Volte spravedlnost!

27. června 2017 v 13:59 | gregor moldavit

Můžeme začít jakoukoli válku a bude to vždy válka spravedlivá.
V.I.Lenin

(Řekl asi v roce 1912, pod pojmem "my" pochopitelně myslel bolševiky. Proč my děláme válku spravedlivou? Na to by asi měl jedinou odpověď a sice kruhem. "Protože spravedlivost je to, co my děláme. Takže můžeme dělat kdy a co se nám zlíbí a vždycky to bude spravedlivé!"
Dovolil bych si tady ještě podotknout, že Lenin, jeden z nejstrašnějších masových vrahů v dějinách lidstva, je pro komunisty stále ještě Ježíš Kristus jejich komunistického náboženství.)


Poněkud mě zarazil volební program KSČM:

"Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma?"

Z toho jaksi vyplývá, že cílem ostatních stran, či odpůrců komunistů, je válka ve světě, nespravedlnost a nebezpečí doma. Nebo tomu spíše bude tak, že ty ostatní strany můžou nabídnout skutečný program a ne jen prázdnou frázi?

Když si to člověk přečte, tak jediné, v čem bych se soudruhem Dolejšem souhlasil, by bylo:
"Požaduje také ... revizi a zdanění církevních restitucí."

Církev je u mě to samé co komunisti, ty dvě ideologie si nemají co vyčítat, můžu před její stoupající mocí jenom varovat. Pokud nyní dostala nazpět obrovský majetek, pak si rozhodně nemyslím, že se tak dělo po právu. Co ve středověku na pozemcích nepatřilo šlechtě, patřilo církvi. Ale kde to sebrala? Jednoduše si pozemky zanášela do katastrů, protože o ty se staraly kláštery. Mniši si tam zapisovali, co se jim hodilo. Majetek upálených kacířů propadal církvi a ta si je proto vyráběla. Ani v případě dobrovolného darování majetku církvi to tak jednoznačně nevidím. Z mého hlediska byl takový člověk jednoduše zmanipulován a kdyby se dalo dokázat, že ono po smrti žádné peklo či nebe vůbec není, pak byl obelhán.

Co nemůžu posoudit, je "... vznik státní komerční banky..."
Pokud by to mělo výhody, proč tedy není už dnes? Bez komunistů toho stát není schopný?

Jo, pak to zvýšení důchodů! Jsem pro, konečně jsem sám důchodce a mám i český důchod, ale nestojí to náhodou zcela na hlavě? Emigranti totiž dostávají důchod od ČR teprve od pádu komunistů. (Když tenkrát vyjeli důchodci na západ navštívit děti, byl by jim důchod okamžitě zastaven, kdyby se nevrátili. Proto je komunisti rádi pouštěli. Emigrant za odpracované roky v ČSSR nic nedostal, to je až teď.) Kdyby tedy vyhrál soudruh Dolejš a jeho parta, jak to bude s mým českým důchodem? Bude zvýšen? A taky dále vyplácen?
Úplný vtip je, že komunisti by chtěli zvýšit platy, aby se nastřádalo více do důchodu. Jak už jsem uvedl, je průměrný důchod v Rakousku 5x vyšší než v ČR. Proč? Protože tam neměli 41 let komunisty s jejich hospodářskou katastrofou. Přesně to ale chce dnešní KSČM zopakovat. Skutečně se soudruh Dolejš domnívá, že v případě volebního vítězství postaví silnou socialistickou ekonomiku? Ve které zemi se to kdy podařilo? Jako první mu produktivní síly zdrhnou na západ a on tam zůstane sám s invalidy a důchodci. Pak může zvyšovat důchody v potištěném papíru. (Hospodářský analfabet Lenin měl hyperinflaci.)

Tenhle soudruh Dolejš mohl udělat jednu chytrou věc, slíbit zvýšení důchodů teď v kapitalismu, komunisti se o to zasadí. To by přineslo hlasy. Sliby co udělají po převzetí moci je zase jenom ono pomyslné církevní nebe.

No ale ten důchod (jakkoli podle mě prázdný slib) bych jim ještě nějak uznal. Všechno ostatní v jejich programu už je pro mě jen absolutní blábol, nesmysl a pohádky pro malé děti, nebo naopak ty stářím zdětinštělé. To není volební program, ale snůška pitomostí!

Takže "Mír ve světě":
Jak na to asi ten soudruh Dolejš půjde? Co udělá proti válce v Sýrii? Podívejte se na úvodní výrok Lenina. Celé dětství jsem slyšel onu prolhanou frázi: "Kdyby všechny státy byly komunistické byl by na světě mír."
Lenin napadl Polsko (a dostal tam na prdel). Stalin napadl Polsko a Finsko, Sev. Korea napadla Jižní, to samé Vietnam...
V občanské válce, kterou zavinili bolševici svým pučem 1917, padlo 9 milionů lidí, 5 milionu při tom umřelo hlady.

Ale zůstaňme u dneška. Už jenom onen 1. bod, vystoupení z NATO. Přispěje to k bezpečí ČR? Znamenalo by rozpuštění NATO více míru ve světě? Existuje vůbec nějaká taková možnost v tomhle světě, kde se válčí od pravěku dodnes, kmen proti kmenu, stát proti státu? Kde jsou stále ty samé důvody pro válku, přemnožení a boj o moc a teritorium, to vše ještě třeba říznuté náboženstvím. K tomu dnes přichází ještě další faktor, změna klimatu a tím stěhování národů. (Ročně musí asi 25 milionů zemědělců opustit vyprahlé pole. Češi se zvolna můžou přidávat.) Pokud má KSČM v programu mír ve světě, pak si tam může přidat i že je taky proti zemětřesení, vulkanické činnosti a vichřici.

Právě tak ono "Bezpečí doma". To jako tím zavedením brané výchovy, nebo jak? Už za komunistů byly v ulicích kriminální bandy mladistvých. Docházelo k přepadům, vandalismu a násilnostem. Lidi páchali sebevraždy z předlužení a dalších sociálních problémů. Ani v tomto bodě bych od nich tedy rozhodně nic nečekal. Oni jsou prostě v principu pro bezpečí, což se napíše na plakát pro blbé.


To úplně nejstrašnější, při čem se mi chce řvát hrůzou, je ona "spravedlnost"! Komunista si dovoluje vyslovit slovo "spravedlnost".

Chamurabiho zákoník
Zde byly poprvé sepsány zákony. Ve škole jsme se učili ono "oko za oko", ale naše paní učitelka to vysvětlovala v základu chybně. Že totiž poškozený má právo se odpovídajícím způsobem pomstít. Skutečnost je taková, že to bylo přesně obráceně, že to právo neměl! Musel vše soudně řešit a trest pak nevykonával on sám, nýbrž státní zřízenec. Nikdo neměl právo brát spravedlnost do svých rukou!

Takže KSČM tady bude pro spravedlnost. Jako první jsem si při tom vzpomněl na jeden televizní film roku asi 1970, kde B.Zahorský hrál vesnického soudce. Po prochlastané noci měl kocovinu a mokrý hadr na hlavě. Když přišel první klient snažil se ho vyhodit, leč ten trval na tom, že jde o spravedlnost. Záhorský mu to vysvětlil:
"Hele, spravedlnost je spravedlnost a ty seš ty. Seš snad s tou spravedlností nějak příbuzný, že se jí dovoláváš? Nejseš, tak vypadni!"

Když opět vytáhneme jejich proroka Lenina, tedy ten už nemohl zabránit po VŘSR volbám, ve kterých dostali bolševici 25%, eseři 50%. Lenin nechal založit ozbrojenou instituci ČEKA, vítězné poslance pozatýkat a povraždit. Celkem tato jeho StB povraždila asi půl milionů vlastních obyvatel. K zatčení stačilo udání nebo podezření, ale kolikrát i vyšší vzděláni a zatčení znamenalo smrt. Toliko "spravedlnost" po komunisticku. Soudruha Lenina označil soudruh Filip za "velikého humanistu"!

Znal jsem jednoho ultrakomunistu 50. let. Pořád měl ten výraz v hubě a sám se považoval za ztělesnění spravedlnosti na této planetě. Spravedlnost u něj byla zavřené hranice, cenzura, prověrky, gulagy, šikanování jinak politicky smýšlejících ... jednoduše všechno, co komunisti přivedli na svět. Při tom se skutečně domníval, že má právo na úctu ostatních, neboť on byl celý život pro spravedlnost.

KSČM chce socialismus a v něm zvyšovat platy, aby byly vyšší důchody? Když jsem přišel za mlada ze socialismu do kapitalismu tak šla moje dovolená z 10 pracovních dnů v ČSSR na 30 v NSR. Rovněž průměrný dělnický plat byl běžně trojnásobek onoho socialistického, navíc ve směnitelné měně. Když si chtěl dělník zaletět s rodinou na Kanárské, nepotřeboval devizový příslib, ani výjezdní povolení od StB. Co ale platno, dle komunistů byly platy v Čechách "spravedlivé", zatímco tento dělník byl kapitalistou vykořisťovaný. Je to zase tenhle druh spravedlnosti, který by tento soudruh Dolejš chtěl zavést?

Chápal bych, kdyby KSČM uvedla, že ten a ten paragraf zákoníka neodpovídá jejím představám a chce ho změnit, nebo vyškrtnout. To by byla konkrétní věc, v tomto bodě oni to vidí jinak. Ale slibovat všeobecně spravedlnost? To skutečně její voliči nechápou na jaký levný špek jsou zde lákáni?

Jistě bych nikdy nevolil komunisty, moje celoživotní zkušenosti s nimi jsou výhradně ty nejhorší. (Není pravda, že je to něco jiného než byla KSČ, stačí si pár minut poslechnout jejich poslankyni Semelovou.) Jenže kdyby si jakákoli jiná strana dala takovou prázdnou bublinu coby volební program, byla by pro mě nevolitelná právě tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 27. června 2017 v 16:07 | Reagovat

Dobrý den.

Podle stylizace odstavce "znal jsem jednoho komunistu...." jste musil znát mého tchána. Jeho mantra v r. 1968 byla, konečně přišel někdo (vojska) udělat pořádek, protože dál to takto nešlo.

Ale vážně. Voliči jsou prý odvozenina od slova voli. Nemyslí a skočí na první špek. Dnešní preference KSČM jsou asi 15% a preference Babišova hnutí dokonce 30% a snad ještě stále stoupají. Jako stát lezeme do pěkného hnoje. Vystoupení z EU a NATO se objevuje v prohlášeních stran, jednou jako cíl, jednou jako odstrašení (ovšem to užívá  strana s padající preferencí ). Žvanění o "diktátu" z Bruselu, či od "Makrely a jí řízeného Makrona" jsou slyšet pravidelně.
Zdejší hovniváli Klaus či Zeman, bez jakékoli odpovědnosti při výkonu prez. funkce ( tak je to v Ústavě ) nejraději kokrhají na svém kopci hnoje, děj se co děj. Rozumných lidí je všude a vždycky málo. ale tady se s blbcema roztrhl pytel.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 27. června 2017 v 17:08 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Vystupování z EU a NATO je velmi populární a jistě se tím dají získat hlasy.
Být v nich, to není zrovna důvod k jásotu, ale vystoupit? Pak by totiž jednou mohl ten český národ zjistit, že to byla veliká chyba.

Ono je to jako s tím kapitalismem. Není to zrovna růžová zahrada, ale zkuste ho nahradit nějakým jiným systémem a pak si udělejte bilanci.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. června 2017 v 17:51 | Reagovat

Nic není jednoduché. Brusel nám diktuje skutečně. Od žárovek, přes tvar okurek, nebo banánů až po množství migrantů, které musíme přijmout, nebo budeme platit pokuty. Je to něco jako RVHP, když jsme museli přesunout výhodnou výrobu šicích strojů do Polska. Ale zmatky nejsou jen u nás. Dochází k novému dělení Německa. Kdysi to bylo na východ-západ, dnes to je na pozůstalí po kancléři Kohlovi-CDU. Jeho pohřeb nebude v Německu, ale ve Francii a původně neměla být pozvána ani Frau Merkel ale měl být hlavní řečník Maďarský premiér Orbán. Této skandál, který by Německo těžko spolklo, byl nakonec zažehnán. Gregu, ta touha Němců rozhodovat o přesunech celých etnik, tak vlastní Hitlerovi, stále v Němcích dřímá. Německá europoslankyně navrhla, aby do postkomunistických států, byly přesouvány celé Syrské vesnice, pro snadnější asimilaci

4 gregormoldavit gregormoldavit | 27. června 2017 v 19:38 | Reagovat

[3]: JP
Ta šílená baba je od Grüne, strany, která má v programu totální zničení Německa. Už taky navrhla, aby v Německu měli právo na asyl všichni Romové z Balkánu, neboť ona ví, že tam jsou diskriminováni. Tak dávejte bacha, ať vám Grüne neukradnou celý Chánov.

Když si Merkel v roce 2015 pozvala půl Asie, zvedla se proti ní i vlastní strana CDU, ale Grüne jí tleskali.
Merkel se teď snaží odvádět pozornost, o migrantech nikde ani slovo, ale po volbách to zase začne. Téhle šílené škůdkyně Merkel se totiž nezbavíme. Ona se vlastně volí sama, takže voliči nemůžou nic ovlivnit. Leda volit AfD a to je zase riskantní.
Němci to asi pochopí, až bude už zase pozdě. Z mého hlediska Merkel už teď změnila Německo na jedno velké NDR. No a sousedi říkají, "no jo, a když ne ona, tak kdo jiný?" Místo protestovat jdou pracovat a nechají se dojit na daních jak sovětská dojnica poslušnica. Jenom ten soused vedle mi řekl: "My Němci jsme nejblbější národ na světě. Každý jiný by se bránil."

5 Simona Simona | Web | 28. června 2017 v 18:06 | Reagovat

Já se dokonce divím těm mladým, kteří se k této straně ještě hlásí. I když, ti vlastně nepamatují ten marast, ovšem jejich volební program by si přečíst mohli....

6 gregormoldavit gregormoldavit | 28. června 2017 v 19:33 | Reagovat

[5]: Simona
Je tu ta stará, vymírající generace, (moje generace narozená za Gottwalda), z nichž někteří se po roce 1989 nedokázali přizpůsobit novému času, buď udělali chyby, které přičítají kapitalismu, nebo taky nepřejí mladým svobodu, kterou oni sami v mládí neměli, a proto by rádi vše zatáhli nazpět. Ti se upnuli na KSČM, která slibuje zase socialismus, který ve skutečnosti nikdy nefungoval. Oni tomu věřit chtějí a nemá cenu jim něco vykládat. Mladým pokaždé předem upřou právo něco o době komunistů vědět. "Kolik ti tenkrát bylo?" Při tom existuje celá řada mladých, kteří prostudovali všechny podklady a vědí o době socialismu více, než starý člověk, který v tu dobu sice žil, znal ale jen svůj byt v paneláku, místo ve fabrice a hospodu na rohu ulice. Kdyby třeba přišla debata na to, který politik od roku 1948 co řekl, jakou razil línii, kdy se jak otočil, kdy byl vyhozen... pak si dovedu představit 20iletého, který bude mít výborné znalosti a 70iletého, který ta jména ani nebude znát. Starý ví, že všichni měli práci, mladý zase, že zaměstnanost byla umělá a to zkrachovat muselo.
Mladí se už narodili na svobodě a je to na jejich většině znát. Vždycky tu ale byli a budou lidé dvourozměrného myšlení, kteří potřebují cosi černobílého, buď příchod spasitele, nebo extrémní -ismus, apod... Takový člověk nemusí být hloupý, ale příliš chytrý taky zrovna nebude. Odhaduji, že nějakých 5% komunistů tady zůstane ještě aspoň více desetiletí. Oni nezvítězí, ale taky nezmizí.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. června 2017 v 17:08 | Reagovat

K úvodnímu gestu Lenina. On nebyl žádný blbec a věděl, že celé dějiny lidstva jsou psány válkami a jen války měnily jejich vývoj. Od Alexandera Makedonského, přes Watrloo a Bílou Horu, k 1.sv. válce a pak k druhé sv. válce. Proto je neštěstím když nějaký idealista začne kázat lásku a vítězství míru. Jen síla má tu moc zachovat mír. A proto je lépe být v Nato, než se milovat v hranicích své republiky. Silný silného nenapadne, ale slabého spolkne jako malinu. A protože dějiny píší vítězové, tak měl Lenin v podstatě pravdu, i když nám, jako poraženým, se to nelíbí.

8 matka matka | 29. června 2017 v 17:42 | Reagovat

* Volit spravedlnost? No tož to mne rozesmálo až k pláči. Máme totiž "nejspravedlivější" sousedku a to je pak teprve utrpení.
Nikdy nemíním volit ty jediné spravedlivé, ať jsou již pod praporem jakékoliv partaje.
I když - vy si v Německu s radostí stále dokola volíte madame M., ta je nejspíš též spravedlivá, že má takové úspěchy.
ad. "...Jen síla má tu moc zachovat mír..." Jako že my to Rusko uzbrojíme a pak zbraně zešrotujeme.... Pitomost na n-tou a když se nedaří, naženeme k hranicím svý vojáčky,... další pitomost na n-tou.
"...lépe být v Nato, než se milovat v hranicích své republiky. Silný silného nenapadne, ale slabého spolkne jako malinu....."
JJ, lépe bylo proto býti i ve Varšavské smlouvě, aby nás nikdo nespolkl.
Jsme ale i v Nato i EU jen jako křoví, maliny, které nemají v konečné fázi do čeho kecat, neboť jsou přehlasováni, finančně zdecimováni, případně novým diktátem usměrněni do patřičných kolejí.
Ano, jsme opět a zase poražení. "Krásná" klec, zamknutá. Případně dáme papouškům na klec hadr, oni ztichnou, že ano.

9 gregormoldavit gregormoldavit | 29. června 2017 v 19:55 | Reagovat

[8]: matka
Merkel si dává už rok záležet na tom, aby ve spojení s jejím jménem nepadl výraz "migrant". Raději se vrtá do homoušů apod... Jenom odvést pozornost od hlavního problému. Katastrofa je, že CDU ji potvrdilo coby svého vůdce a dokonce 90% hlasů. Takže aby mohla padnout Merkel, museli bychom odvolit CDU. To by ovšem znamenalo i základní změny v politice a hospodářství. Nutno tedy vycházet z toho, že se Merkel nezbavíme. Po volbách nás patrně znovu čeká stěhování národu a její ujištění - "wir schaffen das".
Němci jednoduše jdou za svým vůdcem, třeba i do vlastní zkázy.

10 matka matka | 29. června 2017 v 21:02 | Reagovat

[9]:Vidíte a Slovanům vyčítají jejich vůdce. A ejhle, ono je to opět i v Německu.
Bludnej kruh, když toto v Evropě vyhrává.

11 nar.soc. nar.soc. | 29. června 2017 v 23:07 | Reagovat

[10]:

Neváhejte a jmenujte dnešního "slovanského" vůdce ať se poučíme.

12 matka matka | 30. června 2017 v 7:51 | Reagovat

[11]:Tuším že o Putinovi mluví západní agentury ústy svých komentátorů jako o vůdci. Nevím, jestli o Zemanovi a někom dalším, třeba z Běloruska, či Maloruska (Ukrajiny).
Jo aha, západ, východ již neexistuje. No to pak jó. Nemají si stejně co vyčítat, chlapci a děvčata - vůdci.

13 nar.soc. nar.soc. | 30. června 2017 v 9:40 | Reagovat

[12]:

Podle mne, ani Zeman (problematický žvanil) ani Putin ( stále tesknící po SSSR) nejsou vůdci, jsou jen dočasné figury.

Vůdce je rozvážný člověk, přesvědčující svým charakterem a životním dílem. Vede stát neformálně k dalšímu rozvoji odvozenému od lidské svobody, zákonné činorodosti a v těžkostech i nutnosti, kterou dovede nejen stanovit, ale i přesvědčivě vysvětlit.
Možná udělá ČR vhodný krok zvolením ing. Drahoše do role prezidenta ( tedy pokud vůbec ČR dovede ve svém zájmu volit).

14 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 30. června 2017 v 18:51 | Reagovat

Každé stádo, ať bisonů, nebo koní, či ovcí, jde za svým vůdcem, který si své postavení zaslouží svou silou a rozhodností. Stejně tak lidé. Bolševici tleskali Stalinovi, Němci hailovali Hitlerovi, Češi tleskali Gottwaldovi, Angličané Churchilovi i Margaret Tatcherové. Hoďte si korunou, který z nich byl rozvážný a moudrý.

15 gregormoldavit gregormoldavit | 30. června 2017 v 20:20 | Reagovat

[14]: JP
Hitler a Churchill je rozdíl. Kupodivu si ale historie nesmyslně zahrává. Atentát na Hitlera selhal a on snad měl skutečně pravdu, že prozřetelnost ho ochraňuje. Nakonec na to začali věřit i jeho generálové, pro které byl před pár lety ještě jenom pitomý frajtr. To mělo prodloužit válku a stát další zbytečné tisíce mrtvých na obou stranách.
Proti němu stál Churchill, který, dle mého názoru, byl v tu dobu těžko nahraditelný. Jenže on byl právě závěrem té války demokraticky odvolen. Obrovská chyba Britů, ale demokracie je demokracie. (Americký prezident právě zemřel.) Stalin si mohl jenom zamnout ruce a je možné, že to mimo jiné Čechy stálo 41 roků totality.

16 nar.soc. nar.soc. | 30. června 2017 v 22:06 | Reagovat

[15]:

Četl jsem Churchillovy paměti ( mimochodem za ně dostal Nobelovu cenu).
Ze všech 6 svazků opakovaně vykukuje jeho tvrdohlavost a snaha o udržení britského impéria. To si i po válce vyžadovalo vypětí a náklady, které napadli labouristé a voliči to dodělali, přičemž echt konzervativci mu to navíc přáli.
Osobně si nemyslím, že by CH. nějak zvlášť leželo na srdci Československo. Jo Polsko, to byla jiná káva a pominul je také. Zřejmě se uspokojil sestěhováním Němců z evropských států do Německa pod okupační dozor. Co si lidé v Československu či Polsku nechali dále líbit považoval za jejich problém.

17 gregormoldavit gregormoldavit | 1. července 2017 v 12:30 | Reagovat

[16]: nar.soc.

Churchill dobře věděl, že po válce se svět rozdělí na dvě ideologické, mocenské zóny a jde o to, kudy povede ta hranice. (Později zvaná "železná opona", v cs výraz zatajený.) Že po válce bude těžké zastavit rozválčeného Stalina. ČSR mu sice neleželo na srdci, ale neveliký stát byl důležitý faktor, hlavně coby veliký producent moderních zbraní. Bohužel se západní mocnosti probudily pozdě, až když Stalin ČSR shrábnul. Byl to už poslední stát, při blokádě Berlína se Američané postavili na odpor a udělali Luftbrücke. "Ani o krok dále". Pro Čechy to ale přišlo všechno už pozdě. Zaplatili 41 lety totality a plánovaného hospodářství. Považuji za množné, že Churchill by byl více a dříve Stalinovi odporoval.

18 nar.soc. nar.soc. | 1. července 2017 v 14:44 | Reagovat

[17]:

Na panu Churchillovi, lze obdivovat jeho nasazení pro věc "obrany brits. impéria". V 65 letech se ujal úřadu válečného premiéra vlastně po debaklu konzervativní politiky Chamberlaina a min. zahraničí Halifaxe. V konzervativní vládě té chvíle stál proti nepřátelsky naladěné většině. Po pronacistickém extempore krále Eduarda VIII. to bylo dvojnásob těžké. Konzervativci chtěli uchránit VB před válečným dobrodružstvím za každou cenu, ba dokonce převzít hitlerovské praktiky k zadupání odborů ve VB. Zbrojní výdaje plánovali pomalu a nízko, impérium jim bylo nade vše. Chápání Mnichovské dohody to objasňuje ostře. Chamber. mával papírem, "zajištující mír pro naši dobu". Naopak Churchill to zhodnotil slovy, "v Mnichově jsme ztratili čest a budeme mít válku". Church. s přáteli věc probral a došel k názoru, že impérium má dost možností, jak zjančené Němce zpacifikovat. Spletl se, lodní doprava byla Achillova pata VB.
Jen hloupost Hitlera v vyhlášením války USA a samozřejmě japonský útok na Pearl Harbour zlomily americký izolacionismus.
Válečné dění vysílilo VB. Jen zásahem Bretton-voodských měnových dohod v r.1944 se umožnilo VB vyhnout se platebnímu kolapsu.
Osobní vypětí stárnoucího Winstona bylo obrovské a je div, že vše zvládl a dožil se nakonec 91let. V tom měl ještě jednu časovou vsuvku, ujal se v r. 1951 (v 77letech) na čtyři roky funkce premiéra konzervativní vlády. Ovšem jeho partneři v USA už byli jiného ražení než FD Roosewelt a jeho vizi "zatlačování komunismu v Evropě a ve světě" viděli asi jinými pohledy.

19 nar.soc. nar.soc. | 1. července 2017 v 17:53 | Reagovat

Nedopatřením jsem uvedl jen polovinu výroku WCH o Mnichovské dohodě. Celý výrok zní:
"V Mnichově jsme mohli uhájit čest a odvrátit válku. Místo toho jsme ztratili čest a budeme mít válku".

20 gregormoldavit gregormoldavit | 1. července 2017 v 19:54 | Reagovat

[19]: nar.soc.
Češi s tím Mnichovem často nerozlišují, ale byl tam rozdíl. Francie měla s ČSR vojenský pakt. Když bude napaden jeden, jde druhý automaticky do války taky. Francouzi Čechy ale zradili! Naproti tom GB s ní smlouvu neměla, Britové tedy Čechy pouze obětovali, o zradě mluvit nelze. Čestné to jistě nebylo, všichni se ale v té době Hitlera báli.
A co Češi dnes? Stačilo aby Putin řekl, že radar v Brdech nechce a celý národ začal požadovat referendum. Jak by bylo dopadlo si lze představit. Že ČR je v NATO? Koho to zajímá? Přeci si nerozzlobíme Putina.

21 nar.soc. nar.soc. | 1. července 2017 v 22:10 | Reagovat

[20]:

S Putinem máte pravdu, ale on to taky nemá lehké. Vraždit jako za Stalina nemůže a ten zvlčilý národ lze ovládat jen velkým strachem. Demokracie v Rusku je na dlouho propíchnutá.
Zdejší lidi sice remcají pořád a na všechno ( nikdy tak dobře nebylo jako teď). Těžko říci jak dlouho to bez otřesu vydrží, stát i ČNB flákají dluhy a strany si nadávají, kdože za to může? No logicky nikdo nebo voliči.
Dnes do sebe drcla na dálnici dvě vojenská vozidla USA a už jsou zde "starostliví", jak se ničí silnice, způsobují havárie a vůbec nač je nám jakési cvičení NATO. Komoušské žvásty ( o neutralitě a vystoupení z NATO, nesou své otravné ovoce. Hradní Ožrala drží pysk, proruský "poradce" na Hradě mu dělá cenzuru, aby se tatík Putin nemusil hrabat v archivu, kde nepochybně na Ožralu něco mají.

22 nar.soc. nar.soc. | 2. července 2017 v 16:18 | Reagovat

[21]: aktualita
Výňatek z rozhovoru s herečkou, která hrála komunistickou pomocnou prokurátorku Brožovou z procesu s Miladou Horákovou.

Vraťme se k Miladě.
Tušíte, proč si stále zhruba čtvrtina lidí myslí, že hrdinkou není?
Opravdu? A to jste zjišťovali kde? Koho jste se ptali?

Na Novinkách.cz k tomu byla anketa. Nechali jsme naše čtenáře klikat, tedy hlasovat.
To je neuvěřitelné…
Je. Nicméně: proces byl jednoznačně zdokumentovaný,
vše bylo popsané, ale část Čechů nevěří tomu, že šlo o justiční vraždu.
Co k tomu říci? To mě naprosto šokuje, abych řekla pravdu. Přijde mi to děsivé. Není přeci nic silnějšího, statečnějšího, čistějšího, opravdovějšího, než když člověk stojí tváří v tvář nespravedlivé smrti. Ta její odvaha, síla… Já myslím, že by si každý měl alespoň jednou v životě přečíst její dopis na rozloučenou, který napsala své rodině. A ta si ho mohla přečíst až dávno, dávno po její popravě.
Doslov.
Získal jsem kopie nedoručených dopisů MH z vězení rodině od zástupce Společnosti pro památku MH. Chystám se je darovat zdejšímu gymnaziu. Protože oficiálně to Min. školství nezajistí v rámci politické nestrannosti škol.

23 gregormoldavit gregormoldavit | 2. července 2017 v 18:33 | Reagovat

[22]: nar.soc.
Něco takového jsem na NOVINKY četl. Byly tam výroky:
"Vždyť ona se přiznala..." a podobně.
O jaké lidi se zde jedná, je celkem, jasné. To jsou ti, co měli socialistické jistoty, "zlatí komunisti" a basta!
Ty lidi málo zajímá, co se tenkrát skutečně událo. Pro ně se komunisti měli udržet za každou cenu, třeba i za cenu podobných procesů. Málokdo z nich si uvědomuje, že tenkrát se mohl stát obětí každý. Ta debata ještě právě běží a z komentářů se obrací žaludek.

Chtěl bych tady jenom poukázat na jeden juristický fakt. Že totiž přiznání není žádný důkaz. Čarodejnice se přiznávaly, že létaly na koštěti, Slánský se přiznal ke zločinům, které nikdy ani spáchat nemohl...
V dnešním soudnictví je přiznání, tedy i nevynucené, pouze jedna svědecká výpověď. Jestliže se stala vražda a já se k ní přiznám, pak soud dále hledá více svědků. Když ti vypoví, že mě v tu dobu viděli jinde, pak jsem to asi nebyl. Soudce se mě zeptá na podrobnosti a já je neznám. Tím je celkem jasné, že já to nebyl a za tento čin nemůžu bát odsouzen.

Jinak je trpká ironie, že právě komunisti po volbách slibují "spravedlnost". Bezpochyby tím myslí tu jejich.

24 matka matka | 2. července 2017 v 19:04 | Reagovat

[13]:Já nepsala, že jsou vůdci, jak by měli být, ale jsou tak některými lidmi, či státníky nazýváni.

Á Churchill tedy věděl, že podpisem lze ztratit čest. Vida, vida bezectný vůdce.
No, snažil se napravit co šlo?

[21]: Jó, že do sebe drcla dvě vojenská auta USA? To nemáme žádnýho hrdinnýho Kocába, který by je z republiky vypakoval? Když už vlezou na naši silnici, tak ať neobsazují všechny 3 pruhy najednou, nechovaj se arogantně napapánci a nezdržují zbytečně  dopravu. Chovají se klasicky, jako kterékoliv jiné zelené mozky. Ono ani to drcnutí jim ovšem v hlavě nerozsvítí. Víte co, když šla republikou např. Malinovského armáda, rodiče své dcery zazdívaly, aby je před nimi uchránily. A ono je rozumné je zazdívat i před touto "xyxyxy" (sorry, to slovo nenapíši, byla bych i zde zablokována za údajnou sprostotu.)

25 matka matka | 2. července 2017 v 19:04 | Reagovat

[13]:Já nepsala, že jsou vůdci, jak by měli být, ale jsou tak některými lidmi, či státníky nazýváni.

Á Churchill tedy věděl, že podpisem lze ztratit čest. Vida, vida bezectný vůdce.
No, snažil se napravit co šlo?

[21]: Jó, že do sebe drcla dvě vojenská auta USA? To nemáme žádnýho hrdinnýho Kocába, který by je z republiky vypakoval? Když už vlezou na naši silnici, tak ať neobsazují všechny 3 pruhy najednou, nechovaj se arogantně napapánci a nezdržují zbytečně  dopravu. Chovají se klasicky, jako kterékoliv jiné zelené mozky. Ono ani to drcnutí jim ovšem v hlavě nerozsvítí. Víte co, když šla republikou např. Malinovského armáda, rodiče své dcery zazdívaly, aby je před nimi uchránily. A ono je rozumné je zazdívat i před touto "xyxyxy" (sorry, to slovo nenapíši, byla bych i zde zablokována za údajnou sprostotu.)

26 matka matka | 2. července 2017 v 19:05 | Reagovat

Omluva, netušila jsem, že to vezme 2 x

27 nar.soc. nar.soc. | 2. července 2017 v 21:40 | Reagovat

[25]:

Pěkný probolševický žvást a dokonce 2x.

Dotýkat se Churchilla, jako bezectného je typická bolševická lež.

Kocáb nikoho nevypakoval, byla to podmínka Kohlovy dohody s SSSR, že okupanti odtáhnou. Německé marky v tom hrály hlavní roli. Dnes jsme rovnoprávní členové NATO a jen bolševická zvyklost to srovnává s Varšavskou smlouvou nebo dokonce s Rudou armádou. Ta se všude chovala jako bezprizorní dobyvatelé, což nemá v jednotkách NATO žádnou odezvu. NATO je zde smluvně a za úhradu, Varšavská smlouva zde byla jako okupanti. Kdo to nerozpozná měl by emigrovat do Luganska nebo na Donbas, aby se mu v kebuli rozsvítilo.

28 matka matka | 3. července 2017 v 18:34 | Reagovat

[27]:
* žvásty bývají různé. Některé i hrůzné.
* o ztrátě cti Churchilla jsem si přečetla výše ve Vašem komentáři. Podle něj si na tu ztrátu cti přišel dokonce sám.
* Vím, že Kocáb nikoho nevypakoval, ale jiní žvanilové mu to dodnes připisují jako jeho zásluhu. Vot geroj, že ano.,...
* Rovnoprávní členové NATO - jistě, smluvně a za úhradu. Že by s Varšavskou smlouvou nebylo nikdy nic podepsáno? Také jsme kejvali jako oslové a šli jednotně, kam bylo potřeba (Maďarsko např.)
* A nevykládejte mi o slušnosti vojáků. To je demagogie. Žádný voják tu není proto, aby byl slušný. Za to si ho nikdo neplatí. Musí být schopen nepřítele utopit v louži vody.
*  Vystěhovat se do Luganska nebo na Donbas - větší drzost vůči spoluobčanu si dovolit nemůžete. Já Vás neposílám do Brusele, ani nikam jinam.
Chápete? Nechápete.
Vlajka zničená ztohovny říkala něco o boží pravdě, která vítězí. Ani o tom Vám zřejmě nemá smysl psát, oč se jedná.
Cirkus, že ano. Je jedna jediná možnost - nikomu neradit a neponoukat ho či nevyhánět k emigraci. To už tu bylo. Zbývá jediné - nešpičkovat. Takže si dávám pauzu a emigrovat nemíním. ani kvůli Vám a Vašemu doporučení. Tečka.

29 nar.soc. nar.soc. | 3. července 2017 v 22:44 | Reagovat

[28]:

Vždy jsem se domníval, že Míra z Čes. Budějovic Vás posuzuje moc přísně. Po Vašem posledním příspěvku (28) mu dávám za pravdu. S lidmi Vašeho typu dojde ČR opravdu na konec svých možností.

30 matka matka | 4. července 2017 v 9:46 | Reagovat

[29]: Pane Ivane, to Vás skutečně není hodno.

Neposuzujte, nečiňte z člověka jelito.
To se dělo již v Hospodě, sypání zrní člověkem člověku.

Nikdy jste mne na vlastní oči neviděl a mé komentáře čtete naprosto jinak, než jsou psány.
Jen vytahují to, co máte v sobě, jako hnisající ložisko.

Není Vás to hodno. Ale zabránit Vám v tom nemohu, ani nemíním.
A obrazné posílání do emigrace opravdu, ale opravdu změnit ve skutečnost, pod žádným nátlakem, špičkováním, pohrdáním,... nemíním.

Ale odpočinout si od Vašeho špičkování potřebuji, mohlo by se totiž stát, že bych reagovala naprosto jinak, než by bylo vhodné, tedy nehodné i mne.

ČR ničí lidé jiného typu, než jsem já.

31 matka matka | 4. července 2017 v 9:46 | Reagovat

[29]: Pane Ivane, to Vás skutečně není hodno.

Neposuzujte, nečiňte z člověka jelito.
To se dělo již v Hospodě, sypání zrní člověkem člověku.

Nikdy jste mne na vlastní oči neviděl a mé komentáře čtete naprosto jinak, než jsou psány.
Jen vytahují to, co máte v sobě, jako hnisající ložisko.

Není Vás to hodno. Ale zabránit Vám v tom nemohu, ani nemíním.
A obrazné posílání do emigrace opravdu, ale opravdu změnit ve skutečnost, pod žádným nátlakem, špičkováním, pohrdáním,... nemíním.

Ale odpočinout si od Vašeho špičkování potřebuji, mohlo by se totiž stát, že bych reagovala naprosto jinak, než by bylo vhodné, tedy nehodné i mne.

ČR ničí lidé jiného typu, než jsem já.

32 matka matka | 4. července 2017 v 9:47 | Reagovat

Ach, máte to opět dvojmo, mám asi příliš těžkou ruku. No co už.

33 gregormoldavit gregormoldavit | 4. července 2017 v 11:04 | Reagovat

Buď si najdete nějakou na debatu na téma článku, nebo se tady ta diskuze uzavře. Nadávat je možno na poměry, nebo autora, nadávat si vzájemně povoleno není!

34 matka matka | 4. července 2017 v 11:26 | Reagovat

No dobrá, tedy k volbě spravedlnosti - vykládejte něco o volbě spravedlnosti člověku, jehož předci byli spravedlností přinuceni:
- utíkat celou Evropou, aby našli trošku bezpečí (Hugenoti)
- odejít s Komenským z Paloučku do exilu
- odešli po válce do Rakouska
- emigrovali do Anglie a pak Kanady (nebo naopak, dříve Kanada, pak Anglie)
- jehož blízký příbuzný byl farářem
- jehož matka učitelka mínila chodit do kostela v době tzv. normalizace
- další byli v 15ti letech odtaženi Hitlerem do války, další ve válce padli (v 1. sv. v boji o Itálii)
- atd. atd.

Pak vykládejte něco o spravedlnosti a případně doporučte jen tak z hecu, či srandy tu volbu spravedlnosti a když se ti to nelíbí, tak emigruj na onen Donbas.
Tedy mohla bych odejít, místo toho přijdou migranti z Afriky. Ti skutečně onu ČR nerozvrátí.

Můžete to brát jako nadávku autorovi, nebo spoludiskutujícím, leč - není tomu tak. Je to jen a pouze o tom, že srandě a spravedlnosti opravdu, ale opravdu nerozumím ani nechci.

Humor je o něčem jiném.
Ale nikomu nebudu vykládat, že ho osobně nemusím, ....Nikdo se zdejších mne osobně nezná.

[33]:

35 nar.soc. nar.soc. | 4. července 2017 v 15:58 | Reagovat

Je mi líto, jak ČR zbytečně ztrácí čas. Očekával bych, že důchodci ve své většině, jsou poučeni životem a mají možnost srovnat, čí prošli za komunistických pořádků a jak se věci mění postupně až dodnes.
Po necelých třiceti letech od změny se ukazuje, jak prorocká byla kdysi slova TGM ( asi v r. 1924): "Bude-li mít republika 50let svobodného rozvoje, nemám o její budoucnost starost". Bohužel to nevyšlo, po dvaceti letech se Hitler snažil nastolit opětovný režim útlaku a zániku národů. O "zvláštní" rozvoj se pokusili 40 let i komunisté. Lze tedy konstatovat, že přání TGM se nejen neudálo, ale nahradila je devastace charakterů celých skupin. Jsme zřejmě ještě v přechodném období nových 50let a navíc s kombinací nových technologií a mezilidského dorozumění. Bohužel myslitel pro tuto potřebu v ČR se zatím nevyskytl.

36 gregormoldavit gregormoldavit | 4. července 2017 v 19:44 | Reagovat

[35]: nar.soc.
Na mém nepopulárním a neoblíbeném blogu jsem mimo jiné napsal, že český národ se z normalizace nevzpamatoval dodnes.
Kdyby si dnes Masaryk mohl přečíst pár článků, fórum, komentáře zpráva na NOVINKY, asi by zjistil, že tohle si nepředstavoval v nejhorších snech. Lidé brečí po komunistech, bez socialistických jistot nemůžou mít děti, každý bezdomovec je vina zločince Havla, když se někde zvedne činže, tak to máme za to, že jsme cinkali klíčema... Kdo bojoval za svobodu je padouch a zavinil tím všechno špatné.
Masaryk by se měl podívat na film "bony a klid", 1988, jak vypadala ta česká země 70 let po osamostatnění, film "tmavomodrý svět", jak zacházeli Češi s Čechy, kteří bojovali v Anglii. Právě do světa těchto filmů by se více dnešních Čechů chtělo vrátit. Zlatí komunisté.
Jestliže se nyní dostáváme tady v tom seriálu do doby Havla, musím taky něco napsat o životě v emigraci po roce 1968. O tom, jak šel vývoj Čechů a Slováku v jiných podmínkách, v demokratických zemích. O tom bude další díl, který se nejspíše mnoha "vlastencům" nebude už vůbec líbit.

37 nar.soc. nar.soc. | 5. července 2017 v 11:53 | Reagovat

[36]:

Pane Moldavite, těžko si můžete rozumět s lidmi, kteří ve své většině žijí stále v jiném světě. Zlodějna z komunistických časů, dostala jinou podobu a "svobodu". Napřed po r. 1990 bylo "hrdinstvím" okrádat stát či projekty transformace. Např. vznik OSVČ (skupina Osob Samostatně Výdělečně Činných ) které prozřetelně dostaly podporu:
1. Aby se uvolnil lidsko podnikatelský potenciál.
2. Aby se tímto oprávněním snížil počet "zaměstnaných", jejich zaměstnavatelé se tranformovali na podnikatele a mnoho jich zkrachovalo.
3. Aby vznikl trvalý příklad řešení nezaměstnanosti.

Jenže jako vše má i tato věc dvě strany.
OSVČ měly jen minimální odvody na zákonné pojištění, kdežto zaměstnanci odvozeně od výše příjmu. OSVČ pracovaly účetně se ztrátou, někteří mnoho let v řadě a nikoho to neznepojovalo. Tak se šíří možnosti korupce z nepoctivých peněz. Státní "fondy" na krytí zdravotního a sociálního pojištění jsou dodnes ve ztrátě pro nizké a neadekvátní odvody OSVČ a další důvody. Např. ODS s dalšími prosadila odvody jen do výše 4násobku  průměrné mzdy a šlus. Co si můžete myslet o senátorovi Valentovi, který přiznal ostatní příjmy za r. 2016 2,55 miliard Kč, což je 7milionů denně zdaněno 15% ( před výplatou pak 19% pro firmu = daň z příjmu ). Pan senátor = zákonodárce nedal na povinné pojistné fondy z 2,55miliard nic. Pak má být na zdravotnictví či důchody!!!
Toto prosím není závist, to je starost o budoucnost. Jestliže je takto řízen stát, kde je možné, aby majitel sázkových  firem pobíral z těchto krvavých peněz ( rozvrácené rodiny, sebevraždy gamblerů) takové příjmy, blížíme se k revoltě a násilí. Vyvolavačů ( KSČM, Okamura, Konvička, a další ) k neklidu je přehršel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama