Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 23. května 2017 v 12:37 | Reagovat

Kromě zmíněného projevu nemohl Havel vůbec nic změnit. Nežil jako běžný člověk z toho co dostal jako "mzdu". Podporoval ho strýc z Bavorska a byl vlastně "opoziční ikonou" sloužící v době před r. 1990 spíše StB, než vlastním lidem. Nedivím se mu, chtěl si přece připomenout úroveň své rodiny.
Aby zde mohly působit bolševické manýry musili zde být lidé, kteří je přijali.

Jsou zde drubežárny. Vedoucí si zde postavil někdy v letech 1962 vilku s velkou zahradou, sadem a vinicí, navíc měl chov kožešinových lišek ( krmil je kadávery z drůbežářského provozu ). Jeho žena dělala v provoze mistrovou. napřed produkovali brojlery za 55 dní se vyskladnili a já jim desinfikoval haly ( obvykle v sobotu nebo neděli a pak jsem měl náhradní volno celý týden ). Nakonec produkovali násadová vejce. Bral jsem od nich vejce za 0,30Kčs a polovinu zdarma ( za to, že nastoupím kdykoli potřebují). Také vynesenou drůbež rozprodávali. Tu jsem si taky levně koupil a naplnil mražák.
Zda si z těch obchodů něco "ulili" nevím.
Když přišla politická změna v r. 1990 řekl vedoucí, známý prorokoval, že jak dlouho se to kurvilo, nejméně tak dlouho se to bude spravovat. Tomu jsem tehdy odmítal věřit ( bylo mi 50let).
Měli dva syny, oba vyšli střední školy, oblékali se jen v Tuzexu, kdejakou pitomost jim dopřáli, včetně auta ( to vše před r. 1990). Po r. 1990 se mladší syn dostal do Prahy na letiště mezi veksláky. Dal se na hazardní hry a když sem přijeli vymahači rodiče zaplatili bez mrknutí oka. Všivák se najednou objevil, ale nepolepšil. Vrátil se do Prahy a tam jej našli později zastřeleného. Matku to zlomilo, léčila se a jen vnouče od staršího syna ji rozptýlilo.
Starší syn se dal s jiným na privatizaci hotelu, kde se děly lumpárny až hrozil soud a kriminál. Rodiče prodali vilu ( byli důchodci) koupili si malý byt v Brně a syna z lumpáren vykoupili. Paní to dorazilo a zemřela. Otec zůstal sám a nemocen. Starší syn jej vyprovodil do "domova důchodců" a byt prodal. Tam otec za dva roky dodýchal. Pěkný nábytek, koberce, obrazy, sklo porcelán a jiné věci, které jsem u nich kdysi viděl zmizely neznámo kam. Rodiče s opičí láskou tamtéž. Za to ale nemohou komunisté.
Právě ruce podobného dorostu třímají dnešní moc v ČR a jsou těmi "kazisvěty".

2 gregormoldavit gregormoldavit | 23. května 2017 v 20:55 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Havel pocházel z "lepší rodiny" a údajně mu to i vadilo. Proto možná jeho představa roku 1989, že teď udělá takový nějaký režim rovnosti a všeobecné spokojenosti. Jenže mu ušlo, že vlastně slibuje to samé, co 40 let před ním komunisti. Jim se to nepodařilo a jemu se to nikdy taky podařit nemohlo.
Nakonec si ale zvyknul, jako všichni dobře placení politici na východě a západě, zvyknul na prezidentské paláce, limuzíny a letadla a o rovnosti už raději nemluvil.
Každý si zvykne! Tito noví politici roku 1989 prý jeli na první zasedání na hrad pražskou tramvají. Za rok už jim nestačily vládní tatry, chtěli mercedesy a BMW.
Já je za to neodsuzuji, nejspíš bych si na jejich místě zvyknul taky.

3 Míra Míra | 23. května 2017 v 22:49 | Reagovat

Díky za dobré čtení. Jsem také pamětník těch hrůz i nadějí a přiznám se, že netuším kam se vývoj u nás ubere. Jen doufám, že prusery budou přiměřené velikosti našeho národa.

4 nar.soc. nar.soc. | 24. května 2017 v 9:52 | Reagovat

[3]:

Objevila se nová "posila" prez. Makron z Francie. Zatím se slovně přihlásil k upevňování integrace v EU. Z "východních zemí" je, zdá se ČR v nejlepším postavení, aby aktivně přispěla a také využila nabízených možností. Uvidíme brzy, kam se věc pohne.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 24. května 2017 v 10:22 | Reagovat

[4]: nar.soc.
Ta Le Pen před volbami prohlásila:
"V každém případě teď bude ve Francii vládnout žena. Buď já, nebo Merkel."
Něco na tom výroku bude.

6 nar.soc. nar.soc. | 24. května 2017 v 17:24 | Reagovat

[5]:

Dovedu Vás pochopit. Německo podle mne razí jistou cestu do budoucnosti. Nemůže si dovolit ani slovní expanzi, natož nacionální, z té vznikla hrůza obou světových válek a dodnes to není ani překonáno a tím méně zapomenuto. Jediné pole "rozvoje", svým způsobem  přelidněného Německa ( 340lidí/km2, v ČR 140) je "lokomotiva" ála EU. Je to role jedinečná, ale i náročná a drahá. Už jen vykoupení Ostněmců byl "majstrštyk" dodnes zatěžující!
Neumím odhadnout co Německo snese a jak se se zátěží vyrovná. Pro ČR je ale vzorem k následování (pokud to lze bez kopanců "s běženci" konstatovat).
Ve Francii to stále osciluje mezi EU a nacionální obnovou. Doby, kdy se frank potácel vůči marce jsou varující. F. nezbývá nic jiného než se za euro postavit prací a obchodem. Zda to Makron do těchto kolejí posune, se brzy uvidí.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 24. května 2017 v 20:15 | Reagovat

[6]: nar.soc.
Němci pro mě byli vzorem pro Čechy v roce 1989, jak z trosek rychle udělat hospodářský zázrak. Nebrečet po minulosti a začít dřít!
Jinak je často v jejich sebejistotě nechápu. Zatímco Češi trpí komplexem malosti, "jsme malý národ, musíme se přizpůsobit, nesmíme Putina, Islamisty... dráždit..." pak Němci zase pýchou div neprasknou. Já bych Merkel za její "wir schaffen das," dokázal zabít. Oni jí to žerou. "Jsme Němci, my to zvládnem."
Jako by ty 2 prohrané války s nimi nehnuly.

8 Míra Míra | 24. května 2017 v 23:08 | Reagovat

[6]:
To je přesné.
Dokonce i z pohledu člověka, který sice sem tam něco procestoval a sem tam se zajímal o historii, tj. někdo jako já. Mohu-li si vybrat, tak spíše cílevědomé Němce. Francie uchvátí spíše vinem a filmovými komediemi. Nikoliv pracovitostí a spolehlivostí.

9 matka matka | 25. května 2017 v 9:59 | Reagovat

* Hospodářský zázrak se u nás ale děje - zázrak je, že po té, co se tu děje poslední roky, stát ještě vyplácí např. i důchody,

* dostala jsem e-mail, netuším, je-li pravdivý, pokud ano, hovoří sám za sebe.
Ale stejně vůli politiků neovlivní, protože onu budou stále tvrditnapř. že žádné informace o možných teroristických útocích nemáme,...

A onen email? Třeba to k něčemu bude ho zde opsat. Když ne, tak ho mázněte:

"Rozhodnutie Európskeho súdneho dvora

    Európsky súdny dvor: Na humanitárne vízum neexistuje žiadny nárok

     Angela Merkelová teda dostala facku. Do Nemecka nemusela vpustiť nikoho a jeden a pol milióna prišelco v je jej osobná zodpovednosť - a chyba!!! Portál Novinky zverejnil rozhodnutie Európskeho súdneho dvora, na základe ktorého nie je možné žiadať o vízum z humanitárnych dôvodov a odvolávať sa na medzinárodné, alebo európske práva. Jedinou možnosťou je udeliť vízum na základe v nútroštátneho práva. Je to dôležitý rozsudok: že obhajovatelia migrantov, ktorí argumentovali nejakými univerzálnymi povinnosťami stratili jeden z najdôležitejších argumentov.

    Už viac nemôžu tvrdiť v článkoch, médiách a na verejnosti, že európske právo neumožňuje odmietnuť žiadosť o vízum z humanitárnych dôvodov a že následkom toho každého musíme vpustiť a umožniť mu žiadať o azyl.Konkrétne v danom prípade išlo o sýrsku rodinu z Aleppa s tromi deťmi, ktorá utiekla do Libanonu. Tam požiadali na belgickom veľvyslanectve o humanitárne víza, aby mohli v Belgicku začať azylové konanie. Belgicko z obáv, že by ho zaplavili tisíce ďalších utečencov, žiadosť o toto vízum zamietlo. Svoje rozhodnutie odôvodnilo okrem iného tým, že členské štáty nie sú povinné prijať každého, kto ži je v zúfalej situácii. Rodina sa ale odvolala a prípad skončil na najvyššej súdnej inštancii EÚ . Tá mala rozhodnúť, ako aplikovať vízové pravidlá a zodpovedajúce ustanovenia Charty základných práv EÚ. Súd rozhodol v neprospech migrantov. Angela Merkelová teda dostala facku. Do Nemecka nemusela vpustiť nikoho a jeden a pol milióna prišelcov je jej osobná zodpovednosť – a chyba! Nevysloveným dôsledkom rozhodnutia je, že ak utečen c i nemajú právo na azyl, nemajú ani právo na voľný vstup do žiadnej krajiny Európy. Pre ostatné štáty Európy je to začiatok dramatického boja o ochranu vlastnej suverenity pred stále sa zvyšujúcim tlakom zaujemcov  o ekonomickú migráciu...."

10 gregormoldavit gregormoldavit | 25. května 2017 v 10:44 | Reagovat

[9]: matka
Jedna facka pro Merkel je jako když dá volovi malinu. Jí je to jedno, stejně se obklopila pouze věrnými, kteří jí říkají co chce slyšet.
Muslimy si pozvala ve svém samolibém šílenství, aby vešla do dějin coby rozmnožitel národ (následek její komunistické výchovy, kde šlo o množství, ne o kvalitu) coby jakási biblická Eva.
"Za vlády kancléřky Merkel stoupl počet obyvatel...", už vidí svou věčnou slávu. Jenže ten strašný problém je, že se jí letos při volbách nezbavíme. Ona musí kandidovat, protože kdyby ztratila imunitu, půjde za své zhoubné dílo před soud. A zvítězit musí, protože se při daném systému vlastně volí sama. Aby ji mohli svrhnout, musel by lid odvolit CDU, což při hospodářském systému, kde tato strana má nesporně úspěchy, není dobře možné.

11 assky trafikant assky trafikant | E-mail | Web | 25. května 2017 v 12:23 | Reagovat

Velmi výstižné! Bravo! Skvělý článek. Českým Bismarckem měl být Klaus.Bohužel se brzy ukázalo, že pochází ze stejného hnízda, jako ostatní. Kdyby byl dnes v Čechách socialismus, byl by jistě členem ÚV KSČ, ne-li jeho generálním tajemníkem.

12 nar.soc. nar.soc. | 25. května 2017 v 16:28 | Reagovat

Už je to 27 let od "transformace" z dřívějšího politického uspořádání do toho dnešního. Kdo má paměť připustí, že bychom za dnešní stav uskutečněný v r. 1988 dali nevím co a bez remcání.
Nebyl asi možný jiný postup, než který jsme prošli. Není ani nic výjimečného. Už TGM razil heslo "odrakouštit" se a přijmout demokratické principy na úrovni doby. Také s tím měl značné potíže i v přístupu politických stran. Jak katol. církev, tak i čeští Němci včetně komunistů a slovenských separatistů věc neulehčovali. Stát ( I. republika ) se dožil jen 20let. Přesto si osvojil způsoby, pro které byl velmocenským rozhodnutím v r. 1945 obnoven. Dnes vlastně dožíváme do těch pověstných masarykovských 50let mírového rozvoje, v dost zabezpečeném mírovém postavení, bez zjevných nepřátel a v právním prostředí EU vyjádřeném postojem "já pán, ty pán". Pokud si to vlastním neumětelstvím mrvíme, koho za to vinit???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.