Červenec 2018

Povídání o Bavorsku a jeho králi 8/8

1. července 2018 v 21:35 | gregor moldavit

Turistické Německo

Ramsau

Něco opět k současné situaci v Německu, potažmo v Bavorsku.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475594-pro-vyhnani-nemcu-po-valce-neni-ospravedlneni-rekla-merkelova.html
Merkel si přihřívá polívčičku kde to jen jde, jenže nic se jí nedaří a soudně smýšlející člověk už ji nemůže brát vážně, ať už jde o jakékoli téma. Ten výrok jí v Německu nepřidal a reakci z Čech si mohla spočítat. Tahle sudetská otázka, to jsou dva nesmiřitelné tábory, které se nikdy nedohodnou. Každý to vidí výhradně ze své pozice. (A já se do toho míchat nebudu, ač to dokážu vidět z obou stran.)

Češi by si ovšem mohli aspoň přiznat, že si tím odsunem hospodářsky určitě nepomohli. Ještě v 60. letech jsem tam viděl zcela opuštěné vesnice, domy rozpadlé, pole zarostlá plevelem... Tu a tam zahrada plná odpadků a plechovek s mračny much kolem, klasická vizitka určitých obyvatel. To bývalo kvetoucí hospodářství. Kdyby dnes mohl přijít někdo z tehdejších obyvatel měst Aš, Cheb, Kraslice, Rumburk..., který to město opustil v roce 1930 a viděl dnešní složení obyvatelstva, tak ho vynesou na nosítkách! Byly doby, kdy Němci žijící na území království Českého přispívali do státní kasy až 40% celého příjmu. Dnes aby naopak ty peníze do těch oblastí tekly z té kasy.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475547-v-nemecku-resi-prvni-pripad-planovani-utoku-biologickou-bombou.html
Muslim, který přišel v roce 2016 v rámci "Familienzusammenführung" se nikdy nedotkl práce, je to socka, jeho žena je těhotná s osmým dítětem muslimem a všechny součástky bomby terorista kupoval za peníze německých daňových poplatníků. (Které mu ti pracující ochotně kladli na dlaň. Tedy spíše zástupci těch pracujících. To šílené a zrůdné tady je, že kdosi přijde z Afriky a Německo ho začne zcela samozřejmě živit! Německý důchodce jde pracovat, protože z důchodu nevyjde.) Dovoluji si cynicky, sadisticky a jízlivě podotknout, že jestli taková bomba vybouchne či nevybouchne, pak to ani moc nemění. Tenhle stát musí brzo zavřít a národ vymřít. Oni si tu ochotně vykrmují vlastní vrahy a když se nějaká strana postaví proti, je v tisku nazvána "pravicově populistická". Tohle není národ, to je spolek sebevrahů!

Bavorsko se nyní staví na obranu a chce jít svojí cestou, bez povolení Berlína. Šílená Merkel hraje na čas jakousi EU-dohodou. (Hledá bilaterální vztahy, místo katastrofu řešit.) Jenže celý ten summit je čistý blábol o ničem. Na čem se dohodli, o tom se teď nemohou dohodnout, a kdyby tam byla nějaká dohoda, pak ona bude zase první, kdo ji poruší, jako v roce 2015. Já bych se té praštěné baby mimo jiné zeptal, kdo ji vlastně platí? Migranti, nebo Němci? Vždyť ona už nemluví celé roky o ničem než o problémech migrantů. Ten úřad kancléře se může z fleku zrušit. Její šílenství nás stálo jen za rok 2015-16 asi sto miliard €. (Kde jsou ty zlaté časy, kdy se ze státní kasy vyhazovaly pouze miliony.) Ono se to vůbec nedá spočítat, to jsou jen přímé výdaje. Jenže jak počítat miliony přesčasových hodin policie a úředníků, škody krádeží, přepady, vyloupených domů, ... kdo platí jejich zdravotní ošetření a pobyt v nemocnici...? Právě třeba byly velkoryse zvýšeny renty pozůstalým obětí terorismu a jejich psychické odškodnění. (Opět z daní německých pracujících.) Jenom tady jde o miliony a k tomu by přišla otázka, jak hodnotit v penězích ztracený lidský život mladého člověka pod koly kamionu teroristy. I tyhle peníze jsou nakonec ještě nepostačující:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475522-je-to-trapne-a-smesne-pozustali-po-obetech-atentatu-v-berline-si-stezuji-na-odskodne.html

I tisk už jaksi přiznává, že Merkel má prakticky všechny proti sobě. Lid, politiky, dokonce i vlastní stranu. Za ní stojí pouze Linke a Grüne, kteří mají stejný program, tedy zničení Německa.

Kdy si konečně evropští politici uvědomí, že asylové zákony nelze uplatňovat při stěhování národů? V Africe se rodí jeden milion dětí týdně, v Asii opouští svá vyčerpaná pole asi 25 milionů lidí ročně a hledají nový kus země (který už na této planetě neexistuje), oceány jsou zamořeny plastikem, teplota na Zemi stoupá a moře zaplavují pobřeží, poslední pralesy jsou vypalovány a poslední divoce žijící zvířata (např. orangutan) tím odsuzovaná k smrti. (Mimochodem, když vypálíte prales, nemáte úrodnou půdu. Max. 3 sklizně a musíte to pole vzdát a jít o kus dále. Jenže ten prales tam už nikdo nevrátí.) A právě v těch chudých zemích se lidé množí a množí i když vědí, že jejich děti už nebudou mít kde a z čeho žít. Jak už jsem napsal, nejvíce dětí mají ti, kteří sami nejsou schopni uživit ani jedno.

Při všem pochopení je tu jednoduše skutečnost, že Evropa nemůže přijmout desítky milionů afričanů a asiatů. Při tom není vůbec potřeba omotávat se tady ostnatými dráty. Jednoduše asylové zákony zrušit a ti lidé se musí naučit žít ve vlastních zemích. Jestliže se cizinec dostane do EU, pak má status turisty a nemůže požadovat peníze ani právo pobytu. Když přestane Evropa lovit čluny černochů v moři, přestanou taky vyplouvat. Oni vědí, že na tom z Libye do Itálie nedoplují, ale na obzoru na ně přeci čeká loď zachránců. (A od té chvíle jsou do konce života zaopatřeni.) Jak právě teď zažíváme, ta loď najednou nemá kde je vyložit. Ať ji tedy zakotví v přístavu a kapitána zabásnou za obchod s lidmi. Povede to mimo jiné k tomu, že bude mnohem méně těch utopených na útěku. Oni neplují do Itálie, ale k té lodi. Zakládat migrantské lágry v Libyi, choromyslná představa našich zcela pomatených politiků, bude stát desítky milionů € a povede ke strašlivým koncentrákům. Veškeré peníze se rozkradou a černoši tam budou chcípat, protože Evropané je k tomu odsoudili. (Řečeno cynicky ale reálně: Když my nebudeme platit na lágry v Libyi, pak my nebudeme viníci jejich katastrofálního stavu.) Ti lidé tam sami přišli, dokážou sami zase odejít nazpět. Je potřeba těm lidem říci, že tady nikdy nedostanou povolení k pobytu, ať dělají něco ve vlastní zemi. Jenže ono je to zatím obráceně. Černoch se dostane do Německa a na ruku mu položí 500€. On vezme nějaký ajfoun (já takovou věc ani nemám) a pyšně zavolá do rodné vesnice. To jsou peníze, které tam nikdo nevydělá za rok. Druhý den je celá vesnice na cestě do Německa. Merkel jim ani nemusí psát zvací dopis.

Mimo jiné problémy, jsou v Německu přetíženi i soudci, kteří by měli řešit kriminální případy a soudit zločince. Tyto případy jsou o roky odkládány. Jednoho dne bude stát na hranici sto milionů černochů a každý má právo tady před soudem vysvětlit, že byl v Kongu utlačován pro své náboženské přesvědčení. Kdo se odvolá nesmí být poslán nazpět a musí tu být dále celé roky živen. (Když dva divoké kmeny v pralese po sobě střílí šípy, pak je tam válka a všichni mají právo na asyl v EU.) Jestliže vrah má být poslán do své země, která o něj žádá, pak my ho tam nesmíme vydat, pokud by mu hrozil trest smrti. (Příklad jeden spolupracovník Bin Ladena, masový vrah, který si v Německu chodí pro dávky a hezky se tu množí.) Naproti tomu vrah může uprchnout do své země, kdyby mu hrozilo zatčení v Německu. (Celá rodina zdrhne s falešným pasem do Iráku, na letišti si nikdo ničeho nevšimne.) My nesmí vrátit migranta do země, ve které je válka. On dostane asyl, shrábne peníze a letí si tam na dovolenou, navštívit příbuzné, kterým se kupodivu vede velmi dobře. Konec této evropské debility zatím není ani na obzoru.

Když svazačka Merkel, žákyně Honeckra, odstartovala své šílenství roku 2015, utíkala za industrií nechat si to posvětit. Ona jim přivedla pracovní síly, ať je rychle zaměstnají. Tam tvrdě narazila. Nikdo nezaměstná člověka, který neumí německy, nemá žádné vzdělání a k tomu vůbec pracovat nechce. Dnes už se nikdo ani nesnaží předstírat, že by migranti přinesli cokoli pozitivního. Jenom výdaje, problémy a kriminalitu. Když už, tak by jim neměly dávat peníze za nic, ať dělají aspoň veřejně prospěšné práce. Ale ani tak daleko ještě nejsme.

Jak už jsem napsal, pokud se tohle rychle nezmění, pak tímto stoletím jde 3000 let Evropy, jejího rozvoje a blahobytu ke konci. Staletí naši předkové bojovali proti asijským islámským nájezdníkům, krváceli v mnoha bitvách*, až jsme přišli my a vydali muslimům naši Evropu ochotně bez boje a naše hlavy jim položili k nohám. K tomu s plakátem, "herzlich willkommen". Ještě za tisíc let se budou lidé ptát, "Co to tenkrát žilo v Evropě za idioty?"

*(O více bitvách jsem psal. Tak třeba: velke-oblehani-malty-5-totaler-krieg)

Dodatek 02.07.2018
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/476725-nemci-nemohou-vyhostit-nebezpecneho-syrana-v-jeho-vlasti-zuri-valka.html
Ten muslim přišel, aby v Německu vraždil. Jenže my ho nesmíme vyhostit tam, kde si jeho krajané běžně dělají hned po asylu dovolenou. Ono je to tam nebezpečné. Všechna práva pro naše vrahy, žádná pro nás. Kdo psal tyhle zákony, by si měl odsedět zbytek života v kriminálu.


***
Berchtesgaden

Léto je tady, mnoho z vás se možná vydá na dovolenou někam do Německa, třeba i do Bavorska. Tomu se nyní věnujme.

Někdy kolem roku 1975 mě jednou navštívili v Německu rodiče. (Důchodce komunisti pouštěli velmi ochotně. Kdyby emigrovali, ušetřil by stát jejich rentu. Navíc přiváželi domu hromady zboží, které komunisti sami nedokázali nabídnout a odlehčovali trh. Byl tu ovšem opačně ideologický problém, západní zboží budilo závist těch, kteří na západě nikoho neměli. Jak řečeno, socialismus, to je každému podle bydliště jeho štědré tety.) Otec byl zvyklý brát všechno důkladně a tak chtěl o tom Německu co nejvíce nastudovat. (Pozdě, ale přec!) Jenže ouha. O NDR si mohl koupit knih celou řadu, mohl si koupit cestovního průvodce pro Argentinu, nebo Čínu, ale o NSR nikde ani notýsek. Nějak jsem mu vysvětlil, že ještě na vojně pro nás ten zlý Němec (pochopitelně západní, ten východní byl hodný) zůstal prototyp nepřítele, proti kterému chráníme naši vlast. Že v tom Německu jsou hrady, zámky, muzea, přírodní krásy... že Němci jsou vlastně přátelský a pohostinný lid... to by jaksi kazilo budovateli socialismu tvář osvědčeného nepřítele. (Každý tady dostal od zlých Němců Begrüssungsgeld 100 DM, což jaksi nechápali, ale rádi si vzali.) Dnes je tomu pochopitelně jinak, můžete si z více knížek vybrat, nebo si něco nalistovat na internetu. Informací do nekonečna.

Je všeobecně známo, že němečtí turisté jsou rozlezlí kolem celého světa. Možná se to někde někomu nelíbí, jejich peníze* se ovšem vždycky líbily všem. Dokonce se (poněkud kysele) říká, že území ztracené koncem 2. války si za své peníze zase koupili. Poněkud méně je známo, že Německo samo je právě tak silně turistická zem a státu to ročně přináší miliardy €. Od Alp až po Helgoland je co vidět, ať už je to krajina, muzea, folklor, stavební památky... v neposlední řadě i gastronomie. Bavorsko by pak v ničem nestálo pozadu. (Německá kuchyně je ovšem běžně i pizza, gyros, nazi-gorenk, kebab, palatschinka...)

*(Vzpomínám na rok snad kolem 1980, kdy náhle z neznámého důvodu nepřijeli Němci do Benátek. Italové nemají Němce rádi, ač, nebo protože, s nimi jeli v obou válkách. Jenže tady vznikla skutečná panika. Co si bez německých turistů počnou? Ital jim nebude kupovat jejich suvenýry a jeden párek za 8 DM.)

Jak je to s domluvou v Německu? Ne zas tak blbá otázka, ne každý Čech totiž umí německy. Prakticky každý vzdělanější Němec mluví anglicky. V bývalé NDR se vyučovala ruština, pak je tu do nekonečna Poláků a Russlanddeutsche, se kterými se domluvíte i lámaně slovansky. No a nakonec je tu pár set tisíc Čechů a Slováků, emigrace po srpnu 1968, na které náhodně narazíte, se kterými se tedy domluvíte vaší řečí a jistě vám v případě nouze něco přeloží. Jejich děti ještě často mluví i česky s takovým malým germánským přízvukem. (Vnukové už nikdy.) Takže si na jednu dovolenou nelamte hlavu, ono už se to nějak povede. Naučit se ale aspoň pár základních výrazů by jistě bylo velmi rozumné.

Začněme zase Ludvíkem. Za svého života nařídil, aby Neuschwanstein stál pouze pro něj a pozvané hosty či ministry, personál, tedy služebnictvo a kuchaři, ale jinak nebyl prostému lidu nikdy přístupný. Co tam sám v těch obrovských prostorách celý den dělal, je mi záhada? Já bych se tam z toho zbláznil, ale to se jemu konečně stalo taky. Jinak je mi další záhada, že tam v zimě nezmrznul. Ten kraj tam, to je lednice Německa a zámek stojí na vysokém kopci. Ty obrovské sály se nikdy nedaly vytopit. Leč ono to pak dopadlo zcela jinak. Nebohý Ludvík se bezpochyby musel posléze v hrobě obracet, neboť už za 40 dní po jeho smrti byly jeho hrady a zámky zpřístupněny turistům. Tenkrát jich asi moc nebylo, dnes jsou to celé davy denně (a vstupné je mastné!). Přesto by návštěvník Bavorska neměl tento (tyto) zámek opominout.


Jistě budou většinu českých turistů zajímat Alpy. Pak je tu hlavní město Mnichov (München) kde by jen trochu technicky zainteresovaný člověk nikdy neměl opomenout už zmíněné Deutsches Museum. Pro aviatiky za každou cenu Zeppelin Museum ve Fridrichshafenu. Pokud nevíte kudy kam, podívejte se třeba na výraz, "Romantische Strasse" a jeďte tudy na jih. Každý si pak sám jistě najde ještě do nekonečna jiných cílů
Zugspitze

No a zopakujte si, kdo řekl, "Znám já svých Pappenheimských" a kde to leží? Kde byl nalezen Archeopterix? atd...............

Kolik mají Němci českých slov? Já vím pečeť, palačinka, robot, ... eh, myslím ještě několik, ale ty už jsem zapomněl. Naproti tomu německé "Böhmen" pro Čechy, se do češtiny nedá přeložit, leda latinsky "Bohemia".

Na závěr si ještě dovolím píchnout do vosího hnízda prohlášením, že Němec za volantem je mnohem slušnější a kolegiálnější řidič, než Čech. Kdykoli přejedu hranice z ČR, třeba i do hustšího provozu v Německu, tak si oddechnu. A teď si mě sežerte!

Konec