Evropa, rok 2070 - 2/?

12. února 2018 v 13:36 | gregor moldavit


Pokud něco povede k rozpadu EU, pak jsou to právě migranti. To není budoucnost, to je už i minulost. Dovoluji si tvrdit, že bez nich (a bez šílenství svazačky Merkelové) by nebyl "brexit", nebyl pojem "visegrádská čtyřka" a další rány na těle EU. Nevěříte mi, že bude následovat genocida původního evropského obyvatelstva? Vždyť už dávno začala. Co jsou ty bombové atentáty a masakry s kamiony? Že to jsou jedinci? A kolik těch "jedinců" mezi námi žije?

Změnit to nelze, bylo už příliš mnoho chyb uděláno. Nebylo by ale na čase začít se nad situací trochu zamýšlet? Udělat aspoň pár rozumných kroků k nápravě, místo vše dále zhoršovat? Chci uvést 3 body, kde by se mohlo něco malinko změnit. Dnes:

1. Asylové zákony

Stačí říci zaklínadlo "asyl" a každý může překročit hranice EU bez jakéhokoli průkazu. Že je to mezinárodně hledaný vrah? On má svá práva, my naše povinnosti!

Za mlada jsem přišel do Německa coby asylant, pobyl v lágru, byl postaven před soud, kde mi asyl byl udělen.
Měl jsem velmi silný dojem, že tenhle celý asyl je vlastně jenom teátr a podvod, jako byl socialismus, nebo moje vojenská služba. Úředníci v lágru nám celkem dávali najevo, že si o nás nic dobrého nemyslí, všichni jsme lháři a podvodníci. (Das ganze tschechische Volk je banda simulantů.) Daleko od pravdy tím nebyli. Soudci udělovali asyl na základě toho, co takový člověk o sobě sám vypověděl. Jak už jsem napsal jinde, když mě komunisti vyhodili při politických prověrkách z práce, byl jsem snad jediný u celého podniku a všichni kolegové mi vynadali do blbců. V lágru jsem se najednou ocitl ve společnosti Čechů, kteří všichni bojovali proti komunistům a všichni byli perzekvováni. Jak, to ovšem nikdo uvést nemohl. Ale ono to ty soudce ani nezajímalo. Brali to paušálně, jako pekař, když sází na plech housky.

Možná je tomu jinde jinak. Český pár přijel v 70. letech do Švýcarska a zažádal o asyl. Odpověď, "Máte Opel Rekord, přijeli jste bez problému jako turisti a to nám chcete tvrdit, že jste ve vaší zemi utlačováni?" Přejeli tedy do Německa, kde asyl dostali. Tenkrát ale byla doba studené války, byly na světě jen 2 strany a kdo byl z ČSSR to měl dost jisté. Byla to země okupovaná sovětskými tanky a nakonec všichni byli nuceni žít v temnotě normalizace. Pro západ bylo konečně dobré ukázat, kde je ta správná strana a pro Německo byli bezpochyby Češi hospodářský přínos. Tenkrát to skutečně byli doktoři a vědci, v každém případě lidé kvalifikovaní. (Odborníci pak ale chyběli na české straně! Rozhodně není pravda dnešní komunistický blábol, že zrádné emigranty nikdo nepostrádal. Chyběli na každém kroku.)

Jak to vypadá v Německu dnes? Afgánec uvede 2 klasické věty. "Talibáni mi zabili otce. Chtěli zabít i mě, ale na poslední chvíli jsem uprchnul." Na poslední chvíli prchal 4 měsíce, až se dostal do Německa. Zřejmě si nebyl životem jistý v žádné zemi před tím*. Že má na rukou tetování talibána, (že to je talibán!) to zřejmě nikoho nezajímá. Jeden kriminálník měl být vrácen, nechal se pokřtít coby křesťan a tím být vrácen nemůže, protože by ho to tam mohlo stát život. Jedna vyložené slepice (pochopitelně od Grüne) k tomu dodala ujištění, že to od něj bylo skutečně z přesvědčení. Za jak blbé nás, Evropany, ti lidé musí nezbytně považovat.

*(Ve které zemi se muslim cítí nejlépe? Egypt, Irán, Pakistán? Ne, Německo, Kanada, Švédsko!)

Asyl je ovšem jenom pro politicky, či nábožensky, pronásledované, pro ekonomické emigranty myšlen nebyl. Souhlasíte s takovými zákony? Vezměme 2 příklady:
Jeden pouliční verbíř exotické náboženské sekty byl kýmsi při své bohulibé misi nakopnut.
Byl tedy pronásledován a týrán pro své náboženské přesvědčení. Právo na asyl mu dle směrnic EU náleží.
Matka měla tři děti, kraj postihlo sucho, 2 už zemřely. Dostala se do Evropy a je ochotna vzít poslední dreksarbeit, aby se svým posledním dítětem přežila.
Tak to je nám líto, jasný ekonomický emigrant, který musí být vrácen doprostřed pouště.
Toliko dnešní asylové zákony EU!

Kdybych soudil já, pak onomu misionáři ještě jeden kopanec přidám a byl by v tu ránu zase nazpět. Matku bych přijal a pomohl jí na začátek. Ale s jednou brutální podmínkou! Že tu práci skutečně vezme a bude z ní dítě a sebe živit. Ne že si jednou měsíčně dojde pro sociální podporu a začne na svět flákat další děti, které zase nemůže uživit!

Prohlašuji asylové zákony EU za naprostou pitomost. Ještě větší hovadina je používat tyto při stěhování národů. Ono je tomu tak, že člověk (kterému právě nejde vyloženě o holý život), neutíká odněkud, ale někam. V tom smyslu je vlastně každý emigrant ekonomický. Chcete jim to vyčítat? Vždyť je to zcela přirozené chování člověka i zvířete. Ekonomický emigrant je kočovník, jehož stádo spáslo trávu a on táhne o kus dále. Ekonomický emigrant byl praotec Čech.

Ještě jeden nedávný, hodně smutný, příklad:
Německý prezident Steinmeier (kterého jsem před tím mylně považoval za chytřejšího) papouškoval v Jemenu frázi, "musíme rozlišovat mezi ekonomickými a politickými emigranty". Kdosi mu tam měl říci, ať jde do takového jejich uprchlického lágru, kde je třeba 100 000 lidí namačkaných ve strašných podmínkách, a zkusí je roztřídit. Přesto tuhle debilitu pořád všichni opakují.

Je naprostá pitomost používat asylové zákony při stěhování národů. Moderní otrokáři, zločinci převaděči, na tom vydělávají miliardy. (Peníze nakonec zase jen z kapsy německých daňových poplatníků!) Mrtvé v moři počítá naše církev svatá a vláda, jim je to jedno. Vždyť zaplatili předem. Ale pokud si pan prezident přeje uprchlíky pravé, politické, co utíkají před válkou, pak prosím. V těchto organizacích se obracejí takové peníze, že není nic snadnějšího, než financovat a rozpoutat občanskou válku v nějakém africkém státu, (na což by stačil jeden miliónek), a pak převážet tyto "oprávněné" migranty do Německa. Tuhle válku si ale objednal pan Steinmeier, bez něj by tu nebyla.

Opakuji: První krůček k řešení největšího současného problému EU - Zrušit nesmyslné a dávno přežité asylové zákony!!!

Další díl: Islám

Dodatek 13.02.
Někdy v roce 2016 zažádal o asyl německý občan, voják z povolání. Prohlásil se za uprchlíka ze Sýrie. Soudní řízení žádal ve francouzštině, proběhlo a on byl uznán za oprávněného asylanta. Že by arabsky nedokázal napsat ani své jméno, nikomu nevadilo, byl to Syřan, protože to sám řekl. Celou tu dobu bral od německého státu plat vojáka a podporu asylanta.
Toliko kvalifikace německého asylového soudce. Předpokládám, že ho ani nevyhodili a soudí dodnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 12. února 2018 v 21:19 | Reagovat

Dnes večer informovala TV 24 také o migrantech v Německu. Uváděli z Berlína pracoviště jednoho soudce, který uvedl, že soudy jsou přetíženy vyřizováním podání migrantů, kteří jsou úředně vyhošťováni. Skoro každý si podá k soudu žádost o posouzení, zda německý stát jedná správně. Každý dostane tlumočníka a advokáta. Zmíněný soudce uvedl, že má zatím 13000 podání a pravomocné ukončení trvá prý 7 měsíců. Ukázal na nabitý regál s poznámkou to je práce na mnoho let. Dokud není soudem potvrzeno právoplatně vyhoštění, mohou se žalující zdržovat v Německu s nárokem na státní služby. No když na to Německo má, pustí mu migranti žilou.
V rozumně řízeném státě by bylo vyhoštění na základě úředního příkazu ihned vykonáno. Soudní přezkum by byl jmenovanému zaslán s případným svolením k pobytu. Proč má Německo živit lidi do pravomocného rozhodnutí, mi hlava nebere.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 13. února 2018 v 9:31 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Merkel se své řemeslo vyučila u Honeckra. Co se zatají, jako by neexistovalo. Statistiky se lidu prezentují z té růžové strany. Za její vlády klesla nezaměstnanost. Ona odemě tvrdě kritizovaná polopravda. Merkel zvýšila daně a odbourala daňové úlevy pro pracující. Výsledek - těm nevzdělaným, s nízkými platy, se jednoduše pracovat vůbec nevyplatí. (Když o práci ani nežádají, nejsou ve statistice nezaměstnaných.) Dostanou od státu HARZ 4, zaplacenou činži v nějakém činžáku a chodí si ven zakouřit, nebo se psem, ti mladí se množí, jako římský proletariát. Vždyť je pro ně všechno zadarmo. Když jde člověk takovou ulicí, najde tam smetiště. Všechny vajgly se hází na trávník, který jim tam udělalo město. (Je zadarmo, udělal se sám, proč ho nezničit? Ona bobří hráz z plastu je vedle cikánské vesnice.)
Tak vznikají slumy, kde žijí černoši, Arabové, polští šmelináři, ruští kriminálníci, čeští Cikáni a stále více i Němci, kteří dříve pracovali a byli své zemi užiteční.
Zcela choromyslná Merkel se domnívá, že si tedy pracovní síly přivede u Orientu. Tím ovšem Německu jenom zasadila prakticky smrtelnou ránu.
A čím vyšší výdaje na sociální účely, tím vyšší daně, tím méně se ještě vyplatí pracovat.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 13. února 2018 v 9:35 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Černoch čeká rok či dva na asyl, pak je odmítnut. Odvolá se a čeká 3 roky na vyřízení. Celou dobu žije coby parazit na těle německého státu. Konečně je zase odmítnut, má se vrátit domu, ale on jednoduše zmizí a rozmnoží řady německých bezdomovců.
Proto celý ten idiotský asylový systém kritizuji. Na cestě do Německa je několik desítek milionů Afričanů a Asiatů. Všichni mají na všechno právo. Tenhle stát se může za chvíli zavřít!

4 nar.soc. nar.soc. | 13. února 2018 v 9:57 | Reagovat

Mám už 78 a mohlo by mi být všechno jedno. Pokouším se ale rozumět souvislostem. Podle mne je neklid v Německu varovný pro celou "rozumnou" Evropu.
Německo nemá zatím vládu a zdá se, že Schultz za soc. demokraty vyjednával blbě, aby nakonec odstoupil.
Rozštěpení německých socdemáků  zřejmě na:
1.zjančence plédující pro migraci bez většího omezení,
2.na venkovské lidi práce, kterým toto silně vadí,
umrtvuje zatím politické řešení. Ve východních částech Německa roste AfD (pojmenovaná jako pronacistická strana) a je otázka kde a o co se tento postkomunistický paskvil zastaví?

https://www.youtube.com/watch?v=jkdp-57Y6ms.

5 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 13. února 2018 v 11:00 | Reagovat

Ještě je to dobrý. Kargo kultura je na vzestupu, ale ne na vrcholu. Co to je kargo kultura? Ta vznikla na konci 2. sv. války na ostrovech v Tichomoří a Africe. Černoši odkoukali jak přistávají americké letouny a jezdí jejich tanky. Domnívali se, že je pohání síla "Kargo" a tak začali stavět modely z písku a hlíny a čekali, kdy je Kargo oživí. Dnešní Kargo je víra, že dostanou v Německu rodinný domek se zahrádkou i automobil. Tuto víru podporuje azylová politika EU, která si tak dělá do vlastního hnízda. Odchod Merkelové se stále protahuje a kdo ví, kdy tato dáma skončí. Helmut Khol byl také stále u moci, dokud jej tato dáma nevyšoupla. Nyní musí Německo čekat na osobu, která vyšoupne Merkelovou.

6 gregormoldavit gregormoldavit | 13. února 2018 v 12:27 | Reagovat

[4]:[5]:
Byla to SPD kdo prosadil, že další desítky tisíc muslimů budou dále proudit do Německa.
Merkel rozdává funkce ministra na strany, které na to nedostaly dost hlasů. Je jí úplně jedno, co dělá, je ochotna obětovat kohokoli a cokoli komukoli, s podmínku, že ji nechají být dále kancléřkou. A ti ostatní to berou. Jde jim o ta koryta, ne o nějaké blaho státu a lidu. Takže si nakonec všichni notují.

7 nar.soc. nar.soc. | 14. února 2018 v 17:54 | Reagovat

[6]:

Máme ty pořádky podobné.
Soudem potvrzený práskač StB, chmaták po eurodotacích, ekonomický migrant ze Slovenska, dodnes nevysvětlil, jak se miliardářem, ale už je zdejším Spasitelem a dárcem koblih. Dostal od Strejce na Hradě už druhé pověření k sestavování vlády a ovčanům je to jedno. Zkrátka si Koblihář umanul, že chce být předsedou vlády a šmytec. Ostatní se mohou strhnout, jedni v lezdoprdelismu a druzí v obstrukcích, bez výhledu na prospěch voličů.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 15. února 2018 v 10:43 | Reagovat

Mluvit a neznat fakta to může mentálně postižený, ale neměl by to dělat průměrně vzdělaný a informovaný občan. Babiš začal podnikat na základě úvěru americké City Bank poté, kdy mu české banky odmítly úvěr. Já také začal podnikat na bázi úvěru. Po roce 1989 nebyl v ČR subjekt s dostatkem vlastního kapitálu, to by mohl soc. dem. vědět a půjčku od banky nelze nazývat zlodějinou. Tak soudruhu važ příště slova, abys nevypadal jako mírně opožděný.

9 nar.soc. nar.soc. | 15. února 2018 v 13:07 | Reagovat

[8]:

Zírám pane Pokorný! Buď máte Alzhaimra nebo neumíte číst. Nejsem sociální demokrat a už vůbec ne soudruh. Už nejsem ani organizovaný národní socialista = benešovec. Takže si udělejte v hlavě pořádek, to na úvod.
Samozřejmě jsem nadhodil téma Babiš, Vy na to vždy skočíte.
Ten člověk je ekonomický migrant ze Slovenska to nelze popřít a dnes dělá protimigrantskou politiku, ale výběrovou ( například v jeho jatkách makají Rumuni za pár peněz). Je trestně vyšetřován pro dotační podvod, to je také zjevné. Navíc systematicky napadá státní instituce, jako to dělali kdysi komunisti ( než se v r. 1948 chopili téhož ). Takže když něco kdáká, jako kachna, šmatle jako kachna a vypadá jako kachna, musí to být kachna. Totéž o Babišovi, když je soudně potvrzena jeho aktivita pro StB, když OLAF a zdejší policie žádají vyšetřování, je to hodně páchnoucí. Vám to nejen nevadí, Vy to ještě hájíte, no v demokracii na to máte právo.
A zlodějinu jste mimochodem nadhodil Vy.

10 jaroslav Pokorný jaroslav Pokorný | E-mail | 16. února 2018 v 10:19 | Reagovat

Krom hlavy vymyté mediální propagandou je dobré používat také selský rozum, to jest přirozenou inteligenci. Nazvat miliardáře ekonomickým migrantem je silná káva a svědčí o nedostatku ducha.  Jinak západ by se měl vrátit k migrační politice z dob, kdy utíkali naši lidé před komunismem. Synovec, kterému se to podařilo, byl umístěn do tábora v Traiskirchenu a nutně potřeboval doklady. Tak jsem mu je vezl rodný list uložený pod baterií v 1000MB. Cenné známky pro začátek byly zapečené v mazanci, který jsme nakrojili. Na hranicích musela sestra, jeho matka, svléci se do naha a já toho byl ušetřen, protože při prohlídce mé peněženky si celník spletl mou bankovní legitimaci s legitimací StB, protože měli stejný formát zalitý do igelitu. To by se dnes islamisté divili.

11 nar.soc. nar.soc. | 16. února 2018 v 12:03 | Reagovat

[10]:

Jan Werich říkal, že když se baví člověk s blbcem, jde po půl hodině o rozpravu dvou blbců.
S Vaším selským rozumem je to podobné.
Jest-liže přišel po rozdělení Československa Slovák Babiš do ČR, byl to ekonomický emigrant. Teprve v ČR nadělal miliardy, které nikdy nevysvětlil a žádané vysvětlení při jmenování do funkce min. financí ( už v r. 2013) nikdy nepředložil.
To by snad Váš selský rozum mohl ještě pochopit, i když u nekritických fandů to nelze automaticky očekávat.
Jo a ten Váš zájezd za synovcem do SRN, za vlády komunistů, musil někdo vlivný požehnat! Pustit bankovního úředníka do SRN se bez svolení StB nedalo. Pokud ano tak za protislužbu, pak už je mně jasné, proč je Vám Bureš tak blízký. Říká se vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá ( třeba i práskače pro StB).

12 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. února 2018 v 10:53 | Reagovat

J to smutné, ale nedá se nic dělat. Účastník diskuse nár.soc. se chová jako kritici Galileoho. Soudí, aniž by se alespoň jednou podíval do okuláru.

13 nar.soc. nar.soc. | 17. února 2018 v 12:02 | Reagovat

[12]:

Pane Pokorný neobracejte řeč. Já se držím toho co je veřejně uvedeno, kdežto Vy si vymýšlíte nesmysly a osočujete mne, tak jsem Vám dal ochutnat Vaši metodu. Jinak nic ve zlém, řeč se vede, pivo pije, to je česká poezie!

14 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 20. února 2018 v 10:13 | Reagovat

V diskusi blbce s blbcem, nemá cenu dále pokračovat.

15 nar.soc. nar.soc. | 20. února 2018 v 10:56 | Reagovat

Téma je azylová politika a migranti.
Mám dojem, že historie Německa, kdy zahájením II.sv. války zahájilo vlastně genocidu vlastního národa a dovoz na nucené práce z mnoha národů Evropy, ještě není překonána.
Erhardův plán "německého zázraku" navezením gasterbeitrů, asi stále víří v něčích hlavách jako prostředek povznesení Německa. Jenže co udělá jeden národohospodář, jako nepochybně prospěšný počin i pro ty navezené dělníky, může věci neznalý politik (zdá se mi, že je to M. Schultz i Merkelová ) dovézt do absurdity. Místo efektivního azylového řízení si natahat do státu kdekoho a následně tuto masu živit, hlídat, prověřovat a nákladně vystěhovávat je politika "slona v porcelánu", se všemi průvodními následky. To horší asi ještě přijde. Schultz zatím odpadl, zda SPD vstoupí do vlády se uvidí? Pokud to vyvolá předčasné volby v Německu, posílí se AfD, což je asi to poslední, co je dnes potřeba. Je ale zkušenost, že lidé prozřou, až si nabijí sami vlastní hubu. Němcům ani autorovi to nepřeji, ale přání obvykle nestačí.

16 nar.soc. nar.soc. | 20. února 2018 v 12:43 | Reagovat

[14]:

Pane JP, Vy jste dělal v bance, tak si dovedete přesně spočítat např: (podle údajů zveřejněných před rokem).
Pan Babiš vyvedl z Agrofertu 1680milionů zisku pro sebe. Je to v pořádku a je mu přáno!
Sjednal s Agrofertem vydání 2000milionů korunových dluhopisů na 6% a 20let ( na rozvoj firmy), no budiž. Ovšem každý podnikatel by vložil zisk do firmy přímo a bez nákladových úroků. Tento Dobroser vložil 1680milionů do nákupu zmíněných dluhopisů (zbytek pro zpřízněné duše Faltýnek, Brabec a pod.). Sám má tedy nedaněný výnos z dluhopisů ročně 100 mil. tj. asi 275000.- denně na 20let. Je to obyčejná lumpárna prohlasovaná Kalouskem v době, kdy byl Babiš voličem ODS. Forma těchto dluhopisů měla sloužit jako státní zápůjčka od občanů ( za 3 -4%) s omezením do 5milionů na jednotlivce.
Takže Váš kůň okrade "zákonně" na daních republiku ročně o 15mil.při dnešním zdanění ročně. Celkem za 20let asi o 300 milionů. Když to měl před rokem jako min. financí napravit, šprajcl se a věc šla do ztracena. Byl z vlády vyakčněn. S masivní kampaní ve volbách se do vlády tlačí opět.
Přepočítejte zmíněné na korunu a uveďte sem, jako "prospěšný čin pro ČR" tohoto Dobrosera. Nezapomeňte mu jako fanda navíc zatleskat. Tak se řídí stát, jako firma!!! Kdo je tu blbec, ponechám stranou.

17 gregormoldavit gregormoldavit | 20. února 2018 v 17:48 | Reagovat

[15]: nar.soc.
Pozvat si gastarbeiter by dokázal každý stát, ne ale dát jim placenou práci a ještě na tom sám vydělat. Jenže tady si stát zároveň vypěstoval národnostní menšinu, ještě ke všemu islámskou. Dosud s Turky, je jich tu asi 3,5 milionů, nebyly problémy. Když ale před časem došlo ke kolizi mezi Německem a Tureckem, tak se ukázalo, že 3. generace Turků v Německu bude stát za Tureckem, proti vlastní zemi. To ani nemluvím o islámu. Muslim bude vždy na 1. místě muslimem, pak možná příslušníkem nějakého státu. Až tedy dojde k náboženské válce islámských nájezdníků, proti původnímu německému obyvatelstvu, víme dobře, ke komu se tito turečtí "Němci" přidají. (Vzpomeňme na sudetské Němce v Čechách, kteří tam v roce 1938 žili už 800 let. Najednou chtěli "domů do říše". Najednou se cítili od Čechů utlačováni.) Osobně nepochybuji o tom, že k tomu tak do 50i let dojít musí. Tito lidé se v ideálním podhoubí německé sociální podpory okamžitě přemnoží. Co dělá permanentní válku v Afganistánu, nebo Sýrii, není místní klima, ale místní lid. A ten bude v Německu tvořit pomalu většinu.
V 50. letech přišli cizinci do Německa na práci. Šílená Merkel si pozvala agresívní nájezdníky. Ta slepice pořád žvaní něco o o nějaké "integraci". Tito lidé dávají nepokrytě najevo, že přišli pohanským ďaurům vládnout. My jsme ti, co se mají přizpůsobit!
AfD? Za všechny volební úspěchy vděčí jenom Merkel. Nebýt katastrofy, do které tahle svazačka Německo zatáhla, nikdo by AfD nevolil.

18 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. února 2018 v 10:25 | Reagovat

Gregu, vypadá to, že Němci mají sklon volit si do vlády hlupáky, anebo učiněné blbce, popřípadě fanatiky. Hitlerem počínaje. Zřejmě to způsobuje touha jít za silným vůdcem, i když vede stádo do bažiny. Jak se asi zachová nová šéfka SPD? Zajímal by mě tvůj názor.

19 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. února 2018 v 10:32 | Reagovat

Zajímalo by mě, jak si "ekonomický emigrant" Babiš po příchodu do Čech nadělal ze sociální podpory po udělení asylu své miliardy. Nebo že by jen s ním počítal Kalousek, když zaváděl korunové dluhopisy? Metoda, kterou dnes mnozí nazývají zlodějinou, když využívá zákonné postupy, buď zlodějinou není, nebo jsou zlodějské zákony vymyšlené Kalouskem.

20 nar.soc. nar.soc. | 21. února 2018 v 11:46 | Reagovat

[19]:

Slovenská mečiarovská cesta ke kapitalismu ( o němž něco Babiš věděl ze zahraničních kontaktů ) nebyla pro Babiše lákavá. Naopak Klausovský režim byla ta pravá voda pro štiku. Začínal jako Slovák v ČR ( je jich zde kolem 300000 ) a slovo ekonomický migrant zde ještě neznělo. Kontakty Babiše ve Švýcarsku z něj udělaly naráz solventního kapitalistu. Kupoval vždy na úvěr, po prozkoumání výnosnosti podniku, který předchůdci dovedli skoro do bankrotu. Dík svojí pověstí opatřil další provozní peníze a příznivý výsledek se obvykle dostavil. Nenakupuje jen majetek, ale i protřelé lidi. Z toho vzniká konglomerát, který je schopný překonat skoro vše, co eventuálně přijde. Jedinou metodou je zisk, zda někdo přijde o kejhák je jedno ( obskurní převzetí firmy vybudované jedincem, vedlo k jeho sebevraždě na mělnicku ).
Poslední věta o Kalouskovi má hodně pravdy.

21 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. února 2018 v 12:44 | Reagovat

Ach jo. Prakticky všichni podnikatelé pracují s úvěrem, zejména kontokorentním. Pokud má jistá skupina, ovládající banku některý podnik zničit, stačí změnit kontokorent na termínový úvěr. Prakticky neexistuje podnikatel, který by vlastnil kapitál, na jehož bázi by mohl začít podnikat. No a princip lacino nakupovat a draho prodávat je kapitalismu vlastní a nelze mu nic vyčítat.

22 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. února 2018 v 11:26 | Reagovat

Není emigrant, jako emigrant. Emigrant, který si najde práci, je pro republiku přínosem. Je jedno, zda je to Ukrajinec, nebo Rumun. Kolik Arabů ale u nás pracuje? Dnešní MfD uvádí, jak migranti vytlačují Němce od potravinových bank. Německé ženy nemají proti islámským mladíkům žádnou šanci a jsou z fronty na jídlo odsunovány. Gregu, máte tam bordel jak v tanku. Česko bude dostávat méně peněz z EU protože budou zvýhodňovány země s kladnou politikou k přijímání islamistů Tenhle přístup EU, krytý lidskými právy, bude mít tragické následky. Zaplať Bůh, že náš prezident i premiér mají ve věci stejný a jasný názor, migranty nechceme.

23 nar.soc. nar.soc. | 24. února 2018 v 11:51 | Reagovat

V Německu se přece jen děje změna! Merkelová ukázala na svoji následovnici. Ta vede CDU v Sársku, má pro Čecha krkolomné jméno popisované ve zkratkách AKK. Je o 8let mladší prý rázná, tak se mají Němci na co těšit.

24 gregormoldavit gregormoldavit | 24. února 2018 v 13:36 | Reagovat

[23]: nar.soc.
První dojem: Diktátorka Merkel si pozvala nástupkyni, která ji nemůže ohrozit. U které lidi řeknou, "no tak tu Merkel raději necháme". Ta ženská je spíše komický typ, charizma žádné, dokonce se ani nenechala vyškolit nějakým filmovým režizérem, jak má v té úloze vystupovat. (Stalin to jako první udělal.)

25 nar.soc. nar.soc. | 25. února 2018 v 10:58 | Reagovat

[22]:

Mít tu moc, nakopu ČR do řiti a ne peníze. Polovina se jich rozkrade a za druhou se pořizují mnohdy nesmysly. Vidím to i zde. Je tu dávná stavba Českobratrská fara, kde kdysi působil kazatel Jiří Strejc, spoluautor Bible Kralické, Rekatolizace "vyzmizíkovala" všechny památky na tohoto učence. Liknavá péče - nepéče dávné obce ponechala stavbu času, aby ji ohlodal. Nakonec ji zapsali mezi památky a zednicky ji uzpůsobili na byty a dřívější advokátní poradnu. přeložili střechu a šmytec. Jediný původní je kamenem zaklenutý sklep pod stavbou, do něj se dostal masivní proud sraček z vadné kanalizace a je nepoužitelný dodnes. Stavbu proto vyklidili ( byl tam starý nábytek a sklad CO, smradlavou masku bych si nedal ani na nohu). Teď se hauzíruje s projektem revitalizace středověké památky samozřejmě za  peníze z EU.
Zde se to dokurvilo, zde se musí najít mergle. Jinak se ze zlodějských lumpáren nepohneme, jsem uvedl na obecním zastupitelstvu. Prý požádáme o příspěvek Norské fondy, tam jsou protestanté, kteří něco o Strejcovi vědí. No určitě z toho budou na větvi.
Je zde 3500 obyvatel ( dospělých tak 2500), kdyby dal každý dospělý 40Kč měsíčně je to za rok 1 200 000Kč a už se může rekonstruovat. Za 10let mohlo být hotovo pro všechny naučné museum. Zatím se 100let kecá.

26 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. února 2018 v 18:26 | Reagovat

Snílci jsou nebezpeční, proto je třeba je odstranit dříve, než nás zničí. Sny Německa o tom, že "My to zvládneme". už nesou zkažené ovoce. Merkelovou měli zastřelit dříve, než sedla do křesla kancléřky. Vypadá to tvrdě, ale bylo by méně mrtvých v německých městech.

27 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. února 2018 v 18:44 | Reagovat

Kdo se živí na dluhopisech? Jsou to také státní a polostátní firmy jako například ČEZ. Cituji: "•Koalice ANO, pirátů a starostů může dostat ČEZ do registru smluv.
•Předkladatel novely Ivan Bartoš z pirátů tak věří, že má ve sněmovně pro svůj záměr většinu.
•Zrušení výjimky by zarazilo i související dluhopisové šílení erárních firem.
A potom, žena dluhopisech zbohatl jen Babiš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama