Prezident Václav Havel - 7/?

26. září 2016 v 20:59 | gregor moldavit

KSČ-2

Milena Jesenská

V koncentračním táboře Ravensbrück (ženský tábor, ne vyhlazovací, ale i tam se umíralo) se jednoho rána udála podivná věc! Jako obvykle stály vězeňkyně venku seřazené, to se jmenovalo apell.
Mrzly a nezřídka padla i bezdůvodně rána obuškem a tak den v koncentráku začínal. Mezi nimi stála i podivná Češka, jménem Milena Jesenská. Její koncentráčnické číslo bylo 4714, ale ostatní ženy jí nazývaly 4711. (Označení voňavé Kolínské vody) Byla pro ně určitým způsobem obdivuhodná a dodávala jim odvahy a optimizmu. Panovalo ono ustrašené ticho, ženy čekaly, kdy už ten apell skončí. Náhle se ozval zpěv. Tahle Milena Jesenská si prostě začala klidně a nahlas zpívat. Uniformované příslušnice SS, s obušky za pasem, se vyjevily, ale nakonec se nepohnuly a snad dokonce i tuhle ženu v duchu obdivovaly. Tu se ale zvedla vlna nevole a nadávek ze skupiny koncentráčnic. "Ty krávo, tak dlouho už seš v lágru a nevíš jak se chovat!" Na Milenu zaútočily její spoluvězeňkyně komunistky. Je ona svým chováním pobouřila.
Milena pak na to řekla: "Těm komunistkám se tady v koncentráku žije, vždyť jsou to rodilé trestankyně."

Skutečně se komunisté v nacistických lágrech začaly organizovat. Dokonce jsou známy případy, že za komunisty určené k smrti nastrkovali nic netušící jiné vězně a tak už v koncentráku plnili důležitý stranický úkol. I v ženském Ravensbrücku tomu bylo podobně. Milena byla zděšena chováním komunistek sloužících v lazaretu. "Ony se neptají na nemoc, nebo bolesti, ale na politické vyznání. Komunistky lečí, ostatní ženy nechají lhostejně umřít."

I soudruh Antonín Zápotocký, by jistě o tom mohl něco vyprávět. O jeho pobytu v koncentráků kolují různé legendy, asi se ale nic přesného nedochovalo. Je pouze známo, že to tam dotáhl na kápo. O něm jeho kapitola.

Milena často varovala, že po porážce nacistů vyjdou komunisti z války posíleni a zorganizováni a mohli by na sebe ztrhnout moc. V tom měla mít pravdu. Sama se ale konce války nedožila, v Ravensbrücku zemřela na nemoc.

Hitler a nacisti tak skutečně znamenitě dopomohli komunistům k jejich 40i letům vlády po válce. (Jakož komunisti svým pádem pak znamenitě dopomohli ke vzmachu církve svaté.) Jak jsem uvedl, za 1. republiky měla KSČ asi 10 %. Od roku 1948 pak 99,7 %, nebo něco kolem. Právě tak je tím vysvětlena jejich metoda vládnutí. Naučili se to od Hitlera a svoji surovost získali v jeho koncentrácích. Podle toho pak praktikovali svoji cestu k růžovým zítřkům, tedy své neomezené moci. Právem mohli poukázat i na to, že jejich vzor bolševici to nedělali jinak. Jestliže už Gottwald hulákal, že kapitalistům postaví šibenice, pak Rusko, možná spíše Stalin, a 2. světová válka vtiskla komunistické vládě v ČSR svoji pečeť. Taky to do značné míry vysvětluje, proč mnoho nadšených komunistických idealistů používalo i Gottwaldovu slovesnost - "po bolševicku zatočit" (= lidi jiného smýšlení umučit, zavraždit). Sami se třeba ničeho nedopustili a nakonec nikdy nedokázali ani pochopit, že i na jejich rukách je krev jejich krajanů. Pravě tak souhlasili se Stalinským vyvražďováním komunistů vzájemně mezi sebou. (S čímž by měli i příští komunisté počítat. Na dělení kořisti je potřeba méně lidí, než na její získání!)

V Dikobrazu asi roku 1968 byl na titulní stránce kreslený vtip. Jeden soudruh kouká přes hřbitovní zeď a říká směrem k řadě hrobů. "Soudruzi, co jsme si, to jsme si..." (V dalších letech se z tohoto "humoristického" časopisu stal už taky jenom nástroj normalizace.)

Za komunistů jsem často slýchal výroky: "Komunisti že dělali koncentráky? Naopak, oni v nich sami byli." Jenže ono to jedno vůbec není opak druhého.
Když se Hitler dere k vládě v Německu, říká se mezi lidem: "Hitler zažil 1. válku a byl sám 2x raněn. Není to snad záruka, že bude usilovat o mír?" A na to se věřilo.
Co se týče těchto principů však lidi bohužel dodnes nepochopili vůbec nic. Jak už jsem tu napsal, mezi největším humanistou a masovým vrahem se těžko rozlišuje.

O roce 1948 si můžeme povídat příště, to přijde na řadu prezident Beneš. Následuje upevnění moci komunistů a jejich pozvolný rozklad a pád. Staří fanatici vymírají, na jejich ideologii věří stále méně lidí, až nakonec už jenom blbci. Moje generace se staví proti, neprosíme se jich o jejich cenzuru a chceme svobodně cestovat. To u nich budí nevoli. Jako děti jsme pochodovaly v pionýrských krojích a volaly, "ať žije KSČ". Co si to nyní dovolujeme nejásat a klást požadavky. (Nový socialistický člověk přeci svobodu nepotřebuje.) My v komunistech neviděli naše nepřátele, ale oni si je z nás sami udělali.

"Pražské jaro" v roce 1968 přináší značnou míry svobody. Jenže tím taky svobodu tisku a to je s komunistickou vládou neslučitelné.
4. oddělení KSČ, mučení, vraždění, vedoucí soudruh Mamula, bylo rozpuštěno. ...
Ptám se mého komunistického otce, co o tom věděl? "NIC!" Ale vždyť z něj celých 20 let přímo čišela vševědomost. "Oni si ti mladí asi myslí, že na tom západě...s takovými si my už poradíme..." Náhle se nestačí divit, že ti mladí něco věděli, zatímco on nevěděl nic. Dokonce zjišťuje, že ti mladí věděli i o tom západě vždy mnohem víc, než on si domu nosil ze stranického školení. A co jeho "S takovými si poradíme"? Náhle jsou to ONI, kdo mučili a vraždili. Kde je to jeho "MY", které 20 let používal? Nevěděl? Můžu mu pouze říci: "Němcům jste to jejich "nevěděli" po válce neuznali."

Následuje ono "my to mysleli jenom dobře, ... já jsem tenkrát věřil..." ale každý člověk zodpovědný za to co napáchal. Co myslel a věřil může být jenom polehčující okolnost.

Píši to ne kvůli tomuto člověku, který už dávno zemřel, zhrzený a zatrpklý, ač byl 20 let skálopevně přesvědčen, že mu budoucnost dá za pravdu a že se dožije úcty svých dětí i kolegů v práci. Těch zmanipulovaných západní propagandou, kteří byli vždy názorově proti němu, ale jednou měli něco pochopit. Budoucnost dala za pravdu jim, úcty se nedočkal a nikdy si ji nezasloužil. Tady jde o mnoho lidí s podobným osudem, kteří často v té (nesprávné) cestě právě teprve začínají. Kde jsou kořeny této lidské katastrofy?

Dovoluji si tvrdit, že jsme zase u Masaryka. PRAVDA! Jak často vítězí, to nevím, ale jak vidět, občas se to stává. Kdyby lidi jako můj otec byli hledali pravdu, nemohli dělat 20 let vše chybně. Jenže oni za pravdu považovali svoji víru a skutečnou pravdu potírali. A v tom je jejich vina, kterou jim nikdo nesmyje.

(Když farář tak procítěně vypráví, jak Ježíš vzal placku chleba a nasytil s ní celé zástupy, zkuste se ho zeptat:
"A je to pravda?"
Co uslyšíte?
"My tomu věříme."
Jistě, on musí věřit, ale tak nezněla otázka. Skutečně se to stalo? Je možné aby kdokoli, i kdyby to byl sám nebeský pámbíček, nakrmil sto lidí jednou plackou?
Jenže církvi to funguje, ona mluví zase jenom k věřícím, tedy k těm, kteří chtějí věřit a ne vědět. Skutečnost se má člověk dozvědět po smrti tam, odkud se ještě nikdo nevrátil.)

Komunisti zase tenkrát běžně používali frázi, "ty to nevidíš správně třídně". Tím si pravda a lež měnily místo, ze lži se pravda stávala. Právě na tuhle jejich lež dojeli jak lidsky jednotliví uvědomělí soudruzi, tak všechny komunistické vlády tehdejší doby.

Dalo by se říci, že komunisti, přes celou jejich cenzuru a propagandu, to museli nakonec zabalit, protože tady pravda zvítězila. Snad z toho můžeme (aspoň tak opatrně) vyvodit poučení - ona Masarykova PRAVDA by měla stát u každého člověka v popředí, zvláště když hledá nějakou politickou cestu.

pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 milkocicak milkocicak | E-mail | 27. září 2016 v 4:11 | Reagovat

Autor teď už údajně z Německa si s tím dal práci.Mám jeden postřeh k tomu , co napsal o té ženě co začala zpívat na nástupu a soudružky spoluvězenkyně jí zbily. Ono to fungovalo asi jako na vojně - velitelka tábora nepotrestala jenom tu zpívající , ale celé družstvo to je osvědčená metoda! Tak , že tuto situaci svádět jenom na komunistky je zavádějící.M.K.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 27. září 2016 v 9:12 | Reagovat

[1]: mk
To by musela upřesnit německá komunistka Buber-Neumann, od které tyto informace mám. O ničem takovém se nezmiňuje. To už nemůže, zemřela roku 1989.
Několikrát ještě byla v televizi a vyprávěla o svém životě. Se skupinou podobně fanatických mladých komunistů navštívila před válkou SSSR.
"Přiběhly otrhané děti s nataženou rukou, tětěnka chlieb."
"Ale vždyť jste tenkrát po návratu vyprávěli něco úplně jiného."
"My jsme lhali. My tak věřili na komunistickou ideologii a ráj v SSSR, že jsme tam nevěřili vlastním očím. ... Po návratu jsme zůstali komunisti." (Tedy samozřejmě lhali, viděli to správně třídně.)

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. září 2016 v 10:11 | Reagovat

Částo přemýšlím, kde se bere ta síla víry, která skály přenáší. Vždyť tam, kde končí věda, začíná víra. Mám spolužáka v Kanadě v Kanadě, který fanaticky věří Bohu. Proto jsme se rozešli. Pochopil jsem, že víra v cokoli je podmíněna nižší přirozenou inteligencí po příhodě, kdy uvěřil e-mailům, které v Kanadě šířily zprávu, že učitelky v Čechách nemají maturitu a kdokoli si může vyrobit razítko z brambory na promoční list lékařské fakulty a úspěšně operovat 800 případů. Zdroj této recesní informace pocházel z  přílohy k MF dnes, kde vždy jednou týdně podobné legrácky byly publikovány. I když musím uznat, že velká část lidí potřebuje nutně pro svou vnitřní pohodu, víru ve vyšší nezpochybnitelnou autoritu, ať je to Bůh, Stalin, nebo Hitler. Nemusí potom přemýšlet a sami se rozhodovat, mají-li nějaké dilema. Abych nebyl jednostranný, musím přiznat, že mladí kněží, se kterými jsem se stýkal při obědě v restauraci Satchmo v Hradci Králové, byli velice inteligentní a vzdělaní lidé. Pro činnost řádových sester a mnichů, musí mít lidé jisté vnitřní schopnosti, jako mají mladí muži, kteří se starají o přestárlé lidi v LDN v Hradci Králové, kde leží má sestra. Říkají jim tam bratři.Umývat přebalovat a jednou týdně koupat i každý den měnit prostěradlo počůraným pacientům, na to bych se já osobně necítil.

4 nar.soc. nar.soc. | 27. září 2016 v 12:59 | Reagovat

V r. 1980 jsem dostal ke 40tinám nabídku "jet do SSSR s vlakem družby". Připlatil jsem i za manželku a jeli jsme omrknout ten zázrak. Navštívili jsme města Kyjev, Leningrad a Moskvu. S obyčejnými lidmi jsme přišli do styku jen v kyjevském kostele, v leningradském chrámu sv. Ivana, v obchodě s vodkou a na venkovské usedlosti, kde byl r. 1917 schovaný Lenin. V Moskvě jsme se s lidmi srazili na výstavě VDNCH (výstava úspěchů národního hospodářství), v museu kompartii = Leninově  museu, a v museu sovětské armády.
Největší zážitek byl v museu kompartii ( v čele Rudého náměstí).
Byly tam k vidění výrobky lidové tvořivosti. Nejúdernější byl tkaný obraz odněkud z Kazachstánu. Obraz byl vysvětlen průvodkyní, jako svébytný portrét Lenina. Na obraze je jezdec se zavilým pohledem s šavlí v ruce. U sedla má dva obrovské naplněné pytle a šavlí pobízí ostatní, aby ho následovali. No přímo stepní lupič a vrah. Tak si tamní lidé představovali Lenina a jeho soudruhy. režim byl tak blbý, že to vystavil, jako umění.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 27. září 2016 v 13:03 | Reagovat

[3]: JP
"Hluboce věřící křesťan", nebo komunistická verze "velmi uvědomělý soudruh", stále platí jako nějaká pozitivní vlastnost. Já bych to viděl spíše obráceně.
Jenže tady se v ČR nyní bude tento problém prohlubovat do horoucích pekel. Církev dostala obrovský majetek a tím bude vládnout a šířit svoji moc. Nevěřící (ti, co chtějí vědět a ne věřit) to budou mít velmi těžké, to celé mi připadá jako cesta nazpět do středověku. K tomu přicházejí hordy muslimů, kterým Alláh daroval Evropu, aby ji od "vzývačů kříže" převzali. Do toho se v ČR šíleně přemnožují Cikáni, což povede k dalším těžkým krizím. A všichni něčemu věří, místo co by dělali rozumné kroky pro budoucnost našich dětí. Příští generace nás budou proklínat coby pitomce neschopné obrany své země a budou mít zcela pravdu.

6 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2016 v 9:29 | Reagovat

[5]:

S církví bych to neviděl tak dramaticky. Majetek je starost a získat z něj profit je starost odborná. Farář si musí vybrat, je pasák duší nebo správce majetku. Kdysi jsem hledal v archivu dřívějšího panství. Listoval jsem v rejstříku zapsaných archiválií ( protože německy neumím a kurentem psané i v češtině nezvládám ). Mezi 2000 zaspanými položkami bylo několik spisů o zdejší faře a zpronevěře faráře v letech 1860-65. Totéž se týkalo židovské obce v Pohořelicích, o niž bylo vedeno několik desítek spisů o obchodních podvodech a rychlém střídání židovských funkcionářů, když měli vysvětlovat. Takže nic nového, vše už tu bylo. Zdejší katolický farář jezdí v Jaguáru ( přijechal z Polska ) a to je první krok  směrem, který nic dobrého nepřinese. Druhý krok už také udělal, pravidelně chodí na Radnici, kde zatím salaší lidovci s kalouskovcema, což jsou dvě strany, které se "bratrsky" nemohou ani cítit a dělají si na "potvoru". Že by jim farář nějak prospěl o tom silně pochybuji.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 28. září 2016 v 11:31 | Reagovat

Gregu, myslím, že nebudeš mít na výběr. Proti tupé víře muslimů v Korám, může Evropa postavit pouze víru křesťanů v Bibli. Jen síla proti síle. Dosud to tak fungovalo a proto mohamedáni skončili u Vídně. Ta skupinka ateistů, je jako vánek v poušti. Já se raději přidám k těm křesťanům, protože jejich víra má dětské nemoci za sebou a byla vždy nositelem vzdělání i když stále směřovala k svému profitu. Už příchod Cyrila a Metoděje od byzantského císaře byl počátkem vzdělanosti v Evropě. Na roveň tupé víře muslimů, lze postavit pouze víru komunistů, nebo nacistů. To je sebranka lidí, kteří umí jen věřit, ale mezi křesťany vždy klíčil život kritiky, proti slepé a tupé interpretaci víry. I my máme svého Husa.

8 gregormoldavit gregormoldavit | 28. září 2016 v 12:09 | Reagovat

[7]: JP
Znal jsem faráře, co byli v KSČ. Dovedu si je představit, jak konvertují k islámu. Hlavně zůstat na pozici. Uvedl jsem tady příklad praktikujícího katolíka, kterého si ženuška konvertovala na fanatického komunistu. Zkusil to se mnou, ale tvrdě narazil. Co se dalo vysvětlit jemu, u mě nefungovalo. Přešel tedy na výhrůžky a nadávky. Jsou lidé, kteří věří a berou tu víru, která se jim předloží.
Takže ono z křesťana udělat muslima bude mnohem snažší, než udělat muslima z ateisty.

9 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2016 v 17:10 | Reagovat

Dnes má kat. církev "slavný den", mučednictví sv. Václava. Opět se lidem předvádí chytrost a vzdělanost Václavova ( dobrovolné nasazení chomoutu v podobě daně odváděné německému císaři ). Je to dokonce prohlášeno za počátek české státnosti!!!
Za samozřejmé je považováno zapomenutí pokřtěného Bořivoje ( někdy v r. 874 - 878 ) podle slovanského ritu. Naopak je zdůrazňována Václavova podpora latinským = německým kněžím, kteří zasahovali do správy knížectví. To byl pravý důvod vraždy Václava, protože se dobrovolně podrobil cizí moci.
Jako národ jsme tak zdevastovaní, že opět obnovujeme ( státním svátkem ) porobu ( stejně jako únor 1948) a navíc u toho asistují i prezidenti. Inu zvyk je železná košile. Za takových poměrů lze očekávat konverzi k čemukoli.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 28. září 2016 v 20:22 | Reagovat

[9]: nar.soc.
Možná to Václav chápal více globálně, ale já žít v tu dobu, byl bych asi na straně Boleslava. Když teď vidím na fotkách tu společnost kolem té lebky, tak mě ten Václav taky nepřitahuje. Asi jako by ten soudruh Duka nesl kladivo a srp.

11 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. října 2016 v 17:33 | Reagovat

Je třeba nezaměňovat křesťanství s byrokracií. Pokud chce církev ve svém majetku zrušit, ale civilní soud ji to zakáže, tak nevím kdo je větší blbec. Naopak pokrokový prezident Zeman vzbudí rozruch tím, když v OSN navrhne stěhovat migranty do pustých míst Asie a Afriky. Politická korektnost je politická korektnost. Jinak Gregu, co říkáš možnému krachu Bundes banky? Krom amerických pohledávek tam bude hrát jistou roli i ohromný nákup řeckých státních dluhopisů, organizovaný ECB. Já myslel, že se na tom podílí i financování migrantů a ona bude mít Merkel starost, zda nechá banku v průseru vykoupat a vyvolá tak podobnou recesi v celé Evropě, jaká vznikla po krachu britské Lehman & Brothers, nebo pokutu zaplácne ze státního rozpočtu. To by nakonec musela ubrat běžencům, nebo důchodcům. Gregu vrať se domů, vždyť debilita vlády Česka stále nedosahuje debility politiky EU. Tím, že naše CB stále drží kurz koruny pod paritou si zde budeš žít s německým důchodem, jako král.

12 gregormoldavit gregormoldavit | 2. října 2016 v 19:23 | Reagovat

[11]: JP
Merkel se nějak zmínila, že vláda tu banku nebude zachraňovat, takže tady asi nějaký krach hrozí. Co to znamená nevím, tolik se v tom nevyznám.
Můj důchod je asi 3x vyšší, než průměrný český, ale zase o polovinu nižší, než dostávali důchodci kdysi, nebo mají třeba v CH. Platím těm ve zkrachovalém NDR, kteří by ze svého rozpočtu jinak nedostali nic. To je náš osud. NDR nás stálo přes 2 biliony € a stojí stále.

Tady v Německu je skutečně situace katastrofální. Merkel je z mého hlediska šílenec v medicínském slova smyslu, ale je stále kancléřka a vůbec bych se nedivil, kdyby zůstala i nadále. Němci ji nenávidí, ale už tam jednou je, no tak co? Náš ministr vnitra by měl sotva schopnosti řídit jako policajt provoz na křižovatce, ale jeho místo se zdá být taky jisté. Kdykoli udělá nějaké prohlášení, tak ho druhý den odvolá. Je jasné, že si ho jeho paní pozvala na kobereček. Náš ministr financí prohlásil, že bez islámských imigrantů bychom zdegenerovali krvesmilstvím. Nedokáže ani rozlišovat geny a náboženstvím. Připadám si tady jako by vládnul Husák a Jakeš, až na to, že ti měli přeci jenom více inteligence, než mají naši vládci.

Do ČR se ale vracet nebudu. Merkel by mě dohonila i tam. Když padne Německo, malé státy kolem se asi dlouho neudrží. A za pouhých 20 let už může být Německo islámský stát. Jak jsem napsal na blogu, jenom z těch, co si Merkle loni pozvala, může být za tu dobu tolik lidí, jako má dnes Německo všech obyvatel. Vždyť se sem přišli za naše peníze množit a to je asi to jediné, co oni uměj.

13 nar.soc. nar.soc. | 3. října 2016 v 9:06 | Reagovat

[11]:

Dobrý den.
Dovolím si poznámky. Jest-liže  byl vydán kat.církvi majetek a souběžně peníze s garantovanými platy kleriků, je podle mne na místě soudně trvat na údržbě církevních veřejných staveb. Je to druhá část téže mince, jinak stát ani postupovat nemůže. Je na církvi, zda chce sloužit jen sobě nebo i veřejnosti. Když má potřebu vnitřní stabilizace a různé ruiny ji zatěžují, může nevhodný majetek vrátit s částí získaného peněžního vyrovnání státu ( kraji, obci, komukoli ).

Pokud se pamatuji banka Lehman & Brothers byla v USA a tamní vláda jí odmítla sanovat se známými následky po celém světě. Zmíněná německá banka asi nemá takové vazby, aby vyvolala podobnou situaci. Navíc je to sledováno přísněji MMF a ECB, aby se při podobných stavech reagovalo přesněji a rychleji i když Murphyho zákony platí všude a stále.
Pozoruhodný a obdivuhodný rozvoj Německa po sloučení (s vykoupením státu a ráje dělníků a rolníků ) podrobil Německo značné poválečné zkoušce, kterou dosud zdárně překonává. Kancléřka by si jistě netroufala vítat cizince, kdyby to neměla od vlivných lidí ( a ti ji stále drží ve funkci ) zajištěno. Sice slepě, ale z dřívější zkušenosti předpokládám, že konzultace s vlivnými osobami dovoluje kancléřce tvrdit "my to zvládnem". To je rub demokracie, kde volbami "rozhoduje lid", ale ještě před ním, " vlivní lidé".

14 nar.soc. nar.soc. | 3. října 2016 v 9:24 | Reagovat

[13]: Pokračování

"debilita vlády Česka stále nedosahuje debility politiky EU".
Toto tvrzení má vady. Udržovat kurz koruny uměle nízko, znamená vykrádat vlastní možnosti a okrádat většinu občanů v otevřené společnosti. Je to sofistikovaná krádež na státu, stejně jako Klausova forma privatizace bez právního rámce. Z ČR se stává skanzen druhořadé země, která je chráněna před tržními podněty. Je to svým způsobem návrat ke komunistické ekonomice. Aby to tolik neřvalo "valorizují se" všem blbečkům příjmy "tržně". Obdivovaná Hlava z Hradu dostala přes 17000.- měsíčně a já 294.-Kč. Kdyby byla tržní parita koruny musila by za tři roky od krize být na cca 17Kč a nikoli uměle na 27Kč. To by samo o sobě stačilo k vyřešení "lumpáckých valorizací", protože dovoz by se zlevnil. Kejkle, které předvádí ČNB dnes vedená Zemanovou hajtrou Rusnokem, jen potvrzuje nesmyslnost tohoto dění. Vždyť ČNB už vytiskla 600 miliard Kč na darebácké nákupy eur /čímž udržuje schválně nízký kurz / a dnes se všichni lotři, co si na tom nahrabali bojí, co bude dál.
Tedy nikoli EU ale vlastní lidé a "Veliký humanista z Hradu" asistují u srabu, který se tu v politice i ekonomice plíživě šíří.

15 gregormoldavit gregormoldavit | 3. října 2016 v 18:57 | Reagovat

[13]: nar.soc.
...Kancléřka by si jistě netroufala vítat cizince, kdyby to neměla od vlivných lidí ( a ti ji stále drží ve funkci ) zajištěno.
Kdo vlastně drží šílenou Merkel na funkci, by jistě bylo zajímavé vědět. V Itálii má mafie za každého imigranta 1 € denně. To si bere z toho, co na ně stát vynakládá. (Něco takového měl z nás provianťák na vojně, protože to žrádlo nemohlo mít hodnotu 14,5 Kčs, co na jednoho vojáka dávala vláda.) Tak to dělala už v době, kdy tam přicházela moje emigrantská generace. Vojenské lodě tedy dovážejí na Sicílii stále další tisíce Afričanů. (Zachraňují ty, na které by se každý akorát vykašlal.) Politikové to vědí, že tedy pomocí migrantů přesunují peníze z kapsy pracujících do kapes černochů a mafie, ale jsou bezmocní. Byla to mafie, kdo jim k jejich místům dopomohl a kdo je může i zpětně sesadit.
Bohužel tomu v Německu bude nějak podobně, jinak by Merkel nemohla vládnout proti celému národu.
Vláda údajně odklonila 2 miliardy € na integraci loňských migrantů. To vyúčtování bych si tedy se zájmem prohlédl. Asi tomu tak bude, že oligarchie supermocných rodin (patrně židovských, ale já nikoho osobně neznám) si při loňském přílivu mnula ruce. To se to bude odkloňovat. Merkel sama nemohla takovou katastrofu napáchat proti vůli finanční oligarchie.

16 nar.soc. nar.soc. | 4. října 2016 v 21:46 | Reagovat

[15]:

Už dlouho žiji v pevném přesvědčení, že tak zvaní svobodní politici smějí jen přežvykovat prázdnou slámu. Jakmile o něco jde nastanou šachy, z prosté věci se vytvoří složitost a ta trvá, až do kompromisu, který mohl být dávno usmolen. Když to člověk pozoruje musí si připustit otázku "proč se to děje". Ti politici přece nejsou tak hloupí, aby usmolili většinou paskvily "někdo vlivný na tom má zájem a dovede to docílit ( neodvolatelně vynutit ). Pak ovšem ztrácí význam politické strany, které podle Ústavy obstarávají "politický systém".
Čl.5 - Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazení svých zájmů.
O politickém hnutí ( třeba ANO) není ani čárka. Takové hnutí je ve vládě a snaží se programově řídit stát jako firmu. Všichni to vidí a mlčí. Řídit jako firmu znamená ovšem za pobídky, které už hraničí s korupcí. Všichni to vidí a mlčí zase. Chtěl bych to dát k rozlousknutí Ústavnímu soudu, ale bez právníka to nelze a vyhazovat za to buhví kolik peněz se mi také nezdá. Bohužel i to je občanské přikrčení a strpění paskvilu, který by měl být rozlousknut ÚS.

Napsal jsem jednomu  redaktorovi Hosp. novin, aby se chopil situace s odmítanou omluvou stanovenou platným rozsudkem proti prez. Zemanovi za dehonestující tvrzení o dávno mrtvém Ferd. Peroutkovi. Zeman tvrdí, že takový článek četl ( Hitler je gentleman od Peroutky ) a trvá na tom, i když se nic ani za rok nenašlo. Jde to opět k soudu, aby schválil exekuční donucení. Jenže Zeman tvrdí, že to četl a protože se to nenašlo nemá v úmyslu se omluvit. Zdejší ovčani mu to baští.
Chtěl jsem aby redaktor napsal, že po tomto extempore očekává redakce od soudu potvrzení psychiatrického posudku jednání prezidenta, trpícího utkvělou představou. Ta přesahuje ústavní rámec čl. 54. odst. 3 - Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný. Rozsudek snad doporučí Sněmovně aby se zabývala řešením utkvělých představ prezidenta ihned a do budoucna.
Bylo by to potřebí na přibrzdění rozvratné funkce prezidenta v Sociální demokracii a tím také k nepřímému přibrzdění hnutí ANO pana Babiše. Ten si dělá z republiky záhumenek podobně jako před časem v Italii Berlusconi ( ten ovšem jen do rozsudku), který ho vzdálil z politiky na 5let. ČR je na tom hůř, starých srabů jsou všude mraky a z mladých zatím nic nedorostlo ( mimo nácků a debilů = Konvička ).

17 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 7. října 2016 v 11:50 | Reagovat

Prosil bych vysvětlení. Co se dějiny táhnou, vždy jsou na tapetě Židi. Byli hlavním nepřítelem nacistům, komunistům a jejich pomluvy se nachází i dnes. Ten slogan, že za vše mohou Američané a Židi, už unavuje. Někdy je obměněn na bolševici a Židi. I muslimové stále slibují, že zaženou Židy do moře a už to zkoušeli v 6-ti válkách. Zbytečně. Ten malý národ se za Československé pomoci ubránil. Lidé jako by nechápali, že těch 6 mil. Židů v plynových komorách, byl jen výbuch tuposti Hitlera. Proč jsou nenáviděni? Jsou to obchodníci a dobří. Jsou inteligentní a kdyby Palestinci hospodařili na poušti jako oni, měli by se dobře, bez stálého válčení. V době protektorátu Anglie nad Palestinou žili společně a v pohodě. Jen Palestinu OSN rozdělila na dva státy, nastalo peklo. Další důkaz toho, jak dobrý úmysl škodí.

18 nar.soc. nar.soc. | 7. října 2016 v 17:23 | Reagovat

[17]:

Římané se postarali o židovský exodus z Palestiny počátkem našeho letopočtu. Ortodoxní židé mají dost společných znaků s tamními Araby ( např. utlačování žen, košer potraviny ).
Po tisíciletí byl Židé pronásledováni, proč? V katolických zemích proti nim používali obvinění "jste vrazi Krista". Ovšem podstatnější bylo, že nesměli vlastnit půdu a obdělávat ji. Směli jen obchodovat, bez ochrany si brali z úvěrů úrok 1 z 5 tj. 20%, aby měli rezervu na pokrytí ztrát. Nejlepší splácení dluhů Židům byl pogrom a vraždy, mrtvému se neplatí!
Žid Herschel začal hlásat sionismus, t.j celosvětové spojení Židů a návrat na území Palestiny. Bylo to v době nadvlády Turecké říše nad Palestinou. Židé si s vědomím turecké správy kupovali v Palestině pozemky od tamních šejků. Ti měli radost z "hloupých" Židů a jejich peněz. Když na zakoupené půdě vyvrtali artézské studny a polopoušť zúrodnili, přihnali arabští pasáci svoje kozy a velbloudy a vše jim spásli. Židé hledali ochranu u šejka. Ten se bránil, že pastevci mají právo na celou plochu danou Alláhem. Židům nezbylo než bránit pozemky se zbraní. Založili obrannou milici Haganu a napřed plašili stáda a později jednotlivá zvířata  na výstrahu stříleli. Tak vznikla arabská intifáda, přenesením střelby do lidí, což trvá dodnes.

19 gregormoldavit gregormoldavit | 7. října 2016 v 20:41 | Reagovat

[18]: nar.soc.
V S.Arabii se měl zeptal jeden místní. "Poznáš Žida od Araba?" Tam dost nebezpečná otázka, ale tohle byl inteligentní pracující Arab.
"To nejde poznat, vypadají přeci stejně," odpověděl jsem mu. "Dokonce i ta řeč je hodně podobná."
"Pochopitelně," řekl mi, "Židi jsou taky Arabové. Jenom takový trochu jiný kmen. Možná se s nimi nedomluvíme, protože my nejsme o nic lepší."

Tady ale nejde o to, jak vypadají, ale o to, že se rychle stávají stát ve státu. Jednou jsem hrál hru "monopoly" a všechno vyhrál. Já měl úplně všechno, ostatní vůbec nic. Tím tedy hra končila. Jenže v životě to nekončí. Když má jeden všechno a ostatní nic, je potřeba začít nějak od začátku. Ten kdo má všechno, musí zahynout - aby ostatní mohli přežít. To můžou vzít do ruky nacisti, ale právě tak komunisti.

Němci mi vyprávěli, jak to za Hitlera začalo. "My neměli nic, Židi..."  Jenže pak přišel ještě takový dodatek. Po válce byla měna znehodnocená, jenom se šmelilo. No a jednoho dne se zavedla nová měna a každý občan dostal na dlaň 40 DM! Tak to stojí v dějepisu, ale ten Němec mi povídal: "My dostali 40 DM, ale Židi si vymohli, že za to všechno oni musí dostat více, a dostali. No a my jsme si řekli: takže Židi víc, protože jsou Židi. No dobrá, tak odedneška se jede druhá runda. Židi ji odstartovali."

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. října 2016 v 11:07 | Reagovat

Systém "každého věřitele který nebude platit zastřelím", předpokládá, že ostatní, kteří mají chuť si půjčit a učiní tak, jsou naprostí blbci. Já bych si dal pozor. Jinak na půjčku musí být vždy dva. Věřitel a dlužník. Takže systém předpokládá, že lidé si půjčují bez rozvahy, zda budou moci zaplatit. Ale každý náš sedlák měl zásadu "než jít pro půjčku na koně, krávu, či pole, k lichváři, to si raději počkám, jaká bude příští úroda. Když tak nečinil, přišel o statek nebo chalupu. Něco jiného byli komunisti, ti sebrali všechno a všem. Ještě jsem neslyšel, že za všechnu bídu na světě mohou komunisti. Pouze ve spojení Židi a bolševici. Kde se tam ti Židi vzali?

21 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. října 2016 v 11:14 | Reagovat

PS. Vždyť i ten "hodný" tatík Stalin, dal všechny komunisty z UV satelitů povraždit. Nechtěl s Židy nic mít. Každý, kdo dnes odsuzuje tento národ se staví na roveň Hitlera, či Stalina o islamistech nemluvě.

22 nar.soc. nar.soc. | 9. října 2016 v 15:35 | Reagovat

[20]:
"Pouze ve spojení Židi a bolševici. Kde se tam ti Židi vzali?"

Jen volně spekuluji. Židovská solidarita nabádala majetné, aby pomáhali nemajetným. Majetní se snažili samozřejmě vydělávat na velkých objemech úvěrů ( státu nebo panovníkovi ). Naopak nemajetní, ale vzdělanější se cítili zahanbení v podstatě žebráním u majetných. Brzy se mezi nimi ujala víra v socialistické seskupení výrobních prostředků i kapitálu se snahou rovnoměrněji je distribuovat mezi potřebné. Tato myšlenka ovšem předpokládá, že majetní už něco nahospodařili "do začátků" a s jejich dobrovolným přístupem se bude pokračovat. Podobnou rétoriku nastolili ruští sociální demokraté a zpevnili ji hlasováním většiny = bolšinstvem. Pak už byl krátký proces od dobrovolné solidarity k vyvlastnění, kulce a provazu ze strany bolševiků. Ovšem ten původní záměr zůstal na Židech přilepený i jako nezamýšlený následek. Celkem dobře se hodil i po  letech od vzniku Hitlerovi, jako hromosvod,  svalit kdeco na Židy.
Nejmocnější Žid v bolševickém povstání byl Lev Bronštejn=Trockij. Byl pragmatik Leninových tezí o donucení. Velel ozbrojeným silám  bolševiků a měl vyšší pravomoci než celý Stalin, který teprve chytal vítr a vandroval do  Pitěru. Trockij dovedl předvídat a proto včas opustil Rusko ( v r. 1928) a usídlil se nakonec v Mexiku.
Stalinovi se zdál tak nebezpečný, že byl z SSSR vyslán vrah, který asi v r. 1940 zarazil Trockému horolezecký cepín až po tulej zezadu do hlavy. Takové dárky uděloval Stalin bývalým bolševikům běžně.

23 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. října 2016 v 11:21 | Reagovat

Ruská revoluce byla složitější. Autory byli původně tak zvaní menševici, kteří prohráli svou revoluci tak, že německý špion Lenin oslovil mužiky a vysnil jim Sověty, které pak nikdy nedovolil ustavit a nejdříve si upevnil moc svou politickou policií. Myšlenka Sovětů byla lákavá. Lenin byl kruťas a když k němu byla vyslána delegace námořníků z Kronžtatu, kterým se podařilo zastavit postup Eserů i našich legií, kteří byli vyděšeni zprávami z domova o perzekucích, tak místo ustavení sovětů je nechal popravit. Žádný vděk za to ,e jejich zákrok umožnil popravu carské rodiny. Myslím, že myšlenku Sovětů praktikují židé a je velice blízká stylu hospodaření našich JZD, ovšem na dobrovolném základě. Takže Židé nic nevymysleli, jen uvedli do praxe bolševiky vymyšlené, ale přijatelné. I Číňané pochopili výhodu společných záruk a tak za Maa stvrzovali otiskem palce, že postarají o rodinu těch, které Maao nechal popravit nebo zavřít.

24 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 11. října 2016 v 12:48 | Reagovat

Gregu, překvapuješ mě. Vidíš za vším temné síly a přitom pozice Merkel stojí na debilitě prostých Němců. Ty píšeš, že ji nenávidí a přitom její obliba znovu stoupá. Přeci tam není tolik Turků, majících volební právo, aby se na tom nepodíleli prostí Němci. Grune a ostatní magoři jsou prostí Němci. Kalouska, který u nás přivedl TOP 09 ke krachu také volí převážně inteligence a Pražáci. I já mám v rodině sluníčkářku, která zastává názor, že migrantům se musí pomáhat. Diskusi o důvodech se vyhýbá, protože ji chybí argumenty, ale havlovské láska a pravda zvítězí si ji podmanilo a přitom je to studenta VŠ, která každé prázdniny jezdí do Norska, či Švédska a s tátou několikrát v roce na jiné západní země. PS. Jak se na klávesnici píše přehlasované u?

25 gregormoldavit gregormoldavit | 11. října 2016 v 17:37 | Reagovat

[24]:JP
Přepnout ve windows na německou tastaturu: öüäßÜÖÄ
Mám nastaveny obě, přepnu jedním kliknutím. Právě tak můžeš psát azbukou, nebo arabsky, snad i čínské znaky. Pokud si ale člověk tu tastaturu nevymění, musí znát místo těch písmen nazpamnět.

Popularita Merkel pouze pouze v od ní placené propagandě. Normální Němec ji nemůže ani cejtit. Jenže její strana CDU jsou ovce, kteří jdou za svým vůdcem. Ji vyhodit a zvolit si jiného šéfa, na to nemají. Snad se tedy podaří odvolit CDU. Té strany je ovšem škoda. Za Merkel jdou konečně hlavně Grüne, kteří mají za cíl udělat z Německa jeden velký Chánov.

26 gregormoldavit gregormoldavit | 11. října 2016 v 19:40 | Reagovat

[23]: JP
"Rudí námořníci" nikdy nebyli rudí. Byli to vzbouřenci a Lenin jim slíbil v případě vítězství bolševiků beztrestnost. Rozmlátili v jeho službách vinný sklep v Zimním paláci, zatkli legální demokratickou vládu, pomohli vyhrát občanskou válku a pak jim došlo, jak byli podvedeni a čeho se stali spolupachatelé. Vzbouřili se v Kronštatu, ale vybrali si špatnou dobu, když jejich lodě byly zamrzlé. Trotzki, Tuchačevski a Lenin je tedy porazili a povraždili. Asi 14 000 kluků a Lenin k tomu přidal inteligenci Petrohradu. S inteligenci se komunismus moc dělat nedá, nato je potřeba lumpenproletariát, tedy lůza. Pak umřel na syfla, ti dva byli zavražděni Stalinem. Trvalo to pak 70 let, než se z toho Ruský národ dostal.

27 nar.soc. nar.soc. | 12. října 2016 v 1:10 | Reagovat

[26]:

Dovolím si oponovat. Je otázkou z čeho a který národ v Rusku se dosud dostal. V dnešních Hosp. novinách se uvádí tajná část ruského státního rozpočtu ve výši asi 24% převáženě na vojenské účely. Dostal jsem knihu od Kasparova ( šachista mistr světa ) proč je nutno zastavit Putina. Je to to totiž protřelý a bezcharakterní člověk se vzděláním pro určitý účel ( teror ) se znalostí něm. jazyka a německých reálií a samozřejmě i reálií nesčetných národů v "Ruské říši" či v ruském prostoru.

28 nar.soc. nar.soc. | 18. října 2016 v 20:11 | Reagovat

Dostal jsem knihu od Gary Kasparova. Má podtitul, "proč je nutno zastavit Putina".
GP je dnes v USA a může tedy svobodně psát. V knize uvádí dnešní nesmyslná jednání západních politiků ve vztahu k Putinovi. Tvrdí, že jednání jsou podobná apeasementu, usmiřujícího kdysi Hitlera. Dokazuje na příkladech, jak se rozvrátil stát za Jelcina, vznikli miliardáři s kriminálně přisvojenými aktivitami. Když se v tom ocitl Putin, jeho první starost byla, převzít moc výměnou za udělení amnestie Jelcinovi a celé jeho zlodějské rodině ( to stále trvá). Další krok byl osondovat, co si Rusové nechají líbit. Přidusil mocensky oligarchické kliky, aby získal peněžní zdroje na zmírnění nejhorší bídy "osvobozených občanů". Tím získal většinu. Tu využil na pacifikaci oligarchů směrem k posílení osobní moci. Kdo píská s Kremlem, má možnosti, kdo se šprajcne, na tom se vystřídá policie, soudy a kriminály.  
Kreml se proměnil opět na svévolnou a vražednou kliku, která se opírá o podobně smýšlející. Odpůrce ničí všemi prostředky. Finanční báze je za všemi kroky Kremlu, tj. i za zbrojením a vznikem BRICS. Údajně i Německo šilhá po aktivní účasti v BRICS, jako obchodní účastník zastupující EU ( asi je to naznačené přání Kremlu).

29 Jarosav Pokorný Jarosav Pokorný | E-mail | 19. října 2016 v 16:30 | Reagovat

Pro soudruha nar.soc. Každý král se v průběhu dějin opíral o mocnou šlechtu. Putin dělá totéž. Oligarchové jsou výsledkem boje mafií při souboji o majetek během kuponové privatizace. Byl to tvrdý a nesmlouvavý boj. Kuponová knížka byla kupována od mužiků, kteří stejně jako českoslovenští občané neměli o akciích šajn, za láhev vodky, nebo pod pohrůžkou zlomení ruky, či nohy. Ani oligarchové to neměli jednoduché únosy šéfů, či vraždy v lese, byly na běžném pořádku. Proto se mnoho z nich ukrylo v cizině. Izraeli, Anglii, Francii, aby neskončili ve škarpě. Putin se právě o zbylé v Rusku opírá a oni se mu odvděčují poslušností. Vzpurné likviduje. Běžný občan do této činnosti, není přibrán.

30 gregormoldavit gregormoldavit | 19. října 2016 v 20:56 | Reagovat

[29]: JP
Co měli společného diktátoři Lenin, Stalin, Hitler... ? Použili organizovanou kriminalitu jako spolupracovníky na hlídání koncentráků a zastrašení lidu. Za Lenina ČEKA, za Stalina to byli hlídači v GULAGu, kteří si žili velmi dobře a mohli sami dělat prakticky co se jim zachtělo. Zákony se na ně nevztahovaly. Ještě za Brežněva pracovaly zločinecké rodiny jako nějaká soukromá firma na udržení moci komunistů pomocí všeho možného násilí, placeni od státu. Považuji za velmi pravděpodobné, že Putin to nepraktikuje moc jinak.

31 Petr Petr | 8. února 2017 v 17:38 | Reagovat

Za Putina právě kriminalita obrovsky poklesla, proti dobám supersvobodného Američany podporovaného Jelcina.
To je v očích běžných Rusů jeho úplně největší zásluha i víc než raketové zvyšování platů a důchodů po ukončení západního rozkrádání ruské ropy.
Proto se taky Putin dokázal pro konzumní zápaďáky tak neuvěřitelně snadno udržet i teď, když se dokázali Američané a Arabové domluvit na několik let na zmanipulovaném superpoklesu "tržních" cen ropy.

Naopak světově největší zločinnost gangů  
je v Střední a Jižní Americe, kterou USA Monroeovou doktrínou vyhlásili za svůj zadní dvorek, kam smí velmocensky zasahovat jen oni, a pak ve škole Amerik oficiálně vyučovali i mladé naverbované vojáky nejefektivnější mučící metody.

32 Petr Petr | 8. února 2017 v 18:04 | Reagovat

Plus amerického prezidenta Kennedyho taky nechali židé zavraždit zakázkou u perfektně organizovaných místních zločinců, když jim chtěl znárodnit právo z třináctého roku na tisk papírových dolarových peněz, které oni lživě nábožensky považují za své bohem vyvolené a astronomickými úplatky zesoukroměné svaté právo.

Hlavně vůči dříve tak blbým běžným křesťanům a muslimům, kteří z lásky k obyčejným poctivě pracujícím spolubratřím ve svých pro všechny lidi určených náboženstvích úrok přísně zakázali, ale pak podplacené místní církevní a vládní autority příliš často tolerovali vznik městských ghet rasistických židů, kteří přišli na těch s úrokem nezkušných parazitovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama