Září 2013

RDS – Romská demokratická strana

21. září 2013 v 20:22 | Gregor Moldavit
Dnes jsem se dostal zase na pár minut na internet a zarazil mě následující článek:


Už u toho názvu mě napadlo, jaký řev by asi celý svět spustil, kdyby někdo v ČR založil stranu árijskou, bělošskou, nebo třeba stranu sudetských Němců. To bychom si něco přečetli o rasismu, nacismu a podobně. Když založí svoji stranu jedna etnická menšina, je zřejmě všechno v pořádku.

Než se budu věnovat tématu, chtěl bych stálým čtenářům, vysvětlit, proč jsem už několik měsíců nic nenapsal.

Jsem od prvního července důchodce a nemám vůbec čas. Se Slávkou jsme koupili malý domek s velkou zahradou v Bavorsku, nedaleko české hranice. Jelikož příští zima přijde zcela jistě, jak říkají Němci, pracuji od rána do večera, 7 dní v týdnu, abych měl do té doby všechno v hromadě. Ten domek je už starší a byl navíc delší dobu opuštěný, takže je tu práce do nekonečna. O tom možná jednou taky nějaké malé vyprávění napíšu. Nyní k oné straně.

Považuji článek za celkem špatný, plný pochybných závěrů, jako třeba, že jejich zhoršená situace by je mohla sjednotit, nebo že jejich děti jsou někdy zbytečně posílány do zvláštních škol. Já to zažil trochu jinak. Na základce šly s námi do normálních tříd i cikánské děti. Přesunuti do pomocné byly až později, (a sice všichni) z těch samých důvodů, jako i některé bílé děti. Jinak si nemyslím, že by se Cikáni dokázali sjednotit. Největší nepřítel Cikána není bílý Gádžo, ale zase Cikán. Dovoluji si použít tohle běžné označení, domnívám se, že přejmenování na Romy nic nevyřešilo a není k ničemu dobré. Pokud s Cikány mluvím, nazývají se sami taky Cikány. Než mě tady někdo osočí z rasismu, diskriminace, apod, chtěl bych poukázat třeba na mojí cikánskou pohádku z mého blogu.
http://gregormoldavit.blog.cz/1306/cikanska-pohadka-z-hor-1-2-zlaty-poklad
Více Cikánů mi řeklo, nebo napsalo, že se jim moc líbila. Nejsem jejich nepřítel, chtěl bych zde pouze, zcela v souladu s jejich cílem, uvést, že současná situace je neudržitelná a je nutno hledat nějaké řešení. Jenom si ovšem, na rozdíl od této strany, nikterak nemyslím, že to řešení spočívá v lepší péči o jejich svobodné matky, právě tak nelze upřednostňovat při rozdávání míst ve státních službách jednu rasu:

…RDS také prosazuje řadu obecnějších levicových priorit, jako je péče o svobodné matky, penzisty a nemocné. Tancoš se také domnívá, že by státní společnosti -například lesnické firmy - mohly být i bez kvót nástrojem pro boj s vysokou nezaměstnaností mezi Romy...

Tedy klasický program levicové strany, která by chudým všechno dala, aniž by si příliš lámala hlavu s tím, kde se to vezme. V tomto případě je navíc patrně míněno, dát uvedené zlepšení pouze jejich etnické menšině. Jenže tady je ten největší problém této národnostní skupiny, že ona už dlouho menšinou nezůstane. Tahle strana by jednou mohla získat u voleb i absolutní většinu. Následky jsou pak zcela nepředstavitelné. Ta strana může třeba zavést skutečnou apartheid, znárodnit majetek bílých Gádžů, nebo třeba jenom zvýšit sociální podpory na výši průměrného platu, což už jsem konečně, coby vážně míněný návrh, kdesi skutečně slyšel.

To je pochopitelně jenom "kdyby", ale jak je to konkrétně s tou "menšinou"?
Po 2. válce v ČSR prakticky nebyli Cikáni, o to se postaral Hitler. Někde jsem četl, že stát ale musel přijmout Cikány z Rumunska, počet asi 10 000. Skutečně si vzpomínám, že v dětství jsme jim nerozuměli, mluvili jakousi cizí řečí. Překvapilo mě, (mimo jiné) když jsem po roce 1989 přijel do Čech, že Cikáni mezi sebou mluvili česky. Jenže teď už jich je 300 000. Každých 14 let se od války jejich počet zdvojnásobil.
194510.000,00
195920.000,00
197340.000,00
198780.000,00
2001160.000,00
2015320.000,00
2029640.000,00
20431.280.000,00
20572.560.000,00
20715.120.000,00
Jedna porodní sestra z Ústí mi říkala, že Češky už sotva patří k jejím pacientům, všechno jsou to Cikánky a statistiky říkají to samé. Jestliže tedy celkový počet obyvatel ČR se prakticky nemění a zůstává na čísle deset milionů, pak jednoduchý výpočet říká, že bude v roce 2040 každý desátý a v roce 2070 každý druhý obyvatel Cikán. Jejich strana pak tedy získá onu absolutní většinu. Počítáno mechanicky dále dostaneme astronomická čísla:
208510.240.000,00
209920.480.000,00
211340.960.000,00
212781.920.000,00
2141163.840.000,00
V roce 2100 bude ze čtyř občanů ČR jeden bílý, tři budou Cikáni. V roce 2200 už bychom jich měli, na území dnešní ČR, skoro tři miliardy.

Nyní by asi někdo namítl, že takhle to přeci nelze počítat. To zdvojnásobování nemůže jít do nekonečna. (Jistě, vždyť už dnes sociální dávky pro ně v ČR obnáší údajně dvacet miliard korun ročně.) Teoreticky jsou to ovšem známé počty ze střední školy. V jezeře se začaly množit řasy, jejich počet se zdvojnásobuje každé tři dny. Kolik jich bude za rok? Jednou dosáhnou určitého počtu, přijde obrat ve stoupající křivce, množení se zpomaluje, až zaplní celé jezero a jejich přírůstek se zastaví.

Jenže tady je ona veliká otázka, kterou chci položit: Co jednou způsobí onen obrat ve stoupání počtu Cikánů???
Bude to občanská vyhlazovací válka, přestane stát dávat peníze na jejich děti a nechá je zemřít hlady? Nebo se snad přestanou množit sami a zůstanou u jednoho až dvou dětí pro manželský pár? (To poslední si ale já dokážu těžko představit.)

Jak tedy na to? Pokud ode mě čekáte návrh, pak se nedočkáte. Za to jsou placeni (a ne špatně) politikové. Jenže právě ti mají oči zastřeny vlčí mlhou a hlavu zastrčenou hluboko do písku jako pštros. (Vím, ten to ve skutečnosti nedělá.) Václav Havel někdy po převratu apeloval na obyvatelstvo, že se jich má bratrsky ujmout. Lid na to odvětil "ať si je Havel vezme na hrad", což tento při vší pravdě a lásce ovšem nikdy neudělal.

Loni nechala vláda ve Francii obklíčit policií rumunské cikánské kolonie a jejich obyvatele násilím vyexpedovat. Každému sice dali nějaké peníze, ale různí "humanisté" se přesto mohli zbláznit. Nato francouzský president prohlásil, že cikánský problém bude nutno řešit hromadně v rámci EU. Poprvé tedy nějaký politik vůbec přiznal, že cikánský problém existuje.
Mimochodem, v zimě tyto Cikány v Rumunsku navštívil jeden reportér a dozvěděl se, že:
"Hodní lidé jsou ti Francouzi. Dali nám zdarma lékařské ošetření a na cestu dospělým 300 € a dětem 100 €. Na jaře tam jedeme všichni znova, ty peníze už jsme utratili."
Tak tohle "řešení" tedy rozhodně řešením nebylo, spíše jeho opakem.
Jeden německý úředník (jakýsi německý Kocáb) v rádiu zase vykládal, že aby nechodili k nám, musíme se o ně postarat v Bulharsku a Rumunsku, neboť jsou chudí a diskriminovaní. Peněz přeci má Německo dost. Zase další pravdoláskař, který sedí na místě, na které nemá žádnou kvalifikaci a chtěl by milionovým nákladem všechno jenom zhoršit.

Tedy závěrem. Jestliže skupina skutečných odborníků dokáže postavit mrakodrap, nebo nadzvukovou stíhačku, pak je patrně možné dát dohromady i skupinu odborníků na řešení cikánského problému. Nato je ovšem nutné nazývat věci pravým jménem a ne se před tím třepat strachy! Tito specialisté by se měli zavčas postarat, aby se ten obrat v průběhu cikánské populační křivky změnil bez vraždění a hladomoru. Je mi sice známo, že v ČR existuje ministerstvo pro národnostní menšiny, ale jaké výsledky práce může tato instituce za ta poslední desetiletí předložit? Není náhodou možné, že vůbec žádné? Myslím tým odborníků, který by vypracoval skutečné, fungující, rozumné řešení jak předejít jednou velkému krveprolití. To je předně v zájmu Cikánů samotných. Ona zmíněná strana, která chce dát lepší péči svobodným matkám, tedy určitě nic v tomto smyslu nepřinese.


06.10.2013
Ještě bych na dané téma něco dodal. Možná jste četli tento článek. Rodina žila v autě, přes výzvu policie odmítla uklidit si vlastní odpadky. Nejednalo se (asi) o Cikány.

Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (1845)
Margita Gráfová, Ostrava
Pátek, 4.října 2013, 18:29:13 |
Souhlasím |+1845
Neberte jim děti -dejte jiím byt a plaťte nájem ,tak jako cikánům !!!!!!!!!!!!!

Co je pro mě šokující, ne tato skutečnost sama, ani ne ten komentář ale to, že takto neuvěřitelně chybný názor vyhraje diskusi. 1845 čtenářů souhlasí s tím, aby takový špinavý parazit dostal od státu byt zdarma a bez činže. Ještě bezpochyby sluhu na účet státu, který by po něm uklízel jeho odpadky. To si skutečně všichni přejí ho ze svých daní platit? Nebo se na těchto stránkách schází výhradně nepracující socky, které jsou rovněž zvyklé žít z práce ostatních a považují to tak za správné? Prakticky pokaždé tam vyhraje ten nejhloupější a nejchybnější názor. Tihle lidé mají zároveň hlasovací právo?

Když tam čtu celou tu diskuzi, ve které pochopitelně zase převládají oplakávači zlatého komunismu, pak se ani nedivím, že to v tom státě ČR za moc nestojí. Copak ten český národ nepochopil, že celý ten systém komunistů byl od začátku jenom podvod a nakonec musel zkrachovat? Zřejmě nepochopil.
(Když přišli po roce 1989 Buchprüfer z NSR do NDR a udělali kontrolu účtů, zjistili, že prakticky všechny státní firmy, vykazující veliké úspěchy budování, už dávno pracovaly s prodělkem. To si skutečně kdosi myslí, že to šlo do nekonečna? Že kdyby lidi nezvonili klíčema...)

S nikým o tom ale diskutovat nemíním, spíše bych měl návrh na řešení. Rozdělit ČR na dva státy, jako bylo třeba Německo a každý by si vybral tu svojí část. Vím, že to nejde, lidi si nemohou přenést své domy a zahrady někam jinam, ale bylo by to ideální řešení. Volit jednu vládu při takovémto zcela rozlišném pohledu na svět, to je jako by se koza měla dohodnout se psem, jaké dostanou společné žrádlo. Ať si ti, kteří by ze státní kasy každému všechno dali, zařídí svůj stát a v něm to praktikují. No a ti ostatní, kteří se živí prací a z nebe nic nečekají, si zase zřídí svůj stát, kde každý dostane co si vydělá a nikdo mu z toho nebude brát miliardy na potřeby těch, kteří mají právo na bydlení a právo na sociální podporu a právo na všechno možné, takže nevidí žádný důvod, proč by měli sami pracovat.

Dodatek 26.10.2013
RDS dostala 0,01%, tedy jednu setinu procenta.
Pro mě je dost důležité, že KSČM byla až na třetím místě. Je dost hanba pro každý národ, když jsou komunisti někde hodně vepředu, třeba druhá nejsilnější strana. Platí jakési pravidlo, že demokracie je zdravá, když extremisti vlevo a vpravo mají každý pod 5%. Aby komunisti měli v ČR pod 5%, na to by tam nejprve musela vymřít moje (pochopiteln i starší) generace.