Povídání o Bavorsku a jeho králi 6/?

24. května 2018 v 20:40 | gregor moldavit


Státy a Evropská Unie

Když se v Británii připravovalo ono referendum o výstupu z EU, tak se třeba rybáři dozvěděli, že jim odpadnou max. kvóty pro lovení ryb dle předpisů EU. To se jim pochopitelně líbilo, smějí lovit více, hlasovali tedy pro brexit. Jeden případ za mnoho podobných. Jenže sotva bylo rozhodnuto, přišla chladná sprcha. Tyto kvóty vůbec nejsou od EU, ale od GB samotné. Co konečně sami věděli, že když si totiž ryby vyhubí, pak jim ona "svoboda" jejich země nebude nic platná, úlovek už nebude žádný. To museli zjistit i mnozí další v podobných případech. Dnes by většina Britů ráda vzala tohle hlasování nazpět. Náhle vidí, že byli obelháni a zmanipulováni kýmsi v pozadí, kdo tady sledoval pouze vlastní zájmy.

V západním pohraničí ČR jsou tisíce těch, co ráno jedou přes hranice pracovat do Německa. Na české straně je pak těžké vůbec nějaké zaměstnance sehnat. Někdo by usoudil, že se zavřenou hranicí (což by se dalo čekat od komunistů), nebo vystoupením z EU, tedy kvalifikovaní odborníci budou muset vzít místo v ČR. Je to logické? Vůbec ne! Oni ráno odjedou do toho Německa jako každý den, ale večer se vám už nevrátí. Proč by měli pracovat doma za třetinu? (A čekat, až past definitivně sklapne.) Peníze, které utráceli v Čechách zůstanou taky venku. Zbudou vám tam jen ti, co spíše nepracující a to bude konec českého pohraničí. Právě tak to zabalí i celé firmy a přenesou výrobu do nějakého státu EU. Jenže nebýt v EU znamená si s ní konkurovat. "Kdo nejde s námi, jde proti nám". To platí i v kapitalismu a na to stát velikosti ČR skutečně nemá.

Vystoupit z EU by znamenalo pokles hodnoty koruny, řadu nezaměstnaných, výdaje za pohraniční kontroly a placení cla za vývoz českého zboží. V každém případě citelné snížení životní úrovně v ČR. A získaná "svoboda"? Jaká, kde? Že rum se bude zase jmenovat rum? V současné době má být pro czexit asi 30 % obyvatel. Bezpochyby je to dáno onou katastrofou migrantů, ale tady musíme rozlišovat. Nutno se bránit v tomto bodě* a ne hledat východisko v útěku z EU!

*(Každý humanista, který by přeci nenechal ve štychu člověka prchajícího před válkou, si musí uvědomit, že tady jsou na cestě miliony a všechno lidé zcela cizí kultury. O tom už jsem napsal více, třeba že takovýto asyl Vizigotům, prchajícím před Huny, ukončil dějiny Starého Říma. Evropa nemůže tohle stěhování národů nikdy pojmout. K tomu přijde obrovská plodnost těchto lidí, tedy zase onen faktor - za 14 let dvojnásobek. Když se v roce 2015 ptali těch zašátkovaných ženských, jak se chtějí v Evropě uplatnit, dostali od všech tu samou odpověď: "rodit děti".)

Takže před nějakým czexitem by se všichni měli pořádně informovat a rozmyslet. Vzpomínám na blábolení komunistů generace Vítězného února, když pochopili, co napáchali. "My jsme všechno mysleli jenom dobře... My tenkrát věřili... My jsme nemohli vědět, že..." To je ovšem přiznání viny a ne omluva. Každý je zodpovědný za to, co udělal. Co si při tom myslel, může být při nejlepším polehčující okolnost.

EU volila v ČR asi polovina obyvatel, 3/4 z nich byly pro vstup. (Druhá polovina patrně usoudila, že se jich to netýká.) Komunisti (tím tedy taky Ímejlové a Čeplínové) byli proti. Důvod celkem jasný, spojení do většího celku a volnost pohybu zcela bere komunistům šanci na jejich návrat k moci. Je velká škoda, že nelze srovnat, jak by dnes vypadalo ČR bez EU.

Ještě horší je to s účastí v NATO. Dle mého názoru je to věc politiků a vojenských expertů a ne nějakého referenda. Když to přenecháte lidu, nechá se většina přesvědčit, že "oni chtějí vrážet miliardy do zbraní, zatímco matky samoživitelky žijí v bídě." Může být, ale je to tak chybné? Jednoho dne bude armáda potřeba, ale nebude existovat, zatímco každá druhá žena bude samoživitelka, neboť se jedná o výnosné zaměstnání. (Dcery už nebudou ani posílány do školy, vždyť jejich zaměstnání bude zase samoživitelka.) Ti sluníčkáři, co nejvíc nadávali na americké imperialisty, pak začnou řvát, "muslimové nám řežou hlavy, proč nás Američani nejdou zachránit?" A proč by měli?
Nedělejme si iluze, že "my už se s každým nějak v míru dohodneme." Ono to tak nefunguje. (Vzpomeňme, jak se Angličani a Francouzi v míru dohodli s Hitlerem v Mnichově. K tomu pak Češi řekli: "Až půjde Hitler na Francii, my jdeme s ním!")

***

Bavorsko se stalo spolkovým státem Německé Říše roku 1871 a je jím dodnes. Jinak tato hrdá spolková zem letos slaví 2 výročí. 200 let konstituce, tady definování ústavy Bavorského státu (království) roku 1818 a 100 let od formulování dodnes platného "Freistaat Bayern" roku 1918.

Svobodný stát Bavorsko. To se čte moc hezky, ale skutečnost je, že to nemá žádnou právní hodnotu, je tím myšleno "frei" vnitřním životem. Svobodní duchem a životem. Pro spolkový stát Bavorsko platí to samé, co pro ostatní spolkové státy. Třeba ona představa, že může kdykoli ze státu NSR vystoupit, není správná. Jak prázdná je ona fráze o "freistaat", (svobodný stát v tomto smyslu) bylo nejlépe vidět v roce 2015, kdy se hlavně do Bavorska přes Rakousko valily statisíce muslimů, ale senilní Ministerpräsident Seehofer nedokázal víc než bezmocně rozhodit ruce. Tohle se nerozhoduje v Mnichově, ale v Berlíně. Sice vyhrožoval, že nechá hranice obsadit policií a zavřít, ale Merkel se na něj mohla dívat jen s úsměvem, jako na chlapečka, co si dělá na písečku bábovičky. Hranice státu Deutschland směl zavřít jenom Bundesgrenzschutz, který podléhá zase jenom Berlínu, (tedy opět šílené Merkel)*. Tento Seehofer vedl v Mnichově silné řeči, ale když si ho pozvala do Berlína, padl před ní na kolena.

*(Je absolutní ironie německých dějin, že Merkel se podařilo místo kancléře udržet a předčasně senilní Seehofer se stal ministrem vnitra. Nedokázal jí odporovat, když byl v Bavorsku, nyní je jejím podřízeným. Sice vykládá cosi o vykázání kriminálních migrantů, ale činy není žádné vidět. Strana AfD ho nazývá "papírový tygr". V Bavorsku ho nyní nahradil mladý a tvrdý Söder, který chce vlastní, bavorské, pohraničníky, podřízené jemu! Uvidíme. Začal ovšem parádní debilitou, tedy oním povinným krucifixem na každé státní budově. Dokonce ani církev ho nepochválila a celkem se tím ztrapnil. On mu totiž na ty kříže dnes už tak leckdo taky kašle. Křesťanství začíná být přežité. (Zřejmě už i v Bavorsku.) Jestli chce takto bojovat proti islamizaci Německa, pak nám buď Alláh milostivý. Od církve se žádné pomoci nedočkáme. Byla to právě ona, kdo 2015 maloval plakáty "herzlich wilkommen". Co si při tom tito pobožňáci mysleli, skutečně nevím. Nejspíše nemysleli vůbec.)

Leč jak to bylo s tím Bavorskem německé říše? Bylo to tak pro něj, od toho roku 1971, z dnešního pohledu, dobré?
V každém případě to urychlilo jeho rozvoj a přispělo k blahobytu obyvatel. Byl to podobný krok, jako dnešní další spojování do EU. Dříve se na každé hranici zemské platilo clo, kdo jel z Mnichova něco prodat do Hamburku, ten to měl těžké.
Jak to bylo ve válkách? 1. světová válka měla jistě mnoho důvodů, ale Německo na ní neslo hlavní vinu. Ne Německo, spíše ono válečné Prusko. Bavorsko do ní šlo tak, jako musela jít česká země s Rakouskem. Bylo by se samostatné Bavorsko této válce vyhnulo? To je velmi nepravděpodobné. Navíc je tu okolnost, že Bavorsko se od nějaké války ani nedistancovalo. V tu dobu seděl na trůně (opravdu seděl a ne vládnul) jeho král Ludvík III. Tento (zcela zapomenutý) král neustále cosi vykřikoval, že Bavorsko musí rozšířit své území a už se viděl, jak bude historicky slavný. Dopadlo to přesně opačně. V roce 1918, po prohrané válce, vznikly nepokoje, pár politiků bylo zabito a král musel kamsi uprchnout. V exilu pak zemřel a pes po něm neštěkl. (Přeji to samé Merkel!) Toho roku bylo Bavorsko definováno v oné dodnes platné formě. Ten rok byl taky v Německu konec králů a císařů. Byli přežití a zbyteční. Češi jistě chápou.
Mnichov, německy München, ale v té strašné bavorštině už jsem slyšel i cosi jako Munik.

2. světovou válku bez pochyby vyvolal německý nacizmus, ten ovšem právě v Bavorsku, v Mnichově, vzal svůj počátek. Ze začátku nebylo ani jasné, jestli se s ním Hitler chytne? Většina tehdejších Němců to považovala za nemožné, jako třeba Češi to samé říkali o KSČ v roce 1947. "To sou jen takový řvouni, za rok se sami rozpadnou." V tu dobu bylo ve zbídačeném Německu více takových sil. Třeba v Duryňsku byli zase ortodoxní komunisti, i oni měli mlátičky, jako byla Hitlerova SA. (Po vítězství nacistů pak tyhle komunistické bandy násilníků přešly k SA a později k SS. Duševně zaostalému sadistovi je jedno, ve jménu jaké ideologie někoho v koncentráku mlátí.)
Němci totiž dostali po 1. válce tak těžké podmínky, že se prakticky nedalo žít. V roce 1918 řekl generál Foch, "Tohle není mír, to je příměří na 20 let". Bohužel ho nikdo nebral vážně. To pro ty, co by ještě dnes Němcům chtěli dávat platit biliony za 2. válku. Ono se v dějinách může cokoli opakovat. (Německo má 2,2 bilionů € dluh, hlavně za zbankrotované NDR. To by oni zase mohli chtít splácet od Ruska, které tam socialismus vnutilo.)

Další krize přišla v roce 2015, kdy do Bavorska dojížděly vlaky a kolony autobusů plné migrantů, dle rozhodnutí z Berlína. Konkrétně tedy jedné šílené kancléřky z NDR. (Když budete převážet v dodávce do Německa pár migrantů, dostanete 5 let na tvrdo. Když ona jich importovala stovky tisíc, byla navržena na Nobelovu cenu míru. Celá Evropa se musela zbláznit a bezpochyby za to taky těžce zaplatíme.) Premiér Seehofer měl možnost se Berlínu vzepřít, ale jenom kecal a nakonec poslouchal rozkazy svazačky Merkel. Být Bavorsko samostatný stát? Mám obavu, že by všechno bylo stejné. Rakousko, Švédsko ... taky reagovaly až když bylo pozdě. V každém případě jsem ani v tom roce 2015 neslyšel od lidí nebo politiků nějaké hlasy za vystoupení Bavorska ze svazku NSR. Teprve teď se Söder snaží pro Bavorsko získat více autonomie v ochraně hranic a navracení migrantů.

No a příště na závěr něco o tom, jak to bylo s tím Ludvíkem II., jeho hrady a zámky a jak je to s tím dnešním turistickým Bavorskem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 26. května 2018 v 6:33 | Reagovat

Na přehršel informací lze reagovat jen dílčím způsobem.
Brexit!
Jde o první a nevyzkoušenou věc, která nutně plodí spor a bude zřejmě ještě hůře. Proč? Chytrých a odpovědných lidí, kteří by měli řídit věci veřejné je odjakživa nedostatek. Naopak vyčůraní dacani jsou jako kroupy na mladé osení. Mám dojem z brexitu, že se oživuje toryovský cíl = britská sebestřednost, za každou cenu. Naprosto sobečtí zbohatlíci, chtějí ještě víc, odvrhnout jakoukoli regulaci a dělat si co je napadne, bez ohledu na následky. Mocně tomu sekunduje i prez. Trump. Většina běžných lidí na takové hokuspokusy nutně doplatí.
Odjakživa platí, že dobré činy se šíří klopotně, protože jsou neseny jen dobrými lidmi. Zato lumpárny se šíří v podobě požáru zralého obilí. Růst různých stran, které sprostě lžou o potřebě rozbít EU i NATO, je toho dokladem.
Tady v ČR máme také exota na Hradě. Chce si hrát na napodobitele TGM a při tom si nevšiml, že dávní "pátečníci" byli intelektuální elitou (K. Čapek  a spol.), které šlo o myšlenky. Dnes vidíme Zemana ve čtvrtek na TV Barandov, žvanit s ohebným ředitelem, s nímž ruku v ruce oblbují lidi, jen proto, že je to výhodný kšeft pro oba.
Druhý Zemanův motiv je "předstihnout"  ve funkci Klause, jak co do doby tak i do skopičin ( kreativním výkladem Ústavy).
Třetím motivem je pomstychtivost všem a každému, kdo kdy Zemanovi položil stéblo přes cestu. Tato situace je asi nejhorší, protože umožňuje nepozorovatelný růst ohebných kreatur kolem funkce prezidenta s trvalými následky.

2 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 1. června 2018 v 10:30 | Reagovat

Toto sem úplně nepatří ale nelze nevzpomenout výročí grandiózní zlodějiny komunistů v roce 1953, ve které okradli všechny občany republiky i své nejvěrnější, kteří uvěřili jejich ujišťování, že měna je pevná a nepodlehli nákupní horečce v květnu 1953. Šlo v podstatě o státní bankrot, kdy byly zrušeny všechny závazky státu vůči občanům. Kam se na takové zloděje hrabe dnešní Kožený.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 1. června 2018 v 11:28 | Reagovat

Nejsou blbci jenom u nás. Zasílám útržek z dopisu spolužáka z Kanady.
"Ovsem blby lidi jsou taky radi na svete i zde v Kanade. My zde v provincii Ontario (asi 13 mil. obyvatel) se chystame k volbam a to nejen do mistni radnice tak i pro provincni vladu. Vladli nam zde v Ontario jiz po skoro 15 let liberalove a udelali tak desnou diru do statni kasy, neco kolem 2,68 trilionu korun. Nevim, zda si dovedete vubec predstavit tuto sumu. Ale da se ta hruza pochopit asi nasledovne, ze pri rychlych splatkach 1 milion tydne cele splaceni tohoto dluhu bude trvat asi 5 tisic let. Takze mame o zabavu postarano.

Politicke “hrichy” nasich liberal jsou snad nekonecne. Tak treba si dali do programu na zacatku zrusit vsechny tepelne elektrarny behem jednoho roku, (kvuli ocisteni vzduchu) a vitezoslavne je nahradili vetrnymi mlyny. No a tak kdyz vitr nefouka tak musi dovazet elektriku z USA za drahe penize. Aby tuto blbost nejak kompensovali tak zvedli cenu za elektriku na skutecne nunosnou miru. (Vice jak dvojnasobna cena) Cely distibucni system elektriky je v krizove situaci. Tak “tise” obnovuji zavrene atomovove elektrarny, aby byl stabilni proud. Jen tato ideologicka “legrace” stoji danove poplatniky asi 710 bilionu korun. Prirozene prumysl zavisejici na elektricke energii zavrel tovarny a proste odesli do USA a do Mexika. Obrovske ztraty v zamestnanosti. Zli jazykove rikaji, ze zmizelo ke 100,000 zamestnani, ale uredni vladni statistika rika, ze mame malou nezamestnanost udajne jen asi 6%. V nasem meste se to stale pohybuje kolem 8%.

Mentalni pacienti byli propusteni z leceben a ty byly uzavreny. Spousta lekaru odesla do USA. Socialni zaopatreni a ubytovani nemohoucich drasticky omezeno. Veznice preplneny, omezeny platy dozorcu, policie, hasicu, proste rozklad socialnich sluzeb.

Soudy preplneny, ideologicky nefunkcni a omezeny platy soudcu. Stavby dalnic a novych silnic zastaveny, opravy mostu a prejezdu – nadjezdu v desolatnim stavu.

Co je nejhorsi, ze vydali liberalove tisice novych predpisu (zde se tomu rika red tape), ktere znemoznuji produktivitu a vyvoj novych podniku a vystavbu. Napriklad kdyz jsem jeste pracoval jako urbanista tak v roce 1984 jsem treba byl schopen ziskat stavebni povoleni na vystavbu residencni ctvrti za 14 mesicu. Dnes ta sama zadost trva 7 let!!!

Nejen ze zvedli obrovske dane za budovy, zrusili asi 3 tisice mist pro zdravotni personal (sester v nemocnicich), spousta lekaru odesla do USA. Na operaci kolena se ceka 2 roky, k navsteve dermatologa se dostanete nejdrive za 8 mesicu, no proste desny bordel ve zdravotnictvi."
Promiňte češtinu, je tak už dost dlouho.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 1. června 2018 v 13:30 | Reagovat

[3]: JP
Ještě k tomu napíšu, ale nutno si uvědomit, že americký bilion je evropská miliarda.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 1. června 2018 v 21:32 | Reagovat

[3]: JP
Trilion by vypadal takto: 1.000.000.000.000.000.000 = 10na18
Žádný stát nemůže mít tolik jednotek své měny.

Na měnu 1953 si vzpomínám. Když jsme někde našli korunu, koupili jsme sirky a potají rozdělávali oheň. Pak už najednou ta krabička stála jenom 20 haléřů.
Kdo nic neměl, toho se to prakticky netklo, ale kdo třeba celý život šetřil na stáří, ten o své úspory přišel a najednou neměl skoro nic. Rozhodně tedy nešlo o "spravedlivé potrestání kapitalistů".
Zastánci komunistů tvrdí, že inflace po roce 1989 byla to samé. Nezbytně tady museli lidé taky přijít o úspory na stáří, ale tady si nutno uvědomit, že měli peníze státu, který prakticky hospodářsky zkrachoval. Ty peníze musely ztratit hodnotu.
Právě tak píši na blogu, že platit dnes důchodové pojištění státu, ve kterém se z množení stalo zaměstnání (Česko jak Německo) na stáří nic přinést nemůže.

6 nar.soc. nar.soc. | 2. června 2018 v 8:37 | Reagovat

[5]:

Ke komunistickému hospodářství lze říci, že od doby svého vzniku (1921) neudělali komunisté nic dobrého pro národ, aby při tom nezpůsobili ještě větší škody.
Co se týče zajištění na stáří, jsme  v etapě státního zabezpečení, jako základní formy. Tu by měly doplňovat individuální aktivity nepeněžního stylu, tj. soukromé bydlení v dobrém stavu, které vydrží i bez údržby, obnova mobilních zařízení před odchodem na penzi. Část peněžních úspor převézt na rychle zpeněžitelné hodnoty, které udrží vloženou hodnotu. Je to zkrátka materie, která je otevřená jak podnětným návrhům, tak i zlodějským praktikám politiků.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 2. června 2018 v 9:09 | Reagovat

[6]: nar.soc.
Psal jsem na blogu, že vlastní dům je na stáří asi ta nejlepší investice. (My se ženou to tak udělali a jsme rádi.) Jistě hromada práce s údržbou, ale život celkem v klidu (žádné řvaní od sousedů kolem i nad sebou) a nakonec levnější, než platit činži. Když ovšem připustíme, že stát zkrachoval a prakticky přestal existovat, pak jeden člověk nemá sám dost sil svůj dům ubránit. S rokem 2015 silně stoupl v NSR počet vloupání. O kolik se nedozvíme, to není v zájmu soudružky Merkel. Je veřejné tajemství, že to dělají od ní pozvaní migranti. Jednoho dne se ovšem může stát, že si muslimové domy ďaurů jednoduše vezmou a je vyhodí na ulici. V jižní Itálii už tomu tak v mnoha případech bylo a police je celkem bezmocná. Celé kraje tam terorizují černoši a lodě všech zemí přivážejí po tisících další. K tomu přijde jejich vysoká plodnost. Do konce tohoto století nebude pro Evropana žádná možnost své stáří nějak pojistit.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. června 2018 v 9:56 | Reagovat

Ten rozdíl mezi dlouhou, (evropskou)a krátkou, (anglosaskou) škálou makročísel, umožňuje demagogům velké pole působnosti. Každý autor údaje by tedy měl uvádět jakou škálu používá. Ověřím si v Kanadě, jak to kámoš myslel.
Jinak Gregu, připadá mi, že se vláda v Německu zbláznila. Na jedné straně požaduje umístění krucifixu ve státních budovách a na druhé vydá zákon, který povoluje mnohoženství.

9 gregormoldavit gregormoldavit | 2. června 2018 v 18:29 | Reagovat

[8]: JP
Ten kříž na státních budovách nařídil Söder v Bavorsku. Patrně to myslel jako boj proti islámu, ale narazil tím na ty, co mají všech pobožňáků po krk. (Mezi ty patřím i já.) Dokonce i církev řekla, že si to může strčit za klobouk.
Muslimům se skutečně povoluje přivést si více žen a pochopitelně každou s její mateřskou školku. Někde ve Westfálsku stát platí soc. pomoc muslimovi, jeho 4 ženám a 32 dětem. Pracovat on prý nemůže, musí se starat o rodinu. A Německo platí a platí. Z toho už se nevyhrabeme. Proto píšu, že 3000 let Evropy jde tímto stoletím ke konci.

10 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 3. června 2018 v 11:45 | Reagovat

Gregu, bolševiky na vás. Ti by s množením muslimů zatočili. Demokracie se všemi nástroji je na draka.

11 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 5. června 2018 v 17:18 | Reagovat

Kam mizely naše peníze za komunistů, jsme nevěděli. Dnes si to můžeme přečíst na internetu: "https://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/ceb-dohodla-u-problemovych-miliardovych-uveru-v-rusku-nove-splatky-1242775

Klikněte si na tuhle adresu, aby jste věděli, že výše HDP který nebude uhrazen, je tak trochu na draka.

12 nar.soc. nar.soc. | 5. června 2018 v 19:14 | Reagovat

[11]:

Zkusil jsem to třikrát, ale nic z toho nebylo. Je skutečností, že po měnové "reformě", takto obrzlodějně, bylo Československo vyřazeno z Mezinárodního měnového fondu až do r.1990. Zpětná vazba z poměru koruny k jiným měnám byla zničena. Vývoz, dovoz a finanční transakce tím byly postiženy protože chyběla přesná srovnání. Zdá se, že teprve "reforma" zpevnila zdejší bolševizmus na mnoho let. Postátnění všeho a relativizovaný kurz byl hrob budoucnosti. Všimněte si dnešních komoušů, vadí jim NATO, vadí jim zdejší odstup od soudruha Putina, ale k MMF nemají ani slovo. Převoditelný rubl totiž nebyl to pravé a hlavně potřebné. Ať je to jak chce, obnovením členství v MMF se umožnilo investování cizího kapitálu a jistý rozvoj ( nebo zánik ) zdejších výrob, vývozu a obchodního salda. Kšeftovat rovnoprávně s Rusy může jen ten, kdo má na ně účinné páky. ČR s kulhavcem na Hradě to rozhodně není.

13 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. června 2018 v 16:04 | Reagovat

Musíme vzít v úvahu, že ČEB financovala též dodávky našich závodů, které byly buď nekvalitní nebo nebyly uvedeny do provozu díky neschopnosti místních investorů. V každém případě to ukazuje na laxní přístup a hodnocení pracovníků banky. Protože se lidé b bankách po revoluci vůbec neměnili (osobní zkušenost), lze předpokládat, že v ECB sedí titíž komunisté s láskou k Rusku jako před revolucí. Za ty miliony €, by měl být někdo zodpovědný. A uplynulo už dost času, aby vyrostla nová generace finančníků, nezatížená nekritickou láskou k Rusku, jak se též projevuje na stránkách Facebooku.

14 nar.soc. nar.soc. | 7. června 2018 v 10:35 | Reagovat

Vzdáleně k tématu (z veřejné debaty poslanců).

Za komunismu bylo lépe. Nebyli jsme ničí kolonií jako dnes, vpálil ideolog z KSČM Skála rozlícenému Farskému
Ostrá hádka se tentokrát strhla ve studiu pořadu Proti Sobě mezi poslancem hnutí STAN Janem Farským a komunistou Josefem Skálou. „Zažíváme si nejblahobytnější období za tisíciletou historii,“ Farský v myšlence ani nestihl pokračovat, protože v tu chvíli propukl komunista Skála v hlasitý smích. „To jste mě rozesmál. Milion exekucí, milion lidí na hranici chudoby. Děláte si legraci? HDP z roku 1989 tato země dosáhla v roce 2003. To je největší bankrot v dějinách,“ rozčiloval se Skála.

Jak je vidět blbci s aktivitou Babiše a Zemana ožívají. Nepřipouštějí, že dík bolševickému nahlížení na věci zůstala většina národa nevzdělaná a nechá se okrádat lichváři a exekutory jimž donedávna zdatně sekundovaly i soudy. Bývalý min. Blažek za ODS - takto don Pedro z Brna, se právnicky živil na exekucích své ženy exekutorky. Nápodobně "bojovník" proti komunismu ( s křížkem po funusu ) advokát Sokol si nahrabal na exekučních žalobách za černé jízdy MHD v Praze. Jednu v čase nesplacenu jízdenku dovedli tito spasitelé vyhnat až na 32000.-Kč. Tato sebranka nahrává komunistům a je paradoxem, že jejich předseda Filip je milionář a smlouvá se s miliardářem, samozřejmě ke škodě běžných občanů.

15 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. června 2018 v 18:21 | Reagovat

To jsem zvědavý, co udělá s Němci vražda a znásilnění té 14-ti leté dívenky dvěma Araby? Jednoho mají, druhý utekl do Iráku. Dřevěný nápis na kříži daň za přijetí je málo. Merkelovou je třeba nakopat do zadku a odstavit od koryta. Němečtí straníci jsou podstatně horší než u nás, když ji tam drží.

16 gregormoldavit gregormoldavit | 8. června 2018 v 19:49 | Reagovat

[15]: JP
Když dnes Merkel někam jde, tak je přímo obsypaná ochrankou. Jsou to velcí chlapy, zatímco ona je mrňavá a tlustá, takže občas někde mezi nima vykoukne její prdel.
Tolik ochranky nikdy neměla. Těch, co by ji chtělo zabít, bude asi jen pár, ale počet těch, co by jí s chutí dalo facku, musí jít do milionů. (Přiznávám, že mezi ně taky patřím.) Přísahala sloužit německému lidu, jenže dělá přesný opak. Tomu lidu jenom škodí a slouží své šílené představě vlastní nesmrtelné slávy, coby jakási biblická Eva, matka nového evropského nadnároda. To by měla být kříženina Evropana, Araba a černocha.
O těchto věcech ta svazačka ovšem nemá ani páru. Kdyby se přišla zeptat mě, tak bych ji vysvětlil, že se křížit nebudou, každý si podrží svoji rasu, ale budou se rychle množit a mezi sebou válčit jako je to dnes v Afgh., Iráku, Sýrii, Africe, ... Tedy Kurdové proti Turkům, šiiti proti sunitům, IS proti všem, extrémní Němci proti cizincům, kmen proti kmeni a familie proti familii, jak je to u nich zvykem. Málo lidí třeba ví, že nejhorší nepřítel Kurda není Turek, ale jiný Kurd. U Cikánů je tomu podobně.
No a nějaká ta vražda v Německu? "My nesmíme podle několika jedinců soudit..." a už to jede. Že těch "několik jedinců" jsou třeba stovky, o tom se jaksi nemluví. Že vraždí ti, co si sem Merkel pozvala, to se přeci neříká.

17 gregormoldavit gregormoldavit | 8. června 2018 v 20:17 | Reagovat

[14]: nar.soc.
Tak třeba jen k tomu "Nebyli jsme ničí kolonií". Už i nějakého krajské tajemníka KSČ musel schválit Kreml. Když zemřel Zápotocký a přišly "volby", tak už byly vytisknuty noviny s články, jak soudruh Široký vstoupil na hrad... Jenže Chruščov řekl v poslední chvíli "Ne, Novotný", (jeho pravá ruka pro Prahu).
No a tak jsme ve školním rádiu poslouchali, jak byl za prezidenta navrhnut soudruh Novotný (a nikdo jiný) a všichni poslanci ho jednohlasně "zvolili".
ČSR nebyla kolonií, ale okrajovým státem SSSR s českou loutkovou vládou. Právě tak Husáka si jednoduše dosadil Brežněv.

18 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. června 2018 v 9:44 | Reagovat

Titulky v Bildu i MfD: "Německá vládo omluv se". To je slabé. Mělo by tam stát: "Německá vládo odstup!" Kdy už voliči pochopí, že CDU i SPD jsou sbírky prospěchářů a zatrhnou Merkel její skopičiny. Gregu, ty bys také měl dát hlas AfD. Je to jediná strana, která bude schopna zatnout migrantům tipec. Chybí vám politik tipu rakouského Kurze. Ten se s islamisty nemazlí.

19 gregormoldavit gregormoldavit | 9. června 2018 v 20:39 | Reagovat

[18]: JP
Problém migrantů nezbytně musí vést ke změně vlády, směrem do extrému. Jednou může přijít i další Hitler a nemusí to být v Německu. Buď my, nebo oni, obojí nejde. Lid půjde za tím, kdo bude mít řešení. Jenže ono to není zrovna moc radostné. Demokratická vláda středu by mi byla milejší. I tady v tom viním tu hyenu Merkel, která všechno zavinila.
Dnes se dohodli (ač těsně) němečtí Linke, že hranice Německa má zůstat pro každého otevřena. Když přijde miliarda černochů, tak prosím, "herzlich willkommen".

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. června 2018 v 16:25 | Reagovat

Vůbec to nemusí být nový Hitler. Stačí aby Němci našli mezi sebou někoho jako mají Rakušáci Kurze. Patrně u vás působí trauma ze zločinů za 2.sv. války a tak převažují politicky korektní osobnosti i nálada národa.

21 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 12. června 2018 v 15:41 | Reagovat

Konečně. Itálie zavřela přístavy pro lodě neziskových organizací plujících pod jinými státy a vrací je na moře. Stačila výměna ministra vnitra. Jak jednoduché. Místo sáhodlouhých kecání OSN i US a Merkelové, stačí jedno rozhodnutí člena vlády a přísun nových běženců je u konce. Kydy o lidských právech byly dobré jen pro pašeráky lidí, kteří na těch chudácích rejžovali své zisky.

22 gregormoldavit gregormoldavit | 12. června 2018 v 19:44 | Reagovat

[21]: JP
Levicová španělská vláda se uvolila loď přijmout. Migranti přijdou před soud, kde se ukáže, že nikdo z nich právo na asyl nemá a je nutno je obrovským finančním nákladem poslat nazpět. Takže tato vláda plná lásky k bližním u lidu nezabodovala.
Ta loď se tedy vyřeší, ale zítra tam bude stát zase další. Dokud je nepošlou nazpět do Libye, nezmění se vůbec nic. No a na to si zatím nikdo netroufnul.
Dokud bude Evropa brát, budou stále další lodě vyplouvat a černoši se topit po stovkách. A komu tím přijímáním kdo pomůže? V Africe se rodí jeden milion dětí za týden.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama