Prezident Václav Havel - 39/?

28. května 2017 v 20:11 | gregor moldavit
38. díl: prezident-vaclav-havel-38

Václav Havel - 2
Trochu bokem - jak vybudovat komunismus
Počet členů KSČM
Rok Počet členů
2003 100 781
2004 94 396
2005 88 081
2006 82 894
2007 77 115
2008 71 823
2009 66 627
2010 56 763
2012 53 479
2013 50 353
2014 46 845
2015 42 994

Ona teorie Mojžíše, že je potřeba 40 let, aby převládli ti na svobodě narození, se zdá být správná. Když byla KSČ přejmenována na KSČM, byl věkový průměr členů 73 let.

Někdo by namítl, že tato strana sice vymírá, ale má i mnoho nových mladých členů. Jistě, "vstanou noví bojovníci", ale tady je otázka kolik, a druhá, kolik je proti? Noví bojovníci totiž vstanou i na té druhé straně. Platí jakési pravidlo, že "Demokracie je zdravá, pokud extrémní strany, myšleno komunisti a fašisti, mají každá do 5 %". To jako hlasů ve volbách. Tím směrem to tedy určitě jde. Po sametové revoluci byla tahle KSČM druhá nejsilnější strana, teď už je asi čtvrtá. Rodilí otroci vymírají. Běžný mladý člověk dnes nechce dostávat podle potřeb od svého pána, chce si o svých potřebách sám rozhodovat.
Odhad letošních voleb: https://www.novinky.cz/domaci/438963-volny-pad-cssd-nekonci-na-zada-uz-ji-dycha-ods.html

Je tady ovšem otázka, jestli do oné biblické doby 40 let dosáhne ČR životní úroveň Rakouska? Spíše bych odhadl, že tomu tak nebude. (V jednom dílu jsem uvedl rozdíl důchodů, v Rakousku 5x vyšší.) Demokracie, která nedokáže dát lidu slušnou životní úroveň, početnou a spokojenou střední třídu, nemůže být nikdy zdravá. V té budou stále vznikat nějaké extrémní skupiny. Z jedné strany pro komunisty dobře, dokud nejsou u vlády, platí pro ně pravidlo, "čím hůře, tím lépe". Kapitalistovi by odpustili, že vykořisťuje, ale ne že dobře platí. Oni potřebují lid nespokojený, který by se chtěl bouřit. Ten můžou vésti ke konečnému vítězství pracujícího lidu, tedy ho použít k vítězství vlastnímu. Jenže těch vůdců je více a mají konkurenci mezi sebou. Mně jsou v ČR známy 3 komunistické strany. Když se podívám na jejich stránky, tedy vzájemně si soudruzi určitě nejsou. Nadávají si do zrádců a revisionistů a dávají se do klatby. Je to staré pravidlo, že největším nepřítelem komunisty není kapitalista, ale druhý komunista. Kapitalisty oni potřebují, aby měli proti komu bojovat a jednou co znárodnit. Kapitalismus je to, co je drží při životě. Kapitalismus je původcem všeho špatného i když jsou u moci, ten jim posílá agenty, ten je pomlouvá, ten je viníkem jejich hospodářských problémů.

Kdybych u komunistů viděl cokoli pozitivního, byl bych jistě sám komunista. Jenže ono je to přesně obráceně. 20. století konečně ukázalo, že komunismus je cesta od kapitalismu ke kapitalismu. (Koho to těší, ať si tam napíše socialismus. Já v tom rozdíl nevidím, jednoduše komunisti vládli.) V jejich stanovách stojí "socialismus". Jako bych viděl tu generaci mých rodičů v roce 1968, když se zveřejnily údaje o Jáchymově, procesech, mučírnách, mrtvých na hranicích a celých těch 50. letech. Křivili se jak hadi. "Tohle já nevěděl, my jsme chtěli jenom aby..." Tenkrát z nich ovšem čišela komunistická nadřazenost, vševědoucnost a sebejistota. Věděli všechno a viděli neomylně do budoucnosti. Když jde o to, kdo byl viníkem těch masakrů, tak nikdo nic neviděl, nikdo nic nevěděl. Náhle to byli "oni" a ne "my", kdo to měl na svědomí.

Rozhodně nevěřím nikomu, že tentokrát "my" uděláme něco jinak a lépe, lid pozná a uvidí... To komunisti ještě nikdy nedokázali a zdá se velmi nepravděpodobné, že by to vůbec bylo možné. Jinak jsou to zase ti samí, kteří to byli vždycky, v ničem se nepoučili. Když slyším mluvit tu jejich Semelovou, vidím za její osobou v pozadí zase jen vyhlazovací koncentráky a kolem celé české země ostnaté dráty. Vždyť ta baba se tím vůbec netají. Jejím vzorem je Stalin. Někdo by třeba namítnul, že Semelová není KSČM. Já bych mu odporoval, že je! Po vítězství komunistů je celá strana jeden Stalin, jeden Mao, jedna paranoidní Semelová. Ostatní buď kývají, nebo zmizí v GULAGu. Vítězství KSČM by nezbytně znamenalo vládu jednoho diktátora a návrat do 50. let.

Takže tady se nikdo žádného komunismu nedočká. Co třeba jít na to jinak - zcela obráceně?

Jak? Všechny teorie akorát v zimě prohnat komínem a udělat si komunismus v praxi. Teorií už totiž bylo napsáno tolik, že by to i v kapesním vydání vážilo tuny. Marx, Lenin, Stalin, atd... a každý další musel pár kilogramů svých geniálních výplodů přidat, až do dnešních revolucionářů, kteří stále znova a znova píšou nějaký "Mein Kampf" v domnění, že vynalézají tentokrát ten pravý, epochální společenský systém. Takovýto další Marx už se vidí coby zakladatel nového společenského řádu a vůbec netuší, že co považuje za vlastní převratné myšlenky je padesátý odvar všech omylů z doby koncem 19. století.

Něco jiného by mohlo být, kdyby nám to komunisti předvedli už teď názorně, ve formě dobrovolné komuny. Kdyby nám v malém ukázali, jak to pak bude vypadat v celé zemi. V komunismu nelze založit vlastní firmu, ale v kapitalismu není zakázáno založit komunu. Soudruzi, vyhrňte si rukávy a předveďte nám to! Udělejte takový spolek, kde si budete všichni rovni, kde nebude vykořisťování, kde budou socialistické jistoty. Výrobní družstvo, které při tom ovšem bude taky životaschopné. Vlastně je neuvěřitelné, že už něco takového dávno nevzniklo. Těch, co si komunismus přejí je plný internet. Nebo to má nějaké důvody?

Napsal jsem, že se tenkrát, 1989, měl udělat nějaký rezervát pro ty, co by raději zůstali v onom systému sociálních jistot, kdy k sobě lidé měli blízko, kdy si nezáviděli, kdy se kradlo jenom v malém... tedy v onom pozemském ráji. To udělat nešlo, ale zkuste to teď! Založte si takovou komunu!

Jeden člověk mi před lety vykládal, že to plánuje, vymyšleného toho měl hromadu, nikdy jsem ale z ČR neslyšel, že by on, nebo kdo jiný, to byl uskutečnil. Plány celé hodiny a celé roky, ale když jde o to vstát a jít, tak je konec. Pokud mi někdo řekne, "tobě se to mluví", pak je pěkně vedle. My se ženou něco takového udělali. Šel jsem do důchodu. Skoro všechen po léta nakoupený nábytek jsme dali zdarma na charitu, ať si ho demontují a odvezou. Bylo mi jasné, že teď už mé vědomosti nikdy nikoho nebudou zajímat, vyházel jsem regály odborných a drahých knih a rozloučil se s dobrou půlkou majetku. Poslední týden mé práce před důchodem jsem měl ještě pár dní dovolené a hned ten první den jsem opustil kraj na Rýnu, ve kterém jsem žil skoro 40 let. Vzali jsme malý náklaďák, naložili zbytek haraburdí, žena si sedla za volant našeho osobáku, a večer jsme stály před starším domkem s velkým a dost zpustlým pozemkem v Bavorsku. Tady jsem si vyhrnul rukávy a pracuji dodnes. Dovoluji si tvrdit, že se ze mě stal docela slušný zedník, zahradník a dřevorubec. Když to může udělat důchodce pravičák, proč ne mladý zapálený revolucionář, nebo čerstvý důchodce levičák, který by tak rád zase do socialismu?

Napsal jsem o takovém spolku dost podrobně před pěti lety o tzv. "familistera", utopický socialismus, který na rozdíl od toho "vědeckého" fungoval a dokonce déle, než vláda komunistů kdekoli na světě.
http://gregormoldavit.blog.cz/1201/vrsr-7-familistera-a-co-dale
V Německu taková jedna zemědělská komuna existuje, má asi sto lidí. Teprve začíná, pracuje s prodělkem, ale členové ještě nevzdávají. Prý tento rok jistě budou úspěšnější. Konečně si každý může vzpomenout na film "Hej rup". V tom filmu jim to fungovalo.

Se ženou jsme pouze my dva, společnost rozhodně nechceme a žijeme z důchodu, ne z kusu zahrady a pár stromů. Komuna by znamenala velký pozemek + výrobní družstvo, stroje a kvalifikovaný, tedy kapitalistický*, management! Idealismu se totiž nikdo nenají. Mohou to udělat jiní, kteří o tom komunismu sní. Nezaměstnaní, bezdomovci, komunisti idealisté, kteří se nechtějí nechat vykořisťovat a důchodci, kteří jsou ještě při síle, však nevyjdou s penzí někde v paneláku, kde se jim stejně nelíbí. Jenže jak říkám, nikdy jsem o tom neslyšel. Sedět celý den na internetu, nadávat na kapitalisty a vyprávět, jak bylo za komunistů krásně, to jim zřejmě ke štěstí stačí. Veškerá aktivita se vyčerpá tím, že jdeme občas volit KSČM. Přitom stále slyším, jak v ČR leží velké pozemky ladem, rozpadávají se neudržované stavby a podobně. Jak to jde dohromady s hordou bezdomovců v různých parcích, kteří natahují ruku pro peníze a na dotaz "práce?" odpoví, "ale vždyť nic není!" Práce je hromada!

*(Tohle není věc politického názoru, ale přežití! Ne jen u lidí. Když liška honí zajíce, jedno ví jistě, že když vynaloží na lov více energie, než maso její kořisti pro ni přinese, musí umřít hlady. To platí pro každého predátora, ať stojí názorově vpravo, či vlevo. Když gepard nedostihne gazelu překvapivým útokem, pak ji nepronásleduje. Má sice velkou šanci ji dostihnout, ale to by nebylo tak ekonomické, jako počkat na druhou příležitost. Konečně existuje i české pořekadlo, "ani kuře zadarmo nehrabe". Je to sice neuvědomělé počínání, leč evoluce už bude vědět, proč tomu tak je. Když kuře bude hrabat zadarmo, tak chcípne!)

Nějaký komunista si teď možná myslí, "jo, to už bylo občas vyzkoušeno, ale do kladných čísel se nikdy nedostali."
Zcela s ním souhlasím, jenže k tomu by měl dodat, že ve státní formě tomu nikdy nikde nebylo jinak. Všechny socialistické státy s plánovaným hospodářstvím totálně zkrachovaly. A právě tohle byste, vážení soudruzi z KSČM, chtěli zase zopakovat po volebním vítězství? Pokud ta komuna nemůže fungovat, pak nemůže fungovat ani socialismus v celém státu. Jeho voliči se pouze starají o dobrý plat pár komunistických poslanců v kapitalistických korunách.

Vzpomeňme na poslední teorie té doby. Fidel Castro přišel s nápadem, který pak více rozpracoval rumunský Ceaušesku. Dluhy kapitalistickým státům se nemají vracet. My přeci pro lidstvo hledáme novou cestu, takže kapitalisté by nás za to měli platit. (Tito se mohli potrhat smíchy.) Jenže co když jednou budou všechny státy komunistické? (Mělo nastat do roku 2000.) Od koho si pak budete nevratně půjčovat?

Pokud si někdo myslí, že z toho dělám ironii, tedy vůbec ne! Navrhuji to zcela vážně a přeji všem komunistům úspěch. Rozhodně není mé přání, aby komuna zkrachovala a já mohl dělat chytrého, že jsem to věděl. Pokud by někdo takovouto komunu dal do provozu, pak všem přeji, aby se to povedlo. No a když ti ostatní uvidí, jak se v ní žije, praští s prací někde ve fabrice na kapitalisty a připojí se k vám. Komuna bude stále větší, až se celá země stane komunistická.

Jenže tady asi bude ten problém, proč už to dávno neběží. Komunista raději aplikuje Marxe, nechat vše vybudovat kapitalistům a pak převzít.
Stanovy jedné z těchto stran v ČR:
Komunista musí dokázat získat důvěru pracujících. - Že by mohl pracovat sám, se tam nepraví.
Komunista musí zastupovat zájmy dělnické třídy. - A ta se ho o to prosí? Moje zkušenost říká, že když si dobrý dělník může vybrat, jde pracovat raději pro kapitalistu. Kolik dělníků uteklo od roku 1948 ze socialismu do kapitalismu a kolik obráceně?

Závěrem bych si tedy dovolil odhadnout, že pokud jednou někdo takovou komunu vybuduje, pak to budou pravičáci mého typu. Od komunistů levičáků se toho zřejmě nikdo nedočká. Ti ji spíše potom vojenským násilým znárodní, tedy vydrancují.

Tady bychom byli u definice těchto pojmů:
Kdo je to levičák? To je ten, který by vzal hodnoty bohatým a rozdělil je chudým.
A kdo je to pravičák? To je ten, který ty hodnoty před tím vytvořil.

pokračování o prezidentech příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 28. května 2017 v 23:00 | Reagovat

Vlastimil Tusar, sociálně demokratický politik se po rozdělení rakouskouherských archivů ( dva roky ve Vídni ) vrátil do Prahy. Byl sociální demokracií navržen do vlády poválečného Československa. V sociální demokracii byl se svými názory v menšině. Šmeral rozbíjel stranu směrem k bolševikům a starým členům ještě strašil v hlavách marxismus. Tusar razil teorii rostoucího evolučního socialismu ve formě výrobně obchodního družstva. větší množství družstev měli položit základ k socializaci společnosti už za jeho vlády ( 7/1919 - 9/1922). Nebyl pochopen, ale naopak vznikla KSČ se Šmeralem v čele. Ten dokonce vyučoval Lenina, jak dělat "revoluci" v kulturnější zemi. Po několika letech sklidil "odměnu" nadávky z Ruska i od "svých" a skončil i se svými teoriemi o internacionální revoluci ve Švýcarsku.
Osobně bych družstevní myšlenku neodsuzoval. Dobře vedené družstvo má šanci jako každá jiná firma pod řádným vedením. Mně například už vyplatilo družstvo na jeden 10000.-Kč transformační členský podíl za posledních pět let 5,10,10,20,30 000.-Kč před zdaněním ( 15%). Jsou členové s 45 podíly a také s 1 ( podle toho kolik skoupili v době kdy družstvo nic, kromě transformačních podílů oprávněným osobám ( nečlenům ) ze zákona vyplácelo). Tehdy byly členské podíly k mání i za 3500.-Kč. Transformace proběhla v r. 1992 a čekal jsem tudíž 20let na stabilizaci a víceméně pravidelnou výplatu ze zisku.

2 nar.soc. nar.soc. | 29. května 2017 v 9:57 | Reagovat

"Komunista musí zastupovat zájmy dělnické třídy. - A ta se ho o to prosí?"
Především je nutno vyjasnit komunistický pojem "dělník". Patří ke slovnímu kmeni "dílo" nebo "dělit"? V  dosud zažitém komunistickém názvosloví byl pojem "dělník" výsledkem odvození od obou slovních kmenů. Pro prosťáčky byl dělník od slov "dělat dílo", pro echt soudruhy od slova "dělit se o něco". Dělnická třída znamenala příslušnost k houfu "dělníků", kteří se vždy chtějí jen o něco dělit ( moc, funkce, bezplatné a co nejširší zaopatření sebe a  spřízněných osob). To je dosud jediná známá a "funkční" podoba komunismu. Předvoj pak v komunismu byl už za samoobslužnou odměnu  a zadní voj to mohl obdivovat, závidět a nuceně dělat, aby se to co nejdéle udrželo.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 29. května 2017 v 17:02 | Reagovat

[2]: nar.soc.
V roce 89 jsem se domníval, že JZD nějak v principu zůstanou. Vždyť zemědělci jsou už zvyklí dohromady hospodařit, což by mohlo být skutečně výhodnější. Pokud vím, tak se družstva rozpadla a lidi to zase zkusili na vlastní pěst. To by znamenalo, že se družstva neosvědčila. Jenže ono se neosvědčilo ani to potom. Většina těch soukromníků pohořela. Patrně si neuvědomili, že ono je mezi tím všechno jinak, než v době dědečka za 1. republiky. ČR zaostala nejen průmyslově, ale i zemědělsky. Ceny zemědělských produktů na světových trzích, při zcela jiné, levnější, dopravě než kdysi, pořádně klesly! Jednu českou rodinu 4 hektary nikdy nemůžou uživit. (Psal jsem o tom i v článcích o vinné révě.)

Minulý týden byl článek o tom, jak na jižní Moravě, kde po roce 89 nerozdělili lány na menší pole, dochází k těžkým škodám. Lijáky odplavují humus a zůstává poušť. Ono to tedy bude ještě o trochu těžší. Sice existují obrovské plochy, které jsou úrodné, ale místním se nevyplatí o ně starat. Když tam přijde skupina idealistů, z nichž nikdo nepozná koně od krávy, pak jim to asi nepředvede. Pod nějakou komunou bych si dokázal představit spíše družstvo výrobní, s kusem země a turizmem. Takovou nějakou atrakci. Já sám bych do toho s nimi ale nikdy nešel.

Na druhé straně vím o pozemcích v Karlovarském kraji, které místní vzdali a zanedbali. Bavoráci si je pachtovali a dokázali vydělat. To ovšem byli tvrdí profesionálové. Jak říkám, Češi jednoduše za 40 let socialismu zcela zaspali čas. Není mi jasné, co si vlastně představují soudruzi z KSČM, kdyby se dostali k moci? Zase násilím JZD jako za soudruha Zápotockého?

4 gregormoldavit gregormoldavit | 29. května 2017 v 18:46 | Reagovat

[2]: nar.soc.
Mám silné pochybnosti, jestli "dělnická třída" vůbec existuje. Byl jsem sám dělník na bagru v Cs, řidič náklaďáku v D, vedl jsem staveniště, poznal mnoho dělníků. Žádný z nich se necítil být článkem nějaké třídy. Každý se hádal o svůj plat a svoji pozici, právě tak v socialismu, kde údajně tato třída vládla, se nikdo žádného dělníka na jeho názory neptal a on je často ani neměl. Vládla strana, max. dělnický prezident, který si počínal jako diktátor a dělníci ho málo zajímali.
Dělnické internacionály nikdy nefungovaly, vedli je stejně nedělníci jako Marx, Engels, nebo Lenin. Když se měli jejich předáci na něčem dohodnout, tak se rozhádali a šli domu.
"Proletáři všech zemí spojte se," jakési komunistické "ave Maria", je výplod, který nedává smysl. Proletáři nemají zájem ani možnosti se spojovat. Proletář, který by měl takové ambice, si raději otevře vlastní firmu a stane se vykořisťovatelem, nebo dobře placeným poslancem. Snad se shodneme na tom, že proletáři se dodnes nespojili a taky se to nestane.
Jak jsem v jednom dílu napsal, dělnická třída za komunistů, byla stižena totální paralysou, všichni dělníci nadávali, ale všichni šli ochotně ač nasraně do 1. Máje. Nikdo se neodvážil ceknout, protože dobře věděl, že to bude mít následky a on v tom zůstane sám, nikdo z kolegů mu nepomůže, protože každý myslí jenom na sebe. Nikdy jsem nebyl svědkem toho, že by dělníci někde jako třída společně vystoupili.

5 jpok467@volny.cz jpok467@volny.cz | 1. června 2017 v 18:32 | Reagovat

Gregu eroze půdy a její splavování byla způsobena rozoráním mezí a likvidací remízků, stejně jako rušením poldrů, které zadržovaly vodu. Zcelení půdy do velkých lánů umožňuje průmyslovou velkovýrobu v zemědělství, ale ničí přírodu a to vše mají na svědomí komunisté. Lidé si odvykli pracovat na statcích, a dne se k tomu vrátil jen zlomek zemědělců, jejichž děti ale zuž nechtějí tu dřinu provozovat. Vždyť už na 4 krávy musíš mít automatické dojení a to jsou investice. Jsou družstva, která dosud fungují velice dobře. Tak však jsou specializována na jisté komodity, jako například česnek, a nesou vydírána velko odběrateli mléka. Tam lidé v zemědělství zůstali. Zemědělství potvrzuje fakt, že kam komunista šlápne, tak tam 100 let tráva neroste.

6 gregormoldavit gregormoldavit | 1. června 2017 v 19:54 | Reagovat

[5]: jpok
Což v tom článku tak stálo a já tak napsal.
Jako dítě (asi půlka 50. let) jsem viděl, jak na pole přijel cisternový náklaďák, vezl obsah kanálů. Všechno vylili uprostřed pole na jednom místě. Kolem ještě byly hliněné domky, které měly vahadlové studny. Z těch už se asi nenapili. Tohle by těžko udělal sedlák na svém pozemku.
V roce 1989 jsem měl v computru údaje z NDR. Tam se to samé dělalo ve velkém. Přiletěl jsem služebně do Berlína, kde mi řekli:
"Veškerá půda mezi Drážďany a Ostsee by se měla odbagrovat a poslat na Marz. S podzemní vodou je to podobné."
V tu dobu se začalo s nápravou, (na účet NSR, NDR bylo zbankrotované) a ten obnášel desítky miliard DM.
Nápravy v ČR asi nebyly levnější. Toliko pro ty, co měli za komunistů levnou vodu.
Ještě se o tom zmíním, ale soudruh Jakeš sám píše ve vzpomínkách, že západní kapitalisté napadli jeho krásný socialismus pod záminkou ochrany přírody. Tenkrát byla situace skutečně vyhrocená. Západ dával miliardy na ochranu přírody, ale zafouká vítr z Krušných hor a Bavorsko se přesto začne dusit. To nebyla záminka, ale skutečný problém.

7 Sabča Sabča | Web | 2. června 2017 v 18:05 | Reagovat

prosím mohli by jste se podívat na můj blog
rozhodla jsem se pomoct jednomu nemocnému klukovi a sama na to nestačím budu ráda když se připojíte i vy!

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 14. června 2017 v 18:15 | Reagovat

Sabčo, pokud neuvedeš přesný název svého blogu, pak je problém se na něj dostat. Sabrin je tam jak hnoje.

9 Pavell Pavell | 22. června 2017 v 23:02 | Reagovat

Jak vybudovat komunismus.

Se můžete zase dívat v přímém přenosu, protože ve Francii teď slavně vyhráli a totálně veškerou moc přebírají neomarxisté.
Zároveň budou mít po odstoupení Británie jedinou použitelnou armádu a jaderné zbraně v celé EU.

Nedalo se totiž nic dělat, když celý kapitalistický jihozápad EU je nesplatitelně předlužen a velká část obyvatel zdegenerovala do nepoužitelnosti ve fyzické práci, a intelektuálně nebyli na jihu nikdy nic moc. Takže jsou nyní totálně nekonkurenceschopní jak vůči USA tak už i Číně.

Kdežto národní komunismus v Československu nezkrachoval na předlužení ani náhodou, a k jeho sundání v jednotné vlně se museli domluvit nejmocnější marxisté celého Západu i Východu.
Naštěstí to docela dobře dopadlo a velká většina místních majetků připadla slovanským miliardářů a multimiliardářům, kteří tu mezi námi zůstávají.
Jen pár nejhorších jako třeba ničitel ostravského hornictví havlista Bakala uteklo s miliardami na Západ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama