Vlak svobody 3/? - sociálně slabší

20. prosince 2015 v 19:23 | Gregor Moldavit
Vjedeme do Aše. Aha tady je nádraží. Vyhodím blinkr doprava a zpomalím. Za mnou se ozve šílené troubení. V zrcátku vidím tmavý obličej zkřivený nenávistí. Co si ho ten Němec dovoluje omezovat? Silnice vedle je prázdná a široká, není problém předjet. Jenže 20 cm za nárazníkem se těžko vybočuje. Vjedu na parkoviště a vystoupím. Jestli něco chceš, pojď mi to říci sem. Cikán zařve nějakou nadávku a dá plný plyn.

Přiznávám, že nerad jezdím po české zemi. Jistě není každý jako tenhle za mnou, ale český řidič je v průměru agresívní a nekolegiální. Je to asi měsíc, co jsem na okraji uzavřené osady zpomalil na předepsaných 50km/hod. Za mnou rozzuřeně zatroubí kamioňák a začne mě na plný plyn předjíždět. Jeden příklad za nekonečně podobných. Jezdit po Německu je přeci jenom trochu příjemnější.

Na nádraží v Aši stojí 4 německé holky a tři muži. Vedle nich hudební nástroje. To má být celá ta sláva? Před nádražím šlape Cikánka, občas nás obejde. Ne, nic pro ní. Ale to smetiště kolem říká cosi o tom, co se tu asi odehrává v noci. Z růžového domu za silnicí se ozve strašné vřeštění. Vyběhne jiná Cikánka a řve z plných plic její zásobu sprostých slov. Větu to nedá, jenom jednotlivá slova, jedno hnusnější než druhé. Tak tyhle výbuchy gorilí zuřivosti už jsem u tohoto etnika zažil. Zoologové se domnívají, že si tím vyšší primáti nějak odreagovávají nervové napětí. Nebo jsou v tom nějaké drogy, tomu naštěstí nerozumím a rozumět nepotřebuji.

Jeden z Němců přijde ke mě: "nevíte kdy přijede ten vlak?" Nevím nic, ale tady jsme určitě špatně. A tímhle nádražím asi neprojel ani onen sledovaný vlak svobody. No jistě, Aš už měl mnohem větší nádraží před sto lety. Zastaví další německé auto, nějaká žena cosi zavolá. Hudebníci běží ke svým autům a volají na nás:
"Ihr nach, es gibt anderen Bahnhof." Jedeme všichni na to správné nádraží.

Zmínil jsem se posledně, že některé objekty v různých lokalitách se staly prakticky neprodejné. Třeba tady za rohem. Důvod opatrně a šetrně uvádí tento článek.
http://www.novinky.cz/domaci/389694-byty-levnejsi-nez-ojetiny-jsou-tam-odkud-se-utika.html
Žijí kolem "sociálně slabší" a nebo i "nepřizpůsobiví" a tak nějak podobně. Nevím koho tam ten autor nalezl, moje oči tady vidí Cikány.

Do Evropy přišli kolem 1400 a už Jan Hus na ně nadával. Tenkrát se to ještě smělo. Jenže jejich počet zůstával po staletí zanedbatelný. Od roku 1945, kdy začali dostávat peníze na děti, se jejich počet každých 14 let zdvojnásobuje. Pokud se něco nezmění, bude v roce 2070 každý druhý obyvatel ČR Cikán! Co chce vláda dělat? Nic, že ano, jenom zvýšit daně.

Když slyším politiky zelených, nebo komunistů, ať už v ČR, nebo Německu, každý z nich rozhorleně kritizuje vládnoucí strany a každé jejich rozhodnutí. Každý z nich ví všechno lépe, všechno by udělal jinak. Nebyla tahle Džamila a Kocáb od zelených? Co dokázali za své platy ministrů, když tu možnost v praxi dostali? Kde je nějaké řešení cikánského problému, nebo aspoň malý dílčí úspěch? Nikdy jsem o něčem takovém neslyšel! Cikánská gheta se dále rozrůstají, za posledních 10 let se na území ČR jejich počet zdvojnásobil. V Ústí n.L. už padl návrh přenechat jim celé město a zbytek bělochů evakuovat. A které bude další české město? Už někoho z vlády někdy napadlo položit si otázku, co mají dělat příští generace? Patrně na to ani nepomýšlí. My jim ještě dáme peníze za množení a po nás potopa!

Letos v létě jsem šel podobným českým městem nedaleko německých hranic. Bylo dopoledne, v tu dobu potkáte většinou tmavé tváře. Běloši pracují, Vietnamci mají své krámky, taky dělají lidem nehty, nebo krejčovské práce, apod. Cikáni pokuřují v ulicích, jako prodavače nebo číšníky je těžko někde vidíte. Na náměstí byla nějaká školní akce, starší děti ukazovaly jednoduché fyzikální přístroje a vysvětlovaly, jak že se ty věci mají. Tak jsem je hned začal přezkušovat, jestli to říkají správně? Asi čtvrtina dětí byli Vietnamci, ostatní běloši. Ani jediné z těchto angažovaných dětí nebylo dítě cikánské. Jak je to možné, když jich už je v tom městě snad třetina?

Když jde teď člověk takovým městem třeba na vánoční trh, slyší na dálku hlučné skupiny. O koho se jedná? Ti lidé jsou podnapilí už odpoledne a bez cigarety jsem snad nikdy nikoho z nich neviděl. Kdo jim to platí? Jak dlouho může ještě tenhle vývoj pokračovat? Moc dlouho už ne. Pokud z toho nemá být jednou hladomor, nebo masové vraždění, je potřeba těm lidem jednoznačně říci, že si můžou udělat jenom tolik dětí, kolik dokážou uživit. U většiny tedy žádné! Že když si chtějí strčit do huby cigaretu, musejí si na ní vydělat peníze a ne zcela opačně, naflákat si děti proto, aby dostali od státu peníze na cigarety. Jinak nezbytně musí dojít ke katastrofě a viníci budou takové Džamily a Kocábové, kteří měli správný stranický průkaz, ale na své místo žádnou kvalifikaci, a za ministerské platy všechno jenom zhoršovali!

Než tady někdo začne řvát něco o rasismu, ať si třeba vygoogluje moji cikánskou pohádku, kterou jsem pro ně napsal a která se jim líbila. Měl jsem tady i pár Cikánů na práci a tu jim slušně zaplatil. Jenže Cikán nemůže pracovat jak bílej Gádžo, jako votrok 8 hodin denně. Tak blbej on není. On potřebuje, podobně jako dítě, práci jenom krátkou dobu, dokud ho to baví. Pak podá třeba i dobrý výkon, ovšem pouze v rámci své kvalifikace. Ta ale většinou není moc vysoká. Stačí se podívat na nějaké jejich internetové fórum. Většina z nich nemá ani tušení o nějakých základech gramatiky, prakticky všechno analfabeti. Na tohle už je těžké nastavět třeba jen nějaké jednoduché řemeslo. Kdo tohle neví, ať do toho nekecá! Nejsem přítel Cikánů, rád je nemám, ale taky nikomu nepřeji hladomor, nebo vyhlazovací koncentráky. A do toho je právě vedou dnešní "humanisté", kteří jim platí chlast a cigarety pod názvem porodné.

Při stejném dalším průběhu populační křivky by v roce 2200 žilo na dnešním území ČR 3 miliardy Cikánů. Tolik bylo za mého dětství lidí na celé planetě. Jak to chtějí všichni ti Kalouskové řešit? Zvýšit DPH na tisíc procent?

Jedeme za onou Němkou na to správné nádraží. Tam je lidí jak máku, Ašani se přišli radovat z nového vláčku.

Příště se podíváme na dnešní situaci na té druhé straně oné dříve železné hranice. Tam to lidé taky nemají úplně snadné a po letošním Merkel-roce to pro ně v budoucnosti snadnější určitě nebude. Má vůbec ještě tenhle vláček dále transportovat pracovní síly z Čech, když si jich Merkle letos pozvala jeden milion z Asie?

Pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. prosince 2015 v 11:56 | Reagovat

Gregore, čiší z tebe smutek nad společností u nás i v Německu. Cikánská politika naší vlády, je přímo tragická. Nejsou tam žádní odborníci, nebo jen politicky korektní volové typu Kocába. Stále slyším jeho slova při návštěvě vybydleného bytu v Chhánově: Já se sem klidmně nastěhuji. S tím etnikem, se nedá prakticky nic dělat. Jsou nepřispůsobiví. Zatím co vietnamské děti v českých školách jsou z velké části premianti, tak ze 3 cikánů, dokončí 9. třídu v 15-ti letech pouze 2. Přes jejich pohybové nadání, není mezi sportovci ani jeden. Nejsou ochotni podstoupit zátěž tréninku. Mostecký kraj zničili komunisti, tím, že tam nastěhovali cikány ze Slovenska. Pořád tě zvu k návštěvě Salonu republiky, Hradce Králové. Zde takové problémy nejslou vidět. Cikáni jsou rozptýleni po celém městě a když někde začnou dělat bordel, tak je okolní obyvatelstvo umravní. Tak se přijeď podívat na hezkou část Česka.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 21. prosince 2015 v 15:45 | Reagovat

[1]: JP
K jásotu tady asi žádný důvod nebude. Tohle všechno nedopadne dobře!

Co jsem tak z novinek pochopil, tedy kdybych se chtěl v ČR opít a dělat v ulicích výtržnosti, bude lepší to nezkoušet v HK. Tam se policie zrovna příliš nerozpakuje někoho majznout.

Kocáb mě zaujal když řekl, že jde na nějaký čas bydlet do Chánova. Všichni mu tenkrát nadávali a já stál za ním, že poprvé se někdo snaží něco o těch Cikánech skutečně dozvědět. Jenže z toho chlapa se vyvinul jenom lhář a podvodník. Nikdy tam nešel ani na 24 hodin, spokojil se s ministerskou kanceláří a platem a nakonec jim jenom nosil kytičky do nemocnice.

Do HK pojedu, až se k tomu konečně rozhoupe moje žena. Jak víš, máme tam jeden cíl nedaleko. Na to bychom potřebovali povolení paní D. Havlové. Nevíme jak se s ní spojit a žena říká, že by nám ho asi ani nedala. Já jsem toho názoru, že to má nejdříve zkusit a pak mluvit. Uvidíme na jaře.

3 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. prosince 2015 v 16:03 | Reagovat

Nevím, z čeho pramení tvé obavy o svolení k návštěvě Hrádečku. Dáša se o tu nemovitost vůbec nestará a uklízí tam a zametá zdarma a z piety jeden soused, aby se lidé nedivili, jak nemovitost chátrá. Takže předpokládám, že když tam přijedete a děda bude právě zametat dvorek, nebo utírat prach, tak vás asi pustí Dáša sem Dáša tam. Pokud jde o ty cigoše a somráky, kteří se válelí s krabičákem na veřejných prostranstvích, třeba v parku před nádražím, nebo na lavičkách před markety, tak skutečně i nás překvapilo, jak s nimi policajti zametli a ze dne na den zmizeli, jak pára nad hrncem i z nádražní haly. Asi to mají těžké, v Hradci nejsou temná zákoutí a zbořeniště, jako v Ústí nad Labem, kde je jedna bouračka vedle druhé.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 21. prosince 2015 v 18:36 | Reagovat

[3]: JP
Naštěstí má policie ještě někde pravomoc. V Baden-Badenu jsme měli případ, že bylo ukradeno auto. V noci ho policajt viděl na silnici a stavěl. Cikán za volantem, co to auto ukradnul, se policistu pokusil jednoduše přejet, ale dostal při tom zkrz karoserii kulku do těla. Druhý den se zvedly protesty našich humanistů, že kvůli něčemu tak nepatrnému, jako je život jednoho policajta, přeci nebylo hned nutné střílet na diskriminovaného ubožáka, který ten mercedes ukradl jistě jenom z hladu. Nutno říci, že s tím nikde neprošli, tentokrát je i ti největší blbci poslali do prdele. Nebo konkrétně v noci na tu silnici, ať všem názorně předvedou, jak by to řešili oni.

S tím Hrádečkem se snad rodina ženy na jaře trochu pohne.

5 matka matka | 22. prosince 2015 v 9:05 | Reagovat

[3]:Jeden takovej somrák (bílej) u nás postává u obchodu a zničeho nic se objeví člověku za zády a žádá finanční příspěvek. Jednou jsem mu peníze dala, vrátil. Po druhé již nevrátil a když jeho zjevování se bylo již velmi obtížné, řekla jsem mu, že vybírám úrok 100 % a ať se raději vyhýbá mě i mé rodině. Zatím mám pokoj. Pokud ne, musela by to řešit městská i podle kamer.....

6 matka matka | 22. prosince 2015 v 9:08 | Reagovat

Na Kocába a Dagmar tu hledíte na naše poměry dost nestandardně.
Tedy nemám s tím problém, vidím je stejně.
Nicméně - nestavěli zrovna tito dva kult osobnosti Havlovi?

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. prosince 2015 v 16:56 | Reagovat

Matka je dobrá, nevynechá nikdy prostor, aby si mohla kopnout do Havla. Jako by genius mohl za to, že jej velebí i ti, kteří se chtějí přihřát na jeho slávě. Asi zapomněla, kolik lidí velebilo Gottwalda, aby druzí viděli, že oni jsou věrni socialismu. Matko, zajdi do video půjčovny a prohlédni si krásný film Bílá paní. Budeš se jistě divit, že neležel 20 let v trezoru jako diverzní akce inteligence i když tam jasně bylo řečeno, že základem komunismu je něco jiného říkat a něco jiného dělat. Heslo tenkrát znělo "Drž hubu a plav". A věděli to i straničtí bosové, pokud nebyli padlí na hlavu jako "kůl v plotě", nebo Indra. Takže film censura pustila, jako svůj odpustek.

8 nar.soc. nar.soc. | 22. prosince 2015 v 18:32 | Reagovat

"Má vůbec ještě tenhle vláček dále transportovat pracovní síly z Čech, když si jich Merkle letos pozvala jeden milion z Asie?"
Samozřejmě, že má! Budou pod větším mzdovým tlakem více dělat, za méně eur. V práci vezmou i to, co odmítnou němečtí občané o migrantech nemluvě. Někdo na ty nepředvídané potřeby, aktivně přispět musí, tak proč ne Češi, když se migraci brání? Vláček přišel do nejvhodnější doby!!!

9 gregormoldavit gregormoldavit | 22. prosince 2015 v 18:38 | Reagovat

[7]: JP
O filmu "Bílá paní" jsem se chtěl zmínit v některém z příštích dílů. Má totiž s naším tématem hodně společného. Tenkrát prošel cenzůrou jen velmi těsně a není divu, že ho v době normalizace nechali zase zmizet. Pro mě bylo šokující, že tam byly řečeny nahlas některé věty, které komunistům absolutně nepasovaly do jejich černobílého náhledu na svět. Ty jsem si zapamatoval dodnes.
"Soudruhu, ty přeci víš, že není důležité, co je, nebo není, ale čemu mají lidé věřit, že je."
Po staletí jistě dogma církevní, tady ale komunisti přiznali, že nejsou jiní, že pravdu taky nemůžou na nic potřebovat.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 22. prosince 2015 v 18:55 | Reagovat

[8]: nar.soc.
Češi chodili už za dávných dob na práci do Německa, třeba po onom strašném požáru Hamburku v polovině 19. století. Vis začátek knihy Cirkus Humberto. Mimochodem, v tu dobu vyhořel i Selb a nepochybně se tenkrát taky podíleli na jeho výstavbě.

Arabští migranti pro ně v Německu jistě nebudou konkurencí. Ti totiž do toho Německa za prací nepřišli. S jejich existencí se ale všechno zkomplikovalo. Kdož ví, co tady jednou tu šílenou Merkel třeba ještě napadne. Že Češi berou práci jejím milovaným migrantům? U této osoby je možné všechno a jak vidět, Němci ji svrhnout nedokážou.
Zatím mají české firmy od Merkel mnoho zakázek na budování kontejnerů, apod... Platí ovšem zase jenom německý daňový poplatník, ne skutečný zákazník.

11 matka matka | 22. prosince 2015 v 19:12 | Reagovat

[7]: Ale já nekopla do Havla, vážený. Nebo si stavěl on sám onen kult? Nemyslím. Cokoliv jiného třeba vyvedl, ale toto ne.
Jo a mrkl jste mu někdy do očí?

12 Míra Míra | 23. prosince 2015 v 22:26 | Reagovat

Doufám, že zůstanu u tématu, když popíšu příhodu s bílou, asi třináctiletou dívčinou slušného vzhledu, která šla s kamarádkou proti mně a manželce na úzkém chodníku. Dívenka již z dálky byla slyšet, jak opakuje jen jedno slovo: Pí.o, pí.o. Když se přiblížila k nám pokračovala v recitaci a dívala se manželce zpříma do očí. Ta reagovala pouze pohrdavým pohledem. Já jsem se neudržel a říkám: Jsi normální? Děvče odpovědělo s pečlivou artikulací a jasným hláskem: ano. A pokračovala v chůzi za doprovodu stejného projevu.
Proč to píšu? Bydlím v místě, kde jsou dopoledne bílí v práci a cikáni hrají na nových hřištích fotbal. Pak chodí za stálého řevu kolem sídliště, takže vím co jsou zač. Ale bojím, bojím, že problematičtí nejsou jen cikáni.

13 Míra Míra | 23. prosince 2015 v 22:29 | Reagovat

[11]:
Prosím, bez veškeré ironie, bych chtěl vědět, co jste mu v očích viděla vy. Asi se to nedozvím, ale zajímalo by mě to moc, abych mohl porovnat, co jsem tam viděl třeba já nebo moje žena. Asi by vás to překvapilo.

14 matka matka | 24. prosince 2015 v 0:17 | Reagovat

[13]: Nepotkala jsem ho jako člověka, jen co šlo vidět na TV obrazovce.
Pokoru duše.

15 matka matka | 24. prosince 2015 v 0:19 | Reagovat

Jo a hezký Vánoce, nebo alespoň pohodu, klid, trochu zdraví přeji... Zdena

16 Míra Míra | 26. prosince 2015 v 18:14 | Reagovat

[14]:
Ano.

17 matka matka | 27. prosince 2015 v 20:34 | Reagovat

[16]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama