Vlak svobody 6/? - Co je to pravda?

3. ledna 2016 v 13:46 | Gregor Moldavit

...
Ano, komunisti lidi nepřesvědčili, ale koho z nich to zajímalo? Kdo z nich uznával něco jako skutečnost? Koho z věřících katolíků zajímá, jestli Kristus někdy skutečně existoval? Jde o to na něj věřit. To není žádná podoba náhodná. Komunisti nám vykládali, že dělají vědecký komunismus. Dnes vím, že dělali komunismus náboženský. Celé to jednoduše odvařili od katolické církve. Bůh se nazýval komunismus, Kristus Lenin, Evangelisté byli Marx a Engels, mše byla stranické školení, svaté poutě 1. Máj, hluboce věřící katolík se nazýval vysoce uvědomělý soudruh... Změnily se jenom výrazy, ne chápání. Dvě stejné ideologie, proto se nesnášely. "Jednoho boha mít budeš!" říkají obě. Proto nemohly existovat vedle sebe. Proto komunisti kostely zavírali, faráře konečně taky. Jenomže katolíci žádají peníze tady a ráj slibují po smrti. Komunisti udělali tu chybu, že ho slíbili už na zemi. Proto je komunismus na smetišti dějin a církev svatá je tady pořád. K tomu zase pěkně bohatá a tím i mocná. A s církví nejsou žerty! Komunisti nám i tím zavařili na desetiletí dopředu.
Nevím, jestli je tohle originální foto vlaku po zastavení, nebo jenom náhodné odjinud. V každém případě to tak vypadat mohlo. Ono vlastně dodnes není úplně jasné, jak se to celé odehrálo. Výpovědi zúčastněných se totiž značně rozlišovaly. Záleželo hlavně na tom, kdo se ptal. Člen SnB v ČSR se asi od navrátilce dozvěděl něco jiného, než americký voják od těch únosců. A propaganda na obou stranách se taky o nějaké objektivní podání příliš nesnažila. Komunisti měli dokonce výraz, "musíš to vidět správně třídně!" Už jsem to nakousnul. Co je to vlastně pravda?

Už jako dítě jsem si uvědomoval, že moje oči vidí něco úplně jiného, než podle jejich propagandy údajně existuje. Že ti staří mluví něco jiného o těch časech za kapitalismu, než propaganda v rádiu a našich učebnicích. Jak už se tady v komentářích diskutovalo, někdy asi 1965 přišel onen pro komunisty nepříjemný film "bílá paní". Tam jeden praví zhruba "soudruhu, my přeci víme, že není důležité, co skutečně je, ale co mají lidí věřit, že je." Tuhle větu jsem si v šoku z toho filmu odnesl. Vždycky jsem si to o komunistech myslel, ale tady to někdo řekl nahlas. Je tomu tedy skutečně tak - komunisti lžou!!! (Není divu, že ten film v době normalizace musel zase zmizet.)

Komunisti úspěšně navázali na katolickou tradici, hlavně co se týče výplachu mozků. V náboženství totiž nějaká pravda nehraje velkou roli. Slyšel jsem faráře vykládat: "... a Kristus vzal 4 chleby, kterými hladové zástupy nasytil...(Nebo nějak tak, číslo už si nepamatuji a hledat nebudu. Čísla v bibli jsou stejně prakticky vždy smyšlená.) Rád bych se toho faráře zeptal: "Chcete tady těm dětem říci, že se jedná o historickou událost, že to se skutečně stalo?"
Je možné vzít 4 tehdejší placičky a nasytit třeba více než sto lidí? I kdyby to byl Kristus? Nevím, co by farář odpověděl, ale odhaduji asi:
"Tak to stojí v evangeliu a to musí každému stačit! Kážu, co jest psáno a za pravdivost písma svatého já nejsem zodpovědný. Taky o ní při své funkci pochybovat nemůžu. Obdobně je na posluchačích, aby věřili a ne hledali skutečnost. Chcete přijít do nebe nebo ne? Aha, tak se tak blbě neptejte a věřte!"
Proto taky faráři dávají za příklad ty nejvíce věřící, jejich dvourozměrné myšlení prezentují jako pozitivní lidskou vlastnost. Osobně vůbec nechápu, co je dobrého na tom věřit, aniž bych se ptal na důkazy? Se mnou se tedy něco takového dělat nedá.
Komunistický agitátor to viděl podobně. "Tohle přeci řekl Lenin, že bude, tak to taky je. Jaká ještě diskuze?
Kolik dnešních věřících komunistů ví, nebo je ochotno se dozvědět, co se skutečně za těch 40 let vlády KSČ odehrálo? Mají vlastní dějiny, jako je měli tenkrát.

Mimochodem, Merkel s jejím slabomyslných proroctvím, "my to musíme zvládnout a my to zvládneme", netuší, že to je typicky komunistická slovesnost, že to má ještě od Ulbrychta, ze své svazácké doby. Reálně myslící demokratický politik neprorokuje. Už proto Merkel na svoji funkci nepatří. (Kdo má v Německu s migranty skutečně co dělat, říká opak. "Tohle spíše zvládne nás.")

Když už jsme ale u toho, tedy existuje i jakýsi opak. Člověk vůbec neříká pravdu a při tom nelže. Byl jednoduše zmanipulován.
Když je někdo v Německu citován k soudu jak svědek, vypovídá pod přísahou - že bude říkat pravdu, celou pravdu a nic než pravdu. Za lež je tedy považováno i vše co ví a neřekne. Slyšel jsem tady o případu, kdy soudce začal o svědkovi pochybovat. Přerušil ho:
"Za falešnou výpověď pod přísahou je v Německu až jeden rok nepodmíněně. Jestli teď lžete, můžete jít na rok do vězení."
A přesto soudci stále znovu zjišťovali, že svědectví různých osob se nepřípustným způsobem rozcházejí. Při tom se vůbec nejednalo o lidi, kteří by coby svědkové měli důvody lhát.
Jednoduché testy přinesly dost šokující poznání. Příklad:
Osobám byl puštěn krátký film s určitým činem. Pak byli ponechání nějakou dobu dohromady. Většina netušila, že mezi nimi jsou preparovaní herci. Tak jeden svědek poslouchá, jak dva před ním, které on považuje za autoritu, si vzájemně film rozebírají, pochopitelně úmyslně chybně. Když pak tento člověk přijde k výslechu, neříká už to, co viděl, ale co si zapamatoval z výroků těch dvou. Byl jednoduše zmanipulován. (Lze si tedy i představit "svědky" biblických zázraků v době, kdy lidé ještě neměli zrovna analytické myšlení. Když jeden "viděl" vstání z mrtvých, nebylo těžké vysvětlit tisícu dalších, že oni ho viděli taky.

Nuže! S oním vlakem je pravda, že byl v roce 1951 unesen pěti muži z Chebu na území NSR. To důležité - ze socialismu do kapitalismu. Pravda je, že dohromady bylo ve vlaku 110 lidí a z nich zůstalo v NSR 34.
Pravda je, že 110 - 34 = 76, se jich vrátilo nazpět do ČSR. Vrátili do socialismu, toliko pohled komunistický. Ano, oni se vrátili ze země kapitalistické do země socialistické. A přesto onen tehdejší výraz, "vrátili do socialistické vlasti", nějak na celou pravdu nevypadá. Tady něco není zcela přesné.

O tom dále příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 3. ledna 2016 v 21:55 | Reagovat

Můj táta měl s farářem stálé pošťuchování. Na farářovu otázku (při nahánění do JZD ), co myslíte jak dlouho to bude trvat? Odpověděl to byste měl vědět Vy, obcujete s Pánem Bohem denně, tak se zeptejte. Vám by to mohlo i projít. Já jako laik musím připustit, že i nahánění do JZD se děje s Božím souhlasem a nemohu k tomu víc říci. Po delším čase se s farářem poškorpil a při zastavení na ulici faráři sdělil. Já to vidím tak, že faráře a komunisty do jednoho pytle a pustit po rozvodněné řece. Farář se zarazil, že komunisty to chápu a proč faráře? Komunisti rozdávají z toho co nakradli a faráři z toho, co nikdy nikdo neviděl.

2 nar.soc. nar.soc. | 3. ledna 2016 v 22:01 | Reagovat

[1]: dodatek

"vrátili do socialistické vlasti", nějak na celou pravdu nevypadá.
Také to pravda není. Ti lidé se vrátili z neočekávané situace do poměrů, kde měli závazky a socialistická vlast jim byla více méně ukradená. Otec, který by zůstal za hranicí by ohrozil a na trvalo i znemožnil svoji rodinu. To se dělo běžně, je to zavrženíhodný způsob teroru, přenášení viny a odpovědnosti, oblíbený nacisty a komunisty, dnes džihádisty.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 4. ledna 2016 v 10:32 | Reagovat

[2]: nar.soc.
O tom budu psát příště. Vrátit se do svého domku k dětem ještě neznamená vrátit se do socialistické vlasti, jak to komunisti halasně interpretovali. Ti navrátilci byli vyslýcháni, byli všichni podezřelí a zůstal jim škraloup na mnoho let. Jednou na tom západě byli a to bylo neodpustitelné.

4 nar.soc. nar.soc. | 6. ledna 2016 v 19:13 | Reagovat

Pane Moldavite, jak to vypadá ještě si s frau Merkel užijete.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391089-pocty-migrantu-zasadne-snizime-slibuje-merkelova.html

5 gregormoldavit gregormoldavit | 6. ledna 2016 v 19:58 | Reagovat

[4]: nar.soc.
Z Merkel už leze jenom nesmyslný blábol. Ona zároveň sníží počet, zároveň neuznává horní hranici příchozích, zároveň je rozděluje po Evropě a zároveň dobře ví, že zatím nikam neudala ani jediného. Ta ženská patří zavřít do blázince. Možná spíše do kriminálu.
Mezi tím se v Německu začíná situace napínat, jak jsem předpověděl. Tvoří se kriminální gangy černochů a Arabů a proti nim trupy nových německých SA. První kroky k občanské válce nebo novému Führer. Policie nemůže skoro nic dělat, nebyla postavená na 1,5 milionu ilegálů, kteří žijí z našich daní, ale naše zákony neuznávají. Navíc ministr vnitra NSR zřejmě na svojí funkci nemá nejmenší schopnosti. Jeden den něco řekne, druhý den to odvolá. Není divu, že to bandy německých radikálů začínají brát do rukou sami. A viník je pořád jeden a ten samý - choromyslná Merkel! A pořád na místě kanceléře, na které jí jednoznačně dávno nestačí rozum, pokud tomu kdy bylo jinak.
Bohužel bavorský ministrpresident taky za moc nestojí. Kecá a kecá, ale když Merkel pískne, poslouchá jako pes. Tohle už nemůže dopadnout jinak než hodně špatně. A denně se do Německa valí asi 4000 migrantů, které už dávno není kam dávat.

6 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 7. ledna 2016 v 11:58 | Reagovat

Gregu a co německá media? Také jsou tak politicky korektní. že informace o excesech s napadáním německých žen informují s týdením zpožděním a jednou řádkou, či větou v televizi?

7 gregormoldavit gregormoldavit | 7. ledna 2016 v 14:37 | Reagovat

[6]: JP
Tady je těžká odpověď! Vůbec nechápu, kam se ta svobodná media poděla? Desetiletí jsem se nechal německou televizí informovat, co se děje v ČSSR. Dobře jsem se bavil a Čech vlastně tyhle informace vůbec neměl.
Tak teď je to obráceně. Když chci vědět, co se děje v Německu, přečtu si české NOVINKY.
Že bandy migrantů na Silvestra znásilňovaly Němky na náměstí a okradly stovky lidí? Snad poprvé předvčírem se to ZDF odvážila říci. "Všechno naši vítaní, milovaní hosté ze severní Afriky."
Zřejmě Merkel měla ta media, tisk, televizi, pod kontrolou, za což by se nemusel stydět Hitler. Jestli ale media teď začnou pravdivě a plně informovat, bude to konec této šílené diktátorky. Podobně jako se to událo v ČSSR na konci roku 1989. Tisk začal náhle psát pravdu a to byl rychlý konec komunistů.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. ledna 2016 v 11:11 | Reagovat

No, už se Němci dostali omluvy od ZDF i policie. Cituji MfD: Omlouváme se zpoždění 4 dnů o násilnostech v Kolíně nad Rýnem. Bylo třeba vyčkat, co tomu řeknou odpovědné osoby. Americké noviny konstatují, že toto je důkaz lží, které neustále produkují evropská masmédia. Na českém Facebooku je smutný vtip. Křižovatka s ukazateli jeden směr Česko, druhý Evropa s českým textem, přijmeme všechny pracovité Holanďany, Švédy, Němce, Francouze k obrázku, směrem Česko rodina s kufry, směrem Evropa mladíci s vaky na zádech. Přidávám starou moudrost pro sluníčkáře:
„A bylo psáno, že svatý Tychon prosil Bohorodičku, aby byl ještě dlouho mír na Zemi, a tu mu apoštol Pavel dal silným hlasem na vědomí, kdy mír přestane. Takto pravil: Až budou všichni mluvit o míru a řádu, pak se náhle rozpoutá všeobecné ničení.“ (Leskov, Okouzlený poutník)

9 nar.soc. nar.soc. | 8. ledna 2016 v 14:35 | Reagovat

[7]:

Uvádět ČSSR a "desetiletí" je jakési kříšení zatuchlé mrtvoly. To víme  všichni. Otázkou je, co jsme se dověděli od r. 1990? Úroveň zpráv nastavil během dvou let v TV Nova Vladimír Železný. Za americké soukromé peníze si co chvíli cintal triko a národ odchovaný komunistickou lží mu to hltal ( někteří nemají nad Novu dodnes). To považuji za největší svinstvo. Americký miliardář vložil peníze z důchodového fondu do obskurního podniku, kterým vydělával na naivitě a přímé blbosti lidí. Nakonec se Železný fintou vysmekl z Lauderova podniku, jeho investici znehodnotil a vznikl spor. Ten prohrála ČR u arbitrážního soudu a zdarma, jako odškodné předala státní podíl ( licenci )a vysílací frekvence za cca 10 miliard Kč. Každý jeden občan přišel o 1000.- Kč a blbá hovada ještě zvolila Železného senátorem a nakonec evropským poslancem. Tehdejší prezident Klaus osobně dohlížel zda se tomuto zloději neděje křivda. Nakonec svého mandátu vydal Klaus amnestii, aby se všemožným lumpům dobře spalo. To jsou excesy lidské svobody a odpovědnosti, po česku.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 8. ledna 2016 v 16:08 | Reagovat

[8]: JP
Možná se zvolna něco pohne. V každém případě i německé televize začínají informovat. Přestávají se bát říci: "pachatel měl tmavou kůži." Merkel, pitomá jako vždycky, pronese, že kriminálníci z řad migrantů budou vráceni. Všichni ovšem dobře vědí, že vráceni nebudou. Podle německých zákonů to může být třeba vrah, ale nelze ho vrátit do země, kde je válka. Napřed musí vyletět Merkel, pak je potřeba změnit zákony.
Ta už viditelně ztrácí půdu pod nohama. Přiletí britský premiér a baví se v Bavorsku se stranou CDU. Ne s kancléřkou. To je facka pro Merkel. Ještě tam řekne:
"Britanie by zůstala v EU, ale ne takovéto."
Tím je míněna zase Merkel, ta se považovala v EU za nejvyšší vládkyni. Taky je na ní vidět, že svoji nafoukanou sebejistotu zvolna ztrácí.

11 matka matka | 8. ledna 2016 v 16:58 | Reagovat

[10]:Jenže než se něco skutečně pohne, může být také pozdě. Protože pořádkové síly již nyní nestačí chránit ty, kdo ochranu potřebují - viz ženy u Vás.

12 matka matka | 8. ledna 2016 v 16:58 | Reagovat

[11]: +    https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=5JRlTHVlFyA

13 matka matka | 8. ledna 2016 v 17:17 | Reagovat

Jak se s tím vyrovnáváme u nás? No, humor jsme neztratili, zdatně švejkujeme. Zatím.

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/490315/nove-pokrokove-sluzby-v-nemecku-gynekologicke-vysetreni-zdarma.html

14 gregormoldavit gregormoldavit | 8. ledna 2016 v 17:48 | Reagovat

[12]: matka
Možná si čtenář vzpomene, že v článcích předpovídám občanskou válku. Následek choromyslného jednání soudružky Merkel v roce 2015. Nuže, tento Ivan z onoho baru v Köln říká, "co jsem viděl byla prakticky občanská válka".
Předpověděl jsem ji, ale že začne už na Silvestra 2015 jsem nečekal.
Německá policie nebyla nikdy stavěna s tím, že náhle přijde 1,5 milionu Asiatů, kteří jsou kriminální, kradou, znásilňují a mlátí pokojné obyvatelstvo v Německu, plive na policii a loupí a krade na co přijde. Jakékoli výroky, že je potřeba policii nasadit na více místech jsou žvásty. Ta je už teď beznadějně přetížena.
Ten Ivan také řekl, že právě začíná fasching a Němci se musí připravit na to, co při těch průvodech a slavnostech přijde. To už bude skutečná občanská válka a celkem nic jí nemůže zabránit.

15 matka matka | 8. ledna 2016 v 18:25 | Reagovat

[14]: Jestli to skutečně začne, Merkel skončí stejně jako Musollini.
Nechápu, je-li to jen její bláznovství, nebo ji někdo má díky odposlechům za loutku. Ale nevede to k ničemu dobrému. A to, že se ti "lidé" chovají podobně ve více evropských státech, nasvědčuje jejich koordinaci, cílenému jednání. Nyní již tedy zjistili, že se jim ani za kriminální činy nic nestane. A to je velmi špatné. Budou jednat stále více v tlupách, jako armáda. A již je jich v Evropě příliš velká síla. Ještě si najdou zbraně a to bude konec. Jim je jedno, jestli vyvraždí x lidí, nebo x + x lidí (x jsou desítky i stovky milionů Evropanů)
Naši předkové proti tomu bojovali mečem a my máme jen "hliněné" nohy? Zhroutí se to všechno stejně rychle, jako se hroutila část Evropy před a v r. 1989?
Máme tu u nás s tím "dobré" zkušenosti. Takže naše "xenofobie" nám umožňovala předvídat, co se může stát.

16 Míra Míra | 8. ledna 2016 v 22:34 | Reagovat

[13]:

To není švejkování. Takto pojatý ironický článek ukáže víc pravdy, než pseudorozbory pojaté ve stylu konspiračních teorií.
Tlupy jednající jako armáda? No nazdar.

17 matka matka | 9. ledna 2016 v 2:06 | Reagovat

[16]: Samozřejmě doufám, že se pletu. Čas ukáže, co zvíře v člověku dokáže. A ona se skutečně sdružují v tlupách. Jedině tak jedinec - zbabělý sám o sobě - v tlupě přežívá. Neboť pak jej nelze udržet na vzdálenost paže, je-li oněch paží mnoho.

18 gregormoldavit gregormoldavit | 9. ledna 2016 v 10:39 | Reagovat

[17]: matka
Dělal jsem řadu let japonské bojové sporty. Ona vzdálenost paže je pro mě věc samozřejmá. Když se potkají 2 lidé a začnou se bavit, stojí od sebe oba na vzdálenost paže. To je člověku tak vrozené a má to důvody. Jestliže ke mě přijde člověk, kterému nedůvěřuji a přiblíží se ke mě na kratší vzdálenost, než je je délka mojí paže, musím okamžitě začít s obranou, tedy snažit se ho udělat boje neschopným. I když se mě ještě nedotkl, podstoupil okruh přípustné vzdálenosti, čím zaútočil.
Je pochopitelně absolutní pitomost radit něco takového lidem, kteří se vydají slavit do nějakého davu.
Tohle znají právě tak i zvířata, každé má ovšem jinou vzdálenost. Např. mamba má 80 cm. Když se přiblížím k její hlavě blíže, okamžitě sekne.

19 matka matka | 9. ledna 2016 v 12:50 | Reagovat

[18]: Přesně.
Nějakou dobu jsem cvičila tai-chi. Nevím ovšem, jak bych si poradila v davu. Skutečný "mistr" zvládne hodně, jde o to, byl-li by natolik silný, aby skutečně agresivní útočníky odradil.
Ale onen mistr si naše umění cenil dost vysoko,... Snad to přece jen nebudeme potřebovat v praxi.

20 gregormoldavit gregormoldavit | 9. ledna 2016 v 13:40 | Reagovat

[19]: matka
Co by kdyby, nemá moc cenu rozebírat. Co můžu dělat v mém věku a při mé spíše malé postavě, když se na mě vrhne taková banda? Už jsem dávno ze cviku a síla už mě taky dost opustila. V každém případě - neprodat svou kůži lacino.
Pro ženu by ale mělo platit dobré pravidlo. Neukázat strach! Útočníka si poznamenat! Stačí cokoli v ruce, třeba propisovačka, a udělat mu pěkný šrám ve ksichtě. Pokud mu to jen trochu myslí (u násilníků bohužel často jinak) musí okamžitě vědět, že si ho policie druhý den najde.

21 matka matka | 9. ledna 2016 v 15:55 | Reagovat

[20]: Ano, asi tak. A poznamenat v každém případě, i když hrozí, že se pak oběti zbaví. Ano, nedat se, lacino.
Ale malá postava nemusí být při obraně  na překážku. Leda by byli útočníci vojensky vycvičeni.

Ale pokud je pravda, co jsem jinde přečetla, je to určitá naděje, že se lidé dají proti těm útokům u vás dohromady:

"V Düsseldorfu nahlásilo útoky na policii jedenáct žen. Incidenty se podle policistů podobaly těm v Kolíně. Skupina místních obyvatel vytvořila ochranný val, aby ubránila ženy před dalšími útoky."

22 gregormoldavit gregormoldavit | 9. ledna 2016 v 17:17 | Reagovat

Pokud budou útočníci tak vojensky vycvičeni, jako mě vycvičili za ty 2 roky ještě za Novotného, pak se jich určitě nikdo bát nemusí.

23 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. ledna 2016 v 10:02 | Reagovat

I veřejně právní media v Čechách jsou odporně korektní. O dění v Německu ve zprávách ČT1 ani muk. Pouze soukromé televize Nova, Prima a Barrandov, informují o tom čurbesu tam. Já si myslím, že obavy o vládnutí Evropy jsou oprávněné, ale nebudou naplněny. Až jednotlivé národy vykopou od vesla politiky typu Memerkelová, Junecker a jejich kývaly jako náš Sobotka a Dientspbier, tak si mohamedány Evropa poradí. Izrael v dobách ohrožení povolává do akce armádu, Američané zase Národní gardu. Tyto organizace vždy jakékoli nepokoje zvládnou. Zvládla by to i německá policie a armáda, pokud by byla politická vůle. Zatím evropští politici blekotají a lžou. Vypustit ze slovníku termín "znásilnění" a nahradit jej termínem "sexuální obtěžování", to je k pláči, nad jejich debilitou. Media by měla informovat ženy, o takových detailech, jako zde uvedla Matka. Poznamenat útočníka třeba propiskou, nebo kousnutím. Mohamedáni se snaží už mnoho let, zahnat Izraelce do moře a ten národ odolává a odolává. Muslimové nemají šanci, proti schopným a odhodlaným politikům a lidem. Je třeba vyčkat, až voliči v Německu vykopnou Merkel ze sedla. U nás by stačilo, aby Sobotka řekl to co Fico: Nepřijmu ani jednoho migranta a to ani dobrovolně. Nedovolím na Slovensku založit muslimské komunity. Proti EU je třeba zajmout postoj Orbána: Jakékoli sankce proti Polsku budu v EU vetovat.

24 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. ledna 2016 v 10:08 | Reagovat

Prosím nar.soc, aby neupadal do zprofanovaných termínů a nepoužíval oblíbené a lživé klišé "všichni víme", k zesílení svých argumentů. Všichni nikdy neví totéž. Toto byl oblíbený obrat komunistů, při vymývání hlav prosťáčkům.

25 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. ledna 2016 v 10:14 | Reagovat

Gregore, v případě sporu o cokoli, platí vědecká zásada: pokud nemohu něco exaktně vyvrátit, musím předpokládat, že toto může existovat. I ateista jako jsi ty, by měl toto pravidlo ctít. Takže nech křesťanům jejich Boha, když jej mají rádi. Možná že síla jejich víry, bude rozhodující v boji proti islamizaci Evropy.

26 nar.soc. nar.soc. | 10. ledna 2016 v 10:31 | Reagovat

[24]:

Ohrazení vůči panu JP. Napsal jsem "Uvádět ČSSR a "desetiletí" je jakési kříšení zatuchlé mrtvoly. To víme  všichni".
Pro mne je zřejmé, že ČSSR a desetiletí, je vymezení doby do r.1990. Možná se pletu, ale pokud je to tak, pak o té tehdejší atmosféře všichni víme. Pro jednoznačnost "všichni" zde na tomto blogu. Může být, že pan JP je jiný a neví. Pak má moji omluvu.

27 gregormoldavit gregormoldavit | 10. ledna 2016 v 10:41 | Reagovat

[25]: JP
Kde a kdy jsem bral křesťanům jejich boha? Omezuji se výhradně na konstatování, že to je otázka víry, což dle máho názoru platí i pro komunisty.

28 matka matka | 10. ledna 2016 v 17:32 | Reagovat

ad. "Uvádět ČSSR a "desetiletí" je jakési kříšení zatuchlé mrtvoly. To víme  všichni".
Nikoliv křísení zatuchlé mrtvoly, ale neustále opakovanými výmluvami na ono období, znamená tvoření zatuchlých mrtvol ze sebe samých.
Neboť tím přestává proudit životní síla správným směrem. Jen výmluvy a odklonění viny na dávnou minulost. Z hlediska lidského života je těch více než 26 let třetinou života a to je mnoho. Přičteme-li k tomu věk dětství a studia + cca 20 - 25 let, nemají se ani dnešní padesátníci nač vymlouvat, je-li tento stát od r. 1989 demokratickým.
Za tu domu již mohla být minulost napravena. Jo aha, opět výmluva, já nic, já muzikant, to oni, před r. 1989 jsou vinní.....

29 matka matka | 10. ledna 2016 v 17:33 | Reagovat

Co se týká víry - bez víry by žádný člověk ráno nevstal z postele, neudělal cokoliv.

30 nar.soc. nar.soc. | 11. ledna 2016 v 15:09 | Reagovat

V dnešních Hosp. novinách je komentář Petra Fischera "U Kolína nad Rýnem se bojuje i za Prahu".
Tři věty z toho zní: "Angela Merkelová potřebuje ukázat, že německý systém spravedlnosti včetně policie funguje jak má"......."Angela Merkelová teď nebojuje pouze o sebe, o politické vyhlídky CDU a o klid v Německu, nýbrž o budoucnost celé Evropy. Selže-li teď ona, mají evropské ženy a muži tvrdé nahnědlé ruky dveře nadlouho dokořán".

31 gregormoldavit gregormoldavit | 11. ledna 2016 v 15:19 | Reagovat

[30]: nar.soc.
Poslední věte vůbec nerozumím. Ale všeobecně - Merkel už dávno selhala a považuji za pravděpodobné, že má alzheimer. První krok na cestě k záchraně Evropy je poslat Merkel ke všem čertům. Ať už do blázince, nebo do kriminálu.

32 ... ... | 11. ledna 2016 v 16:59 | Reagovat

http://archiv.ihned.cz/c1-65075000-u-kolina-se-bojuje-i-za-prahu

33 nar.soc. nar.soc. | 11. ledna 2016 v 16:59 | Reagovat

[30]:

Pan Fischer píše dost nesnadné komentáře, vždy se snaží aby byly vyvážené. Jistá obava z hysterie proti migrantům v ČR, na niž se vezou všehoschopní populisté vyzněla dost šroubovaně ve zmíněné poslední větě.
Alespoň já jsem toho názoru, že existuje dost dobře placená státní správa na řešení celostátních i krajských problémů a potřeb. Není potřebí hecováním a pokřikem burcovat věci málo znalé lidi k zaujímání nekompromisních pozic. Názor davu je skoro vždy špatný. Tomu se říká vláda ulice ( každý rozumný politik v tom nemá co pohledávat ) a je jedno zda se jmenuje Klaus či Zeman.

34 gregormoldavit gregormoldavit | 11. ledna 2016 v 18:41 | Reagovat

[32]:
Merkel nebojuje vůbec za nic, jen prázdně žvaní. Osud německého lidu jí v nejmenším nezajímá. Jde jí o to, aby nemusela s hanbou odstoupit, za tu katastrofu, co napáchala. Ti kolem ní si s ní můžou podat ruku. DeMaisiere by měl dělat policajta na křižovatce a řídit provoz, ne ministra vnitra. Gabriel je ozvěna Merkel, Seehofer hraje divadýlko pro mateřskou školku, ale když Merkel pískne, poslouchá jako pes. Schäuble nemá peníze pro německého důchodce, který 40 let pracoval a teď nemá na nové zuby. Má ale 3 miliardy pro Turecko za plané sliby, 30 miliard pro migranty, kteří tu znásilňují ženské a policii se smějí do ksichtu. Atd...
Tohle vyřeší až další Hitler a Němcům nic jiného nezbude, než jít zase za ním.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama