Velké obléhání Malty 5/? - Totaler Krieg

25. července 2014 v 20:16 | Gregor Moldavit

Malta
Pevnost Sant Elmo ležela na špici poloostrova dnešního hlavního města VallettaKdyž Malťané uviděli na obzoru válečnou flotilu, začali jednat podle připraveného a jistě vícekrát nacvičeného plánu. Zapomeňme nyní všechny slavné rytířské romány, plné šlechtických ctností a herojských soubojů a pokusme se na tento den, 18 května 1565, podívat realisticky.

Bezpochyby tady vyděšeně stálo mnoho obyvatel, kteří se báli a byli by raději bezpodmínečně kapitulovali. Na druhé straně veslovali na galérách otroci, (patrně obyvatelé dobytých území), kteří přikovaní a pod bičem otrokářů hluboce litovali, že padli osmanským Turkům do rukou živí. Zatímco jejich ženy a děti jsou nyní zcela bezprávní otroci svých pánů, musí oni ještě vynaložit poslední sílu aby tento osud pomohli připravit svým dalším krajanům. Veslovat, než se tělo vyčerpá natolik, že bude sice ještě živé, ale pro otrokáře už nepotřebné hozeno s ostatními odpadky přes palubu.

V den napadení už není čas na nějaké referendum nebo diskuse, kdo měl kdy v čem pravdu. Povinnost obrany platí pro všechny a ti všichni můžou nyní jen doufat, že je jak a čím se bránit. Turci mají od sultána rozkaz zvítězit a Malťané vědí, co by znamenalo podlehnout. Tady není možný žádný kompromis a žádná debata! Žádné dodržování nějakých pravidel, tady je "totální válka". Obyvatelé se stahují do pevností a citadel. Před tím zapálí své pole a domy, studny zamoří exkrementy. Mnoho Turků pak dostalo hned v příštích dnech úplavici. Další detaily raději zanechme. Skutečná válka si na šlechetné rytířské souboje moc nepotrpí. Účel tedy světí prostředky a to na obou stranách.
jižní pobřeží

Johanité natáhli v zátokách řetězy a na březích kolem postavili palisády ze zašpičatělých kůlů. To mělo zpomalit vylodění a oni mohli Turkům způsobit ztráty palbou z pevnostních děl. Zastavit vylodění ovšem nebylo v jejich silách a Turci se konečně mohli vylodit i kdekoli jinde na nechráněném severním pobřeží. Pak by museli ovšem táhnout děla určitou vzdálenost a nakonec se zase dostat na dostřel pevnostních děl. (Jižní pobřeží má strmé skály. Malta je tlakem Afriky nakloněna severním směrem.) Pevnost St. Elmo na špici poloostrova, která měla tvar nepravidelné pěticípé hvězdy, byla však jako první pod palbou děl z lodí i pevniny. (Tehdejší strategie byla taková, že se hrabaly zákopy a těmi táhla děla každý den o kus blíže. Jestli to tak dělali i Turci tady, mi není známo.)

Na pomoc Osmanům připlul za několik dní i slavný pirát Turgut Reis, zvaný Dragut, který měl s dobýváním pevností zkušenosti. Johanité a Malťané sami nemohli dlouho vzdorovat celé mocné Osmanské říši. Jejich úkolem bylo zastavit útok a vydržet, než přijde posila z Evropy. Ale kde ta je? Volání o pomoc zůstává ještě dlouho nevyslyšeno. (Papež má zřejmě jiné starosti a císař bude nejspíše, jako obvykle, bez peněz.)
osmanský válečník

Téměř po měsíci se podařilo útočníkům jeden roh opevnění prostřílet a tudy pak vedli další útok. Dne 23. června, více než po měsíci obléhání, padla pevnost St. Elmo a byla útočníky obsazena. Z 1500 obránců se Osmanům dostalo živých do ruky devět. Generál Turků, Mustafa Paša, jim nechal useknout hlavu, jejich těla přibít na kříže a hodit do moře, aby je proud odnesl k ostatním obráncům. Možná pro muslima běžný způsob zacházet s křesťanským zajatcem, ale pokud tím snad ještě něco sledoval, pak mu to vyšlo. Velmistr La Valette nechal nato usekat hlavy tureckým zajatcům a střílet je z kanónů na oblehatele. Nic nemohl Mustafa potřebovat více. Jestliže jeho vojáci zatím válčili pracovně, bez emocí a celkem se jim mohlo i hodit do krámu nechat se zajmout, nyní se dostavil ten pravý bojový duch. I oni bojovali se správnou nenávistí k nepříteli a do posledního dechu, i oni věděli co znamená padnout do zajetí křesťanů. Týdny plynuly, na obou stranách se vraždilo z pomsty a dobíjeli zranění i nemocní, kteří už stejně nemohli výsledek války ovlivnit. Tisíce lidí umírají, válečná situace se nemění. Turci útočí, Malťané se brání, výsledek může rozhodnout pouze posila z té, či druhé strany.

Turgut Reis, Istanbul
Slavný pirát, slavný dobyvatel, slavný obránce, to je v historii všechno ta samá sláva. (Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina)

Specialista Turgut Reis odevzdal kvalitní práci, přičemž byl trefen do hlavy odštěpkem kamene při dělostřelecké palbě a zemřel krátce na to, 23.6.1565. Turci na něj do dnes vzpomínají jako na velkého vojevůdce.

Po dobytí pevnosti St.Elmo přestavěli Turci baterie děl a ostřelovali Birgu (dnešní Vittoriosa), St. Angelo a Senglea. Útok po silné dělostřelecké přípravě podnikli 7. srpna, ale byli odraženi. Navíc kavalerie johanitů za jejimi zády vnikla do tureckého tábora, kde jezdci pobili koho našli. Boj se táhnul do nekonečna a bezvýsledně. Jen počet zbytečně padlých na obou stranách narůstal. 21. srpna podnikli Turci ještě poslední útok a pokusili se dobýt pevnosti Birgu a Senglea. Jejich síly už nato ale nestačily, byli znovu odraženi. K tomu jim přišla zpráva, že zásobovací loď, na kterou už dlouho toužebně čekají nikdy nepřipluje. Byla kdesi kýmsi přepadena a vydrancována.

Začátkem září zbývá z armády mocné Osmanské říše zhruba čtvrtina, ale Maltu brání už jen asi 800 vojáků. Tu konečně přichází pomoc křesťanského světa. Na obzoru se objevují plachty. Ze Sicílie připlouvá armáda jménem Gran Soccorso a bere Turky pod palbu. Ti se ještě pokusí o souboj, ale už je jim celkem jasné, že tahle bitva je prohraná. Navíc generál Mustafa Paša neznal skutečný počet křesťanské posily a netušil, že jich je pouze asi osm tisíc. Jeho zbylí vojáci jsou už dávno naprosto zdemoralizovaní a povětšinou nemocní, o zraněních snad ani nemluvě. Jedno jim nelze upřít, že více se dokázat skutečně nedalo. Dne 8. září 1565 se zruinovaný zbytek turecké armády obrací na útěk. O hrdiny není nouze, ale jestlipak to tak bude vidět i sultán?

Malta odolala!

Pokračování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 26. července 2014 v 11:07 | Reagovat

Zajímavý popis dobývací operace z moře.
Už z popisu je zřejmé, že velet útoku a obraně jsou dvě naprosto rozdílné situace. Přílišná centralizace v útoku asi není to pravé. Podmínkou úspěšnosti je:
- nečekaný přepad s aktivitou jednotlivců nebo skupinek ( nebylo vůbec využito ),
- několika násobné přečíslení útočníků nad obránci v trvalé aktivitě ( použito, ale průběžné zásobování a střídání zřejmě vázlo ),
- dobytí a zabezpečení předmostí, jako opěrné základny k průběžnému dobývání včetně demoralizace obránců ( není úplně zřejmé).

V obraně s menšími silami je nutná špičková centralizace velení s využitím aktuální situace k pružné obraně ( zřejmě využito).
Demoralizace útočníků už jen pohledem na "spálenou zemi" a obranné pevnosti.
Organizace obranných služeb ( zejména péče o zraněné, pravidelné pohřbívání jako obrana proti epidemii ). Johanité, také špitálníci měli už historické zkušenosti z podobných situací.
Konečně pomoc, která Turky překvapila rozhodla o výsledku.

2 gregormoldavit gregormoldavit | 26. července 2014 v 12:25 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Nakonec každá válka je věc logistiky a rychlého zásobování. Jeden tank potřebuje při útoku asi 5 nákladních aut, která ho zásobují. Když ty nepřítel vyřadí, tank stojí a je k ničemu. USA teď dokonce začaly stavět bojové vozy jako hybridy. (Mám jako auto taky.) To je o hodně dražší, ale ušetří pohonné hmoty, tedy taky jejich problematický transport.
Před Stalingradem jely německé tanky, motory byly na benzin. Ale nejely náklaďáky, které měly motory naftové. Göring slíbil zásobovat Stalingrad ze vzduchu, ale sověti mu ta letadla sestřelovali. Uzavření Němci neměli benzin, náboje, potraviny. Kecání o nějaké statečnosti nic nevyřeší, museli kapitulovat.

To samé už (jak jsem napsal jinde) byla kdysi obrana Thermopyl. Xerxes několik dní krachoval, jenže výsledek byl stejně jasný. Ta hrstka nahoře nemůže dlouho odolávat. Leonidas čekal na posily. A co udělaly Atény, o které se tam bojovalo? Nic, měli zrovna nějaké hry. Pitomci! To je pak stálo vypálené město.

I Turci zřejmě čekali na posily a zásoby. Jenže mnoho nasvědčuje tomu, že se stali obětí vlastní lumpárny. Proti křesťanům se rádi spojovali s piráty. Jenže zloděj krade každému. Ledacos nasvědčuje tomu, že pro piráty byly turecké (pochopitelně i jiné) zásobovací lodě vítanou kořistí. Oni nebojovali za žádnou ideologii ani náboženství, ale za kořist. Tomu není dnes jinak. Všichni generálové za posledních pár set let by mohli vyprávět o tom, co se jim po cestě na frontu rozkradlo. Nebo co si rozkradli sami! Třeba i ve válce v Čečesku sovětští generálové prodávali potají zbraně nepříteli a peníze si strkali na soukromá konta. Stát platil, generálové tloustli a válka se vlekla bez konce.

3 nar.soc. nar.soc. | 26. července 2014 v 16:30 | Reagovat

Jakmile převáží v technické přípravě ideologie, je průser na světě.
Jen dva příklady.
- Rusové měli nepochybně podobné problémy s motorovou naftou jako Němci v Rusku. Šli cestou nejjednoduššího řešení, do houstnoucí nafty ( za mrazu krystalizuje obsažený parafin ) přidali 10 - 25% benzinu, bez ohledu na vstřikovací čerpadlo, které se horším mazáním pístků poškodí až selže ( ale až za delší čas ). Němci se drželi návodů výrobce, který s ničím podobným nepočítal a auta se stala nepoužitelná v rozhodné době.  

- Leon Degrelle byl belgický politik s vypjatými katolicko-pravicovými názory.
Když se svojí politickou formací neuspěl ve volbách, využil obsazení Belgie k založení dobrovolné vojenské jednotky pod patronací SS = Vallonia.
Ideologické zdůvodnění znělo "dobrovolní bojovníci proti bezvěreckému bolševismu".
Aby dal i praktický příklad, vstoupil do jednotky, kde veleli belgičtí profesionální, po obsazení Belgie demobilizovaní, vojáci. Jako dobrovolník začal od píky ( shlédl se v A. Hitlerovi = z kaprála kancléřem ) a s jednotkou táhl ke Stalingradu. Po katastrofě prodělala Vallonia ústupové boje až do Německa. Při ústupu držela v rusku rota pozice, které dříve obsazovali 10ti násobkem. Jen osamělá kulometná hnízda bez fungujícího spojení dělala Rudé armádě značné potíže. Přežívali ve sněhových jámách se zmrzlými konzervami a municí po celé zimní měsíce při ústupu. Přesto si udrželi vysokou vojenskou bojeschopnost a kázeň. Degrelle si vysloužil důstojnickou hodnost, pronikl do velení Vallonie a nakonec opatřil, před kapitulací Německa, všem zbývajícím falešné papíry o nucené práci v Německu, aby bez potíží pronikli "domů". Sám odletěl do Norska ke Qusligovi, kde chtěl prozkoumat možnost dalšího boje v norských horách a pustinách. Nakonec v den kapitulace odletěl do Španělska, kde dožil a sepsal svoje paměti, beze změny nazírání na svoji činnost. Z toho je zřejmé, že "kecání o statečnosti" není vždy jen plané.
Podotýkám, že jsem si knížku půjčil v městské knihovně a její čtivá podoba zaujme i dnes. Považoval jsem za potřebné, připsat jednu stránku, zejména zpochybnit " morální hrdinství" maskované nakonec falešnými papíry a vlepit ji do knížky za konečnou stránku. Je tam i po 10 letech dosud. Knížka má frekventované využití ( podle vloženého lístku před 30 a dnes již 3 roky vedeno na PC, což jsou další čtenáři ).

4 gregormoldavit gregormoldavit | 26. července 2014 v 20:13 | Reagovat

[3]: nar.soc.
Nevím jak je to s tímto člověkem, ale slyšel jsem mnoho Němců vykládat:
"Byl jsem v Normandii, kde já jsem stál, tam oni neprošli."
To by člověk usoudil, že Němci válku ještě neprohráli.
Hrdinství bylo na obou stranách do nekonečna, ale princip byl jednoduchý. Němci expandovali takovou rychlostí, že svět začal věřit na nějaké nadpřirozené schopnosti Hitlera a na vyšší německou rasu. Němec je neporazitelný. U Stalingradu tomu najednou bylo jinak. Pak to šlo stejně rychle zase nazpět. Jak rychle byl Hitler před Moskvou, tak rychle byli Rusové v Berlíně.

5 Míra Míra | 27. července 2014 v 19:14 | Reagovat

[2]:
Díky za pokračování. "Jenže zloděj krade každému." To sedí. Jinak jsem samozřejmě "zhltl" celý článek. Souhlasím s tím, že jakmile dojde na emoce, tak se válčí úplně jinak, než když proti sobě stojí žoldáci jen s finanční motivací. To platí nejen o válčení.

6 Míra Míra | 28. července 2014 v 12:46 | Reagovat

Když jsem dával dohromady zápisky z dovolené na Maltě, přečetl jsem si na internetu mj. i toto:
"My, Evropané vzešlí z křesťanských kořenů, bychom Malťanům měli být navždy vděčni za to, že naši civilizaci po staletí hájili a uhájili před nájezdníky všech možných národností a vyznání. I díky jim je Evropa taková, jaká je a snad ještě pár let bude."
S tím se ztotožňuji a dodávám: Blbý je, že už se ti nájezdníci nesnaží sem dostat přes Maltu, ale plíživou imigrací spojenou s populační explozí. Jejich.

7 gregormoldavit gregormoldavit | 28. července 2014 v 13:58 | Reagovat

[6]: mira
Těm, kteří nás jednou možná vyhubí, jsme umožnili jejich populační explozi sociální podporou a dětskými přídavky, z našich daní. A pokračujeme pořád stejně dále. Tady nejde ani o pojem "křesťan", ale o zcela různé "kultury", (nebo taky nekultury) které v budoucnosti na sebe těžce narazí. Naše děti nás jednou budou proklínat do horoucích pekel.

8 Míra Míra | 28. července 2014 v 15:25 | Reagovat

[7]:gregormoldavit
Kultury nebo náboženství? A dá se rozlišit co bude větší problém? Střetnutí kultur nebo náboženství nebo jak nás proti naší vůli učili, že všechno souvisí se vším?
Jinak doufám, že naše děti, ať už s kohouty na hlavě nebo jinak přizdobené jednou dospějí a uvidí svět takový jaký je a něco s tím udělají. Svým dětem v tomto ohledu věřím a není rozhodující, že ty kohouty na hlavách nikdy neměly.:-)

9 Míra Míra | 28. července 2014 v 15:32 | Reagovat

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/343013-islam-odchod-nebo-smrt-krestane-v-irackem-mosulu-dostali-nuz-na-krk.html

10 gregormoldavit gregormoldavit | 28. července 2014 v 15:53 | Reagovat

[8]: mira
"Kultury nebo náboženství? A dá se rozlišit co bude větší problém?"
V jednom dílu jsem to napsal. "Přemnožení!"
http://www.novinky.cz/domaci/343473-most-prestal-vymahat-milionove-dluhy-rodin-ze-sidliste-chanov-neni-co-brat.html
Žádné vzdělání, žádná práce. Nejprve krást, později zabíjet, se naučí i analfabet. Už jsem se tady o těchto problémech vícekrát zmínil. Vláda je řeší tím, že těm pracujícím zvyšuje daně. To může vést až k zániku celého státu, před tím ovšem k občanské válce. V každé válce se ovšem náboženství hodí:
http://gregormoldavit.blog.cz/1208/cesta-na-fuerteventuru-2-pribeh-o-danovem-kalouskovi-2-2

11 Míra Míra | 28. července 2014 v 16:00 | Reagovat

[10]:
Předběhl jste mě. Ten odkaz o tom Chánově jsem sem právě přišel dát. No právě. Válka by byl největší průser.

12 nar.soc. nar.soc. | 28. července 2014 v 22:20 | Reagovat

V dnešní brněnské Rovnosti je článek o stretworkerech ( SW), kteří jednou týdně na Malinovského nám. vyměňují narkomanům stříkačky a jehly. V brněnském Bronxu (ul. Marxova ) osídleném Cikány, existují celé rodiny závislé na heroinu ( hlavně nemít mzdu, na niž může exekutor, kdežto na dávky ne ). SW se teď snaží o získání místnosti s lékařem, který by dohlížel aby si narkotika píchali v sterilním prostředí a nešířili žloutenku.
Osobně bych to schvaloval s podmínkou "zlaté rány" =smrtelné dávky, aby byl pokoj od zlodějny a veřejné činnosti SW.

13 gregormoldavit gregormoldavit | 29. července 2014 v 9:20 | Reagovat

[12]: nar.soc.
Tohle kontrolované drogování stojí strašné peníze a ty pochopitelně platí zase jenom ti, kteří ráno v 5 vstanou a jedou nacpaným vlakem do práce.
Jenže jak to řešit? Jakýkoli návrh vyvolá zase je řvaní "humanistů", kteří sami kolikrát žijí velmi lehce, třeba ještě u maminky. Pár jsem jich poznal. To jsou ti, kteří by každému všechno dali, ale z cizího. Nebo je to přeplacený úředník EU v Bruselu, který rozhoduje o problémech, o kterých vůbec nic neví. Pro něj jsou peníze zadarmo, ty padají z nebe, to jsou čísla na papíře.
Četl jsem o cikánském Ghettu v Ústí, Praha posílá peníze, ty jdou na drogy, nikdo o tom ale nechce nic vědět. Já sám občas přejedu do ČR a jak vypadá takové malé pohraniční město, je snad známo. Cikán jde a nahlíží do zaparkovaných aut, jestli tam není něco zajímavého. Nikdo ho jako nevidí, nechce si pálit prsty. A všechny Cikánky ověšené dětmi. Ty odhazují odpadky tam, kde zrovna stojí, on už to po nich nějaký bílý Gadžo uklidí. Jsou jich plné ulice. A kam člověk vleze pracují výhradně bílí, snad jednou jsem viděl v TESCO doplňovat regály jednu tmavou ženu. Tohle musí jednou dopadnout moc špatně, pokud to původní bílé obyvatelstvo nechce jednoduše zaniknout. Jak jsem napsal, početně bude v roce 2070 každý druhý obyvatel Cikán. Jak to chce kdo financovat?
Zatím se všechno řeší tak, že komentář tohoto typu cenzor vymaže a je po problémech.

14 Míra Míra | 29. července 2014 v 16:46 | Reagovat

[13]:
Nechci být úplný pesimista, ale k výše uvedenému způsobu života, tj. bezpracnému se začíná klonit u nás i spousta bílých mladých občanů. Takže nakonec z nich všech bude veliká masa lidí, štítících se práce a odpovědnosti, stát to financovat nedokáže a vzniknout z toho mohu jen veliké problémy.

15 gregormoldavit gregormoldavit | 29. července 2014 v 18:07 | Reagovat

[14]: mira
Vis link [10]:, společnost, ne jen v ČR, se začíná dělit na ty, kteří pracují a děti si sotva ještě můžou dovolit a na ty, kteří nepracují a z dětí žijí. Jejich děti pak nepotřebují vzdělání, budou žít zase z množení.

16 nar.soc. nar.soc. | 29. července 2014 v 23:22 | Reagovat

[15]:

Výsledkem takového dělení společnosti jsou ghetta. Pro majetné sestěhování do hlídané oblasti. Pro nemajetné totéž s otevřeným režimem krádeží, loupeží, vražd a všemožné lumpárny. Než to přijde, snad zde již nebudu.

17 gregormoldavit gregormoldavit | 30. července 2014 v 9:32 | Reagovat

[16]: nar.soc.
Asi tomu nějak tak bude. Naše stará generace ještě nějak dožije, ale na tu další už možná čeká tady v Evropě taková situace, jako je dnes v Sýrii, nebo Libyi. Každý střílí na každého a nikdo neví, co se vlastně děje. Jestliže nyní uprchlíky z těchto zemí bereme k nám, tak si náš konec jenom urychlujeme. Válka není kosmický jev, tu dělají lidi. A s lidmi z těch zemí si importujeme i jejich válku. Oni to třeba ani nevědí, ale mají ji v sobě. A muslimové jsou všichni. Dnes děkují, zítra nám můžou přikazovat modlit se k Aláhovi.
Každé dnešní ghetto je časovaná bomba, která jednou musí vybouchnout. Jak se to řeší? Pošlou se tam peníze a hlava strčí do písku. Ti po nás už si nějak poradí. A obyvatelé v ghettu se množí a množí. Píšu o tom něco v dalším dílu Malty.

18 matka matka | 30. července 2014 v 15:48 | Reagovat

Ti po nás už si nějak poradí? Neporadí. Pokud my připouštíme to, co se tu děje.

Utlučou nás čepicema. Pokud se nedostanou ke zbraním.
Ovšem kdo pak různé cikorky a kobylky uživí, to mi není jasné už nyní.

19 gregormoldavit gregormoldavit | 30. července 2014 v 16:37 | Reagovat

[18]: matka
Naprosto nevzdělaný člověk si to nespočítá. Pro něj nutno odstranit toho, ve kterém vidí nepřítele, (pro zloděje třeba policii) a pak už všeho bude hojně. Nemusí být ani tmavý.

20 matka matka | 30. července 2014 v 16:43 | Reagovat

[19]: Je to tak. Navíc lidstvo si pod sebou "řeže větev" na více frontách. Jen když si vypočítáme, kolik půdy se zabetonovalo, zalilo asfaltem, kolik fabrik se postavilo na zelených loukách - a co nyní dělá voda, která se nemá kam vsáknout,...

21 gregormoldavit gregormoldavit | 30. července 2014 v 16:53 | Reagovat

[20]: matka
Také jsme ale postavili přehrady, které vodu chytají. Povodně byly vždycky a častěji, než dnes. Jenom nemělo tolik lidí domy tak blízko u řeky a nebylo v nich kolik věcí na vyplavení. Problém je stoupající teplota na Zemi, daná hlavně nekonečným přírůstkem obyvatelstva. Ono už ani není tak těžké je uživit, jako spíše odstranit jejich exkrementy. Jenom v Číně je několik desítek milionů lidí, kteří žijí na zamořeném území a vodu jim musí dovážet cisterny.

22 matka matka | 30. července 2014 v 17:15 | Reagovat

[21]:Ano, to chápu. Živá, čistá voda je již velmi vzácná. A to, co lidé po sobě zanechávají, zamořuje vše.
Žiju na poslední, slepé ulici v městečku, za barákem zahrada, pole a za ním nově vysázený vinohrad, vedle suchý kopec s borovicemi, před domem skála, na ní parčík, stavět tam snad nikdo nebude. Vodu pro město bereme z artézských studní, je přečerpávána do vodojemu, kam je přidáván chlor. Voda z města jde přes ČOV do místního rybníka a pak dále. Jenže pochybuji, že čistička zachytí různé jemné, mikroskopické částečky plastů, které jsou např. v různých kosmetických přípravcích. To jsou myslím nejhorší lidské exkrementy, které jdou do vody a také hnojiva, pesticidy,... je toho moc.

23 gregormoldavit gregormoldavit | 30. července 2014 v 20:46 | Reagovat

Lidi, tady přestává všechna sranda!
Právě jsme byli v ČR natankovat, koupit něco v lékárně a pak pár věcí v nákupním centru, které jsou levnější tam. Taky si vždy koupím Květy. Ty dnes otevřu, na 2. straně - poslanci zvyšují porodné.
Vjedeme do jednoho malého města: Všude více tmavých, než bílých. Jde matka s kočárkem, kolem ní mateřská školka. Patrně její děti. V nákupním centru asi 1/3 tmavých. (Povětšinou slušně oblečení a chovajících se slušně. Povětšinou!) Prodavači? Všichni bílí. Jedeme nazpět, u silnice pár tmavých holek. Ty tedy nějak pracují.
Zvyšuje se porodné! Chápu, ale...!!! Už to nebude dlouho trvat a sociální podpora musí přestat. Nebude z čeho ji platit. Pro ty pracující musí taky něco zůstat.
1. Přestaňte dělat z množení zaměstnání! Na děti silné daňové úlevy, ale ne peníze na dlaň! Aby mohli mít děti i vzdělaní a pracující a dát jim odpovídající možnosti!
2. Rodiče, jejichž děti dostaly zdarma základní školu, aniž by se naučily číst a psát, pohnat k zodpovědnosti! Dluží státu peníze.
3. Děti živí jejich rodiče a ne stát! Kdo to nerespektuje dostává pro ně vše v naturáliích, žádné peníze na dlaň. Děti potřebují potraviny a obleky, ty můžou od státu dostat. Nejlépe mít sklady základních potravin, na každém balení nápis "NEPRODEJNÉ". Za jakékoli manipulace kriminál.
4. Závisláci, třeba jen na kouření, musí prokázat, kde na to berou peníze, když zároveň nejsou schopni koupit svým dětem potraviny.
5. Kdo není schopen uživit své jedno dítě, tomu by se mělo důrazně vysvětlit, že má možnost zamezit produkci dalších.
Ono už je dávno pozdě, ale to neznamená, že se dále nebude dělat nic.

24 nar.soc. nar.soc. | 30. července 2014 v 22:23 | Reagovat

Ještě k rozmnožování.
Měl jsem v odborové funkci možnost nahlédnout do jedné "extra" rodiny. V r. 1994 přijali zaměstnance = pomocného dělníka do svařovny. Byl to dříč a pídil se po penězích. Pocházel z rozvrácené rodiny ( matka příležitostná prostitutka ještě za realsocialismu ). Objevil děvče z podobných poměrů. Oba byli poloviční analfabeti. Matka dívky ji brala do hospody od 13 let a chlapi, které si tahala domů děvče pravidelně znásilňovali. Ve 14 letech měla dítě = odebrané státem, v 15 letech totéž, v 16 letech totéž. Chlap, který se k nim nastěhoval se nakonec v bytě oběsil, než by šel sedět za prokázané činy ( znásilnil mladší sestru). Děvče dali do ústavu, jenže už ji sex uhranul, utekla a dala se dohromady se zmíněným zaměstnancem. Otěhotněla, městská část jim dala byt na dobu určitou, ten vybydleli a nadělali dluhy. Dítě jim odebrali a odsoudili je na podmínku, z bytu je vyhodili. V této situaci přišel do firmy pracovat. Obrátil se na odborovou organizaci. Celou situaci jsem prověřil, jednal jsem na městské části a byli ochotni zaplatit sterilizaci mladé ženy. Projednával jsem to s nimi, ale nevedlo to nikam. Na dosavadní děti se zdráhali platit, ale zabránit jejich rození nechtěli taky. Důvod? Jako u všech analfabetů blbost. Měli obavu, že po sterilizaci ženy by už nemohla plnohodnotně souložit. Doktorovi, který to s nimi probíral, úřadům, které jim to navrhly a nakonec ani mně nevěřili ani slovo. Jak pokračovali nevím, maník byl při propuštění uvolněn a ztratil se nadobro.

25 gregormoldavit gregormoldavit | 31. července 2014 v 10:05 | Reagovat

[24]: nar.soc.
Celkem nezávisle na etniku - dokud děti budou zdrojem příjmu, udělá si někdo z nich svoji obživu. To je do určité míry pochopitelné. Jenže pokud ty děti se nenaučí ani číst a psát, jako jejich matky, a budou mít zase jenom děti, musí se takový systém hospodářsky zhroutit. Pak to vypadá jako v Sýrii, jako Libyi, jako v Iráku. Kmen proti kmenu a náboženství proti náboženství. Skutečný důvod je, jak už jsem napsal, přemnožení.
V jednom jiném pohraničním městě ČR se mě vyptávala mladá holka na život v Bavorsku. Pak ukázala na obyvatele kolem a vysvětlila:
"Podívejte se! Tady už se pro nás (myslela bílé) nedá žít. Já jdu pryč."

26 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 31. července 2014 v 16:29 | Reagovat

S cigoši je to horor. Ale místní diskuse mi připomíná opačné stesky komunistů na lidi.cz. Každý ví, co je špatně, ale myslím si, že málo kdo proti tomu něco dělá. Ale je naprosto nutné, aby se proti potopě stavěly hráze. Každý z vás má své možnosti. Pouhé konstatování, že úřady jsou laxní, podplacené, úředníci líní, stretworks zdeformovaní naivním idealismem, je sice pravda, ale pouhé konstatování nic neřeší. Žiji ve městě nazývaném Salon republiky. Cikáni nejsou zatím bezprostřední hrozbou, ale snaží se o to vybojovat si své místo na slunci a stáhnout město do kanálu. Jeden místní bílý podnikatel, koupil za hubičku, kdysi před komunisty luxusní hospodu, kde se scházela bývalá předmnichovská smetánka Kuklen a pronajal ji dvěma cigošům, kteří z ní učinili cikánský pajzl. Každou sobotu a neděli kravál až do rány, zvratky na ulici, počurané rohy domů, řev odcházejících a pokud se někdo z občanů ozval, tak láhev od piva, nebo kámen do okna. Na stížnosti jednotlivců, radnice odpověděla, že posílí policejní hlídky, avšak, když jsem viděl dva policajty jak stepují před hospodou, kde burácel řev opilců, proč tam neudělají pořádek, odpověděli, že se bojí. Krom výčepu, byl hotýlek přeměněný na ubytovnu a narvaný kočujícími cikány. Požádal jsem tedy, jako předseda Občanského sdružení Kukleny hygienu, o kontrolu na místě. Bylo zjištěno, že v přeplněných pokojích nehlášenými hosty, mají své eldorádo švábi i štěnice a bordýlek byl uzavřen. Podnikatel dostal pokutu a cigoši zmizeli. Každý z vás má možnost založit občanské sdružení v místě bydliště, svolat občany do místní sokolovny, či sportovní haly u školy a pak si pozvat zástupce obce, či města na kobereček. Přizvat k tomu místní televizi i tisk. Masmédia jsou nelepší silou, jak rozhýbat zastupitele k tomu, aby začali jednat. Pokud je někdo z vás členem jakékoli partaje, tedy i komunistů, tak ať se ptá svého poslance, co pro odstranění nešvarů dělá on. To jsou účinné zbraně nás, zaháněných do kouta tupými zákony a bezbřehou tolerancí, kdy jsou pronásledováni ti, kteří se zlodějům brání a zloději chráněni.

27 gregormoldavit gregormoldavit | 31. července 2014 v 20:34 | Reagovat

[26]: JP
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/343782-incest-na-slovensku-muz-ma-15-deti-a-dalsi-dve-s-vlastni-dcerou.html
15 dětí patrně se ženou + 2 s dcerou. O rasismus se tady nejedná, praví se pouze, že to byl muž ze Slovenska. Pro naše téma by ale bylo zajímavé vědět, kolik ten člověk vydělával, aby mohl uživit 17 dětí? Nikoho by asi nepřekvapilo, že možná jednoduše nevydělával nic, jenom kasíroval příplatky na děti. Byl opilý a byla tma, nevěděl, kdo mu vlezl do postele. Že jeho žena už nežije, ho nenapadlo. A co když těch 17 dětí bude mít zase každé 17 dětí, všechny řízlé krvesmilstvem? A všechny mají na všechno právo. Jak to chce kdo financovat!?
Jednou se nás děti a vnuci zeptají: "Tohle jste platili z daní, o které jste nás tedy kdysi ochudili, abyste nám přichystali úděl být menšinou ve vlastní zemi?"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama