Doney Gal

4. srpna 2011 v 18:18 | Gregor Moldavit
Moje generace si jistě vzpomene na šedesátá léta minulého století. Byly to na celém světě i v Čechách kulturně velmi plodné roky. Tenkrát zazářili Beatles a každý by jistě dokázal vyjmenovat ještě celou řadu skupin, skladatelů nebo zpěváků, které jsme velmi dobře znali a jejich tvorbu sledovali. Bob Dylan, Elvis Presley, atd... Tenkrát jsme byli mladí a měli do života mnoho plánů. Nakonec jsme všichni ledacos také uskutečnili.

Na jednu písničku našeho mládí vzpomínám obzvláště rád a hraju si ji často na kytaru. Je to americká lidová a nám ji tenkrát přinesla skupina Spirituál kvintet. Jmenuje se "Doney Gal", snad ji i oni ještě dnes občas zahrají. Jeden muž a malé hříbě se táhnou osamělou, ledovou krajinou.

My jsme ji nyní se Slávkou dvakrát nazpívali, paní Holečková nám k tomu vyhotovila ilustrace a já to sestříhal do takového kresleného filmu.

Jelikož jsme jenom dva a máme taky jenom dva nástroje, museli jsme udělat trochu jinou interpretaci, než Spirituál kvintet. To se dá ale teď ještě vylepšit, když čtenáři a posluchači budou zpívat s námi.

Jelikož je tato píseň v Německu zcela neznámá, napsal jsem německý text a v té řeči jsme ji rovněž nazpívali. Kdo si myslí, že německy něco rozumí, může to s námi zkusit v této verzi.
Doney Gal deutsch :

No, a kdo ji má radši v češtině, jak ji zná už dlouhá léta, může s námi zpívat česky. Babičky (tehdejší holky krev a mlíko) s vnoučaty se jistě připojí.
Doney Gal česky :

Na dalších hudebních filmech se pracuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama