Evropa, rok 2070 - 5/5

10. března 2018 v 20:25 | gregor moldavit
Rok 2070
Na zmrzačené planetě Zemi spíše živoří než žije 10 miliard lidí. Oceány jsou zamořené, ledovce roztáté, pobřežní státy zaplavené, pralesy vykácené, přírodní bohatství vydrancované, půl pevniny Země jsou pouště, vrstva ozonu byla zničena a 90 % zvířecích druhů vyhubeno. Šíří se dosud neznámé nemoci, hladomory jsou běžné, lidé se rodí stále více duševně i tělesně zdegenerovaní. Lidský život má cenu jedné cigarety nebo jednoho žvance, zabíjí se ale i pro místo na chodníku, jednu mrkev, nebo sklenici vody.* Většinu práce sice dělají roboti, ale často je už nikdo neumí přeprogramovat a oni dělají co uznají za vhodné. Mezi "tvořit" a "ničit" neumí robot rozlišovat. Válka není světová, ale je všude na světě. Všichni volají o pomoc bohaté státy, všude je hlad. Kde je to Německo, které dříve všechno platilo? ISN (Islámský Stát Německo, bývalé NSR) má svoji občanskou válku šiitů proti sunitům, Kurdů proti Turkům a IS proti všem. Už dávno nedokáže nasytit ani vlastní obyvatelstvo. Ono teď patří mezi země, které by potřebovaly pomoc. Němci odmítali přijímat ty, co jim vyschla půda a chtěli pomoci orat tu úrodnou německou. Oni nechtěli dříče, brali jen lidi z válčících zemí a tím si všechny války importovali na vlastní území.
*(10.03.2018 Zabíjí se za spokojený úsměv ve tváři: afghanec-pobodal-ve-vidni-rodinu-protoze-vypadala-spokojene-a-smala-se)
Přesto lidí dále přibývá, protože lidé už neumějí nic jiného, než se množit. Všichni řvou, že bohatí mají dát peníze chudým. Peníze jim dát můžou, ale ti chudí si za ně nic nekoupí. Planeta Země nemůže uživit takový počet lidí, nemůže už uživit ani tolik, jako před sto lety.

4. díl: Evropa, rok 2070 - 4/?

Díl 3. a 4., řečeno stručně. V roce 2100 bude islám v Evropě nejrozšířenější náboženství, možná jediné povolené.
Muslimové, kteří na svého Alláha věří, přicházejí po milionech a v ideálním podhoubí Evropy se po milionech budou množit. (Což už činí teď.) Nejsme ochotni bránit náš blahobyt, naší civilizaci, naše zákony, ani naše holé životy, proč bychom měli bránit křesťanství, které je přežité? Nakonec to byla právě evangelická církev, která malovala plakáty "herzlich willkommen". Tito lidé nás už teď berou jako své sluhy, naše zákony je nezajímají a denní praxe jim dává za pravdu. Oni mají všechna práva, my všechny povinnosti. Zloděje a násilníky, dokonce ani vrahy, nesmíme vracet do jejich zemí, mohli by tam být pronásledováni. Člověk nemusí být jasnovidec aby si spočítal, jak tohle dopadne. Jenže až se Německo stane islámským státem, kdo bude stavět auta a letadla? Arabové a černoši? S úpadkem průmyslu by Evropa už dnes byla přemnožená. Co bude za 50 let a co potom dělat s těmi přebytečnými?

3. bod katastrofy světa - Přemnožení

Tento díl je dokončení dílu 1.: evropa-rok-2070-1

Někdy snad v roce 1960 řekl prof. Grzimek (tehdejší papež zoologie a znalec Afriky), "... tyto polopouštní kraje moc obyvatel neuživí a sucha přicházejí pravidelně. Když je úroda, lidé se přemnoží, aby aspoň pár dětí přežilo další sucho a mohlo se na stáří o rodiče starat. Tak to tu jde po tisíciletí. Když v době sucha dodáte potraviny, budou se množit dále a pak přijde další sucho. Za každé dítě, které jste zachránili před smrtí hlady, musí zemřít 10 jeho dětí."

Svět zešílel a vrhnul se na něj. Ten vrah by klidně přihlížel, jak malé dítě umírá hlady a o chleba by se s ním nerozdělil. Tenkrát měl svět 3 miliardy obyvatel, dnes má 7,5 miliardy. Protože už nemůžeme dodávat do Afriky a do Asie potraviny pro všechny hladové, tak se oni vydali na cestu k nám! Co jim zbývá, my tu situaci konečně zavinili.

Svět se nepoučil a vlastně tyto chyby opakuje dodnes. V Německu už se aspoň nekonají takové obří sbírky, kdy se za den vybralo sto milionů DM na nějaký kraj postižený suchem. Nebo jen tak na všechny chudé. (Jak se lidé v dalších letech dozvěděli, peníze byly povětšinou rozkradeny.) Jednou se toho ujal i prezident von Weizsäcker. Tohoto člověka jsem cenil, (na rozdíl od více jeho následovníků!), ale tady jsem si pomyslel, že se musel zbláznit. Copak se dá hospodářství celého světa vyřešit sbírkou v Německu?
"... za vašich 10 marek si rybář na Filipínách může koupit síť, se kterou uživí svou rodinu..." Tak to šlo do nekonečna. Pan prezident vůbec netuší, jak chybně mluví. Jestliže někdo, kdekoli na světě, není schopen vydělat si 10 marek, tak ať si hergotsakra nezakládá žádnou rodinu!

Kdo nedokáže své děti sám uživit, ať si je nedělá! To je poslední šance této planety.

Dokud po této planetě chodí zrůda Merkel, vzdejte se všech nadějí na přežití: dve-manzelky-sest-deti-dum-socialni-davky-danke-mama-merkel-pochvaluje-si-syran-zivot

Jenže ono je to často obráceně. Udělají se děti a pak hledá, kdo je bude živit. Asi nemůže být větší chyba, než platit lidi za množení. (Římský proletariát. Právě tohle teď napáchala šílená Merkel a ještě si pozvala muslimy.) No dobrá, tak mu pošle německý prezident 10 DM z té sbírky na síť. Rybář si založí rodinu a bude ji živit úlovkem z té sítě. To tedy moc bohatá rodina nebude. Jenže síť takové ceny vydrží sotva rok, pak ji vyhodí. Co bude dále? Inu Němci přeci musí poslat další peníze! Musí? A když nepošlou? (Dnes už Němci můžou dělat sbírky na vlastní chudé. Ona městská-Tafel, která dává zdarma jídlo chudým, už zásobuje 1,5 milionů lidí. K tomu přišel onen skandál s cizinci. Těm dobrovolným pracovníkům vynesl nadávky do nacistů.)

Toliko jeden příklad za miliony dalších. Co dobrého pan německý prezident pro toho člověka udělal? Naučil ho produkovat potomky a čekat na pomoc z nebe.
Nejen to, ale my napáchali ještě horší škody. Když přijde sucho a hlad, pak pořád existuje pár zemědělců, kteří udělali to správné a úrodu měli. Ti ji přivezou na trh, aby prodali obilí a koupili nástroje. Kdo od nich ale co koupí, když právě připlula loď sluníčkářů a obilí se rozdává po tunách zadarmo? Schopný zemědělec tedy může svoji produkci zabalit a příští rok čekat v přístavu s ostatními. Naši "humanisté" ho zničili a udělali z něj žebráka.

Stalo se zvykem říkat, "my je nemůžeme všechny vzít k nám, my jim musíme pomoci v jejich zemích." Jak!? Asi 5 miliard lidí platí dle našich norem jako "chudí".
Krátký zajímavý pořad v televizi z Pákistánu. Tam se posílají lodě k vyvrakování. Jeden z těch dělníků přišel o život. Věc velmi častá, pojištění v práci žádné. Jeho vdova ve slumu naříkala. Vydělával 90 € měsíčně, z toho jsme žili. Máme 6 dětí a s nimi jsem teď zůstala sama, naprosto bez prostředků...
90 € měsíčně, bydlení ve slumu a oni si udělají 6 dětí? Jak jim chcete pomoci? To není jedna rodina, ale jedna miliarda podobných rodin.

Stačí zapnout PC, nebo pustit TV a už je tu reklama na pomoc bližnímu. Malé podvyživené černé dítě, vedle něj matka (která ale hladově nevypadá) a nějaký sluníčkář, který na mě řve, "Ty vrahu! Každých 10 vteřin zemře jedno dítě hlady*! Tohle dítě musí zemřít, protože ty nejsi ochoten poslat pouhé jedno € denně. (Poslouchá se jakoby nic, říci 365 ročně už by vypadalo jinak. Kolik lidí v Evropě má ten obnos nazbyt?) Rád bych se jich zeptal, "A kde je otec toho dítěte? Proč on to 1€ nedá?!" My tady máme jednu sklizeň ročně, v Africe mají za rok 4 sklizně. Dokáže si vůbec někdo představit nesmyslnost celé situace? Otec toho dítěte bude dále této matce dělat jedno dítě ročně, s tím, že bílý idiot v Evropě mu ho musí živit?! Skutečně tohle někdo shledává správné?
*(Otázka je, jak se to počítá? Oni neumřou přímo hlady, ale jejich výživa je tak nedostatečná a jednostranná, že zemřou na běžnou nemoc, kterou zdravý člověk hladce přežije.)
Ano v Africe zemře každých 10 vteřin jedno dítě, (takže jedním zachráněným nic nezměníte!), ale každý týden přibude v Africe jeden milion novorozeňat. Odborníci říkají, že v roce 2050 bude mít Afrika (navzdory úmrtnosti dětí a emigraci) čtyřnásobek dnešního počtu! Viděl jsem reportéra v jedné africké vesnici. Jestli jsou tam něčím bohatí, tedy počtem dětí. Těch se ptali, co chtějí dělat až dorostou? Jednoznačná odpověď, "jít do Evropy". V dnešní Africe je řekněme sto milionů obyvatel na cestě do Evropy, nebo se na ni připravuje. A každý týden jeden milion přibývá. Jak má tam vypadat rok 2070? To vůbec nejde odhadnout.

Domníváte se, že tohle je problém Afriky a Asie? Tak se podívejme na ČR v roce 2070.

To by tedy měli jít dnešní maturanti do důchodu. Důchodový věk 70 už se blíží dnes, jakkoli to finančně asi nic nepřinese, každý druhý bude důchodce invalidní, už ve věku podstatně nižším. Nyní by tedy měl maturant dostat státní důchod. Ale existuje v roce 2070 stát ČR? Pochybuji! Jak by vypadalo složení obyvatelstva?

Když odečteme muslimy, kterých bude řekněme milion, zbývá třeba dnešních 10 milionů. Bílí Češi se nemnoží, o to více jiní. Takže:
1/4 Češi, kteří za svého předka považují praotce Čecha.
1/4 Vietnamci, Ukrajinci, Mongolové...
2/4 Cikáni

Nesmysl? Ne, jednoduchá násobilka! V roce 1945 jich bylo 10 000. Od té doby se jejich počet každých 14 let zdvojnásobuje.
1945 10.000
1959 20.000
1973 40.000
1987 80.000
2001 160.000
2015 320.000 počet dnes, celkem odpovídá
2029 640.000
2043 1.280.000
2057 2.560.000
2071 5.120.000

Tady jsou spíše rodinné klany a kmeny, ale tenhle lid už není státotvorný. Dávno před tím se zhroutil sociální systém, jenže nejen to. Prakticky neexistuje zdravotnictví, doprava, industrie, komunální služby (zásobování vodou) ... Příroda je zamořena, kriminalita dosáhla nekonečných rozměrů, policie už nemá prostředky vyšetřovat vraždy, natož to třeba krádeže. Všichni lidé chodí ozbrojeni, kdo má dům ho raději zbytečně neopouští, aby mezi tím nebyl vyloupen, nebo rovnou obsazen*. Zasadit si něco na zahradě nemá význam, stejně to v noci někdo ukradne. Jakékoli ploty nejsou překážkou**. Ulice terorizují bandy hladových dětí.

*(Neuvěřitelná budoucnost? Tak to vypadá už dnes v jižní Itálii, kde se potulují hordy černochů.)
**(Neuvěřitelná budoucnost? Zažil jsem, když se do našeho malého města na Rýnu přistěhovala početná cikánská rodina. Dostali dům se zahradou, mnoho Němců jim mohlo závidět, činži neplatili a všichni žili ze sociální podpory. Na zahradě sami nic nezasadili, o to více vykrádali zahrady v celém městě. Oni ale nekradli nějak potichu, řvali u toho a budili celou ulici. Jedna cikánská rodina terorizovala město o 20 000 obyvatelích...)

Bilance na Slovensku: Od roku 1945 se zvýšil počet Slováků o 50%, počet Cikánů o 1500%.
Kdyby vznikla nějaká diskuze na tohle téma, já se jí nezúčastním. Vím, že mnoho Cikánů žije spořádaně a pracuje, ale bohužel existují i jiní.

Sídliště u Košic. Počet lidí neznámý, počet potkanů se odhaduje na 30 000, už zaživa ukousali několik novorozeňat.

Ten počet Čechů roku 2070 je nejistý už z toho důvodu, že svoji zemi opouštějí. (Jako za komunistů, ale nikdo do nich na hranicích nestřílí.) Na parkovišti nás oslovily dvě holky. Nechceme volit jejich levicovou stranu? Asi rok 2013. No tak se dám do debaty, ale pak jim řeknu, že stejně hlas nemám, žiji v Německu. Ta jedna se hned začala vyptávat. Jak by to tam bylo s prací, mohla by tam žít? No a pak to z ní vypadlo. Tady (ve městě dříve dobrého jména a bohatého) se nedá žít. Je to samej Cikán, za tmy ženská nemůže vyjít z domu. Tady najít práci a založit rodinu? To už dnes nejde. Je potřeba opustit město předků a jít si hledat štěstí jinde, v cizí zemi. (Pak přišel rok 2015 a ženy v Německu mohly říci to samé. Za tmy nevycházet z domu.)
Konec ČR a článek už je dlouhý dost. Jak by to bylo dále?

Přichází rok 2100. Na planetě Zemi ve vlastních exkrementech zaživa chcípá hladových a šílených 11 miliard lidí.

Dodatek 12.03.2018
offensive-kurden-drohen-krieg-auf-europas-strassen-zu-tragen
Válka Kurdů a Turků na německém území už začala!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 11. března 2018 v 15:34 | Reagovat

Ty vize z přelidnění jsou děsivé.
Mám vlastní zkušenost s jedním párem. V r. 1992 jsem dělal uvolněného předsedu odborové organizace. Obrátil se na mne nový zaměstnanec ( prý dříč řekl mistr a měl bys mu pomoci) o pomoc. Potřeboval by zařídit bydlení. Jeho družka čeká 5 dítě ( jeho ) a chtěl by je vychovávat. Vyzpovídal jsem ho. Zjistil jsem, že se dal dohromady s "hlupaňou", kterou její matka prostitutka tahala od 13let do hospody a prodávala ji. Měla od 14 let děcka, naučili ji výmluvě, že byla opilá a znásilněná ( to asi z počátku byla ) a děti jí odebírali do ústavu. v 16letech se prořekla, že ji zneužil druh její matky. Recidivista měl jít sedět, tak se doma ( u matky kde bydleli oběsil). Matka dostala podmínku.  V 18 letech ji, ale postavili před soud pro příživu a neplacení příspěvků na 3 odebrané děti. Našel se maník z podobných poměrů, který se do toho hnízda přistěhoval a měla s ním děcko. Městská část v Brně jim dala zkoušebně na půl roku hotelový byt, protože on měl zaměstnání. Neplatili, vytloukali hospody a byt vybydleli. Byli vyhozeni a končili ve špeluňce u její matky, kam si stará  vodila kunčofty. Toto vše jsem zjistil dotazem u úřadů. Navrhl jsem úřadům, že zkusím přesvědčit toho maníka, aby ji přivedl do nemocnice k trvalému zákroku, aby neměla děti o než nestojí. Dohodl jsem, že příslušný úřad zákrok uhradí. Navíc jsem dojednal, že bude maníkovi předložen seznam "vybydlených" městských bytů, kde si jeden může vybrat, opravit a vynaložené peníze mu budou refundovány odpuštěním nájemného. Projednal jsem pro něj předběžně půjčku z podnikového fondu FKSP (fond kulturních a sociálních potřeb ) což byla součást podepsané kol. smlouvy. Navíc jsem dojednal možnost použití stavební údržbářské podnikové čety na případné adaptace za symbolické částky včetně podnikové dopravy ( jeho mistr se přimlouval). Umluvený, uchozený, zrazovaný, abych se na něj vys..., jsem ho povolal i s tou družkou na konečný pohovor. Poslouchali a když přišlo na zákrok - zajištění další neplodnosti ( čekala páté dítě v 19letech), byla zdravá a schopná se něco naučit, zaťali se oba. On mi řekl, že o vykuchanou ženskou nestojí a ona zase, že chce mít i do budoucna děti. O dalším už bylo zbytečné hovořit, chtěli zařízený byt (podobný tomu co měli na zkoušku a rozmlátili jej). Dal jsem od toho ruce pryč. Její matku i s tím jejím hnízdem z domu vyhodili, maník na pracovišti ukradl el. vrtačku a mistr ho vyhodil. Přišel ke mně pro pomoc a odborovou ochranu. Podívej kamaráde, máš zaplacené příspěvky, tady máš adresu odborového právníka a tam si vylij srdce. Budou se prvně dotazovat mne, povím po pravdě, jak to s Tebou je a uvidíš sám. Víc jsem o tomto "bílem" cikánovi ( a že jich je v Brně dost) neslyšel.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 11. března 2018 v 19:33 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Smrt jednoho dítěte hlady je tragedie, smrt 10 milionů ve válce (vzniklé kvůli přemnožení) je statistika.
V Německu platí jako chudý, kdo má méně než 1100 € měsíčně. Já tedy byl chudý celý život, než jsem v Německu dostudoval a začal pracovat. Komunisti řvou, že stát musí dát více peněz. Tím stoupnou kriteria a chudý bude, kdo má méně než...

Všichni ti na dávkách, svobodné matky, nepracující s řadou dětí... řvou, že stát dává málo peněz. A jejich počet stále stoupá. Jednoho dne přijdou pro dávky a dozvědí se, že nedostanou nic. Daně budou stoupat tak dlouho, až se už nikomu nevyplatí pracovat. Když tak na černo a hodnoty si vyměňovat s ostatními takto pracujícími. Jakékoli levicové řešení, komunisti, Grüne... to můžou tak akorát zhoršit. Kde nic není, tam taky není co rozdávat.

Bohužel nemůžeme dělat nic jiného, než přihlížet, jak se situace stále zhoršuje. Nikomu nemůžete zakázat se množit a stát nemůže nechat děti hladové... Tak se bude tohle kolo točit dále.

3 matka matka | 12. března 2018 v 13:47 | Reagovat

ad. ...Tak se bude tohle kolo točit dále....
Pokud bude u nás stejně mizerná úroda (kvůli suchu) jako loni, tak kolo bude velmi zadrhávat.
Možná to vše přijde mnohem dříve a ve větším rozsahu, než si mnozí myslí, než si vůbec umí představit....

4 nar.soc. nar.soc. | 15. března 2018 v 13:14 | Reagovat

Německo má vládu s většinou i se složenými sliby. Trvalo to sice déle, ale směr byl k obvyklé ústavní formě.
Zde je to jinak.
Prezident vsadil na Babiše a jeho jednobarevnou vládu. Tu nesloží, tak Babiš sází na předčasné volby, kdy by mohl za koblihy získat většinu a vládnout jako ve firmě. První etapu už plní, slíbí každému co chce, aby tu většinu získal. Dál uvidíme.

5 matka matka | 15. března 2018 v 14:09 | Reagovat

[4]:President nevsadil, ale jmenoval Babiše premiérem, jako představitele uskupení ANO, protože získali nejvyšší procento hlasů ve volbách.

6 nar.soc. nar.soc. | 15. března 2018 v 20:16 | Reagovat

[5]:

Jmenování už dávno neplatí! Babiš je v demisi, což je vlastně nejmenovaná úřednická vláda.
Dostal další pověření k sestavení sněmovní většiny poslanců, než bude znovu jmenován premiérem ( buhví kdy). Blbá legrace je, že pověření nemá oporu v Ústavě a je odvozeno od prezidentského výkladu Ústavy.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. března 2018 v 12:41 | Reagovat

Už se těším, jakým stylem vycouvá soc.dem, ze svých stávajících prohlášení, až Babiš sestaví vládu se Sociální demokracií. Prognostici na vebu , kteří před 5-ti lety soudili, že republika zkrachuje, dnes při platech 30 tis. Kč mlčí jako ryby.

8 matka matka | 17. března 2018 v 12:41 | Reagovat

...výklad Ústavy...
vidíte, neřád jeden, co si to dovoluje.
Ostatně v Německu vždy platil dokonalý řád a kde jsou nyní....nebo že by byli též neřády a vykládali si Řád po svém?

9 matka matka | 17. března 2018 v 12:45 | Reagovat

[7]: Aby se z některých z nás nestaly ryby, jaké jsou vidět v článku.
I když některým politikům by mlčení opravdu neuškodilo, aby neškodili.

10 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. března 2018 v 10:42 | Reagovat

Ahoj Mamko, trvalo mi to dost dlouho, než jsem se přinutil k omluvě za své narážky ohledně Tonky Šibenice. Přinutila jsi mě k prostudování historie umění a dnes vím, že dle divadelního Kusu Tonka Šibenice byl natočen i první český němý film, který byl později ozvučen. Samotný děj stojí sám o sobě, aby jej lidé znali. Také jsi mě mohla nakopnout dřív a ne jen říkat, že jsem negramot.
Proč vyhrál Putin? Stačila tři slova: Rusko, Krym Sevastopol a vítězství měl v kapse. Znovu se potvrdilo, že národ, jako každé stádo, respektuje silného vůdce, který vytváří pocit bezpečí. Proto jsou demokracie tak slabé, protože se v nich vůdci perou sami mezi sebou a na národ kašlou.

11 nar.soc. nar.soc. | 19. března 2018 v 12:36 | Reagovat

[10]:

Putin "vyhrál", protože ukazuje cestu, kterou už prošli a většina starších ji zná. Co lidi znají, toho se nebojí a věc podpoří. Zlodějsko vrahounský stát se "vyznamenal" za Jelcinovy "demokracie". Anarchie ve všem, zlodějna ve velkém, byla omlouvána "demokracií". Ruská demokracie má podobu kozácké "nahajky = karabáče", kterému rozumí i analfabet.
Bude trvat ještě mnoho let, než se Ruskou zbaví "tatíčků carů Gosudarů" a věci vezmou do ruky demokraté. Zatím je ani nezačali vychovávat, ale o to raději vraždit a vyhánět. Rusku také vyhovují žvásty, řídit stát jako firmu ( jedním maníkem z jednoho místa).

12 matka matka | 19. března 2018 v 13:10 | Reagovat

[10]: Aj, to jsem fakt napsala, že jste negramot? To snad ne. Pokud ano, i já se omlouvám.
O Tonce Šibenice jsem kdysi kdesi něco slyšela, jediné co vím, že o ní byla napsána opera, ale pouze do šuplíku, protože onen autor - nomenklaturní kádr byl po hadrovce odstaven. Ale slyšela jsem ve velkém krematoriu v Praze na jeho pohřbu úryvek této opery. A bylo to neskutečné,...jako když člověk vyleze z odrhovaček, které nám cpe rádio, do úplně jiné kvality.

Co se týká vítězství Putina - doufám, že ani u nich, ani u nás nezvítězí majdan. Pak by bylo zle, občanská válka by zničila poslední zbytky lidství. A doufám, že jak jsem četla, "Blaničtí rytíři" dávno vyšli mezi nás  a pomáhají, aby blbost, majdan, zlo mezi lidmi, pohrdání,... nezvítězilo.

13 matka matka | 19. března 2018 v 13:22 | Reagovat

ad. "... Znovu se potvrdilo, že národ, jako každé stádo, respektuje silného vůdce, který vytváří pocit bezpečí..."

Po hadrovce tomuto snad věřit nikdo nemůže. Ti vůdci stojí pouze na hliněných nohou. Každej trochu lepší kecal, který ovládne, třeba pomocí lží v médiích, na demonstracích i využitím 12ti letých děcek..., dostatečné množství lidí z jiného stáda, pošle vůdce, který nechce pro potlačení  použít armádu, do zapomnění. Tedy viz Husák, nyní  Fico,  atd. Přemejšlím, jestli spíš oni nebyly pravda a láska, než ti, co řvali dříve něco o ulici a lůze a sami se tak nyní chovají.
Vůbec nemohu pochopit, co ony děcka z církevní školy demonstrovat na ulici přivedlo. Má dcerka ve dvanácti letech ještě věřila na klasickýho Ježíška a posuzovat a odsuzovat si v tom věku jiné lidi, to by si rozhodně nedovolila.
Co udělají příště? Strčí děckám do ruk flintičku? To už tady bylo v r. 1945. Mýho tatu to potkalo. Ale utekl. Jiní zfanatizovaní malí kluci brečeli, že chtějí padnout za Hitlera.
No, uvidíme, čas ukáže, je-li národ moudrý, či nikoliv.

14 matka matka | 19. března 2018 v 13:23 | Reagovat

Mám tam hrubky, asi jsem se přeťukla :-(

15 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 20. března 2018 v 18:15 | Reagovat

Ahoj Mamko. Tonka Šibenice vychází ze skutečné události, kdy jen jedna prostitutka byla ochotna splnit poslední přání odsouzeného na smrt a strávit s ním noc před popravou. To ji uvrhlo do opovržení a odsouzení celou měšťáckou společností. I dnes lidé soudí bez znalosti skutečných faktů, jako například soc.dem o Jelcinovi. Ten hoch vůbec neví že Jelcin stál u rozpadu SSSR, změny rudé vlajky se srpem na tradiční ruskou standardu, zachránil život Gorbačovovi a bolševiky označil za bandu grázlů. Nebýt jej tak tu dosud máme komunistický teror.

16 gregormoldavit gregormoldavit | 20. března 2018 v 18:32 | Reagovat

V článku upozorňuji, že mnohé není prognóza do budoucnost, ale přítomnost:
https://www.novinky.cz/zahranicni/466691-klimaticke-zmeny-vyzenou-z-domovu-pres-140-milionu-lidi-varuje-svetova-banka.html

17 matka matka | 21. března 2018 v 2:01 | Reagovat

[15]:
"Měsíc si povídá se Zemí.
M: Jak se máš, Země?
Z: Ale blbě Měsíci, někde jsem chytla lidi.
M: Neboj... to přejde."

Pak se třeba konečně kapitalisté s komunisty domluví.

[16]: Uvidíme, jestli letos ještě přijde jaro.

18 nar.soc. nar.soc. | 21. března 2018 v 11:40 | Reagovat

[17]:

Domluva mezi komunisty a kapitalisty: " držte hubu a předejte všechen kapitál lidu".
Jen v ČR to jde chvíli jinak. Miliardář slibuje a komouši se tváří, že to tak berou.

19 matka matka | 21. března 2018 v 12:59 | Reagovat

[18]: Až 500tis. nesprávných voličů vymře, bude dobře, nebude třeba se domlouvat s lůzou,....

Takže každýmu, co jeho je.

20 matka matka | 21. března 2018 v 13:06 | Reagovat

Takže - kapitál je ve světě třeba investovat a když tak skrz to i převážet migranty, drogy,....levnej zisk.

Leč může se stát, že ti co dosud mlčí, se opět ozvou a půjdou do ulic demonstrovat s tím: My nejsme lůza,...
Nebudou si sapat hlavu popelem nad cizí arogancí, ziskuchtivostí, snahou ovládat,.... sami, poučeni i nepoučeni, mohou projevit daleko větší touhu ovládat.
Jak jsem psala - každýmu, co jeho je.

Snad se najde ještě Tonka Šibenice...

21 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. března 2018 v 16:23 | Reagovat

Nepodceňujte komunisty. V Číně již Teng-siao-phing pochopil, že bez tržního hospodářství se z hladomoru zem nedostane a její průmysl dnes jen kvete. Až si srovná i zemědělství, tak bude víc jak rovnocenným partnerem USA.
Někomu může být líto, že lidská práva jsou v Číně i v Rusku opomíjena, ale jejich respektování by uvrhlo zem so stavu Arabského jara. Milionové společnosti se těžko řídí demokratickými pravidly. Náboženské i třídní rozpory uvrhnou zem vždy do zmatku a krve. Vzpomeňte na Velkou francouzskou revoluci.

22 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. března 2018 v 16:27 | Reagovat

Mamko, mám k tobě prosbu. Nevykej mi prosím. Je to příliš studené a není to kamarádské. Podívej se na Facebook, nebo Tvwitter, tam je tykání obvyklou formou diskuse. Pokud chceš vyjádřit respekt k druhému, je to možné i formulací textu.

23 nar.soc. nar.soc. | 21. března 2018 v 16:31 | Reagovat

[21]:

Nechci lacině poučovat. Od Velké francouzské revoluce uběhlo 220 let. K demokratickým principům řízení společnosti musí lidé dospět, vzděláním, řádným rozborem minulosti a asi i speciální výchovou už na základní škole.
Vracet se k náboženství prostřednictvím majetkové restituce, nepovažuji za vhodné, ani potřebné a prospěšné.

24 nar.soc. nar.soc. | 21. března 2018 v 16:39 | Reagovat

[19]:

Pokud se nefixluje, nejsou nesprávní voliči! Volby jsou svobodné a kandidáti řádně registrovaní. Potud je vše v pořádku. Jak kdo vykládá volební výsledky, je jiná. To už jde o skutky a na ty se bezbřehá svoboda rozhodně nevztahuje. Skutky jsou odevždy  předmětem posuzování, zkoumání a také trestání, podle rozhodnutí nezávislého soudu.
Kdo toto nedovede rozlišovat, měl by se demokracii dále učit, protože zatím nikdy nikde učený z nebe nespadl.

25 nar.soc. nar.soc. | 21. března 2018 v 16:47 | Reagovat

[20]:

"Takže - kapitál je ve světě třeba investovat a když tak skrz to i převážet migranty, drogy,....levnej zisk".
Především kapitál je zhmotnění poctivé práce po uhrazení oprávněněně vynaložených výloh na výsledky práce.
"Kapitál" vzniklý z kriminální činnosti kapitálem není. Proto je tolik zákonů, aby se kriminální činnost omezila. Investovat takový "kapitál" většinou znamená rozvracet další lidské společenství trestnými sobeckými zájmy, korupcí, nájemnými vraždami a dalšími kriminalitami. Kdo dovolí působení takového "kapitálu" nemůže se divit následkům.

26 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. března 2018 v 16:52 | Reagovat

Dobrý nápad, nepoučuj. Zjisti si počet mrtvých za komunistické revoluce v Číně, VŘSR, a po činění Rudých Khmérů. Tam žádní voliči nebyli a nefixlovalo se. Demokracie je sice krásná forma vládnutí, ale není bezpečná. Už v Římě stačilo aby byl překročen legiemi Rubikon a senátoři houfně opouštěli Řím. Vláda politiků bez výkonné moci vojenské je bezcenná.

27 matka matka | 21. března 2018 v 18:44 | Reagovat

[22]: Pane Jaroslave Pokorný - i kdybych nastokrát chtěla tykat, zatím nemohu.
Po zkušenosti od blogů na Novinkách přes BigBlogera až na blog.cz... již dlouho netykám.
Že je to studené? Jak ke komu. Člověku, kterého jsem osobně znala a byl mi velmi, velmi blízký, jsem nikdy tykat nezačala. A nebylo to mrazivé, ani pohrdavé vykání. I když připouštím, z mé strany tam jakési obavy z tykání (nejen) byly,...
Že se na facebooku či Twitteru tyká? No, to je možné, ale přístup na tato fóra mám, jen když děti u mne na počítači zapomenout svůj facebook vypnout.

Respekt k druhému mohu zajisté  vyjádřit, i když Vykám.
Ale momentálně mám období sžíravé ironie a mnohdy i používání "nalezeného vrtáku v puse".
Ale neberte si to osobně :-) Je to sebeobrana.

28 matka matka | 21. března 2018 v 18:55 | Reagovat

[24]: Ale já nebažila po smrti oněch 500tis. voličů, ani presidenta.
Ti, kdo se nemohou dočkat, až mnoho lidí minulosti skape, rozdělují lidi i stát, ... se zapomněli chovat s úctou i těm, kdo měli při volbách tolik hlasů, že jsou na rozdíl od nich tam, kde jsou.
Učit se demokracii je i o tom, nesvádět již 29 let řadu věcí na komunisty. Je to i o tom - zloděj křičí : "Chyťte zloděje..."

29 matka matka | 21. března 2018 v 19:00 | Reagovat

[25]: až mne to rozesmálo.
Co se vše dovedlo vybudovat v období tmy a posléze hlouposti a tolerance politiků. A dnes je z "kapitálu" čisťounkej kapitál.
Jinou pohádku byste neměl?

30 matka matka | 21. března 2018 v 19:09 | Reagovat

[23]: speciální výchova na základní škole, výchova k demokracii - to myslíte vážně? Pokud už jsou ve školách děti ze všech sociálních skupin, jak jim chcete vysvětlit, že mají respektovat jeden druhého, když ... jak respektovali Vás, jako "kulakova syna"? Jak byste dnes, být klukem z velkostatku, respektoval kluka z naší no-go zóny, či pastoušky? To bych opravdu chtěla vidět na vlastní oči. A i kdybyste je respektoval, u nich by to nemuselo platit. Lidi velmi snadno naučí život pohrdat druhými. A ještě lépe - hrrr, všichni na jednoho, pokud příliš vybočuje.

31 nar.soc. nar.soc. | 21. března 2018 v 21:50 | Reagovat

[29]:

Buďte od té dobroty a sdělte, co Vás tak rozesmálo? Pro Vás je Vámi zmíněná historie k smíchu?

32 nar.soc. nar.soc. | 21. března 2018 v 21:54 | Reagovat

[30]:

Tento tvůrčí výklad podle komunistů z let 1951, je opravdu něco dodnes. Povýšit 9ha ve 14 parcelách po katastru na velkostatek, to už je co říci.

33 matka matka | 21. března 2018 v 22:59 | Reagovat

[31]: No, rozesmálo, vždyť to
divení se následkům ("... Kdo dovolí působení takového "kapitálu" nemůže se divit následkům....") je tady již 29 let. A navíc se to svádí pořád dokola (i činnost během oněch 29 let) na období před tím.
Je to ironie, ale fakt je, že spíš k pláči, než k smíchu. Ale někdy se lze v nepatřičnou chvíli smát. Podivná reakce, vím.

34 matka matka | 21. března 2018 v 23:10 | Reagovat

[32]:no jo no, napsat láník by bylo zase málo :-), tož abych neurazila :-)

Ale no tož tak, už nebručte :-)

Ale má matka byla učitelkou na základce. Těžko v první třídě učit děcka nějakou speciální výukou k demokracii. Zvlášť v době, kdy učila. To šlo spíš držet pusu a krok.
A sorry, nebylo nějak moc kantorů, které bych poslechla, kdyby mi chtěli kázat morálku (jak může nemorální člověk chtít kázat morálku?)
A dnešní učitelé?
No, jako sorry, když řekne ředitel školy, že pomoc při výchově dětí, se kterými si nevědí rady, by viděl zavedením výuky náboženství faráři ve škole - tak co na té škole vlastně takový učitel, ředitel dělá? Náboženství bych vůbec do školy necpala. Proč by měl nějaký farář proti mé vůli učit mé děti náboženství, které má rodina nevyznává?
A ještě - do školy demokracie nepatří. Ve škole se mají vzdělávat děcka. A je v zájmu státu, aby to bylo apolitické, bez náboženství,.... to na půdu škol dle mého nepatří. To ať "valí" kantoři do hlavy svým vlastním děckám, ne mým.

35 matka matka | 21. března 2018 v 23:23 | Reagovat

[31]: Ještě dodám - když potkám na naší dědině některého z oněch novodobých kapitalistů, kteří vznikli z "kapitalistů" a vzpomenu si kým byli do r. 1989, jak se stali "kapitalisty" atd., tak opravdu nezbývá, než se "pod fousa" uculovat, jak jim to Klausovo zhasnutí, tedy tma, prospěla.
Tedy klobouk dolů před jinými, kteří po své době "kapitalismu", dokázali, již za své, bez tmy a dotací, něco užitečného vybudovat (zubní klinika, strojírny,...) a dávají i práci pár lidem....

36 nar.soc. nar.soc. | 22. března 2018 v 11:22 | Reagovat

[35]:

V r. 1990 jsem byl novým členem měst. rady a ve firmě předs. odborové org.
Využil jsem těchto funkcí k podpoře a prosazení privatizačních projektů, jak ve firmě na akc. spol. ( pak se mi ti veksláci mstili), tak i v obci na bezúplatné převzetí odstaveného cukrovaru. Ani v obci jsem nebyl prorokem. Napřed mne ostouzeli, že s tím má obec starosti, pak mne organizovaně od toho odstrčili a pomáhali rozkrást kde co. Dnes na těch plochách stojí domky a domy, obchod, hospoda a jinde továrny a čistička. Měl jsem nárok na odměnu za autorství 1/2% z hodnoty tj. z 28mil Kč. po ročních hádkách mi finanční výbor odklepl 26tis. a starosta to zkrouhl na 13tis. nedělal jsem to pro peníze, ale pro zajištění možností pro obec. z odměny jsem dal 3tisíce na opravu opršelé sochy a těch zbylých, pokrylo moje tanečky okolo ( cesty na gen. ředitelství cukrovarů, cesty na min. zemědělství při podání a později i obhájení priv. projektu. Takže ne všichni privatizátoři osobně kradli, zase jen někteří. Abych se odlišil, v klidu jsem se z toho mumraje, jak se vyvíjel nechal vyakčnit a z rady jsem odstoupil.

37 matka matka | 22. března 2018 v 12:15 | Reagovat

[36]: jj, jak jsem psala, klobouk dolů před těmi, kdo nekradli.
Jenže pokud jsem nebyla schopna ve finančním výboru něco prosadit (jeden hlas nestačí), tak jsem také odešla.
S tím, že ony mlýny přece jen melou. A pokud člověk uhne, kam nemá (krádeže, podvody, korupce,...) stejně ho semelou. Štěstí to nepřináší.

38 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 23. března 2018 v 10:56 | Reagovat

Mamko, ty kulihrachu, klidně mi říkej jak chceš. Jsem naprosto tolerantní k slušným lidem, jako jsi ty. Jinak prosím kapitál je kapitál, bez ohledu na to, jak byl získán. I špinavé peníze mohou sloužit dobrému účelu. V podstatě zákon byznysu "levně nakoupit, draho prodat", také nelze označit za zlodějinu. Všichni mají možnost chovat se stejně. Odsouzení jsou hodné pouze špinavé peníze užité ke špinavému účelu. Jak se například díváš na tržby našich zbrojovek z dodávek do Iráku, nebo Sýrie?

39 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 23. března 2018 v 10:59 | Reagovat

Gregu, konečně se Němci vzpamatovali a udělili trest smrti Pákistánci za vraždu studentky. Tak se mělo postupovat od začátku importu islamistů, aby chlapci viděli zač je v Pardubicích perník.

40 gregormoldavit gregormoldavit | 23. března 2018 v 11:16 | Reagovat

[39]: JP
Rozsudek ještě není pravomocný. Odkud je a kolik mu je, vlastně nikdo ani neví. Zřejmě Afghanistán. V každém případě správný první krok.

41 matka matka | 23. března 2018 v 13:12 | Reagovat

[38]: No dobrá, možná udělám kompromis a pokud budete souhlasit a mi to půjde přes pusu, teda klávesnici, budu psát Jaroslave, ale Vy.
Jestli jsem slušná? Ále, má paličatost mne svádí z cesty slušnosti, pokud mi nic jiného nezbývá.
Kapitál - no, když vidím některé místní kapitalisty a vím, že než se stali kapitalisty, tak svému  zaměstnavateli kradli nářadí, technologické postupy výroby, seznamy odběratelů, které pak převzali... Směšné. Skutečně? Jiní lidé za úplateček připravili prodej firmy velmi, velmi elegantně, tedy levně. Jen bylo potřeba v jednom vzorovém příkladu - majitele Fruty - zbavit vlastnictví čističky, protože při dobrém ošetření smlouvy by dodnes její kupující platil penále za nevyužití kapacity, která byla postavena na míru právě jen a jen Frutě,...
Levně koupit, draho prodat - no, záleží na kupujícím, jestli je ochoten draho platit, třeba i různé šmejdy.
Naše zbrojovky a prodej do Iráku, Sýrie - nemám o tomto přehled. Vím, že jiné firmy se nerozpakují prodávat všude možně, tedy i do těchto zemí. Dcerka pro jednu takovou firmu pracuje, prodávají do arabských zemí, a všude tam, kde je o jejich výrobky zájem (nejsou zbrojovkou).
Jak se na to dívám - kdysi jsem přemýšlela, jak bych se chovala, kdyby mne někdo přepadl a já měla sílu, nebo zbraň. Jestli bych se bránila i za cenu, že někoho zabiji, nebo ne. Nevím, naštěstí jsem se do takové situace nedostala, abych se musela rozhodovat. Ale myslím, že bych jednala pudově a o život bych se rvala.
To je něco podobného - jestli bez skrupulí zbraně prodávat, nebo ne. I s rizikem, že v konečné fázi se tyto zbraně otočí proti mě. Nevím.

42 matka matka | 23. března 2018 v 13:19 | Reagovat

[40]: Nevím, o co přesně jde, ale pokud té studentce nedal šanci k životu, tak ani on by neměl dostat šanci k životu na slunci. Pokud unikne trestu smrti, tak do dolů, ne do našich věznic bez práce, s TV, tělocvičnou, jídlem, vycházkami,..
A medializovat to velmi zřetelně, hlavně v no-go zónách.

43 gregormoldavit gregormoldavit | 23. března 2018 v 13:36 | Reagovat

"Levně koupit, draze prodat."
Jak jsem už uvedl, nikomu to nešlo lépe než komunistům. Vždyť měli monopolní ceny. Už jsem na blogu uvedl příklady, kdy za 10 Kčs prodávali produkty v reálné prodejní ceně třeba 2 Kčs. (Cigarety Kleopatra, 10 dkg mandlí, kokosové moučky... Čtvrtka grilovaného kuřete na stojáka 25 Kčs, kdy v NSR v dobré hospodě stála půlka lepšího i s pomfrity 3,50 DM...)
Kapitalista to má těžší. Když přetáhne marži, hned se objeví konkurent, který toho využije a nabídne levněji, při tom stále s výdělkem. I jednoduchý člověk nakonec dokáže ceny srovnávat a kvalitu nějak posoudit. Pokud si někdo představuje, že kapitalista jednoduše vykořisťuje, ať to zkusí po něm!

44 matka matka | 23. března 2018 v 16:06 | Reagovat

Kapitalista nemusí vykořisťovat, hlavně když to sype...

45 matka matka | 23. března 2018 v 16:07 | Reagovat

Švédsko: NIKE, hlavně že to sype!

https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29512170_773357809524728_3153576756557214540_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5c3f4299fb40c5542ee8d6436abf6295&oe=5B2C161A

46 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. března 2018 v 17:03 | Reagovat

Pro pochopení. Ti, které dnes nazýváte kapitalisty, jen šikovně využili zbytku po zlodějině komunistů v roce 1948 a 1953, kdy byly devizové zásoby prakticky na nule a většina továren před krachem. Byli to samozřejmě převážně bývalí komunisté, kteří zahodili stranické knížky a stali se bezpartijní. Jejich pozice v zaměstnání jim ale zůstaly, měli přístup k financím a věděli jak volné peníze investovat. Začali prostě jen podnikat, dle svých schopností. Sekundovali jim restituenti, jejichž majetek nebyl komunisty úplně zdevastován. Příkladem může být pravnučka pana Petrofa, která převzala továrnu na známá piana před krachem, provedla organizační změny a nyní ovládá export klavírů v ceně 2. mil./kus do Ruska. Taková žena není zlodějka, ale správný podnikatel.

47 gregormoldavit gregormoldavit | 24. března 2018 v 18:32 | Reagovat

[46]: JP
Kapitalista, tedy soukromý podnikatel, byl W.Disney, TA. Edison, R.Bosch... Ti pohnuli světem! Kapitalista je babka, která peče a prodává na rohu kaštany. Ona je taky soukromý podnikatel. Co mají společného? Že museli tvrdě pracovat, aby mohli za něco dostat peníze. Ono se totiž z nebe sypalo možná komunistům, jak jsem právě popsal, kteří shrábli bilionové hodnoty kapitalistů (a zkrachovali), ale ne podnikatelům v tržním hospodářství, kteří to museli vybudovat.

48 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. března 2018 v 18:32 | Reagovat

Gregu, za komunistů neplatilo "levně nakoupit, draze prodat", ale státní monopol určoval všechny okrást co možno nejvíc. Pseudo kurz koruny byl stanoven na 14,-kčs/$ ale dolar se prodával při cestě na západ za 28,-kčs. To odpovídalo poměru, který byl stanoven v roce 1989 a byl reálný k HDP. Od tohoto se odvíjely všechny ceny zboží dováženého z dolarové oblasti

49 matka matka | 25. března 2018 v 1:03 | Reagovat

Tož taky jsem vlastně byla  kapitalistka, vykořisťovala jsem jen sama sebe.
Ale nikdy bych si nedovolila pro dobrej začátek podnikání svému předchozímu zaměstnavateli něco ukrást.

[46]: No a proto říkám, že sametovka byl prachobyčejný ekonomický převrat, aby komunisté mohli konečně volně využívat  finance, ke kterým se dostali. A i proto ta "tma".

50 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 25. března 2018 v 11:39 | Reagovat

Správně. Nyní jsi na to kápla. Samet byla jen prostá výměna politické moci za hospodářskou. A současně umožnil komunistům z vedoucích pozic převést ten zbytek majetku po jejich tragickém hospodaření do vlastních rukou. Rozdělovali si dle mé úvahy pouze 10% toho, co v roce 1948 podnikatelům a pak  v roce 1953 prostým občanům ukradli. Většina těch 90% skončila v nenávratných úvěrech do všech lido-demo, SSSR i Kuby.

51 nar.soc. nar.soc. | 25. března 2018 v 19:15 | Reagovat

[50]:

Komunisté nikdy neměli politickou moc, měli jen teror, někdy měkký někdy vražedný. Neměli do měnit, jen se změnit sami. Díky jejich "podnikavosti" škobrtáme už skoro třicet let a ještě to třicet let bude trvat než vykapou i jejich nepoučitelní pohrobci.

52 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 25. března 2018 v 20:03 | Reagovat

Nedojímej mě. Moc je moc a jak ji pojmenuješ není podstatné. Teror je také moc. Zda je dosažena řádnými volbami, nebo pučem, je úplně jedno.

53 gregormoldavit gregormoldavit | 25. března 2018 v 20:36 | Reagovat

[51]: 52
Jak už jsem na blogu napsal:
Komunisti potřebovali "moc", aby mohli nabídnout lidu růžové zítřky. Když ji pomocí teroru získali, udělali starý objev: Moc není prostředek k dosažení nějakého cíle, moc, to už je cíl sám!
Ztratili zájem na cíli dát něco lidem, šlo jenom o to si moc ve vlastním zájmu udržet.

54 matka matka | 25. března 2018 v 20:40 | Reagovat

[51]: Nebyl jste také náhodou členem KSČ? Mám se těšit, až i Vy vykapete spolu s oněmi pohrobky? Nebo jste se zreformoval? No to asi těžko, když Vaše rodná partaj zreformovatelná není.

55 matka matka | 25. března 2018 v 20:45 | Reagovat

[53]: ...udržet si moc ... a lidem občas předhodit "chléb a hry", třeba i ve formě voleb,...

56 nar.soc. nar.soc. | 25. března 2018 v 23:09 | Reagovat

[54]:

Škoda slov na hloupé rýpání. O straně E.Beneše a M. Horákové víte velký kulový.

57 matka matka | 25. března 2018 v 23:45 | Reagovat

[56]: odpověděla jsem, spadlo to do spamu.
Hloupé rýpání, přání lidem, aby vykapali - ano, na to je škoda slov a vůbec odpovídat.
Takže dobře, že je to ve spamu.

58 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. března 2018 v 11:54 | Reagovat

Správně Gregu. Moc je cíl sám o sobě. A jak se získá není podstatné. Mohou to být organizované volby pro většinu slibem holuba na střeše, nebo vládní puč. V demokracii to je hra na slušnost v parlamentu a ve skutečnosti je to rvačka jistých skupin o nadvládu. Cílem je vždy zisk. Osobně toho komunisté za dobu 40 let nezískali. Spíše se chovali jako syn statkáře, který celý statek prošustroval. Tak si někteří spravili chuť po revoluci a přiživili se na tom, co zbylo.

59 nar.soc. nar.soc. | 26. března 2018 v 14:27 | Reagovat

[57]:

Nechtěl jsem věřit Mírovi, že s Vámi se nelze bavit a má pravdu.
Jste vztahovačná a schválně zaměňujete pojmy, sdělení "vykapat" za adresné ( moje )přání.

60 matka matka | 26. března 2018 v 18:27 | Reagovat

[59]:Jakožto nezaujatého čtenáře mne vskutku slůvko vykapat mate.
Doma jsme ve spojení s tímto slovem  nemluvili ani o dobytku.
A jedno, jestli to bylo konstatování, nebo přání.
A že se se mnou nedá bavit? Jistě.
Ale doporučuji vzít v úvahu, že "bavit se" je slovo, které má vícero významů.
A hrubá sranda některých lidí, byť sebelépe maskovaná a schovaná,  mne přestala bavit již na novinkách, kdy se lidé často chovali stylem: hrrrr, všichni na jednoho. Ukázkový styl stádnosti.

61 matka matka | 26. března 2018 v 18:31 | Reagovat

A když se člověk podívá na snímky nahoře v článku, je na nich velmi dobře vidět, kam stádnost vede. Nakonec stejně každý z toho stáda skončí sám, pokud vůbec přežije to, čím si sám pomyslnou větev pod sebou podřezal.

62 Míra Míra | 26. března 2018 v 20:18 | Reagovat

[61]:
Zlatá slova matko. Jen se jimi řídit, ale to je téma u jiného článku, že? Omlouvám se panu Gregorovi, už tady nebudu psát mimo dané téma.

63 matka matka | 26. března 2018 v 22:46 | Reagovat

[62]:Říkal jste prý, že se se mnou nedá diskutovat.
Tož si najděte někoho, kdo bude mluvit Vašim jazykem a bude Vám rozumět, nebo mazat med kolem pusy.
Já to nejsem.

64 Míra Míra | 28. března 2018 v 20:43 | Reagovat

Přeji všem klidné Velikonoce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama