Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 8. srpna 2016 v 22:50 | Reagovat

Emil Hácha byl vzdělaný člověk s postavením. Do r. 1938 byl prezidentem Nejvyššího správního soudu. Měl značné právní vědomosti a přijetím funkce "státního prezidenta" a setrváním na ní dal legitimitu Protektorátu. Funkci vzal jako osobní oběť se snahou působit v intencích napřed Ústavy a potom i protektorátní smlouvy ve prospěch českého národa. Zradilo ho zdraví, ateroskleróza z něj udělala trosku a kulisu využívanou nacisty i vnitřními kolaboranty. Pro mne je zarážející, že se před Hitlerem neohradil k 15.3.1939. Mohl právnicky argumentovat, že jeho funkce jej nezmocňuje podepsat akta o zřízení Protektorátu a proto je ani nepodepíše. Goerigovy vyhrůžky, že nechá bombardovat Prahu by tímto postupem ztratily na významu. Že to neudělal svědčí už o rozvoji duševního postižení a svým způsobem i o vině za následné děje. Jeho osobní sebevražda ve funkci ( nejpozději při příchodu Heydricha) by v Evropě měla ozvěnu, že ne vše co nacisté prohlašují je správné.
Podpisy r. 1968 v Moskvě už byly jen osvětlení, jakéže má ČSSR sráče ve vrcholných funkcích. Španělák Kriegel ( Němec ) nepodepsal a nestalo se mu nic.
Svoboda, dodnes polo oslavovaný zradil už v r. 1945 a s odvoláním na sovětskou psí známku "hrdina SSSR" žádal propuštění z Moskvy všech a jaksi se za ně zaručil, že je pohlídá. O Husákovi je škoda slov.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 9. srpna 2016 v 11:08 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Můžu jen odhadnout, proč Hácha něco dělal, nebo nedělal? Mohl se vším praštit a prohlásit se za důchodce. Všichni věděli, že je těžce nemocný. Patrně se ale domníval, že je spása českého národa a za něj bude bojovat do posledního dechu. Musel se pak jenom divit, jak se mu tento národ odvděčil. A to měl ještě štěstí, že nemohl číst pozdější školní učebnice dějepisu.

Když Havlíček bojoval za Čechy a byl deportován do Brixenu, žil v přesvědčení, že tam dlouho nezůstane, protože český lid za něj bude bojovat. Ten ho okamžitě zapomněl, v Praze po něm neštěkl ani pes.

Co k tomu ještě říci. Nevěřím svým očím, když na internetu čtu, jak dnešní Češi plivou na Palacha!

3 nar.soc. nar.soc. | 9. srpna 2016 v 19:57 | Reagovat

[2]:

Oba jmenovaní špatně odhadli situaci všeobecně a svoji vlastní obzvláště. Existují výjimky, kterým se osobním úsilím podaří mimořádný čin, např. Masaryk a jeho činnost směřující k obnovení "československé" státnosti. V mimořádných podmínkách rozvalu Rak.Uherska stvořil Čechoslováky, využil vojenské legie a tím i uznání k obnovení státu. Dnes jsou zde panáci, kteří by vše rozdělili na molekuly, jen aby měli svůj kopec hnoje. Tak se hospodaří i dějinami. Palachovo rozhodnutí je cizí zdejším způsobům manifestace, nikdo neví, jak je uchopit. Postkomunistické vnímání ( jež má cca 50% lidí) přehlíží ze sebezničení pramenící memento a hovoří (pokud vůbec) o duševní slabosti. Prý vždyť se nikomu ( po r. 1968) nic zvláštního nestalo. Nikdo nebyl popraven ani dlouhodobě vězněn ( jak ubohé je to posouzení ). Sám jsem ještě nečetl řádný filozoficky pojatý rozbor Palachova činu ( a to zde máme ústav na zkoumání totality či paměti národa). Jak to vidím, ani k budoucímu 50. výročí se nic neobjeví. Očekával jsem, že ministr kultury Herrmann ( byl ředitelem jmenovaného ústavu ) se o něco pokusí, ale kde. Nemá to vazbu na katolickou církev ( má kolárek  doma ) tak to jde i mimo něj.
Jest-liže má někdo takové postavení, má i povinnost splatit dluh minulosti a pravdivě informovat mladé lidi.
Pravdivě, znamená objektivně a nikoli, jak si jednotlivé epochy vykládaly Havlíčka podle potřeby. On Havlíček si ve své době dovolil hodně, ale byl to jen potištěný papír. Havl. nestál nikde u revoluční šibenice nebo kat. špalku.
Proto mu rakouská správa vybrala celkem snesitelné vyhnanství. Za tuberkulozu v rodině není možno nikoho vinit. Havlíčkova smrt nebyla mučednická, ale jen způsobená lékařskou nedostatečností ( totéž u B.Němcové ).

4 gregormoldavit gregormoldavit | 10. srpna 2016 v 8:37 | Reagovat

[3]: nar.soc.
Legenda o Havlíčkově tuberkulose z Brixenu se v Čechách stále drží. Jak už jsem podrobně popsal před lety: Havlíček sám si tam klima pochvaluje, žena a dcera přijely s tuberkulosou z Prahy a za pár týdnů se tam uzdravily. Havlíček se od nich ale nakazil. Nemoc u všech propuká po návratu do Prahy a na ni všichni tři umírají. V Brixenu se mohli dožít požehnaného věku. Má nejzdravější klima v Evropě. V Meranu je proto plicní sanatorium.

5 nar.soc. nar.soc. | 10. srpna 2016 v 10:03 | Reagovat

Něco z jiného soudku https://email.seznam.cz/#inbox/63314.
Je vidět už naučená šikovnost zacházení s vrahounským nožem. Já bych svému děcku podobný nůž nedal ani podržet před 10rokem života.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.