Byl Karel IV. Čech? 3/3

1. února 2009 v 9:06

Kdo se zabýval logikou, nebo programuje computer, by asi dokázal zodpovědět následující otázku.
(2 + 2 = 5) or (Praha je velkoměsto) = ?
Výsledek zní "true", tedy výrok správný. Při spojení "nebo" stačí jedna správná část, aby byl správný celý výsledek.

..."největší osobnost naší historie i současnosti", definovaná jako "kdokoliv, kdo se narodil, žil nebo působil na území Čech, Moravy a Slezska, a kdo se zasloužil o společenství žijící na tomto území a významně ovlivnil jeho život".
Že Reinhard Heydrich do této definice pasuje (žil na území a ovlivnil), to je pro matematicky-logicky uvažujícího člověka bez nejmenších pochyb "true".
Dále to nemá ani tu nejmenší spojitost s hodnocením dějin, nebo česko-německých vztahů. Jakékoli "nechal zastřelit..." nemá nic společného s logikou definice a zařazení.

Chtěl bych se vyjádřit k několika komentářům:

[6] Lenka, Web, 31.1.2009 10:43
JASNĚ BYL!!!!

Mě to tak jasné není, ale zhruba si myslím něco podobného. Karel IV. se cítil v Čechách doma, musel se tedy s lidem českým určitým způsobem identifikovat.

[1] caracola, 31.1.2009 09:45
Nastíněný problém zda byl Karel IV.Čech je problémem jenom tehdy, budeli posuzován očima současníků. ...

Těch současníků už se zeptat nemůžeme, možná by měl problém říci to on sám. Komentář shledávám coby velmi dobrý.

[2] hans, 31.1.2009 10:02
Karel IV byl Čech protože se sám za Čecha považoval a prohlašoval, on sám chápal češství jako především jazykovou příslušnost...

Nalezl jsem nějaké jeho výroky, kde Němcům říká "oni", tedy ne "my". Že by se sám přímo za Čecha prohlásil, to jsem nikde nečetl. Děkuji za hodnotný příspěvek.

[5] pich, 31.1.2009 10:32
v oněch časech se ten šovinismus až zas tak nepěstoval. Sňatky panovnických rodů v Evropě,šly křížem krážem mezi územními útvary, ...

Přesně tak, co se týká nějaké národnosti předků, byli všichni tito panovníci kříženiny kříženin.

...někteří z nás se pořád snaží zvýraznit ten svůj nacionál. A co z toho vzniká ...

Vím co vzniká. Dle mého názoru je lepší být nedefinovatelná míchanina, než příliš čistí rasa. (Ta se nazývá krvesmilstvo a jsou to často debilové.) Od nacionalisty k nacistovi není tak daleko. Děkuji za dobrý příspěvek.

[9] quark, E-mail, 31.1.2009 13:01
Fakt,že současná česká populace zvolila jako ,,největšího Čecha,, Karla IV. svědčí o hlubokém neporozumění smyslu dějin. …

Se vším souhlasím, ale ten začátek bychom mohli upřesnit. Oni ho zvolili jako člověka, který významným způsobem české dějiny ovlivnil. V tom maji určitě pravdu.

Všechno ostatní je bezpochyby přesně historicky správně. Pořád ale zbývá ona malá skulina, že Karel, rozený Václav, první řeč v životě čeština, se s českým národem určitým způsobem ztotožňoval. To byla moje otázka, kterou jsem na začátku vznesl. Že ve středověku lidi tak neblnuli s nějakou národností, si myslím taky. Děkuji za věcný a kvalifikovaný komentář.

***
Karel, přesněji řečeno Václav, měl jako první řeč od matky češtinu. Zároveň pochopitelně slyšel a učil se další řeči, tedy němčinu a francouzštinu.
Tento, v Praze narozený Václav, byl poslán v sedmi letech do Francie, kde vyrostl a převzal při biřmování jméno svého kmotra, tedy Karel. (IV. si přidal teprve jako císař.) Češtinu tam téměř zapomněl a když se pak v dospělém věku do Čech vrátil, musel se ji znovu naučit. Jinak uměl ještě německy, francouzsky a latinsky. Potom ale žil dlouho v Čechách a nějaký vztah k té zemi měl.

Jestliže nyní použiji moji dceru jako příklad, pak z dobrého důvodu.
Dostala od rodičů jako mateřštinu češtinu, ve školce pak přešla na němčinu. Později sice česky rozuměla, ale odpovídala už německy. Dnes už ale se mnou zase česky mluví.
Když studovala na Maltě, v tom Babylonu řečí ze všech zemí, jednou prohodila pár slov s jiným studentem. Sem a tam, až po více řečech oba přešli do plynulé češtiny, řeči jejich rodičů. Ten se ji nakonec otázal,
"Ty jsi Češka?"
"Ne Němka" odpověděla, neboť se v Německu narodila, vyrostla, vlastní od narození německou státní příslušnost a má v té zemi nejvíce přátel.
"A ty jsi Čech?"
"Ne Kanaďan," zněla jeho odpověď. Patrně z podobných důvodů.

Jinak si myslím, že moje dcera už je dnes spíše Evropanka. Teď právě žije v Itálii. Místní mi řekli, že už jejich řeč mluví, jak oni. Dívají se na ni jako na Italku. Když jsem ji slyšel, musel jsem se chechtat. Ona jim dělá ozvěnu, mluví tedy takový afektovaným italským způsobem, jako by měl zítra přijít konec světa.

Domnívám se, že kdyby dcera dostala místo v Praze, pak se z ní za krátkou dobu stane Češka. Němkou nebo Evropankou tím být ale nepřestane.

Tak nějak se lze dívat i na Karla IV. Jistě to byl Lucemburk, Němec, třeba Francouz. Ale říci, že to byl taky Čech, bych za tak chybné nepovažoval.

Toliko zkráceně na téma, které jsem tady nikdy neměl začínat, právě tak, jako všechny ostatní články.

Kdyby dnes přišel Karel IV. do Prahy a řekl, že založí universitu a postaví chrám Svatého Víta, začne český národ řvát, že na takové hovadiny peníze jsou, ale ne na dětské domovy a pořádné důchody. V nejkratší době ho Češi vyštvou a on velmi rád půjde.

Ještě dnes uvedu jedno vyprávění, a pak jdu taky. Jsem definitivně unavený a znechucený tou typicky českou nenávistí a strašlivou lidskou blbostí. Pro mě přišel čas, se na těchto stránkách navždy rozloučit.

Kdo si přečetl komentáře ví, o čem mluvím. Co napadne Čecha, když si přečte Karel IV.? Hitler! Když někdo nemůže při svém jednoduchém rozumu pochopit článek, napadne autora jako pes postižený vzteklinou. On si dovolil psát na trochu inteligentnější téma, než je "kadibudka".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 caracola caracola | 1. února 2009 v 10:33 | Reagovat

Autore,vaše rozhodnutí ukončit svůj blog je jen ve vašich rukách. Dovolte mi říci,že mi to neudělalo žádnou radost..Přeji vám hodně pochopení a úspěchů.

2 ivana ivana | E-mail | Web | 1. února 2009 v 10:40 | Reagovat

autorovi:

jenom bych trochu poopravila Vaše tvrzení: "Co napadne Čecha, když si přečte Karel IV.? Hitler!"

Ujišťuji Vás, že by mě nenapadlo o tomto člověku uvažovat v souvislosti ani s anketou Největší Čech ani v souvislosti s Karlem IV. Toto mě napadlo, protože absurdita uvedení Reinharda Heydricha k tomu přímo vyzývá... Tento pán, pokud jsem dobře četla, napadl Vás, že?

Jinak děkuji za zhodnocení nejen mé inteligence, konečně všichni víme, co jsme to tady za pakáž. Jsem velice ráda, že jsem její součástí.

Přeji Vám inteligentnější čtenáře a hodně úspěchů v další tvorbě.

3 já | 1. února 2009 v 11:14 | Reagovat

myslím,že radši zůstanu u čtení o kadibudce

4 Josef Sedláček Josef Sedláček | E-mail | Web | 1. února 2009 v 11:28 | Reagovat

Rád čtu i diskutuji, co ovšem nemusím, jsou podrážděné reakce autora.

Lepší kadibudka v pohodě, než hádka o císaře a krále.

5 matka matka | 1. února 2009 v 11:47 | Reagovat

Kdo byl Karel IV ? Člověk. Snad byl i šťasten. A to mi stačí.

6 matka matka | 1. února 2009 v 11:48 | Reagovat

Kdo jsou komentující, pan autor? Lidé. Snad jsou i šťastni. A to mi stačí.

Nechť jsou šťastni i nadále.

7 Lin Lin | 1. února 2009 v 11:55 | Reagovat

Pane Jiří (je to tak, česky, žejo?),

podobně jako carocolovi jste mi moc radosti vaším rozhodnutím neudělal.

Víte, je o mnoho víc čtenářů, kteří opravdu jen čtou a do žádné diskuse se nezapojí. Z různých důvodů.  Ale neznamená to, že se jim článek nelíbí.  A věřte nebo ne - je daleko víc čtenářů, kteří vítají články vašeho typu.  Proč? Protože je nějakým způsobem osloví a obohatí.

Přesvědčila jsem se o tom sama.

Když jsem uveřejnila své dílko o situaci v Sudetech před 2.sv.válkou,  bylo pod ním jen poskrovnu komentářů. Jenže.... na mejlík jsem dostala mnoho osobních poděkování od lidí, kteří pocházejí ze smíšených rodin a zažili něco takového - ať už na vlastní kůži nebo jen z vyprávění rodičů a prarodičů.  Vyskytlo se dokonce i poděkování od redakce, která se podobnými tématy na svých stránkách zaobírá.  Lhala bych, kdybych tvrdila, že mě to nepotěšilo a neudělalo ohromnou radost.

Tak, prosím, nelamentujte na český národ.  Vzorek, který se vyskytuje a diskutérsky projevuje na těchto blozích, NENÍ celý český národ. Je to vzorek velice specifický  a nedá se podle něj soudit.  Však už jste možná mnohdy četl, že "se sem chodí bavit".  A jak sám víte, není zábava jako zábava a pro každého z nás představuje relax (zábava) něco zcela jiného.  Rozdíly byli, jsou a budou. Jen vzpomeňte např. na B.Němcovou, jak popisuje společnost své doby.  A mnozí další, kteří nám ve svých dílech zanechali dost přesný obrázek.  

A abych vás nějak "zhodnotila" já :

Mám ráda vaše články, které nejsou "politické". Ty - přiznám se - ani nečtu. Proč? Protože mi připadá váš pohled zaujatý a (nezlobte se) dost ukřivděný.  

Jinak pohádky, pověsti, vyprávění o Matterhornu, o Karlu IV.  atd. - to je krásné a pro mě přínosné. Moc ráda čtu, opravdu... i když se neprojevuju jako "diskutér".  Podobně to mám s články pana Tupého a byla bych moc smutná, kdyby přestal uveřejňovat.  Chyběly by mi..... protože jsou výjimečné a nejsou lehce nahraditelné.  Vyplodit "článek" umí totiž každý, kdo dá dohromady souvislou větu. Ale napsat "něco" co vás osloví a dotkne se vašeho srdce - to už je kumšt a dar.

Tak....to jsem vám chtěla napsat.... Tak si to nějak přeberte.

8 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 1. února 2009 v 13:24 | Reagovat

Panu autorovi.

Dobré odpoledne.

Vaše postesknutí, "jsem definitivně unavený a znechucený tou typicky českou nenávistí a strašlivou lidskou blbostí. Pro mě přišel čas, se na těchto stránkách navždy rozloučit ", má punc zneuznaného spisovatele, který hází perly sviním.

Vaše sebevědomí je asi zostuzeno v řadě s blogem "kadibudka".

Jenže ono je to jinak, skutečný spisovatel má potřebu sdělení a nikoli obdivu, škatulkování a poklon.

Z reakcí ( a to je velká věc )  na blogu může své psaní korigovat, aby bylo sdělnější a účinnější.

Naznačujete jakousi výchovu a přibral jste k tomu nešťastně nadávky, rovnou na český národ ( protože jen tak lze výtku" česká nenávist, přečíst ) . Můžete přece názory přispěvatelů předem ohlášeným způsobem korigovat?

Jaký je mezi Vámi a Heydrichem ( když mluvil o českém ksindlu ) ve výsledku, vlastně rozdíl?

Řeknu to tvrdě, Poturčenec horší Turka.

9 Kamufláž Kamufláž | E-mail | 1. února 2009 v 14:26 | Reagovat

Pane autore, děkuji Vám za upřímná slova. Viel Glück!

10 Agatha Agatha | 1. února 2009 v 16:09 | Reagovat

Přemýšlím, co vzkázat autorovi. Ten člověk není hloupý, jen má nějaký problém. Bude mi tedy vadit, když toho psaní nechá? Občas článek, který je veselý, občas se něco dozvím...

Ale také nepřiměřené množství nadávek, urážek a osobních invektiv vůči lidem, které vůbec nezná.

Takže jsem došla k závěru za svou osobu:

Pane autore, nechte toho. Těch urážek je opravdu moc a přehluší občasná pozitiva, která jsou obsažena ve Vašich příspěvcích.

Přeji hodně štěstí do dalšího života.

11 MIRA MIRA | 1. února 2009 v 16:28 | Reagovat

Jsou tu zajímavé komentáře. A dokonce ani já, cholerik, z nich necítím typicky českou nenávist a strašlivou lidskou blbost. Víc nemám co dodat, všechno už vyjádřily komentáře výše.

12 matka matka | 1. února 2009 v 19:27 | Reagovat

Nááááhodou, ona kadibudka má úlohu vznešenou, musí nést naše tělesné odpady. A tak občas vezmu vonnou tyčinku, zapálím ji, aby odtud vynesla vše, co tam nepatří.

:-)

13 Iereus Iereus | Web | 1. února 2009 v 23:52 | Reagovat

Jen bych chtěl podotknout k autorovu úvodnímu odstavci. Nejsem matematik, ale když se to zadávací souvětí rozebere důkladně, tak by vzorec měl vypadat spíš takhle:

[(kdo se narodil, žil) or (působil na území Č, M a S)] and [(kdo se zasloužil o společenství ...) and (významně ovlivnil jeho život)] = ?

Takže výsledek není "true", ale "false", protože je tam mimo jiné "and (zasloužil o ...)".

Zasloužit se o něco znamená, jestli se nemýlím, povznést, pomoci apod. Takže Heidrich se nezasloužil, takže tam nepasuje, protože výsledek je "false".

14 Paolo Paolo | 1. února 2009 v 23:59 | Reagovat

Autorovi: Možná byste si sám měl nejdřív ujasnit, jestli jste Čech nebo Němec.

15 Josef Sedláček Josef Sedláček | E-mail | Web | 2. února 2009 v 8:42 | Reagovat

14] Paolo

Proč?

16 matka matka | 2. února 2009 v 10:08 | Reagovat

15 Josef Sedláček

Geniální otázka. !!!!!!!

Jsme lidé. !!!!!

Jsme lidé ?????

17 Paolo Paolo | 2. února 2009 v 14:33 | Reagovat

(15) Josef Sedláček: Vám to nepřipadne?

18 riky riky | 2. února 2009 v 15:29 | Reagovat

Nedal by se tez Karlstejn prodat do zahranici.?.Myslim ze jeden nas podvodnik se jej snazil prodat americanum s falesny dokumenty/tedy papiry=uspesny novo-podnikatel/tak jako nase vlada /alespon od 1989/..?Myslim za 1rep.Zni to cynicky,ja vim ale co vse se jeste da prodat /za tucnou provizi ci jine vyhody/cizim vlastnikum,kde ze vlastenectvi,smysl obchodni=rodine stribro se prec neprodava=tak na tom ,,cesko,,[hrozne pojmenovani]tak spatne preci neni/vis narodni odvetvi cele-prumysl a prosperujici firmy[napr.automob.prumysl,sklarstvi,obuv.atd.Tedy od 90 let dodnes=kam to tato vlada ridi a kormidelnici narod.hospodarstvi...?Ci cesky narod nema zadne vztahy k vlasti a narod jako taky nizadne citeni k zemi kde jejich predkove bojovaly za svobodu,nezavislost,aby pak vse prodali za mrzky peniz,vzdyt na to budou doplacet cele generace nasich potomku...Takovej bordel na koleckach by nedokazaly ani ,,komousi ani ti nemci-tehda,,Takze se nedivte az nekoho napadne rozprodat i ten zbytek co tam zustal/daji se prodat zemedelska puda na hotely agolfova hristata,tez hrady a zamky,atd.Nasi kralove a byv. vladci se museji obracet v hrobe a utek mozku ktery vlastni narod neuznal[napr,J A Komensky]se vzdy vymsti-ve vyhnani inteligence tez a tim zbytkem si mocipani hrave poradi...

19 Josef Sedláček Josef Sedláček | E-mail | Web | 2. února 2009 v 15:33 | Reagovat

[17] Paolo

Při posuzování úlohy a významu Karla IV. by neměla národnost hrát žádnou roli.

Ani Karlova, natož jeho posuzovatelů.

20 matka matka | 2. února 2009 v 16:44 | Reagovat

[18] riky,

Ty mozky, které národ dostatečně dle jejich mínění neuznal, do zahraničí utekly.

Nyní se vracejí po mnoha letech zpět.

A posuzují, jakže jsme to tady mizerně bez nich vedli.

A my zase posuzujeme je, co nám "kázat" chtějí, když utekli, ve srabu nás samotné nechali.

Měli tady zůstat a pracovat s námi. Bylo by nám lépe? Bylo by jim lépe?

Měli jsme všichni utéci?

Proč ještě dnes Karla IV., emigranty, imigranty posuzovat, navíc podle národnosti?

Nejsme lidé snad? Nebo někteří jsou lepší, či horší?

21 matka matka | 2. února 2009 v 17:06 | Reagovat

Jéééééééé, co vlastně řešíme

v kadibudce si všichni rovni jsme

ve srandě i smutku. :-))))))))))))

22 Paolo Paolo | 2. února 2009 v 19:08 | Reagovat

(19) Josef Sedláček: No právě. Máte recht, neměla. Ale bohužel v tomto případě má. A jestli Vám dobře rozumím, tak to víte taky.

23 Josef Sedláček Josef Sedláček | E-mail | Web | 2. února 2009 v 19:58 | Reagovat

Paolo

Vím.

Pan Gregor se nedovede ovládat a to je škoda.

Jím nastolovaná témata jsou zajímavá a hodná diskuze.

Diskutovat autor neumí.

Navíc a to mne docela překvapilo je i lhář.

U článku Zánik lodi Wilhelm Gustloff 2/2 kde moderuje diskuzi, napsal v komentáři č. 27:

"[27] autor článku, E-mail, 31.1.2009 14:59

Na začátku článku jsem uvedl důvod, proč diskuse je řízená. 48 hodin po zveřejnění můžu uvést bilanci. Pouze jeden čtenář napsal komentář, který jsem nezveřejnil. Výrok ve smyslu:

„Když se v té době na Baltu narodilo dítě, jehož rodiče mluvili německy, bylo správné a spravedlivé do něj střílet.“

Udělil si v něm sám titul „slušný člověk“. Která skupina lidí, třídně ujasněného pohledu, se tak dnes v ČR sama označuje, asi všichni víte. Můžu všem Čechům jenom přát, aby tito „slušní lidé“ byli v každých volbách drtivě přehlasováni."

Já jako každý bloger, vidím na rozdíl od komentujících, celkový počet příspěvků ke všem článkům.

Pan Gregor píše, že:  "Pouze jeden čtenář napsal komentář, který jsem nezveřejnil."

Je to lež, protože celkový počet komentářů byl v době kdy to psal 57 a dnes jich je 60.

Ve vizitce se rovněž dopouští lži když píše, že :"Musím už jen zjisti, jakým způsobem se tu vymazat."

Vymazat se, je otázkou pěti minut a autor to ví.

Již článek mazal.

Nezvládl roli blogera a tak leje kýble špíny na komentující čtenáře a pomáhá si lží.

24 riky riky | 3. února 2009 v 12:17 | Reagovat

to autor,Pane jiri,pichl ste do vosiho hnizda,to se nedela,nepochopeni dela hrozne veci aja vidim co to zase prinasi.Jinak vase namety davaji smysl a ja pozorne a radosti ctu,ctim i citim a o totez se snazim i ja osobne,ale nekteri jeberou az prsilis osbne[jiste mene prominete chybny-nepochybne cesky pravopis;ale ja jinek nemuzu,ani vlastne nechci,ukazat bych tak chtel,jestli nekdo to pochopi co tim basnik vlastne chtel rzici...Doufam ze se nekdo chyti a napadne mne za przneni ces.jazika...Aspon se snad trochu spolu pobavime,co rikate....ale to nebyl muj puvodni umysl ani duvod,rad si popovidam a podelim s dalsimi...Jen skoda ze odchazite a ja reagoval prvne na tema atom.inferma 2/2 a skocil s Kajou ctvrtym/prectete si me dalsi prispefky mezitim do diskuze.../udavam ze ma vyslovnost  nema s nemcinou co delat /ani neminim napadat ces.narod,jazyk,kulturu,etc...Tot vse slavny soude a i ja du od VALU...P.S>Souhlasim s cslem 19=logicky a rozumny uzaver.K csl.26 neni co dodat...SMAZTE SE SAM,tot dobra zrada nad  .lato at je to HOTOVO ,nemusite alespon CEKAT nez vas nejaky nedockavec vynamaze SAAM,toz skuste zde vydrzet aspon 1mes,/budete me chybet a mnohym tez,obmezence ignorujte ale musime je brat smrtelne vazne,nedej boze aby se tito ,,pokamero-proletariat,,dostal k moci,budem jeste radi vzpominat na stare dobre casy ve,,Spesartu,,/Adu-vod pravopisu=vsiml jste si co delaji masmedia v posledni dobe s ceskou reci a psanym slovem,mimochodem i v TV komoli slova,neznajici pravopis ,vzdyt musi projit korekturou a schvaleno sefredaktorem,neb to podelavaji umyslne pani novinari?O novych angl.vyrazech ani nemluve...To je moda co a co ti mladi/vliv na mne-mnam-mnam.../Brain-wash/voc a proc?Za par let vymizi a vsude prevladne Anglictina,ale jak se ji budou ucit Cina-ne,nevim...Neni to spise..helenisticka kultura,,v recku,ci rimskeho cisare v pozdnich dobach?Aby byla jen jedna vyznani?/,,zadna zada cela jedna 0,,/=to neni matematic.chyba-[nechybi a nech zit...];H Hegerova.Kampa-k sme to zasli a teprve zajedm...,V Podstate je to nezajem a kultura a svebytnost narodu pomalu mizi/forklor,nar.zvyky a tradice/nahrazuje je sami hnuj,paskvil a obvzlast zamereno na mlade/masmedia tamtez a zisky/V uSA i Anglii 12-13ti leti poradaji hony mezi sebou a obcas se jim podari zabit dospeleho s nozem v ruce...Za tim stoji mnoho obhajcu i v nasem tabore,tedy ceskem prostredi a s nimi mate mnoho problemu vy i ja na techto strankach,je to smutne zjisteni,ale bohu-zel,ze tot je svetovy trend a my stim sotva co podelame...Preji,,Dobrou Noc...@

25 Jeliman Jeliman | E-mail | 3. února 2009 v 16:17 | Reagovat

pro autora

Ja, herr Moldavit, jeder Tschechei ist stinked faul!

Nechtěl byste, jako rodilý Čech, v tom Deutschlandu Němce poníženě poprosit, aby si nás opět vzali pod ochranná křídla, a v novém protektorátu Bemen und Meren, naučili konečně ty lenivé Čechy, kteří si stejně neumějí ani vládnout, konečně pořádně makat?

26 Kamufláž Kamufláž | E-mail | 3. února 2009 v 22:05 | Reagovat

[24]

No, viditelně jste si s tou rolí dal hodně práce, ale mám obavu, že ji příliš mnoho čtenářů neocení.

Mimochodem, kdysi se tu vyskytovala figura s přezdívkou "ILA". Ta osoba měla takovou pěknou adresu elektronické pošty... neznáte ji náhodou?

27 riky riky | 4. února 2009 v 12:34 | Reagovat

to autor,v mem komentari c24 jsem udelal chubu=ne k c,26 patrila ma pripominka,nybrz 23 a timto se vam omlouvam.aLE k veci;chtel sem se vas zastat proti nevericim tomasum a obhajit timto i svuj nazor.Toto tema je nestasne jako ten safaruv dvorecek;cetl jste nekdo,,O smyslu ceskych dejin,,od p.Skvoreckeho?PROBLEM myslim je v TOM<ze, srovnavat K 4 a /s nebo z=jak se komu zlibi a ctena libost/R H  JE HOTOVY NESMYSL,to jako srovnavat K H Franka s T Hayrdalem?[plavba na Kon-tiky a ne Klondajku],a to ze mnozi si pletou kanalizaci s mobilizaci neni nic divneho-podstata a smysl mysleneho jim unika a konci ve slepe ulicce.P Skvorecky tehda rozebiral 68 a jeho nasledky,avsak  s tim co se vposled.letech deje to nebylo jeste nic...Hrabat se v nekonecnych diskuzi na slovo vzatych odborniku na techto strankach nikam nevede,vis dohady o tom estli bylo nejprve vejce nebo ta slepica?Ja myslim,ze kun.Ale to je vec nazoru a nikomu nelze jej uprit,ole osocovat a napadat zde p Gregora je neslusne...Diky temto lidem a jejich svetobornemu nazoru lze mozno menit dejiny celych narodu [nejen ceskeho]a popis historie=co sme se dozvedeli napr.o deni v byv,Jugoslavii,Iraku,Africe,rozpadu Ruska,US aktivit,atd...Asi se zase budem ucit  popisu dejin jinak[dejny vzdy pisi vitezove-tak jest]A v ucebnicich se zaci dozvedi skutecne tak jak veci opravdu byli,nebo zkreslene...Vyuka na skolach vseobecne upada a zamestnavatele si stezuji na nepripravenost techto a bidne urovne vzdelani.Za coz muze system-i spatne placeni ucitele a jejich uroven ci zadavani ukolu;,,ve vyuce byl zak ohodnocen na nedostatecnou,tedy dostal ,,kouli,,protoze uvazl ve vyluce MHD a tudiz se nemohl radne pripravit...Na nazor kolik kouli bylo v Sarajevu mu odpovida tento,ze asi 30 a cela trida propuka v nezrizeny rev a jasot,je to sic naramna sranda a legrace,ale tot obraz neveseli...Vse se odbyva jako naramny vtip a timto vse konci...CO to uci,co to za uroven,kulturu...,,Co je dovoleno bohovi,neni dovoleno volovi,,Dnes je povoleno vse az do miry neunosne a vse s podporou vsemi mediemi;,,bud svuj,prasti do toho,ukazse ,odvaz se,musis vyhrat,ukazat co vtobe je,silu...Neni divu ze mladi se rychle uci  a prispusobuji se danym trendum az potad ze zvlci a ty nejdivocejsi majici uplnou svobodu potom pachaji hrozna zverstva mezi s sebou a nemajic nizadne ucty k rodicum ci dospelim vubec...Neprejte se dozit toho co se deje v nejvyspelejsich kap,statech evropy[o uSA ani nemluvne]kdy tito postrileji sve spoluzaky i s ucitelem mnohdy ve sve vlastni tride povetsinou,ci pachaji samovrazdy=to je ta demokracije,svoboda a uvolneni mravu a vsici sou s tim smireni,ni vlady nevenuji patricnou pozornost,vi vubec si stim nekdo rady?Ale ,,biznis,,za kazdou cenu,takze nic.Magove dnesniho sveta kam to vse vedete,nasledky sou nedozirne,ale ten profit stoji za to,coz?Vase zverstva uz dosahuji vysin nebezkych,vy silenci...Doufam ze nekteri blogisti me daji za pravdu/Gregor,matka,lorenzo,agata,atd/a prispeji tak do verejne diskuze [jentak mimochodem p autore tohoto blogu;co treba nastinit tema ,,ROZPRODAVANI LIDSKYCH ORGANU PO SMRTI A JEJICH KSEFTU S NIMI,,[napr.bez souhlasu draheho zesnuleho nebo RODINY ci JEHO pribuznych[Ale nejspis se docekam ze vetsina mne zostudi tak jako vas a proto radsi uvazim ze opustim tyto stranky a nebudu se jiz zapletat do osobnich sporu.                                  Nebot ceho mnoho toho prilis a asi unavuji,obhajoby a dalsi rozebirani stejnych temat nic neresi a toho posmechu sobe i dalsim je treba se usetrit,odejdu asi tam kam me patri a dalsi posilaji-toz hosove & damy pokracujte ve snazeni k lepsim zitrkum kdy vcera uz znamena zitrek.[a pomnete ze dve hov..se setkaji v nekonecnu]DODATEK;2+2=4 pane Moldavite,ale je vyhoda ze tu 4 muzete obracet jak chcete a to do nekonecna jako lezicich osm dle potreby,nejeden na to uz posel i ten poser...Strasne je tez ze s tech straznych bylo sedm,pak dva/tak jak apastolu 10= minus ti DVA /a to plati pro cely svet.CO se tyce ceska a PRAHY tot kapitola sama pro sebe?Pry jej zalozila knezna Libuse,ale nekde sem cet ze 7 knezi v pradavnu/prichazivsi z Indie toto misto vybrali zamerne-nevim co na tom pravdy...Sem zvedav jestli tento udaj je spravny a opravdu pravi...Nejspis je to jen dalsi blabol a fantazie typu;BLA,BLA a bla ve snaze o dalsi falzifikaci historie,kdo vi...To sem vsak nechtene odbocil a do siroka rozepsal?Nebojim se rict toto,ze nekdo tuto oblast?<naziva certovym trjuhelnikem...                                       Timto asi zde koncim,jiste k nesmirne uleve mnohych a VY se jiste obejdete bez mych reportazich psanych na obratce pane gregor...At se ostatni snazi dale,a tak dale i nadale,ale uz bez nas nor,&slus.LIDICEK,nebot z hadani nema proste prospech NIKDO,bez boziho pozehnani nizadneho konani...KAMEN~---------------------------------------------P.S.,,Auf vidrzej,Ckau Beela,Sejoonara=Hogh,domluvil sem

28 matka matka | 4. února 2009 v 13:36 | Reagovat

Víte co, dejme si pauzu, odpočiňme si, popřemýšlejme, srdce opět otevřeme a pak se uvidí, jestli tady lze něčím přispět ke společnému dílu. Utíkají jen zbabělci a to my přece nejsme. A když tak já zdrhnu jen dočasně, než si odpočinu. :-)

29 matka matka | 4. února 2009 v 23:37 | Reagovat

autor

Pochopila jsem, proč odcházíte. Ano, máte pravdu, zde nelze vydržet. !

A odejít odsud není žádná zbabělost. !

Ani odpočinek  zdejší lidskou zbabělost zlobu, závist, sprostotu, lhaní "do očí" bez uzardění, pohrávání si s člověkem,..... nevyřeší. Ano. Jediné řešení je odejít. I pro mne. Co nejdříve. To, co jsem zde, mimo jiné včera i dnes na jiných blozích zažila, mne zabíjí.

Nedovolme to, aby byla naše duše ubita a zničena. !

My stojíme za to, být šťastni. Bez ohledu na to, jestli žijeme zde, či v Německu.  

Stydím se za snůšku špíny, ke které zde dochází.  Ale vyřešit to neumím. Snad až jednou znovu povstane bájné město R....  Snad. Prosím o to.

30 Toňýck Toňýck | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 8:33 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama