Březen 2016

Stěhování národů - konec Evropy? - 27/? Pekelný humanismus3

29. března 2016 v 18:57 | gregor moldavit

Rozvojová pomoc!?


Milé děti, to bylo ještě za oněch zlatých časů, kdy naše vlády vyhazovaly z okna pouhé miliony DM a ne miliardy €, jako dnes. V tu dobu naši škůdci na vedoucích místech ještě neměli funkce kancléřů a předsedů EU, páchali sice škody v Africe, ale nemohli ještě zničit celou Evropu.

Víte, milé děti, ty naše omyly stály pár směšných milionů a byly často docela úsměvné. Černoši se taky rádi smějí a oni se smáli a od té doby vědí, že běloch je hlupák.

Rozvojová pomoc zaostalým zemím začala v 50. letech. Praktikovaly ji oba bloky, ale každý trochu jinak. Pro komunistické státy stál v popředí vývoz vlastní ideologie, pro státy kapitalistické stála v pozadí snaha o získání dalších trhů. Těm prvním ta ideologie nakonec nevydržela ani na vlastním územím, těm druhým se to nějak povedlo, ovšem na účet vlastních daňových poplatníků. My se teď podíváme na blbiny, které se při tom praktikovaly.
Pane presidente G8 se rozhodla zvýšit pro nás rozvojovou pomoc.
To je velmi velmi rozumné.


Tak někdy v polovině 50. let dal stát ČSR, myslím Ugandě, pár milionů na zlepšení života pracujícího lidu. President a diktátor je v Africe jedno a to samé a tento ony peníze převzal. Paní presidentová-diktátorová je zabalila do kufříku a odletěla do Londýna, aby si za ně u Harrods nechala vyrobit zlatou manželskou postel. Plná pýchy ji pak ukázala českým diplomatům. Své jednání považovala za zcela samozřejmé.

Někdy v 60. letech postavila NSR v jednom Africkém státu v rámci rozvojové pomoci přehradu. Voda sloužila zavlažování, aspoň než se zanesla, a k tomu přehrada vyráběla elektřinu, aby přišlo trochu peněz do státní kasy. To ovšem nevyšlo už vůbec. Chudí přípoj neměli a bohatí považovali za samozřejmé, že nic platit nebudou. (V Africe normální.) Jenom jedna vila v celém kraji ten proud skutečně platila - německý konzulát.

Jeden výrok odborníka té doby: "Rozvojová pomoc bere peníze chudých v bohatých zemích a dává je bohatým v zemích chudých."
(A celé to migrantské šílenství v EU není nic jiného. Tuhle pomoc u nás zaplatí matka čekající na sociální byt, nezaměstnaný, hledající práci, nebo důchodce, který by potřeboval od státu připlatit na zuby. Chudý z Afriky se sem nedostane. U nás je pro něj vše zadarmo, tedy spíše za naše peníze, ale po cestě musí za vše krvavě platit.)

Jenže ona to není vždycky taková sranda. Rozvojová pomoc v těch dobách napáchala více škod, než užitku. Místní si totiž zvykli, že když něco potřebují, stačí říci a bílý hlupák jim to musí dát. Pochopitelně zadarmo! Na co se tedy sami ještě obtěžovat prací?

Jeden zvláštní příklad pochází už z doby 2. války a tentokrát za tím stojí Američani. Jde o "hnutí kargo", zvané taky "šílenství vahilia".
Američani si během války v tichomoří vybudovali své letecké základny na ostrovech, kde ještě lidé žili v době kamenné. Ti nemohli pochopit co se vlastně děje, dobře ale chápali všechny ty dary, které od Američanů dostávali. Náhle byli zahrnuti netušeným bohatstvím. Místní moudří kněží jim vysvětlili, že letadla z nebe posílají jejich zesnulí předkové, ti běloši jsou pouze jejich sluhové. (Místo bělochům poděkovat přijdou další rozkazy. Právě tak se dnes chovají v Evropě i migranti.) To bylo tam celkem jedno až do té doby, než válka skončila a pro ně tím taky ony dary z nebe. Jenže oni už se dávno odnaučili pracovat, na život bez pohnutí prstem si člověk rychle zvykne. Co teď? Postavili si ze dřeva napodobeniny letadel a k nim se modlili, aby jim předkové poslali další dary. Tak seděli a modlili se.

(Klasický příklad vzniku náboženství. Co si kdo myslí, jak vzniklo křesťanství? Není tady taky nějaké zjevení z nebe, zázračné uzdravování a nasycení davů vymyšleným chlebem? Díváme se na divochy s úsměvem, oni by ale mohli namítnout, že tyhle dary z nebe byly skutečné a ne jenom iluze. Křesťanství ovšem funguje už dva tisíce let, neboť se modlí za všechny jenom určitá menší část, ta větší naopak za všechny pracuje.)

Rozvojová pomoc byla v začátcích vedena od lidí zcela nekvalifikovaných. (Rozuměli tomu oboru asi jako Merkel problému migrace, tedy vůbec.) Šlo o pomoc v přítomnosti, bez ohledu na budoucnost. Jeden příklad za nekonečně dalších. Někde v centrální Africe byly vybudovány studny, když místním chcípala stáda kvůli suchu. Fungovalo pěkně, kozy a ovce však dělaly to samé, co lidi. Množily a přemnožily se, spásly veškerý porost a tam, kde se dříve prostíraly pastviny se navždy utvořila poušť. Studny se zanesly pískem a nastalo masové chcípání zvířat i lidí.

Jak to řekl profesor Grzimek a vyvolal tím vlnu odporu všech "humanistů" kolem Zeměkoule.
"Ta krajina uživí jenom určité množství lidí. Za každé dítě, které uměle zachráníte před smrtí hlady, musí za 30 let zemřít jeho 10 dětí!" (Platí právě tak pro Evropu, ač to nebereme na vědomí!)

Jistě jste četli různé výkřiky, "U nás se spaluje přebytečné obilí, v Africe umírají děti hlady."
Co z toho vyplývá? Inu to obilí jim dovezeme. Transport ovšem není zadarmo, v neposlední řadě musíte dát pořádný dar presidentovi státu, aby vám ho tam dovolil rozdat. Jestliže nás ti umírající dojímají, jemu je to jedno. To se přeci zase domnoží.

Ta země byla postižena suchem, lidé umírají hlady. Ne všichni! Mnozí mysleli na zadní kolečka a dokázali přes všechnu tu nepřízeň své zemědělské produkty vypěstovat. Nyní je tedy vezou do přístavu na prodej, aby tam nakoupili nářadí a technické výrobky, které potřebují pro další práci. Jenže do toho přístavu právě připlula naše loď a vykládá tuny pšenice, která je zdarma. Kdo koupí od místního sedláka tu jeho? Naším "humanismem" jsme zničili jejich vlastní výrobu. Příští rok tam na tu loď budou čekat i ti, kteří byli zatím úspěšní. A když nepřipluje? Inu tak se sto milionů černochů vydá do Libye, aby tam našli loď na Lampeduzu. Být v Evropě znamená už jenom natáhnout ruku. Dokud na ni něco dostanou, tenhle proud migrantů nikdy nevyschne.

Rozvojová pomoc nakonec pouze přispěla k přemnožení třetího světa. Výsledek? Války, bída a stěhování národů. Kam jdou ti lidé? K nám? Co nám přinášejí? Přemnožení.

Nadpis pod obrázkem z Mali 2004. Děti pracují na smetišti. K tomu poznámka - Německo krátí rozvojouvu pomoc. (Potřebuje peníze pro jiný rozvojový stát - NDR. Všichni ostatní příjemci německých peněz kolem světa si budou muset zvyknout, že tento pramen brzy vyschne.)

Jenže oni k nám ani nemusejí přijít, my už jsme si na tyhle problémy zadělali dávno sami bez imigrace z Afriky. Dávní migranti už tady jsou a úspěšně se množí. Právě jsem se dočetl, že počet obyvatel žijících v ČR v ghettech se za posledních 10 let zvýšil na dvojnásobek. A jak se to řeší? Nijak! My jim ještě dáme peníze na množení a po nás potopa. Obyvatelé se v nich tedy dále živí produkcí potomstva a za dalších 10 let tu máme opět dvojnásobek. A za dalších 10 let? Každých 10 let dvojnásobek těch, kteří už ani neumí nic jiného, než se množit. Skutečně žádný politik nechápe, že tenhle systém se musí jednou zhroutit?

Tím jsme zase u původního tématu - zánik Říma. Tohle byl totiž i jejich problém a jejich konec. I Řím platil sociální podporu, aby nikdo nehladověl. Jenže peníze státu docházely, takže stoupaly daně, až už se vůbec nikomu nevyplatilo pracovat. To minimum, co mu zbylo na dlaň, musel římský občan dostat i bez práce. O tom podrobněji příště.

Tady je ale ještě taková podivná věc. Kdo žije ze sociální podpory by měl být teoreticky největší vlastenec. Pracující člověk se uživí nějak sám, třeba i za jiných okolností. Socka bez státu nemá žádnou šanci. Kupodivu jsem ještě nepotkal jedinou "socku", která by tak smýšlela. Stát, to jsou svině ve vládě, co peníze dávají za zbraně a nechají jeho/její děti živořit. Takový stát je špatný. Tedy stále větší lhostejnost k vlastní zemi. "Co je mi do nějakých voleb? Jsou to všechno lumpové."

Tohle mě napadlo u onoho data pádů Říma. Co dělaly socky? Ve škole jsme měli v 5. obecného docela dobrého učitele, jenom to byl pomatený bolševik. Jeho zálibou bylo vyprávět o boji dělnické třídy proti vykořisťovatelům. Pokaždé tam byla ona komunistická věta: "ti nejchudší nemají co ztratit."

Je to pravda? Není, přesně obráceně! Ti nejchudší mají nejvíce co ztratit. Mají pouze životní minimum a když o něj přijdou, musí umřít hlady. Pro socku v tom okamžiku, kdy stát přestane existovat.

O tom příště...

Stěhování národů - konec Evropy? - 26/? Pekelný humanismus2

18. března 2016 v 21:15 | Gregor Moldavit
Migranty do rozvodněné řeky nalákaly lživé letáky. Slibovaly odvoz do Německa. Tři lidé se utopili.

Jak obejít hraniční plot a dostat se přes řeku Suvu z Řecka do Makedonie radily migrantům letáky v arabštině, které někdo rozšířil na řecké straně hranice, v uprchlickém táboře Idomeni. Na letácích bylo navíc uvedeno, že na makedonské straně čekají "vlaky či autobusy", které běžence odvezou do Německa. Kdo za cynickým podvodem stojí, není známo.

Považuji za jisté, Norbert Blüm to nebyl, ale kdyby ho tam teď migranti zlynčovali, nemohl by si stěžovat. Vše se odehrálo jeho jménem a měl by vysvětlit, co tam vlastně pohledává? Skutečným pachatelem celého tohoto tisícinásobného lidského neštěstí je zase jenom veliká humanistka Merkel. Děti migrantů mají kusy kartonů s nápisy "mama Merkel help". Tak jim to rodiče vysvětlili. "Až přijdeme do Německa, Merkel nám dá dům a auto."

Tu moc, poslat jim vlak, už Merkel nemá. Baba značně zkrotla, zvláště po nedělních volbách. Už jí přešlo i její samolibé (debilní), "my to zvládnem". Ale Němci taky nebyli schopni ji svrhnout a to bude stát ještě mnoho miliard € a nekonečně dalšího lidského neštěstí a životů.

***

Předseda maďarské vlády Orban: "Je zakázáno říct, že Evropu ohrožuje stěhování národů, že imigrace přináší zločinnost a teror. Je zakázáno říct, že to vše se neděje náhodou, ale na základě dopředu naplánované a dobře řízené akce".

CDU-Innenpolitiker Wolfgang Bosbach: Německá vláda přijala s ulehčením snížení počtu přicházejících migrantů. Sama ovšem jakákoli opatření na jejich snížení kategoricky odmítá.
FDP-Chef Christian Lindner: Máme tu dělbu práce. Jedna osoba si jde svou cestou k Nobelově ceně míru, ostatní si pro ni musí špinit ruce.
CSU-Politikerin Gerda Hasselfeldt: Kancléřka by měla pochopit, že Německo tady není od toho, aby řešilo všechny problémy tohoto světa.

Toliko humanismus dnešního Německa. Politikové už vlastní vládu sami ostře napadají, jediná strana AfD se však odvažuje vyslovit jméno Merkel. Právě levicové strany jako Linke, nebo Grüne naopak Merkel podlézají a ochotně se s ní křiví jako hadi. Stát zadlužený, komuny zadlužené, lidé zadlužení, důchodci pod životním minimem, nezaměstnanost skoro neřešitelná a Merkel si do toho pozve pro vlastní velikářskou slávu statisíce muslimů z Asie. Prakticky 3/4 z nich se sem přišli za německou sociální podporu přemnožovat svým orientálním způsobem. Finanzministr Schäuble právě napsal na všechna ministeria, že slíbené miliardy od státu nedostanou, všechno prasklo na migranty. Když někomu spadne škola, ať jde vyučovat na fotbalové hřiště. Města v Porůří se zvolna proměňují ve slumy, firmy zavírají a přestávají platit daně, fungující firmy platit akciové dividendy, což byl pro města taky zdroj příjmů. Stoupá počet skutečně chudých i bezdomovců a do toho starosta dostane mail: "Posíláme vlak, v něm dalších 5000 migrantů. Zajistěte pro ně ubytování, stravu, kapesné..."

Situace směřující k pouličním nepokojům až občanské válce. Vše jenom proto, že diktátorka frau Merkel by ráda třeba Nobelovu cenu míru. Ani bych se nedivil, kdyby ji jednou za to lidské neštěstí a rozvrat Evropy dostala. Jak jsem napsal v posledním dílu, mezi největším humanistou a masovým vrahem se těžko rozlišuje.

Mimochodem - onen Blüm se tam seznámil s nějakou zoufalou rodinou migrantů a nabídl jí asyl ve své vile. To je sice jeho dobré právo, ale převézt je přes hranice do Německa je trestní čin. Merkl si je pozvala, jenže zákony (na které ona tedy skutečně .... doplňte si sami) říkají něco jiného. Ve městě Pasov už sedí 800 schlepper v base (řidiči dodávek, ve kterých byli migranti nalezeni) a nikdo neví, co s nimi. Každý z nich se může hájit tím, že si je Merkel pozvala a on ji chtěl jenom udělat radost dalším přírůstkem. Merkel jim dává autobusy a vlaky, ubytování, stravu, sociální podporu... Tak co chtějí vyčítat jemu, který je vezl pár kilometrů? Jenže německé zákony říkají, že je na to 5 let. A kolik by tedy měla dostat Merkel, která je hlavní pachatelkou celé té evropské tragedie? Která mu ty migranty do té dodávky naložila?

Vlastně jsem chtěl v tomhle dílu ale napsat něco o tom, co neštěstí už ten náš "humanismus" zavinil od 50. let, třeba formou rozvojové pomoci. Tak to zase příště...

Stěhování národů - konec Evropy? - 25/? Pekelný humanismus

9. března 2016 v 21:15 | Gregor Moldavit

Napsal jsem tu, že mezi masovým vrahem a největším humanistou se dá často jen těžko rozlišovat. Musím to zopakovat a uvést příklady!

Při posledním setkání francouzského prezidenta s paní Merkel (už chápu, proč ti dva si tak rozumí), před pár dny, tento prohlásil:
"Hospodářské emigranty posíláme obratem nazpět, uprchlíci z válečných zemí jsou vítáni." (Ne trpěni, skutečně řekl vítáni!)
Chápe vůbec ten člověk co to mluví?!
"Udělejte si válku a pak můžete přijít!"

A oni si ji udělají, evropské miliardy jsou dobrým důvodem. To už lidé válčili z menších důvodů, než je 50 miliard € za jediný rok. Už dlouho tvrdím, že asylové zákony EU, z doby studené války, jsou snůška pitomostí a měly by se zrušit. To si toho ještě nikdo z těch všech mocných politiků nevšiml? Lidi neutíkají z Iráku a Syrie protože je tam válka. Tam už je dlouho proto válka, aby mohli přijít. Nemám jistě důkazy, ale je to tak nemyslitelné? Tu válku jim tam udržujeme my, naše asylové zákony, pochopitelně hlavně s tím spojené naše peníze. My jsme založili mamutí výrobny falešných syrských pasů, (garance výrobce, "na 99,9 % asyl v Německu"), my jsme dali možnost vzniku všemocných pašeráckých organizací, jejichž příjmy dosahují miliard. Naše zákony a přitažlivé sociální podpory jsou viníci několika tisíců utopených v moři před řeckým pobřežím. (Proč chtějí všichni do Německa???) Jejich vrazi jsou humanisté z Berlína, Paříže, Bruselu..., z řad křesťanů, Linke, Grüne, AI (Amnesty International, ona instituce, co nadává Čechům do rasistů kvůli diskriminaci Romů). Tito "humanisté" mají při nejmenším svůj podíl na tom, že jsou bombardovaná Syrská města a budou možná brzy i města v zemích severní Afriky. Pašerácké mafie si nenechají vyschnout svůj zdroj příjmů. Ale podmínka pro další tok peněz je válka, EU jim ji tak položila.
(Vývozci zbraní si jenom samolibě přikyvují. Oni přeci ty zbraně prodávají pouze k mírovým účelům, všichni se s nimi jen brání. Jeden černoch imigrant mi povídal. "Kdyby nám tam běloch neposílal jeho zbraně, žilo by se v Africe krásně." Moje otázka, "proč je kupujete?" "Když koupí náš soused, musíme my taky". Inu všechno zbraně na obranu.)

Představme si to nyní v jednoduché formě. Různí cestovatelé popisují kmeny divochů na Borneu, nebo v Brazílii, které jsou stále rozválčené. Jejich zbraně jsou jednoduché, ale na zabíjení stačí. (A vyrábějí si je sami.) Pak jsou tam i kmeny, které se občas hádají se sousedy, ale neválčí. Nyní tedy přijdou k nám, pan president si poslechne někoho z té druhé skupiny a právem se rozzlobí.
"Cože? Vy si tam vzájemně nepodřezáváte krky? Tak ať seš vocať, ty hajzle! Naše plakáty "herzlich willkommen" jsou pouze pro kanibaly, co se vzájemně propichují oštěpy."
A co si pan Hollande myslí, že tu budou dělat? Patrně žít jako doma, tedy se dále vzájemně mlátit. A nebojují snad v islámských zemích stále muslimové suniti proti šiitům a kmen proti kmeni? A co budou dělat tady? Že sem přišli pracovat? Už jsem dávno napsal, že já bych bral raději migranty ekonomické, než válečné. Zásluhou debilních zákonů napsaných od pomatených "humanistů" si importujeme občanskou válku do Evropy. To ale, krucifix, ještě není všechno. Opakuji: Pašerácké organizace v Turecku a na severu Afriky se zaběhly a vydělávají miliardy €. Dokud Evropa bude brát jen uprchlíky z rozválčených zemí, pak tam nikdy války nepřestanou. O to už se tahle všemocná mafie postará. Nejen to, na přání může válka začít v jakémkoli dalším státu, který třeba postihlo sucho a obyvatelé se můžou zachránit jen útěkem do Evropy. Pár set krajanů za to nejprve musí zaplatit životem, musí být postříleni, ale ostatní už nejsou ekonomičtí migranti. Oni přeci utíkají před válkou. Před válkou, kterou kvůli našim pomínkám sami začali.

Právě tak IS má jistě zájem poslat do Evropy co nejvíce svých lidí. Jak si pan francouzský prezident přeje, rozpoutat kdekoli válku je pro ně maličkost. Pak jsou jejich agenti vítáni. Cožpak ten Hollande zapomněl, že i on sám řekl po útoku v Paříži, "Od teď jsme ve válce." Má tedy i každý Francouz právo na asyl v ostatních státech EU? Každý Francouz, i muslim? A kdo tu válku ve Francii rozpoutal? Nebylo by na čase trochu se z toho poučit? Evropští politikové na to zřejmě nepomýšlí.

Takže ten "humanismus" jde dále! Merkel není ze svých omylů ochotna odvolat ani slovo. Ona požaduje konec války v Sýrii. Německé časopisy, třeba STERN už otevřeně píší, "Merkel není řešení problému, Merkel je ten problém." Nevyřešilo by se náhodou mnoho samo, kdyby odstoupila? Nepřestalo by tohle stěhování národů samo? Vždyť oni nejdou pryč z Asie, nebo Afriky, oni jdou k mama Merkel. Ona si je pozvala.

Už se všechny státy dohodly na zavření téhle cesty (dokonce i Hollande), ale Merkel je proti. Celá Evropa se už dohodla uzavřít balkánskou trasu, jenom Merkel dále řve, že přeci nepokazíme kšeft padělatelům syrských pasů a lidských pašeráků, nevezmeme panu Gauckovi důvod hezky zvonit na zvonečky za tisíce utopených. Tahle šílená osoba už vůbec nejedná za Německo, pouze sama za sebe, za svoji aroganci, za své kardinální omyly. Ale nikdo pořád není schopný ji zastavit. Tahle osoba, která má na svědomí tolik mrtvol a lidského neštěstí, na svědomí rozhádanou Evropu a kilometry žiletkového drátu, byla navržena na Nobelovu cenu míru. A tak jde náš křesťansko-evropský "humanismus" dále svojí cestou do naší i cizí zkázy, jde nezadržitelně dále do horoucích pekel.

K tomu ještě příště, pak zase o konci Říma, který možná sami zažijeme ...

http://www.novinky.cz/ekonomika/397278-obnoveni-kontrol-v-schengenu-by-stalo-miliardy-presto-by-se-vyplatily-tvrdi-ekonomove.html
Náklady na migranty půjdou rychle na biliony €, spočítali právě naši ekonomové. Dovoluji si poukázat na to, že to jsem tady já napsal už před časem!
http://gregormoldavit.blog.cz/1601/stehovani-narodu-konec-evropy-17-biliony

Stěhování národů - konec Evropy? - 24/? Zánik Říma - Křesťané

4. března 2016 v 20:37 | Gregor Moldavit


Další hraniční plot proražen. Šílená Merkel, podívej se těm lidem do ksichtu! Tohle sis pozvala do Německa? To mají být zoufalí uprchlíci před válkou, chudáci kteří žádají o přístřeší? To je horda násilníků, která přišla do Evropy drancovat, která nám přináší jejich kriminalitu, jejich problémy přemnoženého třetího světa.

Německé ženy už se bojí za tmy vycházet na ulici, své dcery nechtějí pouštět ani nakupovat. S kým se člověk zakecá, nenávidí Merkel na smrt, všechny okolní státy už se začínají tvořit protimerklovskou koalici, jako kdysi proti Hitlerovi. Sílí extrémní strany, některé skutečně nacistické, o kterých ještě před rokem nikdo ani nevěděl. (Uvidíme ve volbách 13.3.2016, očekává se zemětřesení.) Ale ta Merkel sedí v tom Berlíně pořád, rozšklebená, obklopena hrstkou dobře placených věrných, od kterých si nechává tleskat za katastrofu, kterou napáchala.

Někteří z těch migrantů jenom tak jdou s ostatními, tam daleko do světa, jako v pohádce "o kocouru, kohoutu a kose", kde jsou lidé hloupí. Kde jsou lidé tak blbí, že je vítají plakáty "herzlich willkommen". Kde vládne mama Merkel, která ždíme vlastní národ na daních, aby miliardy € vyhodila oknem pro ty, kteří se přišli vysmát blbosti a pitomosti evropského křesťana.
Někteří se pak třeba zase vrátí, cesta do světa jim neuškodila. V té Evropě nakonec tak moc nedostali, ale taky nemuseli nic platit ze svého.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/396211-byla-to-katastrofa-iracti-migranti-se-vratili-v-evrope-meli-hlad.html
Jenže většina se nevrací. Většina toho zbytku jistě nechce nic jiného, než se mít dobře, ať už vlastní prací, nebo z práce těch místních. Merkel má jednoho svého ekonoma, který komunistickým způsobem prorokuje, jak jí za 10 let dá budoucnost za pravdu. Skuteční odborníci se však netají tím, že tohle Německo finančně zruinuje. Zaměstnat by šla v nejlepším případě jedna desetina migrantů, kdyby o práci vůbec stáli:
http://www.novinky.cz/ekonomika/396615-vetsina-uprchliku-nema-vzdelani-nemecku-hrozi-obrovske-vydaje-varuje-ekonom.html
(Jedna německá firma právě potřebovala pracovníky a nabídla místa migrantům. Oni se mezi sebou dohodli, že chtějí 4000 € na měsíc, jinak to neberou.)

Panuje anarchie, čísla nejsou známa, jenom že v roce 2015 přišlo do Německa asi milion a půl imigrantů, 130 000 z těch registrovaných zmizelo a nikdo netuší, kde jsou? Z nich je tady slušný počet těch, kteří mají svůj úkol. Jsou přímo agenti IS a může jich být tisíc, deset tisíc, nikdo neví? Ti se přihlásí, až dostanou povel a to bude stát mnoho lidských životů. Tady je skutečně v pozadí jakási mocnost, která má snad schopnosti manipulovat v Evropě i naše nejvyšší politiky.

Merkel v každém případě jedná jako robot bez vlastního mozku, programovaný z nějakého tajemného nadpozemského centra. Všichni v Německu jsou zděšeni, německý národ nenávidí Merkel, ale svrhnout ji taky nedokážou. Kdož ví, co se tu děje a co z toho ještě vzejde? Strašlivá IS vyhazuje do povětří tisíce let staré památky lidstva, řeže lidem hlavy a zaživa je upaluje a svět nejen že není schopný se postavit na odpor, svět stále více ustupuje. IS se netají tím, že brzy bude vládnout i v Evropě a nakonec tomu všechno i nasvědčuje. A co dělá Evropa? Nic! Politikové se baví o tom, kolik milionů nebo miliard máme poslat tam, či onam, na skutečný odpor nikdo nepomýšlí. To by nebylo křesťanské. Když si Maďarsko opevní hranice, začnou v Německu řvát grüne a linke, že ho mají ztrhnout. Jdeme jako bezduchý dobytek na vlastní porážku. Německé policejní lodě vypluly do Středozemního moře chytat pašeráky migrantů. Místo toho loví migranty z jejich člunů a vozí do Řecka. Proč je Řekové nezatknou? Vždyť jsou sami taky jenom pašeráci migrantů. Zase někam šlápla Merkel a všechno za německé peníze zhoršila. Jsou to nakonec opravdu islámští ilumináti, kdo řídí její mozek?

***

Ve všech knihách o hrdém starověkém Římu se můžete podívat na mapu jeho největšího rozsahu.
Velké věci budí obdiv, bohužel nekritický. Často slýchal jsem i v Německu frázi:
"Stalin měl své chyby, ale vybudoval největší stát tohoto světa."
Moje otázka:
"Kde bys raději žil? V tom největším státě pod Stalinem, nebo v Lichtenštejnsku?"
Na to většinou nepřišla odpověď, pouze rozpaky. To bylo v době, kdy si zánik SSSR nedokázal nikdo představit. Přesto přišel. (Jako si dnes nikdo nedokáže představit náš zánik.)

Řím rostl a rostl, až splaskl jako bublina. Zašel na svou velikost. Na udržování a hlídání tak dlouhých hranic nestačil státní rozpočet. Navíc byly rozměry tak velké, že se při tehdejší pomalé dopravě prakticky nedal centrálně spravovat. (Doprava pomalá z našeho dnešního hlediska. Barbaři žasli nad rychlostí jejich lodí i povozů. Nejen to, máme zprávy: "5 dní jsme pro náš kmen potřebovali na překonání řeky. Caesar to i s celým vojskem dokázal za den.")

Hospodářská situace se pro Řím stává sotva řešitelná už někdy na přelomu letopočtu, tedy v době Krista.
Ten sám za to jistě nemohl, pokud tedy kdy vůbec existoval? Považuji za dost pravděpodobné, že se jedná o skutečnou osobu, ale na rozdíl od všech ostatních uvedených jmen nebyl nikdy historiky dokázán. (Jakkoli to dnešní věřící neuznávají.) Je tu stále ještě možnost, že se jedná pouze o literární postavu. Všechny jeho zázraky a zmrtvýchvstání by ho konečně při racionálném myšlení spíše do pohádek řadily. Ti ostatní velikáni oné doby si třeba i nárokují božství, ale jsou to nakonec jenom lidé. Podívejme se blíže na ty lidi a bohy oné doby.

Ať už byl Kristus bůh, člověk, nebo jenom pohádková bytost, o jeho významu pro další dvě tisíciletí nelze pochybovat. Patrně přišel v onen správný čas, kdy doba pohanských bohů byla přežitá.

Římané sami nebyli nikdy misionáři svých bohů. Bezvýhradně požadovali, aby barbaři uznali božství jejich císaře. O tom nebylo radno pochybovat. Jinak oni sami uznávali, že "jaký kraj, takoví bohové". Dokonce jim v jiných zemích obětovali, bohové barbarů nebyli horší, než ti jejich. (Ti byli konečně převzatí od Řeků.)
Jenže křesťané uznávali pouze vlastního boha, zřejmě už tenkrát trojjediného. Tím tedy bohy římské zamítali a to byla urážka a kacířství. Podívejte se na zbytky chrámů té doby. Za tím stála mocná a bohatá církev a ta si (tenkrát jako dnes) nenechala kazit kšefty. K tomu přišlo, že v krizi hospodářství se křesťané ideálně hodili coby viníci. (Jako třeba pro nacisty Židé.)

Římané tedy křesťany házeli lvům, což byl jejich způsob náboženského přesvědčování. V každém případě tohle nové náboženství rozpoltilo římskou společnost. (Opět cosi podobného jako se děje právě v Evropě. Islám není jen jiné náboženství, je to jiný způsob života. Budhisté, pohani, nebo ateisté v Evropě problémem rozhodně nejsou.) Křesťané dokonce nebyli ani jediný nový náboženský směr té doby, ale prosadili se natolik, že všechny ostatní v průběhu staletí vytlačili. Od 4. století jsou uznáni a zvolna přebírají iniciativu a vládu.

Dle některých historiků bylo křesťanství důvodem zániku Říma. Viděl bych spíše ony hospodářské problémy, v každém případě šlo ale o změnu společnosti.

Nazpět k době zániku. Ono přijetí Vizigótů (376 n.l.) nemuselo být z nějaké lásky křesťanské. (Jako přijímání dnešních migrantů v Evropě taky není přímo zakotveno v křesťanství, ač si evangelická církev silně přihřívá polívčičku.) Římané už neměli na legie a doufali, že tohle území budou za ně Gótové chránit zdarma, za právo tam žít. Důvod tedy ekonomický. Tenhle chybný odhad stál ovšem Římskou říši její existenci. Vizigóti porazili legie, sílí a táhnou vojensky dnešní Itálií. Jejich král Alarich I. se kolem roku 410 pokouší dobýt Milano. Je odražen, ale ne poražen. Roku 418 vzniká na území Říma království Tolosán. (Od Toulouse k Atlantiku.) Asylanti Gótové si založili vlastní stát ve státu hostitelů. Římské zákony už v něm neplatí.

Jak, to pak šlo dále, o tom příště...