Stěhování národů - konec Evropy? - 24/? Zánik Říma - Křesťané

4. března 2016 v 20:37 | Gregor Moldavit


Další hraniční plot proražen. Šílená Merkel, podívej se těm lidem do ksichtu! Tohle sis pozvala do Německa? To mají být zoufalí uprchlíci před válkou, chudáci kteří žádají o přístřeší? To je horda násilníků, která přišla do Evropy drancovat, která nám přináší jejich kriminalitu, jejich problémy přemnoženého třetího světa.

Německé ženy už se bojí za tmy vycházet na ulici, své dcery nechtějí pouštět ani nakupovat. S kým se člověk zakecá, nenávidí Merkel na smrt, všechny okolní státy už se začínají tvořit protimerklovskou koalici, jako kdysi proti Hitlerovi. Sílí extrémní strany, některé skutečně nacistické, o kterých ještě před rokem nikdo ani nevěděl. (Uvidíme ve volbách 13.3.2016, očekává se zemětřesení.) Ale ta Merkel sedí v tom Berlíně pořád, rozšklebená, obklopena hrstkou dobře placených věrných, od kterých si nechává tleskat za katastrofu, kterou napáchala.

Někteří z těch migrantů jenom tak jdou s ostatními, tam daleko do světa, jako v pohádce "o kocouru, kohoutu a kose", kde jsou lidé hloupí. Kde jsou lidé tak blbí, že je vítají plakáty "herzlich willkommen". Kde vládne mama Merkel, která ždíme vlastní národ na daních, aby miliardy € vyhodila oknem pro ty, kteří se přišli vysmát blbosti a pitomosti evropského křesťana.
Někteří se pak třeba zase vrátí, cesta do světa jim neuškodila. V té Evropě nakonec tak moc nedostali, ale taky nemuseli nic platit ze svého.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/396211-byla-to-katastrofa-iracti-migranti-se-vratili-v-evrope-meli-hlad.html
Jenže většina se nevrací. Většina toho zbytku jistě nechce nic jiného, než se mít dobře, ať už vlastní prací, nebo z práce těch místních. Merkel má jednoho svého ekonoma, který komunistickým způsobem prorokuje, jak jí za 10 let dá budoucnost za pravdu. Skuteční odborníci se však netají tím, že tohle Německo finančně zruinuje. Zaměstnat by šla v nejlepším případě jedna desetina migrantů, kdyby o práci vůbec stáli:
http://www.novinky.cz/ekonomika/396615-vetsina-uprchliku-nema-vzdelani-nemecku-hrozi-obrovske-vydaje-varuje-ekonom.html
(Jedna německá firma právě potřebovala pracovníky a nabídla místa migrantům. Oni se mezi sebou dohodli, že chtějí 4000 € na měsíc, jinak to neberou.)

Panuje anarchie, čísla nejsou známa, jenom že v roce 2015 přišlo do Německa asi milion a půl imigrantů, 130 000 z těch registrovaných zmizelo a nikdo netuší, kde jsou? Z nich je tady slušný počet těch, kteří mají svůj úkol. Jsou přímo agenti IS a může jich být tisíc, deset tisíc, nikdo neví? Ti se přihlásí, až dostanou povel a to bude stát mnoho lidských životů. Tady je skutečně v pozadí jakási mocnost, která má snad schopnosti manipulovat v Evropě i naše nejvyšší politiky.

Merkel v každém případě jedná jako robot bez vlastního mozku, programovaný z nějakého tajemného nadpozemského centra. Všichni v Německu jsou zděšeni, německý národ nenávidí Merkel, ale svrhnout ji taky nedokážou. Kdož ví, co se tu děje a co z toho ještě vzejde? Strašlivá IS vyhazuje do povětří tisíce let staré památky lidstva, řeže lidem hlavy a zaživa je upaluje a svět nejen že není schopný se postavit na odpor, svět stále více ustupuje. IS se netají tím, že brzy bude vládnout i v Evropě a nakonec tomu všechno i nasvědčuje. A co dělá Evropa? Nic! Politikové se baví o tom, kolik milionů nebo miliard máme poslat tam, či onam, na skutečný odpor nikdo nepomýšlí. To by nebylo křesťanské. Když si Maďarsko opevní hranice, začnou v Německu řvát grüne a linke, že ho mají ztrhnout. Jdeme jako bezduchý dobytek na vlastní porážku. Německé policejní lodě vypluly do Středozemního moře chytat pašeráky migrantů. Místo toho loví migranty z jejich člunů a vozí do Řecka. Proč je Řekové nezatknou? Vždyť jsou sami taky jenom pašeráci migrantů. Zase někam šlápla Merkel a všechno za německé peníze zhoršila. Jsou to nakonec opravdu islámští ilumináti, kdo řídí její mozek?

***

Ve všech knihách o hrdém starověkém Římu se můžete podívat na mapu jeho největšího rozsahu.
Velké věci budí obdiv, bohužel nekritický. Často slýchal jsem i v Německu frázi:
"Stalin měl své chyby, ale vybudoval největší stát tohoto světa."
Moje otázka:
"Kde bys raději žil? V tom největším státě pod Stalinem, nebo v Lichtenštejnsku?"
Na to většinou nepřišla odpověď, pouze rozpaky. To bylo v době, kdy si zánik SSSR nedokázal nikdo představit. Přesto přišel. (Jako si dnes nikdo nedokáže představit náš zánik.)

Řím rostl a rostl, až splaskl jako bublina. Zašel na svou velikost. Na udržování a hlídání tak dlouhých hranic nestačil státní rozpočet. Navíc byly rozměry tak velké, že se při tehdejší pomalé dopravě prakticky nedal centrálně spravovat. (Doprava pomalá z našeho dnešního hlediska. Barbaři žasli nad rychlostí jejich lodí i povozů. Nejen to, máme zprávy: "5 dní jsme pro náš kmen potřebovali na překonání řeky. Caesar to i s celým vojskem dokázal za den.")

Hospodářská situace se pro Řím stává sotva řešitelná už někdy na přelomu letopočtu, tedy v době Krista.
Ten sám za to jistě nemohl, pokud tedy kdy vůbec existoval? Považuji za dost pravděpodobné, že se jedná o skutečnou osobu, ale na rozdíl od všech ostatních uvedených jmen nebyl nikdy historiky dokázán. (Jakkoli to dnešní věřící neuznávají.) Je tu stále ještě možnost, že se jedná pouze o literární postavu. Všechny jeho zázraky a zmrtvýchvstání by ho konečně při racionálném myšlení spíše do pohádek řadily. Ti ostatní velikáni oné doby si třeba i nárokují božství, ale jsou to nakonec jenom lidé. Podívejme se blíže na ty lidi a bohy oné doby.

Ať už byl Kristus bůh, člověk, nebo jenom pohádková bytost, o jeho významu pro další dvě tisíciletí nelze pochybovat. Patrně přišel v onen správný čas, kdy doba pohanských bohů byla přežitá.

Římané sami nebyli nikdy misionáři svých bohů. Bezvýhradně požadovali, aby barbaři uznali božství jejich císaře. O tom nebylo radno pochybovat. Jinak oni sami uznávali, že "jaký kraj, takoví bohové". Dokonce jim v jiných zemích obětovali, bohové barbarů nebyli horší, než ti jejich. (Ti byli konečně převzatí od Řeků.)
Jenže křesťané uznávali pouze vlastního boha, zřejmě už tenkrát trojjediného. Tím tedy bohy římské zamítali a to byla urážka a kacířství. Podívejte se na zbytky chrámů té doby. Za tím stála mocná a bohatá církev a ta si (tenkrát jako dnes) nenechala kazit kšefty. K tomu přišlo, že v krizi hospodářství se křesťané ideálně hodili coby viníci. (Jako třeba pro nacisty Židé.)

Římané tedy křesťany házeli lvům, což byl jejich způsob náboženského přesvědčování. V každém případě tohle nové náboženství rozpoltilo římskou společnost. (Opět cosi podobného jako se děje právě v Evropě. Islám není jen jiné náboženství, je to jiný způsob života. Budhisté, pohani, nebo ateisté v Evropě problémem rozhodně nejsou.) Křesťané dokonce nebyli ani jediný nový náboženský směr té doby, ale prosadili se natolik, že všechny ostatní v průběhu staletí vytlačili. Od 4. století jsou uznáni a zvolna přebírají iniciativu a vládu.

Dle některých historiků bylo křesťanství důvodem zániku Říma. Viděl bych spíše ony hospodářské problémy, v každém případě šlo ale o změnu společnosti.

Nazpět k době zániku. Ono přijetí Vizigótů (376 n.l.) nemuselo být z nějaké lásky křesťanské. (Jako přijímání dnešních migrantů v Evropě taky není přímo zakotveno v křesťanství, ač si evangelická církev silně přihřívá polívčičku.) Římané už neměli na legie a doufali, že tohle území budou za ně Gótové chránit zdarma, za právo tam žít. Důvod tedy ekonomický. Tenhle chybný odhad stál ovšem Římskou říši její existenci. Vizigóti porazili legie, sílí a táhnou vojensky dnešní Itálií. Jejich král Alarich I. se kolem roku 410 pokouší dobýt Milano. Je odražen, ale ne poražen. Roku 418 vzniká na území Říma království Tolosán. (Od Toulouse k Atlantiku.) Asylanti Gótové si založili vlastní stát ve státu hostitelů. Římské zákony už v něm neplatí.

Jak, to pak šlo dále, o tom příště...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 5. března 2016 v 10:44 | Reagovat

Jakkoli polopatě napsané, přece jen přirovnání kulhá. Římská neschopnost není rovna neschopnosti EU.
1. Výměna i vyhodnocování informací je dnes bleskové.
2. Doprava skoro v celé Evropě na potřebné výši i kapacitě.
3. Centralizace EU zatím nepokročila tak, aby byla naprosto omezující. Stále existují národní státy s vlastním postupem k přistěhovalcům.

Pokud si Německo vlastním přičiněním "navařilo nechutnost", nezbývá než se přemoci a věc potřebným způsobem dořešit. Potřebné je v bodech 1,2,3. Je-li paní Merkel v zajetí vlastní neomylnosti a spasitelství (to byl v poslední fázi SSSR i Gorbačov ) potřebuje menší ránu do kokosu k rychlému prozření a to přijde nejpozději s volbami. Horší bude, kdo to vezme do rukou po ní? O tom by se dnes měla vézt přeshraniční debata.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 5. března 2016 v 12:09 | Reagovat

[1]:nar.soc.
O nástupci Merkel se jistě ve všech stranách šeptá, ale v téhle NDR-diktatuře, kterou Merkel za 10 let z NSR udělala, se to nikdo neodváží říci nahlas.
Kdo by to měl být nevím, ti kolem ní se k tomu určitě nehodí a měli by odstoupit současně s ní i ze svých ministerských funkcí.
13.3. jsou volby ve 3 státech, uvidíme co přinesou? Rozhodně nevěřím zfalšovaným statistikám, že CDU je na tom vlastně dobře.

Naše informace jsou jako blesk. Trvalo to 2 týdny než se německé obyvatelstvo dozvědělo o řádění imigrantů ze severní Afriky v německých velkoměstech při oslavě Silvestra. A to se to ještě muselo rozkecat ústně jak za starých časů.

3 nar.soc. nar.soc. | 5. března 2016 v 17:35 | Reagovat

[2]:

Nechci autora nasírat, ale jak to vypadá rozhodně pravdivější a autentičtější zkušenost projevila CSU. Nebylo by od věci, kdyby se CSU ujala německého federálního kormidla. Kdysi se tahem za bezpečnost Německa projevil za CSU Franz Josef Straus ( brzy zemřel ), ale jeho poselství zpevnilo německou sebedůvěru vůči roztahovačné sovětské sebestřednosti. Opíral se o spolupráci s USA. Nevím jest-li i v dnešním případě by podobný postup měl výsledky. V každé situaci by ale byl nadějnější, než akce vyžilé paní Merkel.

4 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. března 2016 v 11:20 | Reagovat

Frau Merkel se dosud vždy dokázala zbavit všech, kteří ji ohrožovali, třeba vymyšlenými aférami. Proto i dnes hrají ti s jiným názorem než ona o svou hlavu a tedy se bojí veřejně vystoupit. Rána do týlu Merkel musí přijít ze zákulisí. Snad to politici, kterým je baba jasná dokáží. Ale já tomu moc nevěřím. Holka je kluzká jak had a pořád ovládá velkou část obyvatel. Ten počet sluníčkářů, mě fascinuje nejen u nás, ale i v Německu. Blbost stejně jako vesmír je nekonečná, říkal Albert Einstein. A s blbostí se nedá rozumem bojovat. Musí nastoupit jiná forma blbosti a to bude pro Německo tragedie.

5 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. března 2016 v 10:18 | Reagovat

Velké nebezpečí se skrývá v recidivě minulých totalit. Tak jako rezonují chyby způsobené komunisty do dnešních dob, tak budou rezonovat chyby vniklé nekontrolovaným přijímáním migrantů v Německu. Vše co si dnes urvou jim zůstane navždy. Moje zjištění: Za komunistů ovládala jedna rodina celou malou vesnici na Jičínsku tak, že jeden člen byl předsedou buňky KSČ, druhý předsedou MNV, třetí předsedou JZD, sestra tajemnicí MNV a své znalosti poměrů uplatnili po revoluci a zabírali pozemky ostatních obyvatel, jak na běžícím páse. Narazil jsem na tuto bandu, když mi přišel dopis, že část mého zděděného políčka mi nepatří. Při pohledu na katastr, jsem zjistil na části pole si kdosi postavil svůj domek se zahradou. Po vyjádření mého nesouhlasu, mi bylo jeho právníkem oznámeno, že dotyčná část mého pozemku, byla kdysi nárokovateli darována jeho dědečkem. Doklad o darování nebyl předložen, ale byl jsem upozorněn, že tento fakt neříká nic o tom, že by neexistoval. Nádherná právní formulace. Po jednání na katastru, kdy bylo rozhodnuto, že ten kus zahrady patří nám dvěma, bylo další jednání na katastru, s tím, že zahrada o výměře 15m čtverečních patří mě. A komu se to nelíbí ať jde k soudu. Já nešel a oponent přišel s návrhem dohody. Za ten kousek zahrádky mi nabídl 2.000 m čtverečních polí jinde. Šel jsem k zemi, tomu chlapovi snad patří všechny nemovitosti soukromých zemědělců, které jim patřily před združstevněním a nikdo se nedokáže právně bránit. Ty spory o německý majetek, které přijdou po tom, až ta tragedie skončí, si asi nikdo dnes nedokáže představit. Gregu, ne aby sis nechal postavit na zahradě jen stan pro běžence. Budou mít za to, že jim patří celá zahrada.

6 gregormoldavit gregormoldavit | 8. března 2016 v 12:23 | Reagovat

[5]: JP
V Rakousku zahájili migranti protestní hladovku, proti malému kapesnému. Mají zdarma jídlo a ubytování a k tomu žádají měsíčně 2000 € na dlaň, jinak prý raději umřou hlady. Tito lidé žijí v přesvědčení, že Evropan je idiot, stačí mu pohrozit a on dá, co si řeknou. Hladovku pochopitelně držím tím způsobem, který Češi dobře znají. Oni hladoví, ale žaludky mají stále plné. Dokud se Evropan jako idiot skutečně chová, nelze se jim divit.
Co se týče pozemků, o tom bych mohl vyprávět. Např. církevní pozemky, které teď byly v hojné míře vráceny, byly skutečně v katastru zapsány jako třeba majetek nějakého kláštera. Jak se do katastru dostaly? Klášter byl založen a mniši si je tam zapsali. Místní zemědělci, kteří na nich po generace žili, se dozvěděli, že jsou nyní poddaní kláštera, musí platit za vlastní pozemky nájem, klášteru ještě odvádět desátky a na rozkaz robotovat. Prý se jim vrací, co jim komunisti ukradli. Ano, komunisti ukradli, ale nejprve ty pozemky ukradla sama církev.

Na mojí zahradu vstoupí nějaký migrant jenom přes mojí mrtvolu. To se ovšem už brzo může lehce stát. Nemůžu jednou sekerou bojovat proti kulometům IS. Po tom, co Merkel napáchala, tady brzo vznikne islámský stát. Jeho první bojovníci už jsou dávno mezi námi.

7 matka matka | 8. března 2016 v 14:10 | Reagovat

[6]: - ještě nejsme v Evropě menšinou. Jak bych odpověděla? Tak odejděte z Evropy, nebo zemřete. Více nedostanete. I tak je to na hranici, protože naše děti, důchodci, nezaměstnaní, kteří zde žili a  vytvářeli hodnoty, nedostávají nic z toho, co Vy.
A pokud se Evropané chovají jinak, jsou skutečnými idioty a v konečném výsledku pokud toto nezmění, zemřou oni, protože nebude síly, která by uhájila dodržování pořádku, která by uživila parazity.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. března 2016 v 18:11 | Reagovat

Milá Matko, nevím, zda bys prorazila se svým názorem přes naše zelené a sluníčkáře. Podívej se jak bojují za Kliniku. I Šiklová prohlásila, že vybydlování starých domů, k velkoměstu patří. Ona stejně jako kněz Halík, ministr Dinstbier a ministr spravedlnosti, upřednostní vždy jakýkoli nárok migrantů, před nárokem místního obyvatelstva. Můžeš sledovat, jak dopadne návrh zákona ČSSD ve smyslu, aby přídavky na děti dostávali jen rodiče, kteří mají max. 4 děti. Tento zákon, kterým se poslanec inspiroval na Slovensku, v Čechách zaručeně neprojde. Už se zvedl odpor v TOP 09 s ohledem na asociálnost takového opatření. Cikáni i budou dále vydělávat na živobytí rozením dalších a dalších dětí.

9 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. března 2016 v 18:18 | Reagovat

I u nás v detenčních táborech vyhrožovali migranti hladovkou se zdůvodněním, že nejsou zvířata, aby byli internováni za mřížemi. Hladovku prováděli tak, že nechodili na oběd, ale za kapesné si kupovali jídlo ve stánku. Zní to zajímavě a mnohá sluníčkářka se hladovkou dojme, protože nezná, skutečný stav věcí. Kdyby tak Němci dokázali zavřít tu hordu Mohamedánů za mříže a nenechávali je volně courat po své zemi.

10 matka matka | 9. března 2016 v 20:46 | Reagovat

[8]:,[9]:
Přijde mi, že ti politici a migranti o nichž píšete se nikdy nemuseli živit svou prací, prací vlastníma rukama už vůbec ne.
Šiklová jako socioložka a tuším bývalá členka KSČ a Dinstbier jakožto politik by si měli vyzkoušet nejdříve pořádnou práci, aby věděli, jak se místní lidé živí, kolik vydělávají, ono by je to brzy přešlo hájit někoho, kdo jen natahuje ruce. Totéž ti, kdo ustupují hloupě a naivně hloupým a nesmyslným požadavkům různých "parazitů". Může se to stát smrtelným, tato idiocie Evropanů.

11 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. března 2016 v 11:00 | Reagovat

Každá revoluce je děvka. Když dozní výstely, pochovají své padlé a revoluční politici se ujmou moci, zůstane vše při starém. Výjimkou nebyla Velká francouzská revoluce, Mexická revoluce, Španělská revoluce i VŘSR. Vždy se revoluce zmocnili politici, kteří ji zkurvili dle svých potřeb. Stejně dopadne i Arabské jaro, s tím, že nám navíc zavšiví Evropu.

12 nar.soc. nar.soc. | 10. března 2016 v 13:41 | Reagovat

[11]:

Vidíte to moc černě. Takto můžete "pochovat" husity, protestanty, hugenoty, novodobé socialisty ( mimo bolševiků ) a pod.
I Arabům kyne nějaký prospěch, otřásá to náboženstvím a jeho neudržitelnými formami.

13 gregormoldavit gregormoldavit | 10. března 2016 v 15:15 | Reagovat

[12]: nar.soc.
Husitství, Francouzská revoluce a VŘSR měly jedno společné. Byla to genocida vlastního národa.

14 matka matka | 10. března 2016 v 15:32 | Reagovat

Ale islám není čisté náboženství. Je to stát, ideologie,... vše v jednom. A Evropa je tak naivní a hloupá.
https://www.email.cz/download/k/RiKIBS26qbkMSWwyTI_yqwoznSfe2PkQSdc3PPCWsXF18XvhrAi4TQZ1SH8SAVQLL41glwI/Video.mp4

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama