Velké obléhání Malty 1/? - Mnichovská dohoda

13. července 2014 v 16:56 | Gregor Moldavit
Radar na pobřeží Malty

Než se budu věnovat tématu, tedy expanzi islámu, chtěl bych krátce napsat něco k jinému článku:

Často tu kritizuji komentáře, sám tam nic napsat nemůžu. Tentokrát bych ale chtěl vyjádřit souhlas s názory typu:
"Katolická církev vzpomíná Jana Husa? To je asi jako by Goebbels oplakával zavražděné Židy, nebo komunista mluvil při výročí popravení Milady Horákové."

Vždyť to byla katolická církev, kdo ho upálil, jakkoli tenkrát byly tázány i civilní složky, které ovšem v praxi pouze rozhodnutí koncilu odkývaly. Pan Vlk je poslední, kdo by se měl u takového výročí objevovat! Hus nebyl dodnes katolickou církví rehabilitován, protože ta se za posledních 600 let v ničem nezměnila!

Onen pan Wojtyla, Jan Pavel II., nad tím vyjádřil politování, (nepříliš upřímné) o rehabilitaci nechtěl nic slyšet. Vlastně nepřímo přiznal, že to tak bylo nakonec správné. To samé, když rehabilitoval Galiea Galileo, který byl přinucen odvolat. Oni ho k tomu prý odsoudili v dobré víře, čímž spíše rehabilitoval jeho soudce. Ta "dobrá víra", je pro katolickou církev ještě dnes důležitější, než dobré činy. Jestliže se nyní budeme bavit o expanzi islámu, pak jsem právě poukázal na to, že křesťanská náboženství se od něj příliš neliší. Pouze v současné době používají poněkud jiné metody. Ještě bych dodal, že poslední církevně odsouzená čarodějnice byla upálena roku 1792 v Polsku. Ono to není ani tak dávno a co bylo dříve se jednou může i vrátit. Stačí aby úroveň vzdělání klesla o 200 let. (Dle statistiky počet analfabetů v ČR silně narůstá.)

Když už jsme u té víry, ta komunistická taky není moc jiná. Stále někde čtu, že on si asi někdo myslí, že kdyby se komunisté dnes dostali k moci, pak by zase zavírali hranice... Při tom on sám si asi myslí, že je možné zároveň zavádět systém podle prokázaně nefungujícího marxismu-leninismu a zároveň nechat hranice otevřené. No a zároveň takový člověk věří, že mu tam za měsíc zůstane i někdo jiný, než důchodci a socky. To už mi ten pámbíček trojjediný připadá přeci jen pravděpodobnější.


Téma článku: Něco o jednom těžkém střetnutí islámu a křesťanství, jakkoli se jistě spíše jednalo o střet dvou různých impérií a mocenských zájmů.

Napadlo mě napsat tady tuto moji (starší) historickou rekonstrukci, když před pár dny vyšel na "novinky" následující článek o expanzi islámu:
blizky-a-stredni-vychod/340878-islamsky-stat-je-hrozbou-pro-cely-svet-varuje-irak-mapa-chalifatu-zahrnuje-i-evropu
Očekávaná reakce českého člověka:
"Kdybychom jim tam neposílali naše žoldáky a nedráždili je..."
"Kdybychom se nebratříčkovali s teroristou USA..."
"Kdybychom byli menší a ještě menší, pak oni by ani nevěděli, kde nějaké ČR leží..." (Velmi oblíbené!)
Přesně jako když se měl stavět radar v Brdech, jako když Hitler začal mít na Evropu územní požadavky.
K tomu 1. a ruskému odmítnutí této stavby, tehdejší častá reakce:
"Jsem na straně Rusů (proti vlastnímu státu) my jsme je tím radarem začali ohrožovat." (Plotem kolem mé zahrady ohrožuji souseda.)
Stačilo, aby Rus pohrozil a řada Čechů s ním okamžitě kolaborovala.
K tomu 2., tedy roku 1938:
"Kdyby Hitler dostal co chtěl, pak by ..."
Typicky české, ale oni v tom Češi zase nejsou taková výjimka. Francouz Daladie dal konečně taky v Mnichově Hitlerovi co chtěl, aby...
Dnes víme, že kdyby Hitler byl hned ze začátku dostal to, co nechtěl, nemusela začít 2. světová válka.

Mnoho lidí si dodnes ani neuvědomuje paradox tehdejšího jednání v Mnichově.
Britský Chamberlain si nedělal těžkou hlavu. Kvůli nějaké malé středoevropské zemi nepůjde Velká Británie do války. Nejednalo se o zradu, s nimi ČSR žádnou smlouvu neměla.
Od fašisty Mussoliniho se pochopitelně žádná pomoc očekávat nedala. (Když poprvé spatřil Hitlera, měl údajně bokem říci, "ten člověk se mi nelíbí.")
Francouzský Daladie už to měl ale hodně těžké. ČSR totiž měla s Francií smlouvu o vzájemné vojenské pomoci. On musel zradit.
"Když to podepíšu, tak mě Francouzi zlynčují." To tam řekl nahlas.
"Nezlynčují. Francouzi budou jásat." Poučil ho Mussolini a příští den mu dal za pravdu. Francouzi jásali.
"Vykašlat se na smlouvu, vykašlat se na nějaké Čechy, hlavně že my tady zůstaneme za větrem."
Mussolini znal Francouze lépe, než jejich premiér. Češi šli tenkrát při mobilizaci za svoji zemi odhodlaně bojovat! Takže "přizdisráči" byli Francouzi, kteří určitě netrpí nějakým komplexem malého národa! Ono tady může být všechno i trochu jinak, než by se zdálo. Angličané a Francouzi Hitlerovi nejen vydali ČSR, ale dokonce slíbili, že pokud se Češi začnou bránit, budou od nich označeni za agresora. (Něco jako s tím radarem, který ohrožoval Rusko.)
Nelze se tedy divit, že reakce českého člověka tenkrát zněla:
"Až půjde Hitler na Francii, my půjdeme s ním." (Přímo nešli, ale vyrobili mu do nekonečna zbraní a munice.)
Tenkrát měl Daladie udělat přesný opak a říci:
"Podívej Adolf, jestli uděláš jeden krok přes hranice své země, pak na všech našich letištích dostanou skvadry naložených bombardérů rozkaz ke startu. Ten první má za cíl tvoji vilu v Berchtesgadenu."
Jistě, řekne se snadno, jenže ty bombardéry měl Hitler a ne Francouzi. A Hitler to věděl! A Daladie věděl, že to Hitler ví. Ale jak se to mohlo stát? Když šlo o to ždímat Němce po prohrané válce byli vítězové silní dost. Nebýt té bídy v Německu, nebyl by se Hitler nikdy dostal k moci, jako by se byl nikdy v Rusku nedostal k moci Lenin nebýt tam hladu a bídy během 1. války (+ německého vlaku z Curychu + německých peněz na jeho "revoluci" + třeba ještě generál Kornilov, který zapříčinil rozdání zbraní bolševikům).
Göring po levé ruce Hitlera

Mimochodem, ještě něco tam tenkrát bylo v Mnichově postavené na hlavu. Hitler vlastně vůbec nechtěl takovouto kapitulaci šéfů vlád. Byl to šílenec posedlý válčením a chtěl "osvobodit" Sudetské Němce vojensky. (Přes všechny bunkry, které Češi postavili. Dodnes není jasné, jak by to bylo dopadlo?) Tu smlouvu tam dal diplomaticky dohromady Hermann Göring.

Když už jsem u něj, ten člověk je skutečně zajímavý. Myslím si, že měl mimořádně vysokou inteligenci. Jelikož se ale choval spíše jako vesnický hrubec, nikdo mu moc nevěřil. (Bral drogy kvůli bolestem a ve Švédsku ho psychiatři označili za blázna.) Jeho poslední Glanznummer byl Norimberský soud. V souboji se žalobcem Göring zvítězil, dalo by se říci, že dokázal svoji nevinu, ač byl celou dobu druhý vůdce vedle Hitlera. (K tomu se jim vysmál svoji sebevraždou, než ho stačili pověsit. Ačkoli mu denně prohledávali celu, nenašli jeho kapsli jedu a kdyby, pak měl ještě schovanou druhou. Ve vězení podplácel americké hlídače už jenom svým podpisem na nějaký suvenýr.) Právě v Mnichově ale musel poznat, že Hitler ho klidně může i vyhodit. Čekal pochvalu za geniální tah onoho večera, ale dostalo se mu výčitek. (Kvůli tobě si teď nemůžu hrát s tak hezkými cínovými vojáčky!)

Další zajímavost. V mládí, za vlády komunistů, jsem často slyšel cosi o tom poctivém, nebo snad nepoctivém komunistovi, a všechno špatné pro ty poctivé, (tedy věřící), zavinili ti nepoctiví, (tedy kariéristé). Pokud jsem znal konkrétní případy, stále jasněji jsem viděl, že je to vlastně obráceně. Že nebýt těch nepoctivých, pak by ve státě nefungovalo vůbec nic, snad kromě pohraničníků a StB. Nuže, jestliže byl Hitler poctivý nacista, pak Göring vůbec ne. Zneužíval svoji moc k osobnímu obohacení a stal se v tu dobu jedním z nejbohatších lidí v Evropě. Plundroval musea na dobytých územích a dělal si obrovskou soukromou sbírku. Zatímco Hitler nenáviděl a vyvražďoval Židy, Göringovi vůbec nevadili. "Kdo je Žid, rozhoduji já," jeho známý výrok. Skutečně mnoha Židům zachránil život, ač pochopitelně ne zadarmo.

Jak známo, všechny tyto ústupky Hitlera neuspokojily, zcela naopak, jenom se přesvědčil, že se před ním celý svět třese strachy. Anglii a Francii napadl stejně a ČSR byla jeho "Waffenschmiede". Proč na začátku o této události? Protože svět se poučil a ví, že takovým agresorům se nemá ani v nejmenším ustupovat.

***

Nyní ale pomalu k oné expanzi islámu, řekněme přesněji, k expanzi muslimů. "Islám" sám totiž na nikoho neútočí, jako "křesťanství" neupalovalo čarodějnice. To dělají lidé.

"Islám je mírové náboženství a velmi tolerantní." Slyšel jsem osobně z více úst. Ne každý z nich byl muslim. S nikým se o tom nehádám, ale co nebo kdo ten "islám" je? Pro nás, tady v Evropě, není důležité, jak mírumilovný by byl islám, kdyby na planetě Zemi nebyl vznikl život, ale co od jeho zástupců můžeme v budoucnosti očekávat?

Pracoval jsem v Saudské Arabii a moji spolupracovníci mě nazývali "veliký muslim", ač jsem se s nimi nikdy nemodlil. Jeden z těch věřících, (což zdaleka nebyli všichni), mi tam tuhle větu taky řekl:
"islám je mírové náboženství."
Poukázal jsem na historicky nepopíratelnou skutečnost, že Mohamed ho šířil mečem.
"To špatně chápeš", bylo mi vysvětleno. "Mohamed zvedl meč jen proti těm, kteří islám nepřijali dobrovolně."

Mně přejel mráz po zádech. Jsem totiž jeden z té generace, která musela "dobrovolně" chodit v pionýrských krojích jásat do prvomájového průvodu a provolávat slávu pitomcům kalibru Antonína Novotného. V budoucnu bychom se tedy měli "dobrovolně" modlit 5x denně a naše ženy "dobrovolně" nosit burku.

Pokračování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 13. července 2014 v 18:52 | Reagovat

Máš tam přesné argumenty a díky za hodnocení Göringa. To jsem nevěděl. Ta část blbců v národě, je schopna argumentovat, že těm mrtvým vojákům v Aghánistánu to patří, protože se tam neměli cpát jako okupanti. Ještě jsem nenašel zmínku o tom, že se právě bourá středisko Milovice, včetně kotelny, ve které se nikdy nezatopila a která měla sloužit jako velitelské stanoviště sovětských vojsk k vedení 3.sv. války

2 gregormoldavit gregormoldavit | 13. července 2014 v 21:29 | Reagovat

[1]: JP
...je schopna argumentovat, že těm mrtvým vojákům v Afghánistánu to patří, protože se tam neměli cpát ...
Přesně o tohle mi tady jde a snad proto bych o tom všem chtěl napsat. Nevím, co to žije v Čechách za národ? "Voják, který padl v Afganistánu je přeci žoldák, on tam šel dobrovolně a má co chtěl, co si zasloužil." A co když požárník zahyne při požáru, řidič náklaďáku za volantem, nebo horník v dolech? Vždyť to taky byli jenom žoldáci, kteří to dělali pro peníze, dělali dobrovolně. Mohli přeci žít ze sociální podpory (jako zřejmě autor takových plivanců) a pak by se jim to nestalo.
To nasazení v cizině je sice sporné, ale kdo si nevidí dále, než na špičku nosu, neměl by do takových věcí kecat. Až jednou přijdou oni k nám, bude už pozdě nadávat na vládu, že něco neudělala včas.
Jednou něco takového říkal ČR ministr obrany, když šlo o ochranu vzdušného prostoru nad ČR:
"Ti, co mi nejvíce bránili v pořízení těchto stíhaček, mi nyní nejvíce nadávají, že je nemám." (Asi tím myslel "mírumilovné" soudruhy z KSČM.)

3 nar.soc. nar.soc. | 15. července 2014 v 5:56 | Reagovat

[2]:

Smrt profesionálních vojáků bude ještě chvíli rezonovat. Je to pohotové téma pro čecháčky ( a že jich přibývá ). Upocená vládní uznání a obřady nic nezmění na nutnosti, konečně uznat, že malý národ ( vlastní blbostí se stát rozdělil ) musí v globalizovaném světě někam patřit a něco podpořit. Kdysi to byly československé legii v Rusku, které argumentačně opodpořily obnovení státu, po druhé to byla Benešova vláda v Londýně a od té doby už jenom sovětská satrapie. Bude trvat tak dlouho, než probolševičtí prospěcháři vykapají ( a možná ještě o hodně déle ). Existuje totiž poučka, že dobrého je pomálu a lumpáren je bez omezení.

4 gregormoldavit gregormoldavit | 15. července 2014 v 13:36 | Reagovat

Tohle se nějak opatrně pokouším vysvětlit, že každý stát má nějaké povinnosti k většímu celku, ke kterému patří. Proti globálnímu ohrožení je potřeba něco dělat a každý musí rovným dílem přispět. Nelze tedy říci, "ať si pálí prsty USA, my budeme na všechny strany mírumilovní a kdyby něco, ať ostatní bojují za nás."

5 nar.soc. nar.soc. | 16. července 2014 v 12:11 | Reagovat

[4]:

Řekl bych, že celý problém lidské pospolitosti i státu je v tom, že blbci musí mít vše napsané. Rozumní lidé, i když nejsou "znalci" pociťují "nutnost" dělat k prospěchu obecného dobrého i bez spisování a zákonů.

K Mnichovské dohodě.
Co jsem z jinde vyčteného pochopil, byla snaha anglických toryů nějak využít Hitlerovy "teze" pro ovlivnění angl. společnosti v retardačním smyslu. Svým způsobem byl krajním případem Moosley ( nebo tak nějak ) angl. forma nacisty s osobním přístupem k vládním figurám. Král Eduard (asi VI.) s nacisty rezonoval a skoro celý dvůr ( opičením ) rovněž, až do vynucené abdikace. Část toryů v tom tajně pokračovala, viz Hessův let do Anglie na počátku války.
Toto prostředí obklopovalo N. Chamberlaina ( byl hloupější než jeho bratr bankéř) a to jej také zavedlo na dráhu "hitlerova Kašpárka". Jistě po účinku zlá rada, ale NCH byl poctivý člověk a k lidem přistupoval s důvěrou. Odmítal věřit, že v Německu jsou u moci jen bezcharakterní darebáci. Svoje pochybení v Mnichově kompenzoval ČSR v tom, že navrhl a Churchilla zavázal k prosazení tranferu "sudetských Němců = což je dodnes nacistické označení" z ČSR a dalších evropských zemí, do poraženého Německa. Dobře pochopil, že provokace "sudetských Němců" sloužily Hitlerovi k expanzi a nakonec k válce.
Dnes zdá se, že i přes kvákání Klausů a podobných troubů o nutnosti EU přeměnit ( rozuměj rozpustit ) je v Evropě "klid", jakkoli mladým blbečkům chybí "hrdinství" s koktavým železem v ruce.
Tahanice v bývalé Jugoslavii a dnes na Ukrajině snad dostatečně varují, že blbci nezanikli, ale naopak se množí geometrickou řadou a je otázka, kdo ze vzdělaných lidí má jít proti podobné sběři nasazovat vlastní život.
ČSR to proti nacistům zkusila a komouši to dodělali. Skuteční vlastenci humanitního zaměření byli zničeni a následky sklízíme dodnes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama