Stěhování národů - konec Evropy? - 23/? Zánik Říma - Důvod?

23. února 2016 v 20:24 | Gregor Moldavit
Když se barbar z lesů dostal do Říma, musel pěkně valit bulvy. A přesto Řím padl a právě ti barbaři převzali vládu.
Z těch staveb ovšem zbyly trosky, udržovat už ho nedokázali. Zůstal věčný, jenom už to nebyl ten starý Řím a nebyl už to stát.

Jak mohli barbaři s klacky dobýt takové imperium? Nedobyli ho vojensky, přišli jako imigranti, byli učenliví a zvolna převzali všechny funkce! My se teď v Evropě nalézáme v podobné situaci.

Mimochodem, vzpomeňte na Čapkovo RUR. Lidi nepracovali, ztratili schopnost se množit a svět převzaly(i) roboti. Tady se událo něco podobného.

Dovoluji si tvrdit, že hlavní důvod pro zánik Říma byl hospodářský krach. Celá řada ostatních důvodů, včetně germánské imigrace a prohraných bitev, už byl jenom důsledek toho důvodu prvního, největšího.

(Právě tak, jako to byl důvod pro pád komunistů v roce 1989. Kdyby komunisti byli dali lidem co slíbili, tedy blahobyt, většina by jim tu cenzuru a ostnaté dráty na hranicích byla nakonec i nějak odpustila. Jenže právě tohle nikdy nedokázali, naopak zatáhli národ do chudoby. Socialistický dělník mohl tomu vykořisťovanému kapitalistickému jenom závidět a na to komunisti dojeli. LM byly u Prahy připravené zasáhnout, ale byla otázka na koho mají útočit a hospodářský krach se samopalem odvrátit nedal. Na pomoc musel přijít kapitalismus. I šílená Merkel musí jednou padnout, ale možná před tím stačí zničit EU i Schengen a německý národ bude její politickou debilitu dlouhá léta splácet. Své řemeslo se konečně vyučila u Honeckra.)

Prázdná státní kasa ale nefunguje pouze tak, že stát je stále chudší, až musí zavřít, jako nějaký hokynář svůj krámek. Nedostatek peněz není jenom že támhle chybí to a támhle ono. To je rakovina, která celý stát prožere do morku kostí a ničí jeden důležitý orgán za druhým. Není na nemocnice, policii, armádu... všechno přestává fungovat. Nejprve se jako nic neděje, ti nahoře mají své vysoké platy, socky dostanou své dávky, aby se nebouřily a střední třída chudne, ale žije. Peníze jako by byly, protože stát se zadlužuje a posouvá problémy na další generace. Oni už si nějak poradí. Neporadí! Šíří se korupce úředníků a policie, otvírají se nůžky mezi bohatým a chudým, mizí dále střední třída, pro každý vyspělý stát životně důležitá. Bez ní nemůže existovat demokracie a nebude fungovat ani průmysl a zemědělství. Bez ní jsme ve středověku.

(Snad nejhorší komunistická lež, kterou si moje generace musela v mládí vyslechnout, bylo jejich prezentování kapitalismu jako zemí bohatých vykořisťovatelů s doutníkem v hubě a bosé, hladové chudiny zaměstnanců a dělníků. Když jsem přišel do Německa viděl jsem to, co jsem vlastně čekal - skutečnost přesně obrácenou. Nejpočetnější vrstva byla vrstva střední a ta nebyla rozhodně chudá! Dokonce nesrovnatelně bohatší, než střední vrstva v socialistickém ČSSR. K tomu přišla poměrně blahobytná vrstva důchodců, kteří si běžně kupovali domky na jihu Španělska, nebo přezimovali na Kanárských. Bohužel tomu v dnešním NSR už tak není. Kohl si pozval 3 miliony Rusů, čímž zruinoval zdravotní i důchodovou kasu. Do toho přišlo spojení s hospodářsky zkrachovalou NDR. To stálo a stojí biliony. Ve státní kase jsou bilionové dluhy, hospodářský analfabet Merkel z nich rozdává miliardy na všechny strany do ciziny. Střední vrstva tu ještě je, ale řídne a chudne. To je pro demokratický stát to nejhorší, co může nastat. Tím je při nejmenším urovnána cesta pro extrémní síly, ať už z té, nebo druhé strany.
Někdo si snad vzpomene na tento článek: O daňovém Kalouskovi

Bez peněz ve státní kase rostou dluhy a daně, upadá školství a kultura, vláda ztrácí moc řídit stát. Lidem jde jen o to nějak přežít, zájmy kulturního národa se zužují. Mizí vlastenectví a národní hrdost, mizí ochota něco pro svůj stát udělat. Práce se sotva vyplatí, kdo něco umí, jde do ciziny. Národ degeneruje a roste vrstva proletariátu v původním římském smyslu, proles = ti, co se dokážou pouze množit. Stát se o ně ovšem staral jako dnes, dostávali sociální podporu. Děti se nakonec ještě daly použít. Kluci do legií, holky do bordelů, obojí státně uznávaná záslužná práce. Tady je ovšem dnes rozdíl. Analfabety nemůže armáda potřebovat, budou se zase jenom dále množit. Naše problémy budou větší. Ještě že jsou ženy takové nadčasové.

Nyní by se někdo zeptal, jestli mluvím o dnešním Německu, nebo o starém Římu? Klidně si dnešek promítněte do tehdejší doby a bude to do detailu souhlasit. Římané měli terorismus, extrémní strany, kriminální gangy, socky, finanční oligarchii, nezaměstnanost, ale hlavně střední vrstvu, která platila daně. Jenže ty najednou už nestačily a každé jejich zvýšení snížilo příliv do státní kasy. (Na této hranici jsme i my dnes.) Jednoduše se práce přestala vyplácet, bylo výhodnější se na ní vykašlat, přenechat jí gastarbeitrům a žít ze sociální podpory. Jenže to byl definitivní začátek konce. To platilo i pro legie. Ony legie, které zruinovaly státní kasu. Celou dobu se legionářem mohl stát jenom římský občan a byla to věc nejvyšší cti. V době zániku už si na to Římané berou barbary a nakonec i otroky. Kupodivu jsem nikde nečetl, že by tito otroci otočili zbraně proti svým pánům. Jenže bojovat proti komukoli jinému, na to taky neměli náladu. Výsledek je, že tyto dříve slavné legie jdou jen od porážky k porážce.

Už je to moc dlouhé, příště možná dokončení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. února 2016 v 11:05 | Reagovat

Gregu, tomuhle prostý občan dnes nemůže rozumět. Němeko má vyrovnaný rozpočet a dosáhlo dvojnásobného přebytku 19,4% mld. € v rove 2015. oproti roku 2014. Růst HDP má ve výši 1,7%, takže, při jeho dosavadnímu výkonu je to slušný výsledek. Ten nápd některých německých ekonomů, zvýšit proto daně, mi připadá, jako snaha podtrhnout výkon, toho naolejovaného stroje na výrobu. Ovšem to by byla tragedie pro všechny země EU s ohledem na omezení německých investic venku. Doplnil bych, že název "proles", pro nejnižší kastu občanů Říma, nižší byli už jen otroci, znamená v překladu "hadráři", protože se do hadrů odívali, živili odpadky a žili na ulici. Byl to příznačný název pro základ slova slova "proletariát", který použil Marx v Kapitálu. Kruci, kam cpe Merkel těch 19,4 mld.€ přebytku rozpočtu minulého roku?

2 gregormoldavit gregormoldavit | 24. února 2016 v 12:12 | Reagovat

[1]: JP
proles = potomstvo, tedy ti, co se dokážou pouze množit.
Pro dnešního Čecha nic nevídaného, zvláště v pohraničních městech. Římané je nenechali hladovět, ale taky se s nimi moc nešířili. Právě ale v posledním tažení Říma, když ubývalo obyvatelstvo, je začali více podporovat, za děti dokonce bylo i státní občanství. Tím si svůj konec ovšem jenom urychlili. I tuhle chybu po nich nepoučitelná Merkel opakuje.

V dílu 18 píšu, že tohle stěhování národů bude stát Evropu biliony €. Jenom Německo za ně dalo v roce 2016 celých 50 miliard €. To jsou ovšem jenom náklady přímé. V tom nejsou miliony přesčasových hodin policie, práce doktorů, vojenské lodě u Řecka, patrně ani autobusy a vlaky a ne peníze komun, které jim Merkel slíbila poslat ale neposlala. Stavební průmysl si řekl na rok 2016 o 1,5 miliardy na stavbu domů pro migranty. Zároveň ale přiznává, že nebudou zedníci a tesaři. Z řad migrantů se do práce nikdo nehrne a když, požaduje 4000 € na měsíc. To jim řekl ten, co od něj koupili za 1000€ v Turecku syrský pas.

Německá vládní DDR-propaganda může blábolit co chce. Německo jde do finančního krachu a upadá do anarchie. Za vše pochopitelně můžeme děkovat jenom jedné osobě - Frau Merkel.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 24. února 2016 v 12:40 | Reagovat

[2]: mělo být - 50 miliard za rok 2015

4 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 26. února 2016 v 11:09 | Reagovat

Ano, ty miliardy jsem posunul o 1 rok. Nediv se prodělal jsem nedávno mozkovou příhodu. Jinak v MfD je příznačný titulek: V Německu věří Turecku, už jen Merkelová. CDU i SPD se začínají obávat o výsledky voleb a to je dobře. Cítí v kříži, že je Merkel táhne pod hladinu.

5 nar.soc. nar.soc. | 26. února 2016 v 16:58 | Reagovat

Zdravím pane autore.
Můj táta říkával, že každá generace si prožije válku. My jsme generace, která prožila zatím studenou válku. Předchozí generace zažila válku horkou a někteří ( dnes už mrtví ) i dvě. Přesto se Německo i pod dvou prohraných válkách zvedlo a lze očekávat, že dnešní lapálii také překoná. Jsou zde zkušenosti a jsou i možnosti. Když se vše vezme rozumně do ruky ( snad není v Německu tolik lumpů a blbců co v ČR, kteří vládnou mocí ) přijde i zlepšení.

6 gregormoldavit gregormoldavit | 26. února 2016 v 18:38 | Reagovat

[5]: nar.soc.
Nikdo neví, co se teď bude dít. Píšu o starém Římu. I oni měli takovou Merkel s jejím, "to zvládnem". Nezvládli, jejich říše zanikla.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. února 2016 v 10:59 | Reagovat

Moudrost starých učenců. Zasílám vám proroctví Nostradama, který uhodl i náš dnešní problém. Cituji: A v patnáctém roku toho věku (tzn. v roce 2015) Mohamedán zaplaví Iberii, Řím, Huny i daleký sever.

Dostane se i do krajů Vikingů. Nikde nebude spokojen a bude třenice vyvolávat! Spory nastanou i mezi národy macedónskými a Huny pro tu vlnu vetřelců!

Ruka Mohamedána bude stále napřažena po darech těch krajin a nároků nebude konce!

Stabilní a silná Evropa bude narušena, toť cílem bratra západního.

Bude to záminkou k zákroku silných legií a Evropa bude vtažena postupně do války! Vlny Mohamedánovi se podaří utlumit až roku sedmnáctého (2017) - ale bude již pozdě!

Peníze pozbudou ceny a chleba moc nebude - sucha a zbytečné výdaje - hlad.
Rabování, násilí a tekoucí krev bude chlebem každodenním a velká města budou plakat!

Nároky a nenasytnost Mohamedána se budou zvyšovat a lid je bude živit.

Bratr ze západu bude nepokoje posouvat k hranicím bratra východního a nová válka bude!

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. února 2016 v 11:12 | Reagovat

Tak já zažil 2.sv válku jako dítě i studenou válku, která následovala potom. V obou případech jsem je prožil s uchem na radiu a očekával jsem s napětím nejdříve 4 údery bubnu a has "Volá Londýn" a po roce 1948 hlášku "tady Svobodná Evropa". V té bídě, měl člověk alespoň naději a informace, co se ve světě skutečně děje. Dnes se na mě valí z radia i televize jen lži, které mají ospravedlnit zcestné "korektní chování" politiků EU i našich. Je to bez naděje, že se něco změní.

9 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. února 2016 v 11:22 | Reagovat

Zdalipak si Frau Merkel uvědomuje, že je spolupachatelkou stovek vražd na moři? 40.000 převaděčů, dosud vydělalo 6,-mld.€ a snižují ceny za tranzit. Z loňských 8.000,-$/osobu na 750,-$/osobu, letos. Poptávka stejně jako kvalita klesá. Nekvalitní mizerné čluny a nefunkční záchranné vesty, jsou příčinou mnoha mrtvých, u čehož je Merkel spolupachatelkou. Měla by jednou stát před sudem jako "mírový zločinec".

10 gregormoldavit gregormoldavit | 27. února 2016 v 14:19 | Reagovat

[7]: JP
No jo. Ale skutečně Nostrodamus něco takového někdy napsal?

11 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. února 2016 v 18:02 | Reagovat

Pokud jde o Nostradama, je informace převzatá z e-mailu má spolužačky na Moravě.

12 gregormoldavit gregormoldavit | 27. února 2016 v 20:24 | Reagovat

[9]: JP
Kdybych rozhodoval já, byla by Merkel nejen před soudem, ale už dávno v base.

13 gregormoldavit gregormoldavit | 27. února 2016 v 20:25 | Reagovat

[11]: JP
Četl jsem kdysi knížku, která měla být překladem jeho skutečných výroků. Stručný výtažek: Nostradamus nepředpověděl nikdy nic.
Všechna jako jeho konkrétní proroctví pro naše století si kdosi vycucal z prstu dodatečně po hotových událostech.

14 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 29. února 2016 v 11:04 | Reagovat

Graegu, Nostradámus si získal renomé předpovědí smrti Jindřicha II, na základě čehož, jej přijala ke dvoru Kateřina Medičejská. Rovněž jeho předpověď pro rok 2016 o začátku souboje kultur, který začne ve Francii (Charles Hebro), se mi zdá přesná i s uvedením touhy muslimské víry pro moci. Zatím se nevyplnil, jen tip o zániku Vatikánu a jeho útěk Papeže do exilu.

15 gregormoldavit gregormoldavit | 29. února 2016 v 11:45 | Reagovat

[14]: JP
    „Le lyon ieune le vieux surmontera,
    En champ bellique par singulier duelle:
    Dans cage d'or les yeux luy creuera,
    Deux classes une, puis mourir, mort cruelle.“

    „Der junge Löwe wird den alten besiegen,
    Auf dem Schlachtfeld in einem einzigen Duell:
    Im goldenen Käfig wird er ihm die Augen ausstechen,
    Zwei Flotten/Armeen einig, dann wird er einen grausamen Tod sterben.“

Tímto si získal slávu, neboť Jindřich II. zemřel na poranění oka. Nostradamus ovšem mluví jenom o dvou lvech. V jeho spisech se nenalézají ani jména, ani data.

16 matka matka | 29. února 2016 v 13:32 | Reagovat

Ty předpovědi - dobrý program, který je ovšem možné změnit. Tedy snad, jinak při vyplnění by to nebylo nic příjemného.

17 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. března 2016 v 9:29 | Reagovat

Předávám zajímavý e-mail k vlastnímu uvážení každého z vás:
---------- Původní zpráva ----------
Od: jana.bublikova@centrum.cz
Datum: 1. 3. 2016 16:56:00
Předmět: FW: Dnešní zpráva převzata z deníku Al Ahram.D ů l e ž i t é

Date: March 1, 2016 at 5:02:10 AM PST
Subject: Fwd: FW: (Fwd) Fwd: FW: FW: Dnešní zpráva převzata z deníku Al Ahram.D ů l e ž i t é

"

Sent: Thursday, February 25, 2016 5:19 PM
Subject: Fwd: FW: Dnešní zpráva převzata z deníku Al Ahram.D ů l e ž i t é

  V e l m i   d ů l e ž i té    k   p ř e č t e n í   !!!!!!!!!!!!!

Turecký novinář Mehmet Akhul přinesl autentické svědectví o plánech a
jejich realizaci přímo z centra bojů takzvaného Islámského státu z oblasti
střední Sýrie. Rok a půl tam působil pod jménem Mohamed Akhe jako bojovník
tzv.Islámského státu (kalifátu). Sám označuje tzv. Islámský stát (ISIS)
jako podvod řízený zahraniční tajnou službou.

Uprchlická krize je
podle Akhula organizovanou, připravovanou ISIS na převezení armád ISIS do
Evropy. Všechny akce s dětmi a ženami jsou zastírací manévr, který má
uklidnit veřejné mínění v Evropě a zvednout vlnu solidarity.

Cílem mají být samozřejmě nejvyspělejší ekonomiky EU. Bojovníci ISIS mezi

sebou komunikují prostřednictvím mobilních GSM telefonů v síti Spojených
Arabských Emirátů Etisalat, které mají zaplacené přímo z ISIS. Tím je také
vyřešena záhada, jak mohli takzvaní chudí uprchlíci komunikovat mezi sebou
z moderních smartphonů celé týdny v roamingovém režimu, přičemž neměli
peníze údajně na nic.

Příkazy a velení jde přes velitele skupin, které tvoří převážně obyvatelé

Sýrie a Iráku a jedna skupina je vedena třemi muži za předpokladu, že jsou
na jednom místě. Proto se takzvaní uprchlíci domáhali sami rozhodovat kde
budou umístěni. Jejich taktika má začít tak zvanou guerillovou válkou, což
je v podstatě partyzánský způsob boje a to bráněním veřejného pořádku,
infiltrací domácího obyvatelstva a kontaktem s již žijícími skupinami v
EU.

Toto je důkaz, že celý systém v EU reprezentován zrádci jako Merkelová,

Hollande, Junckers, Faymann a ostatní totálně zradili Evropu a nechali ji
nepřipravenou na totální válku vedenou zvnitřku. Akhul podrobně popsal
organizační strukturu bojovníků tzv. Islámského státu (kalifátu) (ISIS) v
Evropě. Tak zvaní uprchlíci z válečných oblastí jsou ve skutečnosti
bojovníci ISIS, maskovaní rodinami a dětmi, kteří navazují kontakty s již
existujícími strukturami, které v Evropě již působí.

"Válka v Evropě se začala" prohlásil operační důstojník policejního

velitelství v jižním Hesensku po rozsáhlé akci odhalující rozsáhlou síť
muslimských vojenských struktur v Německu.
"Toto je výsledek ranní mimořádné porady ředitelství tří sousedních
spolkových zemí", dodal. Jeho britští kolegové podnikli po Akhulovom
svědectví operativní zásah, odhalující síť muslimských partyzánů v oblasti
Midlands.

Připravovali teroristické útoky a sabotážní akce po celé zemi, což má být

začátek přenesení bojů z Blízkého východu do Evropy. Jak Akhul uvádí ve
svém příspěvku v Al Ahram z dnešního rána, tzv. uprchlíci komunikují
většinou přes dubajského operátora firmy Etisalat, která do dnešního oběda
zablokovala několik desítek tisíc účtů, které komunikovaly neustále jen a
výhradně přes roamingové partnery v Evropě.. Kontrola a odposlouchávání
telefonátů začalo policejními orgány v německé spolkové zemi Hesensko, kde
je nejvíce teroristických buněk, i ve Velké Británii.

Podle svědectví Akhula je v Evropě odhadem více než 450 tisíc bojovníků

ISIS, z nichž je přibližně 80% aktivních. Ostatní se skrývají nebo jsou
mimo kontrolu velitelů ISIS. "Maďarská armáda je vestavu pohotovosti a
připravena na násilný zásah v případě narušení hranic", prohlásil premiér
Orbán. Mehmet Akhul je momentálně (situace o18:30) na policejním
ředitelství v Ammánu a podle mluvčího policejního ředitelství se stále
neví, kdy a za jakých okolností bude propuštěn. Informace čerpáme ze
zdrojů ammánské pobočky Al Jazeera i od spolupracovníků v Káhiře a
Ammánu.
24 leden v 22:00

POSÍLEJTE DÁL, AŤ TO VÍ CO NEJVÍC LIDÍ!!!  DO EVROPY NEJDOU

ŽÁDNÍ ZOUFALÍ IMIGRANTI, PRCHAJÍCÍ PŘED VÁLKOU, ALE

OTROKÁŘI A VRAZI NÁS, NAŠICH DĚTÍ A NAŠICH VNOUČAT!!!

18 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. března 2016 v 10:30 | Reagovat

Výstižná karikatura Merkelové ve včerejší MfD. Kolotoč podobný těm, ve kterých běhají do nekonečna veverky. A na každé příčce označení "summit". Uvnitř běží zdatně Frau Merkel. Je vidět, že má dosud páru a hned tak nepadne.

19 nar.soc. nar.soc. | 2. března 2016 v 10:41 | Reagovat

[17]:

Vidím to jako poplašnou zprávu ke znejisťování lidí. Je samozřejmě možné, že si někdo vymyšlí nové bojové hry, ale vše stojí mnoho peněz. Podle mne by se měl zpřísnit dohled nad mezistátními platbami a jejich účelem. Jen tak lze dojít k něčemu konkretnímu.

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 2. března 2016 v 10:41 | Reagovat

Gregu, měl jsi pravdu s chmurnou předpovědí o občanské válce. Příhraniční město Clausvitz. Lidé se tam bojí jeden druhého. Ti co nevítají běžence, dostávají výhružné dopisy a ploty, které si staví kolem domu, proti krádežím muslimů, označují jako zábranu, aby neutekl pes. Bojí se mluvit s českou reportérko a otevřou se až po ukázání českého novinářského průkazu. Mají strach, že když nepůjdou vítat běžence, přijdou o práci. Vládní zákaz pro policie, netrestat drobné delikty (krádeže), migrantů stále trvá a psát o tom německé oviny nesmí. Přečti si na netu dnešní MfD.

21 gregormoldavit gregormoldavit | 2. března 2016 v 12:15 | Reagovat

[20]: JP
Občanská válka vlastně v Německu začala už na Silvestra. Útočily organizované bandy migrantů. I za to můžeme všichni děkovat jenom šílené Merkel. Navíc je tu znepřátelení s Německem států Rakousko, Maďarsko, Česko Řecko, ... ... které spolu žily v klidu od roku 1945. Viník zase Merkel. Koho v Německu člověk potká, ten ji nenávidí na smrt.
Jsem těžce zaměstnaný důchodce, ale měl bych se vším praštit a dopsat ten Řím. Tam si totiž každý taky myslel, že se nakonec nic moc stát nemůže, to se urovná. Řím nebyl po svém pádu jen vydrancován, ale obyvatelstvo bylo z velké části taky vyvražděno.

22 matka matka | 2. března 2016 v 15:55 | Reagovat

[20]:Tak to se tedy "povedlo". Darebákům se zase povedlo do praxe dovést: "Rozděl a panuj."
Tuším, že ani naše představivost nejde tak daleko, jako to, k čemu to vede.

23 matka matka | 2. března 2016 v 15:58 | Reagovat

[19]:...zpřísnit.... cokoliv se mělo již dávno. Tak, jak stál tzv. komunismus na hliněných nohou, tak i dnešní tzv. demokracie na nich stojí. Stačí tak málo a bude povalena, rozvalena, lidé vyvraždění.
Jó, že fantasmagorie? Nikoliv. Člověk má počítat se vším. Na to má rozum, intuici,....

24 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 4. března 2016 v 10:16 | Reagovat

PRADOXY ČESKÉ POLITIKY: Poslanci kteří mají rozhodovat o zpřísnění držení zbraní, sami sebe ozbrojují, se zdůvodněním: "Bereme vlastní bezpečnost do svých rukou". Je to dost nepochopitelné, při jejich ujišťování občanů, že se nic neděje, krize s migranty se nás netýká a žádné nebezpečí občanům nehrozí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama