Stěhování národů - konec Evropy? - 15/? Herostrátos-Merkel-3

9. listopadu 2015 v 21:09 | Gregor Moldavit
Tak jsme jí to zase všechno odkývali a doma budeme hrát hrdiny.

Otázka na rádio Jerevan:
Je pravda, že veliká matka migrantů, Angela Merkel, si pro jistotu zakoupila haciendu v Argentině?
Odpověď:
Určitě není! To nám potvrdil i její soused, Adolf Eichmann.

K naší budoucnosti:
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/385839-uprchlici-deportovani-na-australsky-vanocni-ostrov-se-vzbourili.html
Já se těm migrantům vůbec nedivím, ono to na tom ostrově asi nebude žádný med. Ale co si kdo myslí, že čeká nás v Německu? Co budou tady dělat migranti celou zimu ve stanech s vědomím, že v létě se možná bude o jejich asylech rozhodovat? Na druhé straně se tvoří kriminální gangy extremistů, kteří začínají migranty napadat a mlátit. Tady je katastrofa neodvratně naprogramovaná.

http://www.novinky.cz/domaci/385673-syrska-rodina-s-nemocnym-ditetem-se-nechala-specialem-dopravit-do-prahy-pak-utekla-do-nemecka.html
Jak to té šílené Merkel vysvětlit? Ti lidé neutíkají před žádnou válkou, ti jdou do Německa, protože tam dostanou zadarmo dům se zahradou. (Zatímco němečtí dělníci budou platit činži v panelákách z doby Honeckra.) V posledních týdnech už ale propaganda jejich pašeráků trochu slevila. Dostanou práci za 2000 € měsíčně.

Možná to bude někoho zajímat. Kluk od sousedů, rodilý Bavorák, vystudoval a hledá místo. Pár nabídek dostal, ale - kolem 1000 € měsíčně. Tak na to se jim prý může akorát vykašlat. V baráku rodičů má dílnu a garáž s hydraulickým zvedákem, je šikovný a vyzná se ve více řemeslech. No tak opravuje auta a kutí všechno možné a hleďme, ono to dává měsíčně 2000 € a na dlaň.

Tohle si každá vláda musí uvědomit. Lidi nejsou takoví blbci, aby se nechali do nekonečna ždímat. Každým zvýšením daní a DPH stoupá hodnota práce na černo a výměnný obchod. V Německu už teď ročně mnoho desítek miliard €. Jednou se tedy může skutečně stát, že všichni budou mít na všechno právo, ale nebude z čeho dávat. To si můžou proletáři volit levici jak chtějí. Ta jim akorát natiskne peníze, za které nebude co koupit. (Jako to dělal hospodářský analfabet Lenin.) Takovou prognózu už jsem jednou napsal:
http://gregormoldavit.blog.cz/1208/cesta-na-fuerteventuru-2-pribeh-o-danovem-kalouskovi-2-2
Všichni Kalouskové a Merklové musí chápat, že to nejde do nekonečna. Jestli nepřestanou zvyšovat, pak se jednou bude čepovat a prodávat na černo i voda!

Jak je to vlastně s tou nesmrtelnou slávou?

Pod tímhle pomíkem jsem stál v pěti letech, když byl úplně nový. Otec říkal, že stál 2 miliony korun, on věřil každé hovadině. Ve skutečnosti stál 150 milionů a jeho bourání taky na nějaké peníze přišlo.

Slavný Nero nařídil, že mu Řím musí postavit sochu 30 metrů vysokou. Když ho Římané odsoudili k smrti, byly ze sochy postaveny teprve boty. Stalin, který se jinak presentoval poměrně skromně, prý při stavbě pomníků požadoval, aby ten jeho byl o kus větší, než Leninův. Svého pomníku na Letné se nedožil, tam byl vysoký 8 metrů, asi největší Stalin na světě. Už v době jeho odhalení prohlásil Chruščov na sjezdu strany: "Stalin byl největší zločinec, jakého kdy Rusko mělo." V Čechách se to tajilo ještě 20 let, ač byl pomník sám vyhozen do povětří. Odhalení se nedožil ani jeho architekt, spáchal před tím sebevraždu. Na vraha dvaceti milionů lidí těch 8 metrů nebylo ani tak moc. Veliký Mao, se svými 60i miliony zavražděných by musel být 3x vyšší. Mimochodem, ten skutečný Stalin byl mrňavej, měřil asi 160 cm.

Lidi si z toho monumentu stejně dělali jenom srandu. "To je fronta na maso a Stalin se raduje, že přišel první."
Když ho bourali, nebyl zrovna v krámech olej. Na to si dobře vzpomínám. "Není potřeba ho bourat," řikalo se, "ať daj místo Stalina velkou flašku oleje a tu frontu tam můžou nechat."


To byl kdysi jeden mladík, psal se rok 356 př. n. l. a jsme v Efesu. Ten zatoužil po nesmrtelné slávě. Jelikož ale neměl lidstvu, kromě své mimořádné blbosti, nic mimořádného co nabídnout, dostal skutečně geniální ideu. Doma v kredenci měl velikou krabici sirek, (jako Čechům snad ještě známý velitel požárníků Kozubek) tak ji vzal a zapálil Artemisium v Efesu, jeden ze sedmi divů světa.

Když pomineme oprávněnou otázku, jak se mu podařilo zapálit mramorovou stavbu, musíme uznat, že se slavným stal. Vešel do dějin coby největší vůl v dějinách lidstva, ale sláva je sláva a tu on chtěl. U soudu vysvětlil, že jeho jméno se tím stalo nesmrtelné. Poslali ho na smrt a právě tak vyhlásili trest smrti pro každého, kdo by jeho jméno kdy vyslovil. Jenže ono to nepomohlo, někdo to stejně vykecal, takže Herostrátos svého cíle skutečně dosáhl.

Jeho jméno se stalo symbolen pro patologicky slávychtivé cvoky. Osobně bych se nedivil, kdyby ho jméno "Merkel" jednou zastínilo. Německý národ přežil dvě prohrané světové války a zůstal přesto silný a bohatý. Války a vraždění ho nezničily, to ale teď možná dokáže "humanismus" soudružky Merkel. Jak už jsem dříve napsal, mezi největším humanistou a masovým vrahem není veký rozdíl. Záleží jenom na úhlu, ze kterého se na něj díváte. Dnešní dvacetiletí ultrakomunisti se Stalina znovu dovolávají, jako neonacisté Hitlera. Kdož ví, jaké pomníky ještě budou stavěny. Merkel nechce válku a nechce sochu, chce jen zázračně rozmnožit vlastní národ. To množství tady asi brzy bude, ale už to nebude ten její původní lid. Na to zřejmě její rozum nestačí. Vtip je v tom, že migranti se těžko budou s Němci mísit. Už jste v Čechách viděli pár Cikán-Vietnamka, nebo podobně?

Cheops postavil pyramidu, Hérostratos zapálil Artemisium v Efesu, Merkel si pozvala miliony migrantů...

Ten první se svojí pyramidou slavný skutečně stal, ale kdo o něm co ví? Všichni znají pouze tu pyramidu. Sotva kdo už má třeba ty znalosti, že Cheops tou stavbou celý Egypt hospodářsky zruinoval. Hérostratos byl podobně úspěšný, ale je přeci jenom rozdíl něco postavit a něco zničit. Sláva téhle soudružky Merkelové by za sto let mohla být spíše herostrátovská. "Německé" děti se budou ve škole učit: "To byla ona ženská, která přenechala, s blbostí do té doby na světě nevídanou, Evropu nám, muslimům. Tak to vidíte děti, proto má ženská sedět doma a bez povolení manžela nevylézt ani na zahradu. Alláh nám proto dal Evropu a ukázal, jak je veliký."

Ale jak je to vlastně s tím německým národem? V čele s Merkel se dívá, jak tisíce, nebo více než milion, migrantů ilegálně přichází do jejich země, nerespektují policii ani zákony, požadují vše zdarma a nechávají za sebou hory odpadků. A na nádraží si tito mohou přečíst plakáty: Herzlich willkommen." Zatím jenom Maďaři se postavili na odpor. Tak co vlastně my, ostatní Evropané, chceme? Možná jsme skutečně už tak dekadentní, že si náš zánik zasloužíme. O tom snad ještě v jednom dílu.

pokračování...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. listopadu 2015 v 9:29 | Reagovat

Gregore, nebuď takový pesimista. Naše MfD přinesla dnes na titulní straně článek s titulkem: Puč v Berlíně - končí Merkelová? Dosud nejvěrnější spojenec Angely Merkelové, ministr vnitra Thomas de Maiziere vystartoval do boje, na jehož konci se může stát premiérem on sám. Za vzpurného ministra se postavil druhý klíčový hráč, ministr financí Wolfgang Schaüble s návrhem zpřísnit postup vůči migrantům. Neudělovat azyl ale pouze povolení k ročnímu pobytu a nedovolovat zvaní dalších příbuzných (spojování rodin). Schaüble přitvrdil oznámením, že Německu docházejí peníze pro migranty. Myslím, že nakonec se vzpamatuje celá vláda a s migranty zatočí po bolševicku.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 10. listopadu 2015 v 18:03 | Reagovat

[1]: JP
Ti dva jí sloužili věrně, ale možná cítí, že přišel čas přestoupit na jiný vlak. Merkel ztrácí rychle půdu pod nohama. Je to pár týdnů, co Schäuble na její rozkaz odklonil 10 miliard pro migranty. Ostatní (ti, co ty peníze do té kasy vydělali) prý musí počkat. (Asi jako když mi byly 4 roky a všude jsem slyšel, jak už brzo bude všechno zadarmo. Léta plynula a já se ptal, kdy že už to bude? No prý musím ještě počkat. Tak tedy čekám dodnes.) S penězi pro policii, školství, atd... to bude stejné. Ti už budou taky jenom čekat. Když migranti dosud stáli (přiznaných) 10 miliard, pak příští rok už to bude nejméně 20. Že je Sch. nemá, je pravda, ale k těm 2,216 bilionů dluhů holt něco přibude. On to jednou třeba někdo zaplatí. Německo už ale nikdy nebude mít peníze pro něco jiného, než pro migranty. Navíc bude potřeba zdvojnásobit policii, postavit pro ně domy, (které pro místní nebyly) atd... Na kolik přijde občanská válka, to ještě nikdo nevyúčtoval.

CDU se staví na odpor, ale už se ozvala SPD, která dělá opozici pro opozici. Jedno, o co jde, hlavně být proti. Pak jsou tu Linke a Grüne, kteří jsou zřejmě placeni od migrantů, aby jim dali všechna práva. Takže CDU to bude mít hodně těžké vyhodit Merkel a něco ještě zachránit.
Přitom těm dvěma ministrům o nic nejde. Když je dnes Merkel vyhodí, mají od zítřka měsíčně větší penzi, než já kdy dokázal za měsíc vydělat. V tomhle rozkrádání státních peněz jsou si poslanci všech stran jednotní.

3 gregormoldavit gregormoldavit | 10. listopadu 2015 v 18:42 | Reagovat

[1]: JP
V případě pádu Merkel se chce německá vláda vrátit k Dublinským dohodám, které právě  tahle Merkel svévolně a drze porušila. Poslat tedy migranty nazpět do zemí EU, přes které přišli. Pak by náhle třeba Slovinsko mohlo dostat nazpět půl miliony Arabů. Ti se ovšem budou hájit, že je pustili na vlastní území jenom aby je rychle dopravili na rakouskou hranici a oni mohli jít k paní Merkel. Tady ještě zažijeme věci. A pachatel všeho je zase jenom Merkel. Jenže ta nenávist všech zemí (a taky všech migrantů) pak automaticky sklouzne na všechny Němce. Merkel sama možná skutečně raději zmizí v Argentině. Za ní to vodserou strážníci v lágrech a dobrovolníci, kteří tam dnem i nocí rozdávají potraviny a migranty ošetřují. Ti budou zlynčováni.

4 nar.soc. nar.soc. | 10. listopadu 2015 v 20:01 | Reagovat

Neumím si dost dobře představit "návrat" migrantů do bezpečné země nebo do vlasti. Bylo zde ke slyšení, že německá transportní vojenská letadla budou touto potřebou vytížena.
Jediná účinná možnost podle mne je: nacpat je Rohypnolem, naskládat do spacích kotejnerů, ty naložit a ve vybrané zemi vyložit sakum prásk. Pokud ta země nepovolí přistání, pak zbývají padáky a v silných molitanových pytlích navlečení migranti pro zajištění co možná nejmenších úrazů.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 10. listopadu 2015 v 20:32 | Reagovat

[4]: nar.soc.
Návrat by měl být do zemí EU, kromě Řecka, do kterých migranti před tím vstoupili.
Vše je ovšem ve stádiu návrhů a hlasování, tedy ve stádiu prázdného žvanění. Jako vždycky se nakonec dozvíme, že ono by to asi nešlo.
Nové je, že Merkel se stáhla a nechce o tom nic vědět. Prý je to věc jejich ministrů. Najednou! Když šlo o to Dublinské dohody porušit, bylo ji všude plno, ministři neměli co říci. Ta Merkel zřejmě trochu zkrotla. V každém případě to vracení bude asi jako ono přerozdělování, tedy nula od nuly. Možná ale Švédsko vrátí Německu ty migranty, kteří přes Německo prošli. To se všichni nasmějou.
Domnívám se, že škody byly napáchány a opravit těžko půjdou.

6 Jaroslav Pokorny Jaroslav Pokorny | E-mail | 11. listopadu 2015 v 11:35 | Reagovat

Pánové, myslím, že Angela dobře slyšela slova ministra vnitra, když oznámil Němcům, že je právě ve věku Konráda Adenauera, který se v tomtéž věku stal poprvé premiérem. Taková diplomatická depeše, bez konkrétního adresáta který si ji ale správně přeloží, to je těžký kalibr.
Jinak Gregore Dnešní MfD informuje, že Německo vydalo na běžence plných 28 mld. €. Máš trochu jiné a nižší  informace.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 11. listopadu 2015 v 18:45 | Reagovat

[6]: JP
On řekl, že odklonil 10 miliard. Netvrdil, že by to nebylo za 2 měsíce už po třetí, ale taky to nepřiznal.
To je jako s tím Stalinovým pomníkem, který stál 2 miliony, ve skutečnosti ovšem 150. (A tenkrát se za korunu dalo ještě něco koupit. Volha stála 55 000.)
NDR před rokem požadovala ještě jeden bilion €, abychom prý všichni žili stejně. To bych tedy taky rád, v NDR mají totiž důchodci vyšší důchody, než my ve starých zemích NSR. Bezpochyby nehynoucí láska matky Merkel. Na ně musíme teď doplatit ještě 300 miliard, protože země NDR nemají vůbec na nějaké důchody.
Nikdo si nedokáže představit, jak by obyvatelé NSR mohli žít, kdyby se jim nechala aspoň polovina toho, co si svojí prací vydělali.
Migranti v NSR budou v příštím čase stát možná sto miliard, a ty by Merkel ráda spravedlivě rozdělila na všechny země okolo. Tohle může vést i k rozpadu EU.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 12. listopadu 2015 v 11:07 | Reagovat

U vás bude ještě dusno. Lid není informován o dění ve vládních kruzích. Je zajímavé, když Merkelová prohlásí, že Dublinské dohody jsou překonané a ministr vnitra Wolfgang de Maiziere řekne, že se Německo vrací k Dublinským dohodám (vracení migrantů do zemí, kde poprvé překročili hranice EU). Tedy krom Řecka, kde jich je stejně nejvíce. Tak si sežeň další zaměstnání k důchodu, abys to přežil. Vzpoura prostých Němců teprve poroste s roztahováním se migrantů. Pokud 50 zmetků obsadí ráno jedno bistro a jen se ohřívá a po zavolání policie si dají každý jednu housku do večera, tak podnikatel zkrachuje. Tohle si ta nána, která je pozvala vůbec neuvědomuje. Nežije totiž mezi normálními lidmi a zblbla z vlastní moci.

9 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 12. listopadu 2015 v 16:42 | Reagovat

Hlavně, že se věci daly do pohybu. Právě nyní se koná v Praze summit zemí višegradské čtyřky, Anglie, a západobalkánských států. Na programu je vytvoření fondu pro tyto státy , aby měly prostředky na běžence. Zatím se nedostavil zástupce EU, ale má přijet zítra. Zdá se, že EU to bude řešit penězi i pro africké státy. Švédsko stoplo příjem běženců a bude zavádět registraci již při naloďování na trajekty v Německu a Holandsku. Začíná velká čistka a pochybné existence nakonec zůstanou v Německu. Odhaduje se 10% kriminálníků. Angelu by měli dát do společné cely s nimi.

10 gregormoldavit gregormoldavit | 12. listopadu 2015 v 19:52 | Reagovat

Evropa se začína pomalu probouzet. Pro některé země ale už pozdě. Navíc se třeba i Švédsko ještě omlouvá, že si dovoluje kontrolovat pasy na své hranici. Prý jen tak na 10 dní. Jestliže jednou za vládu vyřeší problémy lid, aniž by se na zákony ptal, pak se to nazývá občanská válka. Před tou už jsem tady varoval.

11 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 13. listopadu 2015 v 10:32 | Reagovat

Na probuzení je již pozdě. Kdyby Merkelová podnikala, tak je dávno v konkurzu. Evropa je mizerný obchodník. Na maltě nabízela Africe 4 mld. €, když si vezme migranty zpátky. To je jako když kdysi nabízeli kolonizátoři černochům barevné korálky výměnou za nebroušené diamanty. Proč by si Afrika ničila penězovod z Evropy? Jen za minulý rok poslali Liberijci domů 33 mld. €. Velké části afrických zemí činí příjmy z Evropy podstatnou část HDP. Němci musí nalézt hodně rychle náhradu za Merkelovou, a stějně si myslím, že pořádek v Evropě může udělat jen nový Hitler. Já když slyším naši ombudsmanku, jak lituje běžence, kteří údajně drží hladovku a po vyšetření lékařem se zjistí, že mají plné žaludky, tak se mi otevírá kudla v kapse.

12 gregormoldavit gregormoldavit | 13. listopadu 2015 v 11:15 | Reagovat

[11]: JP
Šušká se, že puč na Merkel už je na cestě. Možná se tedy brzo dozvíme, že musela bohužel ze zdravotních důvodů odstoupit. Kdo má ale potom ten Augiášův chlív po ní vyčistit, to je otázka? Schäuble se nabízí, ale ten byl dosud její spolupachatel. V každém případě bude při pokusu o záchranu Německa problém, co s SPD, Grüne, Linke a evangelickou církví? Ti by si sem taky vzali celou Afriku, jsou to velcí humanisté. Takže on z toho nakonec asi další Hitler bude. Považuji za celkem jisté, že migranti v těch obrovských lágrech, kde jich je 200 v jedné místnosti, se vzbouřit musí. Oni si přišli každý pro svůj dům. Policie bude příliš slabá, je nějak usměrnit. Na to jednoduše není stavěná. Navíc je po každé akci kritizována zmíněnými humanisty, že použila příliš tvrdé metody.
Jak už jsem napsal, je docela možné, že tenhle národ je na svůj vlastní zánik zralý.

13 Jaroslv Pokorný Jaroslv Pokorný | E-mail | 13. listopadu 2015 v 16:47 | Reagovat

Kvašení ve společnosti teprve začíná. I zelení začnou otáčet, až jim migranti šlápnou na paleček. Čím déle bude německá vláda odkládat výměnu premiérky, tím horší budou dopady. Její dosavadní spolupachatelé z toho nevyjdou bez ztráty kytičky. Nyní se bojí vyvolat nedůvěru vládě, protože si uvědomují že hlas lidu je smete spolu s Merkelovou. Ale tomuto osudu stejně neuniknou.

14 gregormoldavit gregormoldavit | 13. listopadu 2015 v 17:51 | Reagovat

[13]: JP
http://www.t-online.de/nachrichten/ausland/eu/id_76116726/fluechtlinge-oesterreich-baut-vier-kilometer-langen-zaun-zu-slowenien.html
Stejně se ty ploty postaví, stejně bude dříve nebo později nutno poslat vojenské lodě před Lesbos a Lampedusu, aby otáčely čluny s migranty nazpět. Zatím ale kritizujeme Maďary, jak jsou nelidští. Rozdíl bude jen v tom, že oni to udělali včas, my s tím přijdeme pozdě.
Dovedu si představit i Grüne a Linke, že jednou otočí. Budou ovšem dále řvát na CDU, že to se stalo za její vlády. Že oni byli ti nejhorší, na to už si nevzpomenou. Ministr obrany ČR Tvrdík jednou řekl: "Ti, co mi nejvíce bránili v nákupu stíhaček, ti mi dnes nejvíce vyčítají, že žádné nemám." Být politikem v opozici, to je pohodlný život. Proto jsem už napsal, že bych přál KSČM 51%. Pak bych se jezdil do CR dívat, jak se tam buduje socialismus.
Merkel ztichla, najednou to všechno mají dělat ministři. Za měsíc už bude tvrdit, že ona nikdy nic, to přeci dělali oni. Co se právě kolem ní děje, veřejnost neví. Možná ji svrhnou, možná si je všechny nějak hezky zase koupí. Čert ví. V každém případě by dnes CDU od voleb vyletělo.

15 matka matka | 14. listopadu 2015 v 8:09 | Reagovat

[14]: Ploty Vám nepomohou - je pozdě. Viz Paříž. Je pozdě. Merkelovou lidé roztrhají.
Jediné, co pomůže je odsun. Poučte se z čs. historie. I tak bude občanská válka.

16 matka matka | 14. listopadu 2015 v 8:33 | Reagovat

A včíl si můžeme povykládat o demagogii, lidských právech, odsunu,.....

17 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 14. listopadu 2015 v 10:32 | Reagovat

Ještě včera si dovolil zástupce EU reagovat na kritiku polského prezidenta Tuska slovy "podpásovky na paní Merkelovou jsou unfair". Jsem zvědavý, jaká slova bude volit dnes. Jak je možné, že jsou ve vysoké politici takoví blbci. Merkelová reaguje na Paříž slovy, že je zděšená. To těm mrtvým, za které je zodpovědná moc nepomůže.

18 gregormoldavit gregormoldavit | 14. listopadu 2015 v 12:19 | Reagovat

[17]: JP, matka
S čím teď musí Evropa počítat, budou gangy, které to začnou muslimům vracet. Budou zabíjeni za to, že jsou muslimové, nebo že jsou tmaví. Jenže to je začátek občanské války a ta nic lepšího nepřinese. V některých evropských státech se snad politikové trochu změní, ale v demokracii všechno trvá do nekonečna. Jak jsem napsal, bude se navrhovat, hlasovat, kritizovat, oponovat... jednoduše prázdně kecat. Merkel je ten nejlepší příklad. Ať žvaní co chce, mlátí prázdnou slámu. Co se změní v Německu? No pochopitelně nic, my přeci nemůžeme... A do Německa dnes přišel další tisíc muslimů. Dokud je tady tahle šílená baba, tak se nic zlepšit nemůže.
Jak už jsem taky napsal, možná jsme tady v Evropě už tak dekadentní, že náš konec přijít musí.
Možná se něco změní ve Francii, ale v Německu se na vše za týden zapomene a všechno půjde po starém. "Migranti mají všichni na všechno právo." Třeba se Němci pohnou, až tyhle bomby začnou vybuchovat v Berlíně.

19 matka matka | 14. listopadu 2015 v 13:29 | Reagovat

[18]: Ten žhářský útok ve Francii po teroristických útocích tomu nasvědčuje. Začíná další bludný kruh. Protože samozřejmě ne všichni muslimové, či černí jsou vrahy. Např. dcera v Londýně zatím nezažila z jejich strany nějaký atak,... naopak, jsou velmi přátelští, vstřícní.

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 16. listopadu 2015 v 11:23 | Reagovat

Je přímo odporné, že se nám evropští politici, Angela Merkelová, Junecker i mnozí naši snaží namluvit, že nesmíme spojovat teror ve Francii s proudem migrantů a nenechat se vyprovokovat. Stejné fráze jsme slyšeli již po útoku na redakci Charlie Hebro. Pořád máme jen čekat a nebránit proudu muslimů, usadit se v Evropě. V tomto davu jsou ukrytí mladíci, kteří neutíkají před válkou, ale před svou povinností narukovat a bojovat proti IS. A mezi nimi i členové teroristických skupin, kteří útočili i v Paříži. Neschopnost evropských politiků účinně zasáhnout a obracet lodi pašeráků již na moři zpět na africké pobřeží je odporná. Američané by po takové akci džihádistů jako v Paříži, dávno měli své válečné lodi v pohotovosti na moři a neproplul by jediný člun do Řecka nebo Itálie, či Turecka.

21 josu josu | 16. listopadu 2015 v 11:53 | Reagovat

A vy akorát začnete útočit na uprchlíky kteří za nic nemohou,nechápete že takhle se jim chce IS pomstít ?

22 karel karel | 16. listopadu 2015 v 11:56 | Reagovat

Víte kdo drží IS na uzdě ? Ani USA ani Rusko !
To okolní muslimové proti němu bojují.a ti nemají nic spolecneho s IS

23 gregormoldavit gregormoldavit | 16. listopadu 2015 v 12:20 | Reagovat

Cílem IS je mimo jiné vyvolat protiislámskou vlnu v Evropě a tak poklidně žijící normální muslimy přinutit připojit se k extremistům. Vždyť křesťané je přeci diskriminují.
Nepřítelem IS ovšem nejsou jen křesťané, ale i muslimové jiného založení a dokonce mezi sebou jsou do nekonečna rozhádaní a popravují se vzájemně. (Proti všem!) Hezky to připomíná naší dobu husitskou, nebo komunistickou. Žižka vojensky zakročil proti husitům jiného smýšlení a nakonec se husité u Lipan pobili vzájemně. A není to ani tak dlouho, co 2. člověk v komunistické vládě byl rok mučen a pak oběšen. Něco bych o tom snad napsal v dalším dílu.

24 nar.soc. nar.soc. | 16. listopadu 2015 v 15:48 | Reagovat

Nevím co brání EU, aby podmínila přistěhovalectví. Všichni maníci do 40 let se podrobí lékařské prohlídce. Podmínkou přistěhovalectví je odsloužit 90 dní v boji se zbraní na frontě proti IS. Samozřejmostí je výcvik a transport na potřebné místo. Nasazení na frontě se hodnotí podle běžných vojenských pravidel a zápočet dnů ( podobně jako letových hodin u RAF ) rozhoduje o odslouženém nároku. Za padlého se vyplatí odškodnění pozůstalým. Tak se vštípí lidem disciplína a hodnota přistěhovalectví.

25 Jaroslav Pokorny Jaroslav Pokorny | E-mail | 16. listopadu 2015 v 16:38 | Reagovat

Politici nejsou od toho, aby byli "zděšeni", při útoku na lidské hodnoty, jako Merkelová, ale od toho, aby něco dělali. Od útoku na Charlie Hebro, nás jen krmí frázemi, že se nesmíme nechat vyprovokovat a musíme se semknout. Kolem koho ale? Představte si Winstona Churchila, že by po prvním útoku na Londýn, byl zděšen a vyzval národ, aby nepodléhal xenofobii a nesoudil celý německý národ, dle několika pomýlených pilotů. Místo zděšení nařídil nálet na Berlín. Všechny osoby, vydávající se za uprchlíky, vstoupili nelegálně na cizí území, bez víz a řádné registrace. Jen blbec je přijme s otevřenou náručí. V Syrii bojují Arabové s Araby a bohaté muslimské státy okolo na to kašlou. Vědí proč. Zanesli by si do klidu domova chaos rozjívených bojůvek, které vyznávají krevní mstu. Proč se cítí politici Evropy povolaní k tomu, aby řešili ten bordel, aniž se ptají svého lidu. Proč vyhazují miliardy ba běžence a nedbají na své chudé? Odcizili se národu a zblbli ze své moci. Dopadne to pro ně špatně, i pro nás špatně a pro běžence zejména. Státy USA již odmítly po Paříži, přijímat uprchlíky. Evropa si na to ještě ani nevzpomněla, ale bude to muset udělat.

26 gregormoldavit gregormoldavit | 16. listopadu 2015 v 17:26 | Reagovat

[24]:[25]:
Německo platí Afgnistánu obrovské penéze na výstavbu a posílá tam své vojáky za tu zem bojovat. Tisíce mladých Afgánců přijdou do Německa, tady si lehnou na postel a natáhnou ruku po sociální podpoře. My si o svůj zánik vyloženě koledujeme. Zcela právem nás Asiati i Afričané považují za úplné blbce, které je správné obelhávat a obírat o peníze. A dokud tady bude Merkel, tak se nic nezmění.

Jak jsem napsal, ta ženská dokáže akorát mlátit prázdnou slámu. Kromě toho, že asylantů může přijít jakýkoli počet a my přeci nemůžeme zavřít hranice, už celé týdny neřekla jednu konkrétní větu. Když promluví, je to naprosto o ničem. Zřejmě si ale dokázala upevnit moc, o jejím svržení už se nemluví. Té baby se Evropa jen tak nezbaví a půjde za ní dále do vlastní zkázy.

27 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 16. listopadu 2015 v 17:41 | Reagovat

Gregore, pokud je to tak, jak říkáš, pak je jediná možnost, že ji drží nad vodou peníze. Nějakého uskupení finančních skupin, které na exodu Syřanů vydělávají. My neznáme pozadí a tak se nemůžeme orientovat. Jen jsou znát erupce emocí, pro i proti migrantům. Už aby se v Americe dostali k moci republikáni a Obama odešel do důchodu.

28 gregormoldavit gregormoldavit | 16. listopadu 2015 v 18:19 | Reagovat

[27]: JP
Peníze jsou určitě to, co drží pohromadě kliku ministrů kolem ní. Ne její peníze, naše peníze, ale ona rozhoduje, kdo je dostane. Osobně taky nevím co bych dělal, kdybych mohl za přikyvování mít plat ministra financí, nebo říci svůj názor a jít dělat účetního?
Je zcela neuvěřitelné, že Schäuble se dokázal během jedné hodiny otočit o 180°.
Pochopitelně i ona musí mít za sebou finanční oligarchii, bez ni nejde nic. Nejen v kapitalismu, za komunistů v ČSSR tomu nebylo jinak. Znal jsem třeba jednoho z takové rodiny. Jednou říkal, že si zaletěl do Londýna na "Perný den". Devizy, výjezdní povolení...? Jen se nad náma usmál. "Tohle já nepotřebuji." Jméno veřejnosti zcela neznámé, ale zřejmě v pozadí vládnoucí. Tahle rodina, nyní on a třeba jeho potomci, vládnou v Praze jistě dále, změna režimu jim může být jedno. Oni vládnou penězi a o těch mají dobré mínění všichni a za každého režimu. (Jeho jméno si pamatuji, ale nikdy nikde se v tisku neobjevilo.)
Jak to funguje a jak to dělá Merkel, to nevím, ale ona se zřejmě vyzná. Dokáže se nějak řemeslnicky držet u moci, jako to dělal třeba i mentálně jednoduchý soudruh Novotný. Co se v těchto kruzích odehrává, co ten ví na támhle toho a kolik onen investoval do téhle či oné skupiny, to já pochopitelně nevím. Dokonce ani nevím, jestli by mě to nějak lákalo? Možná bych pak vzpomínal, že jsem byl šťastnější, když jsem měl celý den v ruce lopatu, sekeru a zednickou lžíci. Ale moc je jako droga. Když s ní jednou začneš, už nemůžeš přestat.

29 Míra Míra | 16. listopadu 2015 v 21:48 | Reagovat

[16]:
To mi připomíná nápis na hrobě hypochondra:
Já jsem vám to říkal!

30 matka matka | 16. listopadu 2015 v 21:57 | Reagovat

[29]: Nebuďte takovej pedant.
Např. odsun nepřipadá v úvahu, to dá rozum, že ano.

31 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. listopadu 2015 v 10:24 | Reagovat

Matko, co je rozumného na tom, že odsun nepřipadá v úvahu? Při odsunu Němců ze Sudet, zde tito zanechali velký majetek, který Rudé gardy jen zplundrovaly. Dnešní migranti si nic nepřinesli a zanechají zde jen strašlivý chaos neuklizených darů, kterýmipohrdají. Proč by odsun byl nepatřičný? Máme vychovávat davy lidí, kteří o to nestojí? Oni chtějí domek se zahrádkou a sociální dávky. Jsou jako cikáni. Ti žijí v Evropě už několik století a pracovat se ještě nenaučili a nenaučí. Jsou líní a neschopní. Cikáni dělají 9O% z počtu nezaměstnaných, protože jsou nezaměstnatelní. Kde a jak chceš zaměstnat líné Araby?

32 gregormoldavit gregormoldavit | 17. listopadu 2015 v 11:09 | Reagovat

[31]: JP
Mezi Araby jsou i lidé vzdělaní a schopní převzít kvalifikovanou práci. Bohužel bylo v Německu letos odhadnuto, že jen 10% může být u firem zaměstnáno. Řečeno jinak, což se ovšem neříká, 90% bude žít z dávek a pro ty si taky přišlo. A těch 90% má dle dnešních zákonů NSR právo vzít si sem třeba ženu a děti, tedy třeba 8 dětí. Všechno muslimové a žena považuje za samozřejmé, že se bude živit roděním dalších dětí.
Ono se o tom nesmí mluvit, je to rasismus, je to xenofobie... ale už jsem tady napsal, že při současném vývoji populace v ČR, bez migrantů, bude v roce 2070 každý druhý obyvatel ČR Cikán. Skutečně si někdo myslí, že to se samo nějak vyřeší? Není náhodou možné, že příští generace nás proklejí do horoucích pekel za to, že jsme dokázali jenom strkat hlavu do písku, jako pštros. (Vím, ten není tak blbej a ve skutečnosti to nedělá. To děláme my, lidi.)

33 matka matka | 17. listopadu 2015 v 12:32 | Reagovat

[31]: Protože to ani "po Paříži" nikdo nepřipustí, dál je do Evropy beze všeho pouští.

34 matka matka | 17. listopadu 2015 v 12:34 | Reagovat

ad.
-francie-pozadala-kvuli-terorismu-o-pomoc-staty-eu-vsichni-souhlasi....

Znamená to oficiální zahájení 3.sv. války?

35 gregormoldavit gregormoldavit | 17. listopadu 2015 v 13:20 | Reagovat

[34]: matka
Válka proti IS není válka světová, jako to třeba nebyla válka o Kuvajt. Jenže tady je ten problém, že ty IS-bojovníky máme i v Evropě mezi námi a to je dělá prakticky neporazitelné. Oni v jejich válce můžou zabít kohokoli z nás na potkání, když se jim zachce. My musíme chytit každého z nich jednotlivě a před soudem mu dokázat, že zabíjel, nebo to měl v úmyslu. Když se nám to nepodaří, musíme ho zase pustit a čekat, až někoho prokazatelně skutečně zabije.
A každý den se do Německa valí další tisíc muslimů, z nichž o žádném nevíme vůbec nic. Dokud někomu něco nedokážeme, musíme ho krmit, šatit, dávat mu na cigarety...

36 matka matka | 17. listopadu 2015 v 14:30 | Reagovat

[35]: Pak jsme hlupáci, jestliže máme takové zákony, které toto umožňují.

37 gregormoldavit gregormoldavit | 17. listopadu 2015 v 15:15 | Reagovat

[36]: matka
Pokud zavedeme jejich zákony, nejsme o nic lepší, než oni. Můžeme ale aspoň kontrolovat a registrovat migranty na hranicích. Jenže právě tohle ta Merkel odstranila. Dokud tady ta baba je, můžou se všichni teroristi jenom smát. Než spáchají vraždu, vyzvednou si ještě oběd a kapesné.

38 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 17. listopadu 2015 v 16:47 | Reagovat

V Čechách se projevuje pátá kolona sluníčkářů a snaží se vyvolat pocit v občanech, tolerance a zodpovědnosti za druhé slovy: Před 25 lety, "jsme si slíbili"(osobují si právo mluvit za druhé), že budeme respektovat lidská práva a svobodu volného pohybu lidí. Nenechávejte se strhnout ke xenofobii. Mluví i za mě. Já si nic takového nesliboval. Pouze jsem měl větší očekávání, než sametová revoluce přinesla. Ten volný pohyb nemůže a nesmí znamenat, že každý může bez viza a dokladů kamkoli, jen pod záminkou, že je někde diskriminován. Slova politiků, jako je ministr spravedlnosti, Dinstbier a ex ministr Ruml, jsou pustá demagogie a odporná lež. Ať mluví za sebe a ne za národ. Já jsem zodpovědný za sebe, za svou rodinu a své přátele. Migranti nejsou mí přátelé a nejsem tedy za ně zodpovědný. Musím s politováním konstatovat, že za komunismu by se k nám žádný nedostal. Byli by postříleni na zoraném pásu mezi dvěma ploty ostnatého drátu, nebo skončili v drátech el. napětí o 6.000V. Po silnici, nebo železnici by je vytáhla policie za flígr a zavřela do vězení. V tomhle byla totalita schopnější.

39 gregormoldavit gregormoldavit | 17. listopadu 2015 v 17:07 | Reagovat

[38]: JP
2 pruhy ostnatých drátů a mezi nimi onen 5 km široký prostor, byly jednoznačně dělány proti těm uvnitř. Směrem z venku by bylo překonání snadnější. Nejlépe to šlo pozorovat na Berlínské zdi, zvané protifašistický val. Na ni vylézt a skočit na východ by nebyl problém. Když se chtěl "fašista" ze západního Berlína dostat do DDR, stačilo ukázat na přechodu pas a nikdo se ho dál neptal. Jede prostě z Berlína do Hanoveru. Co nešlo, dostat se ven z toho Východního.
Právě tak byla Praha plná černochů, kteří tam údajně studovali, ve skutečnosti třeba kšeftovali. Kde se v ČR vzalo najednou tolik Vietnamců? Nejsou tam náhodou od Husáka? A kdo se jich ptal, proč přicházejí? Nikdo.
Kdyby dnes vládli v ČR komunisti, mohli tam mít IS naopak svoji centrálu. Stačilo vládě zaplatit ve valutách a ještě třeba vysvětlit, že bojují proti kapitalistům. Příklad - tehdejší islámští teroristé měli své výcvikové tábory v Rumunsku.

40 nar.soc. nar.soc. | 17. listopadu 2015 v 19:26 | Reagovat

[39]:

Toto lze podepsat bez výhrad. Dnešní poslanec europarlamentu Falbr, byl učitelem španělštiny pro stbáky, aby mohli infiltrovat mezi Kubánské vojáky v Kongu při zjišťování materiálového a ideologického zabezpečení. Takových holomků zde bylo ( a je dosud )  neúrekom.

41 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 18. listopadu 2015 v 11:42 | Reagovat

Kluci, uhýbáme od tématu. Diskutovat o tom, zda by komunisté přijali s otevřenou náručí do své chudé země, statisíce žadatelů o sociální dávky, pokládám za zcestné. Česko brání proti návalu migrantů, nejlépe jeho chudoba. Oni nestojí o mizerné sociální dávky, chtějí ty německé, nebo švédské. Na tom je nejlépe vidět ta lež, že utíkají před válkou. Běží za bezpracným životem v pohodlí klidné Evropy. To čoro-moro, jako v Paříži z ní teprve udělají.

42 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. listopadu 2015 v 11:17 | Reagovat

Nejen evropská, ale i česká společnost je rozpolcená. Komentáře politiků na dvou různých koncích. Ministr spravedlnosti Pelikán, k demonstraci k uctění památky 17.listopadu na Albertově: Policie je povinna zakročit tvrdě, proti nositelům transparentů proti islámské migraci do Evropy. Oponuje mluvčí hradu slovy: Pokud by se toto mělo týkat lidí na Albertově, pak je to nutno brát jako vyhrožování státní moci svým občanům, opět po 26 letech. Když jsem slova Pelikána četl, tak mně přejel mráz po zádech, protože podobných výroků jsem od komunistů  za 40 let, vyslechl spoustu. Díky Bohu, že podobní jestřábi státní moci, mají dnes nasazenu krátkou ohlávku demokracie.

43 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. listopadu 2015 v 11:26 | Reagovat

Gregore, u vás to je podobné a bude to horší. Výstižný článek novinového článku: Teror? Na to se německé vlády neptejte. Výroky Merkelové: Jsem zděšená. Nám teror nehrozí. Nenecháme se jím zastrašit. Po zrušení fotbalového zápasu: Bylo to pro nás těžké rozhodování mezi nebezpečím a bezpečností. Politik není od toho, aby se děsil, nebo těžce rozhodoval dle momentální situace, ale od toho, aby konal. Kdyby Merkelová byla bývala byla na místě Churchila, tak Německo 2. sv. válku vyhrálo.

44 matka matka | 19. listopadu 2015 v 11:35 | Reagovat

Jak to řeší třeba Japonci, či Australané?

45 matka matka | 19. listopadu 2015 v 11:35 | Reagovat

http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-evropa-a-neskutecne-japonske-reseni-fpl-/p_zahranici.aspx?c=A151117_211121_p_zahranici_wag

46 gregormoldavit gregormoldavit | 19. listopadu 2015 v 13:58 | Reagovat

[43]: JP
Nenecháme se zastrašit, ale fotbal se odvolá, takže jsme se vlastně zastršit nechali. Ta ženská už neví, co žvaní. A tohle její ukazování na fotbale jí taky už sežere asi jen pár mentálně zaostalých.

47 Míra Míra | 19. listopadu 2015 v 14:15 | Reagovat

Držím se hesla V+W: "Hlavně se neposrat."
Snad mi to vydrží.

48 nar.soc. nar.soc. | 19. listopadu 2015 v 15:34 | Reagovat

[42]:

Islámská náboženská víra je v ČR registrována. Podléhá ochraně podle Listiny základních práv a svobod čl.16.
Každý kdo protestuje proti islámu = víře je v kolizi s Listinou. Protestovat může proti islamismu.
Konvičkovi protestující nesli cedule "islám v ČR nechceme". V tu chvíli měla zasáhnout policie a podněcovatele = Konvičku sbalit k vysvětlení a nikoli čumět, jak si otevírá hubu na demonstraci i vedle Hradního Cara. Pozor na záměny pojmů a zaujatost blbců.

49 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 19. listopadu 2015 v 18:18 | Reagovat

Pro nár. soc. Pokud je islám v ČR. registrován, pak se stala chyba a registrující nečetli 2. sůru Koránu KRÁVA. Tam se píše volně přeloženo: Každý věřící je povinen zabíjet bezvěrce. Takže základní ustanovení Koránu je v rozporu s listinou lidských práv.

50 nar.soc. nar.soc. | 20. listopadu 2015 v 23:54 | Reagovat

[49]:

To je sice pravda, ale ani státní moc není oprávněná vyvozovat z "posvátných textů" = v tomto případě z Koránu nějaká omezení apriori. Podle Ústavy to lze jen podle zákona, který by reagoval na skutky. Slovní ani písemná vyjádření trestná nejsou.

51 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. listopadu 2015 v 11:11 | Reagovat

Politická korektnost a dodržování ústavy, stejně jako formálních ustanovení soudy, jen nahrávají zločincům. Budeme tak dlouho korektní k nekoretním, až nebudeme vůbec. Kdyby se tak chovali Židé, tak jsou dávno Araby vyhubeni.

52 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. listopadu 2015 v 11:16 | Reagovat

Podívejte na to co ví ruské zpravodajské služby, aby jste mohli posoudit lži, našich sluníčkářů Dinstbiera a ministra spravedlnosti, ve smyslu, že mezi imigranty teroristé nejsou. http://ntv.livejournal.com/414928.html

53 nar.soc. nar.soc. | 21. listopadu 2015 v 13:22 | Reagovat

[52]:

Buď je ministr spravedlnosti ve smyslu ( padni komu padni ) nebo je šašek bolševického typu. Za názory nelze trestat, pouze za skutky. Mnozí to nerozlišují nebo nechtějí slyšet. Pak se nelze divit, když se vloudí a rozšíří diktatura jednoho názoru. Hledat něco v Rusku, které dosud žádnou demokracii ani nezažilo, je ztráta času. Rusko je násilnická země, více méně řídící = omezující a někdy terorizující vlastní občany.

54 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. listopadu 2015 v 17:01 | Reagovat

Pro nar.soc. Pokus se hodnotit objektivně předložené důkazy a ne je zpochybňovat typem zdroje. Jistě víš, že dva teroristé z Paříže, přišli do EU přes Řecko a navzájem si radili cestu přes Prahu. To je plně v souladu s ruským zdrojem. Ukazovat nám v médiích i na netu utopené tělíčko dítěte v náručí otce a opomenout, že tento otec si sám záchranou vestu vzal, ale manželce a dítěti ji odepřel, je hnusná demagogie, říkající jen polovinu pravdy a zatajující charakter migrantů.

55 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 21. listopadu 2015 v 17:08 | Reagovat

Gregore, právě čtu na ČT, že Merkelová odmítá stanovit kvóty běženců pro Německo. Ta baba bude plnit pytel tak dlouho, až praskne. Německý národ jde vždy za svým vůdcem, jako stádo ovcí do své zkázy a nepoučil se ani 2. sv. válkou. Zase kráčí za pitomou babou, ke své tragedii. Máš u mně dvě místnosti v podkroví, až ti migranti zaberou domek.

56 gregormoldavit gregormoldavit | 21. listopadu 2015 v 20:38 | Reagovat

[55]: JP
No dobrá, tak dvě místnosti. Já moc nepotřebuji a jsem pracovitý. Moje žena tam z toho kraje pochází. Jenže šílená, choromyslná Merkel táhne do záhuby nejen Německo, ale celou Evropu. Když Německo padne, pak budou mít problémy i všechny státy kolem. Až mně migranti vezmou můj dům v Bavorsku, pak už můžeme všichni utíkat leda tak do Austrálie.

57 nar.soc. nar.soc. | 22. listopadu 2015 v 9:35 | Reagovat

[54]:

Dobrý den.
Vždy se rád poučím z diskuze, ale tato replika nemá hodnotu ani vyvařeného čaje.

58 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. listopadu 2015 v 10:33 | Reagovat

Pro nar.soc. Reakce v diskusi, kde chybí odkaz k čemu a komu, se vzkaz vztahuje, s předpokladem, že ostatní mají křišťálovou kouli a uhodnou to, má hodnotu záporné nuly. Končím s osobními invektivami. Je to nedůstojné a primitívní. Ovšem odchovanci Facebooku, či Seznamu, si v tom libují.

59 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. listopadu 2015 v 10:46 | Reagovat

Lid miluje a vždy miloval silné vůdce, i když byli krutí. Proto se ptám nár.soc, jaký je rozdíl mezi Rusy, kteří milují Putina a ochotně snášejí strázně západní blokády, jaký byl rozdíl u Němců, kteří šli bezhlavě za Hitlerem do zkázy a jaký je rozdíl, mezi dnešními Němci, kteří nejsou schopni odepřít poslušnost Merkelové? V každém stádu stačí 4% kusů, aby změnili směr pohybu stáda. Proto mohli komunisté opanovat na 40 let Československo. Na závěr dodávám tento fakt: Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Tak se ptám, proč zpochybňuješ objektivní fakty které předkládá, jen proto, že se ti nelíbí režim, který je předkládá?

60 matka matka | 22. listopadu 2015 v 10:51 | Reagovat

- pro nepoučitelné
Není to jen o rudých kartičkách hrazených bůhví kým, červených trenkách, ukradené presidentské standardě, ale také o lidech, o kterých se v TV nedozvíte, nebo jsou vysmíváni:

- odkaz na videa bez jediného střihu v nich spadl do spamu.
V ulicích nebyly jen stovky lidí, ale tisíce.
Což je ovšem neustále vysmíváno, zpochybňováno, nebo vůbec nezveřejněno.

61 nar.soc. nar.soc. | 22. listopadu 2015 v 12:10 | Reagovat

[59]:

Ten rozdíl byl zásadní. Rusové milují především vodku a toho, kdo jim do záliby nekecá.
Němci podlehli něčemu jinému. Zhroucený pangermanismus z I. sv. války nebyl Němcům nijak vysvětlen. Výmarská vláda ( sociální demokracie )to ani splnit nemohla, protože soc. demokracie ve spolkovém sněmu hlasovala pro válečný rozpočet a tím pohřbila i penzijní fondy zavedené za Bismarcka. Stát se bránil bankrotu pádivou inflací.
Nerozumné vymáhání reparací Anglií a Francií bez dobré mírové smlouvy vedlo Němce k tajné revoltě a růstu opozičních stavů. Nacismus byl "nová nauka" na dluh a opticky zlepšil hmotný stav společnosti v Německu po r. 1933. V kontrastu proti bolševickému Rusku, které v té době ještě hospodářsky upadalo, se Němcům situace zlepšila. Nacistické hospodářské efekty ( úvěry z USA, kterými Němci platili surovinové zásobování z SSSR ) navenek působily přitažlivě. Terorem zkrocené odbory i politické strany, rozvoj státu, to vše se zalíbilo anglickým toryům a zejména králi Jiřímu VI. Výsledkem byla i Mnichovská dohoda tj. tehdy jednoznačné vítězství ideí Hitlera i nad tamní  vojenskou kamarilou. Jak se to shoduje s dnešním působením Merkelové neodhadnu (podle mne nijak).
Sankce vůči dnešnímu Rusku nejsou běžnému Rusovi patrné. S malými příjmy má i malé potřeby a nákup dováženého zboží je pro něj marginální. Rusové zkrátka nedovedou vylézt z carských škorní a opakují stále stejné chyby. Ztratili vhodný čas na velmocenské dohody a dnes za to platí. Snížené tržby za vývoz ropy a plynu je zase nevedou k zamyšlení, ale k válečnickým vyhrůžkám a pomstychtivosti. Osobně jim to dopřeji, protože i největší hlupák se nakonec opakováním chyb také něco naučí.

62 matka matka | 22. listopadu 2015 v 16:07 | Reagovat

Aj, to je smeč. No nic, nechám jej nevyužit.

63 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 23. listopadu 2015 v 16:13 | Reagovat

Gregore, blýská se na časy. Titulky dnešní MfD: :"Merkelová v Bavorsku ponížena", "Seehofer školil Merkelovou, před členy CSU", "Podzim, jedné kancléřky", " Už se nehraje o to, zda Angela odejde, ale kdy to bude a za jakých podmínek". I když se Seehofer na sjezdu snažil být k Angele kritický, vlčákům ve straně je to málo. Opouštějí ji i další členové strany, kteří stáli při jejím vzestupu, jakpo je třeba ministr vnitra Thomas de Maiziére. Patrně nechce padnout společně s ní. Německá politická situace se obrací k světlejším zítřkům.

64 gregormoldavit gregormoldavit | 23. listopadu 2015 v 17:35 | Reagovat

[63]: JP
Nedělejme si iluze. Seehofer samolibě žvanil čtvrt hodiny, že omezení migrantů bude nutné a Merkl se u toho nenávistivě šklebila. Pak řekla, že počet se omezovat nebude a bez rozloučení vypadla. Tahle věta by se jí měla jednou vytesat na hrob. Ona už dávno ví, co napáchala, jenže zná jenom svoji moc a ta touhle větou stojí a padá. Raději zatáhne do záhuby celé Německo, než by přiznala vlastní chybu. V tomhle mi připomíná Hitlera, který poslal do boje děti a starce, než by kapituloval a odstřelil se o pár dní dříve. A Merkel je pořád ve své funkci, nikdo ji zatím svrhnout nedokázal. Ztrácí podporu své strany CDU a ta podporu voličů, ale lidem nenáviděná Merkel je tu pořád a migranti sále proudí, asi tisíc denně. Další desítky tisíc právě nasedají na čluny v Turecku, s cílem Lesbos a pak Německo. Nic se nezměnilo. Dokonce ještě pořád věří, že jsou v Německu vítáni a všechno tam dostanou. A Seehofer? Ten se vyřečnil a bude zase dál dělat, co Merkel rozkázala. Hrozil už vším možným, ale neudělal nikdy nic.

65 Míra Míra | 23. listopadu 2015 v 22:47 | Reagovat

[60]:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/215452801240039/

66 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. listopadu 2015 v 10:00 | Reagovat

Kluci, toto je mimo diskusi, ale nemám rád, když si někdo plete vážný rozhovor s cukrárenskými drby, nebo s polointeligentními brepty na Facebooku. Proto prosím Matku, aby buď zapojila do činnosti vlastní mozek, nebo své výplody nechávala korigovat vzdělanějším.

67 matka matka | 24. listopadu 2015 v 15:20 | Reagovat

[66]: ....i největší hlupák se nakonec opakováním chyb také něco naučí.....

Nemyslím, že byste mne měl co naučit. Kromě urážek.

68 matka matka | 24. listopadu 2015 v 15:22 | Reagovat

[65]:Vyhodilo mi to internet.
Nicméně - co jste čekal od převratu v r. 1989 jiného?

69 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 24. listopadu 2015 v 17:46 | Reagovat

Matko, matko, na co se ptáš? Jiného než co? Chybí ti předmět dotazu. Já očekával, že se otevřou brány věznic, nebudou další politické popravy, debilové z míst kádrováků a domovních důvěrnic, nebudou otravovat lidem život. Neschopní podomci, kteří řídili JZD, půjdou znovu ke koním, přestane se lhát o úspěších budování, když koruna při takových výkonech nebyla směnitelná, zboří se ploty z ostnatého drátu na hranicích, nebudu potřebovat bankovní příslib, při cestě k moři, ani výjezdní doložku, vše, co měli VIP komunisté v Tuzexu, si budu moci koupit i já, že zmizí vexláci z Václaváku a když mě napadne, tak si budu moci dojet do Vídně na kávu. Všechna tato očekávání a mnoho dalších se mi splnila.
Pokud někdo očekával, že bude pracovat s produktivitou jako za komunismu, a mít se jako lidé v Německu, tak ten byl ošklivě zklamán.

70 matka matka | 24. listopadu 2015 v 19:56 | Reagovat

[69]:Ten můj komentář byl určen Mírovi.
- věznice se otevřely - kolik čeho vězňové spáchali a za jak dlouhou dobu se vrátili zpět, se dá vyhledat na internetu.
- kádrováci a domovní důvěrnice - dnes je to jinak, za svý řeči bývám dnes na webech mazána - to je svoboda, že.
- neschopní podomci? Ale prosím Vás, ti jsou dnes skryti v jiných družstvech, akciovkách, nebo kde všude, případně si nechali z těch podniků, kde si zavčas zajistili podíly vyplatit tučné prebendy, či zlaté padáky.
- ploty se zbořily, uvidíme, zatím se k nám nikdo až tak nehrne, když tak jen prochází dál do Německa. Že by to madame Merkelová tušila, že je u nás nemůže nechat, tedy hranice nezavírá? Kdyby to udělala, kolaps u nás by byl okamžitý.
- bankovní příslib, Tuzex - no, nepotřebovala jsem nikdy takový přepych. Nač by mi to bylo. Nejsu dáma, abych se u móře předváděla, nebo kupovala kožichy v Tuzexu, případně jezdila do Vídně na kafe.
- vexsláci? Nezmizeli. Pokud se nemýlím, tak jsou tam stále, jen jsou většinou zahraničního původu tito "obchodníci" a nekšeftují s penězi, anóóóbrž s drogami.
- produktivita - jak to, že jste se za komunismu  (kterej tu mimochodem nikdy nebyl) flákal? Jak to, že Vaše produktivita nebyla lepší?

Pokud to bylo, či je to jinak - uvidíme, jak dlouho.
V Bruselu mají zároveň s přepychem i teror a bojí se jít si třeba ty banány koupit. Třeba je to přejde. Člověk si prý zvykne i na šibenici.

71 matka matka | 24. listopadu 2015 v 20:00 | Reagovat

Jo a ještě k tý produktivitě - před několika málo lety se k nám přestěhoval jeden menší závod z Rakouska. Proč asi? Protože u nás okamžitě za stejnou práci našim dělníkům snížili mzdy, zvýšili normy. Nevykládejte mi něco o tom, jak se v Rakousku dře. A pokud ano, mají tam na fyzickou práci Turky, Poláky, kteří ovšem již za naše odměny a normy nechtěli takovou práci dělat, nebo se jich nikdo neptal a závod p...

72 matka matka | 24. listopadu 2015 v 20:00 | Reagovat

a závod přesunuli dále na východ. Tak se opět stane, pokud to u nás přestane vyhovovat, případně se lidé sdruží v odborech a budou remcat,...

73 Míra Míra | 24. listopadu 2015 v 20:22 | Reagovat

[68]::
Zkontroloval jsem, zadal adresu, spustil se pořad Reportéři ČT, nic mi to nevyhodilo, woodoo to nebude. :-)
Otázce nerozumím. Pokud má souvislost s tím, že vám to "vyhodilo" internet, tak před r.1989 by vám ho ani nenahodilo. A to nejen technicky.

74 Míra Míra | 24. listopadu 2015 v 20:55 | Reagovat

[70]:
Pěkně jste se rozpovídala. Nedá mi to, ač jsem nebyl v tomto případě osloven, připojit pár poznámek do diskuze:

- věznice se otevíraly i před r. 1989 a to zejména pro kriminálníky, političtí s to pěkně odseděli.

- býváte-li mazána na webech, tak to asi nedodržujete pravidla pro diskuzi tam určená. To není o svobodě. Zkuste vyběhnout před barák a křičet, že prezident je vůl. Prt se vám stane.

- neschopní podomci. Částečně s vámi souhlasím, ale i ti museli bých nějakým způsobem schopní, třeba i všeho schopní. Nemám je rád, ale budou tady vždycky v každém režimu.

- poznámce o Merkelové moc nerozumím, radši.

- bankovní příslib, atd. To, že jste to nikdy nepotřebovala nebo nechtěla třeba cestovat po světě neznamená, že bylo dobré, aby to bylo zakázáno nebo ztíženo pro obyčejné lidi. Je to jeden z důležitých atributů svobody. "U móře" se člověk může a nemusí předvádět, ale když chce, tak to je zase svoboda, ale třžeba i léčit, víte? A také v té cizině mohl vidět něco, co by asi tenkrát neměl, že?

- veksláci. Pravda, nejen nezmizeli, ale pokud byli opravdu schopní, dobře se uchytili. Pokud dodržují zákony a kšeftují a někdo jim to žere, co s tím? A drogy rozhodně netoleruji ani tento režim, to jste vedle.

- produktivita za minulého režimu - to to se fakt nenechte vysmát. To bylo vysloveně cizí slovo.
"Jak to, že vaše produktivita nebyla lepší?" No to je na disertační práci pro ty, kteří absolutně ztratili paměť. Hodně zhruba až vulgárně se dá použít tehdejší ustálený bomnot o tom, že lidé předstírají, že pracují a stát předstírá, že je platí a že si za mzdu můžou něco koupit.

Ještě jsem chtěl komentovat tu poznámku o banánech, ale to bych nerad. Radši ne.
Mějte se.
Také jsem se pěkně rozpovídal. Nedá mi to a nedá...

75 matka matka | 24. listopadu 2015 v 22:09 | Reagovat

[73]:ČT nesleduji a tak mi ani nevadí, že mi to vyhodilo internet, nebo co.
Ale kousek co jsem viděla, mi přijde jednostranně zaujatý. ale viděla jsem opravdu jen kousek. A tý jednostrannosti už mám z minula až až. Nejsem zvědavá na tu dnešní.
Že otázce nerozumíte? No co už, já myslela, že ano.

[74]: Je zbytečné dále diskutovat, bylo by to na dlouhé lokte a odpovědí by stejně bylo, že mi nerozumíte.
Holt si ponecháme každý své zkušenosti a i názory.
Snad co se týká oné "produktivity" - v rámci svých vědomostí, IQ a dalších předpokladů jsem se snažila odvádět více než 100 % práci, za kterou jsem byla placena. A to v době do r. 1989 i po té. Že jsem nemohla ovlivnit to, aby se takto snažili i ostatní? No, jako jedinec jsem byla vážně brána jen kdysi dávno, když jsem ve své první práci vypracovávala rozbory hospodaření. V dalším zaměstnání se lidé, kterým byly tyto rozbory určeny, ani neobtěžovali je číst, natož z nich něco vyvodit. Taktéž při práci ve finančním výboru zastupitelstva města.
A tak jsem se stáhla, ať se snaží jiní. Nač být pro srandu králíkům, že ano.
Jo a co máte s banánama? Lepší jsou domácí hrušky, než ty napůl shnilý banány, co tu prodávají. Hrušky je dost dobře nahradí.
Jo a móře to néni, néni, Tálinskej rybník.... hele, nevíte jak žiju, proč jsem u moře nikdy nebyla. Tak si to užijte, já si užívám zas něco jinýho.
(na Ukrajině, vlastně ještě v SSSR bylo taky hezky, v Rakousku (Bruck/Mur) také, ale milejší to bylo na té Zakarpatské Ukrajině).

76 Míra Míra | 24. listopadu 2015 v 22:40 | Reagovat

[75]:
Na to video jukněte u Nadi. Je to minimálně stejně objektivní, jako vaše poznámky tam. A končím nebo nás zase sprdne, že máme jít na facebook. Já ho ale nemám a ani nechci.

77 matka matka | 25. listopadu 2015 v 23:45 | Reagovat

[76]: Napsala jsem tam u té Nadi k tomu svý.
Tak, jak Merkel dělá ze svých občanů - no, nevím co z nich vlastně dělá, ale nelíbí se mi to. A zavání to průšvihem.
Tak i to video - no, kdyby si na hrad pozval V.I.P., což se zajisté při různých příležitostech děje, byl by za to chválen. Takto platil z reprefondu lidem z jedné dědiny.  A lidé jsou nazýváni burany,... To ignorování a  pohrdání, nadávání,... se jednou vymstí.

78 Míra Míra | 26. listopadu 2015 v 21:03 | Reagovat

[77]:
Tak jsme zase koukali každý na jiné video. Ach jo.

79 matka matka | 26. listopadu 2015 v 22:24 | Reagovat

[78]: Mi to nevadí, že je to "hot" versus "čehý",...
Ono to přesně vyjadřuje to, co se nyní ve společnosti děje.
A kdo s tím něco nadělá? Nevím. Ono ani to "ach jo" nic nevyřeší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama