Levné peníze, aneb "mí house, mí cástle" - 7/7

15. října 2017 v 21:00 | gregor moldavit


Vlastní domek? Za kolik?

Jelikož se s problém vylidňování roztrhl pytel, musím u toho ještě zůstat.
V posledním časopisu KVĚTY (30/2017) byl k tomu článek. Vymírající vesnice i města. Byla ovšem uvedena taky jedna výjimka, obec Neratov v Orlických horách, která naopak na počtu přibyla. V roce 1989 měla 2 obyvatele. (Vymírání tedy nezačalo s pádem komunistů!) Nyní, zásluhou faráře*, jich má 60. (Náboženská komuna?)
Tomu rád věřím. S majetkem, který církev od státu dostala, nemůže být těžké dělat zázraky. Jenom mě napadlo, jak bych asi dopadl já, kdybych si v té vesnici koupil domek? (Myšleno všeobecně, nikdy jsem tam nebyl a nikoho neznám a neosočuji.) Třeba by mě vlídně přijali s tím, že mi to vysvětlí. To už ale zkoušeli věřící katolíci, komunisti, jehovisti... a nikdo neuspěl. Tady pak přijde takový efekt, že se začáteční přívětivost začne měnit v agresivitu. Tolikrát mi to věřící vysvětlil a já to pořád nechápu. Zato přijdu do pekla, nebo si se mnou dělnická třída poradí. (V řeči komunisty: poradit si s někým = zavraždit ho.) Mně totiž může každý vykládat co chce, já jim nikdy na žádnou jejich bohoslužbu nepřijdu. (Moje zkušenosti s touto, či onou vírou už jsem uvedl dříve.) Jeden Polák mi po převratu říkal, že nebýt u nich na vesnici katolického náboženství se stalo skutečně životu nebezpečné. Možná by ti lidé ani moc nenamítali, ale nakonec je tomu vždycky tak, že věřící jde na odstup**. Kdo věří, jako by věděl. To mu dává pocit, že je těm ostatním nějak napřed a člověk to nakonec dostane znát.

*(Tady v televizi ukazovali jednoho německého faráře, který se vydal misionovat die gottlose Tschechen. Prý je úspěšný. Naučil se česky a nějak tam ty lidi přesvědčil. V pořadu vyprávěl, že už mu na mši přijde i 60 lidí. Pokud se jedná o tuto obec, pak tedy všichni. Buď tam prodává zázraky, nebo slivovici.)

**(Ježíš vstal z mrtvých, odhrnuli kámen, on tam nebyl. (Jeho tělo se tedy muselo zároveň i odhmotnit.) 40 dní ještě žil, pak šel do nebe... Věřící je přesvědčen, že tohle všechno, tyto "historické skutečnosti", ateista neví, jinak by... Nakonec ale stejně usoudí, že ateista jenom tak pivo, víc nechápe... To všechno jsem zažil. Týká se právě tak víry komunistické. Hlasem biblického proroka burcuje uvědomělý soudruh lid. "Probuďte se!" Načeš poučným hlasem vykládá své marxistické omyly odpovídající době kolem 1900. Kdo to nechápe je blbej, s takovým si ... jak už řečeno. Mám jednoduše strach z věřících.)

Nějak nevím, co se v té české zemi děje? Když si člověk pustí ČT pak na něj vypadne nějaký podivný typ, který záhrobním hlasem vykládá, "tady se zjevila matka bóží, i svatý otec se sem přišel poklonit, tisíce lidí se ročně přicházejí, aby se upevnili ve své víře..." Viděl jsem v životě nejméně tisíc kostelů, katedrál, mešit i antických chrámů, ale ne abych se posílil ve své víře na nějakého Hefaista a jeho kovárnu v jícnu Etny. (Do toho jsem taky jednou koukal, žádná kovárna tam nebyla!)

Zmiňuji často Němce, pochopitelně, už skoro 50 let mezi nimi žiji. Po 2. válce bylo těžké najít v Německu dvě cihly na sobě. Tihle Němci pochopili, že v totální válce totální porážka, plivli si do dlaní a začali dřít. Jak by byli dopadli, kdyby místo toho začali brečet, jak bylo za Hitlera krásně, začali se modlit ke všemožným bohům a utíkali volit nacisty? Přesně tak mi ale připadají dnešní Češi, když se podívám na nějaké fórum v internetu. Jak tenkrát byla levná voda, práci měl člověk jistou... Jo, ale ono se to taky dodnes v těch Čechách splácí.

Ti důchodci, kteří s tím časem mají co dělat, na to doplatili pětinovou rentou třeba té rakouské. My, dnešní staří, jsme se ovšem do toho komunismu (koho to baví, ať tomu říká jinak) už narodili, napáchala ho generace našich rodičů. Nikdo se nás neptal, jestli se nám líbí, jenom ultimativně požadovali, abychom jásali a tleskali. Ale splácet ho přesto musíme a budeme do smrti. (Já jsem z toho napůl venku, splácím jen DDR, větší část Německa byla naštěstí kapitalistická. Jak vyjde český důchodce s 10 tisíc Kč měsíčně, to je pro mě záhada?)

V článku v květech byla zmíněna i ona možnost osídlení imigranty. (Mám v posledním dílu.) Psáno konkrétně, "prověřenými křesťany". Tak jestli chce někdo zase prohrát ve Štrasburku nějaký ten milion, jen tak dále. To je rasová a náboženská diskriminace! Jistě bych se nikdy nepřistěhoval do vesnice, kde žije 60 obyvatel a 60 jich je v neděli v kostele. Kdyby mi ale starosta poslal písemné odmítnutí, že nejsem členem žádné křesťanské církve, patrně by mi to nedalo vysoudit si z toho nějaké to jmění.
Co se týče imigrantů z Afriky, tedy ti se nedají jednoduše přidělovat. Jak už jsem napsal, tihle migranti nepřišli do Evropy, aby orali česká pole. Tady kolem (v Bavorsku) bylo v roce 2015 všude po vesnicích plno černochů. Všechny opuštěné ruiny se opravily, aby je bylo kam ubytovat. (Zatímco německým žáčkům padají školy na hlavu a na opravu nejsou peníze. Inu vládne svazačka Merkel, postižena komplexem biblické Evy.) Tyto domy už jsou zase prázdné. Migranti chtějí do měst, kde mají anonymitu pro svoji činnost.

Rovněž tam bylo uvedeno, že až polovinu příchozích na vesnice tvoří důchodci. Jak vidno, není to tedy jen moje utopie. Je ovšem možné, že se jedná o chalupáře, kteří se na zimu zase vracejí do města.

Češi nejsou s tímto problémem zcela sami:
https://www.novinky.cz/ekonomika/451415-na-sicilii-prodavaji-opustene-domy-za-jedno-euro.html

***
Stavební spoření? Zkušenosti pro dnešní mladé.

Měli jsme ho ve firmě dlouho všichni, než... Pracující měsíčně odepisoval část úspor z daní a jednou ročně měl nárok na příplatek od státu. Takže se to celkem vyplatilo i když člověk stavět nechtěl. Za 7 let dostal takový paklíček peněz, který se dal hezky probendit. Jenže jak v tom kapitalismu sílily pokrokové levicové strany, jak byly ty socialistické jistoty stále krásnější, tak bylo stále více těch, co se na práci vykašlali a tak stále rostly daně a ubývaly různé výhody pro ty, co byli ještě ochotni živit se prací. (Když totiž levice začne dávat chudým, tak oni být chudí nepřestanou, jenom jich bude stále více!) No a tak jsem taky jednou místo příplatku dostal ujištění, že vydělávám dost, čímž ho nepotřebuji.*

*(Vlastně tomu tak bylo celý můj život od dětství do teď, když se přidělovalo podle potřeb. Buď jsem byl příliš chudý, než abych potřeboval hmotné statky, které potřebovali ti lepší lidé naší beztřídní společnosti. Už když jsem dorůstal do nového socialistického člověka, byl seznam věcí, které nepotřebuji, velmi bohatý. Posléze stačil toliko obyčejný plat a já byl zase příliš bohatý, než abych potřeboval příplatek, na který jsem měl nárok. Kdykoli se dávalo podle potřeb, tak jsem nedostal nic, toliko ujištění, že to nepotřebuji. Když jsem chtěl trochu do světa, bylo nutno zažádat o devizový příslib. Každý socialistický občan směl (ovšem ne musel) dostat max. třetí rok. Jenže já znal pár lidí, kteří ho dostali každý rok a masu těch, (mezi ně jsem patřil já), kteří ho nedostali nikdy. (Jedni potřebují vidět moře, druzí to nepotřebují.) Takže, lidičky, až budete budovat společnost, která dává podle potřeb, tak se mnou tedy nepočítejte!)

Rok před odchodem do důchodu jsem zase měl dostat mé úspory ze stavebního spoření, leč nedostal. Prý jsou úroky nízké, aby banka neprodělala, musí si peníze ponechat ještě 2 roky. Zcela legální, u stavebního spoření není doba vyplacení garantovaná koncem doby smlouvy. Tedy slíbena je, však toliko ústně! (Ále, zatím to všichni dostali.) Ve smlouvě písemné to nestojí. Ten typ měl ještě tu drzost mi hned nabídnout další smlouvu. Prý aspoň 90€ měsíčně. Nakonec prý to dělá 5,5%, to jinde nedostanu. To už nebyla žádná poloviční pravda, nýbrž 100% lež. Navíc bych se musel zbláznit začít spořit, když právě dům kupuji. Na to spoření byla 3%, ale jak řečeno, příplatek od státu ve skutečnosti žádný, odepisovat z daní coby důchodce nesmysl a k tom přijdou poplatky (které si banka může kdykoli zvýšit) a počáteční poplatek 5%. Při jejich výpočtu 5,5% je tento poplatek nakonec z vyplacené sumy patrně odečten, ale takovým způsobem, jako by si ho skutečně brali při vyplácení peněz. Jenže oni vám ho stáhnou z konta druhý den po podepsání smlouvy. Tyto sumy v rozmezí až 10 let nelze počítat 1:1. Takže všechno lež a podvod. To bych chtěl říci mladým. Než podepíšete stavební spoření, všechno bedlivě prozkoumat a propočítat. Při pochybnostech raději šetřit normálně a na stavbu vzít hypotéku.

***
Práce na černo?!
Jak to vypadá s takovým polokradením, tedy prací načerno? Někdo si pozve řemeslníka, ale nedá při tom vydělat soudružce Merkel? (Která si na každém hřebíku v pozadí pěkně přikrádá.) Už když jsem bydlel na činži, byl můj byt občas modernizován, ale vždycky v sobotu a bylo jasné, že to všichni dělají mezi sebou.

Kdybych byl postaven před soud za práci na černo, ať už moji, nebo odemě placenou, a kdyby mi zapírání nebylo nic platné, byl bych ráno za úsvitu zastřelen. Odpracoval jsem na černo nekonečně mnoho a prakticky všechny práce na našem domě tady v Bavorsku byly taky provedeny na černo. Jedno přiznávám, problémy se svědomím určitě nemám. Jenom výdaje na asijské hosty soudružky Merkelové za rok 2015 a 16 jsou odhadovány na 50 miliard €. Dobrovolně jí na její šílenství nikdy přispívat nebudu!

Před pár lety to odborně vysvětlil jeden německý profesor ekonomie, patrně na zakázku vlády. Škody do státní kasy dělají asi 3 miliardy € ročně. (Jak to vypočítal je mi záhada, nejspíše si to číslo jednoduše vymyslel. Vládu tím možná omámil, mě tedy vůbec. Ono se to spočítat nedá.) Jenže kdyby prý lidi měli všechno platit firmám a k tomu DPH, pak by mnoho práce nebylo nikdy provedeno a Německo by vypadalo jako po válce. Řečeno tedy trochu poctivěji, tak mezi námi, kdyby lidi neobcházeli zlodějské daně stanovené nezodpovědnou vládou, která místo hospodařit jenom utahuje šrouby, pak by se to tady dalo akorát zabalit! Jak to vláda dělala v 50. letech, kdy ještě DPH vůbec nebyla? Je to stará zkušenost, že zvyšování daní najednou začne přinášet do státní kasy méně než před tím. Např. proto, že firmy přenesou výrobu do jiné země, nebo na daně zkrachují. A z práce, která nemůže být provedena, protože na ni nejsou peníze, státní kasa taky nic nemá. Zvýšené daně dokážou zruinovat celé hospodářství.

No a moji sousedi to nedělají nějak jinak. Většinu prací si pochopitelně děláme sami, každý má doma nářadí všeho druhu a starousedlíci i skutečné stroje. To zakázáno naštěstí ještě není.

Ono už to začalo stěhováním, jak na to? Za léta se nahromadilo mnoho haraburdí a cesta je daleká. Co jde prodat, to prodat, ale toho je málo. Starý nábytek, staré učebnice, sportovní vybavení, ... to se těžko prodává. Pár dní se tedy jezdí na šrotiště a vyhazují po desítkách kg krásné a cenné věcičky, které měl člověk docela rád, leč do hrobu si je nakonec taky nevezme. Jsou nějaké instituce, které zdarma demontují nábytek a odvezou si ho na charitu. Dělají často nezaměstnaní, jako práce veřejně prospěšné. Pak tam byla banda Poláků, kteří žili tak nějak pololegálně a dali se najímat. (Polák je veliký vlastenec, leč ne zase natolik, aby žil v Polsku.) Ty jsme najali na stěhování. Půjčil jsem si náklaďák Eurocar, který můžete vrátit zase někde v jiném městě. Oni rozebrali a naložili zbylý nábytek, co se nevešlo jsme dali na hromadu, kterou si rádi vzali. Já vyjel s náklaďákem, žena s napakovaným osobákem. Tak jsme opustili Porýní na věčné časy a večer stáli na dvoře našeho Bavorského gazdovstva. Tady už čekalo pár mladých kluků a pomohlo vyložit. Auto jsme hned odevzdali v blízkém městě, bylo půjčeno na jeden den. Stěhovací firma by byla stála nejméně o jednu nulu více. Na těžké práce v prvním čase jsem taky najal pár kluků z ČR, pochopitelně na černo.

Už je to pár let, od té doby pracuji 7 dní v týdnu a pořád ještě nejsem hotov a nebudu nikdy. Dům i zahrada prokoukly, mám krásnou úrodu zeleniny a topím vlastním dřívím, čímž levně žijeme. Myslím, že je to tak správně.

A co když jednou už nebudu schopný ty práce zastat? Už jsem to tady napsal. Co když tohle a co když támhleto, (Bedenkenträger), co potom? Poznal jsem lidi, kteří si mohou dát na hrob nápis:

Tady leží člověk, který pro jistotu zatím neudělal nic.

Co bude, to se uvidí, zatím schopný jsem a pracuji.

Konec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. října 2017 v 10:30

Gregu, gratuluji ti ke tvé kondici a přeji ti aby ti dlouho vydržela. Já ti ji osobně velmi závidím. Stejně jako když mě na ulici předejde svižným krokem, nebo dokonce klusem mladé děvče nebo kluk. Řidičák mi odebrali už před 10 lety a tak jsem odkázán na své děti, nebo vnuky. Ta závislost má dva pohledy. Jeden ten, že máš jistotu, druhý ten, že jsi závislý. Nikdy jsem si nepřipustil, jak bude těžké rozhodování kdy předat firmu synovi a dnes jsem rád, že jsem to zvládl.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 17. října 2017 v 21:13

[1]: JP
V našem věku člověk nikdy neví, co na něj najednou spadne z nebe. Mně třeba zradily oči, může být, že jsem je v životě přetáhl. Jednoho rána jsem zjistil, že špatně vidím. To se už nikdy neuzdraví. Naučil jsem se s tím řídit auto, ale raději jen tak na krátké štreky.
Jinak jsem na tom dobře, jak vesničané říkají, "mám příliš mnoho práce, není čas být nemocný."
Jistě je otázka, co jako dále, když už to skutečně nepůjde? Ale tak museli žít lidé vždycky a všude. No, dnes když někdo onemocní ve městě, v desátém patře paneláku, pak to pro něj určitě taky není bez problémů. Já když už si musím lehnout, tak mi aspoň nikdo nedupe nad hlavou.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 18. října 2017 v 18:02

Oči jsou prevít. Mám operaci šedého zákalu na obou. I když jsem požadoval kvalitnější čočku na první operaci, tak dopadla špatně a museli mi do umělé čočky laserem dělat dírku. Dnes potřebuji jen brýle na čtení, jinak dálka je OK. Gregu, ve které spolkové zemi to Merkel prošvihla? Mě potěšil náš prezident Zeman, tím, že dal milost Babišovi a hodil tak do kanálu veškerou snahu ČSSD o jeho zdiskreditování. Kluci mají strach, že jako premiér jim bude šlapat na paty za všechny podvody, které mají na triku.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 18. října 2017 v 20:38

[3]: JP
V Sasku měla AfD více než CDU. (Skutečný šok.)
Nutno si uvědomit, že voliči AfD nestojí za touto stranou (která se zdá skutečně na nic), ale je to pro ně protest proti Merkel, kterou ovce ze strany CDU nedokázali sesadit z funkce Führera.
Bohužel je tomu skutečně tak, že Německo ztrácí svoji pověst hospodářsky a politicky silného státu a významného tahouna EU. Svazačku Merkel se nepodařilo svrhnout, což já považuji za za naprostou katastrofu pro další vývoj už teď silně poškozené EU. Můžu jenom doufat, že východní země zůstanou nekompromisní vůči nesmyslné migrantské politice, nebudou ovšem hledat cestu ve vystoupení z tohoto svazku. Země jako třeba ČR nejsou pod EU, ale rovnoprávně v EU.

5 nar.soc. nar.soc. | 18. října 2017 v 23:01

[3]:

Náš prezident si staví z provokací a záměrného porušování Ústavy pomník.
S Babišem si ještě užijem, zejména když se vyšplhá trestně stíhaný na premiérský post (to tu ještě nebylo) a  kontrolní skupina OLAF z Bruselu to potvrdí. Pokud Babiš získá dost poslanců na něm a jím vedenou vládu, co bude po tomto zjištění? ČR je banánová republika, cílem všech co chtějí stát řídit jako firmu? Se Slováky udělali Češi, vždy jen špatné kšefty. Babiš je typický Slovák, který využije cokoli i jazyk. Je Čech, Slovák, Francouz, komunista, odesák a buhví co ještě.

6 nar.soc. nar.soc. | 18. října 2017 v 23:06

[5]:

Oprava ...dost poslanců na něm ZÁVISLÝCH a jím vedené MINISTRY ve vládě...

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 20. října 2017 v 17:19

Hysterie nekalých živlů, kteří mají plno kostlivců schovaných ve své skříni se s blížícími volbami a nebezpečím, že Babiš bude premiérem stupňuje, Jak asi vysvětlí vláda ČSSD, nevýhodný prodej SHD za 650 mil. Kč menagmentu tohoto podniku, z peněz na rekultivace a který obratem ruky zpeněžil za 11 mld. Kč. Nevýhodný prodej tří českých bank, za částky nižší, než je současný jimi dosahovaný roční zisk? Smlouvu s Bakalou ohledně OKD při které byli okradeni uživatelé podnikových bytů tím, že Bakala nesplnil podmínky smlouvy a byty prodal jinému subjektu za tržní cenu? Mají důvod se Babiše bát a klepat se strachy.

8 nar.soc. nar.soc. | 20. října 2017 v 18:50

[7]:

Aby mohl kdokoli vynášet pravdivé soudy, musí o věci něco konkrétně vědět.
Jest-liže stát upřednostnil "rychlou privatizaci", jako útěk před právníky je to jedna příčina. Že "znalci dovedli" ocenit pytlíky barevných štrasů pro banky, jako drahokamy, je také známo. Jiní znalci dodali (i Babišovi ocenění jím převzatých 250firem ) posudky, které nikdo nerozporoval. Pak jsou věci právně v pořádku. Ustavit si hnutí "jednoho muže" který je "spravedlivý k lidu" a lidi mu to za koblihu zbaští, je dnešní skutečnost. Ta má stejnou hodnotu, jako kdysi převzetí "majetku kapitalistů lidem".
I Berlusconiho dohnaly jeho lumpárny a Babiše to při jeho způsobech teprve čeká.

9 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. října 2017 v 18:10

Pro "nár.soc." Soudruhu, jak koukám tak tobě je vše známo, což mě není. Jsi geroj. Ovšem na rozdíl ode mne jsou tvé typu "jedna paní povídala a vyhýbáš se mým konkrétním kauzám o zlodějinách ČSSD. A to neuvádím žádné z těch, které mají na svědomí ODS a TOP09. Ty neznám. Vím jen, že akcie na doručitele jsou výmysl Kalouska a kdo se jimi kdysi obohatil je ve hvězdách. V kuponovce jsi mohl zbohatnout i ty, mít stejnou odvahu a nabídnout desetinásobek za 1 kuponovou knížku. Odvahu jsi neměl, tak neskuhrej na to, že jiní ji měli.

10 nar.soc nar.soc | 21. října 2017 v 19:31

[9]:

Člověče o čem to mluvíte? Nejsem ani geroj ani soudruh. Při Vašem věku byste mohl něco vědět o národních socialistech ( jednu naši členku, Miladu Horákovou komouši oběsili ) i o jejich ideích. Já na rozdíl od Vás se nepasuji na soudce, zejména ne na základě výkřiků miliardáře Babiše. Ten má co vysvětlovat z doby kdy, kde kdo kradl. Vím jak se braly úvěry, z milionu se nechalo bankovnímu úředníkovi 10% všimné a za následné bankovní krachy, jsme platili všichni.
Takto nakupoval i Babiš, na což si jaksi nemůže vzpomenout. Lumpové se nerozpoznávají podle stran, ale velikosti škod.
Rozhodně nepotřebuji Vaše rady, koupil jsem akcie za kupony a dále dokoupil tak, abych je zpeněžil za částky od 650 až 1050 Kč/ks při nominálu 1000.-. Nebyla ani jedna ani dvě, bylo jich kolem 700ks. Podělil jsem děti a utvořil si pohotovou rezervu. Protože jsem seděl za komoušů 25let v buldozeru nenechám si ani tady od nikoho dělat na hlavu. Kapiš to!!

11 matka matka | 21. října 2017 v 19:38

Tak, jak to lidé hodili Babišovi, tak to hodili i ODS a KSČM.
Viny se zřejmě nedědí z pokolení na pokolení. No co, příště to zas nahážou jiným. Bez ohledu na - no jednoduše bez ohledu na cokoliv.
Takoví jsou lidé. Pohrdají soudruhy a vida, jejich výsledek není až tak špatný.
A hele, nejlepší ministr Kalousek se nám tam také dostal.
To zas bude srandy.....

12 matka matka | 21. října 2017 v 19:41

Nejlépe vypsat novou vlnu kuponové privatizace a zavřít oči, ať si někteří jedinci přijdou opět na své.

13 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. října 2017 v 18:44

Pro nár.soc. Pokud někdo říká o čemkoli, že je to veřejně známo, pak kecá, protože většina věcí není veřejně známá. Kritizovat kuponovou privatizaci a nemít svůj nápad jak převést majetek státu na občany je velice ubohé. Ty víš jak to učinit? Nyní hlas boží, tedy lidu promluvil a Babiš vyhrál. Díky Bohu.

14 nar.soc. nar.soc. | 22. října 2017 v 20:07

[13]:

Tak především, nedělejte si ze mne zástupný terč. Mě kuponová privatizace prospěla i když za delší čas.
Babiš jednoduše nakoupil akcie v balících, dá se říci na váhu, aby nakonec získal majoritu. Jak si opatřil provozní úvěr, jsem už popsal.
Teď konečně sestoupil Váš Spasitel-Koblihář z Čapího Hnízda, aby spasil boží lid ( taky se říká boží hovádka, co všechno slupnou).
Přeji Vám to žádané, ANO má už i politickou pozici a  Spasitel může zahájit bohulibou činnost "s lidem a pro lid". Možná dá Koblihář něco na Charitu, obvykle krmí hejly sliby a procentama.

15 matka matka | 23. října 2017 v 9:38

Tak, jak kdysi mladí volili pankáče Karla, tak dnes volili Kobliháře, piráty a Okamuru.
Zásluha tradičních stran, které si s lidma vytíraly....
Jo a ODS? Že by byla možná reforma strany? U KSČ, potažmo KSČM se to vylučovalo. Že by ODS osvítil duch svatý?

16 Jroslav Pokorný Jroslav Pokorný | E-mail | 23. října 2017 v 12:29

Hochu neschovávej za sukni skutečné trpitelky ČSSD Horákové, tupost a chyby dnešních šéfů ČSSD, kteří vyštvali Babiše z vlády, nasrali tak národ který ctí fair hru a katapultovali jej k drtivému vítězství ve volbách. Členská základna ČSSD to již pochopila zatím co Sobotka i ty tápete stále ve tmě. Každý další útok na Babiše typu "estébák", nebo "Čapí hnízdo" mu bude u velké části národa jen sloužit. Ty ubohé lživé články v novinách, pořady v televizi a v masmédiích i sociálních sítích, e-maily s nedoloženými pomluvami budou akceptována jen částí obyvatel s nedostatkem přirozené inteligence a neschopností používat hlavu na myšlení. I komunisté si mysleli, že národ jsou samí blbci a v tom se mýlili, tak jako se dnes mýlí Topka a ČSSD.

17 matka matka | 23. října 2017 v 13:08

Ale stejně - jak říká Šidlo, demokracie je zachráněna:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/demokracie-je-zachranena-marek-benda-to-znovu-dokazal-38819?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

18 nar.soc. nar.soc. | 23. října 2017 v 16:45

[16]:

Koukám, že jste spadl rovnou na hlavu. Národní socialisté (dávná Benešova a Horákové strana) neměli nikdy nic společného se sociálními demokraty. Jest-li to nerozlišujete ( a máte na to při své omezenosti právo ) tak si mne nevšímejte.

19 matka matka | 24. října 2017 v 10:34

Ale no tož tak - .....

Není to tím, že národní socialisté zmizeli? A proč pak? "Rozpustili" se v naříkání nad Horákovou, zneuznáním Beneše,... atd. a také díky EU, kde není pro jednotlivé národy tolik místa, jako pro EU?
Co je platná případná práce pro republiku, když skuteční tlučhubové to žvaněním přebijí a "rozpustí".
A také - kolik místa má ta která strana v médiích, kolik se toho dostane pravdivě k lidem?
Vždyť nadáváme Sobotkovi a spol do rektálních lezců, ale např. nakolik skutečně naplnili kvóty diktované, či doporučované EU, vlastně nikdo neví.
Fakt je, že mne štve, že státním zaměstnancům, kantorům,... míní přidat takové částky, které jsou minimálně desetinásobkem toho, co přidají důchodcům. Tedy pokud to nová sněmovna nezruší úplně.
Kdyby nekvetla korupce, bylo by méně různých příživníků, možná i zneužívajících invalidních důchodců a bylo by lépe těm oprávněným....

20 nar.soc. nar.soc. | 24. října 2017 v 11:05

[19]:

Národní socialismus v Benešově podání je národní společenství. Lidé jsou svobodní co do náboženského vyznání, v individualitě co nejširší na území státu. To platí stále, o nějakém "rozpuštění" nemůže být řeč. Jistě jsou kopance, více méně nenásilné přijetí totality na 40let. Tápání v nabyté svobodě mezi všehoschopnými gaunery. Dnes opět přijetí Andreje Dobrosera, kdy se čeká na OLAF = kontrola z EU o správném čerpání dotací.
Lehce se stane, že Dobroser bude uznán neoprávněným příjemcem dotací s návrhem na potrestání. Zase uslyšíme v davu "ruce pryč" od našeho Dobrosera. Důchodci jsou zátěží společnosti, ale každá "socialistická" společnost se snaží přes žvanění gaunerů jejich život ulehčit. Ovšem důchodci dělají pravý opak, volí Slibotechny a Dobrosery ve své omezenosti a proto mají co "chtějí".

21 Míra Míra | 24. října 2017 v 15:25

[19]:
Rozpuštění a vypuštění...
Kolik se toho dostane pravdivě k lidem...
Kdyby byly v...
atd.,atd.
Zajímavá témata, snad se mi podaří k nim vrátit. Matka perlí, rád bych se přihřál v podzimním počasí na vlně populismu nebo spíš na jiskření na štítu odrážejícím šípy jednoduchých soudů?

22 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. října 2017 v 16:54

Proč není KSCM reforlmovatelná? Protože trpí ve svých řadách bolševiky gottwaldovskéh typu, jako je Semmelová, takže se hlásí k popravám nevinných v padesátých letech.

23 jaroslav Pokorný jaroslav Pokorný | E-mail | 24. října 2017 v 17:01

Nár. soc.: Nedokazuj pořád, že breptáš o něčem co sis vymyslel. Která banka ti dala úvěr tak, že jsi ji dal 10%? Pokud žádná, tak zde zase lžeš. Já dostal úvěr 500.00,-Kč a nemusel jsem nikomu dát ani korunu. Bankovní úředníci, tedy ti ve vyšších funkcích se obohacovali tak, že si vzali bezúročný úvěr, nakoupili nemovitosti a z nájmů jej spláceli. Mohl bys tety skončit s tím co jsi zaslechl v trolejbuse, abys nevypadal jako magor. Já na rozdíl od tebe v bance dělal, tak pozadí znám lépe.

24 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. října 2017 v 17:05

Míro, tady se z valné části ničeho jiného, než unáhlených a z novin vyčtených soudů nedočkáš. Je to ale pro srandu králíkům a pobavení na odpolední čtení.

25 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. října 2017 v 17:16

Gregu, rád se dívám na tvůj domeček a zahrádku. Obdivuji to množství naštípaného dříví. Tak si prosím klikni ve Facebooku na "Kuklenská zahrádka" a uvidíš jak to vypadá v přízemí našeho domečku. Chodím tak s manželkou na kávu a dortíky včetně dvojky bílého vína za poloviční cenu. Manželka naopak pro provozující snachu, vaří obědy. Někdy také zaskakují vnučky, kterým praxe mezi lidmi, prospívá. Zkušenosti jsou totiž nepřenositelné a tak, když dá Polák za zmrzlinu jen 2 Kč, hned se malá gymnazistka ozývá twenty, twenty. Rád bych tě tady pohostil, tak umluv ženu a přijeďte. Jarda

26 matka matka | 24. října 2017 v 18:59

[20]: Jakožto uvědomělej důchodce jsem nakonec tedy volit šla.
Ale ano souhlasím, sama sobě bych volební právo klidně sebrala. I když Babiš ode mne hlas nedostal.

[21]: á no jo, kdyby kdyby, vždycky chybí.

...jednoduchých soudů.... no co, provokuju, jak jinak bych se  mohla dozvědět něco složitějšího, nebo dokonce zde dekódujeme DNA,...?

[22]: Semmelová? Neznám. Ale kohosi převálcoval "mladej" Benda. Možná to byla ona.

[23]: v bance? V době kdy tam šéfoval Salzman? Dobrý.....
Já zpracovávala a obhajovala podnikatelský záměr na získání úvěru na nákup zemědělské techniky u spořitelny. Pokud je mi známo, žádný úplateček nebyl předán.
Jo a bankovní tajemství? Sranda, dozvědět se i tak o účtech, kam mizely podnikové finance. Aha, pomluva. Tak to pak jóó.

27 matka matka | 24. října 2017 v 19:04

[20]: Ještě k tomu národnímu společenství - su ráda, že dostávám důchod a že mne ze společenství nikdo nevyhání přeplavat řeku, nebo lézt na strom, či dokonce jako ve Spartě, či kde, že není snaha házet lidi do propasti,...
...tápání... nejspíš je tápání lidem vlastní. Ovšem pokud jednou za čas tápat přestanou, jejich nabytá jistota a  odhodlání se může projevit. Tedy bohužel i v případě, že se z nich stane stádo zblblých ovcí. Pak jsou v područí "vlka" a to bývá zajímavé.

28 matka matka | 24. října 2017 v 19:06

[24]: jo, králíci nám dupou, jsou zas pro srandu nám.

29 Míra Míra | 24. října 2017 v 19:36

[26]:
Matko, zkuste už jinou taktiku, než to vaše: neznám. Je to nuda.

30 gregormoldavit gregormoldavit | 24. října 2017 v 19:45

[22]: JP
K tomuto dílu bych teď měl ještě něco připsat. Snad se k tomu dostanu. Ukázalo se, že voliči nejsou zas tak padlí na hlavu, aby volili prázdné fráze. Téhle straně už skutečně může dát hlas jenom soudruh Jakeš a pár podobných.
Tahle Zemlbába vyletěla coby poslankyně, k tomu lze jen blahopřát. Ale oni dostávají pěkné odškodnění, takže jí práce asi nehrozí.

31 gregormoldavit gregormoldavit | 24. října 2017 v 19:46

[30]:
http://gregormoldavit.blog.cz/1706/volte-spravedlnost

32 gregormoldavit gregormoldavit | 24. října 2017 v 19:49

[25]: JP
Možná ještě někdy pojedeme na ten Hrádeček. D.Havlová by prý chtěla se ženou mluvit. Tedy až tam bude, ale jak říká lesních Pechan, ona tam není nikdy.

33 matka matka | 24. října 2017 v 23:28

[29]: Ale na mou duši, žádnou Semmelovou neznám.
Jó, Semelová Marta to je něco jinýho. O ní jsem četla. Ale jinak ji neznám  také. Jen myslím že chtěla zvýšit mzdy kantorům. No a že  cosi popírala. Takových různých popíračů a překrucovačů historie na světě je. Nejenom ona. Hloupé je, že to učinila v době, kdy byla poslankyní. No co, takových je, jak jsem již psala.
Jo - každýho nudí něco jinýho. Život není jen o srandě.
Já říkám - zaplať Pán Bůh, když se člověk může nudit.

34 matka matka | 25. října 2017 v 8:12

Schopnost pracovat?
Jdu zarýt hnůj do skleníku...

P.S. rostou houbičky, dokonce i u nás na kopci. Ale nejsem si jista, jsou-li to žampiony, či muchomůrky. "Límec" nemají.

35 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. října 2017 v 11:49

Nesmyslný hon na Babiše před volbami, poslal do kytek ČSSD i TOP 09. Vedení ODS se nepoučilo a v odmítání společné vlády ze stejných důvodů s Babišem pokračuje. Pokud dojde k předčasným volbám, tak jim to voliči spočítají stejně, jako to spočítali voliči ČSSD a Topce. To stávajícímu vedení ODS ještě nedošlo. Pouze mladý Klaus říká, že vždy je lepší se na vládě podílet, než být v opozici. Nastává situace, kdy Klausáci si berou ODS zpět, ale ta to ještě neví. Umět předvídat je vlastnost dobrého politika a to stávající experti neumí.

36 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. října 2017 v 11:55

Matko, ty toho nevíš hodně, ale, že ti uniklo i schvalování vražda Marie Horákové soudružkou Semelovou, to mě dosadilo na zadek. Když už dáváš najevo svou neznalost na všechny světové strany, tak si nechej cenzurovat své články nějakým dítětem ze ZŠ. Dnes už se dějepis učí řádně.

37 matka matka | 26. října 2017 v 19:20

[36]: Pane Jaroslave Pokorný,
neuniklo mi, co schvalovala soudružka Semelová (a v kontextu mnou výše psaného je to zřejmé), ale neznám žádnou osobu Semmelovou a osobně ani onu soudružku Semelovou. Rozdíl je v jednom Vašem písmenku "m".
Dějepis se učí řádně - dovolte, abych se mírně pousmála. Tak, jak jsme se my v naší době neučili o Seifertovi, tak dnešní studenti se neučí a ani se nic nedočtou o jiných osobnostech, které se nehodí zase v dnešní době.
Každá doba zkrátka a dobře ohrnuje nos nad těmi a tím, kdo se jim do jimi nalajnovaného nehodí. Je li to odůvodněné, pohrdat lidmi?
Tak to holt chodí. V nové době se zkrátka dovídáte o jiných a tak jsou  vyznamenáváni i Mašinové,....
Špinarové syn prý odmítl převzít vyznamenání, které jí má být k říjnu uděleno.
Jo a pokud něco bylo a je kvalitní? Tak zkrátka ono ohrnování nosů časem vyšumí.

38 matka matka | 26. října 2017 v 19:25

[36]: No a co ten Salzmann? Na něj se již také zapomnělo? Nebo se o něm nesmí psát?
https://www.novinky.cz/krimi/2516-salzmann-poprel-svuj-podil-na-uverech-pro-h-system.html

39 Míra Míra | 26. října 2017 v 20:13

Komentář mi zmizel, tak snad se sem vrátím, abych si pokecal s matkou o zakázaných autorech a dílech. Kéž by uměla některé vyjnenovat.

40 Mira Mira | 26. října 2017 v 20:29

Vlastně to matka umí, když sem často posílá odkazy na ty i ony zdroje. Že by se jednalo, nedejbuh o svobodu?

41 matka matka | 26. října 2017 v 23:16

Je zbytečné vysvětlovat něco tomu, kdo nezná autora opery Tonka Šibenice a dalších děl, ... chápu, po té, co jeho "funkce" převzali jiní, psal pouze do šuplíku a vždy se někomu hodí zapomenout....
Je zbytečné konkretizovat a obhajovat se pořád dokola, pořád něco dokazovat,.... Naprosto zbytečné. Tu zkušenost jsem udělala již dříve.

Tento národ si pořád dokola škodí, nebo mu škodí různí kritici a další jedině oprávnění, znalí, různí manažeři, šéfové,....
Chtějí udělat z lidí opět a zase jednotné stádo ovcí?

Jako-by selhávala intuice národa....
I když možná ve volbách se ukázal opak a intuice se projevila.

Jak bych mohla vysvětlit nevysvětlitelné, když  je to zbytečné?
Naprosto zbytečné.
Každý si tou "branou" pochopení musí projít stejně sám. Nebo nemusí, nechce-li.
Tssss elita versus jelita. To tu už bylo.

42 matka matka | 26. října 2017 v 23:17

Jinak velmi oceňuji Vaše gentlemanství.
Děkuji těm, kdo jsou skutečnými gentlemany.
Jiní jsou joutlemani.

43 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. října 2017 v 9:57

Míro, díky tobě, že je zde alespoň trochu srandy. Zahraj matce trochu na její notu a pochval ji znalost Tonky šibenice. Já to tímto dělám. Tak pocval ty, něco jiného.

44 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. října 2017 v 10:04

Nakonec nám budou vládnout ti neméně schopní, protože politici se nechtějí starat o politiku, ale o politikaření pravil kdysi Platón. Uplynulo pár století a máme to zde opět. Dojdeme ke stejným výsledkům, protože politici nechtějí do vlády s ANO. Stále platí pravidlo, že stačí čtyři kusy ze stočlenného stáda, aby směnily směr cesty. Při změně se pak dostanou do čela ti nejpomalejší, nejhloupější a vůbec padlí na hlavu, kteří se dosud táhli za stádem.

45 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. října 2017 v 10:38

Komentář z Hospodářských novin: "Agentura Modyś, hodnotí výsledek voleb v Čechách jako positivní. Vláda ANO, prospěje národnímu hospodářství a podnikatelskému prostředí."

46 matka matka | 27. října 2017 v 13:25

[43]: Jé, vy jste hodnej. Slyšel jste z ní úryvek? Já ano. Na autorově pohřbu. U Vás v Praze.
Praha? Není to můj šálek kafe.
I když a notabene byla prý horší zběř než hitlerčíci, která poničila střelami z tanků (zřejmě nejen) radnici,..., jak se tento člověk, ústy své ženy, vyjádřil. To si prý oni hitlerčíci nedovolili. Ale - nemám oporu v dějepisu, který se dnes "určitě" učí "řádně". Nečtu to. Každý učí a propaguje to, co se mu hodí.
Sranda - fuj tajxl. Je hrubá.
Ironie, sarkasmus? Je také druh srandy, ovšem s tajenkami,...

Humor, to je jiný kafe. Není tu.

47 matka matka | 27. října 2017 v 13:33

Znalosti - ách, jak by kdysi pomohla  znalost diagnozy několika lidí.
No co už, dozvěděla jsem se ji až po pár desítkách let. Sama jsem nebyla schopna ji stanovit (s jednou vyjímkou, tím člověkem potvrzenou).
Ale zde nejsem schopna ji stanovit. Ani nemá smysl se o to pokoušet.
Jó, že to jiní zkoušeli ne mne? No, asi to byla sranda, nebo joutlemanství...

48 Míra Míra | 27. října 2017 v 20:28

[43]:
Já na to už nemám, častější diskuze s matkou by mě zabila. Kromě toho autor blogu dbá na to, aby komentáře byly k tématu článku.

49 matka matka | 27. října 2017 v 21:28

"Šťastně sedí, šťastně leží, šťastně přichází a odchází, šťastně mluví, šťastně požívá - jsa i ve shonu světa míruplné mysli."

každý ve svém vlastním příbytku tak, jak je mu vlastní.

50 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 28. října 2017 v 12:26

Mamko, s tebou je fakt prdel. Můžeš mi vyjmenovat nějaké osobnosti z dob totality, o kterých se dnes neučí? Vraždy prováděné Stalinem v Rusku i Gottwaldem u nás děti znají. Ekonomičtí velikáni Marx a Engels upadli do zapomnění spolu s jejich Kapitálem. Ty jsi schopna poučit nás jak vzniká nadhodnota, nebo to opět nevíš?

51 matka matka | 28. října 2017 v 13:20

[50]: můžu jmenovat, ale jak jsem výše psala, je to naprosto zbytečné. A nač dávat lidi i po jejich smrti, všanc těm, kteří nemají zájem.
Nevidím jediný důvod.

Nadhodnota? Kdysi se na některých, i středních školách učila politická ekonomie, se tuším ten předmět jmenoval. Takže bych si asi vzpomněla. Ale nevidím jediný důvod.
Ostatně můžete si to jistě bez problému vygůglit.

52 matka matka | 28. října 2017 v 13:24

Jo a nezbytnej odkaz na dnešní výkvět osobností.....

https://www.youtube.com/watch?v=Gu1VTP5zQNo

P.S. že se raději nedrží doma, ve svých barácích....

53 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. října 2017 v 9:19

Mamko, je s tebou fakt sranda. O osobnostech z dob komunismu mluvíš, sama je ale neumíš vyjmenovat a žádáš druhé, aby si je našli na netu. Krásný úhybný manévr, který má zastřít tvou neznalost. Tak když neznáš podstatu nadhodnoty, poraď druhým v čem spočívá technologie blockchain. Je to princip virtuální měny bitcoinu a ostatních virtuálních měn, nebo statistika pro sledování krocanů v USA od narození až po prodejní pult. A nepleť do toho Tonku Šibenici prosím.

54 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. října 2017 v 9:33

Už je to tady. Krajský sněm ČSSD, poslal své vedení do kytek, což je první rozumný akt této strany po dlouhé době. Ovšem opepřený názorem jednoho stávajícího vůdce tím, že příští předseda strany by mohl, nebo měl být nestraníkem. Sobotka dělal jednu kravinu za druhou a vypadá to, že v tom chtějí soudruzi pokračovat. Tak co, kdo z odborářů a nečlenů ČSSD z vás se hlásí na předsedu?

55 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. října 2017 v 9:37

Ahoj Gregu, když ti posílám e-mail, tak semi vždy hlásí chybná adresa. Můžeš mi na jaroslavpokorný431@gmail.com poslat svou?

56 nar.soc. nar.soc. | 29. října 2017 v 11:34

[54]:

Že Sobotka, vystupoval vždy slušně, vypadá na slabocha a neumětela. Pravda je jinde. Nikdy se necpal do funkce hlava nehlava ( jako Hašek, Chovanec, Tejc, Škromach a další Zemanovi koně ve straně). Jeho hlavní chybou bylo, že se rázně neohradil vůči Zemanovi a zemanovcům ve straně. Zeman není za své jednání z Ústavy odpovědný.
Sobotka měl seškrtat prezidentský rozpočet a nikoli přidávat 140milionů tím jen přilil Zemanovi na jeho skopičiny. Dnes by byl Sobotka uznaným vůdcem a nikoli figurkou, kterou Zeman mistruje holí.

57 gregormoldavit gregormoldavit | 29. října 2017 v 12:10

[55]: JP
Uvedená internetová adresa: jaroslavpokorný431@gmail.com
neexistuje.
Moje adresa:
Gregor.Moldavit@seznam.cz
je bez problému.

58 matka matka | 29. října 2017 v 14:26

[53]:  pane Jaroslave Pokorný,
- netykáme si.

- omlouvám se, ona jedna z těch osobností fakt dostala včera  vyznamenání, zasklívají ji jen na Radiožurnálu. Kdo? No přeci naše Helenka. A každej, kdo ji kritizuje a kritizovat bude, nechť kritizuje až v okamžiku, kdy sám dokáže alespoň tisícinu toho, co ona. I kdyby zazpívala jen jednu jedinou písničku - "Přejdi Jordán", stálo to za to.

- nemusíte mi dokazovat, jak jste skvělej.

- Ten o kom se nemluví, historie jako-by na něj zapomněla? No přece žák J.B. Foerstera, mj. autor hudby k písni Kupředu levá (do houfu srdce, spojme ....) - no přeci tu jeho jméno nebudu dávat všanc, chápete. Nechápete. No co už.

- nadhodnota, bitcoin - nemám potřebu vzpomínat si, či hledat teorii o těchto záležitostech. O nadhodnotě jsem se kdysi učila, jak jsem již psala. A bitcoin? Zatím jsem se s touto virtuální měnou ani její podstatou nepotřebovala seznamovat.
A že by jen tak ze zájmu? Mé zájmy směřují trošičku, ale opravdu jen trošičku jinam. Síto mých myšlenek nepotřebuje "brát" vše. Co druhým prospívá, mě může škodit.

- Tonka Šibenice - člověče, kdybyste slyšel ten úryvek.... neskutečné. Naprosto. Prof. Hába (již pletu jména, tak snad jsem se tentokrát nespletla) autorovi nad rakví vyčetl, že toto, i svá další díla, nedal "ven", dokud mohl. Někdy je autocenzura, touha po dokonalosti až na překážku tvorbě, dílu.
Když již nejde o člověka, mělo by jít o dílo.
Až lidská ega vyšumí.

59 matka matka | 29. října 2017 v 15:42

P.S
o šekelech též nic nevím....

60 gregormoldavit gregormoldavit | 29. října 2017 v 16:51

[58]: Matka
"Přejdi Jordán" se nám všem na vojně zalíbilo a text nás zaujal. Rok před tím by to vyjít ještě nesmělo. Když jsme přišli z vojny, tak už ta písnička zase nebyla ani v rádiu, ani na deskách. Zmizela s normalizací jako tisíc jiných věcí. A s těmi, co tuhle "normalizaci", nejtemnější období v dějinách Čech, napáchali, si ta Helenka náramně rozuměla. Odemě by dostala vyznamenání za přizpůsobivost.

61 Míra Míra | 29. října 2017 v 17:09

[58]:
Není těžké si tu a tam vyhledat informace o tom, co ne tu a tam, ale furt, halíte do mlh tajemna. Jen to člověka otravuje a ztěžuje to diskuzi. Co ale je hlavní: Pokud chcete, aby ostatní tolerovali chování umělců v tom či onom režimu a chcete hodnotit jen jejich díla, musíte to dělat úplně stejně, aby s vámi byla rozumná řeč. Viz Kubišová kontra Helenka atd. atd. Uf, unavil jsem se, ale vím naštěstí, kde se osvěžit. Mír s vámi.

62 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. října 2017 v 17:23

Mamko, mamko, tak na Helenku se zapomnělo? A kdo to za ni šel letos na hrad pro vyznamenání od prezidenta? Vymysli nějakou jinou osobnost z dob totality, třeba politika. Nemyslím vrahy typu Slánského, který byl sám komunisty popraven jen proto že byl Žid, protože Izrael odmítl dělat na Středním východě komunistickou enklávu a to Stalina rozčílilo. Pokynul tady prstem svému poskoku Gottwaldovi a ten svého kamaráda poslal na šibenici. Jó to byly osobnosti. To se musí nechat.

63 matka matka | 29. října 2017 v 18:43

[60]: Nemám námitek - ale mnozí další se přizpůsobili také a díky tomu se z nich stali vystupující umělci. Jednoduše odvolali své pomýlení a bylo,...

64 matka matka | 29. října 2017 v 18:44

[61]: Rovněž mne mnohé otravuje - například sranda.
Až Vaše ego vyšumí,.....

65 matka matka | 29. října 2017 v 18:49

[62]:
- nečtete pozorně, co vlastně píši
- V té době možná někdo třeba i pomohl, jiní vraždili zas jinak.
- žňové hlídky...
- Na konci článku je kouzelné slovo - KONEC.

66 Míra Míra | 29. října 2017 v 19:38

Viz:[48]:
Konec.😔

67 matka matka | 29. října 2017 v 19:45

Že bych se před konečným koncem o Vás také začala bavit s někým druhým?
To by byla sranda, která by Vás v konečný fázi skutečně vysílila.

68 Míra Míra | 29. října 2017 v 21:01

[64]:
Beran Rakovi káže o egu?!  
Pak, že nerozumíte srandě...

69 matka matka | 30. října 2017 v 2:27

[68]: kšc
spát se bude.

70 JAROSLAV POKORNÝ JAROSLAV POKORNÝ | E-mail | 30. října 2017 v 16:30

To je dost mamko, že sis zakoupila MfD, nebo se mrkla na večerní zprávy, aby ti došlo, koho Zeman vyznamenal.

71 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 30. října 2017 v 16:36

Nár.soc. Sobotka byl podrazák od té doby, kdy rozštěpil ČSSD při volbě prezidenta a umožnil tak opětovnou volbu Klause. Je to zmetek a dovedl stranu k úpadku, nikoli tím, že by byl slušný, ale tím, že se choval jako praštěný pytlem a své emoce vůči Babišovi přenášel z osobní roviny na politickou. Překvapilo mě, že další členové vedení mu umožnili vyklouznout z předsednictví a rozložit tak svou odpovědnost na druhé. Je to srab.

72 Míra Míra | 30. října 2017 v 17:56

[71
Soc.dem. Sobotka...

73 matka matka | 30. října 2017 v 18:10

[70]: Pane Jaroslave Pokorný,
- netykáme si.
- co je MfD? Jestli Mladá fronta Dnes, tak tu nekupuji. Nikdy.
- na přenos z předávání ocenění k 28.10. jsem se dívala na počítači, kde byl přímý přenos. Pokud se nemýlím, dívala jsem se na to komplet po první v životě.
Zeman už "jede" na vnitřní oheň.

74 nar.soc. nar.soc. | 30. října 2017 v 21:41

[71]:

Sociální demokracii rozštěpil Zeman. On totiž neumí vybrat lidi do týmu. Předal stranu Špidlovi a pak jej chtěl mistrovat z Vysočiny. To by si nechal líbit jen blbec. Byl to Špidla, kdo před Zemanem varoval a vytvořil křídlo, které Zemana před bůhví kolika lety na prezidenta odmítlo. Bylo to prorocké jednání, protože dnes vidím Ožralu v akci a hlupce kolem něj. Sobotka ten spor zdědil, jako zástupná figura. Zeman je sebestředný a mstivý dědek, kterému je Ústava u prdele. Už aby to zapíchl a šel prochlastávat prezidentský důchod.

75 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. listopadu 2017 v 10:39

Byl to Špidla, kdo prodal SHD jeho managmentu za 640mil. Kč, aby je tento mohl obratem ruky prodat za 11 mld. Kč a ze zisku splatil tak to, co si vypůjčil ze státních peněz určených na rekultivace. Byla to vláda Špidly a Sobotky, která prodal naše tři největší banky do ciziny, a z nichž jsou dnes produkovány roční zisky větší než byla cena prodejní. Byla to vláda ČSSD, která prodala nevýhodně SHD a nezajistila, aby byty zaměstnanců nebyly prodány cizímu subjektu. Odborníci jeden větší jak druhý. Ty nemusí nikdo rozdělovat, jsou blbci v jednom kompaktním balíku.

76 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. listopadu 2017 v 10:44

Mamko, kdybys nečekala na přímý přenos, tak jsi zde nemusela lhát, že na Helenku si dnes nikdo nevzpomene. Jinak i pro tebe platí doporučení řeckého klasika: "Učte se jazyku svých nepřátel", tak si klidně někdy přečti i MfD.

77 matka matka | 2. listopadu 2017 v 13:13

[76]: pane Jaroslave Pokorný,
- netykáme si
(a buďte rád, jestli Vám začnu tykat, rád nebudete)
- To, co píši, píši tak, jak si vzpomínám. No a že zapomínám, vzpomínám si během psaní. I na Helenku. Je-li to lež? No, jak myslíte. Klidně si myslete co chcete.
- Učit se jazyku nepřátel a přečíst si MfD? Oni snad píší anglicky, rusky, či jak jinak, že bych si musela brát slovník?
Ále, co kdybych to pak musela vyvrhnout přes zažívací ústrojí,... to riskovat nebudu.

78 nar.soc. nar.soc. | 2. listopadu 2017 v 19:11

[75]:

Máte to dost pomotané. Banky s účastí státu privatizovala Zemanova vláda v době opoziční smlouvy. Banky byly dvakrát oddluženy a po třetí stály před krachem ( díky politice ODS a možná i vašim službám v bance).

79 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 3. listopadu 2017 v 11:40

OK, banka byla 50 mil. oddlužena a potom za 40 mil. prodána. To mi vysvětli, jak Špidla prováděl. Já to nechápu. Mezi námi, já pracoval v KP HU SBČS Hradec Králové. Nikoli v nějaké komerční bance po sametu.

80 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 3. listopadu 2017 v 11:43

Mamko, učení cizího jazyka je myšleno symbolicky. Tedy jako například poznání, jak se chovají bolševici a komunisté. To se dočteš i v češtině. Tak studuj.

81 matka matka | 3. listopadu 2017 v 14:05

[80]: Pane Jaroslave Pokorný,
- zahájím opět tradiční poznámkou - netykáme si.
- více než polovinu let svého věku jsem žila před rokem 1989. A žiji i po r. 1989.
Takže poznání jak se chovají bolševici a komunisté by bylo jednostranné.
Nejsou sami na světě.

82 matka matka | 3. listopadu 2017 v 14:11

Vida, další člověk "X" o kterém se nemluvilo,....
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zemrel-byvaly-ministr-kultury-vaclav-riedlbauch-39372?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

83 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 4. listopadu 2017 v 18:25

Mamino, klidně mi onikej. Tykám ti, protože to je na netu obvyklé. Pokud budeš psát jako dáma, tak ti samozřejmě budu vykat. Tak se snaž.

84 matka matka | 4. listopadu 2017 v 23:10

[83]:Ne, nemíním si hrát na žádnou dámu.
Ale vy, jako gentleman  - jó, vlastně takoví tu na netu obvykle nejsou. Chápu. Ale přes obvyklost je mi tykání proti srsti. I kdybyste byl gentleman.

85 gregormoldavit gregormoldavit | 5. listopadu 2017 v 8:46

Tak dost! Debatu téhle "úrovně" veďte někde u piva a můžete se u toho vzájemně zmydlit!
Musím si vzít trochu času, abych dopsal další článek. Pak zase dostanete možnost připsat něco k věci. Zatím se k tomu nemůžu dostat, neb sklízím celer, zametám tunu listí z mé aleje a ještě musím sázet česnek. To se mělo stát na Havla, leč absolutně nebyl čas. Za mojí píli jsme byl letos odměněn velikou úrodou zeleniny, sladkými hrozny a ještě druhou, podzimní sklizní hrášku, ředkviček... no a tak vůbec.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama