Volte spravedlnost! - 2

5. listopadu 2017 v 19:23 | gregor moldavit
Jsou 4 roky po revoluci a důstojníci už zase nosí biče.
Maxim Gorkij 1921


Teď po volbách musím ještě trochu připsat k předchozímu dílu:
volte-spravedlnost

Předně je zase názorně vidět, za kolik stojí ony "preference", které si patrně každý kupuje podle chuti. Dle nich měla KSČM mít asi 14%, 2. místo, skutečně dostala 7,76%, 5. místo. Jistě je vina katastrofální volební strategie soudruha Dolejše, ale je taky znát, že tuto stranu dosud táhli voliči jako soudruh Jakeš a pár jemu podobných a ti jednoduše vymírají. Je dost pravděpodobné, že v příštích volbách se tato strana propadne pod 5% a půjde na smetiště dějin, kam dávno patří.

(Onu slavnou noc 7.11.1917, kdy Ovsejenko a rudí námořníci* (kteří v tu dobu ještě rudí vůbec nejsou, toliko vožralí) zatýkají v Zimním paláci legální prozatímní vládu, jsou poslanci všech stran ve Smolném paláci a debatují. Lenin dostane zprávu a oznámí jim, že vláda je v rukou bolševiků a jen oni teď rozhodují o dalším osudu Ruska. Zvedne se vlna rozhořčení, ostatní poslanci, kteří se domnívali, že se bude demokraticky hlasovat, mu předhazují čistou kriminalitu. (Což VŘSR taky byla!) A nyní dělají smrtelnou chybu, která má Rusko stát 70 let bolševické totality a kolem světa sto milionů obětí komunistického vraždění a hladomoru. Vstanou a na protest opouštějí místnost. (Čeští ministři tuto chybu v únoru 1948 zopakují.) Bolševici zůstávají mezi sebou a odhlasují si, co se jim hodí. (= odkývají, co se jim předhodí.) Všechno, co si ruský lid vybojoval v únorové revoluci jim bolševici tímto stranickým pučem zase berou a Lenin se stávám nejhorším a nejkrutějším carem, jakého kdy Rusko mělo. (Města, která se bolševikům vzepřela, nechával Lenin srovnat se zemí.)
Když demokratičtí politici opouštějí zhnuseni Smolný palác, volá na ně ještě posměšně Trotzki a posílá je na smetiště dějin. Pro něj od teď existuje pouze jeho "permanentní revoluce". Dějiny mu za pravdu nedaly. Nakonec šli na smetiště dějin komunisti a demokracie se vrátila.)

*(Rudí námořníci ještě vyhráli Leninovi občanskou válku a ten je potom, po vzbouření v Kronštatu, nechal postřílet. Ovsejenko byl popraven při Stalinských čistkách, Trotzki zavražděn jeho agentem v Mexiku. Stalina nejspíše oddělal Berija, Beriju Chruščov. Zlaté pravidlo říká, "revoluce žere vlastní děti".)

***
Soudruh Dolejš to posléze ještě pěkně přihnojil vyjádřením:
"Voliči tentokrát nechtěli tradiční strany a KSČM se s tím svezla."
Jak za mého dětství a mládí. Každé fiasko zavinili západní imperialisté, nezodpovědní soudruzi... a třeba zatmění měsíce, jenom ne strana sama.

Někdo by řekl, že jsem proti komunistům zaujatý a mám škodolibou radost. Tak nějak tomu jistě je, ale jak to vzniklo? Vždyť moje generace byla vychována coby nový socialistický člověk, všichni této straně bezmezně oddáni. Od malička už indoktrinováni ze všech stran a podchyceni v čistě komunistickém pionýru. Možná právě tak to vzniklo. Jak už jsem napsal, moje generace neviděla v komunistech svého nepřítele, ale oni si ho z nás udělali. Vychovat z člověka vola totiž není zas tak snadné, to se nepovede s každým. Když jsme dorostli, nebyl prakticky nikdo z nás komunistického vyznání. No a tak se to táhlo stále dále, jeden výplach mozku za druhým, všechny nepovedené. Vojna pod buzerací komunistických lampasáků (kázeňské předpisy z carského Ruska) a nakonec mě komunisti vyhodili z práce při politických prověrkách.* To je mám za to milovat? Ale jak je to s nimi i bez emocí?

*(V jedné debatě, kde komunisti vykládali o jisté práci za jejich totality, jsem jim to uvedl. Tak slevili, že "kdo držel hubu, měl práci jistou". Všichni dnešní neokomunisté, kteří nešetří sliby, musí tedy dodat, "Ano, každý zase bude mít práci jistou, ale jen dokud bude držet hubu. Pro ty, co mají vlastní rozum a charakter, náš režim nebyl a nebude.")

Pokud by někdo řekl, že to přeci už nejsou ti samí komunisté, pak se jen hluboce mýlí. To jsou ti samí! Pusťte je k moci a uvidíte. Pohleďme na ně:

Vzpomeňme na slavné výroky soudružky Semelové! Zvláště k justiční vraždě Milady Horákové. Chce někdo tvrdit, že tato osoba plánovala něco jiného než 50. léta? Její "Ona se přeci přiznala," byl vrchol zrůdnosti a lidské zvrácenosti. V Německu platí zapírání nacistických zločinů coby trestní čin a lze za to jít do basy. Na tvrdo! Zapírat zločiny komunistické je v ČR zřejmě pouhá sranda.

Co bych téhle nacistické babě přál, aby byla obžalována z čarodějnictví, třeba že létala na koštěti, byla úměrným způsobem vyslýchána a dlouho se nepřiznala. Aby při tom mohla dlouho vzpomínat na přiznání Horákové. Nakonec by si to pochopitelně stejně rozmyslela a byla očištěna svatým plamenem. (Na co tahle církev sáhne je automaticky svaté, přesně jak komunisti.) Pak může přijít Semelová číslo 2 a s cynismem vraha pronést, "No co, vždyť se přiznala."
Pokud si někdo myslí, že to jí dnes už nehrozí, pak se zase mýlí. Stačí, aby se ona a její přívrženci dostali k moci. Vzpomeňte na Slánského. Ten se přiznal po roce mučení a byl pověšen. (No co, on se přeci přiznal.) To by se mu nestalo, kdyby lidé jako on sám se byli nedostali k moci.

V Praze získala KSČM 4,6% hlasů a Semelová je naštěstí venku. Přijít o koryto poslance musí být po čertech nepříjemné. (Dostane na rozloučenou 355 tisíc, takže se celé dělnické třídě může nakonec jenom vysmát.) Nutno říci, že tento volební debakl nejde pouze na konto infantility soudruha Dolejše, ale i agresivity soudružky Semelové. Kdyby se tahle baba dostala k moci, budou z toho zase jen vyhlazovací koncentráky. Naštěstí je prozatím tohle nebezpečí zažehnáno. Může být, že právě ona mnoho voličů komunistů odradila. Politický názor asi nezměnili, ale po jejím výroku o Horákové taky nechtěli být spoluviníci na dalším vraždění. K volbám tedy třeba raději vůbec nešli.

Jenže jak je to s ostatními činiteli?

Volební program KSČM: "Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma" (Pro ty, co drží hubu?)

("Kdyby všechny státy byly komunistické, byl by na světě mír!" To nám řvali do uší už v mateřské školce v době, kdy právě zuřila korejská válka. Ta válka, kterou začala komunistická Severní Korea. Na pomoc jim přišel "čínský dobrovolník", což byl tenkrát pojem. Ten přišel právě tak dobrovolně, jako my chodili o pár let později v pionýrských krojích do 1. Máje.)

Za jak blbé ten soudruh Dolejš ty voliče považuje? To má být volební program? Body jsem rozebral v posledním dílu, klidně si mohli dát do programu, že jsou pro, aby na jaře pěkně svítilo sluníčko. Tohle mu sežere tak leda obzvláště duševně zaostalá část žactva pomocné školy.

Řečeno poctivě, tahle strana vlastně žádný program nemá! Filip, Dolejš a další se zaběhli jako kdysi Antonín Novotný, už si jednoduše dávno zvykli na své jisté platy (v kapitalistických korunách), na pitomé voliče, kteří hlasy dají bez dalšího přičinění, kterým lze předhodit poslední hovadiny a oni je budou žrát. Co zřejmě nechápou, že totálně zaspali. Po převratu byli útěchou a nadějí těch, kteří nedokázali žít v novém svobodném režimu a toužili zase po oné, pro ně krásné, totalitě. Jenže teď už nedokážou ani pořádně slibovat. KSČM se stala zcela neužitečná a zbytečná, nemá už co nabídnout ani jednoduchým komunisticky věřícím.

Jak je to s jejich tvrzením, že jsou demokratická strana? Jeden takový skutečný komoušek, člověk velkého uvědomění leč malého rozumu, mi kdysi napsal, "Ti, co nevolí komunisty, jsou zmanipulováni kapitalistickou propagandou*." Co z toho vyplývá? Inu že hlasy těchto voličů mají být neplatné. (On sám není zmanipulovaný, on je vyškolený.) Demokracie tedy ano, ale jen pro ty, co volí komunisty. 41 let se to tak skutečně praktikovalo. Vzpomeňme na výsledky 99,86%. Demokracie po komunisticku. Ráj na zemi pro ty, co drží hubu. Demokratická strana?Já jen vzpomínám na našeho politického na vojně, majora J., za Novotného. Ano, soudruzi, my máme svobodu, my máme demokracii. Každý může jít k volbám a svobodně volit KSČ. Kdyby ji někdo nechtěl? Jo tak s takovým bychom museli...

*(Mimochodem, existuje kapitalistická propaganda? Kapitalismus je, když švec ušije boty, prodá, za peníze si koupí u řezníka maso a ten za ně u kováře sekerku na kosti... Je nutné na to dělat propagandu? Kapitalista bude klidně manipulovat reklamou voliče zboží, aby kupovali to jeho. Na propagaci kapitalismu ale nemá žádný zájem. Ten tady je a bude i bez propagandy.)

Takže dále. Tahle strana žije čistě z nespokojenosti určité vrstvy obyvatelstva a prodává jim iluze jiné, lepší cesty. Existuje ta cesta ale skutečně? Jo, podívejte se na Venezuelu. Ta se po ní vydala. Ptal jsem se jednoho jejich činitele, jaký je cíl KSČM. Prý socialismus. Plánované hospodářství? "Ano, když dostaneme jednou většinu." No dobrá, ale pak o sobě nemůžou tvrdit, že jsou demokratická strana. Plánované hospodářství, to znamená znárodnění, jinak ho nenastartujete. I kdyby KSČM dostala absolutní většinu, pak podniky pořád nepatří lidu, ale mají své majitele kapitalisty. Můžete je přinutit, aby je prodali státu, ale jak je chcete zaplatit? Tedy zase jako naši tátové - s puškou před továrnou. (Co tam v tom únoru dělali? Bránili ve vstupu majitelům firem.) Jenže ti nemohli nikdy vzdorovat armádě, nebo policii. Tyto dvě složky (ministři L.Svoboda a V.Nosek) už měla KSČ před tím pod kontrolou. Takže i kdyby KSČM dostala nadpoloviční většinu, ze slíbeného socialismu nic moc nebude. (Naštěstí, jinak zase budete stát 2 hodiny frontu na kilo jablek, jako já s matkou v dětství. Viděl jsem jakýsi oběžník z roku asi 1950. Přijmeme vysokoškolského profesora. Podmínka, dělnický, nebo rolnický původ. Vzdělání? Stačí obecná. Čeho je bolševik schopen,když se dostane k moci, to si dnešní mladý člověk asi neumí ani představit.)

Ale řekněme, že se to všechno povede. Bude KSČM stále ještě demokratická? Dovedete si představit, že by v roce 1952 byla k volbám připuštěna strana agrární a další? Tenkrát bylo skutečně hodně lidí, kteří na tuhle novou cestu věřili, (což dnes není!) ale že KSČ by byla odvolena, to je snad jasné. (= Její předáci postaveni před soud za masovou vraždu a otrokářství.) Tedy: jestliže jednou zavedete plánované hospodářství, nemůžete už nikdy skutečné volby připustit.

Závěrem: snad tahle strana půjde v příštích volbách pod 5% a bude pokoj. Lidi si musí uvědomit, že z nebe nic nepadá, že komunisti totálně selhali a zkrachovali a pokud se někomu nelíbí ten kapitalismus, pak ho musí nějak pozměnit, naučit se s ním lépe zacházet. Byl to nakonec kapitalismus, kdo udělal Evropu a Evropany bohatými.

Nějaký mladý revolucionář by možná vytasil, "vstanou noví bojovníci!"
Jistě vstanou, ale ono jich bude pod oněch 5 % a proti nim zase vstanou bojovníci opačného názoru. V příštích desetiletích už bych nějaké socialistické revoluci ve smyslu Lenina žádnou šanci nedával. Budujme raději vyspělý kapitalismus.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. listopadu 2017 v 12:30 | Reagovat

Gregu není to s komunismem tak jednoduché. Podívej se na Čínu. Když Mao zvládl dosáhnout 30-ti mil. mrtvých z nedostatku jídla, jeho nástupce Teng-siao Ping, pochopil, že komunismus je cesta do pekel, ale změnit komunistický režim ze dne na den je nesmysl. Vzniklo by čínské jaro a chaos jako na Středním východě. Moudře zřídil 6 center na pobřeží a pustil tam západní kapitalisty. Nabídl jim pozemky a lacinou pracovní sílu a stal se zázrak. Z těchto 6-ti oblastí se zrodila síla celé Číny a ta se stala velmocí. Nešlo to lehce. Zanedbaná infrastruktura  a nevzdělaný lid byla brzda. Dovezené italské automatické linky byly čínskými řediteli podniků uloženy do skladu, protože by roční produkci vyrobily za 4 dny a pro zaměstnance by nebyla práce. Nyní bude před komunistickým vedením stát problém, jak z totality učinit demokracii, se všemi jejími nectnostmi, které předvádí jak EU, tak náš parlament.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 6. listopadu 2017 v 13:42 | Reagovat

[1]: JP
V ČR mnoho lidí nerozlišuje mezi "kapitalismus" a demokracie". V Číně je hospodářství čistě kapitalistické, demokracie žádná. Vládne totalitně komunistická strana, která tak byla kdysi pojmenována, ale tím směrem už dávno nejde. (Naštěstí pro národ.) Lidem je to celkem jedno, hlavně, že se něco hýbe směrem dopředu. (Kdyby komunisti v ČSSR byli dokázali platit aspoň to samé, co kapitalista v NSR, mohli tu být dodnes. Jenže oni platili třetinu, k tomu zamořili přírodu, zanedbali rozvoj a do budoucnosti už vůbec žádná cesta nevedla.) Čínská vláda si rozhodně hlavu s cestou k demokracii neláme. Jde jí čistě o sílu státu.
Soudruh Filip slibuje pod jejich vládou silné centrální hospodářství. A jeho ekonomický model? Žádný neexistuje. Pouze prázdná fráze, jako bylo za mého mládí "dohonit a předhonit", v době dalšího zaostávání.

3 nar.soc. nar.soc. | 6. listopadu 2017 v 15:03 | Reagovat

[2]:

Pozor na věc, soudruh Filip nemá, jako správný advokát vlastní názor! Jen vytrubuje názor strany. To Dolejš je hloupější. Chlubí se tím, že do KSČM vstoupil až v r. 1991, tedy do "moderní a autentické strany demokratických komunistů". Na tuto vějičku lze nachytat dost hejlů, rozhodně více než 5%, když to budou dělat chytře.
Filip má v Čes. Budějovicích advokátní kancelář se zaměstnanci a koncipisty. Jeho mimoparlamentní příjem je mnohonásobně vyšší a nikdy by se tak neměl ( i když práskal pro StB, byly to jen drobné ). Právě toto jej v očích echt soudruhů znevěrohodňuje. Možná si zvolejí Skálu = stalinistu, což by byl konečný hrob této obskurní strany. Čeští voliči stejně jako jinde jsou blbí a na sliby jich zase 25% skočí. V tom je naděje všech druhů soudruhů.

4 nar.soc. nar.soc. | 6. listopadu 2017 v 15:10 | Reagovat

[1]:

Číňané jako většina netendují k demokracii. Jejich cílem je bydlet, mít co možná pitnou vodu a něco k jídlu, bicykl, moped nebo a to už jsou boháči mít auto. Pokud možno nestýkat se se státem a jeho pohůnky a mít to zmíněné jisté. Úroveň Honk-kongu je nevzrušuje a stát ji z celé Číny nejvíc glajšaltuje.

5 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 20. listopadu 2017 v 10:38 | Reagovat

Dne 5.1.1923 zemřel Alois Rašín. Byl zastřelen komunistickým odchovancem Josefem Šoupalem. Když jej policisté vypátrali skrčeného pod schodištěm volal, pánové nestřílejte, všechno vám povím a vylézal s rukami nad hlavou. Vypověděl: Nechtěl jsem Rašína zabít, chtěl jsem zabít Živnostenskou banku a s tím i to co reprezentoval, kapitalismus. Rašín, který zachránil československou měnu po rozpadu Rakouska a šel tvrdě za tím co pokládal za správné při čemž si nebral servítky a dotkl se i legionářů svým výrokem "Za práci pro vlast se neplatí" zemřel díky  komunistickému pomatenci a jeho boji proti kapitalismu. Ten Rašínův výrok, že za práci pro vlast se neplatí, by si měli uvědomovat i naši dnešní poslanci a chovat se dle toho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama