Stěhování národů - konec Evropy? - 33/? Zánik Říma - blázni pošetilí

13. června 2016 v 20:57 | gregor moldavit
32. díl: stehovani-narodu-konec-evropy-32-zanik-rima-cheruskove


http://www.tagesspiegel.de/politik/voelkermord-an-den-armeniern-tuerken-demonstrieren-in-berlin-gegen-resolution-des-bundestages/13655706.html

1300 německých Turků demonstrovalo v Berlíně proti rozhodnutí německého parlamentu označit vyvražďování Arménů osmanskými Turky za "Völkermord", tedy genocidu. (Čemuž tak historicky zcela jasně bylo.) Jim se to nehodí do krámu, tak to nemá nikdo právo říkat. Kravály v ulicích, výhrůžky poslancům. Tito demonstrující Turci už jsou v Německu třetí generace, mluví německy, mají německé občanství, ale jsou to dále Turci, ne Němci. Jsou dále muslimové, jejich ženy chodí zafačované, podrželi si své orientální zvyky a kulturu a žijí dost mezi sebou. Zůstali za 60 let v Německu Turky. A co si Merkel myslí, že jí pomůžou nějaké 2 miliardy na integraci jejich pozvaných hostů z minulého roku? Peníze, které nikdy neměla pro německé upadající školství! Turci konečně přišli v padesátých letech na práci, tihle přicházejí se za sociální podporu množit. Navíc se nepřišli přizpůsobit, naopak to požadovat do nás. Tady nás čekají ještě jiné problémy, než jen finanční. A německé soudy jim dávají ve sporech za pravdu. Třeba že můžou mít manželky ve věku 14 let. My se přizpůsobujeme.

Merkel je v Turecku pečená vařená, platí miliony a slibuje miliardy a tohle je výsledek její "diplomacie". Právě tak s hákovým křížem ji znázorňují v Řecku, zato že jim Německo půjčilo 80 miliard. Ta baba kam šlápne, tam 7 let tráva neroste! (Když má Německo někomu půjčit, musí si na to samo půjčit. Je tadluženo částkou 2,2 biliony€.)

V době války v Kuvajtu se reportéři ptali ve Francií muslimů na jejich postoj. Bezvýhradně všichni stáli za iráckým Husajnem. Proti vlastní zemi, která tam za Kuvajt bojovala! S tím musíme v budoucnosti v Evropě počítat. V té Evropě, kde už dnes je v některých městech (Brusel) víc muslimů, než původních obyvatel.

Tohle by si měla uvědomit šílená Merkel, která si představuje, že muslimové se dají integrovat v nějakých kurzech němčiny. Tak podle svých představ zahladí stopy svého nepříčetného řádění v roce 2015. Tito lidé se nikdy nebudou integrovat. Přišli, aby k integraci přinutili nás. Koncem tohoto století bude Evropa islámský kontinent. Se všemi problémy, které dnes mají státy jako Sýrie, Libye, Egypt ...

Jak vláda přiznala, letos si můžou imigranti pozvat své blízké příbuzné. Prý se tím jejich počet asi zdvojnásobí. Co je to za lež? Každý z nich má deset blízkých příbuzných. Pokud tomu někdo nevěří, podívejte jak jednoduše to funguje:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405388-syranovi-dovolili-vzit-do-danska-20-deti-a-tri-manzelky-na-vsechny-dostane-prispevek.html
Jak tvrdím, jenom z těch islámských migrantů, které si Merkel pozvala v roce 2015 může být za pouhých 20 let 80 milionů, tedy dnešní celkový počet obyvatel NSR.

Můj odhad je, že tímto stoletím jde tři tisíce let Evropské kultury a vyspělosti ke konci. Náš kontinent převezmou Asiati a Afričani. Jelikož nejsem křesťan, nevadila by mi změna v náboženství k islámu, kdyby islám byl skutečně pouze náboženství a ne politická ideologie a životní způsob. Ideologie, která nabádá k vyhubení ďaurů, tedy nás. Navíc musí Evropa i později počítat s jejich zvykem se nepříčetně množit, což bude mít nedozírné následky.

Jak jsme to dokázali se zaživa tak pohřbít? O našem "humanismu" už jsem napsal dost. Dnes bych zmínil jeden politický efekt. Délka vlády jednoho člověka. Podívejme se opět do starého Říma na jeho zánik. Už jsem zde uvedl, že Merkel trpí (dle mého názoru) na Ceaușescu syndrom. "Příliš velký, pro tak malý národ." Nejprve racionální a docela oblíbený politik, zvolna propadá šílenství. Nechává se titulovat "titan mezi titany", "hora, jež chrání zem"... ty blbiny neberou konce a dav to musí hulákat. Chce více poddaných, každá žena má mít 4 děti, potom 7. Merkel sama děti nemá, takové požadavky tedy nemůže vznášet, ale dá do pohybu stěhování národů do vlastní země. Kdy? Ve třetím období své vlády, když už je u moci 10 let. Řečeno lidově, se taky časem ze své moci zbláznila.
(Tu ženskou vychoval socialismu, kde populace byla stále zdůrazňována. Nezáleží na kvalitě, jde o množství. V dějepise bude psáno, že za vlády soudružky Merkel stoupl počet obyvatel na dvojnásobek. Bude navždy slavná. Dále její rozum nejde.)
Po tak dlouhé době vlády se diktátor dávno obklopil skupinou věrných, kteří vědí, co chce slyšet a to mu za dobrý plat říkají. Ti, co by mu řekli, co slyšet potřebuje, jsou dávno vyhozeni. Diktátor žije v představě, že lid ho miluje a nikdo nemůže jeho funkci dělat lépe než on. Je navždy nenahraditelný. Má už všechno, moc i peníze, teď jde o to vejít navždy do dějin, stát se nesmrtelný. Tady je ta hranice, kdy se diktátor, lidově řečeno, zbláznil.

Kdyby Merkel nedostala možnost potřetí, nemuselo k této katastrofě dojít. Ona je ale stále u moci a jak řekla minulý týden, klidně to celé zopakuje. Na to už ale tu moc nemá. Obyvatelstvo Německa je rozzuřené, pravicová strana AfD sílí a mohlo by se jí dobře stát, že ji armáda a policie vypoví poslušnost. To byl zatím konec každého diktátora. Spíše se tedy Merkel právě snaží odvést pozornost od migrantů na cokoli jiného. Nic jí nemůže být právě milejší než mistrovství ve fotbale. Vláda dokonce vydala nařízení, že po dobu fotbalu nemá policie řešit noční kravály. Ať se lidi vožerou a vyřvou a na problémy zapomenou. Dejte lidu chléb a hry!


Vraťme se do Říma, jak to tam s těmi vládci bylo?

Rok 9 n.l. Římské imperium má už skoro největší rozlohu. Ještě tam není Británie a nějaké východní provincie.
"Quintili Vare, legiones redde!" běduje císař Augustus. "Quintile Vare, vrať mi legie!"

Leč Quinctilius Varus se mohl už jenom napíchnout břichem na meč, jak se slušelo na Římana, který prohrál bitvu.
Octavianus Augustus
Jeden přínos barbarští Germáni pro Řím přeci jenom měli - vynalezli kalhoty.

Kdo je tento, už postarší Augustus, který to prý volá dost často? Nějak tím šokem utrpěl, už to není ten hrdina Octavianus, kterého čtenář dobře zná z filmu Kleopatra. Vzpomeňte na onu námořní bitvu u Actia, kde porazil její loďstvo.

Vlastně to ani není císař, má toliko všechny nejvyšší funkce, včetně hlavního kněze. (Během jeho vlády se rodí Kristus, o kterém on ale asi za svého života neslyšel.) Jako první z vládců dostává čestné jméno Augustus. (Něco jako vznešený, lze přeložit i jinak. Titul se pak používal i ve středověku. Karlovu universitu v Praze založil "Karolus, Dei gratia Romanorum rex semper augustus et Boemie rex". Zde překládáno jako "vždy rozmnožitel".)

Tento bezpochyby oblíbený Augustus panoval 45 let a jeho období je označováno za zlatý čas Říma. Nejen že dosáhl velkých vítězství, on dokázal i dobu míru, Pax Romana, což bylo snad ještě pozoruhodnější. V Římě totiž panovala skoro permanentně občanská válka o moc. Jenže právě ta velikost Říma je začátek jeho konce! Nedá se totiž finančně utáhnout. Expandovat a dobýt cizí území, to není problém. To přináší kořist a karavany otroků. Problém začne, když se Řím přestává zvětšovat. Z chudých provincí toho do státní kasy moc nepřibude, spíše je tam potřeba investovat. Legie, které hlídají nekonečně dlouhé hranice, stojí nekřesťanské peníze a nic nedodávají. Řím je musí financovat z daní. Tyto tedy s velikostí Říma úměrně stoupají, až už se nikomu nevyplatí pracovat. Stejně mu všechno na daních vezmou. Práce se přestává vyplácet. O tom v závěrečném dílu. Augustus tedy po svém slavném panování zanechává strašného trojského koně - dluhy a sotva řešitelné hospodářství. Všichni jeho následovníci, až do zániku, tento problém po něm dědí.

V 3. století to s panovníky vypadá přesně opačně, za 50 let se vystřídalo 27 císařů. Víme o nich jen že se dostali k moci a pak byli otráveni, zabodnuti, nebo vyhnáni. K tomu se legie vyčerpávají vnitřními boji, jedna proti druhé a všechny občas proti pretoriánům (císařská ochranka). Každá složka stojí za jiným kandidátem a mydlí se vzájemně.
Nero a Agripina
Po Augustovi přicházejí císaři pochybné pověsti. Zmíním dvě jména: Caligula a Nero. To zajímavé, oba vysoce inteligentní a vzdělaní, hned po nástupu přesvědčují dobrou vládou. Nenechme se mýlit kýčovými velkofilmy. Nero nikdy Řím nezapálil a dokonce možná skutečně zpívat uměl. Potýká se prázdnou kasou, nahrazuje v mincích stříbro mědí, čímž měnu znehodnocuje, ale co mu zbývá než vytloukat klín klínem? Naše dnešní evropské vlády to v principu nedělají jinak. Sám ovšem na své osobě nešetří, o čemž by naší dnešní vládci mohli taky ledacos vyprávět.
Zhruba za pět let si ale oba nakonec začnou počínat jako šílenci. Propadnou vlastnímu božství, začnou vraždit a libují si v krutosti. Jestli za tím stojí problém olova*, nebo se zbláznili jen tak, z vlastní moci, to dnes přesně nevíme. Nakonec musí být násilně připraveni o život.

Povšimněme si jednoho efektu ve vývoji diktátora, tedy zlom od rozumného politika do opaku, tedy směrem k šílenství. Nejznámější z nich by jistě v Římě byli Caligula a Nero. V této změně po nějakém času u moci nebyli sami. Co třeba Robespierre, Mao, ... ... a konečně, kdyby Hitler a Mussolini byli každý u moci pouze 4 roky, stálo by o nich dnes v dějepise, že jejich metody byly drsné, ale dali všem práci, postavili dálnice, zmodernizovali stát... Tedy převážně pozitivní hodnocení. Kdyby Merkel byla nedostala možnost stát se kancléřkou po třetí, zůstala by po ní možná taky docela dobrá pověst a ne zplundrovaná Evropa.

Z toho by asi vyplývalo poučení - 2x a dost, jako třeba je tomu v USA s prezidentem.

Pokračování...


*Olovo. V Římě se údajně učenci ptají, proč jsou bohatí v 50i impotentní a ne lůza? Kdo se za něco považoval a měl peníze, musel mít olověné nádobí. Dnes víme, že olovo je pro lidské tělo jedovaté. Toliko aspoň dnešní představa historiků.
Co pro mě absolutně nedává smysl - římští doktoři měli takové znalosti, že by to byli museli okamžitě zjistit. Vyznali se dobře dokonce i ve všech možných jiných jedech.
Na druhé straně - dnešní doktoři vědí o škodlivosti kouření a co to na situaci mění?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 14. června 2016 v 11:23 | Reagovat

Nářky na naturalizované Turky jsou je odvarem na české skutečnosti. Máme zde vlastní ( Němci po DDR taky ) "uvědomělé geroje". Nic nezapomněli a nic nepochopili ( leda méně trestnou zlodějnu ).
Nárust voličských sympatií pro KSČM to plně potvrzuje, od šilhání k "tamtomu dubisku" není už pro 13% žádná pomoc.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 14. června 2016 v 18:08 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Problém menšiny, ze které je většina, bude lidstvo jistě stále provázet.Tady bych musel zmínit i sudetské Němce, kteří žili 800 let v klidu s Čechy a v rozhodující chvíli se postavili za Hitlera.
Gorbačov právě prohlásil, že vše je vůle lidu, většina obyvatel Krymu chce k Rusku.
Vůbec nemíním řešit nějaké historické nároky nějakého národa na určité území. Na každém kousku dnešního světa dnes žije více národů, z nichž každý si dokáže zdůvodnit kdykoli cokoli. Záleží na tom jak mu to právě někdo vysvětlil a co mu za "správný" názor nabídnul.

3 nar.soc. nar.soc. | 24. června 2016 v 17:32 | Reagovat

Dobrý den.

Mám dojem, že se naplnilo co si ani máma Merkel nepřeje. Britové dali vale EU a Německo, chtě nechtě ( spískalo to blbstvím s migranty ) se stává už nepochybným lídrem EU. Brzy se uvidí, jak tuto roli bez dozoru zvládne. Po dvakrát válčilo o lebensraum  a teď má tuto možnost na stříbrném talíři.
Proti Německu se zvedne vlna odporu zvenčí, ale i zevnitř. Tlak na zbrojní výdaje ( Německo 1/3%, Česko 1,2%) nejméně na 2%, jako protiváha vůči Putinovi vyvolá speciální debatu. Odkládat tato řešení už nejde, nemá-li být EU pro srandu králíkům.

4 Gregor Gregor | 24. června 2016 v 20:01 | Reagovat

[3]: nar.soc.
Tahle katastrofa byla započata v roce 2015 a jméno je zase Merkel. Ona to neví a zatím skutečně nikdo neměl odvahu říci to nahlas. Bez Merkel by dnes nebyl ani brexit. A to je zřejmě teprve začátek. Německo to bude jistě mít těžké, ale to je už dnes ten případ. Celá státní kasa jde na migranty a nikdo neví jak dále.

5 nar.soc. nar.soc. | 25. června 2016 v 4:27 | Reagovat

[4]:

Plně s Vámi souhlasím. Každý stát či národ postihuje čas od času nějaká pohroma, s níž se zase musí nějak vyrovnat. Blbé je že "pohromu" s migranty si zařídilo Německo samo nezvládnutím podnikatelských hledisek na využití migrační vlny. Bez přípravy a bez ohrazení se takové věci musí vymknout a přivodit problémy. Vedení EU musí být raněmo pitomostí.
Tady byl uveřejněn jakýsi návrh EU, že za každého nepřijatého migranta by měla ČR zaplatit EU 7mil. Kč. Za ty peníze lze dochovat 10 důchodců až do konce sociálními výpomocemi ( naprosto nutnými při růstu cen služeb, ale i potravin ). Že je takový návrh přímo granát proti podpoře EU v ČR a přibližuje masové odmítání členství je mimo jakoukoli debatu.

6 matka matka | 26. června 2016 v 23:54 | Reagovat

nejde mi na rozum, Angličanům prý vadí množství Čechů a Poláků u nich, že jim berou práci. I proto Brexit.
A nám nemají vadit povinné kvóty pro přijímání běženců, kteří nám budou brát práci (i když nevěřím, že by vůbec pracovali).
Pokud Angličané vystoupí a investují prostředky, kterými dotovali EU. plně na vlastním území, obejdou se nejspíš v pohodě bez EU i cizích pracovních sil. Tedy pokud budou ochotni sami pracovat.

7 Gregor Gregor | 27. června 2016 v 11:25 | Reagovat

[6]: matka
Pro brexit hlasovali hlavně méně vzdělaní. Tvrdím, že tohle mají rozhodovat odborníci a ne zmanipulovaná masa. Když teď z GB pošlou domu Čechy a Poláky, lecjaký sedlák zabrečí, že mu na poli chybí lidi. (A sedlák nemůže sklizeň odložit na příští rok.) EU se poděkuje tím, že pošle domu Brity a těch není po Evropě málo. Ti ale budou chtít úměrná místa doma, která sotva najdou. Takže na vesnici bude nedostatek pracovních sil, ve městech přibude nezaměstnaných. Ze svazku GB nyní chce vystoupit Skotsko, Sev. Irsko, Gibraltar a dokonce Londýn! Ti se pak chtějí společně sejít zase v EU. Navíc banky v GB budou muset přejít z Londýna do Frankfurtu a s nimi 10 000 jejich zaměstnanců. (Problém tam bude ubytování, tahle města praskají ve švech.) To jsou ale obrovské daně, nad kterými si Němci zamnou ruce. GB firmy přijdou o zakázky z EU, atd... Důchodci si nechali vysvětlit, že je to EU, kdo jim tak málo platí. Že ale po brexitu dostanou více, jim nikdo neslíbil. Ono nebude tak rychle z čeho. A nějaká svoboda rozhodování bez EU? Většině lidí může být celkem buřt, jestli se o nich rozhoduje v jejich hl. městě, nebo v Bruselu. (Nebo si snad každý sedlák na české vesnici myslí, že v Praze rozhoduje výkvět elity a géniů?)

Britové ušetří, co dávají do EU, to je pravda, ale že nakonec těžce doplatí, je pravda taky. Že EU je částečně v rukou idiotů, je sice taky pravda, ale my bychom se měli snažit EU postavit pořádně na nohy, ne zrušit! Co neumíme my, třeba dokáže další generace. Dle mého odhadu udělali Britové parádní blbost.

8 matka matka | 27. června 2016 v 17:28 | Reagovat

[7]: Co má dcerka ohlasy z Londýna, tak jsou negativní, ti lidé neví, co jim budoucnost přinese a nepovažují odchod z EU za dobrý.
A také není myslím dobré, že v EU se neúměrně  posílí vliv Francie a Německa.
Podívám se na kurz libry, jak reaguje burza, obchod, banky.

9 nar.soc. nar.soc. | 27. června 2016 v 19:52 | Reagovat

[8]:

"A také není myslím dobré"... o tom už řečnila kdysi M.Tatcherová před sloučením Německa. EU nemůže za to, že se posílí vliv Německa i Francie. Zřejmě v těch zemích bylo pár hlav, které projekt EU postupně založily a už dávno na něm vydělávají. Obdobně pojaly i rozšíření, jenže privatizační zlodějna přistřihla zdánlivé možnosti a vyvolává řešení "dvourychlostní" Evropy. Němci mají hustotu asi 330 obyvatel na 1Km2, kdežto ČR 138, Slováci ještě míň a Poláci rovněž. Už jenom tyto skutečnosti naskýtají průnik chytřejších Němců do těchto zemí a tvorbu pohyblivého kapitálu. Jen z ČR se ročně vyveze přes 350miliard Kč kap. výnosů ( bez záruky). Kolik si přiveze ČR z Německa? Aha, tady je ten zakopaný pes, místo dobře cílené práce pro vlastní užitek, řízené chytrými lidmi = skutečnými vlastenci, se zde množí práce pro cizí kapitál, který transportuje výnos do mateřské země. Tady se hned vyskytnou houfy řvounů ( to je jediné, co svedou ) proti EU a tupani s Klausem v čele to rozfoukávají.

10 matka matka | 27. června 2016 v 22:29 | Reagovat

[9]: Několikarychlostní Evropa
- vznikla hloupostí, či podplacením těch, kdo vyjednávali podmínky přístupu k EU
- jak to, že "demokratická" EU něco takového vůbec připustila?
- nedivím se Angličanům, že hlasovali, jak hlasovali.

11 Gregor Gregor | 28. června 2016 v 20:42 | Reagovat

[10]: matka
https://www.novinky.cz/ekonomika/407813-britanie-miri-ke-katastrofe-tvrdi-miliardar-branson-kvuli-brexitu-zrusil-velky-projekt.html
https://www.novinky.cz/ekonomika/407779-zchudneme-a-budeme-muset-zvysit-dane-varuje-britsky-ministr-financi.html

atd...Britové jenom žasnou, co se to děje. Leckdo by si svůj hlas pro brexit dnes rád rozmyslel. V kůži toho, kdo je k tomu navedl bych být nechtěl. Může být brzo zlynčován. Jeho myšlenka byla jednoduchá: Poukážeme na všechno špatné a nahrabeme si hlasy. Stejně nedostaneme většinu, ale dostaneme se nahoru, kde jsou pěkné poslanecké platy. Pak z toho budeme královsky žít a dále vykládat "jo, kdyby zvolili nás, pak by..." Jenže se přepočítali a vyhráli. A co teď?

Přesně politika strany KSČM. Už jsem tady napsal, že bych jim přál 51 %. A teď ukažte, co umíte! Kritizovat druhé umí každý!

12 matka matka | 28. června 2016 v 23:46 | Reagovat

[11]:Ještě je možnost, že Londýn bude plebiscit blokovat. Právně závazný myslím není.
Ale co čtu, tak jsou v Anglii někteří cizinci, zejména Poláci vyzýváni k návratu domů.
A tak si říkám, kolik je u nás Ukrajinců, lidí z Vietnamu,... na naši maličkou zem hodně cizinců. Uvidíme, jaké budou nálady dále, jestli začne další odsun, nebo naopak přísun dalších imigrantů.
Ti naši alespoň pracují a nejsou závislí na sociálních dávkách.
KSČM a 51 % ? No, pokud by chtěli uspět, museli by pracovat jako každá druhá standardní politická strana.
A ony všechny ty strany mají schopné lidi, ale také všehoschopné.
Chybou je, je-li někdo třeba za zlodějnu, nebo něco podobného "vykopnut" výše, třeba i do vedení EU.
A netuším, je-li výsledek Brexitu jen následkem vnitřní politiky a propagandy Angličanů, nebo i špatné politiky politiků EU. Pokud jsou chyby v legislativě, jednání politiků EU, pochybuji, že by byla reformovatelná, že by popřemýšlela, co bylo špatně.

13 nar.soc. nar.soc. | 29. června 2016 v 12:25 | Reagovat

[12]:

Příchod cizinců do kterékoli země je veden vždy vlastním prospěchem. Rozdíl je jen v postavení příchozího. Majetný jde finančně využít možnosti, které objevil či odhaduje ( při tom většinou pomůže v novém prostředí novými způsoby, jak velice a jak dlouho by měli zkoumat ti co jej protlačují). Nemajetný cizinec jde prodat svoji šikovnost kšeftováním a prací, většinou za málo a v neomezené pracovní době. Zdá se, že promyšlená přistěhovalecká politika zemi obohacuje a opačné snahy ukazují na dost hloupé domorodce, v místních podmínkách se k nim  řadí nadprůměrné počty bývalých nebo i reformovaných "soudruhů".

14 matka matka | 29. června 2016 v 15:05 | Reagovat

[13]:jistě, ale musí to být promyšlená přistěhovalecká politika bez živelnosti.
A jak jsem už psala - cožpak se ti, kdo se stěhují mezi ty hloupé domorodce nebojí, že také zhloupnou a zdegenerují?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama