Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 15. dubna 2017 v 12:03 | Reagovat

Z nostalgie odebírám dnešní plátek Národní osvobození. Není číslo, kdy by se o Svobodovi obdivně a pochvalně nežvanilo, existuje dokonce společnost L. Svobody. Kde je pravda se zatím nedovíme. Byl legionářem v Rusku a mohl ty počátky bolševismu vidět zblízka. Za I. republiky přednášel na voj. škole v Hranicích. Z Protektorátu odešel do Polska, kde narazil na vypjaté polské sebevědomí. Polský debakl mu zřejmě připomněl, jaké kličky ho čekají. Sovětská internace po dobu "bratrství Stalina s Hitlerem" byla dalším hřebíkem do osobní integrity. Teprve napadení SSSR mělo jakýsi ozvuk. Najednou se Stalin rozpomněl na legionáře s nimiž bolševici nemohli nic spravit a zdálo se, že obnovení československé aktivity by mohlo být prospěšně. Vojenská mise vedená gen. Píkou vyslaná z Londýna, zorganizovala v bolševickém zmatku umístění vznikající jednotky v Buzuluku, odkud odešli Poláci a nechali tam svinčík a blechy. Tam začalo formování. Píka dostal pověření od sovětské vlády ( musila být zblblá ), že může kontaktovat  koncentráky a všechna usídlení československých lidí k náboru do jednotky. Většinu z gulagů poslal na rekonvalescenci ( mnozí na to i umřeli ) jejich rodiny až do Teheránu.
Poslal o tom zdrcujícím jednání bolševiků zprávu do Londýna. To ho stálo po válce život. Cizíma rukama mu sovětští gauneři hodili špagát na krk. To vše viděl Svoboda z první "řady" a vyvodil z toho poučení, "vždy se přizpůsobím, abych přežil" a to mu také vyšlo. Byl to sice generál, ale taky sráč v rozhodných chvílích.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 15. dubna 2017 v 16:19 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Tento člověk v každém případě hodil naši generaci přes palubu. V roce 1968 jsme náhle poznali, že žít lze i na svobodě. My vojáci, narození kolem "vítězného února" ji sice viděli jenom přes plot, ale i tak jsme ji pochopili. Co na to tenhle Svoboda? My nejsme špatní, ale je nutno nám trpělivě vysvětlovat... Co? Že tady jsou socialistické jistoty = parazitní život jedné generace v prodělkovém hospodářství na účet té další, té naší. Je potřeba nám vysvětlovat, že na lidskou svobodu my právo nemáme, my jsme generace budovatelů, generace bezprávních otroků. Jednou poznáme, jednou pochopíme... Jeho vojenský khaki-mozek tady viděl všechno jednoznačně, v Kremlu to tak rozhodli a to je svaté.
Tenhle Svoboda měl v tu dobu dobrou možnost podat na protest proti tomu všemu demisi. To ale neudělal, začal s okupantem spolupracovat.

3 nar.soc. nar.soc. | 15. dubna 2017 v 20:46 | Reagovat

[2]:

Je zde jedna důležitá otázka. Co dělala vojenská zpravodajská služba? Jak je možné, že se ti "žvanilové" dověděli na ÚV KSČ a ve vládě o sovětské okupaci  až z radia? Jak to, že nevěděli o informativním styku mezi USA a SSSR, kde okupaci vzali na vědomí? To byla situace na dlouhodobé zavření dobře placených lidí, kteří jsou určeni na sběr informací pro vlády všude na světě!
Jak je možné, že Svoboda nevydal časový  rozkaz o nekompromisní ochraně vojenských objektů kdekoli proti narušitelům, ať  jsou kdokoli s platností 24 hodin nebo do dalšího rozkazu?  Okupanti by musili na místě vyjednávat! Stačilo se neposrat a situace by byla o něco lepší. Dvě kapitulace po 30letech činí pochybnou každou zdejší armádu. To měl především za povinnost, ten přitroublý dědek.

4 nar.soc. nar.soc. | 15. dubna 2017 v 20:54 | Reagovat

[3]:

Co se mu mohlo stát, kdyby v rozhlase řekl "já nositel řádu SSSR vědom si své odpovědnosti vůči lidu a socialistickým spojencům vydávám všem ozbrojeným silám ČSSR rozkaz. Žádám zaujmout obrannou bdělost s časovým vymezením a nouzovým opatřením. Bdělost zaujmou i   mobilizační zálohy ročníků xxxx všichni závazné pod vojenskou ctí a bla, bla, bla.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 16. dubna 2017 v 9:10 | Reagovat

[4]: nar.soc.
Rozvědka byla orientována směrem na západ, čs bylo hlavně zaměřeno na Anglii. To bylo nějak každému přiděleno. Jenže ty hordy shromažďované kolem našich hranic mohl nevidět jenom slepý. StB dobře věděla, co se chystá. Jenže to je právě ten vtip, že jim to náramně vyhovovalo. 20 let tahle banda parazitila na těle státu a v rozhodném okamžiku mu vrazila kudlu do zad. Naši lampasáci to samé!

Když prezident dá armádě rozkaz bojovat, pak ale tady musí být od generálů vypracovaný plán. To absolutně nebyl ten případ. Jak jsem napsal, pochyboval jsem o tom, že tenhle generál Lomský vůbec skutečně existuje, není toliko mytická postava.

Bojovat jen tak, každá jednotka proti těm Rusům kolem, by bylo vedlo k velkému krveprolití na obou stranách a nakonec by to Rusy bylo nezastavilo. Zbyla by tu ale vzpomínka, že Češi jednou taky něco dělali a ne pouze komplex, "jsme malí, slabí, nemůžeme dělat nic, takže nic dělat nebudeme." Jak píšu v dalším díle, nějaké sebevědomí Čechům dodnes chybí a teď se tento národ zase stává obětí církve svaté, která si právě zavádí svůj středověk.

Poměr sil v našem malém městě: asi 30 tanků zůstalo na kopci nad městem, děla namířená na nás. Nejtěžší zbraň v našich kasárnách? Lehký kulomet, počet 2 kusy.

6 nar.soc. nar.soc. | 16. dubna 2017 v 11:09 | Reagovat

[5]:

Ani já nepléduji pro střelbu. Ovšem vyhlásit celostátní pohotovost armádě i první mobilizační vlně je prostá povinnost, kterou má každý celostátně působící velitel. Válečný Hrdina SSSR si to mohl klidně dovolit. Nemohl nic ztratit, ale naopak získat.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 16. dubna 2017 v 15:21 | Reagovat

[6]: nar.soc.
Neví, jak by to bylo dopadlo? V každém případě jsem taky přesvědčen, že ten Svoboda nemusel tak absolutně a okamžitě kapitulovat. Jak by ho ale hodnotili dnešní lidé, těžko říci? Na internetu se stále dočítám, že Masaryk nechal střílet do dělníků a Havel byl největší zločinec všech dob. Jak by dnešní komunisti, kteří udělali z Bilaka národního hrdinu, dnes hodnotili Svobodu, kdyby byl vedl národ k obraně?

8 nar.soc. nar.soc. | 16. dubna 2017 v 16:46 | Reagovat

[7]:

Podívejte se na to s nadhledem. Nacisté s rukama od krve dožili také  Německu a měli na to ochranné zákony ( nikdo nesměl být souzen mimo SRN ). K tomu byl ještě 12let okupační režim. Zde nic podobného nebylo, hraje se na čas, až ta pakáž vykape. Jistě jsou dorostenci viz Ovčáček na Hradě, ale nejsou to zorganizované davy a kriminálem po ruce. Vývoj jde cestou křivolakou, jak ji potácivě vyměřují překabátěnci (Klaus ) ožralové (Zeman), lobističtí šíbři (Singer s kurzem Kč), dalším je Babiš s nevysvětlitelnými položkami v e svém hospodaření atd. V tom se nemůže běžný člověk vyznat.
Bohužel jako příklad hodný následování selhává i EU. Její tažný kůň Německo kulhá na dvě nohy ( Merkelová a Schulz ). To se zde zdá šíbrům, jako dobrá příležitost, ale podle mne je to jen do času. Ještě není zle tolik, aby se to pociťovalo jako zásadní újma.

Nemyslím, že Svoboda mohl vézt k účinné fyzické obraně, ale morální gesto udělat měl, proto patří mezi "mnichovany"  i on.

9 nar.soc. nar.soc. | 17. dubna 2017 v 11:07 | Reagovat

Něco mimo téma.

Turci v referendu rozšířili pravomoci až do diktátorské formy, prezidentu Erduanovi. Je zajímavé, že Turci trvale žijící v Německu podpořili tuto změnu většinovým způsobem. Zřejmě se jim stýská po vlastním fýrerovi. K čemu jim v Německu bude, se brzy uvidí. Není přece ani v Německu možné, aby vznikala turecká iredenta, kdy z "Cařihradu" bude tamní šíbr vyřvávat o nacistech a fašistech a štvát lidi své národnosti, kteří se v Německu rozhodně lépe živí než v hlasováním podpořeném Turecku?
Něco je hodně špatně.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 17. dubna 2017 v 13:04 | Reagovat

[9]: nar.soc.
Tihle Turci jsou v Německu už třetí generace a choromyslná německá vláda jim povolila obě občanství. Takže hlasují v Turecku i v Německu, ale jsou to stále Turci a muslimové. Znamená - původní Evropané jsou pro ně ďauři. Německo páchá sebevraždu kde jenom může. Oni nechtějí být Němci, oni chtějí udělat z Německa tureckou kolonii. Erdogan jim uložil se v Německu více množit, oni jsou budoucnost Evropy. To jim nemusí říkat 2x.
Do toho si šílená Merkel pozve pár milionů muslimů z Afriky a Asie a ti zase mají právo pozvat si sem příbuzné. Všechno na účet německých daňových poplatníků. Tenhle stát je v zániku. Byl jsem vždy pro EU, ale to jsem netušil, že si Němci pustí do vlády šílenou zrůdnou komunistku z NDR. Teď bude asi nejlepší EU zrušit a pak už jenom pro jednotlivé státy platí - spas se kdo můžeš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.