Stěhování národů - konec Evropy? - 1/2

6. září 2015 v 21:52 | Gregor Moldavit

Kdyby přišel nějaký dnešní cestovatel do Starého Říma 5. století, řekl by asi těm místním:
"Jste banda homoušů bez kultury, vaší zábavou je vraždění, žraní a chlast! Máte tady terorismus, hordy nezaměstnaných, (tehdy zváni proletariát, stát je ale uživil), vaše "neporazitelné" legie jdou od porážky k porážce, vy jste už tak degenerovaní, že bez otroka si neumíte utřít nos a na každou vedoucí funkci potřebujete cizince. ..." (Tak celkem příznaky naší doby.)
"No jo", odvětil by asi vznešený Říman, "to skutečně jsme, ale co má bejt? Řím je věčný, to ví každý."

Ano, "věděl" to každý a Řím byl "věčný" ještě do roku 470, kdy navždy přestal existovat. Jeho zdánlivý středověký pokračovatel "Svatá Říše Římská" s ním měla společné už jen jméno. Jejím pokračovatelem je dnes EU! Jakýsi konglomerát, který já schvaluji a podporuji, dokud nás její hromada přeplacených a kolikrát zcela neschopných politiků nepovede do našeho zániku. Letošní rok jaksi naznačuje, že by to právě mohl být ten případ.

Řím odolával až do oné doby stěhování národů a to byl jeho definitivní konec. Právě tohle pro Evropu nastalo letos v létě.

Před pár set lety by římské legie byly nájezdníky hravě rozmetaly. Ale v 5. století už toho nebyly schopny. Proč? Být římským legionářem byla věc nejvyšší cti a stát se jím mohl jenom římský občan. (Ten se mohl narodit třeba v Austrálii, ale musel napřed ono občanství získat a to nebylo snadné!) V 5. století už brali každého, Římané sami na to byli příliš líní a dekadentní. (Jestli pak taky při zprávách o padlých v provinciích říkali, jako dnešní Češi? "Neměli tam lézt, dobře jim tak.") Na obranu své země si najímali cizince, kterým ale na nějakém Římu pramálo záleželo. Římané se stali tak pasívní, jako jsme my dnes a na to dojeli!

* * *
Evropská solidarita

"Žádný slušný člověk nemůže zůstat chladný a přezíravý tváří v tvář takovému utrpení," citovala agentura AP Thomase Oppermanna, který je považován za vlivného člena SPD. Oppermann navrhuje, aby uprchlíci byli spravedlivě rozděleni po celé Evropě.

"Kdokoliv odmítá udělat svůj díl práce, vyvolává otázku, zda může být součástí Evropy," řekl.

K zemím, které se nejhlasitěji bouří proti zavedení unijních kvót na rozdělení migrantů mezi jednotlivé státy osmadvacítky, patří Česká republika, Slovensko či Maďarsko. Přitom, jak připomíná agentura Reuters, jde o země, jejichž obyvatelé během komunismu utíkali na Západ. V případě Maďarska to bylo třeba po potlačení povstání v roce 1956, v případě Československa po roce 1968.

(Povšimněte si, že mluví o době komunismu. Ono typicky české "žádný komunismus nikdy nebyl", se ve světě nenosí. Jinak je tady pochopitelně vtip v tom, že v ČR dnes žijící lidé sami nikdy emigranty nebyli. Ti jsou dodnes rozseti kolem Zeměkoule, sotva kdo asi nazpět v Čechách. Já uvažoval vrátit se tam na důchod, ale raději jsem přeci jenom zůstal v NSR. O tom by byla samostatná kapitola.)

* * *
Na nádraží v Mnichově.

Jako zoufalci utíkající před válkou tedy nevypadají, spíše jako vítězové, kteří si jdou pro svoji odměnu. Běda Německu, až zjistí, že toho třeba ani tolik nedostanou! Pak začnou kravály jako v Maďarsku. Nesou si fotky kancléřky Merkel, která to má konečně skutečně na svědomí, která je sem prakticky pozvala. Ta náhle obrátila a blekotá cosi o tom, že je musíme rovnoměrně rozdělit v EU. Řekněte těmhle klukům, že byli přiděleni do ČR a podříznou vám krk. Oni si přišli pro německé podpory, žádná síla je už z Německa nedostane. Zákony EU jsou pro její obyvatele, oni si prostříhají hraniční ploty, perou se s policií a jdou kam chtějí a dělají si co chtějí. Naše zákony jsou jim pro smích. Jenže teď je tu máme! A jejich zahalené ženy jsou plodné a německé dávky na děti vysoké.

Dle jakýchsi nejistých odhadů mezi nimi může být celkově v Evropě až 4000 agentů IS. To celé je jistě na první pohled nějak řízené, taková masa se náhle nedá do pohybu sama. Pár statistů na nádraží jim tleská a rozdává dárky. Zbytek Německa jenom zděšeně kouká, ale nedělá nic. A němečtí politikové v Berlíně prázdně žvaní, konkrétní reakce vůbec nejsou schopni.

pokračování ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 9. září 2015 v 14:03 | Reagovat

Zdravím pane Moldavite.

Nejsem obdivovatel nacionalistických Němců, ale uznávám schopnosti Němců, zorganizovat a využít možnosti. Tady v Hosp. novinách byl otištěn článek s důvody proč Německo podporuje migranty. V r. 2060 prý bude v Německu na 100 aktivních 58 důchodců a je třeba "mladší krev", která na to vydělá. Prý proto se vítá uprchlictví a nepropaguje přistěhovalectví. Nevysloveno zůstává, s uprchlíkem lze manipulovat, kdežto s přistěhovalcem ne. Tady v ČR se probudilo "čecháčkovství" oba všiváci Klaus i Zeman tvrdí muziku. Při tom kdyby se chtělo je zde jistě víc místa než v Německu ( 330obyvatel/km2, kdežto v ČR 138 ) pro skutečně potřebné.
Už dnes měli být v Řecku vyčleněné vojenské stráže všech zemí EU na ochranu pobřeží a poctivou lustraci, kdo je potřebný uprchlík a kdo ne.

2 bábina bábina | 9. září 2015 v 14:31 | Reagovat

[1]: Pane Ivane, jak můžete věřit, že chtějí a někdy budou pracovat. To je jen pohádka. Španělsko je dost černé, je tam hodně obojích. Jako ironii bych podotkla, že Arabáci se přestali bát psů.., tak možná firma Hamé, která jako první nabídla zaměstnání běžencům, (ne) může očekávat, že budou pracovat s vepřovým masem...A Marokáncům říkají, že "mají rychlé tenisky". Povalují se a kradou. To je potřeba vidět, jak to doposud fungovalo v okolních státech....

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 9. září 2015 v 15:36 | Reagovat

Je to jiná kultura- juiný způsob života. Nepřizpůsobí se jako za kolik století většina těch, co už tady žijí. Nechci jmenovat. Pracovat je pro ně zbytečné, počkají si na dávky. To by měla být cena za zvýšený počet obyvatel v produktivním věku? V rámci okolních států lze přijímat kohokoliv, protože ač jiné víry (myslím tím pravoslavné, evangelické, židovské a pod.) mají pdobný způsob života, na který jsme zvyklí. Toto bude ale krok zpátky o kolik století, pokud nám sem zavedou své pořádky. Není to mírumilovná víra  a muži jsou tam horší než barbaři svým smýšlením.

4 Johanes Johanes | E-mail | 9. září 2015 v 19:53 | Reagovat

...to chce klídek.Ti pánové nám jenom předvádí jak jednoduše se dá okupovat území jiného státu mírovými prostředky...

5 gregormoldavit gregormoldavit | 10. září 2015 v 18:11 | Reagovat

[3]: R z M
Německo už mělo dosud problémy se salafisty a islámskými fanatiky. Vzít milion muslimů, z toho nejméně stovky agentů IS, je sebevražda. Policie už je teď zcela přetížena a sotva se ještě může věnovat vlastním úkolům. Nedělá nic jiného, než hledá a vyslýchá migranty. Mimo jiné přijdou ale i běžné problémy v místech, kde budou bydlet. Ti lidé se do práce rozhodně nehrnou a žijí, dost hlučně, spíše v noci, než ve dne. Když se vyřádí jdou spát, a těm, kteří je z daní živí, kteří celou noc kvůli nim nemohli spát, zvoní budík, musí do práce. Napíšu o tom v příštím dílu.

6 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 12. září 2015 v 13:31 | Reagovat

Ta první část článku by se měl tesat do skály jako věčné memento.;-)
Děkuji autorovi tohoto článku za objektivní informace z "Merkellandu". V dnešní mainstreamové mediální záplavě žánrových obrázků o tom, jak Němci nadšeně vítají migranty, jsou takové informace pro nás jinozemce doslova k nezaplacení.
Já jsem si pořád říkal, že ti Němci přece nemohou být tak blbí, aby se jim ta záplava migrantů líbila.
Takže blbí nejsou. Jen by se měli konečně probudit, shodit ze sebe to letité trauma z holokaustu spáchaného jejich předky a dát své názory na migraci Andělíně pořádně najevo.

7 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 12. září 2015 v 13:33 | Reagovat

[5]: Velice mne zaujaly poslední věty vašeho komentáře. Bože, které etnikum u nás v Česku mi to jen připomíná?:-D

8 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 12. září 2015 v 14:01 | Reagovat

[1]: Ale ono přece nejde jen o čtvereční plochu na jednoho migranta, ale též o možnosti státu a jeho sociálního systému se o ty migranty postarat.
A v zemi, kde se ruší Klokánky, na jejichž provoz není pár podělaných milionů, na postižené děti se musejí sbírat víčka od limonád a není na péči o staré bezmocné lidi, tedy rozhodně nevidím žádné volné finanční prostředky ještě na péči o migranty.
V krajním případě bych vzal pouze dočasně matky s dětmi z oblastí opravdu postižených válkou a chlapy bych šupem poslal zpátky, ať si jdou osvobodit své domovy.
A o nějakém umísťování migrantů z Afghánistánu, Pákistánu, Bangladéše, Eritreje a mnoha dalších afrických zemí bych vůbec neuvažoval. Ať si svůj blahobyt budují ve své vlastní zemi.
Apropó, mnoho těch současných migrantů přichází třeba z Ghany, která je nesmírně úrodnou zemí, kde může být úroda i třikrát do roka. Jenže to by někdo musel vzít do ruky aspoň motyku a do té úrodné země kopnout.;-)

9 nar.soc. nar.soc. | 12. září 2015 v 16:17 | Reagovat

[8]:

Jestli-že jsem připomněl zalidnění v Německu a v ČR, je to konstatování, za nímž stojí určitě lepší využití možností území. Bohužel správa našeho území je nevýkonná, zkorumpovaná a přeplněná aktivními blbci.
Potvrzuje to nedávno uvedená statistika operující s více než 20000 dolarovými milionáři v ČR. V jiné statistice se uvádí 14000 firem, které zde podnikají, ale sídlo mají v zahraničí. Toto trápí celou EU, ale u naší reprezentace nezazní ani slovo. Dokonce uvědomělá Křivá huba na to nemá slovo ( Křivá huba = poslanec za KSČM v Evr. parlamentu M. Ransdorf ). Odhaduji, že dík takovým poměrům nemá stát=ČR na společenské potřeby v rozpočtu peníze.
Připadne mi dost divné, že dolarových milionářů bude skoro tolik co houfujících se odborářů. Milionáři místo investic ( k dohánění úrovně v EU ) raději staví haciendy, hrají v kasinech, chlastají v klubech a šukají v extra bordelech asi s vyhlídkou "po nás potopa".

10 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 12. září 2015 v 16:42 | Reagovat

[9]: K vaší zmínce o nevýkonné, zkorumpované  a aktivními blbci přeplněné správě bych si dovolil poznamenat známé rčení, "že každý národ má jen takovou vládu, jakou si zaslouží".
Ti lidé nejsou nějakými fiktivními bytostmi odněkud z Marsu. Jsou to lidé vzešlí z nás, je to vzorek polpulace tohoto státu.
Když si odmyslíme žvásty vytvořené hurávlastenectvím 19.století, tak historicky jako národ stojíme poněkud za hovno.;-)
Což je doloženo faktem, že v Čechách bylo historicky vždy nejlépe, když tu vládli cizinci. Tím ovšem nemám na mysli ty polomongoloidní cizince z východu, kteří tady s pomocí zdejších bolševických Čurdů a Quislingů zprostředkovaně vládli v druhé půlce minulého století.

11 nar.soc. nar.soc. | 15. září 2015 v 8:53 | Reagovat

[10]:

Tvrzení o prospěšné vládě cizinců v českých zemích  je jen zdání. Každý vládce si poslouží především pro sebe. Musí držet nějaký aparát pečující o vlastní moc a prospěch.
Novodobý stát od r. 1918 neměl vhodné podmínky na samostatný rozvoj. Vládní teze předběhly voji dobu. Hitler to potvrdil 6 letým drancováním, ale hlavně výchovou udavačů a lidí bez jakéhokoli charakteru. Ti přešli organicky do poválečného marasmu a vytvořili většinu režimu komunisticko-bolševického. S jeho následky se utkáváme dodnes, viz Perochmat a jeho amnestie.
V novodobé historii měla česká státnost asi 17 let ( 1920 - 1937 ) a asi 21 let ( od r. 1993-2015) jakousi možnost rozvoje ( je to za cca 100let asi 1/3).
Protože zde spoluvládnou orgány EU můžeme pozorovat výhodnost podílové cizinecké spoluvlády.

12 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 15. září 2015 v 12:02 | Reagovat

[11]: Čechy ale vůbec nikdo nemusel vychovávat k udavačství a ztrátě charakteru, protože již od prvního dne otevření pražské úřadovny Gestapa v Petchkově paláci tam stála fronta ochotných občanů, kteří šli napráskat své sousedy či kolegy. Což šéf této centrální úřadovny Hans Ulrich Geschke kvitoval s povděkem a nezapomněl se o tom v depeši zmínit ani samotnému Hitlerovi, že je obyvatelstvo protektorátu mimořádně ochotné spolupracovat s německou mocí.
Kterážto depeše stále existuje a v archívech by byla dohledatelná.
Jinak osobně nechápu, proč by podle vás náš novodobý stát v roce 1918 neměl mít vhodné podmínky pro samostatný vývoj? Za prvé jsme byli ekonomicky stěžejní zemí celého habsburského soustátí a za druhé bylo 70% průmyslové výroby celé říše soustředěno právě v zemích Koruny české. Ve skutečnosti jsme tedy měli ty úplně nejlepší nástupní podmínky ze všech následnických států R-U, a to včetně samotného Rakouska. Tolik hovoří fakta, nikoliv ideologie nebo nějaký sentiment.
Apropó, taky proto Hitlerovi později o naši zemi tolik šlo. Aby získal náš ekonomický a průmyslový potenciál. Taky proto neměl ani v nejmenším úmyslu nás rozbít, jako třeba Polsko, které mu jinak bylo ekonomicky lautr k ničemu. Jen tím získal území k osídlení německým živlem a k nástupu na invazi do Ruska. Zatímco anschlus Rakouska byl spíš takovým symbolickým aktem ve smyslu sjednocování německého národa. Ale ekonomický přínos anschlusu Rakouska pro Třetí říši byl téměř nulový, protože to byla převážně agrární země s nepříliš výkonnou ekonomikou. Opět bychom mohli srovnat fakta ohledně stavu ekonomiky Rakouska a ČSR v roce 1938. Taky nás Rakousko ekonomicky dohnalo až v roce 1965 a to i přes již 17 let zde zoufale neekonomické vládnutí bolševiků.
Jenže politické fungování celé dnes oslavované první republiky bylo přímo žalostné, neboť bylo doslova prosáknuto neustálým politickým hašteřením, podvody, konspiracemi a mimo jiné též ohromnou korupcí(jaký div, že?). V důsledku čehož se za dvacet let samostatné republiky v jejím vedení vystřídalo 22!!! vlád. Z nichž některé vládly třeba jen pouhé tři měsíce a žádná z těch vlád nevládla celé funkční volební období.
Ale jinak vládnutí EU v kontextu vládnutí cizinců u nás lze opravdu považovat za absolutní katastrofu. A to nejen u nás, ale v celé Evropě. Ale to už je úplně jiná kapitola, protože tam je chybný celý koncept, vzešlý z chorých levičáckých mozků.
Evropská unie totiž nikdy neměla být tím, čím je dnes. Tedy Evropským svazem socialistických republik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama