - no nic, jen dotaz: "Rostou?"

25 matka matka | 27. září 2018 v 14:15 | Reagovat

oprava - stál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.