Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 8. dubna 2017 v 15:10 | Reagovat

Josef Smrkovský viz Wikipedie. Nedoučený pekař se dal na politiku v Komsomolu a Rudých odborech, které odkojila Moskva. To se táhlo s JS celý život. Bez vzdělání řízený "selským rozumem" dočasně skočil na komunistickou totalitu, aby si ji na vlastní kůži vychutnal a dokonce dvakrát. Mohl se se Slánským notovat, "co jsem dostal o to jsem se i zasloužil".
Jako stalinský poskok všemožně bránil Americké armádě v postupu do Prahy. Z nezbytí podepsal dohodu s Vlasovci což mu jiní stalinisté nikdy nezapoměli.
Tak to je, když ozbrojené povstání ovlivňuje nedouk.

2 nar.soc. nar.soc. | 8. dubna 2017 v 15:19 | Reagovat

Svoboda a jeho změna po návratu z Moskvy 1968! Rozpomněl se na Duklu s tehdejší jednání sovětských "spojenců".
dal si osobní cíl, dovézt všechny odvlečené v srpnu do Moskvy, bez úrazu domů. K podpisu tehdejších dohod s Brežněvem všechny přesvědčoval slovy, "kam jste se až prožvanili? Podepište nebo neručím za nic, vy je ještě neznáte". Bouřlivák Smrkovský sklapl a podepsal.
Jediný Kiegel si spočítal, že jejich životy nemají pro Rusy rozhodnou cenu ( stejně je vymění za poslušnější), ale ani odpravit je nepotřebují a nepodepsal. Není to sice mnoho, ale jistý charakter, si tak udržel.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. dubna 2017 v 18:11 | Reagovat

Dějiny se nemění. kdysi prohlásila Marie Antonieta k hladovějícím Pařížanům výrok: Proč nejíte koláče, když nemáte chleba? Byl o výrok plný aristokratického pohrdání lidem, neznalý skutečnosti a velice hloupý, Stál ji krk. Podobně se chová Bruselská elita, když svému lidu znepokojenému přívalem islámu říká, že se nic neděje, vše je v cajku a není důvod se znepokojovat. Tato arogance Bruselu, opět vypovídá o neznalosti situace a je velice hloupá. Nikoho neuklidní, že bude další summit, kde se mnoho prokecá a nic neučiní. Tak můžeme jen čekat, kdy přijdou o svá křesla tito pánové. Už aby to bylo. Trumpův úder Sadatovi, to je politika, která se občanům líbí.

4 nar.soc. nar.soc. | 8. dubna 2017 v 19:19 | Reagovat

[3]:

Správná a účinná politika není o líbení, ale o faktech a pokud to jde o morálních zásadách. V Sýrii se pere každý s každým o moc, s pomocí lží, podrazů a nechutností. Dnes to vypadá na zástupný střet Ruska, Iránu a USA.
Kovbojský způsob Trumpa, to určitě nevyřeší. Před týdnem počítal s Asadem a obratem z něj dělá hromosvod, aniž je nepochybně zjištěno, že chemické napadení způsobila Asadova armáda.
Mají-li asadovci ve výzbroji ruské MIGy 23, kdo zaručuje, že v nich nesedí ruští žoldáci? Kdo je potom viník? Rozhoduje Asad nebo Min. "obrany" Ruska? Proč tam Rusové vlezli? Hledají tam snad poklad? Nešli si tam náhodou zajistit své pohledávky za výzbroj a odklopit zblblého Erdogana? Žoldákům je vše jedno, peníze, jak pravil římský císař Vespasián nesmrdí a vzniklý průser rozfoukávají Rusové. Trump jako agent s realitami a s televizním účinkováním, nerozumí účinné politice ani vojenství. Jeho poradci se střídají jako fusakle a výsledek jeho aktivit po 80dnech ve funkci je více než bídný.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 8. dubna 2017 v 19:27 | Reagovat

[2]: nar.soc.
"Pořád jenom kecáte, už jste se dokecali tak daleko, že máte okupovanou republiku." Toliko prezident na adresu vlády.
Ono je jistě velmi těžké říci, co se vlastně dalo dělat? Jenže F. Kriegel nepodepsal.

O tom všem v dalším dílu. To nejhorší pro ten český národ ale mělo přijít za čas, kdy všichni podepisovali všechno a točili se jako větrné korouhve. A ti co nebyli ochotní si lámat hřbet nakonec povětšinou zdrhli. Já jsem jeden z nich.

6 gregormoldavit gregormoldavit | 8. dubna 2017 v 19:28 | Reagovat

[3]: JP
Pravděpodobně to tahle osoba ve skutečnosti nikdy neřekla.
Důvod pro onu revoluci byl mimo jiné i výbuch sopky na Islandu, který zavinil neúrodu.

Dnešní EU je podle mě instituce v zániku. Jenže ono už teď bude těžké něco zachraňovat. Tady už budou za 20 let rozhodovat muslimové.

7 nar.soc. nar.soc. | 8. dubna 2017 v 19:35 | Reagovat

[3]:

Výrok připisovaný M. Antoinetě ( česky Toničce) je vymyšlený na zostuzení a přípravu k popravě. Byla od M. Terezie vychována ve skromnosti a osvícenství ( jak to tehdy bylo u žen možné ). Dvorská kamarila ve své blbosti ( jako zde kdysi StB ) nepředávala královské rodině řádné informace, které jako samovládci mít měli.
Co asi tak mohla ovlivnit či změnit v neznalém prostředí? Byl to přece zhýralec Ludvík XV., kterému vládly ženy - běhny, z nichž Pompadurka razila heslo "po nás potopa"! V potopě pak zaplatila dost nevinně, královská rodina Ludvíka XVI a Antoineta.

8 gregormoldavit gregormoldavit | 8. dubna 2017 v 19:52 | Reagovat

[7]: nar.soc.
Něco zcela bokem. Týká se ale oné Antoinetty. Na Seychelech jsem navštívil takové muzeum Ludvíka XVII., jejího syna. Jednoho dne prý připlula loď a z ní vystoupil mladý muž, který se tam mínil usadit. Sálala z něj královská hrdost a všichni ho ctili. No a ten si tam založil farmu a zřejmě tam i dožil. Jak se na onom místě "jistě" prokázalo, byl to z Francie uprchlý král Ludvík XVII.

Ti místní tam o tom nepochybují a nechtěli by slyšet něco jiného. Bohužel je dokázáno, že tento Ludvík zahynul na kruté zacházení občana Simona (revolucionář, který se o něj "staral") ve věku asi 10 let. Byl vlastně utýrán k smrti. Zřejmě to tak bylo v zájmu revoluce.

9 nar.soc. nar.soc. | 8. dubna 2017 v 21:48 | Reagovat

[8]:

Je všeobecně známo, že mladý královský pár navštívil bratr Antoinety císař Josef II. Byla to diskretní návštěva reagující na stížnost A. své matce M. Terezii. Ludvík se prý nemá k žádnému dílu a ona nechce být příčinou své bezdětnosti. Josef po poradě s lékařem napomohl drobné operaci na uvolnění úzké předkožky na královském penisu. Při té příležitosti si Josef povšiml odtažitého a nepřátelského vztahu obyvatel k mladému páru. Předal jim v tom smyslu nějaké rady, ale oni jich nedbali.
Utýrání jejich synka bylo v podstatě zákonité. Nereformovatelná šlechta a vyšší duchovenstvo vidělo v dauphinovi symbol, o nějž je nutno usilovat za každou cenu. Kdyby byli poslechli L a A Josefa, mohl být synek před revolučními bouřemi uklizen k babičce do Vídně a je otázka k čemu by to potom vedlo. Jenže kdyby jsou chyby.

10 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. dubna 2017 v 18:29 | Reagovat

Jak je důležitá řeč těla, zejména podání ruky. Důvěrné držení ruky Mayové a celkové objetí její dlaně vyjadřovalo neprosté sympatie. Naopak i nepodání ruky hovoří o vztahu. Při setkání Trampa s Merkelovou, byl dokonce Merkelovou dotázán, zda si podají ruce ale Trump nereagoval. Nechce s tou dámou mít nic společného. Gregu, myslím, že ty také ne.

11 gregormoldavit gregormoldavit | 30. dubna 2017 v 11:49 | Reagovat

[10]: JP
Je mnoho těch, kteří s ní nechtějí nic mít a mnoho těch, co by ji rádi viděli před soudem. Ale co je nám to platné? Ona zůstane na svém korytu i po letošních volbách. Vždyť se tímto systémem vlastně volí sama. Pak je s námi ale definitivně ámen!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.