Stěhování národů - konec Evropy? - 32/? Zánik Říma - Cheruskové

25. května 2016 v 21:53 | gregor moldavit

K zániku Říma se dnes zase nedostanu, možná až na Vánoce. Hlavní téma ale zní migranti, ostatní je pouze přirovnání naší doby k tomu, co už vedlo k zániku státu kdysi dávno. Nejprve několik aktuálních poznámek.

http://www.novinky.cz/domaci/404339-po-zakladce-rovnou-pro-davky-trend-ktery-zacina-desit-politiky.html
Před tímto trendem důrazně varuji už více let.
Nejenom, že oni nejdou dále do učení, ale většinou nemají páru ani o tom, co na té základce slyšeli. Automatická sociální podpora mimo jiné vydatně přispívá k šíření analfabetismu. A není tomu náhodou tak, že jejich počet se každých 10 až 14 let zdvojnásobuje? Jednou se sociální systém musí zhroutit a tím je zaděláno na krásnou občanskou válku. Příští generace se za vaši levicovou humanistickou politiku poděkují.

"Rodiče doporučují dětem, aby ukončily školu a získaly nárok na podporu"
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva a rovné příležitosti
Takže zase další ministerstvo pro přihlížení zániku státu. A pan ministr je informován, jak ten zánik probíhá. Pokud jsem to správně pochopil, dávat Cikánům za nic peníze na kouření a chlast znamená, starat se o "lidská práva a rovné příležitosti". (A teď si mě sežerte!)

Nazpět do Německa. Jen 10% příchozích migrantů z Asie a Afriky může být začleněno do pracovního procesu. Ostatní budou žít navždy ze sociální podpory a z množení. A to jejich (pře)množení bude mít za následek ty problémy, jaké jsou dnes v jejich zemích
Airbus 340

Vládním letadlem této velikosti odletěla Merkel do Turecka, aby tam za pár minut zkrachovala a letěla zase nazpět. Nenapadlo ji, tam raději napřed zatelefonovat, nebo si to vyříkat na skype? Mohla svému národu ušetřit výdaje v hodnotě desítek tisíc €. V Berlíně budou patrně peníze levné. A nic z této její "práce" není v zájmu německého lidu, všechno je pouze kvůli jejím migrantům. (Už doktor Faust si stěžoval: "Vyvolal jsem duchy a teď se jich nemůžu zbavit.")
Turci už se jí můžou skutečně jenom vysmát. Těch 6 miliard €, za které by cosi ve srandě slíbili, ty by ovšem brali. Jistě, to každý. Takže: "Herzlich willkomen" v EU pro miliony muslimů, 6 miliard pro Turky, aby pustili jen těch 90% nepracujících. To celé se jmenuje - politika paní Merkelové.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/404283-extremistickeho-nasili-v-nemecku-vyrazne-pribylo.html
Pan ministr vnitra to prý nebude trpět. Není tomu ale tak, že ještě více přibylo kriminality migrantů? Vloupání, přepadů, znásilnění. Německá policie měla nařízení vlády, tuhle kriminalitu spíše nevidět. (Až do Silvestra, od kdy už to nešlo řešit cenzurou tisku.) Tady je přímo zaděláno na občanskou válku, nebo dalšího Hitlera. A kdo tu situaci zavinil? Vedle Merkel by měl stát před soudem i tento ochotný pan ministr.

Ředitelka mateřské školky v Hessenu mi dnes říkala, že každé dítě migrantů potřebuje pro sebe svoji jednu vychovatelku + příležitostně tlumočníka. Ani jeden z rodičů těch dětí nepracuje. Zašátkované ženy migrantů jsou prý prakticky všechny těhotné.
900 000 důchodců v Německu musí dále pracovat, protože z renty nevyjde. Kde je ta doba, kdy německý důchodce běžně přezimoval na Kanárských? Důchodový věk se stále zvyšuje a měl by jít až na 70 let. Jenže práce se musí vyplatit a to je v Německu stále méně tem případ.

Pravicově populistická AfD se utkala s Zentralrat muslimů v Německu. Rád bych se někoho zeptal, co znamená ono "populistická" a proč je to vždy přičteno pravici? Ještě nikdy jsem nečetl "levicově populistická", ačkoli právě tady by to bylo více pochopitelné. A není náhodou populistická taky třeba katolická církev s jejich Ježíškem v jesličkách a nekonečnou dobrotou panenky Marie? (Představte si vánoční zprávu v televizi, "jak tvrdí katolicko-populistická církev, pak tento den se měl narodit v Betlémě...")
Pochopitelně se nedomluvili a Němci si od muslimů zase vyslechli něco o nacistech. Kupodivu ale všichni Orientálci žijí mezi těmito nacisty mnohem radši, než ve vlastní zemi. Co si tak poněkud nechali pro sebe, "nemuslim" je u nich ďaur, tedy pes. Tomu je povoleno lhát a nakonec ho zotročit, nebo zabít. Toliko návod v koránu. A oni kritizují nás a v naší zemi, co že si to k nim dovolujeme!

Vraťme se nyní do Říma, do fáze jeho zániku, který v tu dobu ovšem ještě není zřejmý. Je už sice naprogramovaný, ale jde vlastně o dobu největší slávy a největšího rozsahu říše. Sotva kdo tuší, že tahle bublina musí splasknout.
Hermamm der Cherusker
Fiktivní jméno, známe pouze jeho římské Arminius. Tento porazil v roce 9 n.l. tři římské legie, zacož mu Němci v onom vlasteneckém 19. století postavili sochu až do nebe. Meč v jeho ruce je dlouhý 7 metrů. Pokud takový typ v tu dobu vůbec existoval, tehdejší meče byly krátké, pak ho nevyrobili Germáni, ale Římané. V ruce ho mít mohl, byl to římský důstojník.

Příliš pozdě pochopil Quinctilius Varus, že důvěřoval germánskému Cheruskovi ve službách Říma, který zavedl jeho legie do pasti a za pomoci svých dřívějších germánských krajanů partyzánskou taktikou rozdrtil. Na rozdíl od dnešních vůdců, kteří zkrachují banku, nebo celý stát, a pak jdou do luxusní penze, to Varus musel vyřešit římským způsobem. Nabodl se břichem na meč.
"Varus uměl lépe zemřít, než bojovat," komentovali Římané chladně jeho smrt.

Teprve za 5 let má Řím tolik sil, aby ztrestal Germány. V roce 14 vede generál Germanicus římské legie na východ od Rýna, aby pomstil bezpříkladnou porážku a taky nalezl pozůstatky legií. Příliš dobře jim ale v těch lesích není. Nález byl i pro kruté a otrlé Římany hrůzný. Hory kostí lidí i koní, vše promíchané, hlavy napíchané na kůly a na stromech zbytky přibitých těl římských vojevůdců. (Jedna římská legie měla 5200 vojáků a nejméně tolik pomocného personálu, včetně otroků.). Arminius v tu dobu bojuje proti svému tchánovi, jménem Segestus. Ten je na římské straně a varoval už tehdy Vara, aby Arminiovi nedůvěřoval. Dva roky se táhnou boje, nakonec Římané vítězí. Území vpravo od Rýna však už nikdy k říši připojit nedokážou.

Naším cílem ovšem není zopakovat si historická data, ale spíše zamyšlení, jestli my ty chyby dodnes neopakujeme?
Když právě Američané a Němci vyzbrojují a vyškolují Afgánské vojáky pro společný boj proti Talibánům, vědí tak jistě, co z těch zdánlivých spolubojovníků jednoho dne vyleze? Bude muslim bojovat s křesťanem proti muslimovi???

Německá vláda (jejíž jednání mi už skutečně připadá jako besídka pomocné školy) dnes oznámila cosi o integračním zákonu a zamezení tvoření ghetta. To se dá miliarda € na kurzy němčiny a další miliarda na stavbu bytů, aby se migranti rozseli mezi místní obyvatelstvo (které o ně rozhodně nestojí a děsí se příští doby) a tím se patrně vyřeší ona skutečnost, že tito lidé se vůbec integrovat nepřišli. Jak si ještě povíme, konečnou smrtelnou ránu zasadili Římu právě germánští imigranti, kteří se dostali do funkce císařské ochranky.

Na závěr ještě jedna zajímavost. Jak řečeno, roku 260 padá limes na Rýnu. Alemanové a Frankové drancují a vyvražďují západní Evropu, kde se nakonec usazují a za pár století civilizují. Ale kde jsou oni slavní Cheruskové? Vždyť měli kořist zbraní tří římských legií. Nejsou. Dokonce už v roce 100 nikde nejsou. Římané je porazili, ale nevyhubili. Vyhubili se sami ve vnitřních bojích rodina proti rodině a ve válkách s germánskými sousedy. Jejich zbytky se pak asimilovaly do ostatních kmenů. Obrovské vojenské vítězství na Římany v roce 9 jim pro jejich další dějiny nebylo nic platné. Ono jde o to, po válce taky dokázat vyhrát ten mír. Jenže právě tohle oni neuměli a zmizeli ze světa.

pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 30. května 2016 v 11:27 | Reagovat

Gregu, co je pravdy na tom, že v Německu jsou stahovány všechny poštovní emise známek s Merkelovou, protože mnoho Němců plivalo na lícovou stranu a známka se potom nedala přilepit, tak ji přišívali kancelářskými svorkami?

2 gregormoldavit gregormoldavit | 30. května 2016 v 18:34 | Reagovat

[1]: JP
Nepracuji na poště, abych měl tolik zkušeností. Právě tak se to nelze v našem NDR nikde dočíst. Cenzura naší svazačky Merkel by se o to okamžitě postarala, tedy to vymazala. Když někdy napíšu komentář k politické zprávě na t-online.de, který obsahuje slovo "Merkel", je do dvou minut pryč. Snad ani náš Antonín Novotný ještě nedosahoval takové bdělosti. Jak jsem se zmínil, má Merkel i svoji cenzorku na češtinu. Jednu soudružku od StB, která si svoje lukrativní povolání udržela ve všech režimech.
Skutečnost ale bohužel je, že pokud Němci plivou na Merkel, tak jenom na známkách. Svrhnout ji nedokázali. Jdou za ní jak ovce do vlastního zániku.

3 nar.soc. nar.soc. | 31. května 2016 v 21:33 | Reagovat

[2]:

Pane autore, vyznání "Jdou za ní jak ovce do vlastního zániku" se značně podobá dávnému označení nacistů - skopčáci, což je odvozenina od skopců, kastrovaných beranů, které lze také zavézt podle libosti. Ony si naše národy nemají co vyčítat. Přijde šikovný manipulátor a je vymalováno. Máte Merkelovou a tady máme Zemana ( kouření ani pití od 27 let prý neškodí).

4 gregormoldavit gregormoldavit | 31. května 2016 v 21:47 | Reagovat

[3]: nar.soc.
Tuto vlastnost, jednoduše přičítanou Němcům, má jistě mnoho národů. Češi tady určitě nejsou výjimkou. Bohužel onen aktuální problém islámský imigrantů skutečně v roce 2015 z Německa vzešel. Ne z německého lidu, ale z jeho pomatené vlády, konkrétně diktátorky Merkel. To pro ně ovšem v budoucnosti nebude omluva, jako jim nikdo neodpáral nacizmus, který taky dělala pouze malá menšina.

5 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 4. června 2016 v 18:15 | Reagovat

Nelze přičítat pomatené akce jistých skupin, jako jsou zelení, nebo ochránci lidských práv, celému národu. Češi by se pak museli jevit jako dokonalé kavky, v případě udělení asylu iráckým imigrantům, kteří okamžitě poté zmizeli do Německa, kde si žijí jako turisté a konstatují "Hlavně, že jsme v Německu" a na vypůjčených kolech si objíždí kavárny a scházejí se s přáteli. Co potom Němci? Že je okamžitě nevrátí do první země EU, jak razí potentáti Juncker a Merkelová, kteří kurví EU a snaží se předstírat, že rozdělováním kvót, nějak řeší migrační krizi

6 gregormoldavit gregormoldavit | 4. června 2016 v 19:38 | Reagovat

[5]: JP
Merkel se snaží národ od problémů imigrantů odlákat. Fotbal se jí právě dobře hodí do krámu. Na svých představách o neomezeném množství a přerozdělování ovšem trvá. Je naprosto nepoučitelná. Spíše ale choromyslná, což nemyslím jako nadávku. Jistě nemám tu kvalifikaci stanovit diagnózu, ale lidově řečeno se skutečně zbláznila. Ona si pořád myslí, že přerozdělování je možné. Domnívám se ale, že už nemá tu možnost poslat vlak do Řecka pro další migranty. Nějaký minist by jí mohl vypovědět poslušnost a to by byl začátek jejího pádu. Má tolik opozice ve vlastní straně, že by ji mohli i sesadit. Nakonec už za ní stojí pouze Linke a Grüne. Její strana CDU jí má pokrk. Na druhé straně jí ale dále při projevech tleskají. Veškeré nové zákony pro řešení krize migrantů jsou jenom prázdný blábol neschopných vládců. Když má být Marokánec vykázán a poslán zpět, provede trestní čin, nechá se chytit a pak 2 roky soudit, aby se pak odvolal a nechal další roky od Německa živit. Když jsou zákony na nic, řeší to lidé ilegalitou, už bylo zapáleno asi 400 objektů pro imigranty. Tahle pomocná škola kolem Merkel nepřestane, až z toho bude další Hitler.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama