Leden 2014

Perry Mason

14. ledna 2014 v 18:44 | Gregor Moldavit
Četl jsem před léty pár příběhů s Perry Mason. Moc zajímavé detektivky. Ten coby advokát vždy u soudu trval na tom, ať něco zrekonstruují, jestli je takový čin vůbec pravděpodobný. Na to jsem si dnes vzpomněl, když jsem četl na SEZNAMu následující zprávu:

...Podle obžaloby měl strčit prst do přirození o sedm let starší, stejně postižené kamarádce. Státní zástupkyně v úterý při hlavním líčení u Krajského soudu v Plzni řekla, že Mikeš tím naplnil znaky trestného činu znásilnění. Hrozí mu až 12 let vězení, neboť dívce údajně způsobil těžkou psychickou újmu.

http://www.novinky.cz/krimi/324490-sex-mezi-mentalne-postizenymi-ve-vlakovem-kupe-resi-soud-jako-znasilneni.html

...K sexuálnímu ataku mělo dojít ve vlakovém kupé cestou z Rokycan do Plzně. "Se záměrem se sexuálně uspokojit poškozenou uchopil tak, aby se nemohla hýbat. Rozepnul jí zip u kalhot a do přirození strčil prst. Pak ji osahával na prsou a zádech, čemuž se poškozená bránila..."

Jeho verze:
"Mirka se ke mně začala tulit. Dovolila mi, že jí mohu sáhnout na prsa. Nikam jinam jsem jí nesahal,"

Dovoluji si jednu poznámku. Co se událo nevím! Ale nemohla by znásilněná předvést za pomoci třeba příslušnice policie, jakým způsobem ji držel? Víte, já mám za sebou 20 let na žíněnce. Ještě dnes by mohl nějaký lump dopadnout hodně špatně, kdyby mě třeba nějak fyzicky napadl a dal malou chybou jenom chvilku času. Pokud by to nebyl vyložený silák a neměl náležité bojové zkušenosti, pak bych ho asi dokázal chytit tak, že bych z něj za pár vteřin vymáčkl život. Ono to není ani tak těžké. Co bych ovšem nedokázal ani se slabou ženou - držet ji jednou rukou tak, aby se nemohla hýbat. Zkuste v kupé vlaku rozepnout kalhoty bránící se ženě před vámi. Jsem si celkem jistý, že na to už budete potřebovat při nejmenším obě ruce a pak je to pořád ještě dost nejisté. Navíc bude patrně křičet a ve vlaku je většinou více lidí. I kdybych ji dokázal rozepnout kalhoty jednou rukou, nikdy bych už ji nedokázal držet tou druhou tak, aby se nemohla hýbat.

Tak chytrý by snad měl být i advokát toho kluka a pan soudce.