Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 2. května 2017 v 17:45 | Reagovat

Pane autore, je toho moc najednou. Připosraný a špicly prolezlý národ nebyl schopen skoro ničeho. Odhlasoval se sice zločinný komunistický režim, ale "zásluhy" na důchody zůstaly bez změny ( totéž válečným vysloužilcům i zločincům v Německu ). Po rcce se pakovali sovětská vojska a stačilo přece schválit, že zástupci zločinného režimu jsou uvolnění funkcionáři KSČ, aktivní členové Lidových milic, politruci v armádě, cenzoři tisku a jiné kreatury. Ti všichni měl "SSSR náš vzor". Takže stačilo jim dát přeškolovací výměr a umístit je do Ralska a jiných kasáren po Rusech, aby si ten vzor řádně ohmatali. Viděl jsem ten svinčík v Louce u Znojma (klášter premobstrátů zrušený za Josefa II. a přeměněný na kasárny, kde sloužil můj děda i otec ). Tam v ubikacích, které by si musili vlastnoručně upravit, by mohli dostat základní vojenské dávky a šprtat PŠM tentokrát z demokratických not a na známky. Nejkratší pobyt 1rok, by každého blba vyléčil z podstaty a byla by tu i pracovní místa na přeměnu státních statků, zalesňování, veřejné úklidy. Podle "zapojení" přeškolovaných by se jim přidělily body k propuštění nebo zostření ( postem ).
Bez denacifikace by už byla buhví kolikátá válka. Bez dekomunizace to na nás čeká.
Správně poukazujete na "rozebrání" ČR cizím kapitálem. To je tržní příležitost a zčásti ČR pomohla. Další pomoc lze podle mne hledat v EU, kde je nutno slaďovat působení nadstátních organizací, aby byla regulace nikoli z pozice korupčního státu, ale jednotná v celé EU. Co se děje zde? Kde jaký blb až po prezidenty napadá EU a samozřejmě nikdo by nevěděl jak samostatně dál, kdyby se EU podařilo rozvalit. Vzor je dnes v vidění v Britanii.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 2. května 2017 v 18:24 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Tento díl je jistě dlouhý, ale je určen pro ty, kteří se touto tematikou zabývají. Ne ke čtení na lehké pobavení. Vhodný třeba pro mladé, kteří si s něčím takovým lámou hlavu a třeba by zase chtěli i nějaký vítězný únor zkusit. Bohužel právě mladí komunisté to nikdy číst nebudou, oni mají vlastní literaturu, kde se můžou naopak ideologicky posílit. Ne dozvědět pravý opak.

Ona "dekomunisace" žádná nebyla, "nejsme jako oni", jak řekl Havel. Možná to byla chyba. Tady se jednalo o lidi, kteří svou zemi ochotně prodali Brežněvovi, dostali za to pozice a tím i možnost prodat ji po 89 ochotně podruhé západnímu kapitálu. Proto tvrdím, že ze srpna 68 a normalizace se český stát a národ nevzpamatoval dodnes. O tom něco v dalších částech.

3 nar.soc. nar.soc. | 3. května 2017 v 10:20 | Reagovat

[2]:

" ze srpna 68 a normalizace se český stát a národ nevzpamatoval dodnes".
S tím lze souhlasit. Několik vln emigrace, většinou nevratných za posledních 150let + dvě totality, by . zdevastovaly každý národ, potažmo i stát.
Osobně vidím i svoji vinu. Mám dvě dcery a syna s prvního manželství mé ženy. I když jsme si s komoušema užili ( jako nejstarší děti nás to postihlo nejvíce ), snažili jsme se ze všech sil ochránit děti a dopřát jim lepší osud, než doba dopřála nám. O komunistických lumpárnách jsme se doma nebavili a pokud i následky pronikly až k dětem, bagatelizovali jsme je. Dnes jsou v předdůchodovém věku a moc odolnosti proti dnešním postkomunistickým lžím, stejně jako proto "pravicovým" žvástům ála Klaus, naše děti nemají. Odporují, že to asi nebylo tak horké, že si na to ani nevzpomínají. Je pozdě bycha honit. Alespoň nám ( se ženou ) zůstal vjem, že jsme je vychovali slušně a mají k nám rodinný vztah. Jistě se dalo udělat víc ( to platí vždy a všude ) a jejich pomalý vzestup do nižší střední třídy ( nikoli podle Marxe ), podle funkčního vzestupu po r. 1990, je přivede k obraně svého postavení. Jedna dcera je dispečerka s občasnou prokurou. Druhá je samostatnou úřednicí krajské kontroly katastrálních úřadů. Obě mají statisticky průměrné výdělky, vlastní domky se zahrádkou a po mně zdědí pozemky s vyšší užitnou hodnotou ( potenciálně stavební ). Jak se ukazuje, lidé zakotvení ve svém majetku a výdělečném postavení mají důvody bedlivěji rozvažovat koho, jako voliči podpoří. Je to sice málo pro dnešek, ale je to hodně ve srovnání s lety 1950 - 1990.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 3. května 2017 v 18:25 | Reagovat

[3]: nar.soc.
Nám jako dětem řvali do uší, že jsme se dožily mezníku v dějinách lidstva, jaké to máme štěstí. Skutečnost byla opačná. Výplach mozku, zavřené hranice, nízká životní úroveň, pak okupace Rusy, normalizace, relativně nízké platy a dnes průměrný důchod 11 000 korun. Jinak se žilo "normálně". Jak jsme napsal, lidi si zvyknou. Když je nakonec jasné, že ono to tak normální není, může už být pozdě.

Dle mého názoru by si každý trochu myslící člověk měl udělat politický názor a jít k volbám. Spíše ale dnes slyším, "já klíčemi necinkal", a když vláda dělá něco nepříjemného prohlásit, "já ji nevolil". Kdo nedělá nic je vždycky vinen.

Jinak je ovšem hrozně těžké jít k volbám, když není co volit. Tady v Německu je jasné, že Merkel se letos zase zvolí sama a pak už je ámen s námi i celou EU. Tak si se ženou taky říkáme, že aspoň jsme ve vlastním domku se zahradou, pěstujeme zeleninu, děláme dřevo na zimu a snad ještě nějak dožijeme. Považuji ale za skoro jisté, že příští generace nás budou proklínat, jako my proklínáme generaci našich rodičů, která dopustila vítězný únor.

5 nar.soc. nar.soc. | 3. května 2017 v 20:38 | Reagovat

[4]:

Málokdo je na výši současné situace, aby se mohl rozhodnout správně. Je to s volbami vždy hádání z lógru.
Zrovna teď je zde plno hádek o vládní budoucnost. Lotři nebo blbci ( vyber si každý jak chceš ) schválili před několika lety zákon o korunových dluhopisech. Lumpárna byla v tom, že částka do 1Kč včetně, nepodléhá zdanění.
Asi 520 firem vydalo podle tohoto zákona asi 40 miliard dluhopisů. Firmy vypsaly splátky investorům od 5 do 30let a úročení od 6 do 18% samozřejmě bez danění těch proplácených úroků. Stalo se to za ministrování na financích Kalouskem a schválila to i tehdejší opozice ČSSD. Podle zákona vydala firma dnešního min. financí 3miliardy dluhopisů a pan majitel si jich koupil za 1,5 miliardy na 6% úrok. Úrok mu vyplácí firma ročně ve výši 90mil. Kč. Dnes stejný člověk prosadil Elektronickou evidenci tržeb, kde každý hokynář musí zaevidovat účtenku pod sankcí statisícové pokuty. Ovšem pan ministr má denně 250000.-Kč bez daně. Je to podle zákona, ale není zřejmé proč to firmy vydaly, když banky půjčovaly i za 4%. Ve sněmovně začali min. Babiše grilovat ( s tříletým zpožděním). Zdejší blbý národ mu podle průzkumů dává až 30% preferencí a ostatní pol. strany mají z něj bobky. Premiér už nevydržel Babišův posměch místo řádného vysvětlení a navrhuje vládě demisi. Zítra by to mělo proběhnout. Co vymyslí Vševěd z Hradu je k očekávání. Nic dobrého to od Ožraly nebude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.