Tristan a Isolda 6/? - Kdo je Tantris?

6. února 2011 v 17:56 | Gregor Moldavit

Tahle matka Isolda však byla příliš vzdělaná a inteligentní, než aby si vše nedokázala v hlavě srovnat. Rychle pochopila, že její dcera má zcela pravdu. Dceru je potřeba vdát, ale ne za takového pitomce, flákače a podvodníka. Ušetřila si tedy další blábol o tom, jak její otec to s ní všechno myslí jenom dobře, a jala se jednat!
(Muži v tu dobu všechno jednoduše vyřizovali mečem, ženským to ale muselo trochu myslet.)
"Neboj se Isoldo. Tenhle zbabělý truchses, který neuzvedne kilo, ten že by zabil draka? To může uvěřit jen někdo tak naivní, jako je můj manžel král, dílem osudu tvůj otec. Proč to tedy neudělal už dávno? Na koně a jedeme to prověřit!"

Vzaly sebou ještě pár stráží, věrnou komornou jménem Brangena a vyrazily do hor, kde drak měl svoji sluj. Ženské pádily na koních, až za nimi jejich dlouhé suknice vlály a v oné době, kdy žena nesměla ukázat kotníky, jim pod sukněmi vylézala holá stehýnka.Z draka se ještě trochu kouřilo, hlava mu skutečně chyběla, ale něco jiného hned upoutalo jejich pozornost. Zbylá půlka koně a dost zachovalé sedlo. Tohle přeci není sedlo z jejich kraje. Majitel koně musel být cizinec odkudsi zdaleka. Truchses přivezl na svém koni hlavu draka. Sám byl celý zamazaný od lítého boje, ale jeho kůň vůbec. To ten truchses nějak nedomyslel. Tenhle kůň je napůl spálený, jenže komu patřil? Co když jezdce drak nesežral a on leží zraněn kdesi opodál? Všichni se jali prohledávat okolí. Za krátkou chvíli hlásila Isolda dcera, že nalezla bezvládné tělo v brnění. Všichni se na něj vrhli a začali mu sundávat kovové pláty. Isolda matka rozhrnula košili, aby si poslechla srdce. Pod ní našla dračí jazyk. Rychle ho vzala do šátku, aniž by se ho dotkla holou rukou, a odhodila na stranu. Hrudník otřela a přiložila na něj ucho.
"Není mrtvý, jenom jedy z dračího jazyku mu vzaly vědomí."

To už mu jeden ze strážců sundal i helmu a obě Isoldy strnuly v úžasu.
Ale vždyť je to Tantris. Tenhle harfeník se vrátil do jejich země a zabil draka? Kdo vlastně ten člověk je a kde se tu zase bere? A hlavně, proč se vrátil do jejich země a vydal se zabít draka? Coby učitel hudby neměl zapotřebí riskovat svůj život. Že ta Isolda i on se při hodinách hudby na sebe nějak podezřele zálibně dívali, matce neušlo. Ale zabití draka mu k získání Isoldy nedopomůže, to musel vědět. Je to přeci kupec a hudebník, ale ne šlechtic. Podmínka totiž zněla přesně, že dceru dostane kdo zabije draka a je šlechtického původu. (Hloupým Honzům se tenkrát princezny nedávaly za žádných okolností.)
Dračí jazyk však zcela jednoznačně dokazoval, že on to byl, kdo draka zabil.

Obě Isoldy nechaly naložit toho Tantrise na koně, dračí jazyk zabalily do hadrů a vzaly sebou, načež pádily i se stráží nazpět k zámku. Tam ho Isolda královna nechala dopravit do lázně a za asistence své dcery a komorné se pustila do léčení. Obě Isoldy ho svlékly do naha a položily do vany, do které nasypaly léčivé byliny.

Isolda dcera při tom svlékání horlivě sbírala zkušenosti, coby zdravotní sestra. Do té doby nevěděla, že nahé mužské tělo může být tak zajímavé a snažila se zapamatovat si z něj co nejvíce podrobností. Konečně chtěla převzít to lékařské řemeslo po matce.

Tristan se zvolna probíral až přišel tak nějak zase k sobě. Nějakou dobu vůbec nechápal kde to je a co se vlastně děje. Byl zase naložen v oné vaně, kterou znal už z předešlého léčení a nad ním se skláněla čarodějka Isolda. Jen pomalu se mu vracela paměť. Ano, zabil draka, vyřízl jazyk a pak už nevěděl, co se stalo. Když to pochopil a všechno si v hlavě srovnal, poslal všechny ty ženské, obě Isoldy i komornou Brangenu k čertu, on že se dokáže vykoupat i sám, nemusí u toho asistovat všechny dvorní dámy z celého hradu. Ženy (nejspíše dožrané, to že mají za svojí dobrotu) tedy odešly, alespoň pár kroků do sousední místnosti. Jenže ta dcera Isolda brala své poslání velmi vážně a slídila stále kolem. Ještě nikdy neviděla muže, který by zabil draka, nahého ve vaně pak ještě vůbec žádného. Chodila zvědavě kolem a do všeho strkala svůj nos. Začala si prohlížet jeho oblečení, pak i zbroj a nakonec v ženské zvědavosti vytáhla i jeho meč z pochvy. Tu si povšimla záseku v jeho ostří. Malý kousek se tam vyštípnul. Popadla ji podivná předtucha. Utíkala do svého pokoje, vytáhla šatuli na šperky a z ní onen malý úštěpek, který našla v hlavě svého mrtvého strýce. Mazala nazpět do lázně a zasadila ho do oné štěrbiny v ostří meče. Pasoval úplně přesně!

Isolda vykulila oči a jala se horečně přemýšlet. Kde sebral tenhle harfeník Tantris meč onoho cornwallského prince Tristana? Ale, vždyť ho nepotřeboval sebrat, je to tak jasné. Co je to za jméno Tantris? To jsou jen dvě přehozené slabiky jména Tristan. Pochopitelně, a kam a na co se to vlastně dívala, když ho s matkou a Brangenou svlékala? Odkdy má harfeník na těle takové obrovské ocelové svaly? Že jí to nedošlo už kdysi dávno, když se tak zbožně dívala na svého učitele hudby.

Její ruka sevřela jílec meče a Isolda se vřítila do lázně. Nahatý Tristan se tam zatím zvolna zotavoval v těch jejich čarovných lektvarech. Draka zabil, ale co dále? Kam se poděl ten dračí jazyk, a jak to všechno těm ženským tady kolem vysvětlit?

"Jsi Tristan?" zakřičela na něj Isolda.
Za normálních okolností byl Tristan perfektní lhář. Jak čtenář už ví, jeho lži byly snad ještě věrohodnější, než kdyby říkal pravdu. Ale v téhle chvíli nebyl ještě zcela při smyslech a tak prostomyslně odpověděl.
"Ale jistě."
"Ty jsi zavraždil mého milovaného strýce Morolda. To je tvůj konec!"
Zahřměla Isolda a rozmáchla se mečem ke smrtícímu úderu.

Pokračování...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kunc Kunc | 6. února 2011 v 20:53 | Reagovat

Nahý muž v lázni nemusí vypadat špatně, ale ženy jsou stejně svůdnější.

2 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 7. února 2011 v 13:54 | Reagovat

[1]: No, jak která. Pokud zaplní vanu, až z ní odteče skoro voda, nevypadá moc přitažlivě, že?
To ale nepatří k historii- tedy spíše pohádkové..

3 babka babka | 8. února 2011 v 20:29 | Reagovat

Pod obrázkem se text 2x opakuje.

Muž a žena ve vaně?...

4 Gregor Gregor | 8. února 2011 v 20:50 | Reagovat

[3]: Aha. Naštěstí to stejně nikdo nečte.

Kde jem napsal, že v té vaně byla i žena?

5 Zdenka-matka Zdenka-matka | 9. února 2011 v 7:27 | Reagovat

Já to čtu. myslela jsem však, že bez brejlí vidím dvojmo....

6 babka babka | 10. února 2011 v 18:27 | Reagovat

Předpokládala (to je hrozné slovo) jsem, že pokud se bude chtít Tristan zachránit, musí Isoldu zadržet. A jak? Že ji vtáhne za sebou do vany...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama