Matky analfabetky

13. prosince 2011 v 12:53 | Gregor Moldavit

Téma týdne "Pravopis"

34 let, Jihomoravský kraj
ahoj,najde se nejaky pohodovy muz kteremu nevadi deti mam dve ne ve vlastni péči a jedno na ceste.

19 let, Moravskoslezský kraj
ahoj hledam hodneho,rozmneho,vtipneho muze ktery vi co od zivota chce mam dvoumesicniho syna budu se tesit na odpoved

20 let, Olomoucký kraj
ahojky hledam tatu pro sve dite najdu tu hodneho,mileho tatu??ktery seč o nas postara ??

19 let, Středočeský kraj - Příbram
hledam nakeho simpatyckeho a hodneho pritele ke me a kmim 2 detem.Aby mel rad nake zabavy ve veku 25 az 30 let. ahoj Hana

20 let, Plzeňský kraj
najdu uz konecne lasku sveho zivota ja jsem dvaceti leta mamina sdvou letou dcerou a hledam nekokohos kym bit stastna a bit s nim ve zlem i v dobrem chcitohomoc nebo se nakej takovej najde kterej nam to da jen vazny zajemci dekuji misa samota je nudna


Nevím, jaké mají tyto matky analfabetky s takovými inzeráty štěstí, ale moc šance jim nedávám. Každý myslící muž si totiž dokáže spočítat, že jak ta žena píše, tak bude vařit, řídit auto, vychovávat děti, nebo uklízet byt. Všechno jenom napůl a špatně. Pokud se naučila tak počítat, jako se (ne)naučila psát, pak ji všude okradou a bude nejspíše už teď zadlužená. Možná některá z nich nadává na vládu, že dostává na své děti málo peněz. Ať si té vlády váží, já bych ji nedal nic a ještě od ní požadoval nazpět peníze daňových poplatníků, vyhozené za její zbytečnou školní docházku. Slabiky se spojují do slov, občas i napsaných bez chyb, ale slova ne a ne dát větu. Že ta se začíná velkým písmenem, to se taky ve škole nenaučily. Pokud si taková žena někoho najde, pak to musí dopadnout jako s tím předešlým. Ten ji udělá další dítě a zase zmizí. Poctivý chlap, který chce dát rodině blahobyt, létat s ní po ostrovech a třeba pro ni postavit dům, ten má právo na ženu, která dá při nejmenším dohromady jednu gramaticky správnou větu.


Ještě na doplnění, ač už se to netýká pravopisu. Dopsáno 15.12. Další inzerát:
34 let, Moravskoslezský kraj
Vážení, hledám chlapa! Mám na mysli muže, který se umí postarat o cokoliv a není mu to na obtíž, který umí nejen myslet, ale i vzít do ruky lopatu, který nemyslí jen na sebe, který umí především dávat než brát, který překvapuje než očekává.… prostě pořádný chlap, který ze mě udělá zase ženu, už fakt nemůžu! Jsem 178/83/34 máma dvou dětí. Písni a uvidíme.

Řada požadavků, ani dlouhý ani krátký, ani hubený ani tlustý... a co nabízí ona? Jednu vyhořelou ženu a dvě děti, o nichž nikdo neví, jaký genetický kód od neznámého otce vůbec do života dostaly. Možná už ji napsala řada mužů a ona si právě vybírá toho nejlepšího. Spíše tomu ale bude tak, že muž těchto kvalit si dokáže udělat a vychovat vlastní děti. Ty její už jednoho otce mají a od toho by měla tu práci s lopatou žádat.
Občas se objeví inzerát svobodné matky, že už nedoufá, ale kdyby nějaký muž přišel aspoň někdy s dcerou postavit sněhuláka. Z toho usuzuji, že ani v Čechách se zázraky nedějí a samotná matka si moc vybírat nemůže.

22.12.2011 Musím přidat do sbírky ještě jeden inzerát, dnes na titulní stránce SEZNAMu:

ahojky hledem kluka na chozeni ve veku 21 az 24 let pro smisl prohumor budu moc rada kdyz se mi nekdo ozve moc rada

19 let, vzdělání střední odborné. Tohle dnes vychází v Čechách ze středních škol?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Christeena Christeena | Web | 13. prosince 2011 v 13:21 | Reagovat

To jo, to máš pravdu ale někdy se přece jen chybička vloudí a třeba žena 34 let, není zvyklá na psaní na počítači. Tudíž překlepy jsou svině, neměli bychom zahazovat možná fajn holku kvůli chybám v pravopisu. Může být třeba dis, co my víme. Každopádně do seznamek se hodí psát alespoň trochu srozumitelně.

2 Mamina Mamina | 13. prosince 2011 v 13:43 | Reagovat

Musím říct, že tohle je slabý čajíček oproto tomu, co někdy vyplodí maminky na jednom nejmenovaném diskuzním portálu.
"Nechty, vlasi, s flaški, ba dokonce i těhotenstvý" tu potkávám celkem běžně. Každý holt není češtinář, ale některé hrubky jsou vážně do očí bijící :)

3 K. K. | 13. prosince 2011 v 14:33 | Reagovat

ahoj, můžu tě poprosit o ozdobu ? Zabere to jen pár vteřin a moc mi to pomůže...
http://vanocni.datart.cz/kristyna-n--si-preje-smartphone-nokia/
Děkuju moc, a sorry za reklamu... :)

4 nar.soc. nar.soc. | 13. prosince 2011 v 14:49 | Reagovat

Z pravopisu ani slohu se nedá odhadnout kompletní osobnost.
Moje nevlastní ( druhá ) babička byla "hloupá", s bídou se naučila podepsat a nikdy neměla větší peníze v ruce. Ale vzala si vdovce o 20 let staršího se 4 dětmi, když mu náhle zemřela první žena. Zmíněnou babičku "vytáhla" rodina z kláštera, kde po nich vymáhali "věno", které nebylo. Starala se o domácnost, zastala každou potřebnou práci a s dědou měli slušný vztah a syna. Ten se ale v 15 letech zabil při manipulaci s municí v r. 1945 a to ji zlomilo doživotně.

Máme ministry, kteří do svých řečí zapletou spojení, "že aby jsme se nějak vypořádali s nastalou krizí". Nedávno podobně zaperlil bývalý min. Bárta a premíér Nečas, to rozložil do dvou vět.
(Musíme se poradit a najít nějaké řešení. Abysme se neocitli v nepředvídané situaci).
Z toho vidí i laik, že jde o IQ tykve.

5 autor článku autor článku | 13. prosince 2011 v 15:41 | Reagovat

[4]: nar.soc
Moje babička to s literárním slohem taky nepřeháněla, ale on je rozdíl mezi ženou narozenou 1890, která musela v dětství pracovat někde na statku a dnešní ženou dvacetiletou, která do školy chodit mohla. Navíc si moje babička nedávala inzeráty, že jí někdo cizí má živit její děti.

6 Brenda Brokenheart Brenda Brokenheart | Web | 13. prosince 2011 v 15:48 | Reagovat

Souhlasím. Po té, co jsem si přečetla vzkazy, málem jsem se zbláznila. Jak někdo něco takového vůbec může napsat? Je to k zbláznění.
Ze vzkazů lze vyvodit, jaké IQ asi mají.

7 matka matka | 13. prosince 2011 v 22:06 | Reagovat

Mám dvě dcery. Umí počítat, číst, psát, jedna je Dis, druhá studuje na VŠ. Ale je třeba říci, že úroveń češtiny, snad díky nedobré výuce, hovorové češtině všude možně, klesá. No a zbytek jde na vrub překlepům. Bude-li mé dcery jednou někdo živit? Nevím. První se zatím živí sama, druhá ještě studuje.
P.S. A syn se podílí na výživě partnerky a syna, se kterým je děvčica na mateřské dovolené.

8 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 22:43 | Reagovat

Je rozdíl udělat chybu, překlep a napsat něco tak nemožného. Víte, když někdo moc pravopis neumí případně má určité ,,omezení", může si někým nechat napsat důležitější věci. Inzerát je dost důležitý, když chce pomocí něho řešit svou rodinnou situaci.
Mám pár známých, celkem chytrých pracovitých  lidí, ale nemají odvahu vyřizovat určité věci. Přijdou, požádají, napíši , vyplním potřebné a mám radost, když je to v pořádku, vyřízeno. Samozřejmě bezplatně, prostě mne to baví.

9 nar.soc. nar.soc. | 14. prosince 2011 v 11:52 | Reagovat

Považuji svoji ženu za chytrou i moudrou. Aby sedla k PC a něco delšího napsala se nedá čekat. Když má házet slova na obrazovku, má jakousi averzi, její výrazy jsou "kožené" a bez "šťávy". Většinou se obrátí na mne s přáním nebo příkazem vyřiď to.

10 Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný | E-mail | 22. srpna 2014 v 18:23 | Reagovat

Gregore, mám zajímavé jištění o tom, že vzdělání a schopnost orientovat se v životě spolu nemusí vůbec souviset. Při mé návštěvě jedné známé, za ní přišla spolubydlící v domě s malým klukem, který chodí to 1. třídy ZŠ. Prosila ji o radu, při výpočtu tohoto příkladu. Honza udělá 3 kroky a Pavel 5 kroků. Kolik kroků musí udělat Pavel nazpátek, aby byl na stejné čáře, jako Honza? Sama to prý neumí spočítat. Musel jsem jim to předvést na koberci a kroky odpočítat, aby to chlapec i žena pochopili. Na můj pozdější dotaz u známé, jak může tato žena nakupovat, mi řekla. Budeš se divit, ale tu nikdo neokrade. Je zvláštním způsobem po česku řečeno vychcaná. Stále to nechápu.

11 gregormoldavit gregormoldavit | 22. srpna 2014 v 19:07 | Reagovat

[10]: JP
Už jsem byl v obchodě okraden rafinovanou prodavačkou. Nedával jsem pozor a došlo mi to příliš pozdě. Ne o moc, ale okraden. Při tom jsem v tu dobu doučoval po večerech integrální počet. Ono to spolu tak úplně nesouvisí.
Jenže člověk, který se nenaučil číst a psát může třeba sám okrádat, nakonec nemá v životě velkou šanci a jednou na to doplatí.

12 Jarda Jarda | E-mail | 23. srpna 2014 v 10:00 | Reagovat

No tak vidíš, vzdělání a schopnost orientovat se v životních situacích spolu vůbec nesouvisí. Bude to asi tím, že vzdělaní lidé, nejsou schopni uvažovat stejně jako primitivové. Já jsem byl z té baby úplně vydřený. A ta ženská koupila tomuhle klukovi, který neumí počítat příklady z 1. třídy ZŠ, notbook s Windows 7 a dotykovým displejem displejem. Oba mu rozuměli jak koza petrželi, jen jej uměli zapnout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama