Vlak svobody 7/? - věrni vlasti?

10. ledna 2016 v 20:25 | Gregor Moldavit
snad originálfoto
Tohle má být taky originálfoto, jednoho z těch, kteří to zkusili přes ostnaté dráty.

Jestliže se někdo rozhodl unést vlak, nebo patřil jen k cestujícím, a požádal pak v Německu o asyl, mělo to patrně pouze jeden důvod - pryč od vlády KSČ, pryč od komunistů. Emigrace neutíkala ze své země ČSR, utíkala před totalitou komunistů. V obráceném případě navrátilců to už bylo komplikovanější. Ne každý chce jít do jiné země, třeba už jenom z důvodů stáří, z toho ale nějaká věrnost k čemukoli ještě nevyplývá, ani spokojenost se stávajícím režimem. O tom později, necháme ty lidi mluvit.

Vzpomněl jsem si na nějakého ideologa z NDR roku 1989. Přes rakouskou hranici z Maďarska už pochodoval celý průvod dederonů, chyběl jen Honecker, aby jim mával. V tu dobu se v NDR říkalo, "poslední zhasne světlo".
A pan ideolog rozprávěl v televizi, "jen 5% emigrovalo (číslo už přesně nevím, ale pro čísla komunistická platilo to samé, co jsem posledně napsal o číslech biblických), ostatní jsou věrní socialističtí občané".
Jestliže je někomu 70 a má v Drážďanech pěkný domek, pak asi nebude od Balatonu utíkat do NSR. Vrátí se ale do svého domku, ne do socialismu. V tomto případě si navíc dokázal na prstech spočítat, že to NSR přijde za krátký čas k němu.

Když už ale u té věrnosti jsme, tedy jeden krásný čítankový příklad vlastenectví a statečnosti z onoho vlaku. Mohl ho napsat Jaroslav Hašek, ale byl to někdo z tehdejší SNB. Je to příběh hrdinného lokomotivního topiče oné zrádné lokomotivy, soudruha vlastence jménem Josef Kolabza (měl to ale skutečně být věřící komunista):
Lopatou vhazuje uhlí do plamene, šichta jde ke konci, na obzoru město Aš, konec Zeměkoule. Leč co to? Vlak v Aši nezastavuje a naopak přidává. Otočí se ke strojvůdci: "co činíš soudruhu?"
"Unáším vlak," zasyčí zrádný strojvůdce.
"Ó ty nešlechetný," zvolá topič, "to nedopustím" a vrhne se k brzdě.
V tu chvíli se dívá do ústí pistole. Je přinucen dále vhazovat uhlí do kotle socialistické lokomotivy, teď už v zájmu zločinců, zrádců a západních imperialistů.
Na nádraží v Selbu topič využil chaosu k útěku, tentokrát ideologicky správným směrem. Zřejmě na něj na chvíli nemířil strojvůdce pistoli ani Američané kulomety. Naskočil do nákladního vlaku obráceným směrem a tak se mu podařilo navrátit do milované socialistické vlasti.
Komunisté to asi vyprávěli slovesně trochu jinak než já teď tady, ale zhruba v tom samém smyslu. Ten soudruh nezradil a riskoval život, aby se mohl vrátit do vlasti.
Jistě krásný příběh vlastenectví, ale až příliš krásný, než aby se mu dalo věřit. Fakta byla jiná, celkem jednoduchá. Topič se skutečně vrátil, byl ovšem okamžitě zatčen a šoupnut do basy. Ono totiž není těžké si to nějak reálně představit.
"Hele vole, když chcete unést ten vlak do Německa, já vám bránit nebudu. Ale já už jsem na to starej a nechci aby pak komunisti pozavírali všechny mé příbuzné a tyranizovali moje děti. V Německu budete říkat, že jsem nic nevěděl a vy jste na mě mířili pistolí. Jasný? Já se pak vrátím."

Nezdá se vám tahle verze pravděpodobnější? Jenže tak to těm SNBákům asi myslelo taky. Pozavíráni na mnoho let byli i příbuzní únosců, kteří nejspíše o tom plánu skutečně nevěděli, v každém případě se ničím neprovinili. Topič mohl dostat 10 let Jáchymova, s tím si tehdejší soudci příliš nelámali hlavu. Komunisti se jistě snažili to celé zatajit. Co se nehodilo do krámu, to neexistovalo. Jenže ono se to, jak už to bývá, nějak všude rozkecalo. K tomu toho hned využila západní propaganda a začala vytrubovat do světa. Američané tenkrát posílali balony s letáky na české území. Ano, to skutečně existovalo. Se lživou propagandou rozumí se, západní propaganda je přeci vždycky lživá. Komunisti kupodivu nikdy ani slovem nezmínili, co že v ní stojí a kde je ta lež, jenom předem lid varovali, aby se nenechal obloudit. Tedy - spalovali letáky bez čtení! Mě v tom věku málo zajímal obsah letáků, přál jsem si najít ten balon, že si z něj vystříhám a slepím nějaký malý. To se mi nepoštěstilo, nikdy jsem ho nezahlídl ani na nebi, což mě moc mrzelo.

Jestliže se komunistům nepodařilo událost zamlčet nebo zapřít, udělat z celého únosu vlaku příběh vylhaný imperialisty, museli ho aspoň nějak uvést na pravou míru, tedy obrátit naruby. Na to potřebovali příběh hrdiny a to zachránilo onomu topiči možná i život. Navíc na tom nejspíše ještě vydělal. Stal se z něj hrdina uvedeného příběhu a byl ukazován jako cirkusová atrakce.

Kdo chce pookřát u srdce, může si přečíst výpověď soudruha uneseného vlastence jménem Kosík:
"... pak přišli ti odporní zrádci, co za jidášský groš slouží válečným štváčům... nabízeli nám americké cigarety, ale my jsme jim řekli, ať je dají raději těm tisícům nezaměstnaných v kapitalismu, kteří před továrnou sbírají špačky od cigaret... československý dělník má svou republiku pod vedením soudruha Gottwalda rád a bude ji hájit proti válečným štváčům až do konečného vítězství tábora míru."

Možná si někdo na tu slovesnost té doby vzpomene. (Někdo z dnešních mladých by mi možná ani dnes nevěřil, že se tak skutečně psalo a v tom vyrůstala moje generace. Jenže jak šly roky, bylo těch věřících komunistů stále méně, až už té ideologii věřili jenom hlupáci.) Do jaké míry to soudruh Kosík skutečně řekl těm zrádcům v NSR, nebo mu ta ramena narostla až po návratu, já nevím. Spíše bych odhadoval to druhé. Dost možná to celé nese jenom jeho jméno, autorem byl kdosi z Rudého Práva. Vím ale jistě, jak to fungovalo o 20 let později, kdy už jsem mezi zrádce za jidášský groš patřil i já. Bylo taky dost emigrantů (po roce 1968) mého věku, kteří se vrátili. Občas jsem si pustil české rádio a poslouchal jejich výpovědi. Nic z toho vůbec neodpovídalo skutečnosti a jak jsem se pak dozvěděl, tito lidé jen četli scénář napsaný od StB, jejich skutečný život na západě se v rádiu nikdo nedoslechl. Nedostali taky za ten výstup ani oněch 5000 Kčs, které tenkrát kasírovali čeští soudruzi schopní se k něčemu takovému propůjčit. Spíše jen úlevu z trestu. (Kdo z těch Brežněvovi věrných starců se bál, aby ho sousedi nezlynčovali, a nechal svůj hlas modulovat, dostal jen 2000 Kčs.)

O těch skutečných důvodech pro návrat si můžeme povídat příště, ač si to každý dokáže jistě sám představit. Mimochodem, snad dokonce většina byli žáci chebského gymnázia ve věku 15 let. V tom věku jsem si já tedy ještě neuměl představit, že bych se sám vydal někam do ciziny, abych tam zůstal. Snad jsem ještě i věřil, že správná strana je ta komunistická. Ve věku 18 let tomu tak už určitě nebylo, ale co jsem o tom západu věděl?

Když už jsem ale začal od konce, tedy ještě vzpomínka na jeden cs-film natočený na podkladu této události. Tenkrát ještě neznámí režiséři Kadár-Klos natočili skutečně vlastenecký film o takovém únosu. Použili letadlo a nechali unést věrné socialistické soudruhy. Tito spálili na území NSR tajné dokumenty a s nasazením života se probíjeli nazpět do socialistické vlasti. Ten film byl tak špatný, že nám ho ani znovu nepromítali po roce 1968. Tenkrát totiž, v době začínající normalizace, do televize přišly ty nejhorší hrůzy 50. let, jako "Pan Novák" apod. (K tomu svinstvu se propůjčil Jindřich Plachta, aby si poněkud zlepšil kádrový profil. Zemřel ale krátce potom, takže mu to nepomohlo, jenom si pokazil jméno.) Tím komunisté chtěli říci, "podívejte milánkové, my máme za sebou sovětské tanky a teď se připravte na další 50. léta." Ta měla pod jménem "normalizace" skutečně přijít. O režisérech onoho paskvilu nutno říci, že v jejich pozdějším oskarovém filmu už svůj charakter našli. A ještě něco aktuálního. V době normalizace vylétali ze všech míst všichni trochu charakterní lidé a usadili se ty nejhorší krysy, bezvýhradně sloužící své peněžence, svým výsadám. Když přišel rok 1989, seděli na těch funkcích stále tito karieristé, nebo už jejich synové, naučení jak se to dělá. Tito lidé prodali jednou svojí zemi Brežněvovi, proč by ji neprodali podruhé západnímu kapitálu? Sotva který národ východního bloku dostal po převratu do toho kapitalismu tak špatné karty, jako Češi. Z oné "normalizace" se český národ nevzpamatoval dodnes.

A ještě něco velmi aktuálního, co musím uvést. Už více lidí tady kolem (v Německu) mi řeklo, že bude potřeba hledat nějaké bydlo v cizině. Merkel debilně žvaní a žvaní, lid ale pochopil, že Německo je ztraceno. Jak už jsem se dříve zmínil - co Merkel napáchala, z toho bude občanská válka, nebo další Hitler. Mnozí na to nechtějí čekat a rozhlížejí se po světě, kam se zavčas vydat! Začíná další stěhování národů - Němců pryč z Německa! Šílená Merkel se za čas může skutečně sama obklopit těmi od ní pozvanými hosty z Asie a Afriky.

pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 11. ledna 2016 v 21:34 | Reagovat

"kdy už jsem mezi zrádce za jidášský groš patřil i já."
O tom jidášském groši jsou už celé dějiny. Mohl by to být vzácný kousek do mincovní sbírky. Doufám, že ho řádně střežíte. Dnes už o jidášském groši slyšíme málo, tak je vzácný.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 12. ledna 2016 v 9:32 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Bohužel mi za mojí zradu krásné socialistické vlasti nikdo nic nedal. Kapitalistu málo zajímá, odkud kdo přišel, chce kvalifikaci a kvalifikovanou práci. Za nic jiného neplatí.
Jistě existovalo pár takových, kteří se dostali třeba ke stanici "svobodná Evropa", kde dobře vydělávali, ale ti by si byli podobně vydělali i u komunistů. Jeden skromný statečný kapitán, dostal dokonce ten groš na obou stranách. Jak to s tím Minaříkem bylo, já přesně nevím, tito hrdinové typu topiče Kobzy jsou občas velmi nejasní. Tak např. Zoja Kosmoděmjanská se po válce údajně objevila ve své vesnici. Matka ji hnala, ať navždy zmizí a netahá je do neštěstí. Existují 3 různé fotky v pionýrském šátku hrdiny Pavlíka Morozova, ani jedna není on. Ten byl debilní a o tom všem nic netušil. Udání, které způsobilo řadu mrtvol, poslala jeho matka, aby se pomstila manželovi. Bylo by také zajímavý vědět, co dělala jistá Gusta Fučíková, povoláním žena hrdiny, po válce 3x v Peru? Atd...

3 Jaroslav Pokoný Jaroslav Pokoný | E-mail | 12. ledna 2016 v 11:33 | Reagovat

Gregu, vypadá to tak, že sis moc nevybral. Z jedné totality do druhé. Oběma je příznačný strach těch, kteří jsou u vesla, aby o něj nepřišli. Komunisté na sebe nabalili aparát spolupracovníků, estébáků, nekvalifikovaných ředitelů JZD, podniků, oddělení i ministerských odborů, soudnictví, prokuraturu, bankovnictví. A podobná směska lidí, toužících po kariéře a penězích se nabalila na Merkelovou. Tento konglomerát se bude vzpírat vší silou, proti evidentním argumentům, které ukazují na stupiditu současné německé politiky. MERKEL MUSS WEG, rezonuje na německých sociálních sítích. Naše noviny ukazují úplně jiné a méně vstřícné zprávy o průzkumech veřejného mínění v Německu, než naše korektní televize. Dnes mají lidé výhodu internetu a to je pro Merkel těžká rána.

4 nar.soc. nar.soc. | 12. ledna 2016 v 12:06 | Reagovat

Pane Moldavite, něco mimo téma, ale snad Vám to bude k užitku.
http://www.lidovky.cz/gustav-husak-svehlavy-komunsta-pod-prisnym-dozorem-moskvy-pql-/zpravy-domov.aspx?c=A151221_102810_ln_domov_sij

5 gregormoldavit gregormoldavit | 13. ledna 2016 v 18:16 | Reagovat

[3]: JP
Kdo to vlastně ovládá naše media v Německu? Jak za komoušů! Včera samé ujišťování, že ta německá skupina v Istanbulu byla čistě náhodná. On nevěděl, kde se odpaluje. Jestli je něco jasné, pak že ta IS nedělá nic náhodou. Všichni mrtví jenom Němci. Ale co nám tím chtějí říci?

6 nar.soc. nar.soc. | 13. ledna 2016 v 20:07 | Reagovat

[5]:
"Ale co nám tím chtějí říci?"
Pokud je ta vražda v nějaké souvislosti, pak se budu opakovat. IS sděluje Němcům starořímské, "trýzeň vede k rozmyslu". Němci už rozmýšlejí docela vhodně!

7 gregormoldavit gregormoldavit | 13. ledna 2016 v 20:44 | Reagovat

[6]: nar.soc.
IS nepotřebuje v Německu nikoho více než Merkel, která by mohla mít jejich legitimaci. Nikdo v Evropě jim neslouží lépe, než ona. Tohlo poselství je záhadné.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 14. ledna 2016 v 17:08 | Reagovat

Gregu, možná by byla lepší otázka, kdo stojí za IS. Vojenské velení má IS z kvalitních sunitských generálů Iráku, kteří velí šíitským vojskům. Sunitská Saudská Arábie dává stovky mil.$ na výstavbu mešit v Evropě, ale nevezme k sobě jediného šíitského běžence. Je jasné, že pukavec v Evropě je Merkelová a ostatní korektní politici EU, kteří jsou na nabaleni a nejsou ochotni přiznat své chyby. Nyní si našli problém v Polsku a budou moci kecat o ochraně lidských práv a nestarat se o ochranu hranic Schengenu.
Zajímalo by mě, jaký byl kurs západoněmecké marky, před zavedením €? Chtěl bych si přepočítat, kolik vydělávali veksláci, kteří kupovali marku za 18,-Kč, v době komunistického pseudo kurzu 14,-Kč/$ a prodávali tuzexovou korunu(bon), za 5,-Kč.

9 gregormoldavit gregormoldavit | 14. ledna 2016 v 19:41 | Reagovat

[8]: JP
...Zajímalo by mě, jaký byl kurs západoněmecké marky, před zavedením €?...
Hned v roce 1989 se prý dalo za marku dostat až 40 korun. Vzpomínám, že jsem v ČR kolem roku 2000 dostal v bance 31 Kč za 1 DM. Byl jsem tam kdysi na přednášce jednoho profesora (U3V, výborná věc!) Ten říkal, že až ČR přejde na €, bude to asi ke kurzu 26 Kč. Dobrý odhad, ale dnes už bych skutečně ani nevěděl, jestli by se to Čechům ještě vyplatilo. Co zbývá z EU po roce 2015? Merkel zničila skutečně všechno.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 14. ledna 2016 v 19:53 | Reagovat

[8]: JP
Asi jsem napsal omyl. Bylo to 21 za marku. Pak to začalo klesat. Nakonec 14 Kč za marku, což byl ovšem problé pro české firmy, které prodávaly výrobky za ceny sjednané v DM. Některé zkrachovaly, nemohly platit zaměstnance.

11 nar.soc. nar.soc. | 14. ledna 2016 v 21:24 | Reagovat

[10]:

"Některé zkrachovaly," protože neznaly různé finty v letech 1991 -3.
Např. německá firma zprivatizovala v ČR velkocihelnu. Potřebovala transportní uzavřené ocelové palety asi 10000ks. Obrazili s nabídkou 35 STS ( ten šizuňk přišel z STS Jindř.Hradec ). Všude objednali podle předaného výkresu 300 ks s podmínkou co nejnižší ceny a příslibem zadání výroby dalších 9700 ks. Do 14 dnů svezli "vzorky" z 35 firem za nabídkovou cenu a tím to haslo. Firma v očekávání větší zakázky nabídla cenu se ziskem pár korun na kuse ( v očekávání, že velkosériová výroba přinese lepší výsledky) a utřela hubu. Tak se to dělá ve vyspělé tržní ekonomice, o níž tady neměl v té době nikdo ani páru.

12 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 15. ledna 2016 v 10:38 | Reagovat

Gregu, aby nedocházelo ke zkreslování. Od 1,1,190, byla koruna devalvována na 28,-Kč/1$. Tím byl zrušen komunistický pseudo kurs 14 Kč/1/$ a koruna vstoupila do klubu tvrdých měn. Tento kurz snížený na 27 Kč/1$ udržuje CB dosud, tvrdými sankcemi proti koruně, kdy za koruny nakupuje miliardy € do devizových zásob. Zajímá mě stav, před rokem 1990. Od konce války, byly marka 4x revalvována a tak bych chtěl vědět její poslední kurs před zavedením €.

13 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 15. ledna 2016 v 10:55 | Reagovat

Pro nar.soc. Nerozumím dost dobře tvému popisu o cihelně. Jedná se klasický případ likvidace konkurečního podniku, jako zakoupením, kdy jej pak majitel nechá zkrachovat. Ovšem nic nebrání tomu, aby zkrachovaný podnik koupil šikovný cihlář za 1,-Kč zajistil si odbyt, lidi, bankovní úvěr a jel vesele dál. No a tací šikulové u nás chyběli, neboť komunisté se postarali o to, aby nemohli vyrůst. A těch několik světlých výjimek, jako třeba pra, pra, pra, pra vnučka zakladatele firmy Piana Petrof v Hradci Králové, která dokázala postavit krachující firmu na nohy, abys hledal jako s baterkou jehlu v kupě sena. Jenže to chce odvahu, rozhodnost a schopnost riskovat. Můj první úvěr u HU SBČS byl 500,-mil,- Kč a to mi jen 100,- mil. nechtěli půjčit s odůvodněním, že je to na podnikání v bankovnictví málo.

14 gregormoldavit gregormoldavit | 15. ledna 2016 v 11:11 | Reagovat

[12]: JP
Už to skutečně nevím. € bylo v Německu zavedeno 1.1.2002 a mám dojem, že ten kurz při nákupu v ČR byl 31 Kč. Pak to šlo směrem dolu, už hodně pod 30 a v poslední době zase nahoru, ted tedy asi 27. Kolik jsem dostal za 1 DM třeba v roce 2000 už si nevzpomínám.

15 nar.soc. nar.soc. | 15. ledna 2016 v 14:09 | Reagovat

[13]:

Velkocihelnu koupil německý cihlářský koncern a rozjel výrobu s nutnou bezpečnou přepravou ( pálené tašky ) v kontejnerových klecích.

16 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 16. ledna 2016 v 18:24 | Reagovat

Silvestr v Kolíně už obletěl celý svět. I z Filipin je slyšet podivení. Americký deník New York Times, mimo jiné napsal: Ms. Merkel is an idiot. Domnívat se, že stárnoucí německá generace, vychovávaná v křesťanských zásadách Evropy, přijme bez problémů chování a mravy úplně odlišného etnika, si jiné hodnocení nezaslouží.

17 gregormoldavit gregormoldavit | 16. ledna 2016 v 18:39 | Reagovat

[16]: JP
Merkel má vedle sebe jakési své klony. Napsal jsem cosi o ministru vnitra, který by měl dostat placatou čepici a řídit provoz na křižovatce. Nyní zase ten Schäuble přišel s tím, že se dají migrantské daně na benzin. V celé EU! Pan ministr financí by měl dostat dětské počítadlo a tahat si na něm kuličky po drátě. Jeho mozek nezná nic jiného, než zvýšení daní, tím lze vyřešit skutečnost, že sto milionů migrantů z Afriky a Asie je na cestě do Evropy. Jak blbej vlastně může bejt ministr, než ho pošlou někam do ústavu? O nějaké kancléřce ani nemluvím.

18 nar.soc. nar.soc. | 17. ledna 2016 v 4:04 | Reagovat

Je jisté, že každý (tedy i politik) své pitomé skutky zatlouká, jak to jde. Nedomyšlené jednání frau Merkel má své náklady, jak politické, morální i nakonec finanční. Konečně i Rakousko procitlo z poslušného vleku v německé pitomosti a vyhlásilo migraci jakési mantinely. Široká a bezkonfliktní "dálnice" pro migranty s kličkou přes Slovinsko se stává pochybnou. Rakousko chce uzavřít hranice a pouštět jen žadatele o asyl. Je to samozřejmě zase hloupost. Bezradní lidé u ostnatého drátu se prohlásí za cokoli. Jediné správné a potřebné jsou celoevropské roční kvoty na vstup, rozdělené na měsíce. Jinak dráty a minové pásy. Jsem zvědav co udělá Italie, když Rakousko davy nepropustí a budou chtít stále k tetičce Merkelové. Ze Slovinska, přes Italii do Bavorska?

19 gregormoldavit gregormoldavit | 17. ledna 2016 v 8:37 | Reagovat

[18]: nar.soc.
Škody, které Merkel napáchala nelze vyčíslit. Řekněme stovky miliard €. Nejen na Německu, ale na celé Evropě. Pro začátek. Teď už nelze ani dělat nějaké kvóty. Není možné dát do pohybu miliony migrantů, odpočítat 200 000 (jak blábolí Seehofer) a dalším říci, "vy přijďte za rok".

Předpověděl jsem občanskou válku, ta už prakticky začala. Právě tak je na cestě další Hitler, naše zákony nejsou na něco takového stavěny. Není možné mít tady milion migrantů, z toho polovina kriminální, s falešným pasem a s každým se 2 roky soudit, jestli by neměl být odsunut. Není ani kam, jejich původ je zcela nejasný. Africké země je nazpět nevezmou. Merkel zavedla Německo do naprosté zkázy.

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. ledna 2016 v 10:38 | Reagovat

Tím, že Rakousko ukončilo tranzit do Německa, končí balkánská cesta do Německa na hranici Maďarsko-Rakousko-Švýcarsko. Zbývá Itálie-Francie-Německo. V Jaderském moři se jich utopí podstatně více jak na řeckých ostrovech. Rakousko, bude muset krom budování detenčních táborů na své jižní hranici, i zde postavit plot, jinak zkolabuje. Mluvit o jakémkoli rozdělování stávajících i budoucích migrantů, je zcestné a nic neřeší. Je to omyl Merkelové a Juneckera podobný tomu, že před povodní se zachráníš, když ji otevřeš další průchody. Jediné řešení je budovat detenční tábory přímo v Africe, na území postižených států válkou, která budou chráněna vojenskou silou NATO, včetně amerických a ruských spojenců. Snad jsou i v Německu léčebny typu Bohnic, kde by mohla Merkelová spřádat plány, jak spasit svět.

21 gregormoldavit gregormoldavit | 17. ledna 2016 v 11:13 | Reagovat

[20]: JP
Následky Merklové debility můžou být nedozírné. Třeba skutečně Hitler a koncentráky pro kriminální migranty. (Jsem zvědav na příští volby! Němci nemusí zůstat do nekonečna tak blbí. Když jde člověku o holé přežití, tak ho nějaké křesťanské žvásty přejdou.) Celý svět bude šílet, že je tu zase Hitler, ale když se Německo zeptá, jestli si ty migranty někdo vezme, že je rádo okamžitě propustí, pak se neozve nikdo. Ani jedna africká země si nevezme nazpět ani jednoho vlastního občana.
My tady děláme tragedie z každého utopeného u Řecka. Po cestě z Nigerie do Libye (cíl Lampedusa) pochcípaly už tisíce a v Africe je to každému srdečně jedno.
Co zřejmě Merkel nevzala na vědomí - stovky migrantů v Německu už zjistily, že v Německu nedostanou dům, tak to zabalily a vrátily se třeba do Sýrie. Tady klidně řekli reportérům: "nám se doma žilo krásně, ale pašeráci nám slíbili v Německu vlastní dům se zahradou. (Zadarmo, pro Orientálce samozřejmé. Jsou to přeci debilní Evropané.) Tak jsme přišli sem a oni nás vrazili na polní lůžko v tělocvičně."
Kdyby si je praštěná Merkel nepozvala, nemusela tahle katastrofa vůbec nastat. Jak se migranti chovali v Maďarsku? Nikdo tam nechtěl zůstat. Ti lidé neutíkají před válkou, ti si jdou pro vlastní dům a bezpracný život.

22 nar.soc. nar.soc. | 17. ledna 2016 v 15:12 | Reagovat

V dnešních Otázkách Václava Moravce na TV24 byl "vyslýchán" min. vnitra pan Chovanec k otázkám příjmu migrantů.
Řekl, byli jsme (východní země EU ) osočení z neochoty přijímat migranty. Dnes po necelém roce se státy, Francie, Německo, Rakousko a celá sev. Evropa přihlašují k našemu stanovisku. Je okamžitě nutno přijmout evropskou přistěhovaleckou politiku, ale než bude přijata platí to, co bylo usneseno dříve. Tj. Obrana hranic Schengenu a podmínky jednotlivých států pro přistěhovalectví. To se projednává na zahraničních zastupitelstvích států a přistěhovalci se s náležitými doklady přepraví do toho, kterého státu podle jeho podmínek. Do budoucna není možné žádné vandrování davů bez evidence, přes stávající hranice. 19.2. je svolána schůzka států ( visegrádu )a na balkánské cestě ( pravděpodobně bez Řecka ) na sjednání vzájemné koordinace postupu. Nemáme na to měsíce jen týdny. Řecko, jako zvláštní fenomén necháme k řešení EU. Dál už neřekl konkrétně nic, ale odhaduji, že asi půjde o mobilizaci Srbska, Černé hory, Bosny a Chorvatska, aby za příslib podpory ke vstupu do EU, aktivně bránili migraci přes svoje území. To by okamžitě mohlo dost pomoci i když je to ad hoc. také čučkařina.
Naopak o Řecku připustil, že za stávajícího stav by mělo EU opustit. Což je jiný problém, na něž možná čeká Rusko, aby se usadilo "přátelsky" na Bosporu. Větší ruskou aktivitu omezuje díra v rozpočtu ( ropa na 30 USD ), ale Rus bude, otrhaný a hladový, vždy šilhat po cizím, jak by to využil. Tady musí EU složit zkoušku státníkovu. Je toho v dnešním složení schopna???

23 nar.soc. nar.soc. | 17. ledna 2016 v 15:27 | Reagovat

[2]:

Drobnost k "hrdinnému kapitánu Minaříkovi".
Byl v.r.1990 vyhozen a hlavně vyškrtnut z výplatní listiny min. vnitra. Dal se na podnikání. Opatřil si starý vrak skříňové AVIE 30, nacpal jej neprodejnými spojovacími kabely z nějakého krachujícího soc. podniku a přes kámoše získal vývozní povolení na elektroniku na Ukrajinu ( a buhví kam ještě ). Řádně to pojistil na vysokou částku a spřátelený řidič za bakšiš vyjel. Na Ukrajině tragač zapálil  vrátil se autobusem s protokolem o silniční nehodě a požáru ( co by tamní poliši za bakšiš neudělali dodnes ). Tady předhodil vše pojišťovně a začal kolotoč. Požadovaných  500000.- se pojišťovně nezdálo a chtěla doklady o nabytí auta i nákladu v doložených cenách. Chvíli se to táhlo, řidič svůj podíl nedostal a za slib podmínky, zazpíval. Hrdinský kapitán šel za pojistný podvod rovnou bručet. Nedostal sice mnoho, ale na seškrtání jakéhokoli hrdinství to stačí.

24 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. ledna 2016 v 17:34 | Reagovat

Půvabné je, že mohamedáni znají z německých politiků jen dva. Merkelovou a Hitlera. Je vidět, že nejsou úplně nevzdělaní. Dobré znamení je ale v tom, že policie v Düsldorfu, už koná razii v Araby obsazených čtvrtích, kam není radno ženám vstupovat.

25 gregormoldavit gregormoldavit | 17. ledna 2016 v 17:52 | Reagovat

[23]: nar.soc.
Kapitán Minařík měl být údajně do svobodné Evropy poslán coby agent StB. Jak ho tam dokázali zaměstnat je otázka. Uprchlý špion Bitman napsal, že ho sice nezná, ale přišel tam v době, kdy StB měla úplně jiné starosti. Byl to tedy normální zaměstnanec, který buď vydíráním (u StB běžná praxe) nebo finanční nabídkou přijal roli hrdiny.
V různých formách nátlaku byla StB nepřekonatelná. Každý zná jméno súdruh Čepička. Snad nejmocnější člověk po Gottwaldovi. Vzal si jeho dceru a povýšil div ne na prezidenta. Zřejmě ale skutečně schopný člověk. Stal se ministrem obrany, aniž by kdy byl vojínem. Kam se ale poděl? StB ho nechtěla, počkala tedy až Gottwald umře a poslala ho k čertu. Všichni věděli, že je homouš. Poslali mu tedy vhodného agenta, vše při tom nafilmovali a on už rád odstoupil sám. Od té doby po něm pes neštěk.

26 gregormoldavit gregormoldavit | 17. ledna 2016 v 17:57 | Reagovat

[24]: JP
Už když jsem s nimi studoval stačilo jim někdy vytknout nevhodné chování a už tu ten Hitler byl. Ale když šli do Německa, tak jim v nejmenším nevadil. To samé Židi, kterých je v Německu asi více než ve státě Izrael. Musím ale říci, že muslimy od Maroka po Afganistán na uni žádný problém nebyl. Měli i docela dobré výsledky, pokud tedy vůbec něco dělali. Určitá skupina byla imatrikulována pouze symbolicky a nedělala nic.

27 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 18. ledna 2016 v 18:11 | Reagovat

Nakonec nebudou ani tak nebezpeční migranti, jako ta pátá kolona ve všech státech, která je všemožně podporuje a hájí. Jedna česká politička, chytrá asi jako Šabatová vážně prohlásila: "Migranti se u nás budou chovat tak, jak jsou v domovské zemi zvyklí. A my se s tím musíme smířit, nebo postavit zeď, což by byla blbost". Soudružka zřejmě neví, že pokud Arab sáhne na veřejnosti cizí ženě na píču, tak bude viset. Přehnaná cudnost arabských žen vyžadovaná Koránem je skutečně fantastická. Nebo je ta soudružka nadržená na to, aby ji už, už, některý z místních Arabů na její píču co nejdříve sáhl. Protože takou míru idiocie si já vůbec neumím představit.

28 Schorschsson Schorschsson | E-mail | 21. ledna 2016 v 20:10 | Reagovat

[4]: A mate neco takoveho o Dubcekovi.
Dubcek je vsude, jak doma tak i ve svete viden jako pozitivni figura. Figura Prazskeho jara a "komunismu s lidskou tvari" (totalni blbost)...ale byl preci rocnik na to, aby se podilel na vsech tech prasarnach od vzniku KSC. Nebo?

29 Schorschsson Schorschsson | E-mail | 21. ledna 2016 v 20:20 | Reagovat

Tak ti lide co organizovali ten utek unosem vlaku byli Hrdinove. Ano Hrdinove s velkym H. 12 ozbrojenych prislusniku SNB ve vlaku...nikdo nevedel, jestli mezi nimi neni nejaky psychopat, ktery pouzije zbrane. A jeste neco. Dost se na ruznych forech vyjadruji lide, kterym je lito, ze uz nejsou mladi...a ze to tenkrat, pred 1989 zase tak zly nebylo. Je pravdou, aspon i ja si to myslim, ze jedna7dve veci v komunismu zase tak spatne nebyly (1. temer vymazali nabozenstvi - skoda, ze jenom temer a za 2. Ty tridni rozdily preci jenom nebyly tak videt. V jednom a tom samem cinzaku bydlel ridic autobusu vedle plukovnika letectva CSLA) ...ale jedno by si lide uvedomit, ze kdyz jejich spoluobcane riskovali zivot jenom proto aby opustili ten soc-kom raj, tak v tom raji neco muselo dost smrdet.

30 Schorschsson Schorschsson | E-mail | 21. ledna 2016 v 20:30 | Reagovat

[12]: V roce 1984 dostal zapadni Nemec pri povinne vymene (40DM/den) v Komercni bance asi 4 Kcs(mozna i neco pres) za 1 DM. Kdyz jsi si sel koupit DM na treba na devizak, tak te to stalo dvojnasobek, teda neco pres 8 Kcs/DM. Na cernem trhu se pohybovala DM nejmene za 10 Kcs...nekdy i vice...az 13. Cerny trh s devizami se pohyboval dle potreby a poptavky a samozrejme dle kurzu dolaru a mnozstvim koupe. No a taky i kamaradstvi nekdy dalo maly rabatek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama