Stěhování národů - konec Evropy? - 14/? Herostrátos-Merkel-2

4. listopadu 2015 v 21:06 | Gregor Moldavit
Merkel-Raute

Pro řečníka je dost velký problém, co dělat s rukama. Hitler třeba gestikuloval jako šílenec, Stalin se naopak nechal vyškolit, aby mluvil zcela klidně, bez většího pohybu rukou. Pro Merkel se stalo zvykem, dávat prsty do tvaru kosočtverce, což Němci nazývají Merkel-Raute.
ve šťastnějších dobách

Tady musím Čechům jedno vysvětlit. Němci totiž neznají význam onoho kosočtverce se svislou čárou uprostřed. Nikdy jsem ho taky v Německu nikde na zdi neviděl. (Což se o českých zdech říci nedá.) Merkel tedy netuší, že při řečnění ukazuje Čechům poněkud nemravný obrazec.
aktuální foto

Tahle Merkel zřejmě za posledních pár týdnů pěkně zestárla. Že by něco začala chápat? Co platné, že ministr financí a vnitra jí lichotí, jakou je spasitelkou lidstva, když uklizečka v její vile jí řekla do očí, že Němci ji nenávidí. (Jestli se to stalo nevím, to jsem si vymyslel, ale něco takového se jednou stát musí.)
"Nelíbí se ti Angelo pravda? Tak mě vyhoď! Sousedi se už ptali, jestli bych nešla uklízet k nim? Ministrů můžeš mít kolik chceš, ale jinou uklizečku tak rychle neseženeš. Že sis právě přitáhla do naší země milion mladých pracovních sil? Tak se nějaké té zašátkované zeptej, jestli ti půjde umejt hajzl? Ona chce dům se zahradou a sice zadarmo. Teď má 3 děti a každý rok bude mít jedno k tomu. Za to té muslimce musíš vyklopit mnohem víc peněz, než jsi kdy dávala mně za moji práci! Přišla do Německa, aby se živila produkcí dalších muslimů. Ta ti pracovat nikdy nepůjde."

Nyní ale k tématu.

Když se podívám večer na zprávy kolem celého světa, vidím jen sérii katastrof. A všechny, kromě sopek a zemětřesení, mají jedinou příčinu - přemnožení lidstva! Jenže ono by ani to zemětřesení v Nepálu nenapáchalo takové škody, kdyby v něm žilo tolik lidí a bylo tolik domků, jako třeba ještě před padesáti lety. Ještě v době prvního zdolání Everestu (1953) bylo Kathmandu trochu větší vesnice. Dnes má skoro milion obyvatel a topí se v prachu a špíně. Kvůli tomuto přemnožení naší planety začalo stěhování národů. Za mého dětství měla Země 3 miliardy obyvatel, dnes je to skoro 8! Kde před pár lety musely hledat nový domov tisíce, tam jsou to nyní desítky milionů.

Jenže člověk nejde odněkud, člověk jde někam a na této planetě už nikde prázdná místa nejsou. Naštěstí je tu Evropa, kde žije onen bílý hlupák, co má peníze na rozdávání, ale sám se množit nedokáže. Je tu Německo s onou mama Merkel, která chce svoji zemi osídlit novou krví, (aniž by se svého národa ptala), kde stojí na nádraží pár sebevrahů s plakáty: "herzlich willkommen". Tam je nutno se vydat.

Včera ukazovali v televizi jednoho černocha z Eritree, žijícího už 6 let v Německu. Byl registrován v Itálii, kam ho Němci chtěli vrátit. Pochopitelně zase na náklad německých daňových poplatníků. Ale on to dal k soudu, že se do Itálie vrátit nechce. Tam prý dávají špatné jídlo. Pracovat by třeba chtěl, jenže nesmí, což ovšem nic nemění na tom, že tu už 6 let žije na účet těch, kterým v 5 ráno zvoní budík!
Jak říká soudružka Merkel, každý z nich má právo, aby v Německu bylo posouzeno jeho právo na... na co vlastně? Asi na cokoli. A soudci říkají to samé, co starostové, policie, doktoři... "Pro samé migranty už nemáme vůbec čas na naši vlastní práci, za kterou jsme od německého obyvatelstva placeni."

Jak už jsem napsal, nějaká registrační místa na pobřeží nebudou téhle Merkel nic platná, ti lidé jdou do Německa! Jenže politikové si zasedají, schůzují, navrhují, hlasují, přemítají, přikyvují, že ono by se mělo udělat ... a neděje se vůbec nic. Dokonce se jim podařilo odhlasovat, že od 24.10.2015 budou neoprávnění asylanti transportováni nazpět vojenskými letadly. Ještě ani nejmenší zprávička, že by se bylo jedno vzneslo.
A tak podobně dále v téhle zemi bláznů:
...Ministr vnitra Thomas de Maiziére minulý týden prohlásil, že Německo bude všechny žadatele o azyl z Afghánistánu odmítat a vracet do vlasti. Německo totiž ročně investuje do rozvoje země milióny eur a cvičí tamní bezpečnostní složky. Nebude se proto starat o Afghánce, kteří "jsou potřeba k obnově své vlastní země"....
Pane deMaiziere, vy budete co? Vsadíme se, že nebudete zase vůbec nic? Když je to tak jasné, kolik letadel s migranty odstartovalo do Afganistánu tento týden? Není náhodou možné, že ani jedno?
Dnes takový ten tlustý hospodský vedle Merkel ujistil reportéry: "my pracujeme na tom aby..."
Mě by zajímalo, jak by se tvářil, kdyby si pozval stavební firmu, měsíc ji platil a pak zjistil, že se na staveništi vůbec nic nezměnilo. Zedníci by ho ale ujistili: "my pracujeme na tom, aby tady mohl stát dům."

Mimochodem, Merkel není jediný hrobař Německa. Když si poslechnete die Linke, komunisti, nebo die Grünen, komunisti-anarchisti, tak ti by všechno rádi ještě zhoršili. Od Grüne se můžete dozvědět, že Romové v Bulharsku jsou rasově diskriminováni a měli by mít všichni právo na asyl v Německu. Oni by rádi ze svého státu udělali jeden velký Chánov, ve kterém má každý na všechno právo. Voliči Merkel nemůžou za to, že zešílela, to nemohli předem vědět. Ale kdo dá hlas pro Linke, nebo Grüne, volí tím zcela vědomě zánik vlastního státu.

Na světě je právě 60 milionů lidí na útěku před válkou, 100 milionů obyvatel v Africe je, nebo se chystá na cestu do Evropy. Přesto, dle odborníků, bude mít Afrika v roce 2050 čtyřnásobek dnešního obyvatelstva. A každý z nich bude mít bezpochyby v Německu na všechno právo. Těchto sto milionů se už dnes dává na pochod, protože se ve vlastních zemích přemnožili. A co nám nesou? Přemnožení!

Na světě je 5,6 miliard lidí, žijících v chudobě a těm se ročně rodí 80 milionů chudých dětí. (Dle pravidla - nejvíce dětí mají ti, co sami nedokážou uživit ani jedno.) Jenom kvůli změnám klimatu se ročně vydává na cestu za přežitím 26 milionů lidí. Tyhle miliony skutečně chcípajících ovšem v EU právo na asyl nemají. Jsou hladoví, jedná se tedy o hospodářské migranty. Jsou to mírumilovní zemědělci, neválčí každý proti každému a nepodřezávají si vzájemně krky, jako třeba obyvatelé Sýrie, nebo Iráku. Tak ať sem nelezou! My si raději importujeme islámské teroriosty a jejich občanskou válku, radeji budoucí socky, které přišly pro naše dávky, než vzít pár dříčů, kteří by nám rádi zúrodnili zanedbané kouty naší země. Čtenář mi promine, ale všechny tyhle asylantské zákony EU bych já tak akorát spláchnul do hajzlu!

Nyní k paní Merkel, co se jí asi v hlavě odehrává:
Snad znáte pojem "Maslowova pyramida potřeb". Ani bych se ale nedivil, kdyby ho někdo v ČR neznal. Pro komunisty, kteří chtěli jednou dávat podle potřeb, to nesměla být pravda. Člověk totiž nikdy podle potřeb dostat nemůže, protože ty rostou úměrně s možnostmi. Dávat podle potřeb je největší pitomost na světě!

Občas uvádím pro názornost nějakou pohádku. Znáte tu "o rybáři a zlaté rybce"? Jeho žena potřebovala nejprve nové necky, potom potřebovala novou chýši, ... a nakonec potřebovala palác a řady služebnictva.

V době kdy moje potřeby na vojně byly životní minimum potravin, tepla a spánku, (ani jedno nám dopřáno nebylo) potřeboval Antonín Novotný zámek na Orlíku a jeho syn nejdražší hotely a prostitutky v Beirutu. (Tehdejší Paříž Orientu.)

Potřeby začínají fyzickým přežitím, dýchat, pít, jíst, pak přijde nějaké bydlení, pak trochu požitky, v práci postoupit... Nakonec přijde moc nad ostatními, stát se slavným, vládcem světa, ... nesmrtelným. Merkel je na tom nejvyšším stupni a jak jsem napsal, je u moci už příliš dlouho.

Příklad - americký president, nejmocnější muž světa. Znají ho všichni, ale to mu třeba za čas už nestačí. Kdo ho bude znát za sto let? Co tedy udělat něco velkého? Tak třeba atomovou válku? Proto platí 2x a dost! "My neříkáme, že to děláš nějak špatně, ale teď zase někdo jiný!" Jenže Merkel už tam sedí 10 let a vlezlo jí to na mozek. Německo je jí už malé, ona chce vládnout celé EU, celému světu! Válku jistě nechce, ale co takhle stát se další biblickou Evou, pramatkou nového evropského nadnároda? Konečně je tomu skutečně tak, že Němci vymírají. Tuhle starost už mělo nekonečně vládců před ní, k čemuž se hned vrátíme. Většinou tedy nutili ženy proměnit se v nosné slepice. Jenže u Merkel je ten vtip, že to žena je a sama nemá dítě ani jedno. Takže na to musí nějak jinak.

Ale nyní pár oněch plodných příkladů z minulosti, kterých by se ovšem dala napsat kniha:
Císař Augustus silně zdaňoval bezdětné muže. Pozor, myslím svobodné Římany, otroky šlo těžko zdaňit. Mimochodem, nefungovalo mu to, jako ještě při mnoha podobných pokusech všech možných vládců až do dnes.

Tady věcný, dnes aktuální, dotaz na čtenáře: Měli obyvatelé ve Starém Římě zájem na tom, aby jejich otroci, kteří často žili v páru, měli děti? Odpověď chce určité vědomosti, nebo aspoň odhad. Nějaký zkušený ekonom by na to asi odpověděl otázkou. "Kolik stál jeden otrok?" To je ten vtip. Neměli! Levnější bylo otroka koupit, než živit jeho děti. Možná ta Merkel myslí nějak podobně, ale pozor! Budou migranti naši otroci? Zatím jsme my jejich! Několik tisíc neplacených německých dobrovolníků dnes pracuje ve dne v noci na všech možných místech v jejich ubytovnách. (A začínají toho mít pěkně pokrk!!!)

Ruští bojaři se snažili přimět k množení své nevolnické mužíky, potřebovali pracovní síly na pole. (Jenže to byli nevolníci, ti už si své děti museli živit sami!) V té době církev svatá upalovala čarodějnice, což vzniklo jednoduše tím, že dělaly u chudých potraty, čímž krátily vypasené služebníky bóží o jejich robotníky na polích.

Jeden z těch mnohých, kteří to všelijak zkoušeli byl i Stalin. V roce 1944 zavedl titul "matka hrdina" pro ženy, které měly 6, či více, dětí. Nemusely stát frontu v krámech, měly rezervovaná místa v kině,... Ale nic to taky nakonec nepřineslo. (Matky si spočítaly, že jejich syny buď sám popraví, nebo na smrt pošle.) Tady jsem si vzpomněl na kázeňské odměny v naší slavné armádě. Pochvala před nastoupenou jednotkou, 2 dny opuštění útvaru (vopušťák)... Všechno dělané tak, aby to stát nestálo ani jeden grejcar.

Komu se to množení povedlo, byl soudruh Husák. Ještě dnes čtu "argumenty" komunistů: "Víte že jsme tenkrát měli nejvyšší porodnost?" (Pro někoho příznak nejlepšího systému. Děti jsou ovšem bohatství chudých.) Vím a taky si vzpomínám, jak u toho inteligentní Češi bledli. "Takhle se množit, to dělají primitivní národy." Konce 70. let ale ty fondy na množení došly a zneužité matky, které Husákovi propůjčily za finanční výhody svá rodidla, začaly řvát, že je podvedl.

Sofie Loren a Mastroianni v jednom filmu z doby Mussoliniho. (Ten den přijel na návštěvu Hitler.) Sofie mu říká (myslím zhruba): "máme 7 dětí, když jich budeme mít 8 pak dostaneme..." Co? To už si nepamatuji, ale je to klasická ukázka, jak za diktátorů byla hnána porodnost.
Ceauscesu, příliš velký, pro tak malý národ, nařídil ženám nejprve mít 4 potom 7 dětí. Nechal se slavit jako titan mezi titany, až mu jeho malí nevolníci srubli hlavu. atd... atd...

Merkel s jejím pokusem o rozmnožení poddaných tedy není zrovna nic nového. Snad jenom tím, že to dělá v dějinách zatím nejpitomějším způsobem.

Kdyby to nebyla tragédie, byla by to sranda. Třeba někdy pokračování, ale teď padá listí a já mám strašně vzrostlých buků, musím ho hrabat a odvážet, pak dělám zednickou ve sklepě, do zimy jsem chtěl mít izolaci střechy, ... na všechno už ale Merkel importuje mladé síly z Asie a Afriky. Radujme se!

Pokračování...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 5. listopadu 2015 v 9:44 | Reagovat

Gregore, tak vo co go? Přišlo k vám mnoho pracovitých a zbědovaných utečenců, tak když si jednu, dvě rodiny vezmeš domů, bude střecha v cuku letu hotová. Člověk aby ti záviděl.
V roce 1938 se vyjádřil Jan Werich k tomu jak vidí nacisty. Jsou to milí lidé, jako mohamedáni. Přijdou k vám, tváří se líbezně, po čase vám zakáží jitrničky, vyženou psa, potom ženám sukně a nakonec vás z vystěhují z domu. Nemá německý lid dobré vyhlídky.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 5. listopadu 2015 v 13:13 | Reagovat

[1]: JP
Ty se moc nechechtej! Až si jednou koupíš auto "made in Germany", staneš se majitelem hezkého arabsko-afrického výrobku. (Co o tomhle ta Merkel ví?) Jediné německé bude program computru, který bude ukazovat zcela přesně. Při spotřebě 8 L přesně 4,5!

3 nar.soc. nar.soc. | 5. listopadu 2015 v 16:11 | Reagovat

[2]:

Pro mne existuje jediná otázka. Jsou ještě chytří Němci do 50let? Takoví totiž vytvořili z poválečného srabu dnešní Německo! Pokud takoví jsou, zvládnou i to dnešní nadělení od Merkelové. Příklad s jiným aktuálním  srabem u VW máme dnes před očima a v přímém přenosu.
Jen mimochodem, mám ojetý VW Golf IV - kombi ( 1999). Kastle má 330 tis. km a ještě drží kromě několika rezavých flíčků. Motor byl vyměněn za jiný ojetý, má 250tis. km. Psaná spotřeba 5,8l/100 ještě stále vychází na delší cestě, běžnou rychlostí. Když si pospíším na dálnici ( dost tím riskuji flastr ) jsem v Praze za 2hod ( 220km ) stoupne spotřeba na 6,5l/100km. Krmím tu ojetinu ekonaftou á 25,90Kč, zatím bez problémů ( mám s tím najeto zatím 20 tis. km ).

4 jaroslav Pokorný jaroslav Pokorný | E-mail | 5. listopadu 2015 v 17:32 | Reagovat

Ahoj národovče. Chytří Němci byli i za Hitlera. Jenže nebyli slyšet. Pár se jich schovalo i v Československu, ale národ jako celek byl pasívní. Stejně jako Čechoslováci za komunismu, nebo Rusové za Stalina. Já pevně věřím, že se z toho Němci vyhrabou, takže Gregor nezahyne pod návalem islámského práva Šaríja a nebude muset vystrkovat zadek k nebi a mlátit čelem o zem. Nejdřív ale musí ta sociální bublina Merkelové prasknout. Pár lidí to odnese, ale když se kácí les, tak lítají třísky.

5 gregormoldavit gregormoldavit | 5. listopadu 2015 v 18:13 | Reagovat

[3]: nar.soc.
Paralyse německého národa se chci někdy v dalším dílu věnovat. Pro leckoho jednoduché, Němci jdou za svým vůdcem. Bohužel ano, už zase jdou do vlastní záhuby, bojuje pár extrémních sil. Ti ovšem pochybným způsobem, zapalovat ubytovny a přepadat migranty, s tím nemůže většina souhlasit. Ale nešli náhodou Francouzi za Napoleonem do Ruska? Co dělali Češi těch 20 let za Husáka? Chodili na podnikové schůze a jak loutky na nitkách hlasovali, že SOLIDARNOST (výzva založit odbory) se vměšuje do vnitřních záležitostí cs. Bojovalo za ně pár chartistů, dnes označováni jako vožralové.
Co se bude dít je velmi těžko předpovědět, něco takového tady ještě nebylo. Mám obavu, že to nakonec vyřeší další Hitler, nebo ale taky další Khomeini, vládce Islámského Německého Státu.

6 nar.soc. nar.soc. | 5. listopadu 2015 v 19:12 | Reagovat

Teprve s odstupem času může člověk hodnotit. Kdysi jsem byl vzteklý a hledal jsem pro sebe životní směr a zajištění rodiny ( tři děti, žena bez zaměstnání, rozestavěný domek).
Můj osobní "zlatý věk" nastal, když mne vyškrtli z KSČ ( 1969) i z kandidátů na technickou funkci v STS a přesedlal jsem z nutnosti i trestu ( za provokování stávky v r. 1968 ) na buldozer. Tam žádná tlačenice nebyla, stroj byl ojetý krám z "opravy do opravy". Udělal jsem si známosti po okrese a pohyboval se jako kolotočář. Ode vsi ke vsi, trhal stromy, rovnal polní cesty, upravoval meze i skládky, pracoval na stavbách u řek i na dálnici a většinou podle svého zájmu. Někdy i celé noci a pak jsem měl volno až 2 měsíce ročně mimo dovolenou. Mašina po generálce vydělala i peníze a co víc jsem tehdy mohl chtít? Skoro vše mi bylo prominuto, jen abych neodešel jinam. Pro podnik jsem vydělal do té doby neznámé sumy peněz ( protože jsem pracoval hlavně podle státních norem a ceníků, nikoli na hodinovou sazbu). Upravený výkon motoru mi to vše umožnil a navíc jsem byl i reptající "disident". Za dvacet let jsem "spotřeboval" dvě mašiny.

7 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. listopadu 2015 v 9:46 | Reagovat

Gregore, Merkelová se bude ještě hodně potit. Životní krédo migrantů ubytovaných u nás v Bělé: Proč nás tu držíte, my chceme dál do Německa, tam dostaneme domek se zahrádkou. Chápu, že těmto lžím, šířeným neznámou osobou několik primitivů může uvěřit, ale když vidí ty davy, které se do Německa valí, že nemají špetku selského rozumu. Švédsko, které ČR kritizovalo za přístup k běžencům již skuhrá a požaduje jejich rozdělení na jiné země EU. Spolu s Německem je nalákaly jak medvěda na med vysokými sociálními dávkami a nyní koukají jak vyoraní krtci. Běženci jsou hovada, stěžují si na nedostatek jídla a naše obudsmanka, též kráva, jim přikyvuje. Nestačila si ověřit, že mají hlad, protože nechodí na snídani a nevezmou ji ani svým dětem.

8 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 6. listopadu 2015 v 9:53 | Reagovat

Dotaz na nar.soc. Jak to kolego, že jsi vůbec byl členem té úctyhodné organizace Vontů jménem KSČ? Co tě mezi ty lumpy přitáhlo? Já nebyl ani v Pionýru. Převexlovat ze Sokola na častušky to mě nelákalo. Za kritiku marxismu, mi byl zkrácen pobyt na lyžařském výcviku ze 14 dní na 1 den příjezdu.

9 matka matka | 6. listopadu 2015 v 10:07 | Reagovat

[7]:ad ....rozdělení na jiné země EU....

Zvláštní, dovolávají se nyní naší solidarity.
Ale většina těch zemí, kam migranti směřují, je bývalými koloniálními velmocemi, které z mnoha svých kolonií tyly.
Dělili se tehdy solidárně s námi? Nehledě na obyvatele kolonií. Ti z toho také asi příliš netyli.

10 nar.soc. nar.soc. | 6. listopadu 2015 v 10:55 | Reagovat

[8]:

Na přímý dotaz přímá odpověď. Měl jsem 18 let a dost jsem rýpal do místní organizace ČSM. Přišel sem nový okresní aktivista KSČ a vybral si mně na (převýchovu) udělat z pytláka hajného. Nabídl mi kandidátku do KSČ, jako podmínku pro budoucího předsedu ČSM, kde bych mohl realizovat svoje představy o vyžití mládeže v okresním městečku ( tehdy byla naše obec ještě okresem ). Radil jsem se s tátou ( byl za Protektorátu zavřený ) a se strýcem členem KSČ jinak mistrem ve Svitu ( právě KSČ legitka o jeho jmenování rozhodla). Rezumé obou "rádců" bylo. Když do KSČ nevstoupí rozumní lidé, buhví, jak to skončí. Kandidátku jsem přijal, ale houby to bylo platné. Už mne měli ve "škatulce" a rukoval jsem 3.1.1960 k bývalým PTP ( 5.techn.pluk) k autorotě. Přecvičili mne na T 128, po roce na Gaz 69 a jezdil jsem u VKR v Praze. Odmítl jsem zůstat na vojně a už po mně šli. Žádné místo, kromě JZD nebylo. Stal jsem se sice předsedou ZO ČSM v místě, ale okres už také zanikl. S jinými blbci jsem sváděl války o taneční čaje pro mladé, o poznávací vlastivědné zájezdy ( s příspěvkem od okr. výboru a MěNV) o přednášky soc. akademie na téma sexuální kontakty mladých před manželstvím a bylo zle.
Na opičárny při 1. Máji či VŘSR se ZO vykašlala a trest přišel v podobě "sundání" neuvědomělého předsedy. Od té doby "vyžití" mládeže stagnovalo celá léta. Šli po mně i v JZD, tak jsem se zapsal na dálkové studium a po absolvování odešel jinam. Zase srážka s tamními blbci a odchod na nábor do STS Brno. Chvíli jsem jezdil s traktorem, pak do kurzu pro techniky. Jenže r.1968 a moje držkování věc uzavřelo, jak je zmíněno jinde. Poznání, že ten systém ničí lidi se u mne dost opozdilo, zato trvá bez omezení dodnes.

11 nar.soc. nar.soc. | 6. listopadu 2015 v 11:03 | Reagovat

[9]:

Trefa úplně vedle.
Např. Švédsko nebylo nikdy koloniální velmocí, ale jen personální unií s jinými severskými národy.
Německo mělo sice kolonie v Africe, ale doplácelo na ně. Německá forma civilizace dodnes tvoří jakousi páteř vzniklých států. Německá vynalézavost ve využití možností ( dovoz indických slonů k tahání břemen a pluhů ) při zúrodnění Německé východní Afriky ( dnes zničených statků v Zimbabve).

12 gregormoldavit gregormoldavit | 6. listopadu 2015 v 11:14 | Reagovat

[7]: JP
Jejich představy o eldoradu Německo jsou většinou výplodem jejich schlepper, kteří na nich vydělávají miliony. Za jednu plavbu v rezavé bárce na Lesbos pro osobu kasírujou i pár set € a našlapou jich tam víc, než loď může unést. (Jako církev svatá: "zaplať tady, odškodněn budeš tisíckrát kdesi jinde.")
Když se utopí nevadí, brečet bude jenom paní Merkel a pastor Gauck. Libyjští, nebo Turečtí rybáři a gangsteři dostali zaplaceno předem a další tisíce migrantů se valí. Za měsíc vydělá takový lidský pašerák tolik, jako jeho otec za celý život. A dokud Merkel neřekne dost, nebo nepadne, budou se tyhle davy valit dále. Vrahem těch utopených není nikdo jiný, než zase Merkel. Až ta tu nebude, přestanou i ti utopení!

13 matka matka | 6. listopadu 2015 v 11:55 | Reagovat

[11]: No a protože mnohokrát neuspěli, jsou dnes v další unii - EU a "přidělují kvóty".
To je sranda, že.

14 matka matka | 6. listopadu 2015 v 11:57 | Reagovat

[12]: Zajímalo by mne, jakou "roli v tom hraje" dnešní Turecko a "bývalí Turci" v Německu. Co by se dělo, kdyby Merkel Turecku řekla, už ani jednoho migranta od Vás,.....

15 gregormoldavit gregormoldavit | 6. listopadu 2015 v 12:20 | Reagovat

[14]: matka
Pašeráci lidí jsou tam, kde se naskytuje příležitost. Jestli Turci, nebo kdokoli jiný, je jedno. Němečtí Turci zřejmě nic neorganizují.
...Co by se dělo, kdyby Merkel Turecku řekla, už ani jednoho migranta od Vás,.....
Tak se na ní Turci akorát vykašlou. Vzali si za sliby 3 miliardy € a hezky se chechtají. Kvůli ní neuzavřou pobřeží jako to měla NDR.
Ale: To je asi jako co by se stalo, kdyby papež prohlásil, že bůh není? Merkel nikdy neřekne dost, ani kdyby to mělo stát existenci Německa a vyhlazení jeho lidu. Ona zná pouze sebe! Jak jsem napsal, Merkel z vlastní moci zešílela a ta je pro ní už to jediné, čemu slouží. Stal se z ní faraon, kterého zajímá pouze velikost jeho pyramidy a nic jiného na světě. O tom ještě napíšu.

16 jaroslav Pokorny jaroslav Pokorny | E-mail | 7. listopadu 2015 v 9:45 | Reagovat

Pro Matku. Vážená, vaše konstatování, že koloniální mocnosti tyly ze svých kolonií nehodlám zpochybňovat, ovšem připomíná mi silně komunistická hesla, která jsem poslouchal let. Krom toho, že profitovaly z nerostného bohatství, každou kolonii též kultivovali. Domorodci by stejně neuměli své hmotné zásoby využít. Když se dnes podíváš na Alžírsko, které je samostatné, tak jediná kultivovaná část je ta u pobřeží, kde jsou nádherné domy v koloniálním stylu. Dále k jihu žijí Arabové stylem jak kdysi a výše pak Nomádi mezi které se ani Arab neodváží. Takže prospěch kolonizace byl oboustraný.

17 matka matka | 7. listopadu 2015 v 11:10 | Reagovat

[16]: Já vím, hesla jsou různá.
Jde o to, jestli to o prospěšnosti kolonizace si myslely obě strany.

a jen tak poznámka - na Jávě tuším žije na území přibližně velkém, jak byla ČSR cca 100milionů lidí. Tož tak, ještě máme volný kapacity, že ano.
Jde o to, jestli to bude prospěšné jak pro stávající obyvatele, tak i pro případné přišedší,....

18 gregormoldavit gregormoldavit | 7. listopadu 2015 v 11:27 | Reagovat

[16]: JP, matka
Nelze pochybovat o tom, že kolonie byly vykořisťovány a vzpomínám na legendární projevy Chruščova v OSN proti kolonialismu. Nám presentované jako evangelium. Námitky, že tito lidé si sami vládnout nedokážou a mají z toho i výhody, byly komunisty smeteny. Kolonie nakonec padly a co se ukázalo? Že místo kolonialistů přišly občanské války, genocidy kmen proti kmenu a hladomory. To se dodnes moc nezměnilo. Navíc jsme tu u našeho tématu - polovina Afriky táhne do Evropy, že se doma neuživí. Jak to ti kolonialisté dokázali, že z těch zemí bohatli a místním se tak špatně nežilo a měli všichni práci? Proč půl Afriky už sto let táhne za prací do JAR, kde vládnou běloši? Nebo obráceně, kolik černochů by šlo dnes do Evropy, kdyby tu žili taky jenom černoši? Není možná, že ani jeden?
Kdyby ale nějak juristicky měly koloniální státy brát migranty z Afriky, pak pochopitelně pouze ze svých bývalých kolonií. Německu by se tím určitě značně ulehčilo. Nikdy nevlastnili Sýrii, nebo Afganistan.

19 Míra Míra | 7. listopadu 2015 v 22:46 | Reagovat

Pro matku:
K příspěvkům výše uvedeným jako reakce na ty vaše už nemám moc co dodat. Souhlasím s nimi. Ale vzhledem k tomu, že mě dráždí vaše postkomunistická rétorika člověka, který zřejmě nikdy nikde nebyl a informace čerpá bůhví odkud, se musím ozvat.
Těším se na první příchozí z Jávy. Ti se budou divit. Pokecáme a rozejdeme se v dobrém. Oni domů, já na dovolenou k nim. Strašte nás dál. Bubu!

20 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. listopadu 2015 v 9:57 | Reagovat

Pro matku. Vážená, vy jste exemplární případ komunistické demagogie, která přežívá ve velké části národa. Je to projev sociologického jevu, že 100x opakovaná lež se stává pravdou. Dnešní arabské státy a jaro v nich, dokazují, že dát svobodu mentálně nevyzrálým lidem, bez zkušeností z řízení státu je stejné, jako když by jste svěřila vedení své domácnosti pětiletým dětem. Bez vedení otce, a matky, by z domácnosti udělali džungli. Byla chyba Bushe, že podlehl lžím svých poradců o výzbroji Saddáma jadernými i chemickými zbraněmi a nedal na zprávy americké výzvědné služby, která to nepotvrzovala. Zásah Američanů v Iráku byl šlápnutím do hovna. Jako když rozšlápnete pukavec a smrad se začne šířit. Tamní národy jsou schopny žít pouze pod tuhou diktaturou, která nepřipustí kmenové války. Kdyby u nás vyslovil soud rozsudek nad 500 vůdci opozice trest smrti, tak se ombudsmanka i Amnesty Internacionale zblázní. V Egyptě to proběhlo celkem jako normálka. Tuto moudrost pochopili komunisti v Číně a zem vzkvétá. Povolit tam šílenství lidských práv, tak se celá zem propadne zpět do hladomoru.

21 gregormoldavit gregormoldavit | 8. listopadu 2015 v 11:09 | Reagovat

[20]: JP
Když slyším "lidská práva", tak se mi obrací žaludek! Jak jsem napsal, to je v Německu cílem Linke a Grüne. Proměnit celý stát v jeden velký Chánov, ve kterém budou mít všichni na všechno právo. Jenom ti, co se ještě živí prací, budou mít právo akorát se udřít a chcípnout a veškeré vydělané peníze odevzdat levicové vládě, aby je rozdala parazitům!

22 matka matka | 8. listopadu 2015 v 17:18 | Reagovat

[19]: Špatně jste si to mé říkání přečetl, či vyložil - to nebylo o tom, že z Jávy sem přijdou lidé, ale porovnání, že u nás je místa oproti nim ještě dost. Nemíním nikoho strašit.
I když netuším, jak se kde bude vyvíjet na zeměkouli klima a co se bude dít.

23 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 8. listopadu 2015 v 17:23 | Reagovat

Gregore máš naprostou pravdu. Termínu "lidská práva", která byla za komunismu chápána, jako svoboda v kapitalismu, ze zmocnili levicoví hochštapleři a vedou naivní mladé idealisty jako na vařené nudli k vládě anarchie. Práva má každý lump, nebo zločinec a najde se spousta lidí, včetně naší obudsmanky, které takový stav brání. I já mám v rodině mladou  jednadvacetiletou vysokoškolačku, která si nedá vymluvit, že migrantům musí ČR, tak jako Německo pomáhat. Ti nadšení lidé vůbec nevidí, že snímky vysílených a hladových běženců, jsou jen Potěmkinovou vesnicí, která kryje špinavý obchod mafie s obchodem s lidmi. Nepoloží si otázku, proč převaděčům nevadí válka v Sýrii a stále se tam vrací pro další zisky. Ovšem co vede Merkelovou k tomuto obchodu, to tedy nechápu ani já.

24 matka matka | 8. listopadu 2015 v 17:37 | Reagovat

[20]: Vážený, demagogie hýbou světem, jak známo - demagogie srpna 1968, demagogie převratu v 11/1989, demagogie "Arabského jara", Majdanu, demagogie ochránkyně lidských práv, která nechrání vlastní občany, ale na jejich úrok ty, kdož nelegálně vstoupili na toto území, potažmo legálně na pozvání čs. vlády přiletěli vládním speciálem, přičemž neváhali obratem zdrhnout tam, kam skutečně v Evropě směřovali - do stanu, neboť tam v Německu je skutečně nejspíš již přeplněno, ovšem s šancí na vysoké
dávky, které by u nás nedostali. Jak to přežije jejich nemocné děcko? No, jejich věc.
A když již píšete o Američanech - ti skutečně jednají v cizích zemích jako 5ti leté děti.
Diktátoři - holt nejednají jako 5ti leté děti, ale tak, aby přežili. S tím, že kvůli lidským právům je těžké člověka doby kamenné přeučit do doby jiné. A tak jim ponechávají "malý dvůr a velký bič", občas cukr a hry,....

Jo a jsem tím, kým jsem.

Bez ohledu na Vámi vystavené hodnocení mé osoby.

Že bych Vás též začala dle svého hodnotit? To si pište, že bych to zvládla.

25 gregormoldavit gregormoldavit | 8. listopadu 2015 v 17:44 | Reagovat

[23]: JP
Pokouším se to vysvětlit. Kdo utíká před občanskou válkou v Sýrii do Německa? (A ne jinam!?) Její obyvatelé. A kdo dělá občanskou válku v Sýrii? Její obyvatelé. V jejich zájmu vůbec není, aby ta válka přestala. Vždyť by ztratili právo na asyl v Německu. Tohle není útěk před něčím, tohle je stěhování národů. Jak jsem rovněž napsal, pokud se jim povolí vzít si sem i příbuzné, což je zatím jejich "lidské právo", bude jenom z letošních německých imigrantů (asi 1 milion) za pouhých 20 let 80 milionů. To je dnešní počet obyvatelstva NSR. Jestli oni pak původnímu německému obyvatelstvu přiznají nějaká práva, to je veliká otázka. Navíc pak můžeme mít jejich občanskou válku tady!

26 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. listopadu 2015 v 9:38 | Reagovat

Válka v Sýrii, je klasická ukázka nenávisti dvou odvětví potomků Šalamouna, které si dělají jediné právo na jeho učení Šíitů a Sunitů. Něco podobného jako vraždění Hugenotů katolíky v Evropě. Arabové jsou nábožensky nevyzrálý národ se zpožděním 600 let proti Bibli. Je to horší o to, že Rusové podporují zbraněmi Asada  Američané rebely. V podstatě vznikla patová situace, kterou odsírá Evropa. Jinak mě pobavila Matka konstatováním: "Jde o to, jestli to o prospěšnosti kolonizace si myslely obě strany". Děvče milované co myslíš, jak se dívají malé děti na prospěšnost rodičů, kteří je nutí dělat úkoly. To je odporné viď? Jinak když tě čtu, tak slyším komunistické teorie o spiknutí anglo-amerických sil na Majdanu, kryptokomunistů v roce 1968 a tak si říkám, kam máš okna. Zbylo ti v hlavě kousek místa na vlastní úvahu a ne jen papouškování politických hesel padlého režimu? Jinak mě kritizuj do libosti, hlavně si opatři nějaké argumenty a ne politické fráze.

27 gregormoldavit gregormoldavit | 9. listopadu 2015 v 11:23 | Reagovat

[26]: JP
Ne každí dítě věří tomu, že je prospěšné chodit do školy. Ale hádej se s ním? Tohle je mimochodem sporná otázka dodnes, jestli měli právo evropští kolonizátoři nutit ty místní učit se číst a psát? Češi (ani ateističtí komunisté) nikdy nevyčítali C+M, že na velkou Moravu přinesli písmo.
Třeba Tuaregové "převezli" Francouze, když do školy místo vlastních dětí posílali děti svých otroků. Dnes je tomu tak, že ony děti otroků mají funkce ministrů, děti Tuaregů patří ke spodní vrstvě společnosti. Nikomu neslouží ke cti, když je pro ostatní "ten analfabet". (Mimochodem, tak byl v Kremlu titulován veliký hrdina občanské války Buďonnyj. Dostal ještě velení v 2. válce a proti německým dělům a tankům posílal Kozáky na koních s tasenou šavlí.)
Některé kolonie bojovaly za svobodu a nezávislost, jiné naopak protestovaly, když kolonizátoři sami odcházeli. Patřit např. do Britského imperia mělo veliké výhody. Atd...

28 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 9. listopadu 2015 v 11:57 | Reagovat

Nevím, jak se komunisté stavěli ke Konstantinovi a Cyrilovi, ale byli to kněží a církev tu komunisté dusili jak mohli. Nyla to jejich konkurence. Sdružovala pod sebou velkou část věřících a jiná víra, než v komunismus to bylo nebezpečí. Jinak dnes tolerují cikáni záškoláctví svých dětí a tak každé třetí cikáně, končí v 15 letech ZDŠ v nižších třídě, jak v devítce, takže se nemohou ani vyučit řemeslu. Jak to bude s Araby u vás, na to si musíme počkat. Na Twitru jsem četl tvrzení, že Merkelová nemá podíl na invazi migrantů. Že by si holka zajišťovala důkaz já nic, já muzikant.

29 matka matka | 9. listopadu 2015 v 12:15 | Reagovat

[26]:Netuším, co zbylo v hlavě Vám.
Že by pohrdání, nesnášenlivost? Vaše záležitost.
Jo a husy jsme spolu nepásli, tykání jsem Vám nenabídla.
Co se týká argumentů - vyhledejte si je, těch různých možností jak se k nim dostat, je zatím dostatek.

30 nar.soc. nar.soc. | 9. listopadu 2015 v 14:17 | Reagovat

Demokracie je diskuze, tvrdil snad TGM. Chybí dodat, že rozumná diskuze je možná při přibližně stejné inteligenci a vzdělanosti. Jinak jde o monolog, překřikování, vyučování, potlačování a to tím větší, čím větší jsou rozdíly v inteligenci a vzdělání diskutujících. Některé diskutující je nutno tolerovat, aby se věci nesukovaly a jejich výpady přežít. Je to nejúčinnější.

31 matka matka | 9. listopadu 2015 v 23:13 | Reagovat

Každý se má historicky znemožnit sám. Krásně se to děje.
Zároveň každý režim má svou verzi pravdy. Už dnes je překroucené a vylhané to, co si pamatujeme. O tom, co se dělo před stovkami let, má každá země svoji pohádku. A ta se v průběhu let podle potřeby upravuje.
Nechť tedy budoucnost zhodnotí přítomnost a přítomnost, nechť plyne.
Někomu přitom ale může i zaskočit.

32 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 10. listopadu 2015 v 10:33 | Reagovat

Nar. soc, to co píšeš o diskusi je absolutní pravda a beru to jako vztyčený ukazovák. Musím přiznat, že jsem se trochu zastyděl nad svou zlomyslností, která mě pudí k tomu, abych některé subjekty, o kterých nemám valné mínění vytáčel až do stropu. Je to nedůstojné pro mě i pro ně, ale mě to prostě nedá. Zažil jsem tolik více méně omezených komunistů, že to dnes každému, kdo se chová podobně, prostě vracím. Opět mi to nedá a oznamuji Matce, že dámám zásadně vykám. Tebe beru jako kámoše, tak doufám, že mi tykání budeš tolerovat.

33 matka matka | 10. listopadu 2015 v 12:49 | Reagovat

[32]:Nebudu, neboť to co píšete v 1.komentáři u novějším článečku, mi připadá též jako
"....jen papouškování politických hesel padlého režimu...."
Nemáme si vůbec co vyčítat.
A pokud mi budete nadále tykat, tolerovat to nebudu (tykejte svým soudruhům, mi ne), i když zakázat Vám to zajisté nemohu.
Ovšem gentleman by toto mé přání respektoval.

P.S. Díky Míro. Myslet si o mě můžeš co je libo, ale za respekt dík.

34 matka matka | 10. listopadu 2015 v 12:53 | Reagovat

oprava: ...u novějšího článečku...

35 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 11. listopadu 2015 v 11:43 | Reagovat

Prohlásit jako Matka, že rok 1968 i Majdan byli demagogické akce, to se u nás odváží jen nejtvrdší komunisti, jako je rudá Marta Smelová. Bum a najednou to čtu i na tvém blogu Gregore. Připadám si jak Alenka v říši divů. Jinak mám poznatek, že kdykoli mi nemohou na netu komunisti oponovat, tak mě samého prohlásí za komunistu, nebo estébáka.

36 matka matka | 11. listopadu 2015 v 12:37 | Reagovat

[35]:Přesně tak, jak vy označujete mne.

37 matka matka | 11. listopadu 2015 v 12:41 | Reagovat

[35]: Nicméně mohu svůj názor opravit - ať už ty akce byly lidové, či ne, byly v konečné fázi demagogicky (nebo jinak) zneužity.
Stejně dopadne "humanita" kolem imigrantů. Lidé budou zneužiti. A to nejen Imigranti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama