Prezident Václav Havel - 9/?

25. října 2016 v 20:09 | gregor moldavit

Mezičlánek o českém opevnění roku 1938
Sturzkampfflugzeug - Stuka

Nějaký člověk vyprávěl, jak byl v Polsku, když ho přepadl Hitler. Vybuchovaly bomby a nad ním letěly 3 Stuky. Proti nim se náhle do nebe šplhal jeden dýchavičný polský dvojplošník. Jedna Stuka se trochu odklonila, sestřelila ho a zase se zařadila do formace.

V posledním článku přišla diskuze, jakou měla ČSR šanci se 1938 ubránit? Co se týče letectva, asi jako Polsko, tedy žádnou. A právě letadla byla nejdůležitější zbraní té doby.

Ale nejprve něco jiného. Být já tenkrát voják, byl bych do toho boje šel. Můžu to říci s ledovým klidem, protože jsem byl voják v srpnu 1968 a já + určitá část nás, záklaďáků, jsme vyloženě tlačili na důstojníky, že je potřeba bojovat. Proč nás tady 2 roky v uniformě buzerují? Abychom pak slyšeli: "zachovejte pasívní rezistenci"?

Přímý boj, armáda proti armádě, byl nesmysl, vždyť bylo vše dávno prohrané, ale bojovat aspoň trochu záškodnicky. Jak, to bylo jistě dost těžké vymyslet. K našim kasárnám přijelo asi 30 sovětských tanků a namířily na nás děla. Naše nejtěžší zbraň byl lehký kulomet, myslím 2 kusy. Jenže naši lampasáci, kterých bylo jak psů aniž by často měli nějaké funkce, byli první, kdo svoji zemi zradil. Vždyť jim ty tanky přijely zajistit jejich teplá místečka. O tom třeba něco více, až budeme u jména Ludvík Svoboda.

Jakou měla ČSR šanci ubránit se Hitlerovi? Vždyť měla v pohraničí znamenité bunkry. Žádné dělo ani bomba tehdejší doby neměly šanci stěny prorazit. Existuje dokonce nějaké fotka, kde stojí Hitler před jedním, který se Němci potom snažili vyhodit do povětří, což trhavina nesvedla. Hitler měl údajně prohlásit, že kdyby byl věděl, jak jsou pevné, pak by... Pochvala od takového "odborníka" Čechy dodnes hřeje, ale ... Změním čas, u tématu zůstanu.

"Bratři na Sionu se sejdeme," měl volat pan Roháč z Dubé po prohrané bitvě u Lipan. (Husité tam bojovali proti husitům.) Jeho odpor na hrádku Sión byl zvěčněn v jedné knize, kde se Zikmundovi asi půl roku hrdinně bránil. Ono tomu tak nějak bylo, to je pravda, ale pravdou se dá krásně lhát. Roháč z Dubé patrně počítal s pomocí okolního lidu, v čemž se mýlil. Český národ měl husitů dávno pokrk a Zikmud byl pro ně určitě menší zlo. Ono bylo v těch dějinách všechno jinak.

Ale jak to tedy s tou jeho hrdinnou pevností skutečně bylo?
Pan Roháč sám neměl bez další vojenské pomoci od začátku žádnou šanci. Půl roku ho obléhal jeho synovec, pan Hynek Ptáček z Pirkštějna, slavný prohravač bitev doby husitské, a sice takovým způsobem, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Mimo jiné ten hrad neměl svoji studnu, vodu museli brát v podhradí, kde se nalézal oblehatel. Zřejmě taky brali. Sice je popisováno, jak při dešti chytali vodu ze střechy do helmy, ale dešťová voda je destilovaná, tedy ne pitná. (S tím jsem si za mlada musel v horách udělat já své trpké zkušenosti, než jsem začal sebou nosit solné tablety.) Jinak se ale zřejmě taky dalo z hradu nějak dostat ven i nazpět.
Tak to šlo pár měsíců, až se Zikmund vážně dožral a přitáhl se svým vojskem. Jistě výborně střílel puškař Zelený, ale zhruba za dva dny byl Sion srovnán se zemí. Dobýt takový hrádek totiž nebyl pro vojenskou techniku 15. století absolutně žádný problém.

V dějinách je takových příkladů do nekonečna, včetně těch, kdy celá pevnost byla na nic, protože ji nikdo nebránil. (Češi tedy nebyli první.) Babylon, největší pevnost své doby, měl tak tlusté hradby, že na nich nahoře mohla jet dvě čtyřspřeží vedle sebe. Když přitáhl dobyvatel, perský Kyrus, poslali mu neschopní generálové armádu (vycvičenou na obranu hradeb) napřed od pole. Tam on ji ovšem hladce porazil a hurá dále. Přitáhl k nedobytnému Babylonu, kde mu otevřeli bránu dokořán, páč měli svých vlastních vládců až pokrk. To samé bylo, když Hitler vlítnul na Balt a Ukrajinu. Byl tam vítán coby osvoboditel od Stalina. Jenže blázen Hitler je prohlásil za podřadnou rasu a začal pálit a vraždit. Toho šikovně využil Stalin k vyhlášení války vlastenecké a tím to šlo zase nazpět. Jak rychle byl Hiter před Moskvou, tak rychle byl Stalin v Berlíně.

Taky jsem napsal něco o hradbách, kde nebylo jasné, kde je venku a kde vevnitř. Počínaje biblickým rájem:
http://gregormoldavit.blog.cz/1403/deutsch-deutsche-grenze-1-zivot-v-raji

V seriálu o Havlíčkovi se zmiňuji o Franzesfeste v Tyrolsku,
dostavěné sto let před Hitlerem, v nejužším místě alpského údolí. Když ji rakouský císař navštívil, ukázali mu pyšně, že je stavěná celá ze žuly.
"Ze žuly," podivil se císař, "myslel jsem, že je ze zlata, podle toho kolik stála."
Než ji za pár desetiletí dostavěli, pokročila už vojenská technologie natolik, že byla sice nedobytná, ale jinak celkem k ničemu. To bylo v půlce 19. století.

Nuže - bunkry v českém pohraničí roku 1938. Ještě dnes historici - teoretici - opěvují jejich kvalitu. Na těch by si byl Hitler vylámal zuby. Zkusme se na to společně podívat na základě selského rozumu!

Tedy předně - jakou hodnotu má pevnost v době letadel? Co platné, že ji zatím nikdo nedobyl, když v Praze na letišti už dávno přistává jeden německý bombardér za druhým. (Při vzdálenostech v SSSR už tomu bylo jinak. Proto taky generálové Hitlera varovali, že bude při nejlepším potřeba pár let. Naopak sovětští bratři udělali v srpnu 1968 právě to samé. Jako první obsadily jejich speciální jednotky letiště v Praze a převzaly pod svou kontrolu! Jejich tanky překročily naše hranice o pár minut později.)

Celá Maženotka ve Francii byla nakonec taky k ničemu! Generál Guderian ji za 3 dny obešel přes Belgii. A nedaly se náhodou ty české bunkry taky obejít přes Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Polsko? Nebyla to náhodou zcela chybná investice v době, kdy důležitější byly tanky a moderní letadla?

Ale řekněme, že jsem Hitlerův generál a mám za úkol pevnosti zničit. Musel jsem v životě dělat už ledacos, proč si na generála nezahrát?
Asi taklec: Zřejmě je pravda, že se ani množstvím dynamitu nedají zničit a dělem prostřelit, ale to je mi buřt. Proč bych měl útočit na to nejsilnější místo? Otázka pro mě zní úplně jinak. Jak dlouho v nich mohou přežít obránci? Ten bunker sám není žádná překážka, ten se dá objet po provizorně postavené silnici. No a voják musí jíst a chodit na záchod. Na to je bunkr i zásobárny stavěný. Voják musí pít. To už by za čas mohl být větší problém. Voják musí dýchat a na to bych se zaměřil. Ty bunkry stavěly jistě tisíce dělníků a každý druhý mi určitě vykecá, za peníze, nebo zadarmo, jak jsou větrány. Jak už čtenáři posledně připsali, bunkry stály na území německého obyvatelstva, které bylo pro Hitlera.

Stavitel pevnosti určitě myslel na problémy s nasávacími otvory, ale nějak existovat musí. No a moje střemhlavé bombardéry jim tam budou házet smradlavé syrečky a dýmovnice, kus za 5 korun. Až jednoho dne ti kluci vyjdou ven se rukama nad hlavou a já jim řeknu:
"No konečně, proč ne hned? Tak si dáme pivo a pak jděte domů." Kdybych já byl generálem, dbal bych na to, aby si v bitvě nikdo neudělal bouli na hlavě.

Jelikož mi to zatím nikdo nevykecal, nemůžu útok popsat dále více konkrétně. Ale v principu tady nejde o ten beton, nýbrž o ty lidi vevnitř a ti už vydrží poněkud méně. Tloušťka betonu to nezachrání. Hitlerovi taky nebyl jeho bunkr v Berlíně nic platný.

Když to vezmeme trochu vážně: Pokud vím, byl vzduch přiváděn přes tzv. větrací zvony, zdálky dobře viditelné. Jistě chráněny kulomety před někým, kdo by tam přes ně chtěl postavit stan a tím přísun vzduchu odříznout. Ale těžko před útokem letadel. Považuji za možné, že výbuch bomby u větracího otvoru mohl způsobit uvnitř bunkru smrtící tlakovou vlnu. Déle existují fosforové zápalné bomby, jedovaté plyny... K tomu stačí zaměřit se na určitou část opevnění, není potřeba plýtvat silou po celé délce hranice. Tudy pak můžou do země vniknout moje tanky a zbytek armády. Jistě by na to místo Češi byli rychle postavili jejich dělostřelecké baterie, ale od toho jsou zase letadla... a teď už té hry na vojáky necháme.

Jsem názoru, že Češi bojovat měli, jako bojovali Poláci. Šanci na vítězství by měli asi trochu větší, ale dlouho by nevydrželi. Jde o to, že dnes se mohli trochu jinak dívat na svou minulost.

Prezident Beneš by měl ovšem tenkrát těžkou úlohu říci, "posílám na smrt sto tisíc českých kluků, aby o nás potomci neříkali, že jsme srabi. Je ale jasné, že stejně prohrajeme."
Na druhé straně - když Stalin napadl Finsko, nepočítal tam nikdo šanci na vítězství, Finové se okamžitě a samozřejmě postavili na zuřivý odpor.

Tenkrát do toho měli jít všichni a Hitlera i Stalina včas zastavit. A co se od té doby změnilo? Nic. Stačilo plánovat radar v Brdech a český národ se mohl doslova posrat. "Přeci si nerozhněváme Putina, on si ho tam nepřeje. Ať za nás bojují ostatní, my budeme na všechny strany hodní." Loni bylo zase na čase, aby celá Evropa zastavila šílenou Merkel. Nestalo se dodnes! Všichni s otevřenou hubou přihlížejí, jak jde tři tisíce let Evropy ke konci. Může být, že nebude dlouho trvat, kdy se zase ozve ona věta, na kterou si Češi snad ještě vzpomínají: "To máme za to, že jsme nebojovali."

pokračování prezidentů příště...

PS. Když první ruský voják pronikl do Hitlerova bunkru (otevřeli mu, aby tam zainstaloval radiové spojení) měl údajně prohlásit: "Fuj, tady je ale hnusný vzduch."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 25. října 2016 v 22:55 | Reagovat

O problému československé obrany 1939 se mluví obecně blbě.
Kdo zde odborně vedl vojáky? Francouzi. Jak je zvykem po "vítězné" válce se rozdávají kmánům psí známky a pánům sinekury, třeba vojenské poradenství v novém státě. Vlastní zkušenosti byly mizerné, legionáři bojovali ( pokud to tak lze někdy nazvat ) podle starých not. V Rusku podle situace, jak byla krajina zbolševizovaná.
Kdo měl v ČSR politické slovo ke stavu vojenství? Většina pol. stran se toho stranila snad jen na 28.10. vyjely posádky ke slavnostnímu shromáždění na náměstích za randálu plukovní hudby. Dlouho jen se starými kořistními či delimitovanými zbraněmi a výstrojí. Jediná strana, která žvanila o vojenství byli agrárníci. Armáda byla vděčný konzument koní, řemení, ovsa, sena, slámy a také hrachu, krup a tuhého hovězího z krmných volů. Toto vše produkovali statkáři a větší sedláci prostřednictvím obchodních družstev. Tak pěkně to fungovalo, na venkov se dostaly peníze, což byla ta hlavní "obrana". Syn statkáře, Bruno Sojka mohl ještě v r. 1949 závodit na brněnské Velké ceně, kde se zabil a nemusil absolvovat jezedáctví.
Teprve po smrti TGM se situace přiostřila a stát už viděl, nad čím zavíral oči. Ke slovu přišly stavební firmy a oceláři s pancéřováním a dráty do betonu. Ta třetí a nejpotřebnější grupa, jen slabým hláskem pískala o potřebě tanků a letadel, náklaďáků a přepadových aut. Ovšem na ty už nezbyla ani koruna. Prvně agrárníci, pak betonáři a oceláři a zbytek až v r. 1935 začal soutěžními prototypy tanků a letadel, protiletadlových kanonů, lehkých kulometů BREN a samopalů HOLEK.
Finanční náklady byly obrovské, splátkový program byl rozpočítám do r. 1956 a možný střet s Hitlerem odhadnut na r. 1953.
Můj názor je, že to vlastně byla z pozice ČSR nechtěná sabotáž. Co zde Hitler ukořistil, byly už jen vyškrábané zbytky! Finanční fondy vyčerpané, ocel v betonu, továrny zastaralé a bez automatizace. Staré typy zbraní neschopné k použití u  motorové trakce ( děla), nedostatečná petrochemie i muniční chemie. Jest-li někdo tvrdí, že se zde Hitler vyzbrojil nemá pravdu. Tolik toho zase nebylo. Němci musili vše přeorganizovat polonásilím, zavézt třísměnný provoz, omezit protesty, přeměnit tovární strojový park ( dodnes tady běží soustruhy US18), německé konstrukce několikrát generálkované. Je pravdou, že jak do Polska, tak i do Francie jeli i na českých tancích ČT 35 a 38. Dobře je ošetřovali a nakonec na ně lafetovali větší samohybná děla i do Ruska až do r. 1945. Tak jako dnes se i tehdy halda generálů hádala, co by se, jak by se, kdyby se a to je vše.
Pánbu zaplať za NATO ( jenže když to tak řekne každý, zakroutí nám Putin krčkem ani se nenadějem).

2 Jan Jan | Web | 26. října 2016 v 7:17 | Reagovat

Nojo, je to tak, Hitler by stejně dosáhl svého ať tak nebo tak. Právě třeba Finové ukázali, jak se s vetřelci má zacházet.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 28. října 2016 v 10:42 | Reagovat

Zemička našeho typu, má vždy nulové šance proti agresorovi. Myslím, že si lidé málo uvědomují utváření světové politiky velmocemi. Když Rusové napadli Afghánistán a stříleli jednoho Afghánce z nízko letících helikoptér, pancéřovaným, proti lehkým kulometům Afghánců, nechtěl americký vyslanec, podpořit dodávky stingrů, schopných účinně sestřelovat letadla s názorem, že nechá Rusy vykrvácet při odstřelování Afghánců v horách, až je to unaví. Teprve aktivita jednoho kongresmana a soukromých náboženských kruhů USA zajistila dostatek zdrojů k nákupu amerických zbraní v Izraeli, čím ž došlo k obratu ve válce a Rusové agresi vzdali. Naši krajinu bez vysokých hor, by Hitler převálcoval tempem 40 km/den, jako Ukrajinu. Nám by nikdo moderní zbraně nedodal. Nebyli jsme strategicky, ani surovinovými zásobami významní.

4 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 31. října 2016 v 13:20 | Reagovat

Sebevražedný boj, je tak trochu na hlavu. Válka proti Hitlerovi by nebyla na dva nebo 5 dnů. Bylo zapotřebí průmyslu k výrobě zbraní a ten zase potřeboval suroviny, které jsme neměli. Rusko bylo zaměstnáno dodávkami železné rudy do Německa a kvůli nám, by si Němce nerozhněvalo. Sebevražedný boj jako prováděli Nindžové se šavlemi proti anglickým dělům, by vedl pouze ke kapitulaci za ponižujících podmínek. dnes se Čína snaží získat zpět Tchaj van, který musela postoupit Angličanům po prohrané opiové válce.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 31. října 2016 v 20:46 | Reagovat

[4]: JP
Píšu v článku. Češi byli prostě sami. Mohli Hitlera na čas zastavit, ale ne na dlouho. Tady byla smlouva s Francií, která mohla vše vyřešit. Francouzi Čechy zradili. Sami si tím ale vůbec nepomohli, naopak jenom uškodili.
Stavět bunkry nebylo vůbec rozumné, ty peníze měly jít do vývoje letadel, pokud by se to dalo časově stihnout. Ale co dělali Francouzi? Stavěli Maženotku, která byla rovněž na nic. Angličané zaspali právě tak. Trvalo několik let, než proti německým letadlům mohli postavit své spitfire.
Dnes by šlo o to, tyhle chyby neopakovat. Bohužel právě děláme ještě mnohem horší. My si naše okupanty vítáme plakáty "herzlich willkommen".

6 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 1. listopadu 2016 v 18:24 | Reagovat

Bojovat jsme nemuseli, ale náš generální štáb mohl jistá opatření učinit. Tak jako Francouzi potopili část své flotily, aby nepadla Hitlerovi do chřtánu, mohli jsme zničit svoji výzbroj a ne dovolit aby naše děla byla zabudována do Atlantického valu, nebo naše tanky útočit na Rusko. Rovněž naše letadla mohla jít do šrotu. Takhle jsme byli vlastně spoluviníky na Hitlerově  expanzi.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 1. listopadu 2016 v 18:28 | Reagovat

Konečně se Němci probudili. Soudružka Merkel nebude pozvána na sjezd SPD proto, aby nebyl národ ukolébáván jednotou, když existují diametrální rozpory na migrantskou krizi. Gregu, že Vám to ale trvalo. Koho tam volíš?

8 gregormoldavit gregormoldavit | 2. listopadu 2016 v 11:05 | Reagovat

[7]: JP
Volil jsem vždy CDU. V Bavorsku to je CSU. To nyní už nepřichází v úvahu. CDU je v rukou diktátorky Merkel a jdou za ní jako ovce. Třeba i do vlastního zániku, ale svou paní neopustí.
Jediná protisíla, která chce Merkel za každou cenu svrhnout, je nyní AfD. Jenže zahrávat si s touto stranou mi dělá těžkou hlavu. Němci volili Hitlera, udělá pořádek a zase odejde. Češi volili Gottwalda, on zjedná nějakou Tak chytrý byl ovšem Gottwald taky a žádné další volby nepřipustil. Merkel zavedla národ do těžké situace.
Jako zatím ještě neví, jestli bude znovu kandidovat, ale co jí zbývá? Když padne a ztratí imunitu, může stát rychle před soudem. V roce 2015 překročila celou řadu zákonů.
Nejhorší je, že ti lidé - muslimové, teroristi, všemožná kriminální sebranka, ... je tady a vyhnat je může jenom radikální změna v politice i zákonech.

9 gregormoldavit gregormoldavit | 2. listopadu 2016 v 12:05 | Reagovat

Kamsi zmizela část věty: Češi volili Gottwalda, on zjedná nějakou "rovnost", no a pak ho když tak odvolíme.

10 nar.soc. nar.soc. | 2. listopadu 2016 v 14:18 | Reagovat

[8]:

Každá společnost se vyvíjí a krize není úplně na škodu. Alespoň si Němci jako politický národ uvědomí své meze. Mesianismus vždy nakonec zničí své "rodiče". CSU měla vždy mantru "Svobodné Bavorsko", s níž většinu mírně vydírala. Svoboda byla jen pojem a Bavorsko není žádná ekonomická lokomotiva. Teď byla napnuta možnost celého Německa směstnaná do slov "my to zvládnem". To, že nebyla Merkel pozvána na sjezd SPD je bez významu. Celá SPD plédovala pro migranty a teď není nikdo vidět, jako hromosvod, což je pro Merkelovou dobrý zpráva. Může poslat poselství, že plnila především přání SPD a tím se z věci vylhat, alespoň v novinách.

11 gregormoldavit gregormoldavit | 2. listopadu 2016 v 17:48 | Reagovat

[7]: JP
Po volbách je snadné někomu předhodit: "máš co sis zvolil. Podívej co ta strana napáchala".
"A co jsi volil ty?"
"Nic, jsou to všechno lumpové."
Kdo nevolí nic, je vždycky vinen, když se demokracie nedaří. Jenže jak vědět předem, co z té strany vyleze? Když jsem volil CDU, nemohl jsem tušit, že si tam nechají Merkel tak dlouho, až ta se ze své moci zblázní. Dále že její strana nebude schopna tuhle jednu šílenou osobu zastavit.

12 gregormoldavit gregormoldavit | 2. listopadu 2016 v 18:13 | Reagovat

[10]: nar.soc.
Bavorsko se sice nazývá "Freistaat Bayern", ale je to bundesstaat jako ostatní. Žádné extrabuřty nemá. Někdo si pod slovem "Bavorák" představí sedláka, jak pase krávy. To je sice správně, ale ne typické. Bavorák (BMW) je taky auto a rozhodně ne špatné. Bavorsko je silně zemědělské, má ale taky moderní industrii a je bohaté. Bund mu ročně bere miliardy na krachující státy severní. Ty totiž zaspaly dobu a jejich industrie pracuje často se ztrátou. (A celé Německo pak platí na ostatní státy EU. Proti Němcům má pořád někdo něco, ale jejich peníze nikomu nesmrdí.)
Dokonce i takové slovutné městské státy, jako třeba Brémy, se topí ve dluzích. V těch městech jsou celé tmavé čtvrti a v nich špína a kriminalita. Každý si může vykládat něco o rasismu, ale kde je to samý tmavý, tam je konec našeho pořádku a blahobytu. Kolik taková čtvrť odvádí do státní kasy? Asi jako odvádí v ČR Chánov. A jestli tito lidé něco perfektně umí, pak je to množení. Tyhle problémy nám brzo přerostou přes hlavu. O to více, že každá dnešní vláda dělá, jako že to nevidí. Bavoráci nejsou rasisti, ale pokud se právě odsud často ozve něco proti nějakému etniku, nebo imigrantům, pak to má dobré důvody. My (jsem taky Bavorák) chceme žít dále v čistotě a blahobytu, na kterém tvrdě pracujeme, a ne v Chánově. Taky nechceme to, co denně vidíme v televizi v Sýrii. A co nám ti lidé ze Sýrie přináší? To, co si udělali doma.

13 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 5. listopadu 2016 v 16:51 | Reagovat

Němci mohou volat "už je to tady". Nejen že SPD nepozve kancléřku na sjezd, ale má nový program se zaměřením na "evropské hodnoty". Jsem jen zvědavý, jak dalece půjde. Snad tam vůbec soudy budou šmahem zamítat žaloby pro zákaz nošení šátků, zahalujících obličej do škol, jako je tomu u nás, protože takové náboženské symboly nejsou v Evropě obvyklé. Gregu, mohu ti jen gratulovat k obratu, který Německo nabírá. Budu s napětím čekat, jak s islamisty zatočí.

14 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 5. listopadu 2016 v 18:04 | Reagovat

Nový plán pro politiku SPD bez kancléřky má název ORDUNG. Je to typicky německé a musíme doufat, že se podaří pořádek nastolit.

15 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. listopadu 2016 v 11:19 | Reagovat

Už blbnu, pletu si CSU a SPD, prosím o pochopení starého dědy.

16 nar.soc. nar.soc. | 6. listopadu 2016 v 12:23 | Reagovat

[15]:

Také jsem tu chybu zaznamenal. Má to jen jeden následek. CSU je vlivná v Bavorsku, kdežto SPD v celém Německu. To, že nepozvali kancléřku jim možná v CSU více rozváže jazyky a vynutí formulaci něčeho, co by v její přítomnosti "učesali". Podle mne je to jen dobře nejen pro Bavorsko, ale i pro celé Německo.

17 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. listopadu 2016 v 16:55 | Reagovat

Oslabení pozice kancléřky je dobré nejen pro Německo, ale i pro celou Evropu. Snad i u nás to oslabí pozice neomarxistických islamistů, kteří se schovávají pod lidská práva a tyjí z tradice Václava Havla.

18 gregormoldavit gregormoldavit | 6. listopadu 2016 v 17:47 | Reagovat

[17]: JP
Merkel skutečně ztrácí moc a jistě nemůže sama přehlédnout, jak se věci mají. Od ní ovládaná media sice píší, jak ji Němci milují a uctívají, jelikož se však vyučila u Honeckra v DDR, nejspíše dobře ví, že to nemá co dělat s něčím, jako je pravda. Na druhé straně ale netuší, že ji prakticky všechen německý lid skutečně srdečně nenávidí. To se jí holt neřeklo, s lidem se ona nestýká. Po takové době vlády má kolem sebe už jenom své placené prdelolezce. Honecker taky věděl, (jako Husák, Jakeš, Novotný...), že ono je všechno trochu jinak, ale přesto vůbec nepovažoval za možné, že v příštích týdnech bude svrhnut. Vzpomínám na Ho. výrok asi měsíc před jeho pádem, "Ještě za sto let bude stát Berlínská zeď". (Přiletěl jsem služebně do Berlína pár týdnů potom. Kluci do té zdi bušili majzlíkama a kousky betonu prodávali turistům jako suvenýry.)
Merkel ještě jako neví, jestli bude kandidovat? A co jí zbývá? Když ztratí imunitu, bude v tu ránu před soudem, za všechny zákony, která v roce 2015 překročila. To je osud nenáviděného diktátora. Když ztratí politickou moc, může viset. Proto diktátoři nechodí do penze.
Co bude příští rok? Merkel má pod sebou CDU, sklerotici jdou za ní jako ovce. Jednou je to jejich feudální paní a tak to chce bůh. CSU je samá kritika, ale vyměnit si ty nahoře za nějaké schopné (a ty mají) to taky nedokážou. Grüne a komunisti mají program Německo zničit a nato je Merkel ideální kancléřka. Ti ji kritizují, ale taky uctívají. Merkel svrhnout bude velmi těžké. Němci za ní jdou do vlastního zániku, jako šli za Hitlerem.

Takže asi jediná možnost, volit AfD. CDU nesmí vyhrát. Ale AfD je strana neprůhledná a co by udělala, dostat se k moci, nikdo neví. Vždyť se můžou domluvit s CDU, že jim nechají Merkel, když sami dostanou jiná koryta. Nakonec ale nepravděpodobné, jejich program je právě Merkel svrhnout. Asi je půjdu volit, ovšem se smíšenými pocity. CDU měla před rokem Merkel poslat do důchodu, muslimy domů, a mohla zde stát dnes silnější, než kdy před tím. Tím tu mohla stát silná EU i s GB. Zatím jde všechno do krásného rozpadu a jednou svět řekne: "Byli to zase Němci, kdo celou Evropu zničil."

19 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 7. listopadu 2016 v 11:36 | Reagovat

Konečně jsi se rozhodl a budeš volit AfD. Máš mé sympatie. Těžko může být něco horšího jak kancléřka. Ovšem nikdy nejsou dobrá přehnaná očekávání, jako u nás po roce 1989. I politiku AfD bude nutno přijmout střízlivýma očima a nečekat zázraky. Politik zůstane vždy politikem a musíš přijmout to co nabízí.

20 gregormoldavit gregormoldavit | 7. listopadu 2016 v 12:33 | Reagovat

[19]: JP
Píšu další díl prezidentů - Gottwald.
Lidi ho volili v jakési bláhové naději, že přijde černobílý ideální spravedlivý systém. (Jakoby něco takového mohlo existovat!) No a když se to nepovede, tak ho zase odvolíme. Jenže ono to už nešlo.
Ta AfD se mi moc nelíbí, kdož ví, co vlastně budou dělat? Jenže nejdůležitější, nejen pro Německo, ale pro celou Evropu, nyní je - svrhnut šílenou Merkel. A kdyby bylo na mě, tak ji postavit před soud.

21 nar.soc. nar.soc. | 7. listopadu 2016 v 14:53 | Reagovat

[20]:

Svrhnout! Trošku pozdě,ne? Už sama nahlídla co zkopala. Měla by být ve funkci a věc napravit. Už kat. církev předkládá "lepší jeden hříšník pokání činící než 99 spravedlivých".
Až si zvolíte AfD ( kterou jel na sjezd políbit Václav Klaus a ten dovedl překvapit do poslední chvíle) budete možná teprve zírat.
Ono totiž dobro je jen omezené, ale lumpárny, jsou bez hranic.

22 gregormoldavit gregormoldavit | 7. listopadu 2016 v 18:13 | Reagovat

[21]: nar.soc.
Jestli šílená Merkel dále zůstane ve funkci kancléřky, budou následky pro celou Evropu nedozírné. To je asi jakoby Hitler měl zůstat v roce 1945 vůdcem, aby napravil, co napáchal.

23 nar.soc. nar.soc. | 8. listopadu 2016 v 8:01 | Reagovat

[22]:

Dobrý den.
Musíte být hodně naštvaný. To přirovnání nesedí. Hitlerovský teror nijak nesouvisí s merkelovským mesianismem. Kromě toho paranoidní Hitler chtěl, aby Německo zaniklo s ním, kdežto f. Merkelová hlásala "my to zvládnem". Takže co nadrobila, by měla zvládnout ( stejně to musí stát řešit ).

24 gregormoldavit gregormoldavit | 8. listopadu 2016 v 18:20 | Reagovat

[23]: nar.soc.
Dal bych jí možnost odpracovat si něco v prádelně vězení. Tam může pro migranty být dále užitečná.

Výrok upřesnil její bezduchý nohsled, ministr vnitra de Maiziere.
"Zvládnout to musíme my, Frau Merkel nás při tom jenom povede."
On sám nezvládne určitě vůbec nic, to už jednoznačně prokázal. Do země se mu přivalí asijské hordy a on nemá ani tu schopnost je spočítat. Jenom vyjeveně přihlíží a plazí se před svou paní.
Ti dva dali policii rozkaz dívat se jinam, když migranti kradou a znásilňují. To by ještě vedlo k rasizmu a xenofobii. Jedno co se děje, hlavně aby se to zatajilo a nikde se o tom nepsalo. Jak za komunistů!

Ta šílená baba stála Německo desítky miliard € a to je teprve začátek. Všechno jenom proto, aby v dějepisu stálo, že "za vlády soudružky Merkel stoupl počet obyvatel Německa, protože celý svět přišel, aby..." Jo celý svět, aby..., to je pravda. Teď se je snaží vnutit industrii, aby to mohla obrátit, že jim přivedla pracovní síly. Jenže ti poukazují na to, že mají dost německých zaměstnanců a nepotřebují cizince, kteří neumí německy, nemají vzdělání a pracovat ani nechtějí.

V Německu pracuje skoro milion důchodců, protože s penzí nevyjdou. Pro mladé Němce není těžké získat dobré místo ve Stuttgartu, nebo Frankfurtu, ale skoro nemožné najít tam bydlení. A když, pak za strašnou činži. (že se práce sotva vyplatí.) Choromyslná Merkel si do toho pozve milion Asiatů, kteří se sem přišli za německé dávky množit. Jakékoli ubytování, kromě vlastního domu pro jejich velkofamili, odmítají. A všechno chtějí zadarmo. My budeme za ně pracovat, oni budou za nás souložit! Za pouhých 30 let může být v Německu víc muslimů, než původního obyvatelstva.

Nejen já, ale všechen německý lid je naštvaný. Jistě je potřeba začít pracovat na záchraně státu, ale ten první a nejdůležitější krok je zbavit se Merkel. Pokud možno ji hned postavit před soud a být já soudce, tak z basy jen tak nevyleze. Potom se pokusit hledat řešení, ale na to už je skoro pozdě.

25 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. listopadu 2016 v 18:22 | Reagovat

Gottwalda si národ nezvolil. vnesl jej nahoru podvodné volby, do kterých nebyli připuštěni opoziční strany, jako např. Agrárníci. Byli pouze kandidáti Národní fronty, kde převládali komunisté doplnění Sociálními demokraty. Kdo nesouhlasil s Národní frontou, mohl do urny vhodit bílý lístek. To však bedlivě sledoval milicionář ve volební místnosti, takže bílý lístek, to bylo něco jako sebevražda. Bolševický teror je systém, který funguje vždy. Lid je třeba zastrašit, aby se nezmohl na jakýkoli odpor. Dodnes to vidíme v Číně.

26 gregormoldavit gregormoldavit | 8. listopadu 2016 v 18:25 | Reagovat

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/420091-juncker-se-rozohnil-ze-migranti-nechteji-jinam-nez-do-nemecka.html
Tak tenhle lump by měl sedět hned vedle Merkel - v kriminále! Čemu se diví? Ti lidé si jdou pro německé dávky, ne pro české. Když dostanou asyl odletí domů (kde jim údajně šlo o život) aby se pochlubili svým úspěchem a dali návody ostatním, jak se to dělá.

27 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. listopadu 2016 v 18:26 | Reagovat

Sakra, promiňte mi hrubky v minulém článku. Když text zadám, nemohu jej opravit, jako na Facebooku, to pokládám za nedostatek tohoto serveru.

28 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. listopadu 2016 v 8:58 | Reagovat

Huráááá. Další rána islamistům. Donald Trump byl zvolen prezidentem Ameriky.

29 gregormoldavit gregormoldavit | 9. listopadu 2016 v 9:19 | Reagovat

[28]: JP
Vyhrál syfl nad cholerou. Jsem rád. Clinton měla tu smůlu, že mi připomínala Merkel. Ale něco dobrého od tohoto lumpa rozhodně nečekám.

30 nar.soc. nar.soc. | 9. listopadu 2016 v 10:26 | Reagovat

[29]:

Trump hlásá v podstatě izolacionismus. To povzbudí kdejakého lumpa ve světě ( tak vznikla Hitlerova aktivita ). Rusko má jen krátký čas a určitě se něco brzy vyvrbí. EU oslabí a srab přijde zákonitě, jako změna počasí. Zdejší mocipáni už psali nedávno do Číny a  lze očekávat "zvací dopis". Bude to mít obřadní formu,jeden lump "řídím stát, jako firmu", přizve druhého lumpa, "řídím stát, jako car" a je vymalováno.

31 gregormoldavit gregormoldavit | 9. listopadu 2016 v 11:12 | Reagovat

[30]: nar.soc.
Je prakticky nemožné říci, co z toho všeho teď bude? Ten Trump asi brzo pozná, že všechny jeho představy a sliby se realizovat nedají.

V každém případě jsem vůbec nesouhlasil s Clintonkou, že je potřeba stavět mosty k jiným národům. To už mám pro tu jeho zeď větší pochopení.

Na světě je 7,5 miliard lidí, z toho 5,6 miliard žije v bídě a těm chudým se ročně rodí 80 milionů chudých dětí. Ti mají jediné přání, přijít po těch mostech k nám a přinést sebou jejich problémy - přemnožení, bída, nemoci, občanské války. Šílenství Merkel nás v Německu loni stálo několik desítek miliard. V zadlužené zemi, kde žákům padají školy na hlavu a který nemá peníze na jejich opravy. Tady je na čase něco změnit, než bude definitivně pozdě.

32 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. listopadu 2016 v 11:41 | Reagovat

Gregu Tramp je sympaťák. Nazval Německo muslimským státem a v tom má pravdu. Říká to samé co ty, tak proč se ti nelíbí? Jinak požadavek aby evropské státy zvýšily náklady na obranu, je od něj v cajku. Proč se máme pořád spoléhat na to, že vše zachrání Američané. Jako staré kurvy, kručí dále nad jeho zvolením elity Evropy i naši islámští neomarxisté. Tak jen ať kručí.

33 gregormoldavit gregormoldavit | 9. listopadu 2016 v 12:12 | Reagovat

[32]: JP
Sympatický mi ten člověk rozhodně není.
Je to arogantní, bezohledný a sprostý lidský typ. Teď jde ale o to, co politicky vykoná a jaké dokáže ukázat výsledky. Kolika lidem (myslím v jeho zemi, lidem, jejichž je prezidentem, a ne černochům v Africe) život zlepšil. Slibů měl hromadu. (Merkel taky přísahala, sloužit německému lidu. Udělala přesný opak! Německý lid podvedla a okradla.)
Zatím je tu skutečnost, že ve dříve bohatých státech životní úroveň klesá, kriminalita a problémy stoupají. Pokud by tento člověk dokázal ten trend obrátit, budiž mu všechno ostatní odpuštěno.

34 nar.soc. nar.soc. | 9. listopadu 2016 v 18:19 | Reagovat

[33]:

Vrátit USA někam zpět nelze. Mluvit může do aleluja, ale rozhodují činy. Vlivné kliky by ho musily poslouchat a to ve svém věku už nedocílí. Naopak, vždy cílil vzhůru mezi "elity", proto dělal večírky i pro Clintonovy a co mu to vyneslo? Stále platí, kdo chce s vlky býti musí s nimi výti! Tak je svět ustrojen a jen pomalé zlepšení ( a jen pro někoho je reálné za jedno vol. období ). Trumpovy sliby, jsou chyby! Napřed musí nadělat miliardy ( při tom živit bankéře, lobisty a křiváky všeho druhu), než může vstoupit do politiky a uskutečnit nějakou vizi. Doba Nového údělu FDR nebo Nové hranice JFK je dávno pryč.

35 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. listopadu 2016 v 18:37 | Reagovat

Tak si srovnejte myšlenky v hlavě. Dříve bohaté státy Ameriky, jako například Pensylvánie, zchudly za vlády demokratů, naposledy pod dvakrát zvoleným Obamou, kterého si oblíbili Hispánci. Je to obdoba, jako když by v Německu volili Islamisti. Jediný americký prezident, který přivedl k rozumu Rusko, byl republikán Regan stylem, že jej uzbrojil. Tak tady nad Trampem nevzdychejte jako Dinstbier, Halík a ostatní islamisti, skrývající se za lidská práva a fandící migrantům.

36 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. listopadu 2016 v 18:01 | Reagovat

Pro nár. soc. Používáš zastaralou frazeologii komunistů, kdy za vše špatné mohla buržoasie a přisuzuješ negativa a podlézání finančníkům, podnikatelům a bankéřům,Trampovi. V tom se mýlíš děvenko. Trampa zvolila střední třída a dělníci ze států, které politika demokratů, přivedla na pracovní úřad. Naopak finanční kruhy byly z jeho zvolení zděšeny. Burzy na celém světě padaly, dolar též i nafta. Znepokojeny byly státy Asie i EU. Hlásal, "ať se každý stará sám o sebe, Amerika má starostí dost". Clintonová nebyla zvolena proto, že by to byl nový díl starého seriálu a Američané z něj už byli unaveni a chtěli změnu. Nyní po zvolení se burzy vzpamatovávají a i dolar leze nahoru. Amerika spolu s Anglií nese 80% nákladů NATO. Ať se tedy starají také evropské velmoci a ostatní státy, včetně nás. Je jasné, že se bude Putinovi líbit stažení amerických vojsk z Evropy, ale to je signál zejména pro Německo, a ostatní evropské státy, aby své zdroje místo imigrantům dávalo na obranu.

37 nar.soc. nar.soc. | 10. listopadu 2016 v 20:05 | Reagovat

[36]:

Nejsem děvenka chlapče. Pokud mohu požádat, citujte co mi vytýkáte, rád se poučím.

38 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 11. listopadu 2016 v 18:50 | Reagovat

Pro nár..soc.: Vytýkám vám značnou dávku demagogie, případně pokud jsou ty vaše bláboly myšleny vážně, pak hlouposti. To co u nás Hitler ukořistil, byly například dalekonosná děla, která se mu hodila do zabudování v Atlantickém valu. Nebyl takový trouba, jako některý Čechoslovák. Proto si také po záboru denně odvážel náklaďáky jídla z našeho venkova na který vyhladovělí němečtí vojáci civěli s otevřenými hubami. Byl patrně lepším stratégem než dnes nár. soc.

39 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 14. listopadu 2016 v 10:16 | Reagovat

Gregu, co máš proti Trumpovi? Vytýkáš mu, že dosud nic pro Američany neudělal. Co ty jsi udělal pro Němce? Také by ti to mohl nějaký demagog vyčítat. Že nebude moci splnit všechny své sliby, lze předpokládat, ale už volba osoby viceprezidenta dává najevo, že nebude sekerník, jak se jevil před volbami. K těm kteří skučí, že nabyla za prezidenta zvolena žena, má krásnou repliku Václav Klaus mladší a říká "počkejte si rok na volby ve Francii". Tito skuhralové budou poté kručet, proč není prezidentem muž. Klaus starší říká "Trump je dobrý prezident pro Ameriku, pro Evropu i pro ČR. Souhlasím s ním, i když mnozí tvrdí, že je také arogantní.

40 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. listopadu 2016 v 10:44 | Reagovat

Gregu, musíš být velice bohatý člověk. Dnes jsem se dočetl, že roční podíl každého Němce na financování běženců činí 320.000,- Kč. Takovou sumu jsem si já nevydělal ani v hrubém platu bez zdanění. Z čeho broboha žiješ, když si můžeš takové náklady navíc lajsknou? Každý Němec, který nebude volit AfD, musí mít zatemněnou mysl. Jak mám slušně napsat ta kráva (kancléřka), aby to bylo na netu průchodné? Platí, že blbost stejně jako vesmír je nekonečná. Proto můžou Němci dosud držet kancléřku v křesle. Zaplať Bůh, že volby v Americe vyhrál Trump a vystřídá jejího kamaráda Obamu. Přijdou jiné časy a EU musí nabrat jiný směr.

41 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. listopadu 2016 v 10:57 | Reagovat

Kde se berou ty staré komunistické bláboly nár. soc., že někdo musí živit bankéře, podnikatele, lobisty. Ti se živí sami, jak to doporučuje Trump. Pouze lidé, kteří nezvedli celý život od ponku, či kancelářského stolu a neumí samostatně myslet, podléhají těmto komunistickým blábolům. Největší vliv na Trampa má jeho dcera Ivanka podnikatelka (34let, tři děti), která mu ostře vynadala, za jeho výroky o ženách s argumentem, že to poškozuje její byznys. A takovému argumentu Tramp rozuměl, zmírnil tón a dcera mu vyhrála volby. Ta žena řídila z porodnice výstavbu svých domů a s kočárkem, hned po porodu jezdila po stavbě, jak se dílo daří. Tu nemusí nikdo živit. Je to v podstatě první dáma USA a má na Trumpa větší vliv, než kterýkoliv poradce, či žena Melánie. Pokud by měla být prezidentkou Ameriky žena, pak by to měla být ona a myslím, že by zatočila i s Putinem.

42 gregormoldavit gregormoldavit | 19. listopadu 2016 v 12:02 | Reagovat

[40]: JP
Škody, které ta hyena Merkel napáchala, jsou mnohem větší, než se dá spočítat. A to všechno je teprve začátek. Ti lidé se tady budou množit. V jednom městě žije jistý Iráčan, který má 4 ženy a 22 dětí. Nikdo z nich nepracuje, všichni žijí na účet německých daňových poplatníků. On prý nesmí žádnou ženu zanedbávat, a tak na práci nemá čas. A Německo platí a platí. Němci za něj pracují, on za ně souloží. A zrůdná Merkel se v televizi uculuje.
VW propouští 20 000 zaměstnanců, ona žvaní, jak do Německa přivedla pracovní síly. Muslimové ovšem na žádnou práci nepomýšlí. Přišli se do Evropy množit a zato brát peníze.
Tady jsou ale škody ještě další. Tak např. počet policie v NSR za posledních 10 let klesal. Nějak nebyli tolik potřeba. Nyní se mluví o zdvojnásobení jejich počtu.
Asi by každý jiný národ tu babu byl dávno pověsil, ale Němci za ní jdou do své zkázy, jako šli za Hitlerem.

Zvolení Trumpa je určitý signál, ve Francii to asi bude Le Pen, Britové vystoupili, EU se rozpadá... A Merkel importuje měsíčně dalších 5000 černochů. Do státu, který má 2,2 bilionu € dluhů.

Je těžké předpovědět, co se vlastně teď stane? Většina Němců totiž zatím nějak žije, zchudlých důchodců se nikdo neptá a vládní činitelé si nerušeně hrabou, takže se jich to netýká. V každém případě z toho profituje AfD, ale nikdo neví, co od té strany čekat. Nakonec je tu ale skutečnost, že by snad i Hitler byl teď lepší, než komunistka Merkel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama