Stěhování národů - konec Evropy? - 31/? Zánik Říma - jak se to pozná?

16. května 2016 v 20:35 | gregor moldavit
30. díl: stehovani-narodu-konec-evropy-30-zanik-rima-otroci

Denár z doby císaře Nera

Jak se to pozná, že náš stát jde k zániku? Věděli Římané, že jejich stát je v koncích?

Nemyslím, že by to byla blbá otázka. Jak se zdá, pak to lidi pochopili skutečně až když už bylo pozdě. Pokud tedy vůbec. Mnozí teprve když přišli na nějaký státní úřad, třeba pro sociální podporu, a zjistili, že ten úřad už neexistuje. Není, protože už není stát. (Právě tohle se jednou nezbytně musí stát i v ČR! Pokud tedy vládu nenapadne včas něco změnit.) Když jim to sto let, nebo jeden rok, před tím řekl nějaký odborník, pak mu asi nevěřili. Řím je přeci věčný! Tak věčný, jako my si to dnes myslíme o našem státu.

Lidi mají jakýsi úžasný talent denně prorokovat naprostou zkázu, ale vůbec nevidět, když se skutečně blíží, nebo když už dokonce přišla. Jeden krásný příklad mi dal před krátkou dobou Miroslav Zikmund. Byl to takový malý článek.

Když jeli s Hanzelkou přes Afriku, přišel v ČSR "Vítězný únor". V tatrovce se kolegové přeli, jestli se vůbec vrátí? Bylo to asi 6:4, že ne. (Že by tenkrát lidé komunisty vítali z toho moc nevyplývá.) Oba psali politické analysy z Konga, kritizovali totality a kolonialismus, ale, jak Zikmund přiznal, vůbec nepochopili, co se právě událo v jejich vlastní zemi. Jednoduše se domnívali, že se holt vyměnila vláda, jako už se to dělo před válkou. Že tam právě přišla ona totalita, proti které píšou z afrických zemí, to jim vůbec nedošlo. To se přeci může stát v Rusku, nebo v Africe. Většina Čechů se tenkrát domnívala, že ten režim se neudrží a hned zase zmizí. Věřili, že ono se něco udělá samo. Podle onoho pravidla, že nemůže být pravda, co pravda být nesmí.
Před rokem jsem se domníval, že celý ten vývoj na světě jde spíše do slepé uličky, ale ta moje stará generace ještě dobře dožije. Starost mi dělá více změna klimatu a hlavně přemnožení. Válečné napětí a zbrojení bych dal až na druhé místo. Nyní už si to nemyslím i my staří to ještě stihneme schytat. Faktor imigrace jsem nepodceňoval, ale že Merkel zešílí, to jsem taky ještě netušil. Co ta napáchala v druhé polovině 2015 už dnes přispělo ke zchudnutí Německa, zvýšení kriminality a vytvořilo sotva řešitelné problémy na desetiletí dopředu. Šílenství této diktátorky Merklové zadělalo na dalšího Hitlera, občanskou válku, v každém případě silně uškodilo její straně CDU a ohrozilo stabilitu EU. Vůbec nyní nevylučuji ani zkázu naší evropské civilizace. Tohle její "my to zvládneme" dalo vzniknout mocným mafiím v Turecku a severní Africe, které vydělávají miliardy €. ("Kupte falešný pas za 1000 €, Merkel vás pak odškodní." Jenom na ostrově Lesbos se jich denně prodá 700.) Umožnilo příchod tolika muslimů a kriminálních živlů, že nám to může brzy přerůst přes hlavu. Vlastně už je to ten případ teď. Pokud budeme dále brát jenom uprchlíky z rozválčených zemí, má tahle mafie dost prostředků k započetí války prakticky kdekoli v Asii, nebo Africe. I tohle jde na konto Merkel a všech humanistických organizací.

Mimochodem, Bundestag se dohodl, že Maghreb-státy platí jako jisté a jejich obyvatelé nemají v NSR právo na asyl. Možná je ale výjimka, když třeba je někdo pronásledován za homosexualitu. Od teď tedy každý Alžířan hned udá, že je homouš a tím ho nemůžou vrátit. Takže se nic nezměnilo, Merkel a spol. si své hlasování mohli ušetřit. Pochopitelně jejich rozhodnutí okamžitě napadli Grüne a Linke, kteří mají patrně za cíl naprostou zkázu naší civilizace.

Je to stěhování národů, takové, jako ukončilo dějiny Starého Říma. Oni se nepřišli integrovat, přišli osídlit Evropu. Při tom stačilo pouze udělat to, co třeba Dánsko. Říci jednoduše: "my vám nic nedáme a vy musíte tady za všechno platit." Proud migrantů by byl rychle vyschnul bez vyhazování miliard € na všechny strany. My Evropané jsme si vlastní blbostí a našimi plakáty "herzlich willkommen" sami zadělali na naší zkázu. Povšimněte si, kolik imigrantů se samo vrací, když zjistili, že tu nedostanou auto a dům, jak jim pašeráci slíbili. Zatímco vláda ještě mele o tom, že my je nesmíme poslat nazpět na jistou smrt (opakují zvláště komunisté) oni jdou docela rádi sami. Prý jim tam nic nechybělo, tady je Německo nechává bydlet v tělocvičně. Jenže přes milion jich tu ještě zbývá a další desítky milionů jsou na cestě. A právě tohle zklamání, jak byli okradeni, je dělá agresívní a nebezpečné. Oni si chtějí brát, co jim dle jejich názoru patří.

Nyní to asi někdo prohlásí za zbytečnou paniku, my si s tím poradíme, ještě se nic neděje...
No dobrá, uvidíme, ale podívejme se kolikrát už si lidé i politikové něco takového mysleli, že se jako vlastně nic neděje, že ono to půjde dále.

Řím je tady jenom jeden příklad, po něm to bylo ještě do nekonečna jiných říší. Ale i novější dějiny:
Když se Češi probudili, 28. října roku 1918, sotva kdo tušil, že večer už Rakousko nebude. Stalo se to.
Anglie a Francie dala Hitlerovi ČSR, aby nebyla válka. Předáci dvou států si neviděli na špičku nosu.
Hitler ještě v dubnu 1945, když se Rudá armáda prolámala do Berlína, věřil, že Wehmacht je zase vyžene. Na mapě tahal divize, které už ve skutečnosti neexistovaly.
Jak zmíněno, v únoru 1948 nechápal ani prezident Beneš, jak Gottwaldovi naletěl. Den před tím by byl nikdo na vítězství komunistů nevěřil. Když už byla KSČ u moci, domnívala se většina obyvatel ČSR, že to se přeci za pár dní nějak samo vyřeší. Taková blbost přeci u nás není možná. Museli si 40 let počkat.
Poukazuji tady na příznaky zániku Říma, které všechny najdeme v naší době. Přesto nikdo nevěří, že by se to mohlo opakovat. Ty příznaky, hlavně hospodářský krach tady byly už za komunistů. Ti byli ovšem poslední, kdo by se čímkoli poučil a považovali se taky za věčné. Pár dní před pádem komunistů v roce 1989 si ještě vzájemně udíleli vyznamenání a vůbec nechápali, že dojeli. Gorbačov ještě ujistil Jakeše, že socialismus padnout nenechá. Ten nechápal, proč to říká? To je přeci jasné. Jeho funkcionáři si mezi sebou už dělili hotely a firmy jak ve hře "monopoly".
Helmut Kohl se nechal po roce 1990 slavit coby sjednotitel Německa. Celý život prý na tom usilovně pracoval, říkala později propaganda. Ve skutečnosti to bylo obráceně, považoval to ještě v roce 1989 za nemožné. My měli na Rýnu jednoho poslance, který na tom skutečně pracovat a napsal více pojednání. "To je všechno blbost." prohlásil Kohl. Byl překvapen, když mu DDR samo spadlo do klína. Sjednocení pak udělal tak amatérsky, že se při tom rozkradly miliardy a zbytečně Německo zadlužil.

Lidi, včetně politiků, mají nadpozemský talent nevidět, co přímo bije do očí.

Imigranti mají do roku 2020 přijít Německo na 94 miliard €. V tom není započítána jejich kriminalita, terorismus a politické škody. Už vůbec ne jejich plodnost. A mezi Němci dokonce pořád přežívá ono Merklovské "my to zvládneme".

Příště už ale zase do Říma, který byl věčný až do té doby, kdy najednou nebyl vůbec. Dojel na imigranty a jiné politické a hospodářské chyby, které po nich právě opakuje Evropa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 18. května 2016 v 10:52 | Reagovat

Dobrý den.

"Sjednocení pak udělal tak amatérsky",.... Je zbytečné vzdychat nad rozlitým mlékem. Existuje skutečnost, že vše co se dělá prvně a navíc bez vzoru, je amatérské.
Co mají říci občané ČR na privatizaci ála Klaus? ČR bylo řádně puštěnou žilou, ještě se to úplně nespravilo a už je tady požadavek EU na paritní příjem migrantů. Směs vyčůranosti, čecháčkovství, soucitu a nenávisti vnesla do zdejší společnosti nové a po hříchu svinské téma.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 18. května 2016 v 11:06 | Reagovat

[1]: Nar. soc.
Taky zdravím.
Když někdo poprvé staví věžák a ten mu spadne, pak mu žádnou výmluvu před soudem neuznají.
Kancléř je náležitě placen a má kolem sebe hordu poradců, aby se taková chyba nestala. Kam se ovšem Kohl hrabe na Merkel, která poprvé vítala východní hordy při stěhování národů a poněkud se při tom poprvé přepočítala.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 23. května 2016 v 15:27 | Reagovat

Je mnoho lidí, kteří dnes dokáží poradit i Napoleonovi, jak měl u Watrloo seřadit šiky, aby vyhrál. Mít jasno, jak provést privatizaci v dnešní době je totéž. Já také nevěděl co je to akcie a jak se s ní má pracovat. Stejně jako má žena, která vydělala na Elektrárně Opatovice 300 tis. Kč. jednorázově, kdy majoritní vlastník rozhodl že minoritní akcionáři jsou povinni odprodat jednu akcii za 4.000,- Kč. Kdyby to udělala v době skupování akcií fy J&T týden před tím, vydělala by 1.1200 tis. Kč. Holt to nepochopila, stejně jako ruští mužici, kteří prodávali celou kuponovou knížku za láhev vodky od mafie. Je ale bezesporu nezodpovědné, když se kdokoli hlásí k činnosti s níž nemá zkušenost a provádí vše stylem pokus-omyl. Vyložená lumpárna od Klause byla ale soustředit 700 mil. Kč nedobytných úvěrů do ČKA, zahrnout do nich i solventní firmy a pak je prodávat za 10% cizím spekulantům, kteří je obratem prodali některým původním vlastníkům za 30%. Za komunismus nebyl nikdo potrestán a za migraci Merkelová také nebude hnána k zodpovědnosti.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 23. května 2016 v 17:07 | Reagovat

[3]: JP
Merkel odletěla obřím Airbusem do Turecka, aby tam očekávaně zkrachovala a letěla ve své luxusklasse nazpět. Kdybych já jí byl mohl předem poradit tedy: "Zavolej mu telefonem, ty huso, stejně se nedomluvíte, ale ušetříš státu pěkných pár tisíc €."

Byl jsem v Hrádečku a něco musím napsat o Havlovi. Kdybych mu byl mohl tenkrát radit, pak ať si ušetří výroky jako "Já věřím, že pravda a láska..." Kdo něčemu věří, má být farářem a ne politikem. Otázka zní ale jinak. Kdo byl v té době schopný dělat tu funkci lépe?

5 nar.soc. nar.soc. | 23. května 2016 v 20:26 | Reagovat

"Kdo byl v té době schopný dělat tu funkci lépe?"
To je sice dobrá otázka, ale nelze s ní vystačit!
Správa státu i v dobrých podmínkách není nikdy úkolem pro jedince, to by musil být Bůh in natura.
Vždy jde o kolektiv dobře si rozumějících lidí s určitou vizí celospolečenské prospěšnosti.
Jako osobnost bych uznal pana dr. Povolného, z naší oblasti ( rodák z Měnína ) emigranta v Kanadě, který ihned přijel podívat se, co se děje. Měl i několik besed s lidmi, nabádal k volbě rozvážných všeobecně uznávaných lidí. Jenže dav si myslil, že co je natištěné ( na vol. lístku OF ) je svaté a o tom se nepochybuje ani nežertuje. Kdyby samozřejmě neplatí, ale kdyby byl p. Povolný ( také funkcionář  Československé strany národně socialistické v exilu) alespoň poradce Havla, určitě by se to projevilo. Bára Štěpánová ( zrzavá, příležitostná moderátorka v TV, tehdy aktivní členka strany sexuologa Uzla, lítala po demonstracích za komoušů s nahými prsy ) asi nebyla tou pravou poradkyní, stejně jako Věra Čáslavská a další figury, co se chtěly zviditelnit na Hradě.

6 nar.soc. nar.soc. | 23. května 2016 v 20:44 | Reagovat

[3]:

Nevím z které doby čerpáte ČKA byla asi Československá konzolidační agentura. Později to byla KB-Konzolidační banka, do ní se přesouvala mj. aktiva státních firem před privatizací sestávají z TOZ ( trvale se obracející zásoby ). Byl to krok pomocný k očištění privatizovaných aktiv od dluhů. Podle mne to byl krok správný, co se s tím dělo potom v KB  byl úkol správců státního majetku.
TOZ bylo nastolení bolševismu až k ponku. Bylo to zavedeno po r. 1968, aby byli všichni THP-technicko hospodářští pracovníci přivázáni k poslušnosti rezortnímu ministrovi a veř. udavači OVKSČ. Vlastní peníze podniku s nimiž do zavedení hospodařil byly sebrány a vnucen úvěr na TOZ. Jaký smysl měla snaha o hospodaření, když koncem roku řekla banka snižte zásoby? Nové suroviny i výrobky na skladě šly na formální prodej, ale ve skutečnosti rovnou na odpis s do šrotu. Ředitelství za splnění úkolu dostalo pár pětek a kolektiv nějaký hadr či stadartu z ministerstva.
Tyto pohotové zdroje na případné změny podniků se po odebrání, staly zdrojem na zbrojení a jiné bolševicko- husákovské hovadiny.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 23. května 2016 v 20:56 | Reagovat

[5]: nar.soc.
Pane nar.soc, tak tohle je moc těžká věc.
Mluvilo se dokonce i o paní Albright. Pro mě by platila hlavně kvalifikace na takovou funkci, ale český národ by to těžko přijal. "Zatímco my jsme trpěli pod totalitou, ona ona si užívali v Americe..." A nejen to! Někdy se vmísím do diskuze na jistém fóru (zná dobře JP), a pak na konkrétní věcný komentář jsem zasypán hromadou sprostot. "Aha.promluvil uprchlík. Co si tenkrát ukrad, že si musel utíkat před policií?...zloději..."
Tohle by měl ten president z emigrace od oplakávačů totality denně na talíři. Podívejte se jenom na tyhle lidi na internetu. Nenávistivé útoky: "Havel byl vožralej kulisák ..." a to byl člověk, který seděl za komunistů v cs v base. Kdyby to byl tenkrát převzal Ježíš Kristus, dokázal by ho český národ dnes taky jenom verbálně ukřižovat.
Proto jsem se rozhodl o Havlovi jeden článek napsat. Ne ho napadnout, ne se ho zastávat, spíše vznést onu otázku, co vlastně mohl na jeho místě dělat kdokoli jiný? Vzpomeňte na Háchu, který zemřel po válce ve vězení.

8 nar.soc. nar.soc. | 23. května 2016 v 23:23 | Reagovat

"Vzpomeňte na Háchu, který zemřel po válce ve vězení".
Háchova chyba, že to nepoložil po Heydrichovi. To byla chvíle k protestu. Nic by sice nedocílil, možná by byl jako Eliáš i popraven, ale časové rozhodnutí nemůže nic nahradit.
Dám vlastní příklad: mám střední zem. vzdělání. Za držkování jsem od r. 1965 pracoval s buldozerem v STS. V r. 1990 jsem dostal návrh v místě na převzetí funkce předsedy MěNV. Odmítl jsem, celou dobu jsem s tím úřadem měl drobné a teď mu předsedat? Jak bych se vyrovnal s ostatními, kterým ubližoval?
Byl jsem zvolen předsedou odborové organizace, dalo to práci, ale přece jen jsem něco docílil a odešel až do důchodu. I tam jsem dostal nabídku na místopředsedu odborového svazu s působištěm v Praze a 5x vyšší odměnou. Odmítl jsem, je to pro mladší a jsou tu vzdělanější a potřebnější. Dostal jsem nabídku na místopředsedu ZD. Odmítl jsem, funkci má dělat člověk s výhledem na nějaký čas ( 10let) a jsem už důchodce.
Ocenit příležitost, odhadnout svoje možnosti a budoucí čas, je asi to nejpotřebnější, což ale málokdo dovede a mnohdy také chce.
K paní Albrichtové jen tolik. I kdyby to vzala, je otázkou jak by dopadla. Jistě byla by se zasadila o hospodářskou intervenci USA, ale vděk by nesklidila. Zdejší zdevastovaní lidé bijí po ruce, která jim chce skutečně pomoci. Nadchnou se davově pro chiméru, aby ji po kocovině vyměnili za jinou, ještě horší viz Klaus verzus Zeman.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama