Kdo je tady votrok, ať zpívá s námi.

5. března 2011 v 21:11 | Gregor Moldavit

Tento týden měli Češi možnost zatleskat moudrosti své vlády, která hezky ve státním zájmu upravila DPH.
"To všechno je pro vaše dobro, jenom vy to ještě nechápete," slýchával jsem za mlada u takovýchto opatření.

Já žiji v Německu, takže tohle se mě netkne, jenže ono to tady nevypadá zrovna jinak. Sice tenhle stát neměl oněch 40 let budování socialismu, ale měla ho NDR, která nás po spojení stála odhadem jeden bilión EUR. Kolik se toho při tom rozkradlo, snad není potřeba Čechům vysvětlovat. A vláda to nechce nazpět od těch zlodějů, ale od daňových poplatníků. Takže je to jako v tom filmu "Hoří má panenko":
"Kdo si nenakradl, to musí chápat, jako že nevyhrál."

Já pořád nějak slušně žiji, ale to se nedá srovnat s životní úrovní před dvaceti lety. Daně stoupají takovým způsobem, že už se sotva vyplatí ještě pracovat.

Jako kluk jsem každou chvíli slyšel komunistickou větu:
"Proletáři všech zemí spojte se."
Co tím chtěli říci, jsem nevěděl a nevím ani dnes. Vyspělé kapitalistické státy totiž v té době prakticky žádnou vrstvu proletariátu neměly. Mám ale obavu, že nyní už ji mít začínají. Znovu vznik proletariátu, jako po průmyslové revoluci? Pokud se dnešní vládci trochu poučili minulým stoletím, pak by si mohli spočítat, co to pro ně znamená. Oni se proletáři nespojí, ale další spasitel lidstva v nich najde vhodné podhoubí pro svou revoluci, tedy převzetí vlády. Pak budeme zase budovat růžové zítřky.

Se Slávkou po večerech hrajeme a zpíváme. K dalším moudrým krokům našich spořivých vládců, kteří potřebují odněkud miliardy, před tím od nich vyhozené z okna, jsme si zazpívali jednu smutnou hladovou píseň. (Nahráto přes mikrofon a PC doma v pracovně, tedy špatná akustika.)

Kdo se cítí být ždímaný jak votrok, může zpívat s námi. Kliknout na fotku našich nástrojů.

Gregor

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruza z Moravy Ruza z Moravy | E-mail | Web | 5. března 2011 v 21:48 | Reagovat

Tedy, to bylo prima. Celé jsem to zpívala s vámi, dokonce druhý hlas. Připomínáte mi tam pana Vodičku, co zpíval Řidič tvrdý chleba má... znáte? Je to hezké, když si zpíváte, máte o radost více. I vaši paní jsem tam slyšela. Na co jste hráli? Předpokládám, že paní na klávesy a vy na kytaru, že? Jinak o dnešní situaci je lépe nepřemýšlet, člověk by byl permanentně naštvaný. Mělo to být snad lepší za tolik let...

2 Gregor Gregor | 6. března 2011 v 8:38 | Reagovat

[1]: Slávka hraje na keyboard a já na tu dvanáctistrunku. Tyhle nástroje nemáme dlouho, musíme se ještě hodně učit. Chceme koupit nějaký správný přístroj na nahrávání, aby ta kvalita byla trochu lepší. Třeba to dotáhneme tak daleko, že budeme jednou hrát na rohu, za kilo tvarohu.

3 kraken kraken | 6. března 2011 v 13:28 | Reagovat

Za onoho času jsme vyprávěli takovýto fór.Povídá jeden:" Tak jsem slyšel, že za pár let už u nás bude komunismus dovršen." Druhý odpovídá :" To nevadí, já mám stejně rakovinu."
Myslím,že je možno ten starý vtip inovovat a to tak, že komunismus nahradíme termínem" demokracie made in ČR". Je to smutné, ale není málo těch co to tak cítí.

4 babka babka | 6. března 2011 v 20:19 | Reagovat

Trochu bych poopravila refrém: Singy...
vy jste hňupi...
My to tak zpívávali v autobuse, když jsme jeli na školní výlet. Úče si zacpávaly uši...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama