Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 20. dubna 2017 v 16:24

Pěkně jste to věroučné pinožení znectil.
I já jsem přesvědčen, že náboženská víra člověka neobohatí ani nepovznese. Strach, kterým je provázena, když ty bajky o božské lásce vyprchají, není nic tvůrčího. Víru považuji za náhražku vědění a berličku pro vlastní uspokojení, že stačím na vše, co se naskytne v životě.
Zdejší katolíky, přišel formovat farář z Polska a navíc přijel v Jaguáru. Má dokonce 4 kostely ve farnosti a musí se opírat o dobrovolníky, kteří to jeho věroučné "sémě" ošetří. Ovšem nalejvárnu od I. tř. obecné ( jak jsem ji zažil já) to v žádném případě nenahradí a tím v lidech fanatismus většinové nezakoření. Dnešní mladí lidé žijí jinak, vstřebávají rychle informace a nějaké modlení a jiné šaškování, je na dlouho neuhrane. V tom je komunistické potlačování katolicismu dost úspěšné a jak se zdá i trvale.

K Husákovi zvlášť.

Měl jsem známého ( dostal v r. 1950 16 let a v krimu dalších 6 ). Pustili ho v r. 1962. O Husákovi řekl, že musil být oddělen od jiných a zvlášť hlídán. Prořekl se totiž, že "vonku ide všetko dobře, zlé je iba to, že je tuná zatvorený".
Jiný výtečník E. Goldstukr ( nebo tak nějak ), když přišel mezi nás ( řekl ten známý ) dostal deku za svoje tlachy v OSN. Na VS prohlásil "v Československu žádní političtí vězni nejsou". Vzal si z toho poučení, omluvil se a v r. 1968 pravdivě informoval veřejnost a komunistických zločinech, což Husák nikdy neudělal.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 20. dubna 2017 v 18:40

[1]: nar.soc.
nar.soc.
Pane nar.soc., nevím, odkud se na Moravě vzalo slovo pinožit? U nás v Praze, ve svazarmu, nám kdysi přednášel uznávaný letecký ing. a na aerodynamické poláře vysvětloval jednotlivé body.
"Tak tady bych se třeba kynožil na jednom metru, zatímco tady bych mohl mít tři metry."
Co to znamená není jistě nutno tady vysvětlovat, ale přeloženo do češtiny se to nazývá "kynožit"!

3 nar.soc. nar.soc. | 21. dubna 2017 v 11:45

[2]:

Slovo pinožit se ve smyslu marně se snažit, jsem převzal z veřejného tisku.
Ani kynožit, ani pinožit není ve slovníku ani wikipedii.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 21. dubna 2017 v 12:13

[3]: nar.soc.
Bylo používáno ve smyslu:
"Na co se tady mám kynožit, když támhle můžu..." jako dělat něco více eficientního.

Takových slov, co jsou a při tom nesjou, je celá řada. Když dceři bylo 17 mluvila česky celkem perfektně, jenom se domnívala, že německé výrazy, které používali její rodiče i v české řeči, znají Češi taky. Tak např. "Kuchen", tedy bábovka, nebo koláč. Leč oni jí nerozuměli. No a když se jednou vrátila z ČR zavrčela, "nikdo tam nezná slovo "Burungo". Uvědomil jsem si, že tohle slovo, kombinace Kongo a Buruni, výraz pro velké letní vedro, zná jenom malá skupina Čechů v našem městě. Asi jsem ho vymyslel já, jednou v Itálii.

Taky mě při tom napadá ono brněnské, "jdu do hokny", Na otázku, co to znamená, přijde brněnská odpověď, "Tož ty nevíš, co je to hokna?"

5 Tivadlom Rogerg Tivadlom Rogerg | 23. dubna 2017 v 23:42

Ubohý Moldavite, ubohý Moldavite,

je ti zapotřebí takhle lhát? To se ani trochu nestydíš? Tomu, co o svých známých a bývalých přátelích tak nenávistně vyprávíš snad opravdu věříš? Nebo se jedná o nějaký záměr? Myslíš to špatně, nebo dobře? Když se občas podíváme na ty tvoje "výtvory", tak to vzbuzuje veselí co zase plácáš za nesmysly. Vzápětí si ale s lítostí uvědomujeme, kam jsi to ve své zřejmě světem zneuznané velkoduchosti dopracoval. Jako bývalého nejlepšího přítele jsem tě považoval za správného a charakterního člověka. Mýlil jsem se. Škoda. Uvědomuješ si, že z celého tvého díla čiší jenom bezbřehá nenávist, která výrazným způsobem snižuje jeho hodnotu? Ale ty to určitě myslíš dobře.
Ubohý Moldavite, ubohý Moldavite.

6 nar.soc. nar.soc. | 25. dubna 2017 v 6:59

[5]:

Zase jeden "partyzán" za stalinské komouše si "s lítostí uvědomujeme", což je typický bolševický žvást. Nikým nevolení si osvojili funkce mluvčích "pracujícího lidu a dělnické třídy", aby vydávali v demokracii své pitomosti za skutečnost.
Do počtu nadávek chybí "zaprodanci za mrzký groš", "samozvanci", "zrádci pracujícího lidu".

7 gregormoldavit gregormoldavit | 25. dubna 2017 v 9:40

Je to velmi ilustrativní, ale na útoky komunistů jsem zvyklý. Jak jsem napsal, víra zbavuje člověka vlastní zodpovědnosti (Jenže ho nezbavuje ho trestní odpovědnosti.) Proto jsem taky uvedl, že víru nepovažuji za žádnou kladnou vlastnost člověka. Už vůbec ne víru komunistickou.

Co se týče článku, existují důkazy. Vysvětlím: Soudruh Engels nám napsal, že Slované jsou špatný národ, který brzy vyhyne a nezůstanou ani jména kmenů. Marx mu přitakával. Netušili, že první člověk ve vesmíru bude Slovan, myslím třetí národnost byl Čech. Za kolik teorie těchto dvou kavárenských filozofů stála, ukázalo 20. století. Hromada omylů! (V 19 století se myslelo, že Slované jsou jeden národ s jednou řečí, která má silné dialekty. Možná to vymyslel právě tenhle Engels, který bezpochyby žádnou slovanskou řeč neovládal.)

Jenže když jsem dostal onen zmíněný dopis, tak mě napadlo, jestli na tom něco není? No a kdyby Češi zanikli, byl by tento dopis zajímavým exponátem do muzea, k chápaní, proč k tomu došlo. No a tak jsem si ono "co když ve vlaku... co když na nádraží... ona zatím nikam nepojede..." pěkně uschoval. Ten dopis tedy existuje. Právě tak by si jistá ženuška na ty vstréči se sovětskými vojáky jistě vzpomněla a jsou svědkové. Kdo je schopný po 40i letech komunistické tyranie komunisty zase volit, by měl raději zalézt a mlčet. Další agresívní útoky tohoto soudruha už mažu.

Jinak vidíme, že Češi sice mají dost krizový čas, ale rozhodně nezanikli. Onen pár totiž rozhodně není pro tento národ typický. 2 roky později pravě tuhle cestu hladce dokázala holka desetiletá. Češi byli H+Z, Čechy potkávám kolem celé Zeměkoule, a Češi jsou konečně i ti, kteří nechtějí zase komunisty a zavřené hranice a těch je podstatná většina. Dokud ti tady budou, tak český národ nezanikne.

Komentáře jsou uzavřeny.