Prezident Václav Havel - 32/?

19. dubna 2017 v 17:52 | gregor moldavit

Gustáv Husák - 1
Příchod nových bohů

soudruh Gustáv Husák

Když se srpnovou Prahou projížděly sovětské tanky, měl údajně Husák prohlásit:
"Já národ z této tragedie vyvedu."
Těžko říci, kde vzal ono přesvědčení, že je mesiáš seslaný Bohem*, který je povolán být jakýmsi Mojžíšem Čechů a Slováků. Udělal tedy hodně (špatného) pro to, aby se stal diktátorem, aby měl tu moc** státi se spasitelem. Patrně zase vycházel z toho, že jednou poznáme... jednou pochopíme... že ho dějiny následovně očistí. Když trochu předběhneme, tedy v tomto odhadu své osoby se těžce přecenil a jeho dílo schvalují dnes pouze ti, co by se do socialismu zase vrátili, protože jim je svoboda jenom na obtíž! To ovšem není většina. Husák nebyl zvláště silná osobnost, dosadil si ho tam Brežněv coby svého místodržícího a držel nad ním ochranou ruku. V ČSSR samotném nechtěla Husáka StB, nechtěli ostatní komunisté, pro ani protireformní, a už vůbec ho nechtěl lid. Snad leda soudruzi z LM za ním trochu stáli coby za svým chlebodárcem a chodili mu organizovaně tleskat na jeho slaboduché projevy. Husák za pár let pyšně poukázal, že se mu podařilo obnovit pořádek bez velkých procesů***. Pravda, ale zato těch malých byly tisíce. I já mám ještě někde v šuplíku rozsudek na průklepovém pauzáku na 9 měsíců basy. (Zatím jsem si to neodseděl.) Co on nazýval "pořádek", tomu se ovšem jinde říká totalita.

*(Jelikož tu o pámbíčkovi ještě bude řeč, tedy trochu bokem, ale je to v dnešním, stále více věřícím, Česku důležité. Právě ze strany oněch pobožňáků se ozývá, že dokonce Husák před smrtí vstoupil do církve. I kdyby se to stalo, tento člověk rozhodně není příkladem pro další generace. Jeho rodina tuhle bajku stejně popírá. A když už jsme u toho, Havlíček Borovský, nepřítel církve, si měl před smrtí pozvat kněze. Lež! Toho k němu zavolali jiní, když on už nebyl při smyslech.)
**(Jenže moc lidi tak demoralizuje, že to není prostředek k dosažení cíle, ale cíl sám. Nic není horšího, než dát nekontrolovanou moc do rukou jednoho člověka, ať slibuje co chce.)
***(Husák byl knechtem sovětské vlády, tedy Brežněva. Jestliže nedošlo k velkým procesům, pak jen proto, že si to v Kremlu nepřáli.)

Sovětské tanky přinesly českému lidu "socialistické jistoty" na dalších 20 let. Jenže jinými slovy, žilo se zase na účet dalších generací a je dodnes co splácet. Můj odhad než jsem v roce 1990 dojel autem od Rozvadova do Prahy byl, že tuhle katastrofu budou napravovat asi dvě generace. Rozpadlé silnice, vychcípané lesy, zamořený vzduch, Plzeň jak vybombardovaná, korupce do horoucích pekel, ve fabrikách stroje z války a to nejhorší - tma v lidech. Tohle by si měli uvědomit všichni ti, kteří dnes ten režim oplakávají. (Jenže oni si to uvědomit nemůžou.)

Takové varování tady bylo už před tím. Proti komunistům už psal K.H.Borovský.
"Oni chtějí dělat z člověka něco lepšího, nebo něco horšího, jenom ne to, co člověk je."
Zajímavý je rovněž tento výrok:
"Zhovadilost všeobecná povstane, byť by komunismus i jen v jedné generaci panovati měl."
----František Palacký na Žofínském ostrově l.p.1861
Karel a Josef Čapek si dali dost záležet napsat rozbor důvodů, "proč nejsem komunista".

Tyhle "socialistické jistoty" jsou totiž dvousečná zbraň. Jak už jsem napsal, vedou ke zdegenerování národa a zničení hospodářství. Musím tady ale přidat, že to nebylo pouze v socialistických státech. Právě tak v západních kapitalistických se vede od války silná levicová politika, což v praxi znamená, že pracující jsou stále více ždímáni na stále rostoucí vrstvu nepracujících. Když k tomu ještě přijde taková Merkel, která rozdává desítky miliard € do celého světa ("My jsme bohatí, musíme se podělit s chudými") a pozve si miliony imigrantů z islámského světa, pak je katastrofa hotová. Je to onen už dříve zmíněný princip "čtyři generace od ničeho k ničemu". Práce se vůbec nevyplatí (např. dělat si děti přinese více) a blahobytná společnost se sama svojí degenerací zničí a může se začít zase od začátku.

Napsal jsem, že z následků srpna 1968 a následující "normalizace" se český národ nevzpamatoval dodnes. (Pod pojmem Čech míním všeobecně česky mluvícího obyvatele ČR.) Tento národ je zdecimovaný jednou vlnou emigrace za druhou už od roku 1938, roky nacistů i roky komunistů, tedy strachu, udavačství, cenzury... Kromě známých hospodářských problémů tady vidím ještě jeden nový další - náboženství. Od kdy jsou Češi národ věřících? (Jestliže mě dosud komunisti chtěli zastřelit, nyní mě bude chtít katolická církev upálit, ale já do toho vosího hnízda píchnu!) Považuji to za velmi vážné. Náboženská svoboda a duchovní život, to je jedna věc a stoupající moc církve svaté, to je zase druhá. Stačí pustit českou televizi, dozvím se, že támhle na tom vršku se zjevila matka boží* a tisíce poutníků ročně tam chodí jásat, otevřít český časopis a nějaká začínající hvězdička tam ujišťuje, že miluje Krista a chodí do kostela, kliknout na internet a mám odkazy na církevní témata. (Např. u mých článků na tomto blogu, což se mi nelíbí, ale nemůžu to ovlivnit.) Katolická církev dostala miliardy a ví jak je množit. Napsal jsem posledně i v jiných historických článcích před tím, že "temný středověk" zas tak temný nebyl. Temný tam byl vlastně jenom jeden faktor - církev svatá. Ta nyní v Čechách táhne národ zase nazpět do onoho středověku. "Ty nemáš vědět a myslet, ty máš věřit!" Před touhle tendencí nelze nikdy dost varovat. Musím jenom doufat, že to zase nějak přejde, jako přešla už v 60. letech víra na ono tehdejší mocné náboženství komunistické**. Ono by totiž ani nebylo nutné vracet se až do středověku. Poslední církevně odsouzená čarodějnice v Evropě byla upálena v roce 1792. Stačilo by se tedy rozumově vrátit o trochu víc než 200 let nazpět a máme to tu znovu. Nezahrávejte si s církví!

*(Tato místa ukazovaná v televizi, kam se mají věřící jít ve své víře posílit, jsou hlavně na Moravě. V Čechách to zatím tak zlé zřejmě nebude.)
**(V době normalizace už šlo čistě o moc a koryta. Na nějaký komunismus v tu dobu nevěřili už ani ti, co se jeho hlásáním živili.)

Myslím, že tahle víra a vzývání různých nadpozemských mocností, má jeden společný jmenovatel. Někdo všemocný má udělat něco za mě. Viděl jsem v televizi před pár lety takovou svatou pouť v Kremlu k mauzoleu Lenina. Těch lidí bylo asi 30, všichni zřejmě hodně přes 70. Nesli sovětské vlajky, obrazy Stalina a ještě nějaké podobné fangle. Ten jejich vůdce to vysvětlil reportérům:
"My si přejeme, aby zase přišel soudruh Stalin. Já bych se mu vrhnul k nohám a prosil, Soudruhu Staline, zaveď zase socialismus a udělej znovu Sovětský svaz..."


Socialistické jistoty, Stalin, Kristus... prostě jedna vyšší mocnost, které my se vrhneme k nohám, před kterou budeme klečet na kolenou a ona se nad námi smiluje a za nás vyřeší naše problémy. Ty nohy jí budeme líbat a naše vlastní nohy už nepotřebujeme používat. A když jednou ten spasitel zase odejde? Pak zjistíme, že jsme žili tak dlouho na kolenou, že se nyní na ty naše vlastní nohy nedokážeme postavit. Bohužel je dost těch, kteří se to ani nechtějí znovu učit, raději zase hledají někoho, před kým by si znovu klekli.

Při tom sám ani nejsem tak úplně ateista, jenom něco jako "víru" skutečně nemám. Husák snad může chvíli počkat, když už jsem to začal, budu vám vyprávět takovou příhodu ze začátku 90 let:

Ve SVAZARMu nás byla hromada, nějaký bůh tam nebyl nikdy žádné téma, jednoduše na něj nikdy nepřišla řeč. Šlo o to se učit a umět a ne věřit. Jenom jeden z nás byl věřící a praktikující katolík. Nikdo mu to nerozmlouval, nikdo ho v tom nenásledoval, byla to jeho věc. Zůstali jsme spolu v kontaktu, on stále nadával na komunisty, a po převratu mi napsal, že jeho dceři je 20 a chtěla by vidět Německo. Žádný problém, až se někdy zase budu vracet z Prahy ať si nastoupí, může u nás být třeba 2 týdny a pak jí zaplatím vlak nazpět do Prahy. Půl roku je všechno jasné, až napíšu, že příští týden pojedu kolem, datum a zhruba hodina. V tu chvíli zakročí jeho zatímnicženuška, která sama nedělala žádný sport, nevykonala žádnou cestu, jednoduše nedělala nikdy nic, prostě takový panelákový produkt socialistických jistot. Cože, tak ta holka skutečně pojede? To nesmí nastat. Povolila to plánovat, ale skutečně vyjet? "No vy jste se zbláznili. Co když ve vlaku... co když na nádraží..." Za chvíli už katolík maže s expresním dopisem na poštu. "Co když ve vlaku... Rodinná rada usoudila, že ona zatím nikam nepojede." Holka dostane kudlu do zad, je to přeci pro její dobro. Jednou pozná, jednou pochopí...
Dokud ten věřící klečí v kostele, umí jeho pámbíček obživovat mrtvé. Sotva vyleze, je to už zcela jinak. Že by ochránil jeho dceru na žabomyší cestě, takovou důvěru už k němu zase přeci jenom nemá.

No a mojí dceři v tu dobu bylo 10 let a měla malé kotě o které se hezky starala. Vyrostla z něj pěkná silná kočka, která se toulala po nocích, nosila domu myši a krtky a jinak byla v každé kočičí rvačce kolem. Jednoho rána se vrátila od krve, měla prokousnutou nohu. Moc se s tím dělat nedalo, zavázat si tu ránu nenechala. Přišel večer, kočka se dovlekla po třech ke dveřím a zamňoukala, ať je otevřeme. Je na čase jít na potulky. Dcera zabědovala, že ji nepustí, co když je tam venku pořád to zlé zvíře? Leč kočka mňoukala dále. Musel jsem holce říci:
"Nezbývá, než ji pustit. Ta tvoje kočička nemá žádnou víru, ale bůh, ten co skutečně je, ten co stvořil vesmír a stvořil život, jí řekl, že je kočka a má se toulat po nocích. Proto musí zase ven do tmy. Ten skutečný bůh není dobrý a není zlý, protože dobro a zlo je lidská vlastnost, v přírodě se nenachází. Jestli se ti ráno vrátí, nevím já, neví ta kočka a neví ani ten bůh. On stvořil život ve vesmíru, život jedince už není jeho starost, rodí se a umírá po milionech. My víme jenom to, že tvoje kočka chce a musí jít a ne si zdůvodňovat, proč zatím nikam nepůjde. No a ona jde, protože má v jedné malé kočičí tlapce více toho skutečného boha, než jistý pražský katolík v celém těle."

Katolík už pak všechno jen korunoval když mi napsal, odpapouškováno zase po bezduché ženušce, že až mojí dceři bude 20, pak poznám, pak pochopím...
Dcera jela sama vlakem do ČR když jí bylo 15 a když jí bylo 19 odletěla sama na rok do Austrálie. Tam si ze šrotu postavila busa a tím objela na vlastní pěst kontinent. Vrátila se zřízená jako ta kočka, nohy zhnisané od ran, ale vrátila se jako vítěz, protože měla boha té kočky a pochopitelně hlavně tu úroveň takovou cestu vykonat. Vrátila se ve věku, kdy jsme dle katolíka měli pochopit, že zatím nemůže jet sama vlakem.

Nejde o tohoto člověka s poškozeným rozumem, ale o to, co je vlastně ta víra? Dle běžných představ je to jakási pozitivní lidská vlastnost. Já na ní rozhodně nic pozitivního nevidím. Cením spíše lidi, kteří více vědí, než věří.

Ono to ale šlo dále. Onoho katolíka, dříve velikého komunistobijce, si ženuška (která nikdy žádný politický názor neměla, zato chodila po srpnu 68 na vstréči se sovětskými vojáky, ukazovat nohy za pár ubohých osobních výhod) vedla v prvních volbách po roce 1989 jak ovci na provázku volit komunisty. To ještě udělal s omluvou, oni přeci jenom ti komunisti... Pak si ho ale svými "argumenty" kompletně konvertovala ze slepě věřícího katolíka na slepě věřícího komunistu. Jeho maily byly stále agresívnější a já dle jeho výkřiků blbec, kterému to bylo tolikrát vysvětleno a on pořád nic nechápe. Nechápal jsem nikdy jeho katolického boha a nechápal jsem jeho komunismus. (Pochopitelně tentokrát už ten pravý, já si asi myslím, že ...) Nakonec ztratilo význam mu ještě na něco odpovídat. No a jestli ho ještě nezavřeli do blázince, tak jistě dodnes bojuje za růžové zítřky dle návodů Marxe, Lenina a hlavně své ženušky, co pro jistotu ještě nikdy nejela sama vlakem.

Příště tak nějak dále...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 20. dubna 2017 v 16:24

Pěkně jste to věroučné pinožení znectil.
I já jsem přesvědčen, že náboženská víra člověka neobohatí ani nepovznese. Strach, kterým je provázena, když ty bajky o božské lásce vyprchají, není nic tvůrčího. Víru považuji za náhražku vědění a berličku pro vlastní uspokojení, že stačím na vše, co se naskytne v životě.
Zdejší katolíky, přišel formovat farář z Polska a navíc přijel v Jaguáru. Má dokonce 4 kostely ve farnosti a musí se opírat o dobrovolníky, kteří to jeho věroučné "sémě" ošetří. Ovšem nalejvárnu od I. tř. obecné ( jak jsem ji zažil já) to v žádném případě nenahradí a tím v lidech fanatismus většinové nezakoření. Dnešní mladí lidé žijí jinak, vstřebávají rychle informace a nějaké modlení a jiné šaškování, je na dlouho neuhrane. V tom je komunistické potlačování katolicismu dost úspěšné a jak se zdá i trvale.

K Husákovi zvlášť.

Měl jsem známého ( dostal v r. 1950 16 let a v krimu dalších 6 ). Pustili ho v r. 1962. O Husákovi řekl, že musil být oddělen od jiných a zvlášť hlídán. Prořekl se totiž, že "vonku ide všetko dobře, zlé je iba to, že je tuná zatvorený".
Jiný výtečník E. Goldstukr ( nebo tak nějak ), když přišel mezi nás ( řekl ten známý ) dostal deku za svoje tlachy v OSN. Na VS prohlásil "v Československu žádní političtí vězni nejsou". Vzal si z toho poučení, omluvil se a v r. 1968 pravdivě informoval veřejnost a komunistických zločinech, což Husák nikdy neudělal.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 20. dubna 2017 v 18:40

[1]: nar.soc.
nar.soc.
Pane nar.soc., nevím, odkud se na Moravě vzalo slovo pinožit? U nás v Praze, ve svazarmu, nám kdysi přednášel uznávaný letecký ing. a na aerodynamické poláře vysvětloval jednotlivé body.
"Tak tady bych se třeba kynožil na jednom metru, zatímco tady bych mohl mít tři metry."
Co to znamená není jistě nutno tady vysvětlovat, ale přeloženo do češtiny se to nazývá "kynožit"!

3 nar.soc. nar.soc. | 21. dubna 2017 v 11:45

[2]:

Slovo pinožit se ve smyslu marně se snažit, jsem převzal z veřejného tisku.
Ani kynožit, ani pinožit není ve slovníku ani wikipedii.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 21. dubna 2017 v 12:13

[3]: nar.soc.
Bylo používáno ve smyslu:
"Na co se tady mám kynožit, když támhle můžu..." jako dělat něco více eficientního.

Takových slov, co jsou a při tom nesjou, je celá řada. Když dceři bylo 17 mluvila česky celkem perfektně, jenom se domnívala, že německé výrazy, které používali její rodiče i v české řeči, znají Češi taky. Tak např. "Kuchen", tedy bábovka, nebo koláč. Leč oni jí nerozuměli. No a když se jednou vrátila z ČR zavrčela, "nikdo tam nezná slovo "Burungo". Uvědomil jsem si, že tohle slovo, kombinace Kongo a Buruni, výraz pro velké letní vedro, zná jenom malá skupina Čechů v našem městě. Asi jsem ho vymyslel já, jednou v Itálii.

Taky mě při tom napadá ono brněnské, "jdu do hokny", Na otázku, co to znamená, přijde brněnská odpověď, "Tož ty nevíš, co je to hokna?"

5 Tivadlom Rogerg Tivadlom Rogerg | 23. dubna 2017 v 23:42

Ubohý Moldavite, ubohý Moldavite,

je ti zapotřebí takhle lhát? To se ani trochu nestydíš? Tomu, co o svých známých a bývalých přátelích tak nenávistně vyprávíš snad opravdu věříš? Nebo se jedná o nějaký záměr? Myslíš to špatně, nebo dobře? Když se občas podíváme na ty tvoje "výtvory", tak to vzbuzuje veselí co zase plácáš za nesmysly. Vzápětí si ale s lítostí uvědomujeme, kam jsi to ve své zřejmě světem zneuznané velkoduchosti dopracoval. Jako bývalého nejlepšího přítele jsem tě považoval za správného a charakterního člověka. Mýlil jsem se. Škoda. Uvědomuješ si, že z celého tvého díla čiší jenom bezbřehá nenávist, která výrazným způsobem snižuje jeho hodnotu? Ale ty to určitě myslíš dobře.
Ubohý Moldavite, ubohý Moldavite.

6 nar.soc. nar.soc. | 25. dubna 2017 v 6:59

[5]:

Zase jeden "partyzán" za stalinské komouše si "s lítostí uvědomujeme", což je typický bolševický žvást. Nikým nevolení si osvojili funkce mluvčích "pracujícího lidu a dělnické třídy", aby vydávali v demokracii své pitomosti za skutečnost.
Do počtu nadávek chybí "zaprodanci za mrzký groš", "samozvanci", "zrádci pracujícího lidu".

7 gregormoldavit gregormoldavit | 25. dubna 2017 v 9:40

Je to velmi ilustrativní, ale na útoky komunistů jsem zvyklý. Jak jsem napsal, víra zbavuje člověka vlastní zodpovědnosti (Jenže ho nezbavuje ho trestní odpovědnosti.) Proto jsem taky uvedl, že víru nepovažuji za žádnou kladnou vlastnost člověka. Už vůbec ne víru komunistickou.

Co se týče článku, existují důkazy. Vysvětlím: Soudruh Engels nám napsal, že Slované jsou špatný národ, který brzy vyhyne a nezůstanou ani jména kmenů. Marx mu přitakával. Netušili, že první člověk ve vesmíru bude Slovan, myslím třetí národnost byl Čech. Za kolik teorie těchto dvou kavárenských filozofů stála, ukázalo 20. století. Hromada omylů! (V 19 století se myslelo, že Slované jsou jeden národ s jednou řečí, která má silné dialekty. Možná to vymyslel právě tenhle Engels, který bezpochyby žádnou slovanskou řeč neovládal.)

Jenže když jsem dostal onen zmíněný dopis, tak mě napadlo, jestli na tom něco není? No a kdyby Češi zanikli, byl by tento dopis zajímavým exponátem do muzea, k chápaní, proč k tomu došlo. No a tak jsem si ono "co když ve vlaku... co když na nádraží... ona zatím nikam nepojede..." pěkně uschoval. Ten dopis tedy existuje. Právě tak by si jistá ženuška na ty vstréči se sovětskými vojáky jistě vzpomněla a jsou svědkové. Kdo je schopný po 40i letech komunistické tyranie komunisty zase volit, by měl raději zalézt a mlčet. Další agresívní útoky tohoto soudruha už mažu.

Jinak vidíme, že Češi sice mají dost krizový čas, ale rozhodně nezanikli. Onen pár totiž rozhodně není pro tento národ typický. 2 roky později pravě tuhle cestu hladce dokázala holka desetiletá. Češi byli H+Z, Čechy potkávám kolem celé Zeměkoule, a Češi jsou konečně i ti, kteří nechtějí zase komunisty a zavřené hranice a těch je podstatná většina. Dokud ti tady budou, tak český národ nezanikne.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama