Stěhování národů - konec Evropy? - 30/? Zánik Říma - otroci

29. dubna 2016 v 19:49 | gregor moldavit

Otázka. Jak dlouho trvala nejdelší válka v Evropě?
Odpověď - 774 let. Byla to "reconquista" tedy obsazení Iberského (Pyrenejského) poloostrova Maury a nakonec opět jejich vytlačení. Tyto šarvátky se skutečně vlekly skoro 800 let. Muslimové přicházejí, aby ve jménu Alláha dobyli celý svět, Evropané (naši zmínění Gótové, kteří zlikvidovali Řím) se snaží tomu zabránit. Nyní jsou sami na řadě a prohrávají.
Maurové pronikají na území dnešního Španělska od roku 718. Tehdejšímu obyvatelstvu nutno nechat, že nebylo tak pitomé, aby je vítalo plakáty "herzlich willkommen" a nabízelo jim sociální podporu, ale jednoduše nestačilo vojensky na obranu. Maurové byli technologicky a organizačně dále. Napsal jsem už, že mnoho vědomostí starého Říma se nám dochovalo právě přes Araby. Evropa antiku objevila a v mnohém dohnala teprve v 19. století.
Maurové pronikají v jejich ofensivě až k Pyrenejím, kde je konečně zastavuje nová zbraň Evropana - rytíř. Jejich ostré křivé šavle narážejí na pancíře brnění. Pak to jde zase pomalu nazpět, až jim zbývá jenom Granada.
Ta padne roku 1492 a to je na dlouho konec islámu v Evropě. Dokdy? V dějinách bude možná jednou psáno, že do roku 2015. My nevíme, co nyní nastane, ale je možné, že v našem německém islámském dějepisu roku 2100 bude psáno cosi o tom, že Alláh dal svým věrným Evropu, když na místo německého kancléře nechal těm hloupým vyznavačům kříže dosadit ženu. Já bych to ovšem poopravil, ta žena jistě nemusela být příčinou zkázy, kdyby to nebyla právě tahle žena, diktátorka, která úplně ztratila základní lidský rozum. ("Islám patří k Německu", prohlásí a pozve si v záchvatu vlastního velikášství do Evropy půl muslimské Asie. Ona chce mít poddaných co nejvíce, jedno za jakou cenu!) K tomu ještě na konci.

Měl bych se vrátit k závěru Říma, ale když už jsem takto začal, musím čtenáři vyprávět trochu o této době Maurů ve Španělsku. Oni nám tam zanechali například takové architektonické skvosty, jako je třeba Alhambra.
Maurové nebyli kulturní barbaři, jako třeba dnešní IS (nebo čeští husité). Vzpomeňte na film Lawrence of Arabia (doba 1. sv.války.) Princ Faisal mu tam povídá:
"Víš vůbec, že naše Cordoba měla osvětlené ulice v době, kdy Londýn byla sotva vesnice?"

Mešita v Cordobě

"Vím," odpoví Lawrence, "Tenkrát jste byli na výši. Tenkrát. Ale dokud Arabové válčí kmen proti kmeni, zůstanou jenom slabý národ. A hloupý národ, krutý a barbarský."

Viděl jsem Alhambru, zavodňoval poušť v Arábii a dobře se tam s místními dohodl. (Ironií osudu mě nazývali "velký muslim", ač jsem nikdy na jejich víru nepřistoupil, toliko se o ní zajímal.) Cordoba byla v oné době jedním z největších měst světa a žili v ní kromě muslimů právě tak Židi a křesťané. Zřejmě bez problému. Proto muslimové sami prohlašují své náboženství za velmi tolerantní. Snad tomu v Cordobě tak bylo. Viděl jsem i úžasná města Orientu, postavená jistě jeho islámským obyvatelstvem. Jenže když dnes zaslechnu pojem "muslim", vyvstane mi na prvním místě v mysli vraždění, bomby, řezání hlav a ničení tisíce let starých památek lidstva.

Nyní nazpět do Říma v jeho konečné fázi. Limes na Rýnu a Dunaji, od roku 110, vydržel 150 let, poté padnul. Řím nemá finanční možnosti ho udržovat a hlídat. Jeho celé hospodářství krachuje. Přenechá tedy kontrolu nad hranicí místnímu obyvatelstvu, což jsou většinou Germáni, v Římu integrovaní, ale přeci jen jiní, než oni původní Římané. Mají dobrý důvod bránit se divokým Germánům z východní strany, žijí už římským způsobem, obdělávají pole a znají silnice a města. Těžko říci, kde je vlastně ten rozdíl proti skutečným Římanům, možná je to vzdělání, ve kterém stále zaostávají. Vzpomeňme na onen římský záznam, že kde se usadí Germáni kvete obchod se zbraněmi, ale zavírají se školy a lázně. Hranice prakticky okamžitě padne a východní Germáni překračují Rýn směrem na západ. Tam si počínají, jak Aufania řekla:
"Co umíte? Drancovat a vraždit." Mohli by obsazené území nějak spravovat a požadovat daně, nebo aspoň třeba výpalné. Na to ale rozumově nemají. Když drancují farmy, vesnice a města, pobíjejí jejich obyvatele a zanechávají pustinu.

Výzkumy dnešních pedagogů ukazují, že analfabet není schopný myslet do budoucnosti. Žije pouze v přítomnosti, jako zvíře. Vzdělání je základní kámen každého státu. Tomu se třeba vyplatí dát ženě vysokou školu a platit v domácnosti za to, že má tři děti. Přesný opak je žena analfabetka, která má tři děti, kterým do života nic dát nemůže a navíc je ani neposílá do školy. Vždyť budou žít zase z dětí, tak co? Obě ženy ovšem v našem systému dostávají od státu ty samé peníze. Jenže zkuste někde na veřejnosti říci, že tady není něco v pořádku. I v naší demokracii je takový drobný problém, že vysokoškolský profesor a kompletní analfabet mají ve volbách každý jeden hlas a oba hlasy mají stejnou váhu. Jsme si zkrátka rovni a na to jednou zajdeme.

Řím tedy utěšeně hospodářsky krachuje, tak podobně, jako se to nyní děje v Evropě. My jsem sice, jak říká Merkel, bohatí a musíme naše (ne její) peníze dávat do chudých zemí. (Proč tedy jako první zvedla DPH?) Už někoho v Německu napadlo, jak to dělala vláda třeba v roce 1960, kdy daně byly zlomkem dnešních? Jak je to ale v tom Římě? Může otrokářský hospodářsky systém zkrachovat? Vždyť má pracovní sílu zadarmo. Ne tak úplně, otroka je nutno koupit a živit. Jeho práce už je pak zadarmo, ale podle toho taky vypadá. Každý kapitalista ví, že když chce najmout odborníka, musí ho taky dobře zaplatit. Firma může zkrachovat třeba proto, že její majitel šetří na platech. V závěru Říma už otroci mají určitá práva, rozhodně tomu není tak, že majitel ho může třeba zabít. Na to jsou zákony asi jako dnes na ochranu zvířat. (Jestliže si koupím psa, je to můj majetek, když ho zabiji můžu v ČR dostat až 3 roky.) Někteří otroci mají i dobré postavení v domě bohatého pána a nakonec si nežijí špatně. Na venkově by otrok mohl být něco jako dnes tažné zvíře. Nepracuje za svého pána, ale s ním dohromady. Ale nakonec je tu skutečnost, že Římané najímají na práci třeba Germány a platí je za to. Zřejmě výhodnější, než na tu práci otroka koupit. Otrok jednoduše nemá na ničem zájem a bičem se to nezmění. Otrokářský systém začíná být přežitý, feudalismus se zdá být výhodnější. Nevolník se musí živit sám, při tom je od svého pána do jisté míry taky zotročen.
I Germáni si drželi otroky, třeba příslušníky poražených kmenů. Něco jako zákony ovšem neznali, tam bylo možné všechno.

Panuje rozšířený omyl, že proti otrokářství v Římě bojoval revolucionář Spartakus. To neodpovídá skutečnosti. Spartakus byl vzbouřený cirkusák a bojoval pouze za vlastní svobodu. Jeho cílem nebyl nějaký nový společenský řád, na to rozumově neměl. Chtěl se probít do rodné Trákie a tam si založit velkou farmu. Na tu by byl zcela samozřejmě nejprve koupil, nebo naloupil otroky.

Mimochodem, ještě dotaz na čtenáře. Měli majitelé otroků zájem na tom, aby jejich otroci měli děti, kteří byli automaticky zase otroky? (Jako dítě budovatele socialismu mělo být automaticky zase budovatel socialismu, aniž by se ho někdo ptal.)
Možná někdo uvažuje - "ano byl to další otrok zadarmo". Jenže tak tomu není. Tady jsme zase u ekonomie hospodářského systému. V době expanze bylo levnější otroka na trhu koupit, než si ho 15 let živit a vychovávat z novorozeněte. Navíc (a o tom by se daly psát celé knihy) dítě otroka nemusí být rodilý otrok. Co když vám z něj vyroste svobodný člověk, ze kterého se otrok udělat nedá? (V tomhle měli komunisti udělat své trpké zkušenosti u mojí generace
a na to i zajít!)

Otroctví není v žádném případě pouze dávnou minulostí. Stalin si vymyslel gigantické projekty, které nemohl financovat. Kriminalisoval tedy polovinu obyvatel a zavřel coby otroky do pracovních GULAGů. Hitler s jeho koncentráky to dělal podobně. V koránu je psáno, že něvěřící je potřeba zotročit. Tady se můžeme při islamizaci Evropy taky ještě něčeho dožít!

K onomu problému hospodářství právě dobrý článek na NOVINKY.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/401875-ekonomove-integrace-uprchliku-nesmi-selhat-jinak-nemecko-zaplati-az-10-bilionu.html
"...Pokud se ale integrace podaří, může to podle nich pro zemi znamenat v dlouhodobém horizontu zisk."

Jak jsem se už zmínil, v roce 2070 by mohl (za stejného stoupání jako od roku 1945) být každý druhý obyvatel ČR Cikán. Pokud se do té doby jejich integrace podaří, mohlo by to pro ČR v dlouhodobém horizontu znamenat...
To jsou podvodné prognózy, které si zřejmě Merkel nechává dělat na zakázku. Jak vysoká je pravděpodobnost, že se ta integrace podaří? Prakticky žádná, že ano. Jaký je důvod pro tohle stěhování národů do Evropy? Přemnožení a islám. Co nám tito lidé přinášejí? Přemnožení a islám.

Už je to moc dlouhé, dále zase příště. Jednou se toho konce snad dočkáte. Když ne konce tohoto vyprávění, tak aspoň konce Evropy.


Koho takové téma, otroci, zajímá (mělo by tomu být třeba právě u komunistů, kupodivu jsou to právě oni, kdo o něčem takovém nechce slyšet) ten by si mohl přečíst tento příběh: http://gregormoldavit.blog.cz/0812/o-nepovedenem-kureti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 1. května 2016 v 9:19 | Reagovat

Perfektní článek. Nyní jen čekat, aby přišli noví rytíři. Stačilo by pár politiků, aby například ve Francii zakázali modlení fotbalistů uprostřed utkání. Nebo rozhodnutí asociace, skrečvat zápas, pokud se někdo začne modlit při hře. Nebo klubů, nekupovat muslimy do týmu. Vše je velice jednoduché, pokud se najde někdo, kdo se nebojí rozhodnout.

2 nar.soc. nar.soc. | 1. května 2016 v 16:28 | Reagovat

Zdravím pane autore.
Vidíte budoucnost moc černě. Už ze středověku je známo, že určitý pokrok nelze obejít a setrvat na zastaralé doktrině. Když přišly palné zbraně, tak se okovaní rytíři čílili, že špinavý chlap je může z dálky zabít bez toho, aby podstoupil souboj. Dokonce snad i papež proklel jezdecké bambitky a neuspěl.
Mám za to, že i zastaralost muslimské víry ve vlastní jedinečnost bude, přes všechno snažení ajjatoláhů a buhví jak se jmenují všechny třídy tamních kněžourů překonána a to rázem. Nebude to poprvé, už to udělal Ataturk, Kaddáfí, Šáhinšáh a jiní. To dnešní muslimské třeštění má spíše podobu dnešního 1.máje u Křižíkovy fontány v Praze. Sešli se tam zdejší komunisté, aby opět "bojovali za mír, za chudé a nezaměstnané". Zejména se v tamním "Hydeparku"= kecací stan, vyjímal řečnící vyloučený Milouš Jakeš. KSČ na to měla 40let a výsledek je kde?
Podobné výsledky docílí dnes muslimští kněžouři. Pokud rychle víru neusměrní k dnešním potřebám muslimských států v souladu s dříve přijatými závazky vůči OSN, zůstanou na chvostu dění. Možná to tak chtějí, ale lidstvo směřuje jinam.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 1. května 2016 v 17:25 | Reagovat

[2]: nar.soc.
Zdravím.
Jakeš byl vždycky zábavný řečník. Má talent.
Na otázku, jak hodnotí působení miliardáře Andreje Babiše v české politice, řekl: „Je tu proto, že ho lidi volí.“
Tak to je senzace. Už toho Jakeše někdy napadlo, proč tam byl on? Jeho přeci nevolil nikdy nikdo, dosadil si ho tam Brežněv rozkazem. Kdyby KSČ byla udělala skutečné volby, nebyla by dostala ani tolik hlasů, kolik měla členů. A on se diví, že někdo někoho volí.
„Oslavujeme práci, ale současně bojujeme o to, aby lidé práci měli, protože to je základ demokracie..."
Celým svým dílem bojoval za totalitu, demokracie byla jeho nepřítelem. Najednou ji má plnou hubu. Jakeš se minul povoláním, mohl to být komik v groteskách.
A Jakeš si stěžuje, že kapitalisti málo platí dělníkům. Ví vůbec ten klaun, kolik vydělával na západě běžný dělník v době jeho vlády? 3x tolik, co platila dělnické třídě KSČ.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 1. května 2016 v 17:48 | Reagovat

[2]: nar.soc.
Islám a muslimy bych v žádném případě nepodceňoval. Křesťanská církev je o 600 let zastaralejší než islám a je tu pořád. Z roku 1989 vyšla pěkně posílena, nyní dostala ohromný majetek a to znamená i vládu. Peníze znamenají moc.
Komunisty taky lidi považovali za snílky, než Lenin dokázal vládu získat a bolševici 70 let udržet. V ČSR byli všichni přesvědčeni, že to je holt možné jenom tam v těch ruských stepích. Karlínští kluci (Gottwald, Slánský...) byli Čechům jenom pro smích. Ten měl ale všechny v únoru 48 přejít. Ještě pár let se věřilo, že ten systém se nemůže udržet. Udržel, 40 let komunisti vládli. S nacisty to bylo podobně. Hitler začínal jako hospodský řvoun. Za pár let stála jeho armáda před Moskvou.
Ono je možné celkem všechno. Teď je islám na řadě. Přemnožené státy s válkou a neřešitelným hospodářstvím hledají východisko v Allahovi a expanzi. Dekadentní západ nedokáže nic jiného, než před nimi ustrašeně couvat. Merkel jim ve svém šílenství a komunistické touze po veliké populaci znamenitě pomohla.
Hitler to jednou řekl moc hezky: "potřel jsem demokracii její vlastní zbraní." To muslimové dobře pochopili. My jak blbci nasazujeme asylové zákony při stěhování národů a vojenské expanzi IS. To nás může stát velmi snadno krky. Můj odhad: stojíme dost možná před zánikem naší celé, více než 1000 let staré, evropské civilizace.
Proto můj článek o Římu. Jeho krach nemohl nevidět jenom slepý. Přesto byli všichni přesvědčeni, že Řím je věčný. Byl věčný dlouho, až najednou nebyl vůbec.

5 nar.soc. nar.soc. | 2. května 2016 v 10:25 | Reagovat

[4]:

"Křesťanská církev je o 600 let zastaralejší než islám a je tu pořád".
Kdyby setrvala katolická církev na původních dogmatech asi by už nebyla. Jen díky centalizaci ( vojenské) a vymyšlenému kanonickému právu se udržela. Rozvinula se, když se stala oporou vládní římské moci. Dostala do vínku rady jak účinně orat s lidmi. Strach z něčeho nezbadatelného, ale neodvratného (pekla) ji dával moc větší než všechny vojenské postupy. Teprve ztráta kontroly nad vzdělaností a knihtisk, zatlačili církev kde moc neškodí. Podobné tu bude i s islámem, asi komplikovanější ( nemají papeže a koncily ). Dnes běhají po světě informace rychlostí světla a nikoli koně. Proto i islámské zpoždění dostává impulzy na něž nedovede jinak reagovat než retardací. Jenže to není potřebná cesta dopředu. Stalo se i kat. církvi na I. vat. Koncilu v letech 1860?, že se papež prohlásil za neomylného ve věcech ex katedra. Vedlo to k odpadnutí mnoha katolických myslitelů a k úpadku katolické církve v duchovním vedení společnosti. Dnešní papež se stal socialistou, pléduje proti chudobě, nezaměstnanosti, prostituci a za řádnou a spravedlivou mzdu. Podobná přeměna čeká i islám.

6 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 12. května 2016 v 10:36 | Reagovat

DĚKUJEME, ODEJDĚTE, ŘÍKAJÍ ŇEMCI MERKELOVÉ. Tak zní dnes titulek MfD, doložený statistikou o volebních preferencích. S německou politikou zamíchaly změny v Rakousku. A tak konečně se dávají ledy do pohybu a svítá na časy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama