Vlak svobody 4/? - město Selb

22. prosince 2015 v 21:01 | Gregor Moldavit
Berlínská zeď byla rozkouskovaná a rozvezená po celém světě. Tahle vzpomínka na železnou oponu stojí ve městě Selb.
"Nikdo nemá v úmyslu stavět zeď," pronesl Walter Ulbrycht několik dní před začátkem její stavby. Úmysl nikdo neměl, ale zeď byla za pár měsíců hotová. Její existence se nedala odbýt coby imperialistická lež, tak z ní soudruzi udělali protifašistický val. Na to si vždy vzpomenu, když mi dnes někdo z neokomunistů vykládá, jak oni nemají v úmyslu zavírat hranice.
Ten vlak je semtamkuk, může jet na obě strany. To dokázala parní lokomotiva onoho vlaku svobody taky, ale jenom kotlem dopředu mohla vytáhnout plnou rychlost. Proto ji strojvůdce nechal v Chebu ještě otočit. Tímto místem se tedy pak prohnal vlak rychlostí 70 km/hod. Dnes odtud odjel první vlak už v 5 hodin, v něm pracovníci do Německa. Teď jsou na řadě turisti, kteří jedou jenom sem a tam, aby oslavili tohle nové spojení. Dnes (13.12.2015) stojí lístek do Selbu jenom 1 €, nebo 25 Kč.

Takže jsem na tom správném nádraží. Pan starosta města Aš už mluvil, teď mluví starosta města Selb a nějaká paní to po něm rychle překládá do češtiny. Dosud jsem si myslel, že umím obě řeči, ale tady nerozumím ani slovo. Slyším jen nějakou skalní ozvěnu. Čtenář mi tedy promine, že ho nemůžu v tomto smyslu více informovat. Pak si tam všichni připijí nějakým šampejnem. Jo, to se to chlastá za dělnické peníze.

Chtěl jsem taky dojet tím vlakem do Selbu a jedno € ještě mám, ale bylo tam hodně lidí, tak jsem jim ten vláček přenechal a jel se ženou zase autem. Nádraží v Selb-Plößberg je teoreticky hotové a vlaky přijíždějí. Sem byl tenkrát taky dotažen vlak svobody za pomoci německé brzdné lokomotivy. O tom příště.

Ani tam jsme starosty neslyšeli, zato se podívali po muzeu porcelánu. Snad je čtenáři známý pojem Rosenthal, nebo Hutschenreuther.
Tak vypadal pan Philipp Rosenthal, který 1879 založil svoji porcelánku a kterému Selb dodnes vděčí za mnoho pracovních míst.

Město porcelánem jistě bohatlo, ale to neznamená, že by tu dnes byl každý bohatý. Například dělnice vydělávaly i po válce skutečně málo a dnes, coby důchodkyně, mají problémy vyjít. Jeden nezletilý migrant stojí Německo měsíčně 5000 €. Jeden dospělý 650 €. (To je pouze ubytování, strava, školy... Práce doktorů, úředníků a v neposlední řadě policie přijde k tomu! Těch registrovaných je za letošek přes milion a každý den přichází 2500 dalších.) Když německý důchodce, který tu 40 let pracoval, nemá peníze na zuby (krankenkassa už je neplatí) tak ať si to jídlo nechá od někoho předžvejkat. Od Merkel nedostane ani jediný cent. O situaci v onom dříve bohatém Německu zase příště. Že ho tahle Merkel letos prakticky dorazila a zatáhla do katastrofy jsem už napsal dříve. Dnes se jenom podívejte na pár obrázků ze Selbské porcelánky:
pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. prosince 2015 v 12:17 | Reagovat

Gregu, pláčeš hezky, ale na špatném hrobě. Pokud bude v Německu tolik sluníčkářů, kteří budou Merkel tleskat 10 min. v stoje, za její bláboly, tak se nedá nic dělat. Každý má to, co si zaslouží. Zřejmě je v Německu více bohatých, než chudých důchodců a ti jsou láskou pominutí. Já chápu trpící umazané a neoblečené děti, ale nechápu, že celá EU i OSN nic nedělá, jen kecá o sounáležitosti. V Africe umírají jiné děti z hladu, ale ty další miliony chudáků, jako by nebyly na pořadu dne. Zachraňují se jen mladíci ze Sýrie, kteří utíkají před vojenskou službou. To je milosrdenství jako u blbců.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 24. prosince 2015 v 19:16 | Reagovat

[1]: JP
Goebbelsovi tleskala celá hala taky, právě tak jako Husákovi, ale kdo se pozorně díval, viděl všechny v uniformách, tedy najaté statisty. U Merkel to byli členové CDU, kteří snad za to dostanou účet ve volbách. V každém případě nutno uznat, že Merkel má své blbé ovce pod kontrolou. Na druhé straně jsou zapalovány ubytovny a mláceni migranti i dobrovolní pomocníci v lágrech. Jak jsem předpověděl: s migranty přichází to, před čím oni údajně prchají - občanská válka. Příští rok skutečně nechci vidět. A každý den sem přijde 2500 dalších migrantů. Herzlich willkommmen.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 25. prosince 2015 v 11:39 | Reagovat

Bohužel máš pravdu. Stále se potvrzuje, že stačí 4% kusů ze stáda, aby změnili směr pohybu celé skupiny. Václavák byl plný při korunovaci císaře Josefa, při inaguraci prvního prezidenta T.G.M. , po puči v roce 1948 a tleskal Gottwaldovi i v roce 1989, kdy vítal Havla. Nejhorší je, že při té změně pohybu stáda, se dostávají do čela ty nejhorší, kulhavé a neschopné kusy.
Jinak přejeme já i Alena taktéž vám dvěma příjemné prožití vánočních svátků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama