Svatební cesta na Seychely 5/? – Kolik to celé stojí?

13. dubna 2011 v 19:03 | Gregor Moldavit
Želva pomalá
malý Big Ben

hindu templ
píčatý ořech, sádrová zvětšenina
čaj
skořice
západní pobřeží
koření
kuchtíme
Slávka nalezla místo na kterém v minulém životě, coby La Buse, zakopala pirátský poklad. Jenže on už tu není. Který lump nám ho ukradl?

***

Kolik stojí taková cesta na Seychely? Svatební nebo normální? My jsme pochopitelně na normální. Nejsme tak bohatí, abychom mohli dostávat nějaké slevy 20% v luxusních hotelech za 7000 EUR na 2 týdny. V hotelu, kde platíte 5 EUR za sklenici minerálky a ještě od vás očekávají, že si tam necháte vystrojit svatební hostinu. My tady žijeme skromně v bungalovu u moře a o všechno se staráme sami.

V posledních letech se stalo zvykem pořádat svatby v romantických koutech světa. Proč ne, ale to je přeci jen pro ty bohatší. V minulém roce otřásla tuto branži následující příhoda:
Švýcarský pár si udělal svatbu na Maledivech. Vše hezky nafilmovali, jak jim tam místní zaměstnanec hotelu dělá přednášku, pak spolu zasadí palmu, atd... Všechno moc hezké, než ten film jednou viděl nějaký expert, který rozuměl té řeči. Tak se onen pár dozvěděl, že ten člověk jim během celého obřadu ve své mateřštině sprostě nadával.

My nejen že tady nepořádáme svatbu, ale neletěli jsme ani s žádnou cestovkou a do žádného hotelu. Přes internet se koupí letenka a zajistí nějaké ubytování v apartmentu, kde má člověk malou kuchyňku a ložnici. Víc není potřeba.

Může si takovou dovolenou udělat průměrný Čech?
A proč by nemohl? Jenže denně čtu na českém internetu výplody typu:
"Co je mi platná svoboda cestování, když na to nemám peníze."
Dotováno okamžitě kladnými body. Pochopitelně, vždyť ten autor je ve společnosti sobě rovných. To jsou ti, kteří vědí, že "dobře už bylo", kteří tenkrát klíčema necinkali.
Na adresu takového člověka říkám:
"Kdo nepotřebuje svobodu, ať už z jakéhokoli důvodu, by měl někam zalézt a hluboce se stydět a ne to ještě na veřejnosti vytrubovat a hledat si spřízněné duše."

Pár takových lidí jsem poznal. Tak např. ten první, silný kuřák. V Německu stojí krabička cigaret snad 5 EUR. Když budeme denně kouřit každý jednu (jsme pochopitelně oba nekuřáci) pak je to za rok 3650 EUR. To je více, než nás celá ta cesta stála. To se pak ale nazývá:
"Co je mi platná svoboda cestování, když peníze raději dávám za návykové látky."
Další příklad člověka, který údajně nemá na cestování peníze:
Znalost jazyků - čeština. S tím chce vystoupit z letadla někde na rovníku a začít si tam sám všechno zařizovat? Ten by zase měl říci:
"Co je mi platná svoboda cestovámí, když na to nemám kvalifikaci."

Jak jsme to udělali my?
Přes internet Slávka zabukovala spojení. Pro nás oba tam i nazpět 1500 EUR, odlet z Frankfurtu. Appartment u moře na ostrově Mahe - 70 EUR na den. Jíst musíme doma taky, tady je to trochu dražší, navíc nějaký ten taxi a vstupné. To bychom tedy měli zhruba 3000 EUR pro oba komplet na dva týdny.

Jak jsem uvedl, nám to zaplatila z větší části Angela Merkel, ta baba komsomolská, neboť jsem coby ženatý dostal nazpět daně od začátku roku 2010. Coby svobodný jsem je měl o dost vyšší. Ale jinak jsme si se Slávkou na tu cestu museli vydělat prací a tuhle poslední možnost, jak se dostat k penězům, mají všichni ostatní taky!

Jak je to s tou cizí řečí? Pochopitelně se nejlépe cestuje lidem, jako je moje dcera, která mluví všude za chvíli řečí místních. Teď zrovna španělsky, protože je v Mexiku. Ale to není nezbytně nutné. Ono stačí umět trochu anglicky a člověk se skoro všude nějak domluví. Tolik anglicky se průměrný člověk může hladce naučit za rok.

Takže když někdo z těch, kteří zatím nepotřebovali svobodu (místo zahrnout mě řadou nenávistivých nadávek) odsune cigarety na stranu a začne se dřít angličtinu, může za rok sedět v letadle na druhou půlku Země a patřit k těm, kteří svobodu potřebují.

Pokračování...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Drak Drak | Web | 20. dubna 2011 v 19:28 | Reagovat

Tohle by měli povinně číst všichni remcalové, gratuluji, krásně řečeno. Projel jsem celou západní Evropu a kus severní a za žádného bohatého se nepovažuji. Nemluvě o tom, že mí kamarádi sjezdili nejen Evropu, ale i USA nebo Indii stopem s pár dolary/eury v kapse...

2 autor článku autor článku | 21. dubna 2011 v 12:22 | Reagovat

[1]: Takový komentář člověka potěší. Jistě jsem tady rýpnul, ale vedly mě k tomu takovéto zprávy:

novinky.cz/krimi/231234-obesenec-pod-prazskym-mostem-sokoval-cestujici-projizdejiciho-vlaku.html

Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (473)

Jiří Petr, Šluknov
Úterý, 19.dubna 2011, 13:34:49  |  Souhlasím |  Nesouhlasím | +473
Smutné, ale účinné řešení útrap a strastí života v dnešním světě.

Pokud ten příspěvek správně chápu, pak na planetě Zemi je tolik útrap, že na ní neměl vzniknout život a oběsit se je to správné řešení. Souhlasí 473 čtenářů. Od takových lidí ovšem nic dobrého určitě čekat nelze, ti ten svět tak negativní dělají. O to lepší, že jsou na tom dnešním světě i lidé jako Drak, kteří na něm hledají jeho krásy a ne jen důvody se oběsit.

3 Drak Drak | Web | 24. dubna 2011 v 21:31 | Reagovat

Děkuji, člověka začne znechucovat to neustále stěžování si. A jak odpovědět na obligátní otázku ( na kterou se čeká odpověď - nestojí to za nic) jak se máš? Přece - mám se naprosto skvěle!

4 Kriste pane Kriste pane | 7. ledna 2012 v 16:18 | Reagovat

Bože tohle je ale ubohý, dost ubohý článek.

Ne každý tu práci má, ne každý vydělává tolik, aby mohl jezdit. A opravdu, k čemu je svoboda cestování, když většina lidí v dnešní době nemá peníze ani na jídlo, natož na to, aby někam jezdili?!

Anglicky se člověk za rok naučí obstojně, ale rozhodně ne jako rodilý mluvčí. Na to chce více času. Vím to, protože angličtinu studuju a za rok se průměrný člověk nenaučí z fleku tak dobře, aby všemu rozuměl. Nemluvě o tom, že ne všichni mají peníze na nějaké kurzy. Samouk se dobře anglicky nikdy nenaučí, k tomu je třeba učitele, který vysvětlí výslovnost apod..

Nevím "na jaké planetě" žijete. Ono je hezké si snít, ale realita je úplně jiná. I nekuřáci, kteří škudlí kdejakou kačku nemusí mít prachy na cestování.

Vy jste si asi tím zlým v životě moc neprošel co? Jinak byste ve svém věku nepsal takové stupidní a hloupé články.

5 Gregor Gregor | 7. ledna 2012 v 17:39 | Reagovat

Tak čtěte noviny HALO, tam jsou články pro vás.

Já skutečně moc světa neprošel, jenom asi tak půlku. Jinak bych věděl, že člověk se nemůže naučit anglicky a nemůže si na Seychely vydělat. Jelikož to nevím, tak anglicky umím a vydělat si na takovou cestu dokážu.

Jak stupidní musí být moje dcera, která mluví plynule 6 řečí a už viděla větší kus světa, než já? V 19 letech odletěla do Austrálie, postavila si tam camping a za rok objela celý kontinent.

Tenhle váš komentář velmi názorně ukazuje tvář člověka, který nepotřebuje svobodu. Jeho nenávist k těm, kteří svobodu potřebují.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama