Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 27. července 2017 v 23:37 | Reagovat

Je dáno, že když někdo něco dělá nevyhne se na poprvé kopancům. Změnit politické uspořádání státu, je čin  na nějž nejsou noty a je vždy doprovázen i závažnými chybami. Pokud to nejsou svévolné nebo zkorumpovanou justicí řízené vraždy, lze následně mnohé napravit.
Podle mne jsou při každé takové změně potřebné asi tři zásady:
- čestnost charakteru hybatelů věcí,
- trpělivost,
- znalost a výdrž při této neobvyklé práci.

2 matka matka | 28. července 2017 v 10:16 | Reagovat

[1]:ad.
- čestnost charakteru hybatelů věcí,
- trpělivost,
- znalost a výdrž při této neobvyklé práci.

* nesmysl.
- čestnost? Jeden spolustraník mne upozornil, že při každé práci i té stranické se člověk zákonitě musí ušpinit.
- vysvětlila jsem mu to po svém a ztratila trpělivost
- Přes svou znalost jsem byla převálcována hordou neznalých.

Jó, že mi onen člověk dal později za pravdu? No a co, hybatelem může být spíše blázen a hajzlík, než fundovaný člověk. S tím, že ke kapitalismu s lidskou tváří jsme i s nimi zatím nedospěli.

3 nar.soc. nar.soc. | 28. července 2017 v 11:51 | Reagovat

[2]:

Středověká feudální hrubá moc se pomalu změnila na společnost měšťanskou, která překonala pozemkovou rentu obchodním přístupem a tak se vyvinul prvotní kapitalismus. Už původ tohoto kapitalismu vylučuje přednost "lidské tváře". Všechny další formy kapitalismu v rámci eliminace krizí přichází se sociálními doložkami. Svémocný arbitr = katolická církev s haldou slov a charitou to vyztužuje.
Ovšem čestnost, trpělivost a znalost, dosud žádné uspořádání nenahradilo něčím potřebnějším a obecně uskutečnitelnějším.
To nakonec svým příspěvkem potvrzujete jednoznačně, zřejmě se Vám to líbí více, než tvrzení o obyčejné nutnosti.

4 matka matka | 28. července 2017 v 13:09 | Reagovat

[3]: Že by se ze mne stala pověstná šedivá tvář v pozadí? :-)))))))))))))

Jo co se týká církve - ad absurdum vzato - tím, že v Africe nepovolují ženám ochranu, následuje migrační vlna nadbytku lidí.

ad. obyčejná nutnost - jestliže nechci dělat karieru a stát se svatým diktátorem, je mnou zvolená cesta pro mne jediná možná. A do očí se mohu lidem dívat s klidem, bez ohledu na různé pomluvy, jak jsem komu ublížila.
Ten, komu jsem ne snad ublížila, ale neudržela ho ve funkci, mne dnes z očí do očí s úsměvem zdraví, protože jsme si to vyříkali a on pochopil a nedávno odešel i z další funkce, kde ho vlastní lidé (v církvi) také deptali, či co...

5 matka matka | 28. července 2017 v 13:13 | Reagovat

ad. "...Havel byl českým národem zatracen. Možná ještě někdy příště o tom, jak se to vlastně stalo...."
Ze by to bylo tím, že zajel na čerpací stanici nechat umýt auto a neobtěžoval se přitom ani on, ani jeho děvenky vůbec z auta vystoupit?

Jeho duše krásná, plná pokory, zrazena člověkem, a tak pláče, lká a naříká, nad nesplněným úkolem.

Svůj potenciál zatratil pan expresident sám.

6 Míra Míra | 28. července 2017 v 18:09 | Reagovat

Zajímalo by mně, jak se vlastně stalo to zatracení Havla, tak se těším na další díl.
Umytím auta to nebylo. Běžně jezdím umýt auto na čerpací stanici, aniž bych vystoupil, jen na chvíli stáhnu okénko a zaplatím. Možná jsem už zatracen, ale obsluhou myčky asi ne.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 28. července 2017 v 20:45 | Reagovat

[6]: Mira
Nemám vůbec tušení, o co tam šlo, jenže pokud někoho zaplatím za umytí mého auta, není při tom jeho starost, kde já právě sedím.

Nějak tu ruku trhu šetrně dopíšu, ale moje žena říká, že mě stejně zabijou. (Takového dřevorubce, zedníka a zahradníka už jen tak nenajde.)

8 matka matka | 29. července 2017 v 8:43 | Reagovat

[6]: Víte přece, že srandě nerozumím a podle toho ji popisuji.
Jó, že to sranda nebyla a ztratil úctu lidí na oné benzince? No, on je v tom nevinně.
Být presidentem je totiž také  zodpovědnost i vůči lidem na myčce, kteří určitě presidenta milovali a stáli byť i o jeho pozdrav. No, nestalo se.

[7]: O co šlo? O děvenky v autíčku. Co kdyby se namočily, že ano.
President ze slušnosti vůči nim nebyl slušným vůči zaměstnancům benzinky a myčky.

Jistě, jeho volba. Ale v konečném důsledku je možné pohrdat i tímto činem ex-presidenta,.....

9 matka matka | 29. července 2017 v 8:47 | Reagovat

Jó, vlastně to bylo jeho právo.
Ale na jinýho presidenta se šli lidé podívat  pěšky x kilometrů, když věděli, že bude projíždět některým místem a stálo jim za to, když jim zamával.

A je na lidech, individuálně na každém z lidí, co a jak cítí, že je jimi pohrdáno, nebo do nich dokonce i kopáno.

10 nar,soc. nar,soc. | 29. července 2017 v 12:46 | Reagovat

[9]:

Zaměňujete příčinu za následek.
Ještě k té myčce. Obsluha není zvědavá na ksichy, leda na bakšiš. Kam by to došlo, kdyby každý zákazník vystoupil a začal se s lidmi bavit, zdravit, mávat. Byl by leda za vola. Takže o žádné pohrdání nikdy nešlo.
S Havlem to bylo poněkud jinak. Nebyl spokojen s Klausovými skrčkami a Rudolfinu to řekl naplno. Klaus byla tehdejší ODS a z ní vyšly kydy o sluníčkářích a podobně, rozšířené Zemanem prostřednictvím lumpárny, zvané opoziční smlouva. Po tomto paskvilu se ještě mnohým stoná i v ČSSD. Kopání do Havla je beztrestné. Tam se shodnou s komouši i Okamurovci, Velebovci-Zemanovci, Bartošovci, Konvičkovci a jiná blbá sebranka.

11 matka matka | 29. července 2017 v 21:58 | Reagovat

[10]:...bakšiš... aha, když nevystoupil, tak jim nedal bakšiš... dostaly ho děvenky /ten bakšiš). Budiž jim přáno.

To není kopání do něj, to je konstatování holé skutečnost.
Ostatně, pokud vím, sám jste nejednou psal, že ve vysoké politice se svým způsobem "děvenky" uplatňují.

Havel versus Klaus? Jo, Havel Klausem opovrhoval, jak jsem postřehla na jednom videu. Odezva? Výkonná moc byla v rukou předsedů vlád a ti jednali podle svého. Že s nimi nebyl někdo spokojen? No a? Oni zas nemuseli být spokojeni s ním.
A v takových poměrech se vždy dobře vede "opozičním smlouvám" a další blbé sebrance. Stačí umět žvanit, či vyřvávat Jau, Jau,...apod.

12 Míra Míra | 30. července 2017 v 21:50 | Reagovat

Prožil jsem zhruba tak dlouhý život jako autor článku a zhruba se stejnými zkušenostmi, až na to, že jsem neemigroval. A může mě čert vzít, když čtu příspěvky tu i jinde lidí, kteří neumějí nic jiného, než negovat vše, co se po r.1989 stalo. Kde se bere ta blbá nálada? Když jdu nakoupit, tak už si skoro beru osobně ty naštvané obličeje kolem. Co se jim, sakra děje? Plné vozíky a stress! Každý ví, co by se mělo udělat líp a nikdo nehne. No nic, recept nemám.

13 gregormoldavit gregormoldavit | 31. července 2017 v 11:29 | Reagovat

[12]: Mira
Tady kolem mě jsou lidé celkem spokojeni, v obchodech nikdo nenadává. Přejedu do ČR a už někoho slyším u kasy bědovat, jak bylo dříve krásně. "Zlatý komunisti". (O co ti chudáci tady v Bavorsku přišli.)
Češi nadávali na poměry právě tak za komunistů, jenom se to báli říkat nahlas. Dnes si každý může nadávat jak chce, no tak nadává. Ve stáří člověk nemá tak intenzivní chuť, jako mladý člověk, zvláště když má umělé zuby. Tak z toho usoudí, že za komunistů bylo kvalitnější jídlo. Kdosi udělá chybu, která je drahá. Místo si přiznat, že mu to přestává myslet usoudí, že to je dnešní doba. Soused je naopak úspěšný a přijede drahým autem. Teď přijde onen efekt, "soused má krásnou kozu, já mu ji závidím. Dej bože, ať mu chcípne." No tak jde volit komunisty, ty mu jeho firmu zavřou a při troše štěstí i jeho. No a když už volí komunisty, tak si náhle vzpomíná, že tenkrát k sobě lidé měli blízko, nezáviděli a další voloviny, které žádným způsobem neodpovídají skutečnosti. Nakonec se dozvídáme, že tenkrát se nekradlo, ... Závěrem z toho vyplyne, že kdyby nebyl Havel, kdyby se necinkalo klíčema... mohli jsme dnes žít v pozemském ráji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.