Stěhování národů - konec Evropy? - 21/? Zánik Říma - Kritické množství

15. února 2016 v 20:30 | Gregor Moldavit

Píchni ho, řízni ho! Boj Římanů proti vnikajícím barbarským kmenům.

Vizigótů na onom římském území je příliš mnoho, o nějaké integraci nemůže být vůbec řeč. Slíbili chovat se mírumilovně, snad to jejich vyslanci mínili i vážně, ale na to se rychle zapomíná. Římský stát, v tu dobu už hospodářsky prakticky zkrachovalý, nemůže takové množství barbarů zvládnout. Vázne zásobování, Gótové začínají drancovat. K nim se okamžitě připojují germánští zajatci z minulých válek, pracující na onom území jako otroci. To jim nelze vyčítat, ale Řím si to mohl spočítat předem. Nyní tedy nasadí své pohraniční legie, aby zjednaly pořádek. Jsou od Gótů okamžitě poraženy, na takovou přesilu nemohly nikdy stačit.

Jak jsem už uvedl, mezi humanistou a vrahem se těžko rozlišuje. Z lásky k bližnímu přijali Římané Vizigóty. Herzlich willkommen. Tím ale odsoudili k smrti své syny vykonávající vojenskou službu na Dunaji. Nyní je tedy potřeba poslat skutečnou armádu. Kde ji ale vzít, římské legie už v tu dobu dávno nejsou co bývaly. Řím ždíme své obyvatele na daních, přesto nemá peníze na financování legií v dostatečném počtu. Říše je v tu dobu už rozdělena, západní Řím a východní Byzance. Ta je blíže a z Konstantinopole vyráží vojsko, vedené mladším bratrem římského císaře Valentiniana I. Ten v bitvě nalezne smrt, jeho armáda je poražena na hlavu, Římané pobiti. Událo se 9. srpna 378 u Adrianopele. Od té doby už ono území navždy patří asylantům Vizigótům. Hranice zůstává otevřená, přes ní se valí bez odporu další germánské kmeny.

300 let se Germáni usazovali na římském území. V jejich oblastech kvetl obchod se zbraněmi, zato se zavíraly knihovny, lázně a školy. Germáni se stávali Římany, ale zůstávali Germány. Dokud se věnovali zemědělství a platili daně, nebyl to problém. Řím byl vždycky konglomerát všech možných národů. V posledním století Říma je ale překročeno kritické množství imigrantů. Je jich tolik, že se nestávají Římany, ale udělají z Říma spolek divokých germánských kmenů. Stát Řím přestává existovat, Germáni vojensky přebírají veškerou moc a zavádějí vlastní způsob života, tedy jednoduchý kmenový. Akvadukty padají, přestávají dodávat vodu do měst, silnice zarůstají lesem, obchod vázne, protože cesty jsou nejen špatné, ale i nehlídané. Veliké vědomosti římských učenců (často převzaté od Řeků) nikoho nezajímají, mizí ze světa a bude potřeba tisíce let než je lidstvo znovu objeví.

Údaje o asylu Visigótů v Římské říši jsem převzal z článku, který napsal někdy na přelomu roku profesor historie Alexander Demandt na žádost německého levicového časopisu "Die politische Meinung". Ti si to pročetli a přišlo: pan profesor promine, ale tohle oni nemůžou zveřejnit. Ještě by se toho chytly nějaké negativní síly a zneužily ke zhoršení vztahu k migrantům. My si článek představovali ideologicky obráceně. Migrace do Říma měla jaksi ukázat, že to byl přínos, že se všechno hezky urovnalo...

Je zcela neuvěřitelné, jak dlouhé má ta Merkel prsty. Ta se to řemeslo v tom DDR od Honeckra tedy vyučila. Všechny problémy se řeší cenzurou. Ten článek měl ukázat, jaká moudrost to od Merkel byla, pozvat si do Německa půl Asie a Afriky. Dnes to lidé ještě nechápou, ale jednou poznají... (Co jsem se toho celé mládí od komunistů naposlouchal. Jsem zmátnut západní propagandou,jednou pochopím, jednou se ukáže...) No a pan profesor přinese takový článek.

Profesor Demandt si nebral servítky. Časopis je v rukou blbců a zbabělců. Co se ideologicky nehodí, nesmí existovat. Jednoduše od něj požadují falšování dějin, aby se zalíbili komusi mocnému.
"...Doufám, že nikdo víc nebude kupovat ten váš pochybný časopis, který tiskne jen vládnoucím ideologicky pasující svinstvo... Je mi na blití z vašich levicových politický idiotů, kteří nemají prdel v kalhotech a mozek v hlavě!"
Naštěstí dnes o zveřejnění nerozhoduje jeden cenzor od StB a profesor článek zveřejnil aspoň na internetu.

Profesor Demandt hlavně šokoval výrazem "kritické množství". Dále ho nerozebírá, jenom jeho následek. Vládu přebírají imigranti. Co neméně šokovalo redaktora časopisu v onom článku, že to celé se čte, jako by někdo popisoval dnešní dobu tady v Německu. (V Čechách ovšem velmi podobné.)

Skutečnost je, že pád Říma měl více důvodů, než pouze migranty. Jenže všechny ty ostatní příčiny nalezneme v naší společnosti dnes taky. Mimo jiné i naše přesvědčení, že jsme věční, ohrozit naší existenci to nemůže.

Možná právě o tom všem bych napsal ještě jeden díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav POKORNÝ Jaroslav POKORNÝ | E-mail | 16. února 2016 v 11:57 | Reagovat

A je to tady. Klaus i Telička měli pravdu. Premiéři V4 neměli v Praze o ničem rokovat, jen si dát skleničku. Tenhle nesourodý konglomerát se nedokáže shodnout na společném cíli. Merkel řekla šlus a je po plotu v Makedonii. Pouze Orbán, hrdý to Hun, konstatoval, že poskytne vojsko Makedoncům na vybudování plotu mezi Řeckem. Nevím, jak v Německu, ale dnes se mi zase udělalo nevolno, nad mediální masáží naší TV, když záběr na dobrovolníka mezi horami odpadků po obou stran cesty, říká Už je to dobré, měli jsme tu rozbité dětské hlavy a zlomené ruce, ale to už skončilo. Kdo by při tom nezalitoval chudáky běžence? I já jsem zamáčkl slzu a jdu připravit podkroví pro ubytování jedné rodiny sociálních migrantů. Gregu a co ty? Kolik jich už u tebe v domečku bydlí?

2 Gregor Gregor | 16. února 2016 v 16:36 | Reagovat

[1]: JP
Dům jsme si se ženou koupili, abychom měli na stáří klid a pohodu. Nemáme zájem čistit po někom záchod, nebo mýt nádobí, s někým se hádat, že nemá dělat v noci kravál. Naprostá ironie osudu je, když si tady obyvatelé Sýrie stěžují, že doma se jim žilo krásně a tady je nechají živořit na palandě v tělocvičně. Proč prý si je ta Merkel pozvala? To se ale musí zeptat ji. Já je nezval. Moje otázka na ně by zněla, proč žádají v Německu o asyl, když jich se v Sýrii nikdy žádná válka netkla? Inu oni věřili, že tady dostanou dům a měsíčně balík peněz... Merkel patří před soud a mnoho problémů se tím automaticky vyřeší samo.

3 nar.soc. nar.soc. | 16. února 2016 v 21:11 | Reagovat

Asi jsem už starý a sklerotik. Pamatuji si, že každý stát má svoji přistěhovaleckou politiku. Ta se fakticky dělá na zastupitelském úřadě v té které zemi. Tam jsou zájemci o přistěhovalectví / i asyl / vyslechnuti a je nebo není jim vyhověno. Hranice je proto hranicí, aby to nebyl volný prostor pro kohokoli. Na zdejší schůzce premiérů se v podstatě neřeklo nic jiného i když lapidární rétorice se už všichni vyhýbají. Jest-li má Německo a s ním spolupracující jiné státy i jinou zákonnou přistěhovaleckou politiku, bylo by záhodno ji veřejnosti alespoň sdělit. Na př. v ČR je nejméně 50% důchodců ( 1,3mil.) s důchodem pod hranicí 10000.-K což je praktická hranice bídy. Jen přidání 100 eur měsíčně by si vyžádalo při kurzu 27Kč měsíční subvenci 3 510 000 000 Kč což je ročně 42,1 miliardy Kč. Takže na běžence je vhodné ve větším množství zapomenout.

4 Jaroslav  Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. února 2016 v 16:30 | Reagovat

Naše MfD uvádí, že německý tisk píše: "Merkel je v EU osamocená". Pokud je tato změna mamedií pravda, tak ledy cenzury v Německu povolují a to by bylo dobře. Ránu do vazu ji dala patrně Francie s odmítnutím kvót, pro běžence. Schůzka V4, nepinesla žádný zvrat. Z8jem východeevropských zemí na obchodu s Německem, pořád brání definovat jasné požadavky v migrační politice.

5 Jaroslav Pokoný Jaroslav Pokoný | E-mail | 20. února 2016 v 17:21 | Reagovat

Měl jsem drobnou asociaci, při sledování dokumentu na ČT24, jak se Hitler a Duce, navzájem ubezpečují, že vytrvají až do vítězného konce. A to 3 dny před tím, než byl Duce v Itálii zatčen. Pomyslel jsem při tom, na souznění Merkelové a Juneckera s představou, jak asi dopadnou oni. Co si myslíte vy?

6 gregormoldavit gregormoldavit | 20. února 2016 v 18:08 | Reagovat

[5]: JP
Merkel mi taky připadá jako Hitler v posledním tažení. Na mapě posunoval divize, které už ve skutečnosti neexistovaly a hrál si na velikého vojevůdce. Nutno ale říci, že svrhnout se ho Němcům nikdy nepodařilo. Obdobně mám obavu, že s Merkel to nebude jinak. Zřejmě padne až s teprve celým Německem. Volby jsou v březnu jenom ve 3 Bundesländer. Bude to velký indikátor, ale vládu v Berlíně tím svrhnout nelze. Nálada mezi lidem je na bodu mrazu, do ulic protestovat jich ale zatím jde pouze malá menšina a ta ještě skutečně nebudí dobrý dojem. Většina se k nim přidat nemůže. Takže tu máme opět onu "schweigende Mehrheit" (mlčící většinu) co nedělá nic, jenom nadává u piva. A Merkel si nechává od pár zbylých věrných tleskat.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. února 2016 v 17:00 | Reagovat

Potěšilo mě, že německá policie poprvé zasáhla proti migrantům v autobusech, (nikoli Němcům), kteří provokovali protestující Němce proti jejich ubytování ve svém městě. Merkel a její klika, musí začít rychle myslet na příští volby, nebo je hlas lidu spláchne do kanálu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama