VŘSR 19/? Národní rada 15.03.2012 - Vláda sovětů dnes?

3. března 2012 v 18:19 | Gregor Moldavit
Odbočím zase od tématu. Dostávám další řetězovky na téma velikého vzbouření proti vládě v ČR. K jedné jsem se vyjádřil v 5. dílu.

Domníval jsem se, že pokud pár lidí zabrousí na moje stránky, pak je zajímá historická rekonstrukce, tím tedy i racionální pohled na dobu současnou. Komentáře to bohužel nepotvrdily. Jedna paní z Brna tam vedla ideologickou kampaň proti Pražákům. Další, která zřejmě článek ani nečetla, do toho zatáhla Kalouska. Stačí, když v první větě není nadávka na vládu a čtenář už ví svoje. Každému jsem jinak přál při obsazování policejních stanic mnoho úspěchů. Je 3.3. večer a nikde jsem se nedočetl ani o sebemenší akci. Dokonce ani sami autoři té výzvy zřejmě nepohnuli prstem, pokud to vůbec měli kdy v úmyslu.

Po určitém váhání bych něco napsal k další takové výzvě ke svržení vlády, ale jen do té míry, že to má co dělat s tímto seriálem. Konečně tady dost podrobně popisuji, jak to udělali bolševici. Kdo nečetl ty ostatní díly, neměl by ztrácet svůj čas ani s tímto.

Dostal jsem zase čerstvou řetězovku, tentokrát se týká data 15.3. (V ČR se svrhává vláda v půlměsíčním rytmu.) V té byla věta:
"...odpor se stane nejen povinností, ale i právem každého občana!!"
Neřekne se to náhodou logicky obráceně?
"… nejen právo, ale i povinnost..."

Pak jsem dostal link na to samé datum, od jedné organisace jménem "Národní rada". Žádný anonym, vyzývající k vraždění, nýbrž skupina lidí, která na věci vážně pracuje. To mě docela zajímalo a dost jsem si o nich a od nich přečetl. Nejprve však ta filmová scéna.

Kolem sv. Václava krouží modrá dodávka ověšená státními vlajkami, jako by její majitel chtěl říci,
"Stát, to jsem já."
Pak zastaví před Domem módy (nebo se tak aspoň jmenoval za mého dětství) a nějaký kluk z ní po dobu asi 5 minut hlasitě vykřikuje, jako Lenin z obrněného vozu:
"Je potřeba svrhnout vládu, je potřeba svrhnout vládu..."
Občas někdo z lidí otočí hlavu, jedna paní se asi na minutu zastaví. Tak takhle se to tedy určitě nedělá! Ať to byl Lenin, Hitler, Fidel... všichni ještě v opozici, každý si na proslov přivedl aspoň hrstku svých věrných roztleskávačů. Když tam stojí malá skupina a jásá, třeba se přidají další. Jinak nikdo nechce být ten první, kdo zůstane stát. To už je taková psychologie.

Na závěr ten kluk prohlásil, že tedy 15.3. je státní převrat a přijde jistě 70% národa. (Kde to číslo sebral?) Skutečně si myslí, že když zaujal na jednu minutu jednu důchodkyni, že za měsíc přijde na jeho výzvu takový počet demonstrovat, nebo dokonce zaútočit na hrad?

Vím, on se snaží, já nedělám nic (kromě psaní), jeho snahu cením, ale vždyť musí sám nějak cítit, že je to zcela nereálné.
Jeho řeč proti vládě by mu byla za Lenina vynesla zastřelení na místě, za mého mládí tak 5 let v base, ale v dnešní době se nic neděje, člověk to slyší a čte kam vleze:
"Vláda jsou tuneláři, země je rozkradená, co politik, to zloděj, chleba není dopečený, párky jsou z umělé hmoty... Za všechno může vláda."
Jenže lidi by si raději poslechli něco rozumného, jak to třeba dělat jinak. Právě tohle jim on ale nabízí ve formě velmi pochybné. Požaduje odstoupení vlády i presidenta, pak aby se ponožky vyráběly v Čechách a ne v Číně, aby se neplýtvala nafta dopravou na dálku... jednoduše plete všechno dohromady. Chtít jedním dechem ponožky a demisi presidenta, je skutečně spíše na pobavení.

Tady je nutno začít s reálným cílem. Jestliže můžu prokázat, že bylo konkrétně na jednom místě něco rozkradeno, pak zaútočit semknutě na tento bod. "Máme důkazy, jak to, že se nic neděje?" Bodat a otravovat, podat trestní oznámení, až dosáhnu vítězství. Protestovat proti celému rozkradenému státu, to skutečně moc nepřinese. Jestliže pak určitá skupina jednou v něčem vyhraje, třeba se rozroste a může si vzít další, větší úkol. (Až vládu skutečně svrhnou, dostanou se sami k moci, zabaví vše rozkradené, rozkradou si to mezi sebou a jede se druhá runda.)

Jak je to s těmi ponožkami? Na to není potřeba demise vlády, ať si ta skupina založí textilku a začne české ponožky vyrábět. Můžou si spočítat, kolik nafty se ušetří, když je nebudou dovážet z Číny. Řekněme, že to provedou a za čas je první pár jejich českých ponožek na světě. Nyní určitě zjistí, že ten jejich pár i bez nafty má výrobní cenu vyšší, než kdyby koupili naproti v krámě za prodejní cenu i s DPH ty čínské, které jsou navíc mnohem lepší. To jim ovšem mohl říci ten prodavač dávno před tím. Jinak by sám bral do prodeje české a ne čínské. Co teď? Inu ta špatná vláda musí zakázat ty čínské dovážet, aby oni nemuseli propustit české zaměstnance. Tím od ní ovšem pro sebe požadují monopolní postavení, tedy spiknutí vlády s kapitalisty za účelem vykořisťování. Taková vlády by pak skutečně pověsit zasloužila. (A Čína by zakázala dovážet české výrobky.) Takže se vláda svrhne a dosadí taková, která tu prodělkovou továrnu převezme do státního majetku. A když tuhle ztrátovou, proč ne i ostatní? Ta nová vláda přeci slíbila dát lidem práci! Slíbila dát Čechům české ponožky a ne čínské, aby se neplýtvalo naftou za dopravu. Jinak řečeno, udělá se generální znárodnění a zavede plánované hospodářství. Nyní je všechno v nejlepším pořádku, všichni mají práci a na trhu jsou české ponožky. Jenom není jaksi z čeho ty dělníky platit, on ty ponožky totiž nikdo nekupuje. Každý si koupí za polovinu kvalitní v cizině, nebo si nechá od někoho přivézt. Je tedy nutno zavřít hranice, aby sem nikdo nepašoval ty čínské a hlavně, aby nikdo neprchal do těch jiných zemí, kde se vydělává několikrát tolik. Hlídat hranice ovšem stojí podstatně více, než nafta lodi z Číny. Koho na hranicích chytí živého, jde do koncentráku, to se taky třeba někomu neuvědomělému nelíbí. A ponožky? Kdo chce kvalitní, musí si napsat příbuzným na západě a zaplatit clo, nebo si je koupit za valuty v tuzexu. Ostatním musí stačit gumové kecky a v nich ponožky na jedno použití. Tak tohle už jsem zažil a za tímto účelem já určitě svrhávat vládu nepůjdu!

Chci se však zcela vážně zamyslet nad jinou větou jeho řeči:
"Nepotřebujeme vládu politických stran, neboť lid si dokáže vládnout sám."

Je to pravda? Přesně to jsme se učili říkat na obecné "U nás si vládne lid".
(Teprve později jsme pochopili, že v principu ano, jelikož jsme ale všichni blbci, vládne za nás Antonín Novotný.)

Je lid schopen si vládnout? Tato Národní rada zřejmě na takovém modelu pracuje. Vládnout by měly jakési lidové rady. Jednalo by se o něco, jako byly za Kerenského ony sověty = lidové rady, které vznikly po únorové revoluci 1917. Kerenský později kritizoval předchůdce Lvova, že se s tím nedokázal vypořádat a vládu sjednotit. Ten chaos, k tomu ještě válka a pravicový puč Kornilova pak umožnil násilné uchvácení moci bolševiky. Jako první Lenin prohlásil:
"Všechnu moc sovětům."
To bylo ovšem klamání lidu, hlavně rudých námořníků, jejichž vojenský potenciál potřeboval, kteří vládu sovětů chtěli a v tu dobu se domnívali, že Lenin je tím směrem vede. Když svůj omyl zjistili, bylo už pozdě. Lenin sověty zakázal, námořníky nechal postřílet a vládl sám policejním terorem jako diktátor. Nakonec zakázal i frakce ve vlastní straně, což se náramně hodilo později Stalinovi.

Důležité je, že tyto sověty vlastně nikdy vůbec nefungovaly, spíše všem vládcům jen překážely. Když si představíme, že by skutečně byly všechnu moc převzaly, pak by nejspíše rychle byly ztratily strukturu lidové rady a přerostly v různé strany, nebo přímo v direktivní vládu.
Právě tak představa, že rady fungovaly v první demokracii antického Řecka, není podle mě přesná. Do vlády se těžko dostal člověk, který by nepocházel z vysoké šlechtické rodiny, lid tedy moc ovlivnit nemohl. Do lidové rady (búlé) se zase volilo jen losem, atd... Celý ten systém demokracie měl v tu dobu více kritiků, než příznivců. Kdo četl moje řecko-perské války,
atd... možná si povšiml, že ta demokratická vláda často úplně selhala. Místo rozhodovat, se mezi sebou stratégové jenom hádali a nechali si od jedné podvodnice oráklovat, co jako říkají bohové.
Navíc tady byla ta situace, že Staří Řekové dobře věděli, že oni musí sloužit státu a ne stát jim, jako je to v dnešním Řecku, ale taky v Česku. (Přečtěte si komentáře na SEZNAMu! Když si někdo není schopný utřít nos, tak se tam všichni shodnou, že to zavinila vláda. Já bych se tedy v ČR do vlády necpal.) Tady bychom byli u dalšího těžkého problému na dlouhou debatu, co a jak mají ty rady řešit? Jenže článek už je dlouhý dost, je na čase přestat.

Takže závěrem: Já si tu vládu lidu moc neumím představit, ale jiní to třeba dokážou. V každém případě by však nejprve měli o svém vládním programu a systému lid přesvědčit a získat na svou stranu. Nejprve vytvořit novou (stínovou) vládu, která by za sebou měla aspoň 7% národa a pak vyzývat 70% ke svržení té staré.

Příště zase o Rusku v době intervence...

Kdo článek nedočetl a chce psát komentář, ať si radši s námi zazpívá trempskou píseň: Kryté vozy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | 3. března 2012 v 22:48 | Reagovat

Můj názor k akcím "Národní rada".

Protesty z davu vyzývající ke svržení vlády vedou jen na zhoršení situace. Protože jen v bordelu se nejvíc a nejlíp krade.

Protest musí mít lapidární cíle:
1. Co chceme.
2. Po kom, to chceme.
3  Do kdy, to chceme.
4. Jak to budeme kontrolovat.
5. Co uděláme, když se nic nezmění!!!

Ke klidnému prosazování, musí být dav veden, podněcován a kontrolován.
Je tedy potřebí jmenovitého svolavatele a další organizátory. Na místě vydávat tiskoviny s jednoduchými texty. Rovnou vybírat peníze ( protože kdo platí má zájem na cílech a právo kontroly - to vše v tištěné podobě ) za číslované žetony ( pro svémocnou pomoc akci a aktérům třeba losováním ). Za průběh musí svolavatel ručit svým jménem a nikoli alibismem davu.
Teprve  na takto připravenou akci má cenu přijít a podpořit to, co je černé na bílém. Nikoli řečníky, kteří se davu přizpůsobují a za nic nezodpovídají.

Tak jak se akce zatím prezentuje, jde asi o anarchistickou nebo postkomunitickou anonymní aktivitu. Jde o sehnání a rozdráždění davu, aby v nepřehledném hemžení každá zájmová skupina získávala svůj profit. V takovém případě nestojí za to ani být divákem.

2 autor článku autor článku | 4. března 2012 v 9:49 | Reagovat

[1]: nar.soc.
To je velmi dobře a profesionálně napsáno.

Ještě bych ke článku dodal, že ani dnes, 4.3., jsem nikde nenašel zmínku o nějakých včerejších akcích. Jen na jedné komunistické stránce internetu kdosi napsal, že ono tím 3.3. jistě bylo myšleno 15.3. No to musel být skutečně myslitel. A co je myšleno tím 15.3.?

3 nar.soc. nar.soc. | 4. března 2012 v 19:51 | Reagovat

15.3. je pro české lidi ( s pamětí ) strastiplné datum. Začal Protektorát obsazením oškubaného Československa.
Jenže dělat z historicky tragického data politiku pro dnešní potřebu je lumpárna. Nepřímo se vnáší odpor proti Německu, přestože aktivní nositelé tehdejší politiky už kryje zem.
Právě nedospělí nebo darebáčtí politici vytahují historii, jak se jim to hodí.
Je přece nepochybné, že rok 1968 byl pro stát podobně katastrofický, ale o tom 21.8. nikdo nic.

4 nar.soc. nar.soc. | 5. března 2012 v 11:13 | Reagovat

"Je lid schopen si vládnout"?

Zajímavá a dodnes nerozlousknutá otázka.
Co je vlastně lid? Všichni lidé? Jen dospělí a svéprávní? Vlastníci majetku? Plátci daní? Státní občané od 18 let?
Už jen z těchto otázek vzniká zmatek?

Jak si představují vládu? Budou ji vykonávat pověření lidé? Na základě jakých kriterií? Jen odborných? Morálních? Většinovým rozhodnutím? Kombinacemi?

Co bude s tou částí lidu, která se na ničem neshodne a ničemu se nepodřídí? Bude separována nebo i trestána? Systematicky nebo náhodně?

Jaká bude zvolena obrana vůči úmyslnému maření většinových cílů? A je vůbec možné upnout se jen na většinové cíle? Jak v tom  bude ošetřeno právo menšiny?

Těch otázek je mnoho a na žádnou asi nikdo od Národní rady nic rozumného neuslyší.

5 autor článku autor článku | 5. března 2012 v 12:38 | Reagovat

[4]: Už jenom s tím věkem je to problematické. Poznal jsem 15ileté, kteří měli schopnost určitým způsobem politicky rozhodovat a poznal jsem velký počet jiných lidí, kteří tu schopnost neměli nikdy v žádném věku. Přesto si nárokovali rozhodovat za ostatní. Jako příklad jsem uvedl jednoho, který upíral volební právo každému, kdo nevolí KSČM, neboť je zmanipulovaný kapitalistickou propagandou. Ten člověk byl silně infantilní, což o sobě ovšem nevěděl.

Není náhoda, že lidé zhruba stejně smýšlející se organizují v politických stranách, ale i tam se za čas štěpí na frakce. Nyní si představme lidovou radu, kde se mají dohodnout extremisté různých směrů? To se dříve vzájemně pobijou, než udělají první rozhodnutí.

Mně osobně není známý z dějin příklad, kdy by něco takového bylo fungovalo.

6 nar.soc. nar.soc. | 12. března 2012 v 19:54 | Reagovat

Vidím, že je zde očekávání, jak dopadne české povstání k 15.3.
Základem byla výzva "Národní rady" ( anonymní. Pak bylo uveřejněno ( anonymně, že jde o "holešovskou výzvu".
Teď se šíří na Britských listech (www. britské list.cz ) asi Hloubětínská výzva.

Zde jsou požadavky usnesené na Hloubětínské konferenci 28. ledna 2012, na které oficiální moc ve stanovené lhůtě vůbec nereagovala:

1.    Demise vlády a jmenování dočasné vlády odborníků

2.    Zahájení příprav spravedlivých demokratických voleb

3.    Uzákonění běžně použitelného referenda

4.    Zastavení církevních restitucí

5.    Zastavení penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy

6.    Odvolání podpisu na smlouvě ACTA, která zavádí cenzuru na internetu

7.    Do jednoho týdne po jmenování dočasné úřednické vlády odstoupení prezidenta Václav Klause pro ztrátu důvěry

8.   Požadujeme naplnění našich požadavků do konce měsíce února 2012.

( u bodů 3. a 7. v termínech možného splnění).

Převzato z Britských listů.

( Bez tečky za větou v každém odstavci. Sepsané nějakým "vzdělancem", který se už vidí být nejméně Stalinem).

7 nar.soc. nar.soc. | 12. března 2012 v 20:58 | Reagovat

K 15.3. ( výzva k povstání v ČR ) lze sdělit, že původně se aktivizovala "Národní rada", ta prý vychází z Holešovské výzvy. Teď je z Britských listů uváděna Hloubětínská výzva. Čím víc vůdců( anonymních ) a podnětů tím horší bude výsledek.

Zde jsou požadavky usnesené na Hloubětínské konferenci 28. ledna 2012, na které oficiální moc ve stanovené lhůtě vůbec nereagovala:

1.    Demise vlády a jmenování dočasné vlády odborníků

2.    Zahájení příprav spravedlivých demokratických voleb

3.    Uzákonění běžně použitelného referenda

4.    Zastavení církevních restitucí

5.    Zastavení penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy

6.    Odvolání podpisu na smlouvě ACTA, která zavádí cenzuru na internetu

7.    Do jednoho týdne po jmenování dočasné úřednické vlády odstoupení prezidenta Václav Klause pro ztrátu důvěry

8.   Požadujeme naplnění našich požadavků do konce měsíce února 2012.

( u bodů 3. a 7. v termínech možného splnění).

Převzato z Britských listů.

Napsáno asi trojkařem z češtiny ( chybí tečky za číslovanými větami.

8 nar.soc. nar.soc. | 12. března 2012 v 20:59 | Reagovat

Omluva, hapruje dnes internet, proto je sdělení uvedeno dvakrát.

9 autor článku autor článku | 12. března 2012 v 21:33 | Reagovat

[6]: To by odpovídalo zhruba únorové revoluci 1917. Jak to tam nakonec dopadlo, jsem podrobně popsal.
Ke každému z těchto bodů by se dalo napsat více pochybností.
Jmenovat úřednickou vládu. To jako kdo?
Připravit spravedlivé volby. Co to je?
atd...
Na místě této Národní rady bych začal raději trochu v menším a nepožadoval hned demisy vlády a presidenta. Na to ještě nemají.
To se konečně ukáže toho 15.03.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama