Drsný článek o migraci, psaný migrantem - 1/?

3. září 2018 v 18:26 | gregor moldavit
Plujeme do Evropy žádat o asyl. Ale chceme jenom do Německa, nebo Švédska!

Už jsem často slyšel, "Jsi proti migrantům? Představ si, že najednou jsi migrantem ty sám!"

Nemusím si to představovat, byl jsem migrantem. (Byl, teď už dávno nejsem. Moji nepřátelé na internetu mi nadávají výrazem "uprchlík". Pro poseru, který nikdy nevylezl z paneláku, cosi odsouzeníhodného, negativního a zvráceného. Kdo byl zavřený v totalitě a uprchl na svobodu, je pro ně prašivý. Taky oblíbená je nadávka "naplavenina", tedy člověk, který žije na jiném místě, než se narodil. Třeba o vesnici dále. Právě tak moje matka (narodila se, žila celý život a zemřela v jednom městě), mi už kdysi vnucovala, že žiji v cizině. Musel jsem ji odporovat, že v žádné cizině nežiji, ať jsem u ní zrádce jakýkoli. Žiji v zemi, která se mi dávno stala domovem. Omezený šovinista a vlastenec, to jsou u mě dvě zcela různé věci, lidi to ale rádi pletou dohromady! Člověk vznikl kdesi v severní Africe a odtud se rozlezl po celé planetě. Kdo nežije v Etiopii, je naplavenina, je zrádce, je migrant. Dnes je tu ovšem jeden zásadní problém! Kdo se vydá pryč ze svého území, ať už z jakéhokoli důvodu, nikde nenajde jiné, které by už nebylo osídelné jinými lidmi!)

***
Když začneme odzadu, tedy dneškem, pak právě šílená (a pro tento problém zcela nekvalifikovaná), Merkel prohlásila v Ghaně cosi o tom, že s migranty se to bude měnit, můžou přijít i legálně. Na německém pracovním trhu potřebujeme špičkové lidi. Ano takže, "My si vezmeme pár vašich nejlepších odborníků a vy si tu výměnou podržíte negramotnou lůzu!"
Velkorysá nabídka! Ti se tam musejí z té slepice radovat. (S politikem ovšem vždy přijdou v pozadí zástupci industrie a zkoumají možnosti investic. Jistě pro Ghanu věc pozitivní, ale i to je zbraň dvousečná. ČSSR neměla v roce 1989 bez zahraničních investicí nejmenší šanci. Pro mnoho lidí jsou dnes ti, co tenkrát dali miliardy, jen vetřelci a vykořisťovatelé. Dokonce i rozvojová pomoc má určitá pravidla, něco se vrátit musí. Nutno říci, že se taky vrací.) Svazačka Merkel v Africe pro mě zase jen dokazuje, že nemá o tragédii Afriky ani ponětí. Její žvásty, že musíme odstranit příčiny jejich migrace svědčí o tom, že na svoji funkci rozumově nemá. V Africe se rodí jeden milion dětí týdně! Už dnes je tam situace neřešitelná i pro skutečné odborníky a ti místní to vědí právě tak. Vědí, že jejich jediná šance, je vydat se do Evropy. Po desítkách milionů!!! Našimi zásahy do jejich problémů jejich situaci jen zhoršujeme. Navíc ti lidé vyrůstají s tím, že si nemusí s ničím lámat hlavu, běloch jim přeci musí pomoci. Právě přijímání Afričanů v Evropě je dále utvrzuje v tom, že si s přemnožením nemusejí dělat starosti. Co že budou dělat děti, pro které tam nikdy nebude práce, potrava, voda...? Inu půjdou do Evropy. Slogan Afriky: "Evropa je tu pro nás pro všechny!"
Běloch je musí přijmout! Nejen to, on je musí ubytovat, živit, šatit a platit za jejich množení. A sice tak dlouho, až se z Evropy stane druhá přemnožená Afrika, se všemi dnešními (neřešitelnými!) problémy.

Chemnitz

Dále, aktuálně: Všichni jistě sledujete události v Chemnitz*. Rozhodně bych nešel do ulic s těmi tetovanými chaoty, co se chovají jak nacistické SA, ale nelze přehlédnout, že možná většinu tvoří lidé obyčejní. Jeden z těch tam v centru žijících řekl televizi: "Po setmění už před domem nepotkám Němce, jenom asylanty."
To jsou problémy, které už se můžou jenom prohlubovat do horoucích pekel.

Dovoluji si tvrdit, že tohle už vláda pod kontrolu nedostane. Když v Čechách přišel Havel a chartisté, okamžitě vyšel článek, "Ztroskotanci a samozvanci", byli pozavíráni a vyhazováni z práce, komunisti okamžitě zorganizovali antichartu, ale přesto se jim je už nikdy nepodařilo umlčet. Tenhle Chemnitz se spíše rozroste na další města. Ona to není nějaká maličkost, která by nestála za řeč. Tady jde skutečně o přežití Německého státu a lidu.

*(Pro Čechy myslím Kamenice. Pro mě v dětství Karl-Marx-Stadt. S Marxem to město ovšem nemělo nikdy nic společného. V roce 1953 se obyvatelé dozvěděli, že dostali nové jméno a mají si vážit té cti! Co si o tom myslí, se jich nikdo neptal. Zřejmě si moc nevážili, po pádu totality si město okamžitě přejmenovali zase nazpět.)

***
Dnes bych si dovolil začít tohle migrační téma otázkou, jestli se polovina evropských politiků nezbláznila? Jestli tedy nepatří zavřít do blázince, protože jinak by zase patřili do kriminálu za velezradu. Posuďte sami:

madari-prestali-zadrzenym-migrantum-davat-jidlo
Svět se na ně vrhl: "...Vláda klesla na nové dno a odmítla lidem, které zadržuje, poskytovat jídlo. Zjevně se uchýlila k porušování lidských práv, včetně závazků, které vyplývají ..." (Ve skutečnosti se jednalo o několik jedinců, kteří měli dávno uloženo vypadnout.)

Takže: Když někdo přeleze plot na můj pozemek a násilím vnikne do mého domu, pak jsem automaticky povinen ho živit, šatit, uklízet po něm, dávat mu kapesné... Jinak porušuji lidská práva. Když už nejsem fyzicky schopen ho vyhodit, pak z toho dle kohosi vyplývá, že ho násilím zadržuji. Evropa zešílela!!!

Takových článků je ovšem do nekonečna:
atd... Kde jsou ty doby, kdy se ze státní kasy vyhazovaly miliony? Teď to jde po desítkách miliard.

S tím "zblázněním" to myslím naprosto vážně. Když Hitler spáchal sebevraždu a Německo kapitulovalo, měl prohlásit jeden z těch dvou generálu (Keitel a Jodel): "Položili jsme svět do trosek a popela, (Schutt und Asche), na rozkaz jednoho šíleného diktátora. Ještě za tisíc let se lidi budou ptát, jak to bylo možné?"

Hranice překonána, jsme v zemi zaslíbené. Od teď musíme všechno dostat!

Nuže, nyní jsme v podobné situaci. Německo si v roce 2015 přitáhlo milion muslimů, (kteří se ani netají tím, že přicházejí vraždit, přicházejí se množit, přicházejí převzít Evropu z rukou pohanských psů), na rozkaz jedné šílené diktátorky, svazačky-kancléřky Merkel. Viděl jsem její falešnou grimasu, když pokládala nějakou kytku na místě vánočního trhu, kde kamion v rukou islámského vraha rozdrtil řadu lidských těl. Tahle osoba, která už měla být dávno v kriminále, nebo v blázinci, sedí dále na místě německého kancléře. Importuje další muslimy a lhostejně přihlíží zániku vlastního státu. Považuji za celkem jisté, že ještě za tisíc let se budou budou lidi ptát, jak to bylo v tom 21. století možné? Proč se ale neptají dnes? Může být, že se nejméně polovina evropských politiků skutečně zbláznila?! Právě tak polovina německých voličů? Myslím ve skutečném smyslu dnešní psychiatrie!

Kdysi jsem viděl nějaký český film, kde komisař vyšetřuje vraždu v psychiatrické klinice. Má tam nějakou debatu s tím doktorem, jak to s těmi blázny jako je a prohlásí: "Já o sobě docela jistě vím, že jsem zcela normální." Primář té nemocnice mu na to řekne, "o tom jsou přesvědčeni i všichni moji pacienti."

Než to začneme diskutovat, ještě takový poukaz. Někdo si třeba myslí, že to dělají jenom Němci, protože... Ale tomu tak není.

Jednou před lety jsem četl na NOVINKY řadový článek: "Francouzi nechali křesťanského poutníka téměř umřít hlady..."
Takto definováno! Zlí Francouzi, co si to dovolují, nebohý poutník. Jakýsi mladík z Anglie, 27 let, se rozhodl, že se vydá s žebráckou miskou na cestu do Indie. Nebyl to zřejmě ani praktikující křesťan, jednoduše dostal ten nápad, asi neměl jinou práci. Ve Francii udělal prazvláštní objev, že se tam mluví francouzsky a jeho kázání lidi nerozumějí. (Kromě mateřštiny neuměl jinou řečí žbleptnout.) Dále, že mu z nějakého důvodu nechtějí dát peníze. Tak se hladový vrátil zase k mamince do Anglie.

Dovolil jsem si tam připsat, že ve věku 27 let se člověk může živit prací a nemusí žebrat. Kdo přišel s tím, že Francouzi ho nechali...? Leč se zlou jsem se potázal. Snesla se bouře nadávek od dnešních novopobožňáků. Když nechápu, k čemu je poutnictví, ať do toho nekecám. Mohl jsem toliko říci, že nikomu nebráním mu peníze dávat, odemě nedostane ani korunu. (Byl jsem sám třeba v domě poutníků v Římě, vilu vlastnil kardinál Beran, a dostal jsem se tak i na audienci k Papežovi, ale od nikoho jsem nepožadoval peníze. Bydlení v tom domě (levné) jsem si zaplatil.) V bouři nevole nechyběla ani jakási holčička, patrně z nějaké katolické nedělní školy, která mi předpověděla, že jednou budu klečet na kolenou a prosit Boha o milost, ale to už bude pozdě. Takže většina Čechů byla za tím poutníkem a sdílela názor, že povinnost Francouzů byla ho živit.

No a nyní tedy ta otázka, jestli se Evropa nezbláznila?

Pokračování příště, třeba je tu jiná možnost...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 4. září 2018 v 18:05

Nevím jest-li se Evropa (EU) zbláznila nebo ne, ale lidé migrovali vždycky. USA jsou toho dokladem. Divím se Německu, mělo a má přece zkušenosti. Nahradilo padlé a mrzáky z války přizváním lidí ze Španělska, Italie, Jugoslavie a hlavně z Turecka. Poskytovalo asyl utečencům z ČSSR před bolševickým terorem. Lidi si prověřilo, určilo jim režim a vlastně i nový život. Cože tak zblblo? Jako svým způsobem předskokan v EU, ještě stále určuje budoucí směr i v migraci. Asi je složité odhalit pravé asylanty, od vyčuraných všiváků. Ale to není nová situace? Pro Němce tedy určitě ne! Podle mne je i zde Německo tažný kůň a tuto roli chtě nechtě musí zvládnout!

2 gregormoldavit gregormoldavit | 5. září 2018 v 9:11

[1]: nar.soc.
Jak je to s pravým a nepravým asylantem, o tom chci psát.
Byly doby, kdy třeba Amerika další přistěhovalce lákala. "Kdo se usadí tady u nás, dostane..." Ještě když jsem přišel do Německa, přišli do lágru dva zástupci z Austrálie a verbovali pro odchod k nim. To bejvalo. Dnes už nechce nikdo nikoho. Výjimka snad Izrael, ale ti pochopitelně berou pouze Židy. Na a když padl SSSR, přišli jim skutečně jejich imigranti po tisících. Vyřídili si papíry a za týden byli v Německu, kde se jim vede náramně dobře dodnes.

3 matka matka | 5. září 2018 v 10:04

Jak je to snadné - odvšivit, desinfikovat a do dolů či na plantáže s nimi.
Prý co si to dovoluji. No a jak jinak? Když v době krize v min. století emigrovali lidé do Ameriky, Argentiny, začínali právě na nejtěžších úsecích práce. Pokud chtěli uživit rodiny. O nějakých pečených holubech létajících jen tak do huby se jim mohlo jen zdát.
Ostatně takto myslím jednala a dodnes jedná většina našich lidí, když šla mimo republiku. A jejich potomci nejsou Turky, Čechy, Afričany, ale jsou příslušníky toho kterého státu se vším všudy. A ne místní podřezávat, s řevem o jakémsi Alláhovi třeba. Nebo i bez řevu.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 6. září 2018 v 9:25

[3]: matka
Už jenom ono "odvšivit" bude velmi těžké. Když chci se psem jenom do Skandinávie, musím předložit očkování a všechno možné. Třeba mě tam s ním přesto nepustí. (Dnes nevím, v mládí tam prostě psy nepouštěli, že zatím nemají v lesích vzteklinu a tak to má zůstat. Nebo nutno dát psa na nějakou dobu u nich do karantény.) Tito lidé můžou v sobě přinášet smrtelné nákazy, které jim nic nedělají, ale my na to nemáme obranné látky. Kdo zná Afriku, ten ví, jak je to tam s hygienou. Tyhle zvyky oni přinášejí k nám. Odpadky se vyhazují tam, kde právě člověk stojí. Těžko jim něco vykládat. Už jenom tady vidím veliký problém. Když jim umírají děti, tedy Alláh to tak chtěl a vyřízeno. Konečně jich proto mají třeba 8. Na stáří jim nějaké zbudou. Tohle množení bude na našem území pokračovat, jenže tady ty děti neumřou. Běloch je musí milionovým nákladem léčit.
V tomhle už teď máme své problémy. Na Slovensku přibylo od roku 1945 Slováků 50%, Cikánů 1500%. Naše děti se nám za náš humanismus poděkují.

5 matka matka | 7. září 2018 v 16:24

[4]: Jako sorry, ale když se dívám na tu fotku, jsou to silní, mladí, celkem dobře živení chlapi. To prostě nemá v Evropě co dělat.
Tak, jak kdysi běloši zdecimovali Americké, či Australské původní obyvatelstvo, tak se stane Evropě, pokud se nebude účinně bránit. Jakými-koliv prostředky. A bez výmluvy na kolonie, nacismus, či co... Bez Evropanů by v Africe dodnes nic nebylo. Tedy nic, za čím jdou dnes do Evropy.
Ostatně - tuším že z Jižní Afriky běloši odcházejí zpět do Evropy, protože tam vůči nim začal rasismus, ... alespoň mí známí odešli do Londýna, že se tam nedá žít, i když jsou bělošské domy dobře střeženy,...

Žádný humanismus není na místě. Kdo co přidá na důchodech nám? Určitě ne zadarmo a v té míře, co dostávají tito mladíci, kteří nevypadají jako doktoři, či inženýři, ale práce jsou zajisté schopni. Tak měli pracovat doma a zlepšit situaci tam.

Jako by nestačily nemoci, které začínají do Evropy přinášet komáři, ještě toto,...

6 matka matka | 7. září 2018 v 16:31

JO a - u nás jedna postarší - bílá žena se rozvedla, měla silnou cukrovku, syna postiženého, na vozejku. S tím, že jí manžel má vyplatit, co synovi našetřil.... Nevím jak to dopadlo, asi se pán soudil, že peníze jsou určeny synovi. Syn si nakonec vzal jméno - příjmení matky za svobodna. Oženil se s též postiženou ženou a mají dítě (naštěstí snad zdravé)
No a maminka, která pracovat nemohla, rodit nemohla, žádala o finanční výpomoc na vozejk všude možně, přičemž rodina s penězi rozhodně problémy neměla.
Jak to dopadlo? Vzala si nějakého dost mladšího Araba a ejhle, začala rodit,...
Jestli praktikují islám? Netuším, ale snad jezdí do Brna do mešity. Takže časovaná bomba.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 12. září 2018 v 18:42

Po válce se toulalo Evropou mil. bezdomovců. Židé se stejnou cestou jako při nacistickém exodu stěhovali z Polska a Ruska do Německa. Když se chtěli dostat o Palestiny, naložili je Angličani na lodě a chtěli poslat zpět. Rozhořčení světové veřejnosti mělo za následek, že OSN nabídla Palestině rozdělení na Arabskou a Židovskou část. Židé svůj nový stát přijali Arabové odmítli. Dodnes nemají svůj stát, na rozdíl od Izraele. Nikdo na nikoho nečekal a každý se muselzařadit tam kam jej srdce táhlo. Po roce 1968 Češi emigrovali a nikdo na západě na ně nečekal. Čekali ve sběrných táborech, až o ně některá zem projevízájem. Přijímala Amerika, Kanada, Austrálie a Nový zéland, ovšem s podmínkou že bere mladě, zdravé lidi, s technickým zaměřením. Nebyl zájem o lékaře a farmaceuty. Dokud se nedostali do výběru, makali v Německu na stavbách. Na tohle Merkelová zapomněla.

8 gregormoldavit gregormoldavit | 12. září 2018 v 20:08

[7]: JP
Jedním z těch, co po 1968 přišli do Německa, jsem byl taky já. Jak tomu s tím asylem bylo, o tom tady chci něco napsat. Bohužel je tomu tak, že mám neustále všude hromadu práce (zelenina, vinice, dřevo na zimu) a k tomu moje oči začínají slábnout. Ale jestli bude někdy pršet, třeba zítra, hned si ke psaní sednu.

9 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 13. září 2018 v 10:38

Krom bezdomovců po válce, byl velký problém sirotků, kteří ztratili své rodiče. Pokud znali svá jména organizovali pro ně Němci akce ve filmových žurnálech, kde uváděli jména a jejich bývalé bydliště. Postarali se i o mimina, která nikdy své rodiče nepoznala a tedy ani nevěděla jak se jmenují. Němcům pomohl velice Marshallův plán dodávkami jídla strojů i materiálů. Tento plán vymyšlený a realizovaný Američany, měl být hrází komunismu v Evropě a proto jej Stalin ve východních zemích pod komunistickými vládami zakázal. Šel tak daleko, že v rozděleném Berlíně zablokoval přístupové cesty po železnici i vozovkách a chtěl západní sektory vyhladovět. Tehdy reagovali Američané leteckým mostem a zásobovali obyvatelstvo západních sektorů letecky jídlem, materiálem stroji i dokonce tradičními WW brouky. Blokáda zkrachovala a Německo se díky americké pomoci rozejelo. Němci už nebyli pro Američany nepřátelé, ale kamarádi. Což byl velký rozdíl s Rusy, kteří se k zajatcům chovali jako z lidem 4 cenové kategorie. Velkou radost měly západoberlínské děti v době blokády, když jim Američané shazovali z letadel balíčky se žvýkačkami a čokoládou. Na rozdíl od války byl tehdy hukot amerických letadel nadějí a ne strachem jako dříve. Podařilo se Marshallovým plánem zachránit alespoň západní Evropu, když východní část okupoval komunismus.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 13. září 2018 v 16:28

[9]: JP
Určitým způsobem platíme v Německu za 2. válku ještě dnes. Máme totiž 2 biliony € dluh za komunismem zkrachovalé NDR. To byly investice do jeho výstavby po roce 1989. (Jenom záchrana zničené přírody, zamořená voda atd..., stála řekněme 100 miliard €) Musíme se s nimi taky dělit o důchod, (veškeré peníze pro důchodce jdou dnes výhradně ze starých bundesstaatů, oni na ně nemají), takže zatímco v Rakousku je důchod asi 4x vyšší než v ČR, náš pouze 2,5 až 3x. Žena žila mnoho let v Egyptě a kolem ní samé Rusky. S důchodem 200 až 300 € měsíčně totiž nemohly vyžítv Rusku, v Egyptě to nějak šlo. Tady je ovšem oprávněná otázka, jak je to možné? Jak Rusko, tak Německo, byly válkou strašlivě zničeny. (Na rozdíl od Čech, kde škody byly zcela zanedbatelné!) Oprávněná otázka, "jak je to možné?", když Rusko válku vyhrálo a Německo prohrálo?
Rozdíl obou německých států byl pěkně vidět třeba už v 60. letech, když se trabant postavil vedle mercedesa. Právě v tuhle dobu mělo Rusko jednu obrovskou šanci - pozvat si pár německých hospodářských expertů. Nikdy to bohužel neudělalo. Ve škole jsme slyšeli, "dohonit a předhonit", zatímco rozdíly dále narůstaly.

11 nar.soc. nar.soc. | 13. září 2018 v 19:53

[7]:

Palestina byla po I sv. válce mandátní území převzaté po Turcích Velkou Britanií. Za války plédoval "Velký muftí jeruzalemský" pro Hitlera a chválil zabíjení Židů v Osvětimi a s ním to opakovali všichni Arabové a mařili mandátní správu. Naproti tomu Židé pomáhali Spojencům. Za to dostali slib od VB na rozdělení Palestiny. Věc se táhla a Ben Gurion vyhlásil v r. 1948 stát Izrael. Arabi poslechli své vůdce a odešli na protest z Izraele do utečeneckých táborů ( jsou tam dodnes a pomoc Saudské Arabie dodnes nikde). Židé zúrodnili polopoušť, solidárně přijali židovské přistěhovalce, kdežto "Palestinci" mají stále stejné vedoucí blbce, žebrají po světě a "mstí se za svůj úděl".

12 nar.soc. nar.soc. | 13. září 2018 v 19:58

[10]:

Polsko dnes nárokuje na Německu válečné náhrady. Prý Bierut ( polský premiér 1950) souhlasil, aby reparace pro Polsko vyřídil SSSR. Ten si vše nechal a na Poláky udělal dlouhý nos. Poláci (tedy Kaciňsky) si dělají naděje na miliardy eur. Jsem zvědav kdo jim konečně řekne, běžte si do Ruska, tam jsou vaše reparace.

13 gregormoldavit gregormoldavit | 13. září 2018 v 20:58

[12]: nar.soc.
Ono není možné do nekonečna hospodářsky krachovat a jednoduše požadovat peníze od Německa za válku. Řecko, Polsko... konečně i Češi. U nich je dokonce ten vtip, že po válce převzali veškerou německou industrii a kdybychom to spočítali, museli by Češi ještě doplácet. Pak by ale taky mohli vystěhovaní Sudeťáci požadovat od ČR náhradu za své domy a pozemky.
I kdyby německá vláda byla ochotná ty miliardy dávat, pak zase nepřežije příští volby. Každý si musí uvědomit, že Němec narozený v roce 2000 se těžko může cítit za tu válku zodpovědný a když pracuje, chce z toho taky něco mít sám. Ony stačí ty stovky miliard €, které už šílená Merkel vyhodila za migranty.

14 matka matka | 14. září 2018 v 8:55

[13]: No jistě, ty České lidi odsunuté po obsazení  ze Sudet a statisíce zabitých, stejně žádné peníze nenahradí.
Raději ty peníze cpěte migrantům.
Blahopřeji k Vaší Merkelovské taktice.

15 gregormoldavit gregormoldavit | 14. září 2018 v 11:49

[14]: matka
V roce 1918 řekl maršál Foch: "Tohle není mírová smlouva, to je příměří na 20 let." Trefil se přesně! Francouzi nenechali Němcům ani životní minimum a tím v tom Německu sami toho Hitlera naprogramovali. Naštěstí existovali v roce 1945 politici, kteří se z toho poučili.
Němci platí a platí, ale nebylo by radno to přehánět. Oni si to pak zase můžou najednou rozmyslet jinak.

16 nar.soc. nar.soc. | 14. září 2018 v 12:14

[15]:

Je taková zvyklost dědek zakladatel, otec budovatel a syn likvidátor. Opačně dědek průserář nasekal dluhy, otec se snažil vše zahladit a syn za minulost logicky nemůže. Nápodobně to platí i jinde, pokud ovšem nepřijdou lotři, aby si na minulosti nevařili nový guláš lumpáren.
K mírovým podmínkám Německa:
Sociální demokracie nemohla zvládnout trvající německý šovinismus. Ten měl více pramenů ( násilné bismarckovské sloučení německých států. Reparace z Francie, 5miliard zlatých franků pomohlo vyzbrojit vilémovské Německo) a žádnou brzdu. I sociální demokracie hlasovala pro posílení zbrojních výdajů ( v omylu, že tak získává pracovní místa). Toto přetrvalo i do Výmarské republiky. Místo jednání s trojdohodou o jiné rozložení reparací a dosažení jistého porozumění, hodili ručník do ringu. Není ani div, když byl německým prezidentem Hindenburg, jeden z velitelů v I.sv. válce, kterému nebyla disciplína a revanš cizí. Dnes se podle mne chová Německo opačně, a zase možná přestřeluje.

17 matka matka | 14. září 2018 v 18:08

[15]: Němci platí a platí,....
Ne. Zaplatí až je Turci a další migranti v x-té generaci převálcují. Na to si zadělali.

18 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 15. září 2018 v 18:18

Pokud Němci někomu za válku platí, pak to rozhodně není Německo. Československo dostatečně zaplatilo Němcům v době války zbrojní výrobou pistolí, brenů, tanků, i děl. Rovněž dalekonosná děla z pohraničních pevností vymontovaná a zabudovaná do Atlantického valu byla významným pomocníkem. Proto Američané rozbombardovali Plzeňskou Škodovku, protože ještě před koncem války z ní sjíždělo každý měsíc 20 tanků Tygr a šly okamžitě na východní i západní frontu. Za tuto průmyslovou kolaboraci Němci skutečně nezaplatili, ani za totálně nasazené české lidi do svých závodů. Ať si nějaké platby nechají, nám plně postačí, že jsme se zbavili komunistů.

19 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 15. září 2018 v 18:21

Překlep v první větě minulého článku. Má tam být "pak to rozhodně není Československo."

20 gregormoldavit gregormoldavit | 15. září 2018 v 18:51

[18]: JP
Češi měli ten problém, že vlastně nevěděli, kam patří. Po Mnichovu se ozvaly rozzuřené české hlasy:
"Až půjde Hitler na Francii, my půjdeme s ním". A taky šli.
Staněk v jedné své knize popisuje podivnou příhodu. Po šichtě v Plzeňské zbrojovce nabízeli rum a sušenky pro ty, co ještě chvíli půjdou pracovat. Němečtí dělníci odmítli, čeští brali rum a vraceli se na pás.
Ono je strašně snadné po válce říci, "To všechno Němci, my Češi jsme jenom oběti."
Jinak by se asi leckdo divil, kdyby Putin náhle ČR vyzval k náhradě škod, které tam napáchaly cs-legie v občanské válce.

21 nar.soc. nar.soc. | 15. září 2018 v 19:41

[20]:

Koho by v takovém případě Putin zastupoval? SSSR po kterém stále stoná, protože carskou ani Prozatímní vládu neuznává. Naopak Legie měly smlouvu s carskou vládou a Prozatímni vláda ji potvrdila. Legie byly také placeny prozatímní vládou a její podporovatel Kolčak na Sibiři ( Irkutsk ) to rovněž nezpochybňoval. To, že bolševici rozkradenou část carského pokladu, který protokolárně převzali v Irkutsku, později maskovali žvásty o zlodějských Legiích je běžná bolševická taktika. Samozřejmě i škody, které na Transsibiřské magistrále nadělali bolševici přičetli Legiím. Tak to dělají dodnes.

22 gregormoldavit gregormoldavit | 15. září 2018 v 19:52

[21]: nar.soc.
Pochopitelně to nemá smysl nějak přesně rozebírat. Představme si, že Rusové žádají náhradu za jednu továrnu u Stalingradu. Němci to dají pod lupu a prohlásí: "Tady jsme my nebyli, to byla divize Rumunů. Řekněte si v Bukaresti!"
Pak je vůbec otázka, kdo je to "Němec". Nějaký Čech bude žádat náhradu za cosi z války. Já proberu jeho rodokmen a řeknu mu, "Máš německou babičku, tak koukej připlatit."

23 matka matka | 15. září 2018 v 21:45

Faktem je, že můj tata, kterého sebrali jako nezletilce do války, nikdy žádnou náhradu nedostal, ani nežádal.
Byl rád, že je to vše pryč.
Žádné peníze (ani nyní ty z EU) nemohou vynahradit lidské utrpení. A utrpení se vrací tam, kde na něj bylo "zaděláno". A nějaký Čech (ať již má babičku, nebo matku kdoví odkud) to neovlivní.

24 nar.soc. nar.soc. | 15. září 2018 v 23:58

[22]:

Můj otec byl za Protektorátu vězněn. Měl by nárok na odškodnění z českoněmeckého fondu budoucnosti, za předpokladu, že se dožil 31.1.1998. Bohužel zemřel 13.12-1997 v 90letech a 8 měsících. Vyřizoval jsem to za něj a dostal jsem odpověď, že pokud prokážu dědický nárok ( notář udělal chybu a nárok mi vznikl až 30.6.1998). Hodil jsem to za hlavu. Matka byla sice poškozena a já (1940) asi také, ale nevnímal jsem to úkorně ( dědický nárok byl 50% z maxima, tj. z 5000 DM ).

25 gregormoldavit gregormoldavit | 16. září 2018 v 9:01

[24]: nar.soc.
O nějakém odškodnění by se daly psát celé knihy. Jeden Žid přežil koncentrák, hned žádal o odškodnění, dostal, koupil kino ve Frankfurtu, vydělával, koupil hodně kin... V roce 1950 už byl milionář. Jenže 99 % obětí nedostalo nikdy nic, nebo pouze velmi málo. To platí právě tak u obětí Stalinských gulagů, a konečně i obětí komunistů. Odškodnění dostala v 60. letech rodina Slánského a těch ostatních v tom procesu, ale platit jim to museli daňoví poplatníci, kteří sami moc nevlastnili a které tenhle Slánský zotročil. Tomu je tak i nyní, když úspěšně zkasírovala miliardy církev svatá a všechno mají dávat ti, co by sami měli nárok na odškodnění za 40 let totality. K tomu přijde, že církev ví, jak miliardy použít a to může přijít celý národ v budoucnosti ještě hodně draho. Kdykoli pustím ČT, už je tam církevní propaganda.
Německo bylo v troskách lid bez bydlení a hladový a ten měl platit celému světu za válku. Potom se tedy platit začalo, ale někdo se třeba dozvěděl, že byl v lágru na území NDR, tak ať nic nechce od NSR. Jenže od NDR nedostal nikdo nic, to byli jenom ti hodní Němci, co válku nezavinili. Tečka!

Moje rodiče mě jednou navštívili v NSR, to jsem ještě studoval. Matka začala, že otec má nárok na odškodnění z války... Jestli bych to nezačal nárokovat? Mohl jsem jim jenom říci, že o to se měl starat on sám po válce. Mně dali Němci asyl, sprachkurz, koleg, univerzitu a hlavně tu svobodu, co mi moje vlastní rodiče vzali. Já dlužím Němcům a nebudu od nich nic požadovat za válku!

26 nar.soc. nar.soc. | 16. září 2018 v 11:21

[25]:

Ono napravovat něco z minulosti je vždy nějak sporné. Moji rodiče, kdysi poskribovaní jako "kulaci" by se nedomohli ničeho, byli v r. 1990 už staří a věci jim jaksi splývaly. Ujal jsem se toho sám i bez jejich aktivity. měli totiž v r. 1990 společně důchod 920Kč. Chtěl jsem využít jen zákonných možností přilepšit jim na dožití. Sám jsem s ničím nepočítal a stačí mi starosti o převzaté dědictví. Naštěstí jsem se ve věcech včas zorientoval a měl kontakt s poctivými lidmi. Povedlo se mi vyplatit podle dohody 4 další sourozence a dnes konečně řeším poslední dědické souvislosti (po 13 letech od matčiny smrti). Všichni jsme byli víceméně uspokojeni a já na své investici za 28let dosáhl 2800%.

27 Pokorný Jaroslav Pokorný Jaroslav | E-mail | 16. září 2018 v 15:49

Gregu, nedojímej mě. Za jakou německou industrii by měli Češi Němcům platit? Za tu, kterou si při okupaci přivlastnili? Vždyť ještě za Rakouska bylo 90% průmyslu celého Rakouska dislokováno v českých zemích. Armádu si též Němci vybavili českými zbraněmi po okupaci. Tak neskuhrej!

28 gregormoldavit gregormoldavit | 16. září 2018 v 16:02

[27]: JP
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hospod%C3%A1%C5%99sk%C3%A9_d%C4%9Bjiny_%C4%8Ceskoslovenska
České země
V rámci hospodářství rakousko-uherské monarchie měly české země silné hospodářské postavení v rozvíjejícím se průmyslu i obchodě. Zčásti to bylo silnou německou menšinou, která investovala na základě technického rozvoje a příklonu k německému hospodářskému prostoru,...
Za 1. republiky měla velká část české industrie německé vlastníky.

Vzhledem k tomu, že se debata odklonila od tématu a tón se stává agresívní, tuhle diskuzi uzavírám.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama