Vlak svobody 5/? - bavorská strana

26. prosince 2015 v 12:41 | Gregor Moldavit


Jestliže jsem napsal, že dělnice v porcelánce vydělávaly pouze málo a dnes, coby důchodkyně, se v penězích netopí, pak to v Německu platí pro více důchodců. Nejprve jsme se o důchody museli podělit s 3 miliony russische Aussiedler, ze kterých slušná část přišla v důchodovém věku, potom s celým NDR. Nutno si uvědomit, že ten stát hospodářsky prakticky zkrachoval a důchody se platí z hospodářských zásob NSR. (Ty obnášejí 2,225 bilionů € dluhů! K tomu každou vteřinu přijde 1556 € úroku. A ještě k tomu si sem Merkel pozve půl světa pro naší sociální podporu.) Je to asi rok, co státy NDR přiznaly, že jim na důchody chybí 300 miliard €, které musí dodat zase jenom staré státy NSR. Při rozdělování důchodů byl použit jakýsi klíč paklíč, dle kterého je na tom důchodce v NDR dokonce lépe, než v NSR. Pak je tu právě u žen ona okolnost, že se hodnotí roky v práci, ne přínos do státní kasy. V NSR totiž v 50. a 60. letech muž vydělával tak dobře, že manželka často zůstala v domácnosti. V NDR roztáčely ženy kola socialismu, mají tedy odpracované roky. Taky se nikdo neptá na druh práce. Učitel marxismu-leninismu má stejný důchod, jako západní učitel matematiky. Naprostá ironie osudu byla třeba i přidělení důchodů ve tvrdé západní DM lidem, jejichž práce spočívala v potlačování lidských svobod a práv, zavírání lidí do kriminálů za politický názor, apod... Pak se státy spojí a ti, co stříleli do prchajících na hranicích, si sami můžou svobodně létat na Kanárské ostrovy. Jejich nepřátelé z kapitalistické části Německa jim na to každý měsíc položí ty západní peníze do klína. Někdo by řekl, že to holt má Německo za 2. válku. Jistě jsou to ještě její následky, ale co by řekl dnešní český důchodce tomu, kdyby mu někdo předložil účet za škody, které napáchaly československé legie v Rusku?
Mimochodem, jak se asi cítil český lampasák, obzvláště politický, chránící svoji vlast před západními imperialisty, když jeho armáda přestoupila z Varšavy do NATO? V roce 1989 ukazovali v televizi česká kasárna, kde visel veliký plakát "NATO nástroj agrese". Velitel jim zakysle říkal, že tak tomu je, jsou to agresoři. Nyní se jím tedy stal přes noc sám. Jestlipak si šel raději hledat civilní práci?

Cikáni z Čech jsou už na té bavorské straně taky. To se dělá taklec:
Švarná Cikánka si najde osamělého postaršího Bavoráka a zmámí ho svým uměním. Uměním milovat, jiné většinou nemá. Pak je mu nutno vysvětlit, že si ji vezme za ženu. Jakou řečí? To nevím. Češi kolem hranic mluví často německy, nepoznal jsem ale rodilého Bavoráka, který by uměl česky. Cikáni pro své jazykové schopnosti taky nejsou zrovna proslulí. No ale konečně se nějak domluví a slaví se slavná svatba, ač té slávy zase tolik není. A zazvonil zvonec a pohádky není konec. Nyní je potřeba mu vysvětlit, že se musí zase rozvést. To po pár dnech manželství už není moc těžké. Bavorák vypadne z bytu v jedněch prošoupanejch trenýrkách a Cikánka si pozve svého pravého, tedy Cikána z české strany. Za 3 roky už za sebou táhnou své tři dětičky. Žít na německé straně z dětí je o dost výhodnější, než na té české. Kdo v Německu pracuje, ten si je sám vinen. Kdo nepracuje, má na všechno právo a všechny levicové organizace kritizují zlou vládu, jak málo těm chudákům dává.

Onen vláček má ráno vozit Čechy do práce do Německa. Domnívám se, že hlavně do města Hof. Jinak v tomhle německém pohraničí zase moc práce není. Vítány jsou zdravotní sestry, uklizečky všude, mechanici v dílnách, nebo třeba kasírky do supermarktů. Obchody na bavorské straně mají asi 25% českých zákazníků, můžou tedy i Češky zaměstnat. Tím vlakem tedy taky jezdí oni Češi do Bavorska nakupovat. Do měst. V bavorských vesnicích se zatím moc nedělo, což se právě změnilo, ovšem velmi pochybným způsobem. Jestliže v českém pohraničí stojí hodně domů prázdných, pak tady v těch vesnicích taky. To mělo celkem jednoduchý důvod. Majitelé zemřeli a jejich děti pracují třeba v Mnichově, kde už mají svůj dům. Ten po rodičích tedy prodat, ale komu? Dům je dávno zastaralý a stojí naprosto nevýhodně, třeba hned vedle průjezdní silnice. Když jsme se tu poohlíželi před pár lety se ženou, docela jsme se podivili. Domy na německé straně byly podstatně levnější, než na české. Náhle jsou však tyto prázdné domy opravovány. Kde stál dům několik let prázdný, jsou vidět řemeslníci. Kdo to koupil? Merkel! Do těch domů přijdou migranti, kteří už v těch vesnicích začínají být vidět. Tady je ovšem na problémy zaděláno. Vydělají si makléři a majitelé, ale všechno jde zase jenom z vydrancované německé státní kasy. Noví nájemníci nejen, že nepřispějí ani jednou mincí, oni chtějí úplně všechno zadarmo. Ti místní se na to jen vyděšeně dívají. Kdo měl za sousedy pár bavorských důchodců, má náhle 3 arabské rodiny. Nedostanou totiž každý svůj dům, jak se nechali nalákat od převaděčů, jsou našlapáni hromadně na malém prostoru. Pořád lepší, než někde 300 lůžek v jedné hale, jenže ani na to ti lidé nejsou zvyklí. Jelikož mají všechno zadarmo, nebude jim nikdy nic dost dobré. Budou si stěžovat a žádat více. Jestliže se odhaduje, že práci z nich může dostat nejvýš desetina, pak na takovéhle vesnici nikdo. Pokud pekař potřebuje třeba prodavačku, má jistě výběr dost velký v okolí, nebo i na české straně. Ty jejich zašátkované mumie stejně na žádnou práci nepomýšlí a těžko se kdy vůbec naučí německy. Jejich práce bude rodit jednoho Mohameda ročně.
Tito lidé jsou většinou od místních vlídně přivítáni. Jenže ono existuje dobré přísloví: "ryba a host třetí den smrdí". Oni ale nepřijeli na tři dny, přijeli navždy. K tomu má každý asylant právo vzít si k sobě do Německa svoji rodinu odkudsi z Afriky, či Asie. Pak budou celý den jenom posedávat na rynku a pilně se množit. Vesnice má 200 obyvatel, migrantů dostala třeba jenom 20, ale už za pár let jich může se všemi příbuznými a potomky být víc, než těch místních. A nikdo z nich nepracuje, pouze natahuje ruku po penězích. Jak si kdo představuje, že to dopadne? Z těch vesničanů každý pracuje od rána do večera, za všechno musí platit a teď má živit nějakou úplně cizí kulturu, se kterou se vůbec nedomluví? Která přišla nezvána a počíná si tady jako vítězný dobyvatel? Vůbec nemluvím třeba o nemocech, které přinášejí, nebo o skutečných agentech IS. Co přijít později určitě musí - náboženské třenice. Křesťan je pro muslima pes, jeho nezahalená žena děvka. Jak si ta šílená Merkel představuje, že to dopadne? Nějaké bavorské Chánovy jsou tady naprogramovány. Dovoluji si tvrdit, že je naprogramován i další Hitler. A viník je tu pořád ten samý - Merkel!

Zvolna se tedy vrátíme k původnímu tématu, vlak svobody. Do oné doby, kdy bylo všechno ještě dost přehledné. Zářná hvězda režimu rovnosti a bratrství, na druhé straně vykořisťování člověka člověkem. Byl jsem ještě hodně malý, ale já si na mnoho vzpomínám. Na komunisty, kteří byli o černobílém systému bezezbytku přesvědčeni, kteří nepochybovali o tom, že už za pár let poslední kapitalistické státy padnou. Kteří všechno negativní ve své zemi nazývali přežitkem kapitalismu, kteří v mojí generaci viděli jistou kořist. Každý z nás už bude nadšený budovatel socialismu. Jistě jsem mohl mít život značně jednodušší, kdybych se byl rovnou narodil na té straně vykořisťovatelů, ale to mi nebylo dopřáno. Musel jsem dorůst a zdrhnout. Onen unesený vlak měl v tu dobu ten význam, že ukázal na obou stranách, kam jde vývoj. Z toho západu se do socialismu nikdo nehrne, směrem opačným se hrne lidí mnoho. Komunisti museli pochopit, že lidi rozhodně nepřesvědčili.

pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 26. prosince 2015 v 22:14 | Reagovat

Pane autore, je to tristní čtení. Bohužel odtud Vám kromě jakéhosi přitakání, nic nepřijde. Mne osobně zaráží vládní postup Bavorska. Není dávno doba, kdy vládní úředníci velmi aktivně vystupovali v zájmu "sudetských Němců" a žádali přehodnocení odsunu a satisfakci. Při tom jim bylo známo, že jde o věc právně ošetřenou tak, že se poválečné Německo amluvně zavázalo o těchto věcech nikdy nejednat. Dnes má Svobodný stát Bavorsko, plnou možnost jednat o migrantech a nechá si vnutit cosi od federální vlády? To je nějak na hlavu. O svých věcech rozhodovali Bavoři svobodně nebo to už neplatí?

2 gregormoldavit gregormoldavit | 27. prosince 2015 v 9:41 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Není tomu tak. Freistsaat Bayern se tak nazývá, ale svobodný ničím není. Ne víc, nebo méně, než každý jiný. Seehofer sice hezky vyhrožuje, v praxi ale poslouchá Merkel jako pes!

Bavorsko je migranty nejhůře postiženo. Co se dělá na obranu? Nic!
V listopadu Seehofer dokonce hrozil, že nechá obsadit hranice Grenzschuzpolizei. Merkel se mu vysmála. Právem! Ta podléhá vládě BRD v Berlíně, tedy Merkel a de Maisiere, ne vládě Bavorska v Mnichově.
Bavorsko stojí migrantům vydáno na milost a nemilost. Jediná možnost byla svrhnout Merkel, ale na to zase byli všichni příliš nejednotní a zbabělí. Ta čarodějnice má mezi tím prakticky moc diktátora a táhne dále Německo (s ním i Evropu) do zániku.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 27. prosince 2015 v 9:47 | Reagovat

[1]: nar.soc.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/390288-bavorsko-chce-samo-strezit-sve-hranice-s-rakouskem.html
...Podle Herrmanna je Bavorsko schopné na základě souhlasu spolkového ministerstva vnitra kdykoli samo převzít kontrolu svých hranic...

Na základě souhlasu. Ten ale nedostane. Ministr se půjde zeptat Merkel, ta s ním vyrazí dveře a on ho Bavorsku neudělí.

Merkel se jednou rozhodla Německo zničit a žádná moc jí v tom už nezabrání. Až lid konečně povstane, bude už pozdě.

4 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 27. prosince 2015 v 11:04 | Reagovat

Ahoj Gregu, na úvod si dovolím ocitovat tvá slova: "Vzpomínám na komunisty, kteří byli o černobílém systému beze zbytku přesvědčeni, kteří nepochybovali o tom, že už za pár let poslední kapitalistické státy padnou." O té komunisty vtloukané  sugesci výhod socialismu, mě letos přesvědčil kamarád slovy "Mnoho se toho za komunismu vybudovalo. Byly postaveny vodní elektrárny, elektrifikovalo se Slovensko, rozšířily se východoslovenské doly a železárny". Ten magor (kámoš), do dnes věří v úspěchy socialismu. To že koruna nebyla směnitelná, devizové zásoby státu byly ve výši 1$/osobu, jako by vůbec nevěděl. Stav německého eráru, vůbec není tak špatný, jak si myslíš. Do doby přijetí €, byla marka od konce války čtyřikrát revalvovaná. Za dobu €, tuto možnost vyjádřit rostoucí HDP oproti druhým zemím ztratila. Mohla jedině zvyšovat platy a důchody, spolu se zvyšováním cen. Tak to nedělá a odpouští páru financováním NDR a přijímáním uprchlíků. Německo je schopno vydat na běžence 5% HDP, zatím ho to stálo jen 2,5% HDP. Za chvilku narazí Merkel na strop.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 29. prosince 2015 v 18:49 | Reagovat

[4]: JP
...Německo je schopno vydat na běžence 5% HDP...
To říká kdo? Nebeský bůch? Německo už dávno není schopné dát svým důchodcům třetí zuby, nebo brejle! Kdo na ně nemá sám, ten má smůlu.

6 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 31. prosince 2015 v 15:52 | Reagovat

Gregu, nepleť si dvě slovesa schopno a ochotno. To je rozdíl. Těch 5% platí. Důchodci mají smůlu. O třetích zubech, nebo brýlích se u nás důchodcům, nikdy ani nesnilo.
Gregu kašlu na politiku a posílám ti pozdrav do Nového roku 2016. Jarda

7 nar.soc. nar.soc. | 1. ledna 2016 v 17:41 | Reagovat

Pane Moldavite, přijměte přání pevného zdraví a životní pohody v Novém roce 2016.

8 gregormoldavit gregormoldavit | 2. ledna 2016 v 13:04 | Reagovat

Všem čtenářů a diskutérům přeji v novém roce vše nejlepší. Nějaké důvody k optimizmu tady sice nevidím, zvláště pro nás v Německu, ale ten spící národ se třeba ještě probudí. Volby budou ve 3 Bundesländer, tady bohužel ne. Merkel v novoročním projevu zářila spokojeností a zopakovala svá debilní proroctví. Tak uvidíme, co na to voliči v březnu řeknou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama