Cesta na Fuerteventuru 9/? – marxisti a turisti

20. září 2012 v 21:26 | Gregor Moldavit
Kostra vorvaně. Zuby z huby už jsou od turistů částečně vykradené.

Ve spojení s malým cestopisem a pár obrázky jsem psal o hospodářství a politice. Chtěl jsem poukázat na základní okolnost, že hodnoty je potřeba vytvořit tvrdou a kvalifikovanou prací, že nevznikají nějakou vírou nebo ideologií. Teď ještě trochu pokračování posledního dílu o těch, kteří sice sami nikdy ruku k dílu nepřiložili, zato by všem spravedlivě přidělovali podle potřeb a sice z majetku druhých.
Víte kdo je komunista? Ten, kdo četl Marxe a Lenina.
Víte kdo je antikomunista? Ten, kdo četl Marxe a Lenina a pochopil to.

Výňatek ze článku mladých stalinistů z tohoto měsíce:
"Proletáři všech zemí, spojte se!". Marxisté-leninovci a další pokrokoví lidé vědí, že toto heslo vyjadřuje podmínku naplnění historické role dělnické třídy v odstranění kapitalistického vykořisťování proletariátu a převedení lidstva do beztřídní společnosti. Jde o programové heslo pro celou epochu lidských dějin bez ohledu na to, jak a v jakých problémech se bude naplňovat. Třída nemajitelů výrobních prostředků, proletariát, svoji dějinnou úlohu splní přes odpor třídy soukromých majitelů výrobních prostředků. Klasikové marxismu-leninismu vědecky prokázali, že tento společenský převrat je společenskohistoricky nevyhnutelný.
Karel Marx a Bedřich Engels to lapidárně vyjádřili v prvním společném díle Svatá rodina: "Nejde o to, co si zatím ten či onen proletář nebo dokonce celý proletariát představuje jako cíl. Jde o to, co proletariát je a co ve shodě s tímto bytím bude historicky nucen dělat. Jeho cíl a jeho dějinný čin je jasně neodvolatelně předznamenán v jeho vlastní životní situaci i v celé organizaci dnešní buržoazní společnosti."

Člověk neví, jestli se má smát, nebo začít řvát hrůzou. Tohle pouťové proroctví cikánské kartářky někdo nazývá vědou? Kdyby se k tomu výplodu měli dnes Marx a Engels vyjádřit, možná by si připadali dost trapně. Proletariát má historickou úlohu a musí tedy činit jak určil bůh, ať chce, či nechce? A proč už to tedy ten proletariát dávno neudělal, tohle proroctví bylo napsáno před 168 lety? (Svatá rodina 1844) To má být věda? Vždyť je to čisté náboženství.

Proletariát a dělnická třída, je pro tyto fanatiky zřejmě jedno a to samé. Tak tomu pochopitelně vůbec není. Pracuji ve firmě, kde kromě dvou majitelů, tedy vykořisťovatelů, jsme všichni zaměstnanci, tedy vykořisťovaný proletariát. Dělník tu není ani jeden, všichni máme před sebou klávesnici, jen občas vezmeme do ruky třeba šroubovák.
Na české poměry bych měl dobrý plat, na německé nic moc. Kdysi to ušlo, ale po onom sjednocení Německa střední třída NSR zchudla, což platí i o mně. Vláda z nás ždímá stále větší daně, Kalousek by mohl sedět právě tak v Berlíně. Navíc to není vůbec nic platné, bývalé NDR si nyní řeklo o další bilion EUR, zatím prý dostali málo. (Asi 2 biliony. Bilion v evropském smyslu, tedy tisíc miliard. 7 hubených krav sežralo 7 krav tučných a zůstaly stejně hubené.) Pochopitelně si NDR neřeklo o peníze Marxovi, ale oné západní části, tedy buržoazní NSR. Když jde o to natáhnout ruku pro peníze, je ten kapitalismus najednou každému dost dobrý. Pokud by chtěl někdo zase ten socialismus a plánované hospodářství zavézt, pak s chutí do toho. Ale dělejte si ho někde sami a za své a dejte pokoj kapitalistům i proletariátu, jak dělnické třídě, tak pracující inteligenci. Kvalifikovaný odborník, nebo dělník, se dokáže uživit lépe v tržním hospodářství a marxismus-leninismus na nic nepotřebuje. Ten poslední uskutečněný budeme splácet ještě aspoň dalších 20 let.


V naší firmě dal občas někdo výpověď a zkusil se osamostatnit, tedy stát se z vykořisťovaného vykořisťovatelem. Někomu to vyšlo, jinému nevyšlo. Naopak jsem slyšel párkrát bědovat majitele firmy (vykořisťovatele), že má té práce ve dne v noci po krk, on měl velký plat jako zaměstnanec (vykořisťovaný), pracoval 8 hodin denně, měl svůj klid a žil si lépe než teď. Podle toho, jak si tito stalinisté pojmy vykořisťovatel a vykořisťovaný představují, je jasné, že nikdo z nich ještě sám nikdy nepracoval.

Já jsem zkoušel taky trochu nějaký vlastní podnik, dokonce jsem i něco vydělal a odepisoval slušné auto, ale nemělo to perspektivu a tak jsem musel zůstat vykořisťovaným. To důležité je, že:
Nikoho z nás proletariátu v celé firmě, všichni vysokoškolsky vzdělaní se znalostí více řečí, ještě nikdy nenapadlo spojovat se s nějakým proletariátem jiných zemí, nebo budovat beztřídní společnost. Takovou, kde všichni dostávají podle potřeb a policie, vojsko a peníze jsou zrušeny. Jsme proletariát a ne sebevrazi, žijeme z práce, ráj pro parazity a zločince na nic nepotřebujeme. S proletariátem všech zemí jsme spojeni celý den přes internet a komunikujeme, (to ovšem nespojil proletariát, nýbrž vědci a vynálezci), ale ještě jsme se s ním nikdy nebavili o nějaké revoluci, nebo marxismu a proletariát všech zemí s námi taky ne! Nikdo z nás jednoduše o nic takového vůbec nestojí a je nepravděpodobné, že by se na tom kdy mělo něco změnit. Nikdo z kolegů ani netuší, že máme nějakou takovou historickou úlohu. Kde to ten Marx a Engels vůbec vzali? To jim vnukl nebeský pámbíček?

U tohoto neostalinismu se nejedná o nějaký politický názor, ale o skupinu vysloveně nemocných lidí, se kterými nemá význam o čemkoli diskutovat. Něco jako třeba Svědkové Jehovy. Každý z nich si buď sám musí najít cestu nazpět k lidskému rozumu, nebo se smířit s tím, že zůstane bláznem a náboženským fanatikem. Dokud se tito lidé nedostanou k moci, je to konečně jenom jejich věc. A když se dostanou? Pak z toho bude hladomor a masové vraždění. To už nám velmi názorně předvedl soudruh Lenin, Stalin a veliký Mao. Dohromady asi 100 milionů mrtvých.

Co se týče voleb, za svoji osobu můžu jenom říci, že bych nikdy nevolil stranu, která chce bohatým brát a chudým dávat. Janošíkové patří do pohádek a ne do politiky. Základ státu je střední vrstva, které se její práce musí vyplatit. Ne jí všechno vzít pro vládnoucí a bohaté na jedné straně a římský proletariát (ti, co se dokážou jen množit) na druhé straně. Bez početné a relativně spokojené střední vrstvy budete mít africké poměry.
Ještě bych na závěr odcitoval Karla Čapka:
"Proč nejsem komunista? Protože jsem na straně chudých."

Fuerteventura

Obyvatelé Kanárských ostrovů po staletí řešili nezaměstnanost typicky ostrovanským způsobem, tedy vystěhovalectvím. (Zřejmě nesdíleli onu představu, že když nemají práci, musí je živit vláda, jejich děti taky a děti těch dětí právě tak.) Jestliže není práce doma, musí se jít do ciziny. Češi minulých staletí to dobře věděli.
Větrný mlýn je rodu mužského - molino.

Ty z pozdější doby jsou rodu ženského - molina.

Problém ostrovní nezaměstnanosti, nejen na Kanárských ostrovech, náhle v 60. letech vyřešilo zdokonalení větrného mlýnu do formy zvané proudový motor.
Dopravní letadla dosáhla rychlosti 800 km/hod při nízké spotřebě a cena provozu klesla natolik, že si letenku mohl koupit i průměrně vydělávající dělník (ve vyspělém průmyslovém státě!).
Povšimněte si, že to zase byla technologie a ne ideologie!!! (A kdyby, pak by to byl kapitalismus. Když jsem kolem roku 80 potkal na Kanárských česky mluvícího člověka, jednalo se o západního emigranta.)

V roce 1966 byl na Fuerteventuře otevřen první turistický hotel, brzy následovaly další. Mnoho vystěhovalců se mohlo z Ameriky vrátit domů, práce bylo náhle dost. V současné době navštěvuje Kanárské ostrovy 1,5 milionu turistů ročně, z toho jsou zhruba polovina Němci. Jak už jsem psal, na ostrově se domluvíte spíše německy, než španělsky. S chudnutím Německa ovšem začal počet turistů klesat, dnešní průměrný německý důchodce už si taky nemůže dovolit tam přezimovat, jako bylo ještě před deseti lety dost běžné. (Klub Schwalbe apod.)

Uvádím vždy náklady na takovou dovolenou. My nelétáme s cestovkou, raději si zařídíme všechno sami a bydlíme někde soukromě v zastrčeném, klidném koutě. Tedy naše výlohy:
Letenka pro 2 osoby tam i zpět: 850 €
Nájem auta. Na letišti v Puerto Rosario jsme ho převzali a zase odevzdali: 27 € na den, benzin tam stál asi 1,15 €/L.
Apartment s kuchyní a ložnicí v soukromé vile: 45 € na den.
Takže pro oba dohromady na 2 týdny zhruba 2000 €. Bezpochyby levnější, než paušální cesta do průměrného hotelu, neměli jsme ovšem plavecký bazén. Tolik většinou zaplatí s cestovkou jeden člověk. Museli jsem si sami nakupovat a vařit, ale ty výlohy má člověk doma taky. Navíc v našem věku nesnášíme tyhle hotelové výkrmny, při kterých člověk jen tloustne, k tomu tam dá za jedno pivo třeba 5 €. Za cenu dvou hotelových piv Slávka udělala doma večeři pro oba i s tím pivem ve flašce.

Pokračování...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 20. září 2012 v 23:42 | Reagovat

Nevím, zda jste pane Moldavite viděl film "Pelíšky". Jiří Kodet tam hrál válečného veterána z Anglie ( výsadkáře zřejmě v Protektorátu), který bydlel v bytovém baráku, kde se nacházel i bolševický "zelený mozek" ( Donutil ).
Jednou Kodet z bolševické propagandy  vypěnil, otevřel okno a zařval "proletáři všech zemí polibte si prdel".
To myslím dost přesně vypodobňuje možnosti proletářské solidarity, chtěné bolševiky.

2 autor článku autor článku | 21. září 2012 v 19:32 | Reagovat

[1]: nar.soc.
Nějaké české filmy jsem viděl v němčině i před rokem 1989, v ČR potom lecjaké, tento neznám.
Slýchával jsem v mládí občas, že dělnická třída si se mnou už poradí, to platilo celkově pro celou moji generaci. Stačilo se zeptat, proč nemůžeme cestovat jako lidi na Západě, už byl z člověka protisocialistický element. My nechtěli socialismus svrhávat, jen trochu svobody. Komunisti si z mojí generace sami nepřítele udělali.
Pak jsem slyšel i na západě, že proletariát se mnou po bolševicku zatočí, nikdy ne od proletariátu, ale od studentských parazitů. Tihle typové byli jako studenti imatrikulovaní, brali stipendium, ale flákali se a dělali svůj trockismus, maoismus, apod... Vystudoval jsem v Heidelberku a občas došlo skoro ke rvačce, když takový "revolucionář" vlezl v přednášce do Hörsaalu, přerušil profesora a začal vykřikovat, že v Řecku byl zatčen komunistický předák. Máme prý všeho nechat a jít na ulici demonstrovat. Řvali jsem na něj ať vypadne, my že máme přednášku a nemíníme se plést řecké justici do její práce.
Co komunista, to prorok, nikdy jsem ale nezažil, že by se komu z nich jediné proroctví vyplnilo. Zatočit po bolševicku (= zavraždit sadistickým způsobem) se mnou chtěli oni, určitě ne proletariát, to jsem byl celý život konečně já sám. Vedl jsem baustelle jako vrtmistr, s dělníky jsem se občas taky poslal do prdele, ale nikdy ne kvůli marxismu. Ten výraz oni nejspíše ani neznali. Ve firmě se občas někdo vypracoval na mistra a zkusil založit vlastní firmu. Nikdy jsem ale neslyšel jediné slovo v tom smyslu, že máme tu naši vzít jejímu majiteli. Ten ji zdědil, byl blbej, ničemu nerozuměl, ale platil dobře a všichni akceptovali, že ta firma patří jemu. Komu se to nelíbí, ať si založí vlastní. Pokud jednou někdo vybuduje nějaký komunismus a beztřídní společnost, nebude to rozhodně dělnická třída, ani ne všeobecně proletariát. My proletariát, se nikdy s nikým politicky spojovat nebudeme, náš zájem je vydělávat peníze, ne je zrušit a být si rovni s nepracujícími.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama